Twoje doświadczenia z dietą 1500 kalorii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-24, 14:53   #1
eeelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Lightbulb

Twoje doświadczenia z dietą 1500 kalorii


Witam,
Bardzo proszę Was o podzielenie się swoimi doświadczeniami z dietą 1500 kcl.
Obecnie ważę 68 kg i mam 164-65 cm wzrostu. Póki co prowadzę raczej siedzący tryb życia, ćwiczę 2 razy w tygodniu ( aerobik i TBC) a kaloryczność posiłków oscyluje wokół 1500 kalorii. Teraz zamierzam podejść do kwestii układania posiłków bardziej profesjonalnie.

Wcześniej podejmowałam już próby z tą dietą, ale ważyłam więcej 82 kg, a jak wiadomo rezultaty są widoczne bardziej lub mniej w zależności od wagi startowej. Moim dalekosiężnym celem jest 56 kg .
Jestem realistką i wiem że nie osiągnę tego w ciągu kilku miesięcy
Stąd moje pytanie czy któraś z Was zaczynała z podobnej wagi startowej i jak dużo i wciągu jakiego czasu udało się wam schudnąć. Wiem że to są kwestie bardzo indywidualne, ale warto zebrać kilka opinii - lepszy mglisty szkic niż pusta kartka.

Z góry dziękuję za pomoc i czas
eeelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 18:03   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Twoje doświadczenia z dietą 1500 kalorii

Cytat:
Napisane przez eeelka Pokaż wiadomość
Witam,
Bardzo proszę Was o podzielenie się swoimi doświadczeniami z dietą 1500 kcl.
Obecnie ważę 68 kg i mam 164-65 cm wzrostu. Póki co prowadzę raczej siedzący tryb życia, ćwiczę 2 razy w tygodniu ( aerobik i TBC) a kaloryczność posiłków oscyluje wokół 1500 kalorii. Teraz zamierzam podejść do kwestii układania posiłków bardziej profesjonalnie.

Wcześniej podejmowałam już próby z tą dietą, ale ważyłam więcej 82 kg, a jak wiadomo rezultaty są widoczne bardziej lub mniej w zależności od wagi startowej. Moim dalekosiężnym celem jest 56 kg .
Jestem realistką i wiem że nie osiągnę tego w ciągu kilku miesięcy
Stąd moje pytanie czy któraś z Was zaczynała z podobnej wagi startowej i jak dużo i wciągu jakiego czasu udało się wam schudnąć. Wiem że to są kwestie bardzo indywidualne, ale warto zebrać kilka opinii - lepszy mglisty szkic niż pusta kartka.

Z góry dziękuję za pomoc i czas

A skad wziełas to 1500 w ogóle
1500 dla osoby o Twoim wzroście i małej aktywnosci fizycznej to jest podstawa, absolutne minimum. A Ty przeciez jeszcze jakoś zyjesz, pracujesz, ćwiczysz.
IMO, nie powinnas schodzić poniej 1700-1800 i to jest ilosc redukcyjna, zakąłdająca około 200-300 kalorii niedoboru na dobę.

Jesli od dawna już siedzisz na 1500, lub to juz któryś kolejny epizod takiego głodowania, to masz parwdopodobnie potwornie spowolniony metabolizm i będzie Ci coraz trudniej , pojawią się coraz większe wahania wagi, coraz trudniej będzie Ci utrzymać wagę na stałym poziomie a żeby schudnąć będziesz się musiała dosłownie głodzić (co już w sumie robisz), a z wiekiem to już w ogóle będziesz miała Sajgon.

IMO- powinnaś skorzystać z porad fachowca, moze on-line, moze SDF chociaż, żeby podbić metabolizm, jeśc wiecej a nadal chudnąć a potem nie zaliczać jo-jo
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 11:09   #3
eeelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Twoje doświadczenia z dietą 1500 kalorii

Skąd wzięłam 1500 kcal.... W sierpniu 2013 roku podjęłam się diety ułożonej przez dietetyczkę. Do Świąt Bożego Narodzenia udało mi się zejść z 81-82 do 69-68, a że w maju 2014 miałam maturę więc "rozprężyłam się nieco" i ostatecznie w wakacje ważyłam 73 kg. Wakacje spędziłam pracując w UK, a jak wiadomo tam "klimat" nie specjalnie służy odchudzaniu. Od początku roku akademickiego staram się jeść 1500 kcal i ostatecznie waga ruszyła w dół ,ale minimalnie. Obecnie jest to 68 kg.
Oczywiście w święta nie żałowałam sobie niczego ale ogólnie staram się być restrykcyjna. Przez pewien czas zrezygnowałam z mleka, jogurtów owocowych ale nie przesłodzonych, makaronu i białego pieczywa. Kurczaka smażyłam na teflonie.
Dlatego dziwi mnie to, że rezultat nie jest szczególnie zadowalający.

Ćwiczę godzinę z minutami 2 razy w tygodniu od lutego.


Co ciekawe nie czuję się głodna, ostatnio kombinowałam z 1300 albo 1200 i nie odczuwam szczególnych napadów głodu. Aczkolwiek potrzebuje znacznie więcej snu, ogromnie ...i zdolność do koncentracji spada, co dla mnie jest gorsze niż nadwaga czy celulit...

Edytowane przez eeelka
Czas edycji: 2015-05-25 o 12:06
eeelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 20:48   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Twoje doświadczenia z dietą 1500 kalorii

Cytat:
Napisane przez eeelka Pokaż wiadomość
Skąd wzięłam 1500 kcal.... W sierpniu 2013 roku podjęłam się diety ułożonej przez dietetyczkę. Do Świąt Bożego Narodzenia udało mi się zejść z 81-82 do 69-68, a że w maju 2014 miałam maturę więc "rozprężyłam się nieco" i ostatecznie w wakacje ważyłam 73 kg. Wakacje spędziłam pracując w UK, a jak wiadomo tam "klimat" nie specjalnie służy odchudzaniu. Od początku roku akademickiego staram się jeść 1500 kcal i ostatecznie waga ruszyła w dół ,ale minimalnie. Obecnie jest to 68 kg.
Oczywiście w święta nie żałowałam sobie niczego ale ogólnie staram się być restrykcyjna. Przez pewien czas zrezygnowałam z mleka, jogurtów owocowych ale nie przesłodzonych, makaronu i białego pieczywa. Kurczaka smażyłam na teflonie.
Dlatego dziwi mnie to, że rezultat nie jest szczególnie zadowalający.

Ćwiczę godzinę z minutami 2 razy w tygodniu od lutego.


Co ciekawe nie czuję się głodna, ostatnio kombinowałam z 1300 albo 1200 i nie odczuwam szczególnych napadów głodu. Aczkolwiek potrzebuje znacznie więcej snu, ogromnie ...i zdolność do koncentracji spada, co dla mnie jest gorsze niż nadwaga czy celulit...
Niestety, ale jak myslałam. Zbyt restrykcyjne uięcie kalorii już zbiera swoje zniwo. Im bardziej bedziesz schodzić z kalorii, tym masz większa pewność że resztę życia spędzisz na tyciu i drastycznych dietach i będzie tylko coraz gorzej i gorzej.

Nie tnij nizej. Poszukaj pomocy kogoś, kto podejmie sie ułozyć Ci plan ćwiczeń (bez tego sie nie ogarniesz!) i dietę którte zaowocują rozpedzeniem metabolizmu a potem nauczeniem Cie jak na stałe jeśc normalnie a nie tułać sie od "folgowania sobie w klimacie" a głodzeniem się.

Musisz wiecej spać i nie mozesz się skoncentrowac, bo sie głodzisz.
Potem bedzie gorzej, tylko na dodatek przestaniesz móc spać na dodatek.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 07:10   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Twoje doświadczenia z dietą 1500 kalorii

1500kcal to powinno być minimum jakie jesz, jeśli nie ćwiczysz. to ilość kalorii na poziomie twojego bmr. jak na moje to powinnaś rozkręcić metabolizm i wtedy nawet odrobinę zwiększyć kalorie. na rozkręcenie metabolizmu najlepsze są regularne posiłki i ćwiczenia siłowe. do tego cardio, żeby spalać dodatkowe kalorie. jak ma się rozchulany metabolizm to zgubić 12kg można w 3 miechy.
napisz swój przykładowy jadłospis.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 19:00   #6
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Twoje doświadczenia z dietą 1500 kalorii

dokladnie 1500 kcal dziennie to kazdy powinien miec za minimum
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 11:15   #7
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Twoje doświadczenia z dietą 1500 kalorii

Tez kiedys myślałam ze 1500 kcal to odpowiednia liczba, ale prawda jest taka ze bylam non stop glodna, a efekty były marne..
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 12:15:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.