Kosmetyki naturalne - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-14, 10:38   #1261
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
to podziwiam za silną wolę ja niestety jak jestem kuszona, to najczęściej ulegam
A ty Korah potrafisz skutecznie kusić
a ostatnio chodzi za mną Lavera eksplozja pomarańczy woda toaletowa


Nie mam silnej woli, akurat w kwestii zapachów raz sie skusilam na zapach Lush tuka, tuka.
A jak widzę Wasze piękne zbiory w drugim wątku to kopara opada do samej ziemi jak mokre gacie. Za każdym razem coś kupuje w drogerii co napotkam naturalnego, nawet jeśli wychodże tylko po mleko. I teraz jak mi piszesz o tej pomaranczy to już ją czuję, taką soczystą, mniam...
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 10:42   #1262
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja sobie bardzo cenię rady i wiedzę Korah
Tym bardziej, że trzeba docenić to, że Korah dzieli się z nami wiedzą i poświęca nam swój czas

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie mam silnej woli, akurat w kwestii zapachów raz sie skusilam na zapach Lush tuka, tuka.
A jak widzę Wasze piękne zbiory w drugim wątku to kopara opada do samej ziemi jak mokre gacie. Za każdym razem coś kupuje w drogerii co napotkam naturalnego, nawet jeśli wychodże tylko po mleko. I teraz jak mi piszesz o tej pomaranczy to już ją czuję, taką soczystą, mniam...
ja też ją czuję cały czas i kusi , oj kusi
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 11:14   #1263
Martys25
Przyczajenie
 
Avatar Martys25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 16
Dot.: Kosmetyki naturalne

Widzę dyskusja profesjonalistek. Ja takiej wiedzy nie mam, ale miło poczytać. Lubie kosmetyki naturalne, ale nie zajmuję się ich domową produkcją. Kupuję naturalne, a jeszcze lepiej jak maja certyfikat ecocert. Ostatnio zachwyciła mnie pomadka w słodkim tekturowym opakowaniu z olejkiem arganaowym z serii bio. Dobrze nawilża i ładnie pachnie.
Martys25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 11:16   #1264
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Szykuję się na większe zamówienie naturalnych kosmetyków coby powymieniać drogeryjne produkty Na razie moja lista zakupów wygląda tak:

- dr scheller, łagodny żel myjący owoc granatu
- ava eco linea, rewitalizujące mleczko do demakijażu
- eubiona, szampon zwiększający objętość

Chcę kupić jeszcze żel pod prysznic i tu mam dylemat. Wybrałam kilka. Możecie polecić, któryś do suchej, atopowej skóry ?

- coslys, witaminizujący szampon i żel pod prysznic 2 w 1 z czerwonymi owocami http://www.matique.pl/pl/coslys-wita...ocami_768.html
- eubiona, nawilżający żel pod prysznic z aloe vera i granatem http://www.matique.pl/pl/eubiona-naw...natem_746.html
- born to bio, żel pod prysznic BIO "Argan&Orient" http://www.matique.pl/pl/born-to-bio...rient_537.html
ja bym na twoim miejscu wybrała nr 2 lub 3. A właściwie to szczególnie 2, bo ma aloes nawilżający.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 11:22   #1265
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Martys25 Pokaż wiadomość
Widzę dyskusja profesjonalistek. Ja takiej wiedzy nie mam, ale miło poczytać. Lubie kosmetyki naturalne, ale nie zajmuję się ich domową produkcją. Kupuję naturalne, a jeszcze lepiej jak maja certyfikat ecocert. Ostatnio zachwyciła mnie pomadka w słodkim tekturowym opakowaniu z olejkiem arganaowym z serii bio. Dobrze nawilża i ładnie pachnie.


Witamy, a jakiej firmy ta pomadka? Ja z naturalnych dotąd wypróbowalam tylko Sylveco i nie zaluję. Zapraszamy także na drugi wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=519783
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 11:27   #1266
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
otwieraja u mnie rossmana jutro, jupi bede miala go pod reka

chce ten mini szampon, i mini plyn brzoskwiniowy do zmywania oczek

oraz chce zamwic ta glinke.. i tym razem moze ta ktora polecila mi znowu Korah tylko sie boje tego zielnego koloru, poza tym slyszalam ze po zielonej ma sie wysyp ale skoro ona oczyszcza lepiej niz ta biala to zaryzykuje bo mam troszke zanieczyszczona ta twarz (podklad..) chce zrobic sobie znowu parowke ale poczekam do pniedzialku, zeby byla tygodniowa przerwa..

i chce zamowic te mydelka, zastanawiam sie tylko ktore
ta glinka, którą polecały dziewczyny to montmorillonite, a ta wysuszająca Argiletzu to illite. Może ktoś ma porównanie pomiędzy nimi?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 11:34   #1267
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ta glinka, którą polecały dziewczyny to montmorillonite, a ta wysuszająca Argiletzu to illite. Może ktoś ma porównanie pomiędzy nimi?

Nie mam porównania z illite, ale z moich lektur na temat glinek wynika, że francuska montmorillonite jest najlepszą z zielonych.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 11:45   #1268
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ja bym na twoim miejscu wybrała nr 2 lub 3. A właściwie to szczególnie 2, bo ma aloes nawilżający.
Dzięki za opinie
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:15   #1269
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Zastanawiam się nad zakupem tej odżywki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...iu.html&next=1
dużo dobrego o niej słyszałam, jeśli chodzi o włosy kręcone. Tylko ma strasznie długi i nieznany dla mnie skład. Czy można ją zaliczyć do naturalnych, pomimo PEGów:

Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Linum Usitatissimum Extract, Chamomilla Recutita Extract, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone (23.06.2010)

?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:25   #1270
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad zakupem tej odżywki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...iu.html&next=1
dużo dobrego o niej słyszałam, jeśli chodzi o włosy kręcone. Tylko ma strasznie długi i nieznany dla mnie skład. Czy można ją zaliczyć do naturalnych, pomimo PEGów:

Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Linum Usitatissimum Extract, Chamomilla Recutita Extract, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone (23.06.2010)

?
W żadnym wypadku Obok naturalnych to nawet nie leżało specjalnie. Z naprawdę naturalnych rzeczy to ja tu widzę tylko ekstrakt z rumianku (chamomilla) i olejek rycynowy (castor oil). PEG, propylene glycol, DMDM Hydantoin - to wręcz terrorysta
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:55   #1271
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
W żadnym wypadku Obok naturalnych to nawet nie leżało specjalnie. Z naprawdę naturalnych rzeczy to ja tu widzę tylko ekstrakt z rumianku (chamomilla) i olejek rycynowy (castor oil). PEG, propylene glycol, DMDM Hydantoin - to wręcz terrorysta
Dziękuję Sicilia No to ja już naprawdę nie wiem jaką odżywkę mam kupić. Niebawem skończy mi się ta, której używam obecnie i chciałabym kupić coś organicznego. Koniecznie bez spłukiwania. Bardzo Was proszę o jakieś porady w tej kwestii.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 12:58   #1272
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Dziękuję Sicilia No to ja już naprawdę nie wiem jaką odżywkę mam kupić. Niebawem skończy mi się ta, której używam obecnie i chciałabym kupić coś organicznego. Koniecznie bez spłukiwania. Bardzo Was proszę o jakieś porady w tej kwestii.

A Alterry próbowalas? Uważam, że warto, akurat testuję tą z granatem. Wg mnie porządna rzecz.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 13:32   #1273
Martys25
Przyczajenie
 
Avatar Martys25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 16
Dot.: Kosmetyki naturalne

plante system bio. Z tego co pamiętam jest kilka rodzajów, ale ja sobie upodobałam tę arganową, ze względu na dobroczynne właściwości. Czytałam, że olejek arganowy jest bardzo na +.
Martys25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 13:37   #1274
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A Alterry próbowalas? Uważam, że warto, akurat testuję tą z granatem. Wg mnie porządna rzecz.
Ja dzisiaj użyłam pierwszy raz maseczki z granatem (mam jeszcze szampon z granatem) i wrażenia są super, ale czy odżywka z tej serii jest bez spłukiwania?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 13:45   #1275
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie ma mnie ja używam glinki zielonej argiletzu to właśnie illite ( illite 53% woda 47% w tubce) również polecam, stosuje raz na tydzień na całą twarz i opakowanie 150 gr mam juz dokładnie 6 miesięcy i została mi 1/4 więc jest bardzo wydajna. Bardzo dobrze oczyszcza, leczy grudki i krostki trądzikowe, odżywia.
Różnica między illite a montmorillonite polega na tym, że illite wchłania dużo wody czyli podsusza co jest dobre dla cery tłustej/ trądzikowej ale zawiera trochę mniej pierwiastków niż montmorillonite.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:09   #1276
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie mam porównania z illite, ale z moich lektur na temat glinek wynika, że francuska montmorillonite jest najlepszą z zielonych.
Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
nie ma mnie ja używam glinki zielonej argiletzu to właśnie illite ( illite 53% woda 47% w tubce) również polecam, stosuje raz na tydzień na całą twarz i opakowanie 150 gr mam juz dokładnie 6 miesięcy i została mi 1/4 więc jest bardzo wydajna. Bardzo dobrze oczyszcza, leczy grudki i krostki trądzikowe, odżywia.
Różnica między illite a montmorillonite polega na tym, że illite wchłania dużo wody czyli podsusza co jest dobre dla cery tłustej/ trądzikowej ale zawiera trochę mniej pierwiastków niż montmorillonite.
gracias, śmielej wysupłam kasę w takim razie na mont
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:20   #1277
fas Olka
Przyczajenie
 
Avatar fas Olka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki naturalne

Witajcie
Cieszę się, że taki wątek powstał i tak prężnie działa. Ja dopiero zaczynam wymieniać kosmetyki na te naturalne i nieszkodliwe. Także pewnie moja wiedza na zbyt wiele się Wam nie zda. Ja za to chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia, bo podejrzewam, że jest niemałe.
Mam problem z trądzikiem, nietypowo, bo głównie na policzkach. Myślę, że to może wynikać z niewłaściwej pielęgnacji. Mam nadzieję, że czytając Wasze wypowiedzi uda mi się dobrać odpowiednie kosmetyki poradzić sobie z moim problemem.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie zwolenniczki eko pielęgnacji

Edytowane przez fas Olka
Czas edycji: 2011-04-14 o 14:26
fas Olka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:42   #1278
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
Przepraszam że się wtrące ale podczytuje cichaczem wątek
Też jestem z Wrocka i widziałam mini szampony, mini odżywki, mini zmywadełko i mini żel do mycia buzi z Alterry wczoraj na Grunwaldzie No ale fakt że byłam po południu i to już były resztki.
Pozdrawiam !
Ja mówiłam akurat o tym do zmywania oczu tylko, bo o tym pisała ta dziewczyna, że inne mini są to wiem.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Wasza rozmowa o olejkach troszkę mnie zaniepokoiła. Wczoraj przyszło do mnie zamówienie z olejkiem herbacianym firmy Bamer i na opakowaniu jest napisane - Olejek Drzewa Herbacianego 100% Natural. Najwyższej jakości czysty, naturalny olejek eteryczny, uzyskiwany z liści drzewokrzewu herbacianego. Testowany na pacjentach w Akademii Medycznej. Zastosowanie: Farmacja, perfumeria, kosmetyka, aromaterapia, kąpiele, masaże, inhalacje, sauny itd. itp. Z tym, że na opakowaniu ma zaznaczone: Zawiera: D-Limonene, Linalool. Pachnie faktycznie leciutko cytrusowo... No i teraz boję się go używać. Te składniki muszą być naturalne, bo inaczej producent nie pisałby, że jest to czysty, naturalny olejek eteryczny. Tyle tylko, że całkiem możliwe, iż jest ich więcej niż w innych olejkach. Nie mam pojęcia niestety jak to sprawdzić, bo nie wąchałam nigdy innego olejku i nie wiem czy mógłby mieć inny zapach Na ulotce pisze dodatkowo, że nie należy stosować nierozcieńczonego olejku na skórze. Poza tym jest jeszcze taka informacja: Skuteczność olejków eterycznych firmy Bamer w aromaterapii i kosmetyce potwierdziły badania aplikacyjne na pacjentach w Polskiej Akademii Medycznej w Łodzi. Nasze olejki są zgodne z IFRA oraz posiadają analizy labolatoryjne wg EuAB. Olejki są zarejestrowane w Centralnym Rejestrze Kosmetyków. Czy istnieje wg lepszy i gorszy olejek herbaciany? Jeśli mam gorszy to z chęcią wymienię go na lepszy.
No to identycznie jak mój pachniał i to samo było napisane. Nie odważyłam się tego nakładać na twarz, bo nie wiedziałam czy olejku herbacianego jest 90%, a reszty po 5%. Czy może olejku 50% albo 33%. Wolałam nie ryzykować.


A ja ostatnio jak byłam w aptece szukać Avene to rzuciło mi się w oczy, że są glinki z Argiletz. Są nawet tańsze niż w sklepach internetowych i tak mi ciągle po głowie chodzą. I wręcz wołają - przyjdź i kup mnie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-14 o 14:57
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:58   #1279
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Od pewnego czasu kusi mnie też kolorówka Sante np. ten błyszczyk
http://2.bp.blogspot.com/_ur99Z3LBjq.../s1600/022.JPG

Pewnie niedługo też temu produktowi ulegnę
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 14:59   #1280
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu kusi mnie też kolorówka Sante np. ten błyszczyk
http://2.bp.blogspot.com/_ur99Z3LBjq.../s1600/022.JPG

Pewnie niedługo też temu produktowi ulegnę
Dobrze, że ja się nie maluję. Przynajmniej na tym oszczędzę, uff.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:06   #1281
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj użyłam pierwszy raz maseczki z granatem (mam jeszcze szampon z granatem) i wrażenia są super, ale czy odżywka z tej serii jest bez spłukiwania?

Wlaśnie tego do końca nie wiem, gdyż mam miniaturkę, na której nie ma instrukcji użycia. Ale ja ją splukalam i efekt byl bardzo fajny, bardzo dobrze nawilżone wlosy, super się rozczesywaly, przy tym potrzeba niewiele odżywki, wydajna.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Martys25 Pokaż wiadomość
plante system bio. Z tego co pamiętam jest kilka rodzajów, ale ja sobie upodobałam tę arganową, ze względu na dobroczynne właściwości. Czytałam, że olejek arganowy jest bardzo na +.

Dzięki Także o tym slyszalam
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:07   #1282
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wlaśnie tego do końca nie wiem, gdyż mam miniaturkę, na której nie ma instrukcji użycia. Ale ja ją splukalam i efekt byl bardzo fajny, bardzo dobrze nawilżone wlosy, super się rozczesywaly, przy tym potrzeba niewiele odżywki, wydajna.
Ja też mam maseczkę z granatem tylko dużą tubę i tam jest napisane aby trzymać tyle ile trzeba w sensie ile włosy potrzebują czy są bardzo zniszczone czy nie i spłukać wodą.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:08   #1283
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fas Olka Pokaż wiadomość
Witajcie
Cieszę się, że taki wątek powstał i tak prężnie działa. Ja dopiero zaczynam wymieniać kosmetyki na te naturalne i nieszkodliwe. Także pewnie moja wiedza na zbyt wiele się Wam nie zda. Ja za to chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia, bo podejrzewam, że jest niemałe.
Mam problem z trądzikiem, nietypowo, bo głównie na policzkach. Myślę, że to może wynikać z niewłaściwej pielęgnacji. Mam nadzieję, że czytając Wasze wypowiedzi uda mi się dobrać odpowiednie kosmetyki poradzić sobie z moim problemem.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie zwolenniczki eko pielęgnacji

Witaj Fas Olko
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:09   #1284
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dobrze, że ja się nie maluję. Przynajmniej na tym oszczędzę, uff.


nic, a nic się nie malujesz? nawet lekko usta błyszczykiem?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:10   #1285
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja też mam maseczkę z granatem tylko dużą tubę i tam jest napisane aby trzymać tyle ile trzeba w sensie ile włosy potrzebują czy są bardzo zniszczone czy nie i spłukać wodą.

A odżywkę, którą masz się splukuje czy jest bez splukiwania? Bo maska to chyba co innego?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:13   #1286
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość


nic, a nic się nie malujesz? nawet lekko usta błyszczykiem?
Nic. Jestem w stanie zliczyć ile razy rzęsy malowałam, bo tylko to maluję i to zazwyczaj na wielkie święto czyli raz na kilka lat. A błyszczyków nie cierpię, fuj. Tym bardziej, że ja mam wąskie usta i wszystko wylewa mi się za usta. Błyszczyki zawsze mnie wkurzały.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A odżywkę, którą masz się splukuje czy jest bez splukiwania? Bo maska to chyba co innego?
Odżywka też do spłukiwania.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:22   #1287
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nic. Jestem w stanie zliczyć ile razy rzęsy malowałam, bo tylko to maluję i to zazwyczaj na wielkie święto czyli raz na kilka lat. A błyszczyków nie cierpię, fuj. Tym bardziej, że ja mam wąskie usta i wszystko wylewa mi się za usta. Błyszczyki zawsze mnie wkurzały.

brawo
Ja też sobie obiecuję, że w końcu rzucę kolorówkę
Jak zliczyłabym ile wydałam w ostatnich latach na produkty do makijażu, które i tak leżą w kącie, bo wielu rzeczy nie używam a kupiłam je w szale zakupów i promocji, to natychmiast rozbolałabym mnie głowa
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:32   #1288
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
brawo
Ja też sobie obiecuję, że w końcu rzucę kolorówkę
Jak zliczyłabym ile wydałam w ostatnich latach na produkty do makijażu, które i tak leżą w kącie, bo wielu rzeczy nie używam a kupiłam je w szale zakupów i promocji, to natychmiast rozbolałabym mnie głowa
A dziękuję, dziękuję.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:37   #1289
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu kusi mnie też kolorówka Sante np. ten błyszczyk
http://2.bp.blogspot.com/_ur99Z3LBjq.../s1600/022.JPG

Pewnie niedługo też temu produktowi ulegnę
no ja też się nad tymi bluszczykami zastanawiam

ja niestety kolorówce będę wierna...

mozecie jakiś puder w kamieniu polecić i róż do policzków? myślę o Sante, Logona lub Anne Marie Borlind sama nie wiem jaki kupić

Edytowane przez francuzzka
Czas edycji: 2011-04-14 o 15:39
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 16:08   #1290
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość


A ja ostatnio jak byłam w aptece szukać Avene to rzuciło mi się w oczy, że są glinki z Argiletz. Są nawet tańsze niż w sklepach internetowych i tak mi ciągle po głowie chodzą. I wręcz wołają - przyjdź i kup mnie.
Ja ją miałam i strasznie zle ją wspominamNie widziałam po niej efektów,strasznie wysuszała mi twarz i jeszcze używałam jej będąc w ciąży(a wtedy miałam wrażliwego na wszytsko nosa) i na samo wspomnienie jej robi mi się niedobrze
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.