10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 22:25   #1
Katja00
Raczkowanie
 
Avatar Katja00
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 46
Send a message via Skype™ to Katja00
Arrow

10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?


Witam
mój problem to trądzik i tabletki aknenormin 20mg
Otóż mam koleżankę która jest własnie na kuracji akenormin i powiedziała że może mi dac jeden listek - 10 tabletek ktore moge brac i moglyby mi pomoc
moja cera jest w podobnym stanie do jej , wagę i budowe ciala tez mamy podobną. Chodzi mi o to czy można te tabletki zażywać i potem przestac czy trzeba odbyc cala kuracje
czy sa jakies skutki uboczne ze zaczne zazywac te 10 tabletek i potem przestane ?
prosze o pomoc
Katja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 00:30   #2
Vler
Raczkowanie
 
Avatar Vler
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kalimdor
Wiadomości: 168
Dot.: 10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?

Środek ten zawiera w składzie izotretinoinę, czyli to prawdopodobnie odpowiednik Izoteku.
Jak dla mnie to szkoda zdrowia, jesteś pewna, że próbowałaś już wszystkiego, że chcesz sięgnąć po taką chemię? Mam nadzieję, że przeczytałaś chociażby ulotkę, zanim założyłaś ten wątek?

Jeśli nie czytałaś, to proszę: http://www.urpl.gov.pl/system/drugs/...03_2011_pl.pdf

Nie wydaje mi się, żeby 10 tabletek u Ciebie zadziałało. Wydaje mi się, że możesz sobie tylko zaszkodzić. Ogólnie wystrzegam się takiego kombinowania i myślę, że to mądre. Jest tyle przeciwwskazań i skutków ubocznych.... Między innymi ten lek zawiera olej sojowy. Nie możesz go stosować jeśli jesteś uczulona na soję lub orzeszki ziemne. Tak samo kobiety w ciąży nie mogą go stosować, ponieważ może on uszkodzić płód. Przesuszenie skóry, bóle kości. - To tylko niektóre z nich.
Ulotka mówi również, że "Nigdy nie wolno przekazywać tego leku innym osobom."

Jeśli zastanawiasz się, nad rozpoczęciem takiej "kuracji" dlaczego sama nie pójdziesz do lekarza dermatologa na wizytę?
Przez takie kombinowanie z lekami możesz tylko zaszkodzić sobie i koleżance.
__________________
"Problem to nie problem. Problem to Twoje podejście do problemu"
- Jack Sparrow

Edytowane przez Vler
Czas edycji: 2014-03-26 o 01:27
Vler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 01:17   #3
Hiraska
Raczkowanie
 
Avatar Hiraska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 467
Dot.: 10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?

Cytat:
Napisane przez Katja00 Pokaż wiadomość
Witam
mój problem to trądzik i tabletki aknenormin 20mg
Otóż mam koleżankę która jest własnie na kuracji akenormin i powiedziała że może mi dac jeden listek - 10 tabletek ktore moge brac i moglyby mi pomoc
moja cera jest w podobnym stanie do jej , wagę i budowe ciala tez mamy podobną. Chodzi mi o to czy można te tabletki zażywać i potem przestac czy trzeba odbyc cala kuracje
czy sa jakies skutki uboczne ze zaczne zazywac te 10 tabletek i potem przestane ?
prosze o pomoc
Lek można zażywać tylko pod kontrolą lekarza. Trzeba wykonać szereg badań czy nie ma żadnych przeciwwskazań.
Rozumiem, że tych chcesz wziąć te 10 tabletek tak na "dziko"?
Hiraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 07:44   #4
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: 10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?

10 tabletek nie pomoże, trzeba przyjąć określoną dawkę na kg masy ciała w ciągu kuracji. Poza tym poczytaj ulotkę, czy na pewno byłabyś gotowa na takie efekty uboczne, a jeśli faktycznie chcesz zażywać, to niech Ci koleżanka poleci lekarza.
Przed rozpoczęciem kuracji niezbędne są badania, więc możesz sobie tylko zaszkodzić, a 10 tabletek nie ma jak pomóc.
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 09:11   #5
Katja00
Raczkowanie
 
Avatar Katja00
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 46
Send a message via Skype™ to Katja00
Dot.: 10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?

tak tak czytałam ulotkę, jestem świadoma skutków ubocznych
chodzi o to, że nie jestem w stanie teraz iść do dermatologa i zakupić te tabletki ponieważ mam wiele innych wydatków, jestem na studiach a do swojego dermatologa w innym wojewodztwie musialabym dlugo czekac
tej koleżance właśnie po tygodniu znacząco poprawiła się cera i dlatego też z takim zapytaniem, bo być może ktoś też brał te tabletki i zaprzestał po jednym 'listku' , czy można tak po prostu zakonczyc kuracje na 10 tabletkach
Katja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 09:46   #6
Hiraska
Raczkowanie
 
Avatar Hiraska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 467
Dot.: 10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?

Cytat:
Napisane przez Katja00 Pokaż wiadomość
tak tak czytałam ulotkę, jestem świadoma skutków ubocznych
chodzi o to, że nie jestem w stanie teraz iść do dermatologa i zakupić te tabletki ponieważ mam wiele innych wydatków, jestem na studiach a do swojego dermatologa w innym wojewodztwie musialabym dlugo czekac
tej koleżance właśnie po tygodniu znacząco poprawiła się cera i dlatego też z takim zapytaniem, bo być może ktoś też brał te tabletki i zaprzestał po jednym 'listku' , czy można tak po prostu zakonczyc kuracje na 10 tabletkach
Masz sporo wydatków, a nie zdajesz sobie sprawy jak weźmiesz ten lek bez kontroli lekarza to możesz sobie zaszkodzić?
Rzadko się zdarza, żeby po tygodniu poprawił się stan skóry, leczenie trwa zwykle około pół roku i zdarzają się nawroty.
Nie kuracji nie można zakończyć na 10 tabletkach branych bez kontroli lekarza
Ja też mam trądzik i tego świństwa jakim jest izotek nigdy nie zamierzam brać. Lek bierze się w naprawdę cieżkich przypadkach i to jestem w stanie zrozumieć.
A ty jaki masz typ trądziku?
Hiraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 09:52   #7
Katja00
Raczkowanie
 
Avatar Katja00
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 46
Send a message via Skype™ to Katja00
Dot.: 10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?

ok zrozumiałam w każdym razię dzięki za odpowiedź
Katja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 10:32   #8
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: 10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?

Ja biorę trochę ponad 3 tygodnie i cera się nie poprawiła, każdy reaguje inaczej ogólnie jeśli zamierzasz brać, to pod kontrolą lekarza i całą kurację, to nie jest witaminka C i naprawdę trzeba dbać o wyniki badań.
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 17:14   #9
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: 10 dniowa kuracja aknenorminem - mozna ?

O jezuniu, chyba nic mnie juz na forum nie zaskoczy
Swietnie, ze czytałas ulotkę, dobre i to. Bierzesz przynajmniej od miesiąca tabletki antykoncepcyjne? Robiłas jakieś badania? 10 dni? Dziewczyno.... Bez komentarza.
A Twoja koleżanka, no cóż. Nieodpowiedzialne osoby powinny zapomnieć o takim leku jak Izotek.
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-26 18:14:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.