Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 07:01   #4471
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
wlasnie siedze wsmarowana mascia ,kleja mi sie wlosy do twarzy.Wygladam jakbym sie w smalcu kapala.Nawet do biura dzisiaj nie pojde mowy nie ma.Najgorsze,ze musze zakupy zrobic,JEZU!!!Nie mam nic w lodowce,oprocz cosmelana,Flavo C i jeszcze paru specyfikow,ALE nie do jedzenia.Wieczorem to sobie winko wypije,o!
Mamy wspólną lodówkę ????

Buczuś - wersja w kremie nie jest tak tłusta i fajnie sie wchłania. No, ale to prawda,że wtedy mniejszy blask od nas bije
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:05   #4472
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Kamilia, zaproponuj mi ja nie odmówię
Nieeeee, Ciebie nie skrzywdzę....
Mój TZ uważa, że depilujący się panowie sa zniewieściali i ja chyba należę do tego pokolenia, że tez tak to czuję. Dlatego zaproponowałam, ze ja go potraktuję " po męsku" i opalę go np. pochodnią, albo tak już całkiem pierwotnie - nad ogniskiem.
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:07   #4473
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

ivonako,no moze ciut grubiej posmarowalam,a wygladam jak po masce (3 dzien).. To sie chyba nigdy nie skonczy
Nawet na pocieszenie nie moge sobie NIC kupic,bo taaak nigdzie nie wyjde z domu
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:10   #4474
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Nieeeee, Ciebie nie skrzywdzę....
Mój TZ uważa, że depilujący się panowie sa zniewieściali i ja chyba należę do tego pokolenia, że tez tak to czuję. Dlatego zaproponowałam, ze ja go potraktuję " po męsku" i opalę go np. pochodnią, albo tak już całkiem pierwotnie - nad ogniskiem.
łooo jejku. To ja tu już o laserkach myślałam, nawet zdążyłam po gabinetach podzwonić, gdzie mają lepsze... a Ty mi tu z ogniskiem i pochodnią . To ja się jednak na to nie piszę.
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:17   #4475
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
łooo jejku. To ja tu już o laserkach myślałam, nawet zdążyłam po gabinetach podzwonić, gdzie mają lepsze... a Ty mi tu z ogniskiem i pochodnią . To ja się jednak na to nie piszę.
Ivonoako -to była wersja dla mego macho, a dla Ciebie to cukier depilacyjny i winko dla znieczulenia ogólnego .

Buczuś - co Ci się tak twarz nie chce uspokoić ? Smarujesz codziennie cos2 ? Chyba, że poprzednim razem po cos1 też tak długo miałaś i wiesz, że tak reagujesz ?
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:20   #4476
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
ivonako,no moze ciut grubiej posmarowalam,a wygladam jak po masce (3 dzien).. To sie chyba nigdy nie skonczy
Nawet na pocieszenie nie moge sobie NIC kupic,bo taaak nigdzie nie wyjde z domu
E tam Buczuś, jak to nie możesz iść na zakupy. Ja tam systematycznie w Hong Kongu na zakupach bywam. Wczoraj to nawet zdążyłam jeszcze w drugi koniec Polski po betoniarkę dla synka skoczyć. Tak sobie pomyślałam, że w tej jego betoniarce (jak mi pożyczy) to może i ja sobie te mazidła ukręcę.
I tylko listonosz mnie nie lubi.
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:41   #4477
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

ja nie wiem o co tu chodzi,normalnie to nie jestem wrazliwa.Cosmelan uzywam codziennie.Ostatnie dwa zabiegi ,to niezbyt dokladnie prowadzilam.Smarowalam sie kiedy chcialam ,nie mowiac o filtrach.A teraz wszystko skrupulatnie robie,no i to ma byc nagroda Wieczne luszczenie

ivonako,ja tu chleeeeeeeeeeba,miesa ,warzyw,owocow i papierosow potrzebuje
ide zdzierac EPIDERMIS,moze jakos sie uda
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 09:36   #4478
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

AgNiESzKa00 nadal nie otrzymałam odpowiedzi z mesoestetic.
IVANAKO - będę cierpliwie czekać za wiadomością moze faktycznie jak pisze buczacza ten cosmelan wyrządzi mi mniej szkody niz pryskane owce, spaliny i Bóg wie co jeszcze, no ale lepiej dmuchać na zimnie.

Droga MEGI cieszę sie ze spowodowałam u Ciebie nadejście "pełni" i juz nie musisz sie martwić. MOże jestem wyrocznią? . Byłoby super!!!!!
Zyczę sobie zeby ......................... ..czego tylko chcecie!!!
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 10:35   #4479
alunia1974
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: home
Wiadomości: 23
GG do alunia1974 Send a message via Skype™ to alunia1974
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

witam,mam podobne plaaaaamy jak większość z Was.Wsumie to od 3 lat się męczę.Nie mówiąc już o tym ,co wyszło na twarzy po powrocie z Turcji.Jestem zrozpaczona...piję ten nieszczęsny sok buraczany(zakupiłam nawt sokowirówkę!!) oraz 2 dni temu wydałam 172.00 na krem SVR +10 z kwasami owocowymi i vit c.Jestem ciekawa czy choć ciut zbieleją mi te kur.... kie plamiska???!!!!
alunia1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 10:49   #4480
Malgosia0123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
GG do Malgosia0123
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Małgosiu -czy jakoś nie zauważyłam, czy jeszcze nie nie pisałaś, jak Twoja wizyta u pani dermatolog i co Ci rzekła ?[/quote]


Kamilo, już wszystko piszę. Niestety z dużym opoźnieniem, ale w czwartek, czyli w dniu wizyty, wróciłam bardzo późno, a cały długi łikend (ust. o ochronie jęz. polskiego) spędziłam poza miastem bez dostepu do internetu. Wczoraj wieczorem wpadłam tu na chwilkę ale jakoś nie miałam natchnienia .
Przechodząc do sedna sprawy:
1. Cos2 można nakładać wieczorem, gdyż w ciągu dnia należy stosować wysokie filtry, czego cos2 nie zapewnia, a poza tym gdy śpimy nasza skóra jest bardziej "otwarta" na wszystkie kosmetyki i lepiej wchłania.
2. Cos2 ma filtr 15
3. Przed nastepnym zabiegiem Cos1 należy przestać stosować cos2 na min. 1 miesiąc.

Takich oto rewelacji dowiedziałam się u swojej dermatolog.
Niestety, dowiedziałam się też, że zabieg cosmelanem najlepsze efekty daje na twarzy. Na dekolcie juz ponoć nie jest taki spektakularny . Trochę się zmartwiłam bo myślałam, że nareszcie mój dekolt będzie piękny jak nigdy.

I teraz mam pytanie do kobitek, które to zabieg ten wykonywały również na dekolcie. Jakie efekty otrzymałyście?
Ja liczę na pozbycie się lekkich przebarwień posłonecznych i krostek, z którymi to, akurat w tym miejscu w żaden sposób nie mogę dać sobie rady.
Napiszcie proszę o swoich doświadczeniach.
Malgosia0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 10:55   #4481
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
ivonako,ja tu chleeeeeeeeeeba,miesa ,warzyw,owocow i papierosow potrzebuje
ide zdzierac EPIDERMIS,moze jakos sie uda
Buczuś to Ty na pocieszenie chleeeeeeeba potrzebujesz... Z taką to mają dobrze, chleba dać i już pocieszona. Taka Dome np to kozaków nowych potrzebuje, mi torba kosmetyków wystarczy (bo kozaki za duże) ale żeby chleb... i to mają być zakupy na pocieszenie

A Wy kochane co kupujecie na pocieszenie?

Cytat:
Napisane przez alunia1974 Pokaż wiadomość
witam,mam podobne plaaaaamy jak większość z Was.Wsumie to od 3 lat się męczę.Nie mówiąc już o tym ,co wyszło na twarzy po powrocie z Turcji.Jestem zrozpaczona...piję ten nieszczęsny sok buraczany(zakupiłam nawt sokowirówkę!!) oraz 2 dni temu wydałam 172.00 na krem SVR +10 z kwasami owocowymi i vit c.Jestem ciekawa czy choć ciut zbieleją mi te kur.... kie plamiska???!!!!
Witamy następną Plamkę. Siadaj wygodnie, coś tam do ręki i opowiadaj ..., a w międzyczasie kup sobie cosmelan na ebayu i czekaj na przesyłkę
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 11:01   #4482
Malgosia0123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
GG do Malgosia0123
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Aha. Jeszcze jedno. Pani dermatolog poleciła mi też kosmetyki Biodermy z serii White Objective. Ponoć bardzo dobre na plamiska i przebarwienia.
Malgosia0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 11:03   #4483
Malgosia0123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
GG do Malgosia0123
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Kamila, napisz jak u Ciebie sytuacja po zabiegu. Bo ja chcę wygospodarować na zabieg jakieś 2 tyg. i nie wiem czy to wystarczy by po powrocie ludzi nie straszyć.
Malgosia0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 11:10   #4484
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

ivonako,chwilowo to nic lepszego od chleba do glowy nie przychodzi(na pocieszenie).Nadal siedze w domu i czekam az mi przestanie zlazic z geby.
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 11:23   #4485
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez Malgosia0123 Pokaż wiadomość
Aha. Jeszcze jedno. Pani dermatolog poleciła mi też kosmetyki Biodermy z serii White Objective. Ponoć bardzo dobre na plamiska i przebarwienia.
Małgoniu - baaaardzo dziękuję za te wieści od pani dermatolog

Juz Ci piszę, jak to było ze mną. Dodam, bo to chyba ma znaczenie dla " dochodzenia do siebie , że ja mam skórę mieszaną. Zabieg miałam w piątek o 17.-stej, natomiast pierwszy kontakt z kimś innym niż rodzina, miałam już w środę.I nie miałam poczucia, po nałożeniu pudru transparentnego, który mi trochę ukrył i pozornie wybielił rózowo - trochę pomarańczową twarz, że jakoś dramatycznie muszę się tłumaczyć ze swojego wyglądu. -No tak, nie siadałam " pod słońce", ale ze słońcem i było jako tako, a w każdym razie lepiej niż się obawiałam, że będzie.

Buczuś - przed kolejnym cos1, odstawiłaś cos2 na miesiąc ? Bo tak myślę, czemu tak mocno teraz reagujesz na cos2
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 11:29   #4486
Malgosia0123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
GG do Malgosia0123
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
ivonako,chwilowo to nic lepszego od chleba do glowy nie przychodzi(na pocieszenie).Nadal siedze w domu i czekam az mi przestanie zlazic z geby.
a kiedy cos 1 robiłaś Buczaczo?
Ja tak kurcze, pytam bo sie obawiam, ze mi 2 tyg nie wystarczy i skóra schodzić bedzie dłużej. A Ty tu najbardziej doświadczona jestes chyba .
Malgosia0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 11:34   #4487
Malgosia0123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
GG do Malgosia0123
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Jak często, wogóle wykonujecie cos1? Czy raz w roku wystarczy? Bo z moimi wydatkami to ja chyba z torbami pójdę ;-)
Wobraźcie sobie, że w poniedziałek idę na konsultację do chirurga................. ..............plastyka. Zastanawiam się nad moimi, w kiepskiej kondycji już, melonikami, które to, melonikami już nie do końca są, hahaha ;-(
Malgosia0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 11:38   #4488
Malgosia0123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
GG do Malgosia0123
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Małgoniu - baaaardzo dziękuję za te wieści od pani dermatolog

Juz Ci piszę, jak to było ze mną. Dodam, bo to chyba ma znaczenie dla " dochodzenia do siebie , że ja mam skórę mieszaną. Zabieg miałam w piątek o 17.-stej, natomiast pierwszy kontakt z kimś innym niż rodzina, miałam już w środę.I nie miałam poczucia, po nałożeniu pudru transparentnego, który mi trochę ukrył i pozornie wybielił rózowo - trochę pomarańczową twarz, że jakoś dramatycznie muszę się tłumaczyć ze swojego wyglądu. -No tak, nie siadałam " pod słońce", ale ze słońcem i było jako tako, a w każdym razie lepiej niż się obawiałam, że będzie.

Buczuś - przed kolejnym cos1, odstawiłaś cos2 na miesiąc ? Bo tak myślę, czemu tak mocno teraz reagujesz na cos2
Ach, to cenna informacja dla mnie. Mam nadzieję, że i w moim przypadku nie będzie tragedii i po 2 tyg. będę mogła spokojnie pokazywać się ludziom na oczy.
Myślę jeszcze o zbliżającej się zimie. Czy lepiej kremik natłuszczajacy zastosować, co by buzia za bardzo od mrozu nie ucierpiała. Wiem, wiem, do zimy daleko jeszcze ale ja już się chce zabiespieczyć. A poza tym to mam powazny problem co do pielegnacji wybrać bo kosmetyków cała masa na półkach stoi, niestety w wiekszości to lipne produkty.
Malgosia0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 11:50   #4489
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez Malgosia0123 Pokaż wiadomość
Jak często, wogóle wykonujecie cos1? Czy raz w roku wystarczy? Bo z moimi wydatkami to ja chyba z torbami pójdę ;-)
Wobraźcie sobie, że w poniedziałek idę na konsultację do chirurga................. ..............plastyka. Zastanawiam się nad moimi, w kiepskiej kondycji już, melonikami, które to, melonikami już nie do końca są, hahaha ;-(
Małgosiu - zdradzisz ile masz lat ?
Po dwóch tygodniach będziesz wyglądała już dobrze. Jeżeli jesteś już w wieku zmarszczkotwórczym, to zmarchy też będą wyraźnie płytsze i mniej widoczne.

Teraz to szukaj dobrych kremów z filtrem, by po zabiegu już je mieć. Na zimę na dzień też krem z filtrem więc poszalejesz jedynie z nocnymi. I nocą .
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 11:58   #4490
Malgosia0123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
GG do Malgosia0123
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Małgosiu - zdradzisz ile masz lat ?
Po dwóch tygodniach będziesz wyglądała już dobrze. Jeżeli jesteś już w wieku zmarszczkotwórczym, to zmarchy też będą wyraźnie płytsze i mniej widoczne.

Teraz to szukaj dobrych kremów z filtrem, by po zabiegu już je mieć. Na zimę na dzień też krem z filtrem więc poszalejesz jedynie z nocnymi. I nocą .
Mój wiek to żadna tajemnica, zresztą juz chyba pisałam o tym. Mam 30 z malutkim haczykiem i wcale się tym nie martwię. Wychodzę z załozenia, że masz tyle lat na ile sie czujesz . Niestety, rodzinne są u mnie skłonności do zmarszczek. Pod oczami i między brwiami są już bardzo widoczne. Żadne kremy cud nie pomagają więc pomyślałam, że skoro cos działa tez na zmarszczki, to warto poświęcic trochę czasu, zamknąć się w domku a potem pokazać całemu światu swoje piękne lico.
Niestety, nie tylko zmarszczki i plamy są moją zmorą. Drastyczne diety rozprawiły się także z innymi częsciami mojego ciałka .
Malgosia0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 12:11   #4491
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

kamilciu,juz nie jest tak wazne schodzenie skory.Pecha mamAutomat do kawy umarl,a przed chwila to i telewizor wyzional ducha.Tak cos strzelilo i juz.Dramat
no i teraz bylam zabrac corke ze szkoly,bo chora!!!!
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 12:15   #4492
Agus177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Annaliusa, a probowałas Nutritic 5% LRP? Polecam. bardzo naliwilza, odzywia. Cudnie pachnie. Nie szczypie po stosowaniu cosmelnau.
Agus177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 13:45   #4493
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
kamilciu,juz nie jest tak wazne schodzenie skory.Pecha mamAutomat do kawy umarl,a przed chwila to i telewizor wyzional ducha.Tak cos strzelilo i juz.Dramat
no i teraz bylam zabrac corke ze szkoly,bo chora!!!!
Buczuś Gdyby mój TV wyzionął ducha byłoby fajnie, ale trafiło na Twój. Automatu do kawy nigdy nie miałam i też jest fajnie.
Oby córcia jak najszybciej wyzdrowiała. Buczuś jakie duże masz dzieci?
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 14:16   #4494
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
kamilciu,juz nie jest tak wazne schodzenie skory.Pecha mamAutomat do kawy umarl,a przed chwila to i telewizor wyzional ducha.Tak cos strzelilo i juz.Dramat
no i teraz bylam zabrac corke ze szkoly,bo chora!!!!
Słoneczko - co Ci to sie dzieje ? I co się dzieje z dzieckiem ? Nie martw się - najdłuższa żmija mija
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 14:24   #4495
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Buczuś Gdyby mój TV wyzionął ducha byłoby fajnie, ale trafiło na Twój. Automatu do kawy nigdy nie miałam i też jest fajnie.
Oby córcia jak najszybciej wyzdrowiała. Buczuś jakie duże masz dzieci?
No moze to i dobrze,ze TV kaput.Kupie nowy DUUUZY!!! Ale z tym automatem to dramat,bo sie bardzo przyzwyczailam.Wlas nie kupilam rozpuszczalna kawe.Pewnie tez sie przyzwyczaje.

ACHA!!! Dziecko mi symuluje(11lat)Zabralam dziecko ze szkoly,bo sekretariat zadzwonil.Corka bardzo chora!!! Pol godziny pozniej,to "cholerstwo" biega,gra na komp..Teraz sobie z nia pogadam
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 15:10   #4496
JOASIA71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 74
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witajcie cosmelanki! wrocilam po 2-tygodniwych wczasach i mam tyle zaleglosci w czytaniu, ze nie moge tego nadrobic a to tak cenna wiedza. Gorace slonce Afryki poglebilo moje plamy ale nie na tyle ile by chcialo(LRP BARDZO POMOGL). Teraz z niecierpliwoscia czekam na cosmelan, ktorego jak na razie nie widac. Czy do ktorejs z Was oczekujacych na przesylke ze Stanow od nijakiej Ann dotarl cosmelan?? Dziewczynki mam 2 pytania i jesli mnie poratujecie bede bardzo wdzieczna.Po pierwsze czy moge juz zrobic sobie cos.1(jesli oczywiscie dotrze) bo moja skora na pewno jest w jakims stopniu opalona czy moze lepiej troche odczekac. No i druga sprawa to nie bardzo wiem jakie zakupy poczynic do pielegnacji po zabiegu bo bede pewnie uziemniona.Pozdrawiam Was wszystkie bardzo, bardzo......
JOASIA71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 16:58   #4497
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

To teraz ja coś napiszę-z innej beczki.
Wałkuję w głowie temat przebarwień po stokroć, przeszukuję net i oto do czego doszłam Biorę to tak na chłopski rozum. Jeśli się mylę-uświadomcie mnie.

Większość z nas ma plamy powstałe wskutek przyjmowania tabletek anty lub podczas ciąży. Czyli główną przyczyną powstawania przebarwień są niezaprzeczalnie zmiany hormonalne w organiźmie.
Na potwierdzenie tego cytat ze strony: http://www.we-dwoje.pl/przebarwienia...tykul,765.html

"O związku czynników hormonalnych z występowaniem ostudy świadczą dane, że pojawia się ona u około 30% kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne, a zaburzenia czynności hormonalnej tarczycy stwierdzano czterokrotnie częściej u osób z ostudą niż u tych, u których ostuda nie występowała."

Niejedna z nas spotkała się (np. w internecie, mnie powiedziała moja ginekolog) z informacją, że często zdarza się, że plamy nabyte w ciąży po porodzie samoistnie się wchłaniają i znikają.

Cyt: http://www.uroda.medserwis.pl/uroda.asp?p=4097,381,10

"Zdarza się, że ostuda ustępuje samoistnie, np. po porodzie, leczeniu hormonalnym, odstawieniu wywołujących ją leków."

Czyli wg mnie znaczy to, że możliwe jest, aby plamy same zniknęły, jeśli tylko ureguluje się gospodarka hormonalna. Czasem dzieje się to podczas burzy hormonów spowodowanej porodem, a czasem terapią hormonalną.

I teraz mój wniosek: otóż skoro winą tego całego paskudztwa są nieustabilizowane hormony to czy nie lepiej spróbować je uregulować??? Możliwe, że wtedy plamy same znikną, lub jeśli nawet nie, to nie będą wychodzić nowe i wystarczy zrobić jednorazowo Cosmelan... i będziemy żyły długo i szczęśliwie

A teraz spiskowa teoria dziejów
Może medycyna wie o tym, ale specjalnie utrzymuje nas w nieświadomości, aby na nas zarabiać?... Może trzeba iść do endokrynologa zamiast gabinetu medycyny estetycznej?

Wymyśliłam sobie taką teorię, bo przypomniało mi się, że miesiąc przed tym, jak wyszły mi plamy miałam problemy z cyklem i moja lek. gin. kazała mi brać 2 tabletki anty. dziennie. Czyli całe opakowanie w 2 tyg. Na problemy pomogło, ale po miesiącu wyszły plamy

Co o tym myślicie?
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 17:20   #4498
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Agul,madrosci piszesz.Zmuszona bylam siedziec dzisiaj w domu.To i tez zaczelam troche o plamach czytac.Dowiedzialam sie ,ze tabletki antykoncepcyjne maja niestety mnostwo dzialan ubocznych.Obojetnie czy pile,czy plastry! Wszystko idzie (logicznie) do obwodu krwionosnego i droga konczy sie w watrobie.Watroba jakos zle reaguje i produkuje jakis tam enzym,ktory wkurzony zaczyna interwecje w naszym ciele.No i zaczyna sie ....powstawanie plam.
No i madrzy ludzie zaczeli szukac ,szukac i przez przypadek znalezli wlasciwosci OSTROPESTU,ktory ponoc dobry na choroby watroby z powodu naduzycia alkoholu itp.Ci madrzy ludzie odkryli ,ze ostropest zapobiega powstawaniu plam,a nawet znikaniu po 3 miesiacach brania tegoz cuda.300-400mg dziennie
A teraz najlepsze
Buczacza o tym tez gdzies kiedys slyszala i bierze sylimarin od kilku tygodni,ale nie tak duzo.Teraz zabawie sie w krolika przez 3 miechy.Bede tabletki lykac
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 17:40   #4499
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Agul,madrosci piszesz.Zmuszona bylam siedziec dzisiaj w domu.To i tez zaczelam troche o plamach czytac.Dowiedzialam sie ,ze tabletki antykoncepcyjne maja niestety mnostwo dzialan ubocznych.Obojetnie czy pile,czy plastry! Wszystko idzie (logicznie) do obwodu krwionosnego i droga konczy sie w watrobie.Watroba jakos zle reaguje i produkuje jakis tam enzym,ktory wkurzony zaczyna interwecje w naszym ciele.No i zaczyna sie ....powstawanie plam.
No i madrzy ludzie zaczeli szukac ,szukac i przez przypadek znalezli wlasciwosci OSTROPESTU,ktory ponoc dobry na choroby watroby z powodu naduzycia alkoholu itp.Ci madrzy ludzie odkryli ,ze ostropest zapobiega powstawaniu plam,a nawet znikaniu po 3 miesiacach brania tegoz cuda.300-400mg dziennie
A teraz najlepsze
Buczacza o tym tez gdzies kiedys slyszala i bierze sylimarin od kilku tygodni,ale nie tak duzo.Teraz zabawie sie w krolika przez 3 miechy.Bede tabletki lykac
Agul ,Buczaczo- . Wasze zdrowie mądre Kobiety .
Buczaczo - a gdzie występuje ów ostropest ?
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 17:42   #4500
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

znalazałam !http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostropest_plamisty
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.