Tabletki na włosy --> brzydka cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-20, 11:46   #1
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147

Tabletki na włosy --> brzydka cera


Od miesiąca używam tabletek na włosy Belissa. Stan włosów bardzo się poprawił, stały się miękkie i lśniące. Natomiast jeśli chodzi o moją cerę (zawsze była idealna), to po 2 tyg zażywania tabletek stała się nie do poznania - czerwone bolące wypryski na czole, skroniach i pojedyncze na policzkach. Jestem załamana, bo nie wiem z czym to wiązać - używam dobrych kosmetyków, więc nie są one powodem tego, co mam na twarzy. Zaczynam się zastanawiać, czy powodem nie są tabletki Belissa.

Oto ich skład:
Sacharoza, laktoza (substancja wypełniająca), ziele skrzypu rozdrobnione, ekstrakt z ziela skrzypu, celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), talk (substancja glazurująca), witamina C, L-cysteina, witamina PP, cynk; żelazo II, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), pantotenian wapnia, witamina E, dwutlenek tytanu (barwnik), guma arabska (substancja zagęszczająca), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), witamina A, witamina B6, witamina B2, ?-karoten, witamina B1, kwas foliowy, biotyna, jod, żółcień chinolinowa (barwnik); brąz HT (barwnik), witamina B12, wosk biały i wosk Carnauba (substancje glazurujące)


Czy ta reakcja może być wywołana tymi tabletkami?
Jeśli wiecie jak mi pomóc, to pomóżcie proszę, bo jestem zrozpaczona.
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 12:19   #2
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

ja zazywam beliisy od ponad 2 tyg, nie zauwazlylam takich reakcji.

ale wiele dziewczyn pisalo o tym ze ich stan cery sie pogorszyl. Glownie dlatego ze krzem (zawarty w skrzypie) pobudza orgaznim do oczyszczenia- no i w ten sposob organizm sie oczyszcza- przez skore.

najlepiej odstawic tabletki, albo brac i przeczekac. Mozesz tez brac co 2 -3 dni , a nie codziennie.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 13:18   #3
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Ja co prawda nie przyjmuję żadnych tabletek, ale regularnie piję skrzyp. I po nim mam liczne wypryski na twarzy, plecach i dekolcie, co może być związane także z tym, że jestem w fazie dorastania i to w moim wieku w sumie normalne.
Kiedyś tych wyprysków miałam, uhuhuh, masę, ale nie zaprzestałam picia skrzypu, i gdy już moja skóra "oczyściła się" było już coraz lepiej i powoli jej stan wraca do normy. Tłumaczę to sobie tym, że przychodzi taka fala tych pryszczy, ale po nie zrażaniu się i ciągłym stosowaniu - zanika. ;]

Na Twoim miejscu bym nie odstawiała tabletek, a najlepiej skontaktowała się, np. z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 13:30   #4
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

No to mnie dziewczyny zaskoczyłyście muszę przyznać, iż myslałam, że troche niesłusznie oskarżam Belisse za stan mojej skóry, bo w koncu to sa tabletki własnie na piekna skorę i włosy

Zastanawiam się poważnie czy odstawić te tabletki, bo mimo ze dzialają cudownie na wlosy, to nie jestem przyzwyczajona do zlego stanu buzi i troche mnie on dobija.

Któraś z Was wie jeszcze cos na ten temat lub miala podobne spostrzezenia?
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 14:19   #5
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Możlwie, że te tabletki wpłyneły na pogorszenie stanu cery, bo zawierają w składzie jod. Był juz taki wątek na forum, więc może poszukaj w wyszukiwarce. Silica zawiera wyciąg ze skrzypu, a nie zawiera jodu, więc może jej spróbuj.
Poza tym to pierwsze słyszę, że skrzyp wpływa na "oczyszczanie cery".
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 14:31   #6
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

nie skrzyp a krzem

Ewellina- no ma wplywac na stan cery ale ona wplywa tak jakby od srodka z reszta wiele komstykow dziala podobnie...najpierw usuwa wszystkie toksyny i pozniej doprowadza cere do ladu na kazdego dziala to inaczej, bo mi np. narazie z cera nic sie nie stalo...ale to pewnie kwestia czasu...no ale pewnie nie zaprzestane brania Bellisy, tylko dam sie oczyscic calkowicie, a potem cera bedzie cud miod i orzeszki
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 14:32   #7
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

mam nadzieje, ze organizm ci sie oczyszcza natomiast ja dostalam wlasnie na czole i skroniach a pozniej i na policzkach tradziku polekowego. Zazywalam wit. B-complex, ktora ma w skladzie wit. B12 i o ile wit. z grupy B sa swietne dla naszego organizmu tak wit. b12 moze wywolac tradzik u kobiet. drugi rok sie lecze juz na cere i dalam sobie spokoj z suplementami dwa lata temu mialam cere jak marzenie i gdybym wiedziala, ze tak sie to skonczy nigdy nie siegnelabym po zadne witaminy.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 17:48   #8
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez Ewelina690 Pokaż wiadomość
Od miesiąca używam tabletek na włosy Belissa. Stan włosów bardzo się poprawił, stały się miękkie i lśniące. Natomiast jeśli chodzi o moją cerę (zawsze była idealna), to po 2 tyg zażywania tabletek stała się nie do poznania - czerwone bolące wypryski na czole, skroniach i pojedyncze na policzkach. Jestem załamana, bo nie wiem z czym to wiązać - używam dobrych kosmetyków, więc nie są one powodem tego, co mam na twarzy. Zaczynam się zastanawiać, czy powodem nie są tabletki Belissa.

Oto ich skład:
Sacharoza, laktoza (substancja wypełniająca), ziele skrzypu rozdrobnione, ekstrakt z ziela skrzypu, celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), talk (substancja glazurująca), witamina C, L-cysteina, witamina PP, cynk; żelazo II, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), pantotenian wapnia, witamina E, dwutlenek tytanu (barwnik), guma arabska (substancja zagęszczająca), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), witamina A, witamina B6, witamina B2, ?-karoten, witamina B1, kwas foliowy, biotyna, jod, żółcień chinolinowa (barwnik); brąz HT (barwnik), witamina B12, wosk biały i wosk Carnauba (substancje glazurujące)


Czy ta reakcja może być wywołana tymi tabletkami?
Jeśli wiecie jak mi pomóc, to pomóżcie proszę, bo jestem zrozpaczona.

Ewelina, bardzo możliwe że te krostki powyskakiwały ci od tego preparatu, ja niedawno zaczęłam brać Silicę i po ok. tygodniu moja twarz CAłA pokryta była wielki, bolącymi, czerwonymi guzami. Jako że od dawna nie mam już problemu z trądzikiem oczywiście o wszystko podejrzewam ten preparat. Przestałam go brać i twarz zaczyna dochodzić już do normy.
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 18:09   #9
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez lizzie Pokaż wiadomość
Ewelina, bardzo możliwe że te krostki powyskakiwały ci od tego preparatu, ja niedawno zaczęłam brać Silicę i po ok. tygodniu moja twarz CAłA pokryta była wielki, bolącymi, czerwonymi guzami. Jako że od dawna nie mam już problemu z trądzikiem oczywiście o wszystko podejrzewam ten preparat. Przestałam go brać i twarz zaczyna dochodzić już do normy.
Ja też od dziś nie biorę. Szkoda, bo włosy po Belissie miałam piękne, kolezanki pytały co robię, że tak lśnią.
No ale trudno. Wolę inaczej zadbać o włosy (np. Wax działa na mnie świetnie) i mieć ładną cerę.
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 18:32   #10
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Bellisa ma B12 ale to jest 60% dziennego zapotrzebowania...

ja np.znam wiele osob ktore od lat biora takie preparaty i im cerze nic sie nie stalo to chyba jest tez w pewnym stopniu kwestia indywidualna.. ja jak narazie mam wrazenie ze cara mi sie poprawila.. od czasu do czasu miewalam drobne krostki a teraz jest gladko... jestem przy...20 tabletce.. no ale jak sie cos pojawi to nie wiem co zrobie pewnie bede brala co 2-3 dni.. albo sobie podaruje.. narazie (odpukac) jest dobrze
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 19:47   #11
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
Bellisa ma B12 ale to jest 60% dziennego zapotrzebowania...

ja np.znam wiele osob ktore od lat biora takie preparaty i im cerze nic sie nie stalo to chyba jest tez w pewnym stopniu kwestia indywidualna.. ja jak narazie mam wrazenie ze cara mi sie poprawila.. od czasu do czasu miewalam drobne krostki a teraz jest gladko... jestem przy...20 tabletce.. no ale jak sie cos pojawi to nie wiem co zrobie pewnie bede brala co 2-3 dni.. albo sobie podaruje.. narazie (odpukac) jest dobrze
ja nie twierdze ze to wlasnie b12. tak jak mowilam mam nadzieje ze to zywkle oczyszczanie b12 moze powodowac u niektorych kobiet tradzik. nie u wszystkich
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 21:45   #12
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
nie skrzyp a krzem

Ewellina- no ma wplywac na stan cery ale ona wplywa tak jakby od srodka z reszta wiele komstykow dziala podobnie...najpierw usuwa wszystkie toksyny i pozniej doprowadza cere do ladu na kazdego dziala to inaczej, bo mi np. narazie z cera nic sie nie stalo...ale to pewnie kwestia czasu...no ale pewnie nie zaprzestane brania Bellisy, tylko dam sie oczyscic calkowicie, a potem cera bedzie cud miod i orzeszki
Ale krzem jest głównym składnikiem wyciągu ze skrzypu. Tak naprawdę to najważniejszym. I to od krzemu wzięła się nazwa skrzyp.
Poza tym to mogłabyś mi podać źródło, w którym przeczytałaś o takim działaniu skrzypu. Krzem czuwa nad utrzymaniem wilgotności tkanki łącznej, zapewnia skórze elastyczność, sprężystość i zdrowy wygląd, a także przeciwdziała procesom tworzenia się zmarszczek. Ale zeby wpływał na oczyszcznie skóry? Nie przemawia to do mnie.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 22:25   #13
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Ale krzem jest głównym składnikiem wyciągu ze skrzypu. Tak naprawdę to najważniejszym. I to od krzemu wzięła się nazwa skrzyp.
Poza tym to mogłabyś mi podać źródło, w którym przeczytałaś o takim działaniu skrzypu. Krzem czuwa nad utrzymaniem wilgotności tkanki łącznej, zapewnia skórze elastyczność, sprężystość i zdrowy wygląd, a także przeciwdziała procesom tworzenia się zmarszczek. Ale zeby wpływał na oczyszcznie skóry? Nie przemawia to do mnie.

Znalazłam taką informację w necie:
"Krzem znakomicie wpływa na kondycję naszej skóry, uelastycznia ją, zwiększa jej zdolność do wchłaniania tlenu, oczyszcza z brudów i substancji toksycznych."
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 08:22   #14
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez Ewelina690 Pokaż wiadomość
Znalazłam taką informację w necie:
"Krzem znakomicie wpływa na kondycję naszej skóry, uelastycznia ją, zwiększa jej zdolność do wchłaniania tlenu, oczyszcza z brudów i substancji toksycznych."
Dzięki
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 10:01   #15
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

no Ewelina zrobila to za mnie

Tak wiec, skrzyp sam w sobie nie powoduje oczyszczenia tylko krzem, dletego do wyszczegolnilam bo w skrzypie sa tez inne supstancje i pierwiastki poza krzemem
i co Ewelina?! odstawiasz tabletki?!
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 10:07   #16
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
no Ewelina zrobila to za mnie

Tak wiec, skrzyp sam w sobie nie powoduje oczyszczenia tylko krzem, dletego do wyszczegolnilam bo w skrzypie sa tez inne supstancje i pierwiastki poza krzemem
i co Ewelina?! odstawiasz tabletki?!
Wiem, że nie tylko krzem, ale to krzem jest jednak najważniejszy.
Ja jednak spróbowałbym przestawić sie na tabletki bez jodu w składzie, bo jod ma działanie zaskórnikotwórcze i może stąd problemy autorki wątku.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 10:18   #17
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Silica chyba nie ma jodu....

ale glowna zaleta Beliisy jest to ze ma 5 razy wiecej krzemu od innych tabletek co super wplywa na wlosy,,, no ale cos kosztem czegos...


sama sie przekonam pewnie niedlugo jak dziala na mnie narazie bez problemow.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 11:56   #18
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Ja też łykam belissę. Została mi jedna tabletka. I jestem bardzo rozczarowana. Nie dość, że nie zauważyłam żadnej poprawy, to jeszcze paznokcie wyglądają tragicznie. Rozdwajają się nawet na środku płytki, z czym nigdy nie miałam problemów. Więc na mnie belissa niestety nie zadziałała
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 13:51   #19
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Tak, na razie je odstawie. Poczekam aż stan cery powróci do normy i wtedy kupię tabletki o mniejszej zawartosci skrzypu (czyli tez krzemu). Pamietam, ze w aptece chciałam kupić Skrzypowitę, jednak farmaceutka namowila mnie na Bolissę, bo "ma dużo więcej skrzypu"
Dziekuje Wam wszytskim, bardzo mi pomogłyscie
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-03, 20:46   #20
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

a na mnie bardzo pozytywnie wpływały te tabletki,zarówno na skórę jak i na włosy.tylko zastanawia mnie jedna rzecz.czy po skończonej kuracji mogę się brać za nastepne opakowanie?i czy to mi jakoś nie zaszkodzi?proszę o odpowiedź
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 10:26   #21
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
nie skrzyp a krzem
Skrzyp
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 11:14   #22
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Skrzyp
krzem! krzem zawarty w skrzypie. Skrzyp nie wplywa z zaden sposob tylko zawarty w nim skladnik- KRZEM!!


kasieńka_wieesz
- mysle ze mozesz brac ja tez niedlugo lece po 2-gie opakowanie.

a tak na marginesie wzialam juz ok 35tabletek i narazie nie zauwazylam jakis zmian w stanie cery (negatywnych) bo pozytywne sa.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 21:30   #23
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

truskaffka dziękuję za odpowiedź

to i ja polecę po drugie opakowaniedobrze się zapowiadają te tabletki
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 21:05   #24
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Ja jestem w trakcie trzeciego opakowania bellisy i jestem w szoku bo na mnie te tabletki dzialaja wspaniale. To znaczy na paznokcie i wlosy. Nie pamietam kiedy ostatnio mialam takie sliczne, twarde i dlugie paznokcie.

Czy po trzecim opakowaniu powinnam zrobic przerwe?
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 18:46   #25
flyhigh17
Raczkowanie
 
Avatar flyhigh17
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 310
Dot.: Tabletki na włosy --> brzydka cera

Ja biorę belisse od sierpnia, regularnie. Nie robiłam żadnej przerwy.
Włosy - super, zero rozdwojonych końcówek.
Paznokcie i cera także idealne.
polecam!!!!!!!!!!!!!!
flyhigh17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.