Czy to mogą być początki żylaków? Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-27, 15:38   #1
wiewioreczka24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37

Czy to mogą być początki żylaków? Pomocy


Od miesiąca bolą mnie nogi, są jakby opuchnięte, nabrzmiałe i bardzo ciężkie, nie mam widocznych żylaków na nogach ale moja mama je ma i boję się że mnie też to czeka. Od pani farmaceutki dostałam veno spray przyniósł mi znaczną ulgę, ale może znacie inne maści czy żele, albo jakieś sposoby naturalne żeby jak najbardziej oddalić ode mnie tę chorobę.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

dodam jeszcze że mam siedzącą pracę
wiewioreczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:53   #2
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Czy to mogą być początki żylaków? Pomocy

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka24 Pokaż wiadomość
Od miesiąca bolą mnie nogi, są jakby opuchnięte, nabrzmiałe i bardzo ciężkie, nie mam widocznych żylaków na nogach ale moja mama je ma i boję się że mnie też to czeka. Od pani farmaceutki dostałam veno spray przyniósł mi znaczną ulgę, ale może znacie inne maści czy żele, albo jakieś sposoby naturalne żeby jak najbardziej oddalić ode mnie tę chorobę.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

dodam jeszcze że mam siedzącą pracę
Tak, to mogą być objawy żylaków. Częstych ich objawem jest uczucie ciężkich nóg i ból. Postaraj się zrezygnować z obuwia na obcasie, postaw na wygodne, o płaskiej podeszwie buty. Podczas odpoczynku staraj się trzymać nogi powyżej poziomu serca (np. układając podudzia na poduszce) i podczas prysznica kierować chłodny strumień wody na nogi. Dodatkowo polecam wizytę u lekarza, którzy potwierdzi bądź wykluczy schorzenie. Powinien zaproponować usg nóg, które pokaże, czy wchodzi w grę zakrzepowe zapalenie żył, objawiające się opuchliznami i bólem.
Nie chcę martwić, ale żylaki to choroba 'lubiąca' pozostawiać w rodzinie, dlatego polecam szybką wizytę u lekarza by jak najszybciej rozpocząć leczenie.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.