problem z koloryzacją - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-19, 15:04   #1
olcia1706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
GG do olcia1706

problem z koloryzacją włosów


Witam. Na wstępie zaznaczę, że nie chodzi mi o gotowca! Mój problem polega na tym, że mam do opracowania projekt realizacji prac obejmujący strzyżenie, farbowanie oraz modelowanie i wskazówki pielęgnacji włosów w warunkach domowych. Zatrzymałam się na IV punkcie w którym mam opisać sposób wykonywania zabiegów fryzjerskich uwzględniając zastosowane metody i techniki. Wiadomo, że muszę zacząć od koloryzacji włosów mając na uwadze dobro włosów i tu tkwi ten problem, można powiedzieć że na samym początku co niestety uniemożliwia mi kontynuacje projektu. Pozwolę sobie na przedstawianiu opisu koloru włosów mojej klientki i jej życzenia co do koloru docelowego włosów, gdyż okazuję się to być moim głównym problem: kolor włosów klientki od nasady to 6.0 ( ciemny blond), dwumiesięczny odrost 2 cm. Na długości kolor włosów jest niejednolity, a wiec 8.0 (jasny blond) z odcieniem złota i końcówki włosów w kolorze 9.0 (rozświetlony blond) z odcieniem złota. Włosy były poddawane wielokrotnej koloryzacji w warunkach domowych. Klientka ma przesuszone , trudne do układania włosy. Klientka życzy sobie wykonania koloryzacji jednolitej na całej długości włosów z zachowaniem koloru o odcieniu złotym. Brałam pod uwagę rozjaśnienie odrostów z tzw. przeciąganiem koloru oraz inne zabiegi i techniki takie jak: pojaśnienie włosów, podkład rozjaśniający, farbowanie rozjaśniające, dekoloryzację i szczerze pogubiłam się w tych wszystkich technikach, właściwościach i procesach koloryzacji, gdyż w podręczniku ich zastosowanie i wykonanie przedstawione jest w sposób niezrozumiały ponieważ różnią się od siebie w procesach farbowania i rozjaśniania. Nawiązując do tego co napisałam na początku proszę o wskazówki i rady które skierują mnie na odpowiednią drogę w wykonaniu tego zadania. Z góry dziękuję.
olcia1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 20:06   #2
Konesio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Problem z koloryzacją

Hej,
Mam ogromny problem. W grudniu mi odbiło i przefarbowałam sobie włosy na czerwono ..
http://img6.burak.pl/img/8/b/6/a/far...a-czerwien.jpg
dokładnie tym kolorem..no i jak się okazało wszystkie niedoskonałości na twarzy zaczęły być bardzo mocno widoczne, kupiłam więc brązową farbę z garniera, ale mi nie pokryła koloru, bo tamta farba jest za mocna..

Znacie może jakieś dobre farby do włosów, które idealnie pokryłyby mi czerwień ?
Myślę o jasnym brązie wchodzącym w blond, ale nie za mocno.
Konesio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 06:39   #3
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Problem z koloryzacją

Farba typu Garnier na pewno tego nie pokryje, jesli chchesz już koniecznie robić to w domu (a zapewniam Cię że w 70% nie będziesz zadowolona z efektu lub stanu włosów potem) to proponuję spróbowac farbą Palette która to jest baaaaardzo mocną farbą. Tylko wiedz, ze jak coś nie wyjdzie to Palette bardzo trudno się pozbyć z włosów i nawet u fryzjera może być ciężko to wywabić szczególnie zaraz po koloryzacji. Jak bym nie kombinowała tylko bym poszła do zaufanej i dobrej fryzjerki.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 09:39   #4
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Problem z koloryzacją

Cytat:
Napisane przez Konesio Pokaż wiadomość
Myślę o jasnym brązie wchodzącym w blond, ale nie za mocno.
Zapomnij - wyjdą czerwone refleksy jak nic, ewentualnie rudość.
Idź do fryzjera, chociaż nawet profesjonaliści mają duże problemy z usunięciem czerwonego pigmentu z włosa.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 19:18   #5
haley_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
problem z koloryzacją

Witam.Mam do Was pytanie związane z mieszaniem farb.Farbuję włosy kolorem 8.43-miedziany blond firmy z.one z wodą 6%,a otrzymuje bardzo ciemny,intensywny odcień podobny do kasztanowego.Zastanawiała m się,czy pomieszanie tego koloru z jasnym blondem pozwoli mi uzyskać wymarzony,delikatny kolor.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
haley_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 22:27   #6
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: problem z koloryzacją

jakie masz naturalne włosy? ten numer to jest jasny blond. moze spróbuj z wodą 9%
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 22:33   #7
haley_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: problem z koloryzacją

naturalny-ciemny blond. Czyli pomieszanie tej farby z jaśniejszym odcieniem nie da rezultatu?
haley_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 22:35   #8
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: problem z koloryzacją

wydaje mi się, że po prostu rozcieńczysz refleks, tzn rudy będzie mniej intensywny.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 22:46   #9
haley_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: problem z koloryzacją

dziękuję za odpowiedź. Właściwie to jedyny dobry efekt mam po wyjściu od drogiej fryjerki,która miesza jakieś 3 farby (nie chciała mnie wtajemniczyć jakie) bądź po 3 tygodniach od koloryzacji,gdy kolor jest juz spłukany..
haley_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.