Przesunięcie godziny przyjmowania tabletek anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-10, 23:07   #1
Pani Jezowa
Przyczajenie
 
Avatar Pani Jezowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 19

Przesunięcie godziny przyjmowania tabletek anty


Witam Was Bardzo przepraszam, jeśli już istnieje taki wątek (a zapewne tak jest), niestety nie mam czasu szukać (jutro rano mam egzamin i trzeba się pouczyć) a sprawa mnie zaczęła nieco nurtować... Mianowicie zawsze przyjmowałam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w 8 dzień, zwykle między 20 a 21 wieczorem, niestety dzisiaj wypadł mi 8 dzień po przerwie i zamiast jak zawsze zacząć brać tabletki o stałej porze, całkowicie sobie o nich zapomniałam i wzięłam przed północą (jak widać, jest różnica 3-4 godzin) moje pytanie jest następujące, czy mogą być tego jakieś konsekwencje? Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień? Czy też różnica nie jest aż tak duża, żeby "panikować"? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Pani Jezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 08:54   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Przesunięcie godziny przyjmowania tabletek anty

a co na to ulotka?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 14:53   #3
Pani Jezowa
Przyczajenie
 
Avatar Pani Jezowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 19
Dot.: Przesunięcie godziny przyjmowania tabletek anty

Moja ulotka, szczerze mówiąc na ten temat mówi niewiele. Nie znalazłam w niej odpowiedzi na moje pytanie.
Pani Jezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 15:17   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Przesunięcie godziny przyjmowania tabletek anty

Cytat:
Napisane przez Pani Jezowa Pokaż wiadomość
Moja ulotka, szczerze mówiąc na ten temat mówi niewiele. Nie znalazłam w niej odpowiedzi na moje pytanie.
wow, chcesz pisać jutro jakiś egzamin a nie umiesz znaleźć odpowiedzi na takie pytanie.
jestem pod wrażeniem.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101925
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 18:06   #5
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Przesunięcie godziny przyjmowania tabletek anty

jestes zabezpieczona tak jakbys przyjela o tej 20 czy 21 godzinie, bo problem moze byc dopiero jak uplynie ponad 12 h- tak jest napisane w kazdej ulotce jesli chodzi o tabletki anty
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 22:00   #6
Pani Jezowa
Przyczajenie
 
Avatar Pani Jezowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 19
Dot.: Przesunięcie godziny przyjmowania tabletek anty

Informacje odnośnie pominięcia przyjęcia tabletki, tudzież przyjęcia jej nim minie 12 godzin owszem znalazłam, jednakże moim nurtującym mnie problemem był fakt, iż w moim przypadku nie jest to któraś z kolei tabletka,którą biorę, tylko ta pierwsza, dlatego miałam wątpliwości co do jej działania...Ale dziękuję Wam za wyrozumiałość i za uspokajające mnie odpowiedzi! Wiem, że może się to wydawać dziwne, że nie znalazłam w ulotce takowej odpowiedzi. Cóż, jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości, to zawsze chce się je rozwiać w stu procentach, a jeśli nie zobaczy się konkretnego zdania,które by te wątpliwości rozwiało, to takie "czarne myśli" odnośnie naszego nurtującego problemu ciągle gdzieś powracają. Po drugie, taki problem mimo iż przyjmuję tabletki już przez dłuższy okres czasu, pojawił się u mnie po raz pierwszy. Raz jeszcze dziękuję za rozwianie moich wątpliwości!
Pani Jezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.