bol owulacyjny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-14, 15:33   #1
axxxa
Zadomowienie
 
Avatar axxxa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin/Chorzow
Wiadomości: 1 075
GG do axxxa

bol owulacyjny


mam pytanie: wie ktos moze jak to jest z tym bolem owulacyjnym.? u mnie wystepuje kilka dni w polowie cyklu. kilka dni mnie tak cmi raz jeden raz drugi jajnik zalezy od cyklu. dochodzi do silnego bolu ktory odczuwam przy siadaniu i po takim mocnym bolu na drugi dzien nie ma po nim ani sladu. czy to oznacza pekniecie cialka zoltego? i wtedy jest najwieksza plodnosc?
jak ktos wie to prosze o info. bo juz sama nie niem jak to z tym bolem jest.
__________________



ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA o kosmetykach


http://axxxasworld.blogspot.com/


albo stylizacji rzęs
http://lvlinsrzesy.blogspot.com/






Laura 28.09.2012


"lepiej zrobic cokolwiec niz nie zrobic nic"

axxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 17:03   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: bol owulacyjny

Cytat:
Napisane przez axxxa Pokaż wiadomość
mam pytanie: wie ktos moze jak to jest z tym bolem owulacyjnym.? u mnie wystepuje kilka dni w polowie cyklu. kilka dni mnie tak cmi raz jeden raz drugi jajnik zalezy od cyklu. dochodzi do silnego bolu ktory odczuwam przy siadaniu i po takim mocnym bolu na drugi dzien nie ma po nim ani sladu. czy to oznacza pekniecie cialka zoltego? i wtedy jest najwieksza plodnosc?
jak ktos wie to prosze o info. bo juz sama nie niem jak to z tym bolem jest.
Owszem, czas okołoowulacyjny to czas największej płodności. Ale ból owulacyjny ≠ moment owulacji. Ból owulacyjny równie dobrze możesz odczuwać kilka dni przed owulacją.

Jak chcesz wiedzieć kiedy masz dni płodne i niepłodne, to polecam NPR — metodę objawowo-termiczną.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 17:05   #3
skrzat 84
Rozeznanie
 
Avatar skrzat 84
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 600
Dot.: bol owulacyjny

po zaobserwowaniu bólu oczekuj na sluz płodny rozciagliwy,ja mam identycznie...mi gin powiedziała że taki ból może oznaczac pęknięcie pęcherzykadlatego warto jest zacząć o ile chcecie maleństwo
skrzat 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:59   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: bol owulacyjny

Cytat:
Napisane przez axxxa Pokaż wiadomość
mam pytanie: wie ktos moze jak to jest z tym bolem owulacyjnym.? u mnie wystepuje kilka dni w polowie cyklu. kilka dni mnie tak cmi raz jeden raz drugi jajnik zalezy od cyklu. dochodzi do silnego bolu ktory odczuwam przy siadaniu i po takim mocnym bolu na drugi dzien nie ma po nim ani sladu. czy to oznacza pekniecie cialka zoltego? i wtedy jest najwieksza plodnosc?
jak ktos wie to prosze o info. bo juz sama nie niem jak to z tym bolem jest.
nie ciałka żółtego

ból może wynikać z napięcia otrzewnej przez powiększony jajnik (rozmiar pęcherzyka może dochodzić do 22 mm) czyli występować przed owulacją lub może być spowodowany podrażnieniem otrzewnej przez delikatne krwawienie wynikłe z peknięcia pęcherzyka: czyli ból występuje wtedy po owulacji
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 11:45   #5
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: bol owulacyjny

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Owszem, czas okołoowulacyjny to czas największej płodności. Ale ból owulacyjny ≠ moment owulacji. Ból owulacyjny równie dobrze możesz odczuwać kilka dni przed owulacją.

Jak chcesz wiedzieć kiedy masz dni płodne i niepłodne, to polecam NPR — metodę objawowo-termiczną.
NPR jest naprawdę fajną sprawą. Dzięki temu dobrze poznasz swoje ciało i poszczególne fazy swojego cyklu. Fajne są mikroskopy owulacyjne, możesz sobie poczytać, pomocne szczególnie na początku
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.