Szampon - silikony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 01:55   #1
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50

Szampon - silikony


Dziewczyny mam małe pytanie, nie mam w domu żadnego szamponu bez silikonów a potrzebuje je dokładnie wymyć z włosów, może to trochę głupie pytanie ale czy w takim wypadku sprawdzi się coś jak mydło do rąk bez silikonów czy nawet delikatny płyn do naczyń lub zwyczajne mydło? bardzo potrzebuję wymyć wszystkie silikony i pozostałości kosmetyków z włosów a nie mam żadnego porządnego szamponu czy płynu dla dzieci..
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:14   #2
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Szampon - silikony

nie ma wiekszej glupoty niz mycie wlosow mydlem ktore jest zasadowe i niszczy wlosy.
jesli masz szampon tylko z silikonem typu dimethicone to i tak domyjesz nim wlosy z resztek innych preparatow, nie daj sie zwariowac...
to sls domywa a jest on w wiekszosci szamponow.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 11:56   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon - silikony

Do zmycia silikonów nie potrzebujesz zadnego "porządnego" szamponu (zresztą co to w ogóle znaczy?) a już na pewno nie używaj płynu do naczyń, który zrobi Ci wiecej krzywdy niż wszystkie silikony razem wzięte.
Kup zwykły najtańszy szampon np pokrzywowy Barwy za ok. 3 złote.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 12:58   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Szampon - silikony

Cytat:
Napisane przez Skyrim1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam małe pytanie, nie mam w domu żadnego szamponu bez silikonów a potrzebuje je dokładnie wymyć z włosów, może to trochę głupie pytanie ale czy w takim wypadku sprawdzi się coś jak mydło do rąk bez silikonów czy nawet delikatny płyn do naczyń lub zwyczajne mydło? bardzo potrzebuję wymyć wszystkie silikony i pozostałości kosmetyków z włosów a nie mam żadnego porządnego szamponu czy płynu dla dzieci..
Jeśli zależy ci na zmyciu silikonów to i płyn i mydło sobie poradzą ale mogą po sobie pozostawić jakieś różne inne syfy. Jak już musisz użyć mydła, to najlepiej jak najprostszego np. biały jeleń, a potem octowa płukanka. Mydło jest zasadowe i rozchyla łuski włosów. Stwierdzenie, że mydło niszczy to spore nadużycie, bo nie tyle niszczy, co czyni włosy podatnymi na oszkodzenia. Przeciętny płyn do mycia naczyń też ci krzywdy nie zrobi (nie wiem skąd taki pomysł chimay). Płyn ma najczęściej sles, do zmywania silikonów jest ok.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 14:02   #5
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Szampon - silikony

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32369159]Jeśli zależy ci na zmyciu silikonów to i płyn i mydło sobie poradzą ale mogą po sobie pozostawić jakieś różne inne syfy. Jak już musisz użyć mydła, to najlepiej jak najprostszego np. biały jeleń, a potem octowa płukanka. Mydło jest zasadowe i rozchyla łuski włosów. Stwierdzenie, że mydło niszczy to spore nadużycie, bo nie tyle niszczy, co czyni włosy podatnymi na oszkodzenia. Przeciętny płyn do mycia naczyń też ci krzywdy nie zrobi (nie wiem skąd taki pomysł chimay). Płyn ma najczęściej sles, do zmywania silikonów jest ok.[/QUOTE]
Tak też myślałam, dzięki ci, co do mydła przecież całkiem w niedawnych czasach ludzie myli sie nim cali i jakoś nie narzekali

Do pozostałych dziewczyn - nie potrzebuje reklam o jakichś dziwnych nazwach, barwę znam a wyraznie zaznaczyłam że nie mam niczego w domu i potrzebuje natychmiast czegoś użyć a NIE KUPOWAĆ - tutaj kłania się czytanie ze zrozumieniem. I w ogóle jak szampon z silikonem może wymyć wszystkie silikony? wybaczcie ale jak dla mnie to lekka abstrakcja ale moge się mylić
aritacosmetics - jak sls/sles są na 2 miejscu w składzie zaraz po wodzie to jest tego cholernie dużo, po co mówisz takie rzeczy i innych w błąd wprowadzać możesz którzy nie będą wiedzieli?? po co to robisz, nie wiesz, nie pisz nie reklamuj.

No nic, dziękuję za odpowiedzi, mam ziołowe mydło do rąk co prawda ale chyba ten jeden raz umyje nim włosy

Edytowane przez Skyrim1
Czas edycji: 2012-02-17 o 14:04
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:33   #6
_morlinka_
Raczkowanie
 
Avatar _morlinka_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Szampon - silikony

Jeśli sytuacja jest naprawdę patowa możesz dodać do porcji szamponu łyżeczkę sody lub aspirynę. Taka mieszanka wymyje wszystko z włosów ale też może je przesuszyć, dlatego potraktuj to jako wyjątkową sytuację. Soda może wymywać także kolor.
_morlinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:51   #7
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Szampon - silikony

Cytat:
Napisane przez Skyrim1 Pokaż wiadomość
Tak też myślałam, dzięki ci, co do mydła przecież całkiem w niedawnych czasach ludzie myli sie nim cali i jakoś nie narzekali

Do pozostałych dziewczyn - nie potrzebuje reklam o jakichś dziwnych nazwach, barwę znam a wyraznie zaznaczyłam że nie mam niczego w domu i potrzebuje natychmiast czegoś użyć a NIE KUPOWAĆ - tutaj kłania się czytanie ze zrozumieniem. I w ogóle jak szampon z silikonem może wymyć wszystkie silikony? wybaczcie ale jak dla mnie to lekka abstrakcja ale moge się mylić
aritacosmetics - jak sls/sles są na 2 miejscu w składzie zaraz po wodzie to jest tego cholernie dużo, po co mówisz takie rzeczy i innych w błąd wprowadzać możesz którzy nie będą wiedzieli?? po co to robisz, nie wiesz, nie pisz nie reklamuj.

No nic, dziękuję za odpowiedzi, mam ziołowe mydło do rąk co prawda ale chyba ten jeden raz umyje nim włosy
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 19:45   #8
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Szampon - silikony

Jak taka mądra to po co pyta
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 15:56   #9
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Szampon - silikony

Jak chcesz od kogoś pomocy to nie najeżdżaj na innych...
Jak jesteś taka mądra to umyj płynem do naczyń, nie mogę się doczekać aż założysz kolejny wątek, tym razem mówiący "moje włosy wyglądają jak miotła"
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 23:55   #10
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Szampon - silikony

Już bym wolała umyć szamponem z sylikonem niż mydłem.
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.