stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 12:17   #1
kotzwasem
Przyczajenie
 
Avatar kotzwasem
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 22

stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!




Pomysł był ambitny: wszędzie gazeta, a na blacie wymyśliłam sobie "tablicę" do pisania. Zanim postanowiłam się nad stolikiem ulitować wyglądał o tak:



Co jest potrzebne do misji ratunkowej:



Gazetę można wyszperać z domowych szuflad (wersja dla zbieraczy) lub kupić chociażby w Empiku (taki np. "Kurier wnet", 5.00 PLN; fajne są zagraniczne czasopisma, ale ich koszt to min. 30.00 PLN). Kiedy już zaopatrzymy się w niezbędne materiały przystępujemy do pracy:


- Odkręcamy nogi od blatu i wszystkie części dokładnie odzieramy ze starej farby, a potem malujemy podkładem/białą farbą (leniwi mogą tak jak ja od razu po rozkręcaniu przejść do malowania).
- Po wyschnięciu podkładu każdą nogę po kolei smarujemy klejem i dokładnie oklejamy gazetą (trzeba bardzo się starać, by nie powstały bąbelki powietrza!).




- Kiedy uporamy się ze wszystkimi czterema nogami odkładamy je na bok, by klej dobrze wysechł. Teraz pora na blat. Potrzebujemy albo gotowej farby kredowej dostępnej w sklepach budowlanych, albo trochę zapału, by stworzyć ją całkowicie samodzielnie! Niezbędne wtedy są:



- Sodę oczyszczoną mieszamy z niewielką ilością wody w miseczce na gęstą papkę. Następnie dodajemy farbę w dowolnym kolorze (w zależności od tego jakiego koloru ma być nasza tablica) i dokładnie mieszamy. Ilość składników zależy od ilości farby jaką chcemy uzyskać, ale ZAWSZE na jedną miarkę (np. łyżka/szklanka) sody wypadają trzy miarki farby.
- Jeśli malowana powierzchnia wymaga wygładzenia (a moja wymagała!) uprzednio ją szlifujemy.
- Uzyskaną farbę nakładamy na blat gąbką lub taperem (nie pędzlem) w sposób nieregularny - kulistymi ruchami, poprzez tzw. "tapowanie". Kiedy przeschnie pierwsza warstwa konieczne jest nałożenie drugiej, a nawet trzeciej.



- W oczekiwaniu aż farba wyschnie całkowicie, zabieramy się za malowanie lakierem bezbarwnym oklejonych gazetą nóg stolika. Malujemy je kilkukrotnie, ponieważ gazeta bardzo "pije" lakier i efekt ochronny uzyskamy dopiero za drugim/trzecim razem (radzę zaopatrzyć się w lakier szybkoschnący).

- Kiedy farba tablicowa w końcu wyschnie możemy zabrać się za oklejanie boków blatu (wcześniej pokrytych podkładem/białą farbą) gazetą i kilkukrotnym zabezpieczeniu ich lakierem.




- Kiedy stolik jest już suchy (ze wszystkich stron) należy jeszcze drobnym papierem ściernym zeszlifować delikatnie naszą "tablicę" na całej powierzchni (nie bójcie się, że farba zejdzie, ja się tego obawiałam, ale nic z tego, trzyma się mocno!). Pyłek usuwamy z blatu za pomocą mokrej gąbeczki.



Nogi dokręcamy do blatu i... cieszymy się oryginalnym własnoręcznie odpicowanym meblem. W każdym razie ja się cieszę. I Was również zachęcam do takich eksperymentów na starych, smutnych i nikomu nie potrzebnych meblach. Można zaciągnąć jakieś dodatkowe ręce do roboty i dobra zabawa w sobotnie popołudnie gwarantowana ;-)








Mam nadzieję, że ktoś się skusi!

po więcej zapraszam na mojego bloga:
www.kotzwasem.blogspot.com
kotzwasem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 15:31   #2
argolida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!

świetny pomysł, jestem drugi czy trzeci raz na forum i od razu trafiłam na twoje cudo !
argolida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 15:58   #3
alpinka
Raczkowanie
 
Avatar alpinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 75
Dot.: stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!

Świetny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie. Musze wypróbować przepis na farbę tablicową, bo te sklepowe są mega drogie.
alpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 16:29   #4
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!

bardzo fajny pomysł na odnowienie stolika. a pomysł na farbę tablicową również muszę wykorzystać, miała kiedyś jakiś pomysł na jej wykorzystanie, ale jak zobaczyłam cenę w budowlanym takiej farby to aż odechciało mi się ją kupować.
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 18:33   #5
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!

fajne skarpetki

A stolik mega, super pomysł z tą tablicą.
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 23:20   #6
qnca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!

Ten stolik jest rewelacyjny! Zakochalm sie w nim od razu i zapragnelam miec taki u siebie! Dopieri zaczynam z decoupage i szukam inspiracji na forum ten stolik wpisuje na liste rzeczy must have mysle tylko o tym zeby zrobic napisy na stoliku kreda, ale potem zabezpieczyc wszystko lakierem, zeby napisy byly trwale. Jakim lakierem najlepiej zabezpieczyc zeby potem bez obaw postawic goracy kubek?
qnca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 17:33   #7
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!

Umknął mi jakoś ten rewelacyjny pomysł na farbę tablicową i odnowienie stolika - super wyszło

Cytat:
Napisane przez qnca Pokaż wiadomość
..... mysle tylko o tym zeby zrobic napisy na stoliku kreda, ale potem zabezpieczyc wszystko lakierem, zeby napisy byly trwale. Jakim lakierem najlepiej zabezpieczyc zeby potem bez obaw postawic goracy kubek?
Napisów z kredy nie zabezpieczysz żadnym lakierem kreda w kontakcie z czymkolwiek "mokrym" się rozpłynie
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-16, 11:49   #8
kotzwasem
Przyczajenie
 
Avatar kotzwasem
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 22
Dot.: stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!

To prawda, nie da rady zabezpieczyć kredy lakierem, ale użyj białej akrylowej farby zamiast kredy i potem wszystko polakieruj. Efekt bardzo podobny do zamierzonego, robiłam tak notes - mogę Wam pokazać potem zdjęcia, wyszło super!

Jeśli chodzi o lakiery - mam z nimi problem, często lepią się nawet lata po pomalowaniu, ale te szybkoschnące będą najodpowiedniejsze. Osobiście albo rezygnuje z lakierowania - w przypadku bejcowania najlepiej wypolerować drobnoziarnistym papierem ściernym, efekt przejdzie Wasze najśmielsze oczekiwania!

Jeśli trzeba lakierować - używam bezbarwnego lakieru samochodowego w spreju - idealnie się sprawdza do wszystkiego!
__________________
http://kotzwasem.blogspot.com/ - blog, który prowadzę ze swoimi dwunastoma kocurami, psem i... naiwnym chłopakiem, który to wszystko toleruje Zapraszam!
kotzwasem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 23:10   #9
qnca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: stare w nowe: ratujemy ikeowski stolik!!

lata szkolne mam juz dawno za soba i zapomnialam co to znaczy pisac kreda i jak szybko ja sie zmywa... Hahaha .. ale szkida ze niczym nie da sie tego utrwaluc, myslalam wlasnie o czyms w sprayu!
no coz, ale pomysl i tak na tyle mi sie podoba, ze pokombinuje co zamiast tej kredy
qnca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-16 23:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.