Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-03, 11:56   #2851
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Tonik Ziaja Pro
tonik:
Skład: Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.


A te kapsulki z keratyną bardzo fajne, rzeczywiście poewinny się dobrze spisywać. Świetny sklad.[COLOR="Silver"]

l
dzięki

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2011-04-04 o 07:21
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 12:09   #2852
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Są bardzo lagodne i delikatne, nie wiem czy będą Ci odpowiadac, jeśli lubisz czuć duże uczucie świeżości, tym bardziej że zbliża się lato. BD wcale nie są takie lagodne jak się wydaje, bo jednak mają ze 2-3 detergenty, a w coslysie jest tylko jeden konkretny. Co mogę polecić, to mieszać go z mydlem naturalnym, najpierw na szybko sie namydlic, i nalożyć coslys, albo zmieszac mydl ow plynie z coslysem na dloni.
W takim razie poszukam jeszcze czegoś nie dla dzieci. Nie chciałoby mi się tak bawić

A mogłabyś polecić jakieś sklepy internetowe z naturalnymi kosmetykami i z dużym wyborem ? Strasznie dużo jest tych sklepów i już głupieje.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 12:35   #2853
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah jaki delikatny peeling enzymatyczny, możesz polecic? Taki, który nie spowoduje wysypu?
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 21:17   #2854
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pomyśl o odżywkach do wlosów Lush, Urtekram, albo o samorobionych maskach z olejów i masel roślinnych, np kokosowego, avocado, rycynowego, shea.
Niestety nie znam skladu żelu Alterry, alkohol nie powinien szkodzić, jeśli w skladzie jest dużo substancji odżywczych i natluszczających, np oleje, masla, cetearyl alcohol, gliceryna. Wszelkie suplementy diety przynosza efekty pod warunkiem, że zdrowo się odżywiasz. Suplementy nie zrobia nic, jeśli nie będzie prawidlowego odżywiania.
Idąc za Twoją radą, spojrzałam na odżywki Urtekram (do Lush'a nie jestem do końca przekonana ...) Przychylam się do tej lawendowej, ale jeszcze spytam o opinię - która z nich będzie lepsza dla włosów suchych, łamliwych, cienkich ?

Urtekram, odżywka aloesowa
Skład: woda, produkty roślinne na bazie oleju
kokosowego,otręby pszenne, masło Shea, roslinna gliceryna, ekstrakt z nasion cytrusów, sok z cytryny, sól morska, ekstrakt z cytrusów

Urtekram, odżywka lawendowa
Skład: organiczny wodny ekstrakt z lawendy, produkty oleju kokosowego, organiczny olej z pestek moreli,masło shea,warzywna gliceryna, sok z cytryny, esencjonalny organiczny olejek z lawendy.


Zastanawiam się jeszcze nad tymi dwoma produktami (szczególnie nad maseczką):

Eco Csmetics, odżywka z jojobą i zieloną herbatą
Skład: Aqua, Camelia Sinensis Extract*, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Cetearyl Alcohol, Coco Glucoside, Simmondsia Chinensis Oil*, Hydrolyzed Wheat Gluten and Hydrolized Wheat Protein, Alcohol, Tocopherol, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Citric Acid.

Eco Cosmetics, maseczka do włosów nabłyszczająco-nawilżająca
Aqua/Wod
Olea Europaea/Oliwa z oliwek
Cetearyl Alcohol/Alkohol cetearylowy
Butyrospermum Parkii/Masło Shea
Lauryl Glocoside/Glikozyd laurowy
Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate/Estry gliceryny
Brassica Oleracea Italica Seed Oil/Olej z nasion brokuła
Simmondsia Chinensis Oil/Olejek jojoby
Olea Europaea Leaf Extract/Ekstrakt z liści oliwnych
Hippophae Rhamnoides Oil/Olejek z rokitnika
Artikum Lappa Oil/Olej z nasion łopianu
Punica Granatum Extract*/Ekstrakt z granatu
Betaine/Betaina
PCA Glyceryl Oleate/ PCA Glyceryl Oleate (naturalna substancja zmiękczająca)
Lecithin Hydrogenated/Lecytyna roślinna
Hydrolysed Wheat Protein/Hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy
Tocopherol/Witamina E
Parfum/Mieszanka naturalnych olejków eterycznych
Linalool/Linalol
Citronellol/cytronelol
Limonene/Limonen

Warte zakupu ?

Będąc dzisiaj w Rossmannie zakupiłam żel Alterry bezzapachowy, o którym wspominałam wcześniej.

Alterra, Dusch-Shampoo, szampon i żel pod prysznic bez substancji zapachowych
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Glycerin, Capryly/Capryl Glucoside, Alcohol, Xanthan Gum, Sucrose Laurate, Levulinic Acid, Glucose Glutamate

Jak widać, według producenta, produkt spełnia zadanie szamponu jak i żelu. Czy faktycznie nadaje się do mycia zarówno ciała jak i włosów ?

To na razie wszystko, więcej Cię nie męczę

Edytowane przez niepoprawna10
Czas edycji: 2011-04-04 o 11:27
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 11:10   #2855
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

niepoprawna10
Szamponożel alterry bezzapachowy również był analizowany. Masz wyszukiwarkę. Poza tym zła nazwę napisałaś.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 11:27   #2856
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
niepoprawna10
Szamponożel alterry bezzapachowy również był analizowany. Masz wyszukiwarkę. Poza tym zła nazwę napisałaś.

Znaleźć nie potrafię, ale w takim razie proszę osoby analizujące o pominięcie mojego pytania Nazwę zmieniłam, mam nadzieję, że teraz jest ok.

edit: Jednak znalazłam Dla zainteresowanych wklejam link z analizą szamponu i żelu Alterry https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1729

Edytowane przez niepoprawna10
Czas edycji: 2011-04-04 o 11:46
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 13:57   #2857
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Tutaj są analizy składników kosmetycznych w wersji anglojęzycznej http://www.cosmeticsdatabase.com
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 15:27   #2858
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo serdecznie prosze o analize szamponu do wlosow
Henara colour enhancing shampoo, sklad: water, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, PEG-7 glyceryl cocoate, lauryl glucoside, glucose, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed collagen, panthenol, copaifera officinalis ( balsam copaiba ) resin, lawsonia inermis ( henna ) extract, alcohol denat., aesculus hippocastanum ( horse chestnut ) seed extract, sorbitol, propylene glycol, tocopheryl acetate, PEG-55 propylene glycol oleate, glycol distearate, cocamide MEA, laureth-10, polyqaternium-10, citrid acid, phenoxyethanol, 4-hydroxypropylamino-3-nitrophenol, parfum, alpha isomethyl lonone, amyl cinnamal, CI 42090.
Bardzo dziekuje
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 16:12   #2859
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah czy to jest ten krem,który tak polecasz?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...em.html&next=1

i czy reszta kremów dr.Schellera jest tak samo fajna składowo?

I zerknij proszę na skład dr.hauschki z płatków róży:

Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 18:56   #2860
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

szare mydło, biały wielbłąd
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25134,mydlo-powszechne.html&next=1
czy nadaje się ono do mycia twarz z trądzikiem?

Skład: Sodium Palmate, Aqua, Sodium Palm Kernelate, Gliceryn, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA.
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 22:23   #2861
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
hehe dzięki o alkoholu sama wiedziałam-ale tylko o nim

To super kosemtyki za 300złi szkoda,że parę dni temu kupiłam nowetonik odstawie,ale kremem raz na jakiś czas się pacne póki go nie skończe i kończę zabawę z tymi produktami.Najgorsze,że człowiek kupująć myśli,że tak wiele dobrego robi dla swojej cery
korah dziękuje Ci bardzo

i jeszcze czy mogłabyś na pisać czy wartp kupić do buziaka to
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-raspberry.html

i może zamiast toniku "kupnego"kupić hydrolat?

Olej warto kupić, ale nie zamiast, raczej jako dodatek. Olej nie zastapi kremu, choc na poczatku możesz odnieść takie wrazenie. Polecam z BU takze żel hialuronowy i mieszac go przed nalożeniem z olejem. Hydrolat jak najbardziej polecam a takze serum Lemon i olejek myjący z pomaranczą i wit E

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No, no... Jest gorzej niż myślałam.

Korah przepraszam, że znowu cię męczę. Wklejam jeszcze raz skład szmaponu Hipp, bo widzę, że ma teraz inny skład. Niektórych składników nie ma, inne doszły, a reszta jest na innych miejscach.

Skład: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Glycerin, Citric Acid, p-Anisic Acid, Lactic Acid, Parfum.

Godzien

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości, co uznajesz za odpowiedni chelator w mydle?

Nie uznaję chelatorów w mydlach. Są jednak przeze mnie tolerowane w produktach stricte dla doroslych pod warunkiem, że produkt nie zawiera innych szkodliwych substancji. Jestem natomiast zdecydowaną przeciwniczką Disodium EDTA w skladach wszelkich produktów i omijam go szerokim lukiem

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
mam pytanie odnośnie dwóch produktów z BU..
mianowicie jestem przed pierwszym zamówienie, a chciałabym do niego dorzucić jakieś serum. Oto moje pytanie: które będzie bardziej odpowiednie dla cery mieszanej, skłonnej do zapychania i podskórnych ropnych wykwitów..
Serum flavo C
czy
serum LEMON EKO?
czy oba będą miały właściwości rozjaśniające i wspomagające przy terapii przeciwtrądzikowej i czy oba nadają sie do stosowania na dzień pod krem bądź filtrem? i czy oba jakby wspomagają działanie filtrów?

tak wiem, że sporo jest napisane o nim na bu, lecz potrzebuję potwierdzenia ze strony Korah
Staram się nie zamęczać Cię ciagłymi pytaniami, lecz są rzeczy których nie mogę roztrzygnąć sama, szczególnie jeśli waham sie miedzy dwoma produktami

i oczywiście z góry dziękuję
Na poprzedniej stronie pisalam o tym. Zdecydowanie polecam Lemon. Musisz jednak uwazać jeśli jesteś uczulona na aspirynę, to nie kupuj go.

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
W takim razie poszukam jeszcze czegoś nie dla dzieci. Nie chciałoby mi się tak bawić

A mogłabyś polecić jakieś sklepy internetowe z naturalnymi kosmetykami i z dużym wyborem ? Strasznie dużo jest tych sklepów i już głupieje.

Biolander, Bionatura, sklep naturalny, kosmetyki natury, matique, dr hauschka, allegro

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Korah jaki delikatny peeling enzymatyczny, możesz polecic? Taki, który nie spowoduje wysypu?

Niestety nie znam niczego konkretnego jedynie bloto z morza martwego np Alepia i maseczki wygladzające np Jericho peel off mud mask. Poza tym nie używam takich peelingów, więc się nie zaglębialam w ofertę rynkową.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 22:27   #2862
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

mam wielką prośbę: czy stosując ten filtr- Babydream, nowa wersja (sklad w załączniku) mogę używać podkładu o załączonym składzie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00308.jpg (55,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00309.jpg (47,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00310.jpg (58,2 KB, 17 załadowań)
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 22:33   #2863
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Idąc za Twoją radą, spojrzałam na odżywki Urtekram (do Lush'a nie jestem do końca przekonana ...) Przychylam się do tej lawendowej, ale jeszcze spytam o opinię - która z nich będzie lepsza dla włosów suchych, łamliwych, cienkich ?

Urtekram, odżywka aloesowa
Skład: woda, produkty roślinne na bazie oleju
kokosowego,otręby pszenne, masło Shea, roslinna gliceryna, ekstrakt z nasion cytrusów, sok z cytryny, sól morska, ekstrakt z cytrusów

Urtekram, odżywka lawendowa
Skład: organiczny wodny ekstrakt z lawendy, produkty oleju kokosowego, organiczny olej z pestek moreli,masło shea,warzywna gliceryna, sok z cytryny, esencjonalny organiczny olejek z lawendy.


Zastanawiam się jeszcze nad tymi dwoma produktami (szczególnie nad maseczką):

Eco Csmetics, odżywka z jojobą i zieloną herbatą
Skład: Aqua, Camelia Sinensis Extract*, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Cetearyl Alcohol, Coco Glucoside, Simmondsia Chinensis Oil*, Hydrolyzed Wheat Gluten and Hydrolized Wheat Protein, Alcohol, Tocopherol, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Citric Acid.

Eco Cosmetics, maseczka do włosów nabłyszczająco-nawilżająca
Aqua/Wod
Olea Europaea/Oliwa z oliwek
Cetearyl Alcohol/Alkohol cetearylowy
Butyrospermum Parkii/Masło Shea
Lauryl Glocoside/Glikozyd laurowy
Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate/Estry gliceryny
Brassica Oleracea Italica Seed Oil/Olej z nasion brokuła
Simmondsia Chinensis Oil/Olejek jojoby
Olea Europaea Leaf Extract/Ekstrakt z liści oliwnych
Hippophae Rhamnoides Oil/Olejek z rokitnika
Artikum Lappa Oil/Olej z nasion łopianu
Punica Granatum Extract*/Ekstrakt z granatu
Betaine/Betaina
PCA Glyceryl Oleate/ PCA Glyceryl Oleate (naturalna substancja zmiękczająca)
Lecithin Hydrogenated/Lecytyna roślinna
Hydrolysed Wheat Protein/Hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy
Tocopherol/Witamina E
Parfum/Mieszanka naturalnych olejków eterycznych
Linalool/Linalol
Citronellol/cytronelol
Limonene/Limonen

Warte zakupu ?

Będąc dzisiaj w Rossmannie zakupiłam żel Alterry bezzapachowy, o którym wspominałam wcześniej.

Alterra, Dusch-Shampoo, szampon i żel pod prysznic bez substancji zapachowych
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Glycerin, Capryly/Capryl Glucoside, Alcohol, Xanthan Gum, Sucrose Laurate, Levulinic Acid, Glucose Glutamate

Jak widać, według producenta, produkt spełnia zadanie szamponu jak i żelu. Czy faktycznie nadaje się do mycia zarówno ciała jak i włosów ?

To na razie wszystko, więcej Cię nie męczę

Urtekram lepsza lawendowa.
Eco cosmetics odżywka z jojobą mnie się nie podoba, maseczka jak najbardziej godna przetestowania. Alterra jest niezwykle delikatna, ale powinna umyć.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Kropla milosci Pokaż wiadomość
Bardzo serdecznie prosze o analize szamponu do wlosow
Henara colour enhancing shampoo, sklad: water, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, PEG-7 glyceryl cocoate, lauryl glucoside, glucose, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed collagen, panthenol, copaifera officinalis ( balsam copaiba ) resin, lawsonia inermis ( henna ) extract, alcohol denat., aesculus hippocastanum ( horse chestnut ) seed extract, sorbitol, propylene glycol, tocopheryl acetate, PEG-55 propylene glycol oleate, glycol distearate, cocamide MEA, laureth-10, polyqaternium-10, citrid acid, phenoxyethanol, 4-hydroxypropylamino-3-nitrophenol, parfum, alpha isomethyl lonone, amyl cinnamal, CI 42090.
Bardzo dziekuje

Nic ciekawego, raczej nie warto.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 22:40   #2864
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie uznaję chelatorów w mydlach. Są jednak przeze mnie tolerowane w produktach stricte dla doroslych pod warunkiem, że produkt nie zawiera innych szkodliwych substancji. Jestem natomiast zdecydowaną przeciwniczką Disodium EDTA w skladach wszelkich produktów i omijam go szerokim lukiem
Mimo że wiesz jak wazna funkcje w nich pełnia?!
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 22:41   #2865
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo dziekuje
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 22:50   #2866
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
korah czy to jest ten krem,który tak polecasz?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...em.html&next=1

i czy reszta kremów dr.Schellera jest tak samo fajna składowo?

I zerknij proszę na skład dr.hauschki z płatków róży:

Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum


Tak to o ten krem mi chodzi, natomiast ten Hauschki raczej będzie się gorzej spisywal. Jest duzo cieższy i nie brak mu zapychaczy oraz substancji nablyszczających. Nie każde kremy tego samego producenta są takie same, wręcz odwrotnie, każdy jest inny. Z Hauschki akurat tego kremu bym nie polecila ( jedynie cerze dojrzalej i bardzo suchej), ale inny pewnie tak.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
szare mydło, biały wielbłąd
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25134,mydlo-powszechne.html&next=1
czy nadaje się ono do mycia twarz z trądzikiem?

Skład: Sodium Palmate, Aqua, Sodium Palm Kernelate, Gliceryn, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA.

Nadaje się pod warunkiem, że mycie nie trwa 5 sekund. Należy tylko zadbać o dobre nawilżenie

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
mam wielką prośbę: czy stosując ten filtr- Babydream, nowa wersja (sklad w załączniku) mogę używać podkładu o załączonym składzie?

Możesz, ale podkladu i tak nie polecam
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 22:54   #2867
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ale tego konkretnie, czy w ogóle? chodzi o destabilizację?
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 23:00   #2868
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Mimo że wiesz jak wazna funkcje w nich pełnia?!

Chodzi Ci o neutralizowanie związków metali i wapnia? Szczerze mówiac, nie za bardzo zdaje sobie sprawę z powagi tego skladnika, a raczej z koniecznosci jego stosowania w życiu codziennym. Chelator wg mnie jest zwyczajnie zbedny, a może szkodzić jeśli zostanie zanieczyszczony formaldehydem.

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
Ale tego konkretnie, czy w ogóle? chodzi o destabilizację?

to jest filtr mineralny, raczej nie ma możliwości destabilizacji podkladem, najlepiej taki filtr nakladac równoczesnie zmieszany z podkladem, albo dac mu się porzadnie najpierw wchlonąc przed nalożeniem podkladu. Podklad zawiera parafine i konserwanty oraz inne psudo ulepszacze, czysta chemia, same śmieci, natomiast filterek calkiem przyzwoity choć nie najmocniejszy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 23:03   #2869
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wielkie dzięki, a tak sobie chwaliłam ten podkład..;/ pozory jednak mylą.
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 12:34   #2870
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Nadaje się pod warunkiem, że mycie nie trwa 5 sekund. Należy tylko zadbać o dobre nawilżenie

czyli trzeba troche dłużej na twarzy potrzymać?
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 12:43   #2871
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Olej warto kupić, ale nie zamiast, raczej jako dodatek. Olej nie zastapi kremu, choc na poczatku możesz odnieść takie wrazenie. Polecam z BU takze żel hialuronowy i mieszac go przed nalożeniem z olejem. Hydrolat jak najbardziej polecam a takze serum Lemon i olejek myjący z pomaranczą i wit E[COLOR="Silver"]
ja też się przymierzam do zakupu olejów. Myślałam, że nie potrzebują mieszania to i ja dokupię żel hialuronowy
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:20   #2872
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
czyli trzeba troche dłużej na twarzy potrzymać?

Ja się wtrącę, przepraszam
Skład mydła -MYDŁO POWSZECHNE BIAŁY WIELBŁĄD- uległ zmianie.

aktualny:
Sodium Palmate Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid

Co teraz o nim myślisz, Korah?
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:30   #2873
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę prosić o analizę tych dwóch produktów do włosów?

Ziaja, szampon Intensywny kolor do włosów farbowanych

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocamphoacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cocamide DEA, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Polyquaternium-10, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Extract, Ricinus Communis Seed Oil, Sodium Chloride, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid.

Ziaja, odżywka do włosów Intensywna odbudowa

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Ceramide 3, Ceramide 5 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonalobus Gym, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Citric Acid.
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:15   #2874
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o neutralizowanie związków metali i wapnia? Szczerze mówiac, nie za bardzo zdaje sobie sprawę z powagi tego skladnika, a raczej z koniecznosci jego stosowania w życiu codziennym. Chelator wg mnie jest zwyczajnie zbedny, a może szkodzić jeśli zostanie zanieczyszczony formaldehydem.
Tak, chodzi o chelatowanie
Rola chelatorów jest bardzo wazna w kosmetykach. W kremach/serach z z wrażliwymi na metal składnikami jak wit. C, chroni je przed utlenieniem (a taka utleniona wit. C to nic dobrego, bo zachowuje sie jak prooksydant). W olejach zapobiega utlenianiu kw. tłuszczowych i szybkiemu jełczeniu (choc w olejach spokojnie można stosować tokoferol).
W mydłach myśle, że EDTA jest niezbędny - w twardej wodzie pod wpływem metali jak Ca, Mg jaki tych cieżkich z mydła wytrąca sie nierozpuszczalny w wodzie osad, który osiada na włosach, skórze, elementach łazienkowych itp. tzw. "soap scum". Chelator wiąże jony metali w kompleksy które są rozpuszczalne w wodzie, czyli zostają w roztworze. Nie wiem jakie są rozmiary takich kompleksów, ale podejrzewam że duże wiec myśle, ze o zadnym przenikaniu przez skóre czy wchłanianiu sie gdziekolwiek nie moze być mowy, dodatkowo rozpuszczalność w wodzie za tym przemawia.
Obiło mi sie o uszy coś o zanieczyszczeniu formaldehydem, a dokładnie tytuł jakiegoś artykułu, ale dotyczył on technicznego EDTA.
Dodam jeszcze, że EDTA jest używany w żywności
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-05 o 20:17
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:19   #2875
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy mi się wydaje czy ten żel Be beauty (na zdjęciu) jest lepszy składowo od zelu micelarnego z nawiasu? (
[SIZE="2"]Skład: Aqua, Propylene Glycol, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Poloxamer 184, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sophora Japonica Leaf Extract, Panthenol, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Citric Acid, Parfum, Methylparaben, Propylparaben, Methylisothiazolinone) [/SIZE]tylko on jest pelingujący i chyba nie bardzo dla mojej skóry....?

spytam się ciebie o zdanie na temat odżywania paznokci tymi kapsułkami gal - czy podczas kuracji tymi kapsułkami mogę/musze smarować panokcie jakimś lakierem bezbarwnym? typu odżywka? lepiej by panokcie były gołe czy nie?
(Skład Gal: Ricinus Communis Seed Oil, Gelatin, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Malaleuca Alternifolia Leaf Water, Parfum, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, CI 42051, Titanum dioxide, Mica)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zell.jpg (77,5 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2011-04-05 o 21:24
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 22:56   #2876
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
czyli trzeba troche dłużej na twarzy potrzymać?

Tak, dokladnie o to chodzi, mycie mydlem naturalnym polega na kilkuminutowym masowaniu skóry, ażeby bylo w stanie usunąć wszystkie nieczystości. Przewaga chemicznych żeli i pianek do mycia polega na tym, że usuwają one zanieczyszczenia glęboko w skórze w 15 sekund, ale z drugiej strony usuwają także i niszczą jej naturalną barierę ochronną, ich sklady nie pozostaja obojętne dla skóry, zawieraja silne detergenty i ulepszacze dla stworzenia iluzji dobrej pielęgnacji. Jeśli więc interesuje Cię mydlo naturalne, to musisz wiedzieć, że taka pielegnacja wymaga czasu i cierpliwości, ale za to potem skóra się odwdzięcza zdrowiem i pięknem.

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Ja się wtrącę, przepraszam
Skład mydła -MYDŁO POWSZECHNE BIAŁY WIELBŁĄD- uległ zmianie.

aktualny:
Sodium Palmate Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid

Co teraz o nim myślisz, Korah?

Teraz już nie mam o tym mydle tak dobrego zdania. Mimo wszystko ujdzie, ale nie powalilo mnie na kolana, przeciętne.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analizę tych dwóch produktów do włosów?

Ziaja, szampon Intensywny kolor do włosów farbowanych

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocamphoacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cocamide DEA, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Polyquaternium-10, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Extract, Ricinus Communis Seed Oil, Sodium Chloride, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid.

Ziaja, odżywka do włosów Intensywna odbudowa

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Ceramide 3, Ceramide 5 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonalobus Gym, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Citric Acid.

Dramat, ODRADZAM!!!

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak, chodzi o chelatowanie
Rola chelatorów jest bardzo wazna w kosmetykach. W kremach/serach z z wrażliwymi na metal składnikami jak wit. C, chroni je przed utlenieniem (a taka utleniona wit. C to nic dobrego, bo zachowuje sie jak prooksydant). W olejach zapobiega utlenianiu kw. tłuszczowych i szybkiemu jełczeniu (choc w olejach spokojnie można stosować tokoferol).
W mydłach myśle, że EDTA jest niezbędny - w twardej wodzie pod wpływem metali jak Ca, Mg jaki tych cieżkich z mydła wytrąca sie nierozpuszczalny w wodzie osad, który osiada na włosach, skórze, elementach łazienkowych itp. tzw. "soap scum". Chelator wiąże jony metali w kompleksy które są rozpuszczalne w wodzie, czyli zostają w roztworze. Nie wiem jakie są rozmiary takich kompleksów, ale podejrzewam że duże wiec myśle, ze o zadnym przenikaniu przez skóre czy wchłanianiu sie gdziekolwiek nie moze być mowy, dodatkowo rozpuszczalność w wodzie za tym przemawia.
Obiło mi sie o uszy coś o zanieczyszczeniu formaldehydem, a dokładnie tytuł jakiegoś artykułu, ale dotyczył on technicznego EDTA.
Dodam jeszcze, że EDTA jest używany w żywności

Wiem, że EDTA stosowana jest w żywnosci, także w lekach. Powiem krótko, uważam, że nie istnieje konieczność dodawania chelatorów do kosmetyków o dobrych skladach, które są dobrze przechowywane i szczelnie zamknięte w odpowiednich opakowaniach. Bez tanich skladników i substancji wątpliwego pochodzenia. Metale ciężkie gromadzą sie tam, gdzie cos może stworzyc dla nich podloże, czyli np brud, zanieczyszczona chemia, parafiny, ftalany itp. Nie widze potrzeby ladowania chelatora do produktu o krótkim skladzie i w dodatku przeznaczonym dla dzieci, jeśli jego skladniki są wysokiej jakości z pewnego źródla. Zawartość Edty w produkcie dla dzieci lub o naturalnym skladzie świadczy o niskiej jakości pólproduktów użytych w produkcji takiego np mydla, a takze o braku sterylności i po prostu czystosci w sąsiedztwie jak i w samym miejscu wytwarzanego kosmetyku, jednym slowem świadczy o bublu i malo szanującej się firmie. EDTA nie pozostaje obojętna dla czlowieka, nie ma na niego dobrego dzialania, poza leczniczym, które niestety idzie w parze z szeregiem skutków ubocznych, jak wiadomo, leki to nie cukierki.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
czy mi się wydaje czy ten żel Be beauty (na zdjęciu) jest lepszy składowo od zelu micelarnego z nawiasu? (
[SIZE="2"]Skład: Aqua, Propylene Glycol, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Poloxamer 184, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sophora Japonica Leaf Extract, Panthenol, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Citric Acid, Parfum, Methylparaben, Propylparaben, Methylisothiazolinone) [/SIZE]tylko on jest pelingujący i chyba nie bardzo dla mojej skóry....?

spytam się ciebie o zdanie na temat odżywania paznokci tymi kapsułkami gal - czy podczas kuracji tymi kapsułkami mogę/musze smarować panokcie jakimś lakierem bezbarwnym? typu odżywka? lepiej by panokcie były gołe czy nie?
(Skład Gal: Ricinus Communis Seed Oil, Gelatin, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Malaleuca Alternifolia Leaf Water, Parfum, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, CI 42051, Titanum dioxide, Mica)

Rzeczywiście w porównaniu z tym w nawiasie ten na zdjęciu jest lepszy, ale i tak jest nic nie wart. Co do lakieru, to wedle uznania, można użyć czegoś typu odżywka, albo utwardzacz, ale tez nie ma takiej koneicznosci. W każdym bądź razie odżywka nie bedzie kolidować w żadnym razie z kapsulkami, pod warunkiem oczywiscie, że ma dobry sklad.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-05 o 23:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 09:22   #2877
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiem, że EDTA stosowana jest w żywnosci, także w lekach. Powiem krótko, uważam, że nie istnieje konieczność dodawania chelatorów do kosmetyków o dobrych skladach, które są dobrze przechowywane i szczelnie zamknięte w odpowiednich opakowaniach. Bez tanich skladników i substancji wątpliwego pochodzenia. Metale ciężkie gromadzą sie tam, gdzie cos może stworzyc dla nich podloże, czyli np brud, zanieczyszczona chemia, parafiny, ftalany itp. Nie widze potrzeby ladowania chelatora do produktu o krótkim skladzie i w dodatku przeznaczonym dla dzieci, jeśli jego skladniki są wysokiej jakości z pewnego źródla. Zawartość Edty w produkcie dla dzieci lub o naturalnym skladzie świadczy o niskiej jakości pólproduktów użytych w produkcji takiego np mydla, a takze o braku sterylności i po prostu czystosci w sąsiedztwie jak i w samym miejscu wytwarzanego kosmetyku, jednym slowem świadczy o bublu i malo szanującej się firmie. EDTA nie pozostaje obojętna dla czlowieka, nie ma na niego dobrego dzialania, poza leczniczym, które niestety idzie w parze z szeregiem skutków ubocznych, jak wiadomo, leki to nie cukierki.
Przykro mi, ale to zupełnie nie tak. Chelator dodaje sie tam gdzie istniej potrzeba ochrony jakiegoś składnika przed metalem cieżkim czy innym. Dobry czy krótki skład nei ma tu nic do rzeczy. Proste sera z kw. askorbinowym są i dobre i proste, a jednak chelator jest niezbędny.
Piszesz o metalach ciężkich jakby to były jakieś zarazki, a tak nei jest, metale ciężkie są wszędzie w przyrodzie - w wodzie, glebie i przez to roślinach. Cieżko oczyścić coś tak wieloskładnikowego jak rośliny, dlatego jest większa szansa na śladowe ilości metali w ekstraktach, wyciagach, hydrolatach niż w prostej parafinie. Szczególne zdolnosci do adsorbowania metali cieżkich mają tez minerały ilaste, czyli to co tworzy różne glinki (oczywiście jestem przekonana że są dobrze oczyszczane zanim trafia na rynek, albo w jeszcze lepiej są syntetyczne).
Zawartość EDTA w mydle jest związana nie z samym mydłem tylko z wodą z którą bedzie ono używane, wiec użycie EDTA w tym mydle świadczy dobrze o producencie i o tym ze formuła produktu jest przemyślana. Juz szczególne znaczenia ma używanie go w produktach naturalnych, z powodów o których pisałam wcześniej. EDTA nie ma działania leczniczego w kosmetykach.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-06 o 09:24
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 09:42   #2878
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Przykro mi, ale to zupełnie nie tak. Chelator dodaje sie tam gdzie istniej potrzeba ochrony jakiegoś składnika przed metalem cieżkim czy innym. Dobry czy krótki skład nei ma tu nic do rzeczy. Proste sera z kw. askorbinowym są i dobre i proste, a jednak chelator jest niezbędny.
Piszesz o metalach ciężkich jakby to były jakieś zarazki, a tak nei jest, metale ciężkie są wszędzie w przyrodzie - w wodzie, glebie i przez to roślinach. Cieżko oczyścić coś tak wieloskładnikowego jak rośliny, dlatego jest większa szansa na śladowe ilości metali w ekstraktach, wyciagach, hydrolatach niż w prostej parafinie. Szczególne zdolnosci do adsorbowania metali cieżkich mają tez minerały ilaste, czyli to co tworzy różne glinki (oczywiście jestem przekonana że są dobrze oczyszczane zanim trafia na rynek, albo w jeszcze lepiej są syntetyczne).
Zawartość EDTA w mydle jest związana nie z samym mydłem tylko z wodą z którą bedzie ono używane, wiec użycie EDTA w tym mydle świadczy dobrze o producencie i o tym ze formuła produktu jest przemyślana. Juz szczególne znaczenia ma używanie go w produktach naturalnych, z powodów o których pisałam wcześniej. EDTA nie ma działania leczniczego w kosmetykach.


Tym bardziej przekonalaś mnie do tego, że EDTA jest niepotrzebna w kosmetykach. Nie pisze o zarazkach, wiem o czym piszę, i nie widzę powodu ladowania do kosmetyków potencjalnie rakotworczej substancji, jeśli ma ona uchronić witaminę C przed czynnikami zewnętrznymi, gdyż dzialanie chelatora można nazwac walką z wiatrakami. Czlowiek żyje w przyrodzie i otacza się nią, potrafi się przed nia bronić, albo zyją w symbiozie. W razie jednak jakichs nieprawidlowości przychodzi pora na leczenie i wtedy należy sięgnąć po silne środki, ktore nie są obojętne dla zdrowia, w ostateczności, a nie stosowac je codziennie, jak dobrą strawę. Tak jak napisalam na pocżatku nie uznaję chelatorów, toleruję jednak niektore ich rodzaje w pewnych sytuacjach i w pewnych kosmetykach. Uwazam, że im czystszy pokarm, czy skladniki uzyte do produkcji kosmetyku, tym mniejsza potrzeba ochrony takiego skladu, gdyż nie kumuluje on niepotrzebnych zwiazków.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 10:33   #2879
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, przymierzam się do serum z BU, warto?
wiem wiem, idzie wiosna i lato , a z nimi słońce ,w odpowiednie filtry już się zaopatrzyłam, zresztą używałabym tylko na noc

Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem
Wersja dla cery mieszanej i tłustej - Squalane, Organic Argania Spinosa (Argan) Nut Oil, Coffea arabica (Green Coffee) Seed Oil, Hippophae rhamnoides (Seabuckthorn) Berry Oil, Caprylic/Capric Triglyceride; Hydrogenated Retinol (1%), Mixed Tocopherols (witamina E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 12:42   #2880
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Sheer Blonde® Go Blonder Controlled Lightening Spray


WATER, HYDROGEN PEROXIDE, POLYSORBATE 20, DISODIUM PHOSPHATE, PHOSPHORIC ACID, VP/VA COPOLYMER, FRAGRANCE, POLYQUATERNIUM-47, POLYQUATERNIUM-55, PROPYLENE GLYCOL, EXT. VIOLET 2, VITIS VINIFERA, (GRAPE) JUICE EXTRACT, ALCOHOL, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA), FLOWER EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL EXTRACT, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED EXTRACT, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT TOCOPHEROL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL


proszę o analizę
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.