Invisalign - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-21, 13:51   #301
Vendeur
Przyczajenie
 
Avatar Vendeur
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez Asia_cz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!!!

Jestem na etapie wyboru aparatu. Jak się okazało po 28latach mam jedną z gorszych wad mianowicie zgryz obustronny krzyżowy, zęby stłoczone na dole. Niedługo usuwam dolne 8ki i powinnam założyć aparat.

Dlaczego zdecydowałyście się na invisalign? Cxy któraś z Was porównywała koszty między imvisalign a np aparatem.samoligaturujący m?

Pozdrawiam
Opinie wystarczy poczytać w wątku, a koszty policzyć. Aparat kosmetyczny samoligaturujący to średnio 6000-7000 zł, do tego wizyty po 200 zł co 2 miesiące + często dodatkowe koszty przy uszkodzeniach, zakładaniu innych żelastw, retainer też za darmo nie jest. W ostatecznym rozrachunku cena będzie niewiele niższa, czas dłuższy no i brak zalet nakładek.

Ja właśnie decyduję się na założenie aparatu, 35 lat, trochę za późno, ale lepiej późno niż wcale.

Uważajcie na CENY! W samym Wrocławiu wahają się maksymalne pułapy kosztów leczenia od 11 do 19 tysięcy. Spora różnica... 11 tysięcy za całość leczenia z gwarancją późniejszą to już rozsądna kwota i ona w dużej mierze mnie przekonała. A może okaże się, że będzie niższa jeszcze.
Vendeur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 11:02   #302
mrowkach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Invisalign

Hej,

bardzo się cieszę, że znalazłam ten wątek! Mam 37 lat, wczoraj byłam u ortodonty i zaprezentowano mi Invisalign. Mieszkam w Irlandii. Cenę całego leczenia wyceniono na 4600 euro, co na pierwszy rzut oka wydaje mi się strasznie dużo, ale to byłby aparat na 2 łuki, wliczone wszystkie wizyty w czasie leczenia.

Wiem, że kilka lat temu taki aparat w Polsce był baaardzo drogi. Czy wiecie, czy coś się zmieniło? Zastanawiam się, czy decydować się na tą opcję, w wyżej podanej cenie, tutaj, czy szukać czegoś w Polsce, gdyby było taniej. Wiadomo, że trzeba doliczyć dojazdy, ale wiem, że w przypadku zwykłych aparatów to się z reguły opłaca.
Poradźcie coś
mrowkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 13:11   #303
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez mrowkach Pokaż wiadomość
Hej,

bardzo się cieszę, że znalazłam ten wątek! Mam 37 lat, wczoraj byłam u ortodonty i zaprezentowano mi Invisalign. Mieszkam w Irlandii. Cenę całego leczenia wyceniono na 4600 euro, co na pierwszy rzut oka wydaje mi się strasznie dużo, ale to byłby aparat na 2 łuki, wliczone wszystkie wizyty w czasie leczenia.

Wiem, że kilka lat temu taki aparat w Polsce był baaardzo drogi. Czy wiecie, czy coś się zmieniło? Zastanawiam się, czy decydować się na tą opcję, w wyżej podanej cenie, tutaj, czy szukać czegoś w Polsce, gdyby było taniej. Wiadomo, że trzeba doliczyć dojazdy, ale wiem, że w przypadku zwykłych aparatów to się z reguły opłaca.
Poradźcie coś
Ja bym się leczyła tam gdzie mieszkam. Chodzę na wizyty co miesiąc, raz zdarzyło mi się że nakładka odstawała i awaryjnie wizyta na już była potrzebna. Co w takiej sytuacji?
Ja płacę 15000 + dodatkowo retainery na koniec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:47   #304
mrowkach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez ziarko3 Pokaż wiadomość
Ja bym się leczyła tam gdzie mieszkam. Chodzę na wizyty co miesiąc, raz zdarzyło mi się że nakładka odstawała i awaryjnie wizyta na już była potrzebna. Co w takiej sytuacji?
Ja płacę 15000 + dodatkowo retainery na koniec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź. Ja myslałam, że w przypadku tych aparatów, wizyty emergency się raczej nie zdarzają. Wiem, że w tych standardowych aparatach jest problem z zamkami itd i czesto dodatkowe wizyty sa potrzebne. Wiem, że dziewczyny w Irlandii trochę narzekały na to, że trzeba czasami do Polski pojechac, bo nie każdy ortodonta na miejscu chce się podjąć naprawy, jesli to nie on robił. Miałam nadzieję, że takich problemów nie ma w przypadku Invisalign.
Inna sprawa, że wygląda na to, że w Polsce to wcale nie wychodzi specjalnie taniej. mi te 4500 euro obliczyli na całe leczenie ze wszystkimi wizytami planowanymi i nieplanowanymi, z czego 850 euro będzie zwrócone w podatku. Jeśli więc ty płacisz 15000 zł, to nie wiem, czy bym w ogóle cos zaoszczędziła, bo musze doliczyć loty plus dojazdy na miejscu. To chyba rzeczywiście nie ma sensu.
mrowkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 21:58   #305
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Hej Kiedy zaczęłyście zauważać pierwsze efekty? Ja noszę od marca, jutro będę zmieniać na 28 nakładkę, zostało mi jeszcze 18 do końca i dopiero teraz coś zaczynam dostrzegać...


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 11:08   #306
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Mi przesunęli wizytę kontrolną na 19stego dopiero ,bo moja pani ortodontka gdzieś wyjeżdza a więc mam sobie wydłużyć czas noszenia nakładek o 4 dni na każdą jestem obecnie na przedostatniej (15) i na kontroli będą wyciski i na pewno mi coś dołożą bo zęby faktycznie sa już prawie idealnie proste.Ta 15sta nakładka była wyjątkowo ciasna ,ale teraz jest już ok.Pierwsze efekty zauważyłam tak po 3-4 miesiącach czyli ok 8nakładki.
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 20:24   #307
polusia 7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: Invisalign

Witajcie
Moja córka m nosić szyny Invisalign.Ma byc 14 nakłdek.Jak dzisiaj usłyszałam cene u ortodontki gdzie byłymy na 1 wizycie to przraziłam się 6000.Widz eże ołaciłyście dużo więcej.Jak uważacie za 14 szyn i pół roku leczenia to dużo czzy małe bo muszę podjąć decyzję ,czy szukać innego ortodonty.
polusia 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-10, 10:32   #308
mrowkach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez polusia 7 Pokaż wiadomość
Witajcie
Moja córka m nosić szyny Invisalign.Ma byc 14 nakłdek.Jak dzisiaj usłyszałam cene u ortodontki gdzie byłymy na 1 wizycie to przraziłam się 6000.Widz eże ołaciłyście dużo więcej.Jak uważacie za 14 szyn i pół roku leczenia to dużo czzy małe bo muszę podjąć decyzję ,czy szukać innego ortodonty.
Ja niestety nie wypowiem się, bo moja wycena była w Irlandii - 4600 euro za całe leczenie przewidywane na rok. Sama jeszcze nie rozpoczęłam leczenia, bo zbieram pieniądze i prawdę mówiąc, idzie mi to kiepsko :-(
mrowkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 10:41   #309
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez polusia 7 Pokaż wiadomość
Witajcie
Moja córka m nosić szyny Invisalign.Ma byc 14 nakłdek.Jak dzisiaj usłyszałam cene u ortodontki gdzie byłymy na 1 wizycie to przraziłam się 6000.Widz eże ołaciłyście dużo więcej.Jak uważacie za 14 szyn i pół roku leczenia to dużo czzy małe bo muszę podjąć decyzję ,czy szukać innego ortodonty.

Szczerze mówiąc jeśli to tylko pół roku to wolałabym założyć tradycyjny metalowy aparat. Czas leczenia jest podobny dla obu aparatów.




Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 20:23   #310
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Moim zdaniem rozejrzyj się za innym ortodontą. Są dwa rodzaje aparatów invisalign lite i full . Ten full jest dla tych co nosić go muszą dość długo więc taka jak ja 36 na górę i 46 dół. A lite jest dla tych co potrzebują tylko małej korekty. Tak więc jeśli ma to trwać tylko pół roku powinna być to ta tańsza opcja. Zorientuj się u kogoś innego. Każdy ma swoje ceny bo każdy dostaje rabaty za jak największą liczbę klientów(pacjentów) mój orto ma jakąś pozycję platynową więc ma dość dużą zniżkę i dzięki temu ja zapłaciłam za sam aparat o wiele mniej. Popytaj tak będzie najlepiej. Ja za swój zapłacę za wszystko włącznie z wizytami i retainerem 2700 euro.

Aha za aparat stały w pl samoligaturujący się (jest ciut lepszy od zwykłego starego bo chodzi się rzadziej na wizyty i jest krótszy czas noszenia) trzeba też zapłacić około 6000 i do tego wizyty plus retainer na koniec.

Mam nadzieje że ciut pomogłam
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 08:37   #311
alm21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Witam serdecznie wszystkich,chcialabym sie przywitac i dolaczyc do waszej grupy.Rozwazam zalozenie aparatu Invisalign,wlasciwie musze tylko powiedziec tak,chetnie skorzystam z waszym opinii i doswiadczen.Mam 39 i to chyba juz ostatni dzwonek ,troche sie boje bolu i komplikacji .Pozdrawiam Anita
alm21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-14, 09:12   #312
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez alm21 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkich,chcialabym sie przywitac i dolaczyc do waszej grupy.Rozwazam zalozenie aparatu Invisalign,wlasciwie musze tylko powiedziec tak,chetnie skorzystam z waszym opinii i doswiadczen.Mam 39 i to chyba juz ostatni dzwonek ,troche sie boje bolu i komplikacji .Pozdrawiam Anita

Hej Nie ma co się obawiać, to nie boli. Pierwsze dni po założeniu nowych nakładek czuć ucisk na zębach ale to chwilowe i nie jest to straszny ból. Tak poza tym to w ogóle nie pamiętasz, że masz coś na zębach. U mnie jedynymi bolesnymi momentami było piłowanie między zębami bo mam zęby ciasno ustawione koło siebie i trzeba było zrobić im trochę miejsca. Ale piłowanie odbyło się tylko na 3 wizytach i na tym koniec.
Nie słyszałam chyba o komplikacjach po Invisalign.


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 09:52   #313
alm21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Dziekuje za odpowiedz i slowa wsparcia ,nie ukrywam ,ze od razu jakos lepiej i razniej ,pozdrawiam serdecznie milego dnia
alm21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 13:59   #314
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Moje zęby z już końcówka! Lewy górny róg: czerwiec/lipiec, lewy dolny: sierpień, prawy górny: wrzesień, prawy dolny dzisiaj, 13nakladka (z 15).
Fajnie to wygląda i jestem zadowolona, chociaż zgryz nie będzie chyba do końca prosty więc jeszcze poproszę ortodontke o poprawkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1508590291713.jpg (53,5 KB, 161 załadowań)

Edytowane przez ziarko3
Czas edycji: 2017-10-25 o 20:12
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 23:53   #315
RavenInFire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 7
Dot.: Invisalign

Witam,

jestem przy pierwszej nakładce. Pierwsze 2 dni trzeba było się przyzwyczaić ale teraz już źle się czuję jak zdejmę nakładki
RavenInFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 18:30   #316
jeden1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez alm21 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkich,chcialabym sie przywitac i dolaczyc do waszej grupy.Rozwazam zalozenie aparatu Invisalign,wlasciwie musze tylko powiedziec tak,chetnie skorzystam z waszym opinii i doswiadczen.Mam 39 i to chyba juz ostatni dzwonek ,troche sie boje bolu i komplikacji .Pozdrawiam Anita

To nie jest wcale ostatni dzwonek, ja mam 46 lat i noszę z powodzeniem . Jestem na 28 z 30 nakładek i z czystym sumieniem polecam. Ból jest niewielki, a noszenie nakładek komfortowe.
jeden1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 15:26   #317
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Hej, wiem że jest tu kilka dziewczyn z UK. Jeśli używacie tabletek do czyszczenia nakładek to serdecznie polecam tabletki z Bootsa. Opakowanie 30 tabletek kosztuje £1,70 a czyszczą aparat o wiele lepiej niż polecane Brite, które kupowałam za £6.50 za opakowanie 36 tabletek. Wychodzi prawie £5 taniej a są nieporównywalnie lepsze. Wcześniej miałam problem z żółkniejącymi nakładkami od picia herbat, lub sinociemnymi od czerwonego wina :p Przy tabletkach z Bootsa pod koniec noszenia nakładki wyglądają tak, jak pierwszego dnia Załączam zdjęcie, może w PL też się uda złapać gdzieś na allegro.

IMG_1509809180.739629.jpg


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 18:29   #318
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez mrowkach Pokaż wiadomość
Hej,

bardzo się cieszę, że znalazłam ten wątek! Mam 37 lat, wczoraj byłam u ortodonty i zaprezentowano mi Invisalign. Mieszkam w Irlandii. Cenę całego leczenia wyceniono na 4600 euro, co na pierwszy rzut oka wydaje mi się strasznie dużo, ale to byłby aparat na 2 łuki, wliczone wszystkie wizyty w czasie leczenia.

Wiem, że kilka lat temu taki aparat w Polsce był baaardzo drogi. Czy wiecie, czy coś się zmieniło? Zastanawiam się, czy decydować się na tą opcję, w wyżej podanej cenie, tutaj, czy szukać czegoś w Polsce, gdyby było taniej. Wiadomo, że trzeba doliczyć dojazdy, ale wiem, że w przypadku zwykłych aparatów to się z reguły opłaca.
Poradźcie coś

Mi dentysta zrobił wycenę ( ale na clean aligner) na jakieś 13 tysięcy (45 nakładek, plus retencja) więc myślę, że ceny są porównywalne, a nawet lepsze w Irlandii zarabiając w tamtejszej walucie. A jednak lepiej mieć lekarza zawsze pod ręką

Sama analiza zgryzu i planowanie leczenia kosztowały mnie już 1500zł, 250 deprogramator. Ja ostatecznie decyduję się na aprat stały, bo koszty są dla mnie zbyt duże. Jeszcze czeka mnie kolejna analiza zgryzu po leczeniu i ekwilibracja czyli kolejny tysiąc z kawałkiem. Mam też jeszcze trochę zębów do wyleczenia więc dobiłabym do 20 tysięcy w sumie

Edytowane przez 69love69
Czas edycji: 2017-11-06 o 18:34
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 16:10   #319
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

[QUOTE=Narva;78535586]Hej, wiem że jest tu kilka dziewczyn z UK. Jeśli używacie tabletek do czyszczenia nakładek to serdecznie polecam tabletki z Bootsa. Opakowanie 30 tabletek kosztuje £1,70 a czyszczą aparat o wiele lepiej niż polecane Brite, które kupowałam za £6.50 za opakowanie 36 tabletek. Wychodzi prawie £5 taniej a są nieporównywalnie lepsze. Wcześniej miałam problem z żółkniejącymi nakładkami od picia herbat, lub sinociemnymi od czerwonego wina :p Przy tabletkach z Bootsa pod koniec noszenia nakładki wyglądają tak, jak pierwszego dnia Załączam zdjęcie, może w PL też się uda złapać gdzieś na allegro.

Załącznik 7301666

Dziekuje na pewno wyproboje te tabletki coprawda mam tylko 6 nakladek do konca ale potem retainer mysle ze tez trzeba moczyc w tych tabletach pewnie jeszcze bardziej, uzywalam Brite tabletek byly ok ale chetnie wyprobije z boots'a.

tak a propo prostowania praktycznie moje zeby juz sa w ladnym luku na gorze I prawie na dole ale na dole mam takie przerwy miedzy jedynkami I dwojkami w dolnej czesci zeba ze wyglada to conajmniej dziwnie poprostu taki ksztalt zebow ale nie jest to fajne ciekawe czy mozna to jakos nadbudowac bede pytac dentysty choc nastepna wizyte ma juz w polowie stycznia po zakonczeniu leczenia. Potem wybielanie, kilka licowej na gore i moze wkoncu wkleje wam tu zdjecie przed i po .
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-09, 15:50   #320
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

A ja jestem dzisiaj załamana:m ur: jestem na tzw. ostatniej nakładce i nakładki są w drodze ale mój lekarz dowiedział się dzisiaj telefonicznie ,że będzie ich jeszcze sluchajcie albo czytajcie 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! czyli prawie drugie tyle co miałam (16) na razie zbieram zęby z podłogi i muszę ochłonąć....
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 14:32   #321
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez telimena878 Pokaż wiadomość
A ja jestem dzisiaj załamana:m ur: jestem na tzw. ostatniej nakładce i nakładki są w drodze ale mój lekarz dowiedział się dzisiaj telefonicznie ,że będzie ich jeszcze sluchajcie albo czytajcie 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! czyli prawie drugie tyle co miałam (16) na razie zbieram zęby z podłogi i muszę ochłonąć....
Telimena no jestem w szoku!jak bylam na ostatniej wizycie 25 Pazdziernika bo mialam 2 zeby do spilowania to "napadlam" na mojego dentyste z milionem pytan bo zaczelam planowac wybielanie i licowki po leczeniu a moje nakladki sie koncza 15 stycznia a on do mnie ze tak plan jest ALE on musi wyslac wyciski do invisalign najpierw i jesli on i oni nie beda zadowoleni z efektu to jeszcze dodrukuja,..... i teraz sobie mysle ze jak bedzie tak samo jak z Toba to chyba nie dam rady kolejne 8 miesiecy!!!
Juz drze na sama mysl

pozdrawiam
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 12:31   #322
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

U mnie nakładka 33 i zęby są już o wiele prostsze. Zmieniam nakładki co tydzień.
Ogółem mam ich 46 i nie sądzę, żeby były dodatkowe (chociaż w sumie to nigdy nie wiadomo...) Powiem wam, że przez pierwsze 6 miesięcy w ogóle nie widziałam efektów aż tu nagle niezauważalnie się naprostowały Oczywiście jeszcze nie jest idealnie bo dolne jedynki ciągle są trochę stłoczone ale górny kieł już prawie naszedł na swoje miejsce i już tak nie wystaje jak się uśmiecham. Do tego górne 5 są jakby trochę wepchnięte do tyłu i jeszcze nie tworzą ładnego łuku z resztą górnych zębów. Ale i tak efekty są już bardzo widoczne


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 12:51   #323
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Telimena no jestem w szoku!jak bylam na ostatniej wizycie 25 Pazdziernika bo mialam 2 zeby do spilowania to "napadlam" na mojego dentyste z milionem pytan bo zaczelam planowac wybielanie i licowki po leczeniu a moje nakladki sie koncza 15 stycznia a on do mnie ze tak plan jest ALE on musi wyslac wyciski do invisalign najpierw i jesli on i oni nie beda zadowoleni z efektu to jeszcze dodrukuja,..... i teraz sobie mysle ze jak bedzie tak samo jak z Toba to chyba nie dam rady kolejne 8 miesiecy!!!
Juz drze na sama mysl

pozdrawiam

No ja jestem zdruzgotana tym bardziej ,że jeszcze ciągle na nie czekam i od 4 tygodni jade na 16 nakładce... mam nadzieję, że chociaż będę nosić 7 dni a nie 10 czy 14.Ogólnie mam ostatnio w życiu trochę pod górkę ,dużo stresu i jeszcze wiadomość o tych nakładkach dobiła mnie totalnie ...
Jak dojdą to pogadam z moją ortodontką dlaczego, aż tyle ich mi dołożono, wg mnie są prawie idealnie proste
Życzę Tobie i reszcie ,żebyście nie musiały przechodzić tego co ja

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2017-11-16 o 12:53
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 14:07   #324
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez telimena878 Pokaż wiadomość
No ja jestem zdruzgotana tym bardziej ,że jeszcze ciągle na nie czekam i od 4 tygodni jade na 16 nakładce... mam nadzieję, że chociaż będę nosić 7 dni a nie 10 czy 14.Ogólnie mam ostatnio w życiu trochę pod górkę ,dużo stresu i jeszcze wiadomość o tych nakładkach dobiła mnie totalnie ...
Jak dojdą to pogadam z moją ortodontką dlaczego, aż tyle ich mi dołożono, wg mnie są prawie idealnie proste
Życzę Tobie i reszcie ,żebyście nie musiały przechodzić tego co ja

4 tygodnie na jednej nakładce i jeszcze czekasz? No mocno bym się wkurzyła i chyba żądała zwrotu chociaż części pieniędzy.


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 17:45   #325
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Telimena878 też bym była wściekła jak 150. Ortodonta powinien wiedzieć ile będziesz nosić nakładek i ile będzie trwać leczenie. No chyba że coś się stało po drodze jak na przykład nakładki trzeba wymienić bo nie pasują. Ortodonta dostaje wszystkie nakładki na raz i to on ustala wszystko.Dlatego nie rozumiem tej twojej sytuacji. Będzie dobrze nie poddawaj się będziesz mieć piękne ząbki �� Pozdrawiam
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 19:55   #326
roxi0312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Invisalign

No właśnie chyba to leczenie nie jest do końca precyzyjne jeśli chodzi o ilość nakładek bo ja też dostałam drugie tyle a praktycznie miałam już proste zeby i tak prawdę mówiąc to nie widać za wielkiej różnicy po tych dodatkowych nakładkach!! Dzisiaj odebrałam nakładki retencyjne i jeśli któraś z Was narzeka na Invisalign to poczekajcie sobie na retainery!! Szyny są mega twarde zrobione w ogóle z innego materiału bardzo ciężko wchodzą na zęby i są mega szerokie ze zachodzą praktycznie na całe dziąsła. Mam kłopoty z założeniem dolnej nakładki okropnie poranilo mi dziąsła leci krew nie wiem co tu robić 😞😞 mam nadzieje ze jakoś się uda przyzwyczaić bo ze zdjęciem tez jest sporo zabawy bardzo mocno siedzą na zebach nawet nie przepuszczają żadnej śliny. Zobaczymy jak to będzie ale póki co lekko nie jest 😔
roxi0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 21:42   #327
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez roxi0312 Pokaż wiadomość
No właśnie chyba to leczenie nie jest do końca precyzyjne jeśli chodzi o ilość nakładek bo ja też dostałam drugie tyle a praktycznie miałam już proste zeby i tak prawdę mówiąc to nie widać za wielkiej różnicy po tych dodatkowych nakładkach!! Dzisiaj odebrałam nakładki retencyjne i jeśli któraś z Was narzeka na Invisalign to poczekajcie sobie na retainery!! Szyny są mega twarde zrobione w ogóle z innego materiału bardzo ciężko wchodzą na zęby i są mega szerokie ze zachodzą praktycznie na całe dziąsła. Mam kłopoty z założeniem dolnej nakładki okropnie poranilo mi dziąsła leci krew nie wiem co tu robić 😞😞 mam nadzieje ze jakoś się uda przyzwyczaić bo ze zdjęciem tez jest sporo zabawy bardzo mocno siedzą na zebach nawet nie przepuszczają żadnej śliny. Zobaczymy jak to będzie ale póki co lekko nie jest 😔
no to nas pocieszyłaś:brzydal ::brzyd al:
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 00:25   #328
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez roxi0312 Pokaż wiadomość
No właśnie chyba to leczenie nie jest do końca precyzyjne jeśli chodzi o ilość nakładek bo ja też dostałam drugie tyle a praktycznie miałam już proste zeby i tak prawdę mówiąc to nie widać za wielkiej różnicy po tych dodatkowych nakładkach!! Dzisiaj odebrałam nakładki retencyjne i jeśli któraś z Was narzeka na Invisalign to poczekajcie sobie na retainery!! Szyny są mega twarde zrobione w ogóle z innego materiału bardzo ciężko wchodzą na zęby i są mega szerokie ze zachodzą praktycznie na całe dziąsła. Mam kłopoty z założeniem dolnej nakładki okropnie poranilo mi dziąsła leci krew nie wiem co tu robić mam nadzieje ze jakoś się uda przyzwyczaić bo ze zdjęciem tez jest sporo zabawy bardzo mocno siedzą na zebach nawet nie przepuszczają żadnej śliny. Zobaczymy jak to będzie ale póki co lekko nie jest

Czy masz te retencyjne nakładki Vivera?


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 13:05   #329
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Invisalign

Ja wlasnie zgubilem gdzies nakladki numer 8. Nosilem je raptem 2 dni. Sprobowalem numer 9 i weszly w sumie bez problemow. Ciekawe to jest.

Przy okazji moje wrazenia z noszenia. Bardzo pozytwne, od poczatku nie seplenilem. Wole byc w nakladkach niz bez (mam sporo attachmentow i bez nakladek sa irytujace)
Na dole juz widze jakies efekty, gora nic. Tyle, ze na gorze przez 9 nakladek na symulacji przesuwa sie siodemka i nic wiecej
Generalnie fajnie ktos to wymyslil, zaluje ze nie zaczalem wczesniej. Ale w Dentimie to chyba dopiero od 2015 bylo dostepne. A no i do tej pory nikt w ogole nie zauwazyl, ze mam cos na zebach.
Mam w sumie 47 wiec daleka jeszcze droga
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 13:47   #330
roxi0312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Invisalign

Narva szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jakie to są dokładnie szyny retencyjne moja orto nic mi nie mówiła. Dzisiaj pierwsza noc za mną w sumie jak juz są na zebach jest ok nawet ich nie czuć ale przy zdejmowaniu znów poranilam dziąsła bo one w ogóle nie chcą zejść z zębów no masakra jakas 😣
roxi0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.