Doradźcie coś proszę! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-24, 18:09   #1
depeche89
Przyczajenie
 
Avatar depeche89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17
GG do depeche89
Witajcie,
potrzebuję Waszej pomocy w zakresie dobrania odpowiedniego koloru włosów, określenia jaki mam typ urody, jaki dzienny makijaż najlepiej by mi pasował, jakie kolory cieni do powiek i pomadki - szminka a może błyszczyk, jaka fryzura by mi pasowała najlepiej bez nadmiernego niszczenia włosów.
Obecnie mam włosy za ramiona, są trochę proste, trochę falowane, przesuszone wieloletnimi eksperymentami z farbowaniem. Zafarbowane są farbą Herbatint piaskowy blond już 2 miesiące temu. Włosy zapuszczam więc nie chciałabym ich ścinać za dużo.
Pomóżcie bo już nie mam pomysłów!

Dodam jeszcze odpowiedzi na pytania dotyczące typu urody:
1. Jak się opalasz - opalam się dosyć wolno, od razu na brązowo, czasem mam wrażenie, że moja skóra jest budna, mam taki szaro-brązowy kolor.
2. Kolor oczu - brązowo-ciemnozielone, z obwódką ciemniejszą.
3. Piegi brak
4. Cera nigdy nie potrafię tego określić, czasem jest bardziej żółta, czasem zaróżowiona... :/
5. Naturalny kolor włosów - jak byłam mała miałam blond, który ściemniał do ciemnego blondu popielatego.
6. Kolor ust widać na zdjęciach, taki jakby malinowy, pastelowy róż.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Lubię czarny, fioletowy, malinowy, popielaty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2009.jpg (94,2 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010.jpg (31,6 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2011a.jpg (158,6 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2011b.jpg (90,2 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2011c.jpg (90,0 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obecnie.jpg (106,0 KB, 110 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2012-08-24 o 20:27 Powód: post pod postem
depeche89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 19:25   #2
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

jedyne co zmienilabym na Twoim miejscu to brwi - są za cienkie i nie dodają Ci uroku...
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 19:33   #3
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

Cytat:
Napisane przez depeche89 Pokaż wiadomość
Witajcie,
potrzebuję Waszej pomocy w zakresie dobrania odpowiedniego koloru włosów, określenia jaki mam typ urody, jaki dzienny makijaż najlepiej by mi pasował, jakie kolory cieni do powiek i pomadki - szminka a może błyszczyk, jaka fryzura by mi pasowała najlepiej bez nadmiernego niszczenia włosów.
Obecnie mam włosy za ramiona, są trochę proste, trochę falowane, przesuszone wieloletnimi eksperymentami z farbowaniem. Zafarbowane są farbą Herbatint piaskowy blond już 2 miesiące temu. Włosy zapuszczam więc nie chciałabym ich ścinać za dużo.
Pomóżcie bo już nie mam pomysłów!

Dodam jeszcze odpowiedzi na pytania dotyczące typu urody:
1. Jak się opalasz - opalam się dosyć wolno, od razu na brązowo, czasem mam wrażenie, że moja skóra jest budna, mam taki szaro-brązowy kolor.
2. Kolor oczu - brązowo-ciemnozielone, z obwódką ciemniejszą.
3. Piegi brak
4. Cera nigdy nie potrafię tego określić, czasem jest bardziej żółta, czasem zaróżowiona... :/
5. Naturalny kolor włosów - jak byłam mała miałam blond, który ściemniał do ciemnego blondu popielatego.
6. Kolor ust widać na zdjęciach, taki jakby malinowy, pastelowy róż.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Lubię czarny, fioletowy, malinowy, popielaty.
3,5,6 na tych zdjęciach wyglądasz super. Na pewno nie ładnie Ci bedzie w ciemniejszych włosach,- może miodowy, karmelowy ? nie wiem jaki makijaż lubisz, ale na pewno nie ciemny. Na zdjęciach wygląda jakbyś miała jasną karnację, delikatny makijaż doda jeszcze więcej uroku.
no chyba że się mylę
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 07:58   #4
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

przypominasz mi trochę Emmę, może te zdjęcie Cię zainspirują
wg mnie nie potrzebujesz mocnego makijażu - naturalnie wyglądający podkład, ewentulanie trochę bronzera lub jasnego różu, naturalny lub lekko malinowy błyszczyk zamiast szminki (trochę powiększy usta), brązowe, zlote, beżowe albo nawet zielone i niebieskie cienie i ewentualnie brązowa kredka od czasu do czasu i mocno czarne rzęsy
brwi bym jednak odrobinę pogrubiła i przyciemnieła cieniem, nadając im ładny kształt, ewentualnie henną
bardziej mi się podobasz w ciemniejszych odcieniach niż blondzie, tak jak na zdjęciu nr 5 i może jakieś lekkie fale?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg emma-watson.jpg (45,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Emma-Watson-sayou-30510945-1680-1050.jpg (83,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Emma-Watson-Pics-sayou-30461580-1024-768.jpg (192,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg emma-watson_3_1.jpg (32,8 KB, 23 załadowań)
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 13:18   #5
depeche89
Przyczajenie
 
Avatar depeche89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17
GG do depeche89
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

Dziękuję za Wasze odpowiedzi.
Już kilka osób mówiło mi, że jestem podobna do Emmy. Jaki to kolor co ma na 2 zdjęciu? Podoba mi się. Naturalne włosy mam lekko falowane, jednak te moje fale tak sie jakoś układają, że głupio to wygląda. Jak można zrobić ładne regularne fale? Jak plotę warkocze to potem mam szopę.
O brwiach bym nie pomyślała. Chyba je trochę zagęszczę i wybiorę się do kosmetyczki na regulację.
Jeśli chodzi o makijaż to najczęściej nakładam krem z lekkim podkładem, trochę jasnego pudru aby się nie świecić, róż. Bronzera nie stosowałam. Oczy na co dzień tylko tuszem maluje. Chciałam właśnie je jakoś bardziej podkreślić i zamówiłam sobie brązową kredkę więc zobaczę jak to będzie wyglądać.
PS: jaki typ urody posiada Emma?
depeche89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 13:48   #6
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

wydaje mi się, że ten kolor to karmelowy a Emma jest chyba wiosną i ma takie ciepły typ urody
takie fale możesz zrobić prostownicą lub lokówką albo zwijać włosy lekko podsuszone w takie ślimaczki, pozwalam sobie załączyc wpis wizażanki Jigoku
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=11786
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:47   #7
depeche89
Przyczajenie
 
Avatar depeche89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17
GG do depeche89
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

Super są te sposoby kręcenia włosków! Dziękuję za link, na pewno wypróbuję. Prostownicy i lokówki nie mogę za bardzo stosować ze względu na moje przepalone farbowaniem włosy.
Tak sobie pomyślałam, że może zapuszczać swoje naturalne włosy i robić tylko miodowe lub karmelowe pasemka aby nie było tak widać odrostów. Już mam takie zniszczone włosy tym farbowaniem. Farbuje już od 6-7 lat i to zawsze na całość bo za każdym razem innym kolorem ( nie mogłam trafić na ten jedyny). Teraz już od czerwca nie farbuję, a włosy nadal suche jak piórka.
depeche89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 12:53   #8
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

jak są takie zniszczone, to może jednak trzeba trochę obciąć a potem intensywnie regenerować, zresztą dobrze obcinań końcówki co 2-3 mce
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 20:50   #9
Piramida88
Raczkowanie
 
Avatar Piramida88
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 61
GG do Piramida88
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

Opis cery jest dość pobieżny, ale wstępnie można wywnioskować, że masz cerę płytko-unaczynioną. Na Twoim miejscu zrezygnowałabym z pudrów i ciężkich podkładów(jeśli takie używasz), zastępując je lekkimi, jeśli już są konieczne.
Co do koloru włosów, to rzeczywiście pasują Ci jasne odcienie, ewentualnie jasny brąz z dużą ilością refleksów, żeby trochę ożywić twarz.
Makijaż raczej w pastelowych i brązowych odcieniach. Ładnie by się tu sprawdziły beżowe, lub różowe błyszczyki, pamiętając że jak akcentujemy mocniej usta, to góra powinna być stonowana i odwrotnie.
Jeśli masz zniszczone włosy, to proponuje wybrać się do hurtowni fryzjerskiej i kupić szampon z profesjonalnej linii( na prawdę widać różnicę) Faktycznie, są trochę droższe, ale i wielokrotnie dużo wydajniejsze i na lepszych składnikach.
Z mojej strony to chyba wszystko. Pozdrawiam
Piramida88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 05:46   #10
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

Mnie sie tez wydaje ze jestes wiosna, ladnie by wygladaly miodowe i karmelowe refleksy na naturalnym kolore .
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:49   #11
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

według mnie powinnaś pociemnić włosy i je pokręcić albo zrobić sobie grzywkę na bok
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 15:30   #12
depeche89
Przyczajenie
 
Avatar depeche89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17
GG do depeche89
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

Dziękuję za Wasze opinie. Też mi się wydaje, że jestem ciepłym typem urody, chociaż mam też coś z zimnego. Jednak opis wiosny najlepiej do mnie pasuje. Cerę opisałam pobieżnie bo samej mi jest trudno określić jej tonację. Zazwyczaj dominuje w niej żółty kolor, czasem różowieje. Jest jasna i opala się dosyć łatwo, ale na jasny beżowy kolor.
Planuję włosy albo zafarbować jednolicie na miodowy lub karmelowy blond na poziomie 9 lub 8 (niższe numery wychodzą mi zbyt ciemno) albo właśnie zrobić balejaż w odcieniu miodowym. Stan moich włosów ostatnio poprawił się jak zaczęłam stosować olej rycynowy z oliwą i maskę Loton odbudowującą i podcięłam włosy 2 cm. Nie farbowałam też włosów już od 2,5 miesiąca, odrosty nie są aż tak widoczne jednak kolor się sprał już dosyć co mnie denerwuje.
Co do makijażu...kupiłam sobie błyszczyk koloru malinowego różu i brązową kredkę do oczu. Na co dzień mocno oczu nie podkreślam - jedynie tuszuję, dlatego błyszczyk dodaje mi wyrazu.
depeche89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:23   #13
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Doradźcie coś proszę! :)

super, co do włosów, to jestem za takim trójwymiarowym kolorkiem, jakimiś reflekasami właśnie, a niekoniecznie jednym płaskim odcieniem
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.