Alternatywa kopenhaskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-18, 11:44   #1
hrabianka87
Raczkowanie
 
Avatar hrabianka87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 42

Alternatywa kopenhaskiej


Czyli dieta norweska. Osobiście nie stosowałam, ale w internecie są niemal same pozytywne opinie. jest znaczne mniej restrykcyjna niż kopenkaska

http://www.vitalia.pl/index.php/mid/.../57012/forum/1
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...012363&v=2&s=0
http://www.camparisch.republika.pl/norweska.htm
hrabianka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:01   #2
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

A trzeba jeść mięso?
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:09   #3
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Czy mogę mięso zastąpić rybami a szpinak kalafiorem albo sałatą?
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:23   #4
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

fajna ta dieta
podoba mi sie grejpfrut, uwielbiam je , szpinak tez dobrze brzmi

Na śniadanie: codziennie 1-2 jaja, herbata( z wyjątkiem pierwszego dnia, kiedy zjadamy 3 jaja zawsze gotowane)

Dzień I: Na II śniadanie 3jaja, grapefruit, herbata lub kawa/ na obiad 3 jaja i surówka wrzywna bez sosów, kawa lub herbata i 1 kromka chleba/ UWAGA - nie jemy kolacji!


Powiedzcie szczerze, umialybyscie przezyc caly dzien na takim jedzeniu ? wiem jajka zatykaja ale nie az tak zeby przezyc caly dzien <oczywiescie jesli nie bedzie sie stosopwalo zadnych wspomagaczy i zagłuszaczy głodu>
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:29   #5
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Nom, ja mogę przeżyć cały dzień na takim jedzonku, jak kopenhaską przeżyłam to i to przeżyje, tylko proszę niech mi ktoś napisze, czy mogę mięso rybami zastąpić i szpinak sałatą?! Bardzo nie lubię szpinaku, na jego widok wymiotować mi się chce - serioo! Czekam na odpowiedź
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 21:09   #6
mrosh
Raczkowanie
 
Avatar mrosh
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 197
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

ta dieta jest pewnie niezdrowa, jak każda inna z serii 'tych'
a w ogóle to chyba niezdrowo zjadać tyle jajek w ciągu 1 tygodnia....
mrosh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 13:43   #7
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Zgadza sie, niezdrowo (cholesterol!). Ale w koncu takie diety nie sa "dla zdrowia". Ani "dla urody", bo nie dosc ze rozwalaja metabolizm i sie po nich w rezultacie tyje, to jeszcze wypadaja wlosy, psuje sie skora... To po co sa? Ot, taki bajer, potem mozna sie pochwalic ze "sie wytrzymalo". I niech zazdroszcza, ze takim twardym mozna byc. I jest na co zwalic, ze te dodatkowe kiloski to z genow, bo juz tyle diet nie dzialalo... A jakos sie nie chce przyjac do wiadomosci, ze duzo sportu i regularne, zdrowe zywienie to klucz do sukcesu. Bo to takie malo bajeranckie, i NAPRAWDE wymaga silnej woli. Dluzej niz tydzien- dwa, bo cale zycie.
A ja mimo wszystko polecam.
I pozdrawiam
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 16:49   #8
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Odnawiam temat.

Ktoś stosował? Jakie efekty? Ciężko dotrwać do końca? Jak samopoczucie?
Niektórym poprawiają się włosy, paznokcie itp. A jak u Was? Dieta ta jest na pewno bogata w białko i witaminy A, D i kilka z grupy B...

Co do jajek i cholesterolu - czytałam gdzieś, że jajka gotowane nie sprzyjają powstaniu problemów z cholesterolem, za to smażone jak najbardziej.


Więc...?
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 18:59   #9
Mozaika333
Przyczajenie
 
Avatar Mozaika333
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocłąw
Wiadomości: 13
GG do Mozaika333
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

No to ja jeszcze raz odnawiam ten temat, ażeby się podzielić wrażeniami.

Zaczęłam dzisiaj drugi tydzień norweskiej, i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona, bo imałam się różnych metod żeby stracić tych parę kilo,a teraz wręcz czuję że chudnę, hahh i widzę, bo wszytskie gatki mi spadają z pupy, i boczki zniknęły prawie a jeszcze przede mną drugi tydzień.

Włosy mi nie wypadają za bardzo, tzn. nie bardziej niż zwykle, paznokcie też w porządku, głodu za bardzo nie czuję, albo może nie zwracam na to uwagi, i generalnie wszystko ok, poza faktem, że spać nie mogę.

Nie jest na pewno do końca zdrowa ta dieta, chociaż ja tam się nie znam, ale skuteczna jest.
Mozaika333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 22:35   #10
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Cytat:
Odnawiam temat.

Ktoś stosował? Jakie efekty? Ciężko dotrwać do końca? Jak samopoczucie?
Niektórym poprawiają się włosy, paznokcie itp. A jak u Was? Dieta ta jest na pewno bogata w białko i witaminy A, D i kilka z grupy B...

Co do jajek i cholesterolu - czytałam gdzieś, że jajka gotowane nie sprzyjają powstaniu problemów z cholesterolem, za to smażone jak najbardziej.


Więc...?
Dobrze Ci radzę ewelcia, daruj sobie tą dietę. Masz w miare ładne jadłospisy, przynajmniej te które umieszczasz. Po co coś psuć?

Sama widzisz jakie są efekty.
Cytat:
Nom, ja mogę przeżyć cały dzień na takim jedzonku, jak kopenhaską przeżyłam to i to przeżyje, tylko proszę niech mi ktoś napisze, czy mogę mięso rybami zastąpić i szpinak sałatą?! Bardzo nie lubię szpinaku, na jego widok wymiotować mi się chce - serioo! Czekam na odpowiedź
Amberlinka stosowała kopenhaską, a z jej postu wynika, że dalej się odchudza. Wniosek z tego taki, że pewnie miała jojo? Lepiej schudnąc trwale!
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 09:45   #11
Angie10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pudełko zapałek
Wiadomości: 8
Question Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

witam ,mnie rownież wydaje się ,ze ta dieta doprowadzi do zrujnowania zdrowia i docelowo efektu jojo. Tylko co innego w takim razie możecie polecić ? jem naprawdę niedużo , potrawy nie są wysokokaloryczne a mimo to przytyłam przez ostatni rok ( po zmianie pracy na biurową) k 12 kg. Jestem załamana. od 3 miesięcy chodzę 2 razy w tygodniu na aerobik ale tylko przytyłam kolejne 2 kg ... nie wiem o co tu chodzi????... czy ktoś potrafi pomóc?
Angie10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 15:33   #12
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Dobrze Ci radzę ewelcia, daruj sobie tą dietę. Masz w miare ładne jadłospisy, przynajmniej te które umieszczasz. Po co coś psuć?

Sama widzisz jakie są efekty.

To było jeszcze w wakacje, miałam wtedy chore spojrzenie na dietę redukcujną. Ha, gdybyście widziały wtedy moje jadłospisy! Na szczęście udało mi się dość wcześnie zrozumieć, że takimi dietami nic nie osiągnę, a dodatkowo wpędzę się w ED. Tzn. o ile już do tego nie doprowadziłam, bo miewam zastanawiające zagrania ostatnimi czasy :/
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 18:04   #13
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Angie (przepraszam, że nie cytuję, coś nie tak z tą opcją) - skoro, jak sama piszesz, jesz niewiele i niskokalorycznie, ćwiczysz, a mimo to tyjesz, to są dwie opcje:
Albo masz doszczętnie spowolniony metabolizm (tu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stosujesz/stosowałaś drastyczne diety), albo problemy ze zdrowiem (wszystko w porządku z Twoją tarczycą? Przydadzą się badania).
A może po prostu w ten sposób reagujesz na hormonalną antykoncepcję?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:24   #14
Angie10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pudełko zapałek
Wiadomości: 8
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Angie (przepraszam, że nie cytuję, coś nie tak z tą opcją) - skoro, jak sama piszesz, jesz niewiele i niskokalorycznie, ćwiczysz, a mimo to tyjesz, to są dwie opcje:
Albo masz doszczętnie spowolniony metabolizm (tu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stosujesz/stosowałaś drastyczne diety), albo problemy ze zdrowiem (wszystko w porządku z Twoją tarczycą? Przydadzą się badania).
A może po prostu w ten sposób reagujesz na hormonalną antykoncepcję?
Dzięki za odpowiedź, robiłam w zeszłym roku badania i nie mam problemow z tarczycą ,nnigdy też nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej....ale masz rację dawno temu ( 4 lata temu ) stosowałam dietę niskokaloryczną 1000kcal , czasami mniej ) co zrobić żeby w jkaiś sposob ustabilizować moj metabolizm ? jest naprawdę ciężko . nie wiem co robić ? Czy mogę cie prosić o radę?? chciałabym jakoś wyjść na prostą i schudnąć trwale. Mam całkiem przyzwoite nawyki żywieniowe, tylko co z tego jak tyję
Angie10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:26   #15
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Cytat:
Napisane przez Angie10 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, robiłam w zeszłym roku badania i nie mam problemow z tarczycą ,nnigdy też nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej....ale masz rację dawno temu ( 4 lata temu ) stosowałam dietę niskokaloryczną 1000kcal , czasami mniej ) co zrobić żeby w jkaiś sposob ustabilizować moj metabolizm ? jest naprawdę ciężko . nie wiem co robić ? Czy mogę cie prosić o radę?? chciałabym jakoś wyjść na prostą i schudnąć trwale. Mam całkiem przyzwoite nawyki żywieniowe, tylko co z tego jak tyję
Bardzo chciałabym Ci pomóc, ale szczerze mówiąc nie wiem jak.

Skoro ta niskokaloryczna dieta miała miejsce tak dawno i od tamtej pory jesz normalnie, to metabolizm powinien naturalnie się unormować. Sam. Ewentualnie mógłby wystąpić efekt jojo, cena za głodówkową dietę, ale tycie nie trwałoby tak długo.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:45   #16
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

nigdy w zyciu nie zdecyduje sie na diete typu kopenhaska czy nawet ta norweska. To dla mnie męka najlepsze sa diety na ktorych mozna jesc wiekszosc produktow i nie w glodowej ilosci. Dla mnie the best jest dieta south beach... naprawde rewelacja
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 09:49   #17
AneczkaKoziol
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaKoziol
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 213
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Cytat:
Napisane przez Angie10 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, robiłam w zeszłym roku badania i nie mam problemow z tarczycą ,nnigdy też nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej....ale masz rację dawno temu ( 4 lata temu ) stosowałam dietę niskokaloryczną 1000kcal , czasami mniej ) co zrobić żeby w jkaiś sposob ustabilizować moj metabolizm ? jest naprawdę ciężko . nie wiem co robić ? Czy mogę cie prosić o radę?? chciałabym jakoś wyjść na prostą i schudnąć trwale. Mam całkiem przyzwoite nawyki żywieniowe, tylko co z tego jak tyję
ja mam podobny problem - 2 lata temu zaczęłam tyć i to nie jest 12 kilo :/ (trochę późno się zorientowałam) a też staram się ruszać, ćwiczę, nie jem za dużo w dodatku jestem wegetarianką która za słodyczami nie przepada (czekoladę zazwyczaj jem tylko podczas okresu bo tylko wtedy mam na nią ochotę) - skierowanie na badanie tarczycy mam ale nie mam czasu się jeszcze wybrać - lekarz powiedział że jeśli z tarczycą będzie ok to da mi skierowanie na badanie czy nie mam cukrzycy - bo ona też może powodować taki efekt - może zrób sobie i na to badania.
__________________
Informujemy że powyższy post jest wynikiem przemyśleń i samopoczucia w danym dniu i nie może być brana pod uwagę w innym terminie niż w chwili pisania.

_____________________
Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

Moja biżuteria
No i strona

AneczkaKoziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:21   #18
nusia1687
Przyczajenie
 
Avatar nusia1687
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 8
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Witam.
Kobietki jak Wam iodzie dietka norweska? jestem zdecydowana na ta dietke po waszych postach i na dniach chce ja zaczac tylko chce pare swoich watpliwosci rozwiac.. otóz chodzi mi o mieso , ryby jak ktos nie ma mozliwosci przygotowywac na grilu? opiekaczu itd.. jestem od jakiegos czasu w Angli i same wiecie jakie tu jest jedzenie wszystko przygotowane tłusto w paczkach czy mozna za to cos innego przekąsic? czy trzeba sie 3mac tej dietki zeby nie bylo potem?
nusia1687 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 09:50   #19
Emil88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 21
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Cytat:
Napisane przez nusia1687 Pokaż wiadomość
czy mozna za to cos innego przekąsic? czy trzeba sie 3mac tej dietki zeby nie bylo potem?
Niestety, trzeba się ściśle trzymać diety. Chyba tylko jeżeli chodzi o napoje może być jakaś tam dowolność - kawa czy herbata. Ale to w diecie kopenhaskiej, apropo - polecam tą kurację Jadłospis bardziej urozmaicony I sprawdza się, potwierdzam na własnym przykładzie!
Pozdrowienia
Emil88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 15:15   #20
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Cytat:
Napisane przez Emil88 Pokaż wiadomość
Niestety, trzeba się ściśle trzymać diety. Chyba tylko jeżeli chodzi o napoje może być jakaś tam dowolność - kawa czy herbata. Ale to w diecie kopenhaskiej, apropo - polecam tą kurację Jadłospis bardziej urozmaicony I sprawdza się, potwierdzam na własnym przykładzie!
Pozdrowienia
Ostrożnie z tym polecaniem. Raz, zauważ że w regulaminie jest wzmianka, iż nie namawiamy do drastycznych metod zrzucania wagi. Dwa, to że Tobie dieta podpasowała (ile czasu minęło od jej zakończenia?), nie znaczy, że inne organizmy nie zareagują inaczej, gorzej.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 20:13   #21
Emil88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 21
Dot.: Alternatywa kopenhaskiej

Masz rację Ludowa, nie powinnam polecać tej kuracji z tak wielkim entuzjazmem - każdy organizm reaguje przecież inaczej.
Jako zadośćuczynienie napisać mogę, że jest to rzeczywiście niewolnicza dieta, nie dla każdego. Zdecydowanie nie dla osób uczących się lub pracujących (sama zostawiłam ją na wrzesień, kiedy to moja sezonowa praca się zakończyła).
I oczywiście jak za każdą inną dietą, za tą również podążać mogą różne mało ciekawe konsekwencje.
Pozdrawiam!
Emil88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.