nadżerka, torbiel, operacja piersi.. nie wiem co robić..proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-12, 12:12   #1
Larorah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17

nadżerka, torbiel, operacja piersi.. nie wiem co robić..proszę o pomoc


Witajcie,
24 kwietnia miałam zamrażanie nadżerki.. na wcześniejszej wizycie lekarz wykrył u mnie torbiel, 3 cm. No wszystko fajnie.. tylko, że mam problemy z piersiami. 8 maja miałam usunięty guzek ( gruczołowłókniak - czy jakoś tak ). Mam też inne zmiany w piersiach. Onkolog mi powiedziała, że do końca życia będę miała problemy.
No i teraz nie wiem co mam robić. Żeby pozbyć się torbieli miałam brać hormony, ale nie mogę ich brać, bo mogą one powiększyć guzki w moich piersiach ( one póki co nie kwalifikują się do usunięcia ) czy nawet coś gorszego. Torbiel mnie boli.. gin mi powiedział, że jeżeli urośnie ona do 5 - 7 cm to będę miała operację. Mam 22 lata, nie rodziłam.. i bolę się iść na taka operację.
Koleżanka, która też ma torbiel powiedziała mi, że raczej się nie usuwa tego jeżeli kobieta nie rodziła ( mój gin mi tego nie powiedział ).
Jestem załamana.. bo nie wiem co mam robić. Onkolog mi mówi, że nie mogę brać hormonów.. że to jest nie wskazane.. gin mi mówi, że żeby pozbyć się torbieli muszę brać hormony..
Czuję się bezradna bo lekarze nie powiedzieli mi co w takiej sytuacji najlepiej zrobić ( może boją się brać jakąś odpowiedzialność za to? nie wiem ).
w dniu operacji miałam jeszcze okres. Lekarz mi powiedział, że nie ma przeciwwskazań do operacji ( ostatni dzień miesiączki ). A od soboty/niedzieli mam jakieś plamienia.. nie wiem czy to "resztki" miesiączki.. czy może to narkoza na to tak wpłynęła.. czy może zamrażanie nadżerki.. a być może wszystko naraz.. nie wiem czy mam ma to mnie niepokoić.. W niedzielę miałam zawroty głowy i wymioty - czy możliwe jest, że organizm tak późno reaguje na narkozę? Wcześniej czułam się dobrze ( jak byłam w szpitalu).
Już nie mam siły na to wszystko..
Proszę poradźcie mi coś.. może moglibyście mi dać jakieś wskazówki czy rady o co mam pytać lekarza.. czego mam się domagać ( może jakieś dodatkowe badania? ale jakie? ).
Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Larorah
Czas edycji: 2009-05-12 o 22:48
Larorah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:32   #2
limonka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 155
Dot.: nadżerka, torbiel, operacja piersi.. nie wiem co robić..proszę o pomoc

No niestety ja ci nic poradzić nie mogę bo się nie znam ale mogę ci powiedzieć, że jeśli torbiel urośnie, a nie możesz jej leczyć hormonami to będziesz musiała mieć wyciętą i nie jest to prawda, że kobietom, które nie rodziły nie wycina się torbieli, bo to nie ma znaczenia, jeśli torbiel jest to trzeba ją zlikwidować (najpierw próbuje się tabletkami, a potem operacyjnie). Operacja to nic fajnego ale dobrze przeprowadzona nie wpływa na późniejszą płodność, za to rosnąca torbiel nieusunięta może być przyczyną bezpłodności
limonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:13   #3
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: nadżerka, torbiel, operacja piersi.. nie wiem co robić..proszę o pomoc

Ja bym spróbowała iść do jeszcze innego lekarza zasięgnąć rady. Najlepiej poczytaj na necie, jest taki portal znanylekarz.pl i tam poszukaj informacji o ginekologach w swoim mieście. Polecam,bo sama tak szukałam i znalazłam
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 22:26   #4
Larorah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: nadżerka, torbiel, operacja piersi.. nie wiem co robić..proszę o pomoc

Dziękuję za posty
Mam zamiar iść na dodatkowe konsultacje lekarskie, Limonko. Nie mogę się chyba pogodzić do końca z faktem, że mam czekać na operacje. Obawiam się ich, ponieważ na jednej się nie skończy. Bo co będzie jak torbiel się będzie odnawiała? Wiem, że nie powinnam tak myśleć i tak zakładać, ale jest to dla mnie istotne.. szczególnie, iż dziecka posiadać nie planuję jeszcze przez kilka lat. A operacja jest, w moim odczuciu, bardzo dużą ingerencją.
Onkolog mi powiedziała, że hormony mogą też zmniejszyć te moje piersiowe guzki.. myślałam czy by nie zrobić testów hormonalnych i nie spróbować najpierw z nimi ( skoro tak czy siak mam mieć w przyszłości operację piersi to chociaż torbiel wyleczę). Jednak mój gin jakoś się nie był przychylny do tego pomysłu a potem straciłam niemalże przytomność w gabinecie i tyle było naszej gadki ( tak mój organizm zareagował na zamrażanie).
Mindiar, najchętniej to ja bym przytargała gina do onkologa postawiła im kawę i ciasteczka..i niech się dogadają jakie leczenie jest dla mnie najlepsze. Też się obawiam, że jak zacznę chodzić do kilku specjalistów i każdy będzie mi mówił co innego to ja już zupełnie zgłupieję.
Larorah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 22:33   #5
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: nadżerka, torbiel, operacja piersi.. nie wiem co robić..proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Larorah Pokaż wiadomość
Dziękuję za posty
Mam zamiar iść na dodatkowe konsultacje lekarskie, Limonko. Nie mogę się chyba pogodzić do końca z faktem, że mam czekać na operacje. Obawiam się ich, ponieważ na jednej się nie skończy. Bo co będzie jak torbiel się będzie odnawiała? Wiem, że nie powinnam tak myśleć i tak zakładać, ale jest to dla mnie istotne.. szczególnie, iż dziecka posiadać nie planuję jeszcze przez kilka lat. A operacja jest, w moim odczuciu, bardzo dużą ingerencją.
Onkolog mi powiedziała, że hormony mogą też zmniejszyć te moje piersiowe guzki.. myślałam czy by nie zrobić testów hormonalnych i nie spróbować najpierw z nimi ( skoro tak czy siak mam mieć w przyszłości operację piersi to chociaż torbiel wyleczę). Jednak mój gin jakoś się nie był przychylny do tego pomysłu a potem straciłam niemalże przytomność w gabinecie i tyle było naszej gadki ( tak mój organizm zareagował na zamrażanie).
Mindiar, najchętniej to ja bym przytargała gina do onkologa postawiła im kawę i ciasteczka..i niech się dogadają jakie leczenie jest dla mnie najlepsze. Też się obawiam, że jak zacznę chodzić do kilku specjalistów i każdy będzie mi mówił co innego to ja już zupełnie zgłupieję.

Może poszukaj specjalisty ginekologii onkologicznej
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 22:44   #6
Larorah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: nadżerka, torbiel, operacja piersi.. nie wiem co robić..proszę o pomoc

Cytat:
Może poszukaj specjalisty ginekologii onkologicznej
Byłam przekonana, że taki lekarz specjalizuje się tylko w nowotworach narządów rodnych kobiety.
Może jednak poradził by coś w mojej sprawie. Dziękuję bardzo
Larorah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 22:47   #7
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: nadżerka, torbiel, operacja piersi.. nie wiem co robić..proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Larorah Pokaż wiadomość
Byłam przekonana, że taki lekarz specjalizuje się tylko w nowotworach narządów rodnych kobiety.
Może jednak poradził by coś w mojej sprawie. Dziękuję bardzo
Najlepiej gdybys udała się do dużego ośrodka onkologicznego, tam zajmują sie kobietą kompleksowo.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.