Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 16:34   #2371
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam.
Mam 30 lat , cera mieszana.Czoło, broda i noc sie świecą a policzki nie ale też tłuste.Pryszcze mnóstwo zaskórników i czarnych wągrów na nosie.Zmarszczki mimiczne na czole.Pryszcze na plecach i ramionach.
Po lekturze róznych wątków zaczełam stosować następujace kosmetyki:
Rano:
hydrolat oczarowy/miętowy
Serum Alma z BU
Puder mineralny

Wieczorem:
olejek myjący pomarańczowy z BU
hydrolat
tonik BHA 2% +Serum Lemon/ sam Dianacel

Raz w tygodniu peeling Iwostin dla cery trądzikowej i maseczka aspirynowa.
Mam w domu jeszcze filtr dla cery tłustej z Avene i krem matujacy z Avene.Nie bardzo wiem kiedy to stosować.
Mam zamiar kupić jeszcze olej tamtau z BU.

Chciałabym zlikwidować zaskórniki i uzyskać mat.Na plecy czasami sudokrem lub hydrolat.
Dodam,ze nie biore od 1.5 roku tabletek antykoncepcyjnych, przy których cerę miałam nieskazitelną.
Co Wy sądzicie na ten temat?
Doradźcie proszę co jeszcze.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:02   #2372
szeherezada
Raczkowanie
 
Avatar szeherezada
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czesc dziewczyny...
Odwazylam sie napisac po... latach czytania... i latach stosowania sie do rad...
Uzywam filtrow od paru lat juz i do tej pory nie moge powiedziec, ze sie z nimi zaprzyjaznilam.
Obecnie uzywam: Emulsja Iwostin 50+ oraz Avene Lait 50+ na zmiane - mam wrazenie, ze Avene zbyt natluszcza i zapycha Iwostin zas zbyt bieli, ale jest mniej tlusty.
Pod filtr klade LPR Active C lub Redermic, mniej wiecej co drugi dzien, choc potrafie i codziennie. Czasem zamiast wit C klade pod filtr Zel dla cery tlustej FlosLeku. Czasem nic, bo jest za goraco, albo sie spiesze albo tez nie mam humoru
Uzywam rowniez zel LPR Effaclar K na noc, kiedy czuje taka potrzebe - np stwordzam, ze cera sie zanieczyszcza... W zimie Diacnel, co druga noc.
Do tego robie maseczki z glinki i aspiryny, jakies inne "kupione" z ciekawosci... Stosuje toniki Ziaji, czasem tez inne (z ciekawosci), ale nigdy nie maja w skladzie alkoholu...

I po tym wszystkim czuje sie nadal poczatkujaca Wczytuje sie w rozne watki, stwierdzam, ze moja pielegnacja nie jest taka zla a mimo wszystko nie jestem zadowolona, dlatego ze:
- cere mam w zaskornikach, czasem mam bolesne wypryski. Czyli 3 lata stosowania Diacnelu i Effaclar nic nie zmienily!
- z filtrami sie mecze, zwlaszcza latem, bo wszystko "splywa", wlosy sie kleja i glupio jest dac komus buzi z powodu klejacego sie policzka - mimo iz juz dawno przestalam odmierzac 2,5 ml filtra i wklepuje "ile sie zmiesci", do tego uzywam pudru Hauschki
- mam b. jasna karnacje + b.jasne blond wlosy, co w polaczeniu z filtrem oraz pudrem Nauschki wyglada... czasem makabrycznie - jedna kolezanka powiedziala kiedys: "moja babcia jak umarla tez miala taki kolor skory"!! Nawet lekarze czasem pytaja mnie dlaczego jestem taka blada, choc wydaje mi sie to oczywiste, ze po prostu mam taka karnacje
To wszystko razem nie napawa mnie optymizmem... Nie umiem sobie poradzic z zanieczyszczeniem cery, bieleniem filtrow. Najlatwiej jest mi odpowiadac na pytania dlaczego jestem taka blada
Aha! Nie wyobrazam sobie jakby wygladala moja cera bez tradycyjnego czyszczenia u kosmetyczki! - choc tu klamie... Mialam ponad 6 miesiecy przerwy w oczyszczaniu u kosmetyczki i cera byla tak zanieczyszczona, ze kazde zblizenia sie do lustra psulo mi nastroj...
Kochane kolezanki! Co ja robie nie tak?

Edytowane przez szeherezada
Czas edycji: 2009-04-15 o 19:05
szeherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:41   #2373
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zgodnie z radą zakupiłam sobie strzykawkę aby sprawdzić ile to jest w rzeczywistości te 2 ml filtru, które trzeba kłaść na twarz. A sory to jest już 1,8 a wiem ze te 0,2 ml robią ogromną różnicę.Kupiłam strzykawkę 2 ml i poprostu nei mogłam uwierzyć,że taką cześć filtru trzeba dać na twarz. Nałożyłam na palec taką ilość jaką zawsze nakładam i nawet strzykawka nei chciała wziąć jej do siebie bo była to bardzo mała ilość. I poprostu nie mogę uwierzyć, że na twarz trzeba nakładać taką ilość filtru.Ja nawet nei używam 1 ml a jak nakładam na twarz tą ilość to wydaje mi się, że dałam aż nad to. Jak Wy to robicie podziwiam Was że nakładacie na twarz taką ilość?<szok>.Miałam jeszcze próbke 3 ml i pwonnam ona starczyć mi na 2 dni a nawet nie. A mi by starczyło nawet na ok 7 dni. Teraz już bede dawać więcej ale napewno nie 1,8 ml tylko może 1 chociaż nawet nei wiem czy tyle dam ray.To jest poprostu niemożliwe.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Przede wszystkim spokojnie

Pielęgnacja ma dawać przyjemność, a nie zapędzać nas w kozi róg i swego rodzaju obsesję

Jeśli sam filtr nie nawilża wystarczająco i musisz kłaść pod to jeszcze inny krem - zmień filtr. Wybierz coś bardzo odżywczego i nawilżającego do suchej skóry. Takie są filtry Avene. Naprawdę spróbuj innego filtra Chyba, że już teraz używasz Avene - to niestety nie mam na to rady i widocznie skóra potrzebuje tyle nawilżania.

Może kup sobie w aptece Biogal. To tabletki z olejem, które nawilżą organizm od środka. Kosztują około 10 zł.

Co do filtra... Nie trzeba nakładać nie wiadomo ile... Nie warto popadać w obsesję. Nakładaj tylko tyle i skóra jest w stanie ''wpić''. Tyle ile będzie dla Ciebie komfortowe.

Poszukaj sobie wątek o zwątpieniu filtrowym i go przeczytaj - to pozwoli Ci chłodniej spojrzeć na całą sprawę

Co do okularów - nie mam wiedzy. Ale też słyszałam, że takie bazarkowe okularki są jeszcze gorsze, niż brak okularów. Bo niby te szkła jeszcze bardziej przyciągają promieniowanie... Ale nie wiem ile w tym prawdy. Warto zainwestować w okulary od optyka





Jedyna rada to chyba umyć buzię i nałożyć wszystko na nowo.

Jakiego filru używasz? Fotostabilny?

Ja nakładam filtr tylko rano i nie reaplikuję. Po posmarowaniu się filtrem czekam trochę dłużej ze zrobieniem makijażu - nawet 20-30 minut.

Mam nadzieję, że wiesz, że nie każdy filtr współpracuje z kosmetykami kolorowymi? Tylko po Avene, Klorane i Iwostinie można się malować obojętnie czym.



Ekspertem nie jestem

Ale kilka rzeczy mogę napisać...

Z filtrów polecam Lirene Family 50 + . Sama jeszcze jej nie mam, ale na Wizażu możesz przeczytać o niej wiele pochlebnych opinii. Wchłania się do matu!!! Więc jeśli Ci świecenie przeszkadza spróbuj z Lirene. Koszt od 18-26 zł średnio. I to za 100 ml.

I teraz tak... Wydaje mi się, że możesz się po Diacnealu nawilżyć po jakiejś godzince. Ale nie jestem pewna. Zapytaj w wątku o tym produkcie.

Na pewno możesz go stosować też pod oczy Ale generalnie UWAŻAJ. Bo Diacneal to ponoć rozpalacz naczynek. On działa dobrze, ale ponoć może rozbudzić naczynka. Trzeba go ostrożnie stosować. Może na razie spróbuj tak ze 2-3 razy w ciągu tygodnia na noc.

Atre jest ponoć mocny, ale dziewczyny sobie chwalą. Jedno stosowanie i tydzień złuszczania się

Na zaskórniaki dobry jest kwas salicylowy. Skoro zagłębiłaś się już w biochemię - o czym świadczą hydrolaty, olejki etc. - może ukręcisz sobie tonik z BHA. W każdym razie poszukaj o tym informacji.

Effaclar K jest dość słaby, ale to też BHA, więc jak najbardziej za wągry etc.



Żel do mycia buzi bardzo dobry wybrałaś Toniku niestety nie znam.
Maseczka aspirynowa, Ziaja PRO i błotna z Avonu - moim zdaniem dobre

Nie znam tylko kremu z Farmony, ale myślę, że to całkiem logiczny plan działania



Nie ma podziału na damskie i męskie

Jeśli cera Ci się przetłuszcza to polecam jak już wyżej koleżance - filtr Lirene.
Tutaj można poczytać: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001

Powinien być wystarczająco nawilżający dla skóry przetłuszczającej się

Co do Retinu A to się nie wypowiem. A jaki masz cel stosowania?
Walczysz z czymś konkretnym - przebarwienia, trądzik? Czy po prostu chcesz przeciwdziałaś zmarszczkom?





Aaa, już doczytałam

Dermatolog dobrze Ci powiedziała.

Co do mycia buzi. Wybrałabym coś innego. Generalnie może coś z Ziaji? Bo to dobre i tanie zmywacze.

A z kremu jak już to lepszy ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102

Mam ten filt z Iwostinu :http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14162 . Jak bys mogła spojrzeć .czyli mogę na niego stosować rózne kolorowe kosmetyki chodzi głownei o podkład. Bo tak teraz sie cofnęła i zauważyłam że napisałaś że można też pod iwostin nakładać wszytsko. I teraz się zastanwiam bo ten filtr ma w sobie ten Parsol i oprocz tego Octyl Methoxycinnamate i wynika z moich małej jeszcze i tak pewnei wiedzy o filtrach że nie można stosowac pod taki filtr podkłądu jeśli zawiera te składniki. Dobrze myśle czy mi sie juz wszystko poplątało .Mam prośbę jak byś mogła mi pwoeidzieć czy mogę pod ten filtr stosować podkład obojętnie jaki czy raczej nie??Dzieki
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:04   #2374
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To znów ja...jutro idę na wielkie zakupy do apteki,ale mam dylemat...wacham się między filtrem La Roche Posay, Anthelios XL Creme Fondante SPF 50+ http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16599-miałam jego próbkę , świetnie się wchłania ,nie bieli,jestem zaskoczona że sprawdził się przy mojej mieszanej bo a próbce pisze że do suchej skóry .2 kandydat to La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815.
Jest nawet dla bardzo tłustej cery więc może być lepszy ,ale tez nie musi.Próbki nie dostałamMyślę też,czy nie kupić również Iwostinu SPF 50 na zapas,tylko koleżanka mówiła że bardzo bieli a tego nie chcę
No i czy kupić EFFACLAR K ??? Nie mam ogromnych problemów z cerą,męczą mnie jedynie wągry i rozszerzone pory.
Pewna jestem co do kremu na noc-Iwostin z wit A i E bodajże
I czy do mycia twarzy kupić jakiś dobry żel antybakteryjny czy nie warto wydawać kasy i kupić Ziajkę :conf used:
Co z demakijażem?? Ziaja czy coś aptecznego?Zależy mi na doprowadzeniu skóry do perfekcji,chcę zadziałać jak najlepiej
A krem pod oczy: confused: czy może ten Iwostin na noc i filtr na dzień im wystarczy?????? :conf used:
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:48   #2375
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
To znów ja...jutro idę na wielkie zakupy do apteki,ale mam dylemat...wacham się między filtrem La Roche Posay, Anthelios XL Creme Fondante SPF 50+ https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16599,anthelios-xl-creme-fondante-spf-50-.html-miałam jego próbkę , świetnie się wchłania ,nie bieli,jestem zaskoczona że sprawdził się przy mojej mieszanej bo a próbce pisze że do suchej skóry .2 kandydat to La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6815,la-roche-posay-anthelios-xl-fluide-extreme-spf-50-.html.
Jest nawet dla bardzo tłustej cery więc może być lepszy ,ale tez nie musi.Próbki nie dostałamMyślę też,czy nie kupić również Iwostinu SPF 50 na zapas,tylko koleżanka mówiła że bardzo bieli a tego nie chcę
No i czy kupić EFFACLAR K ??? Nie mam ogromnych problemów z cerą,męczą mnie jedynie wągry i rozszerzone pory.
Pewna jestem co do kremu na noc-Iwostin z wit A i E bodajże
I czy do mycia twarzy kupić jakiś dobry żel antybakteryjny czy nie warto wydawać kasy i kupić Ziajkę :conf used:
Co z demakijażem?? Ziaja czy coś aptecznego?Zależy mi na doprowadzeniu skóry do perfekcji,chcę zadziałać jak najlepiej
A krem pod oczy: confused: czy może ten Iwostin na noc i filtr na dzień im wystarczy?????? :conf used:
Zostan przy Antheliosie XL Creme Fondate tymbardziej,ze go testowalas i pasowal
Iwostin faktycznie bieli,polecalabym wyprobowac emulsje Lirene
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rsja-2008.html

Effaclar K powinien pomoc
Zel moze zostac,ewentualnie Calma Ziaji tez jest niezla,polecam takze ten zel z Lirene
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ia-twarzy.html

Jezeli chodzi o demakijaz to polecam serie Garniera dla skory wrazliwej-dwufaza,mleczko i tonik

Krem pod oczy-wg mnie narazie starczy Ci Iwostin
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 23:01   #2376
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, mam zamiar rozpocząć pielęgnację całkowicie produktami z BU, i zastanawiam się czy wybrane przeze mnie produkty będą pomocne dla mojej cery. Od lat borykam się trądzikiem, głownie wokół ust, na policzkach przy ustach, na brodzie. Obecnie pojedyncza krostka wyskoczy mi raz na kilka dni, jest to duża poprawa w porównaniu z tym co było wcześniej. Jednak po trądziku pozostało mi wiele przebarwień, częściowo za zaleceniem dermatologa udało się je usunąć dzięki Skinorenowi, ale od kilku miesięcy mam wrażenie że przestał mi pomagać i wcale nie rozjaśnia przebarwień, które są czerwone tak jak były. Mam wrażliwą cerę, którą łatwo jest niestety podrażnić. Przeczytałam dużo na forum o pielęgnacji produktami z BU i wstępnie wybrałam:
-hydrolat oczarowy - do przemywania twarzy
-olej z pestek malin w połączeniu z kwasem hialuronowym (gdyż przez skinoren mam miejscami przesuszoną skórę) - do stosowania rano, pod makijaż, zamiast kremu nawilżającego
tonik z kwasem PHA 6%
-i serum Lemon + tamanu do stosowania wieczorem.
Co sądzicie o takiej pielęgnacji, czy regularne jej stosowanie mi pomoże?
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 16:10   #2377
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zostan przy Antheliosie XL Creme Fondate tymbardziej,ze go testowalas i pasowal
Iwostin faktycznie bieli,polecalabym wyprobowac emulsje Lirene
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rsja-2008.html

Effaclar K powinien pomoc
Zel moze zostac,ewentualnie Calma Ziaji tez jest niezla,polecam takze ten zel z Lirene
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ia-twarzy.html

Jezeli chodzi o demakijaz to polecam serie Garniera dla skory wrazliwej-dwufaza,mleczko i tonik

Krem pod oczy-wg mnie narazie starczy Ci Iwostin
Dziękuję za odpowiedz
I kupiłam tego Antheliosa SPF 50+gratis krem po opalaniu posthelios 40ml do tej suchej cery,Iwostin na noc,żel oczyszczający Effaclar+gratis miniaturka effaclaru k 5ml,Effaclar(ma 30ml ,myslałam że 40)+gratis jakiś delikatny żel oczyszczający50ml.Próbki Iwostinu SPF50 i nawet 30 się znalazły terazwcześniej jak byłam po same probki to nie było....
nadszedł czas żeby się uwolnić od Avonu
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 19:47   #2378
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Exclamation stosowanie kwasow (La Roche Posay) a solarium-blagam o pomoc!!

Witam, moje Drogie, mam problem i kilka pytań do Was. Otóż od kilku miesięcy (ok. 5) zaczęłam mieć problemy z cerą, tzw. zaczęły mi wyskakiwać okropne wypryski na czole. Najpierw próbowałam sama zwalczyć ten trądzik,ale jednak wolałam pójść do dermatologa. Poleciła mi ona kosmetyki La Roche Posay Effeclar. Po przeczytaniu wielu wątków i składu tych kosmetyków, dowiedziałam się, że jest dobrym kosmetykiem i spełnia oczekiwania klientów. Prawdopodobnie zdecyduję sie na zakup żelu bądź toniku+ krem nawilżająco matujący. W składzie tych kosmetyków są kwasy, a więc czy trzeba używać jakiś filtrów do twarzy? Ponoć stosując tych kosmetyków cera jest wrażliwsza i bardziej podatna na słońce/promienie uv.

Moim drugim pytaniem dosyć ważnym jest solarium. Za ponad miesiąc mam bal (5-tego czerwca) i zależy mi na tym,aby pozbyć się wyprysków ale też chciałabym nabrać brązowawy kolorek na ciele (ale nie bez przesady). Czy moja kuracja kosmetykami La Roche, nie będzie przeszkadzać stosowaniu solarium? I co mogę stosować, aby zabezpieczyć twarz?
Z góry dziękuję ludziom doświadczonym, którzy maja jakieś pojęcie o takich sprawach. I byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Liczę na Waszą życzliwość i chęć odpowiedzi. Pozdrawiam
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:54   #2379
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, przedstawiam swój plan pielęgnacji cery. Jeszcze go nie w pełni wprowadziłam w życie, ale robię to sukcesywnie i chcę dojść do wszystkich składników/ kosmetyków tu wymienionych (oczywiście- o ile okaże się, że wszystko jest ok ):

Moja cera: obecnie kończę kurację izotretynoiną doustną, więc: kiedyś tłusta i trądzikowa, teraz: zmęczona kuracją, lekko wysuszona, bez zaskórników i pryszczy.

Pielęgnacja:

DZIEŃ:
1. żel do mycia twarzy Bioderma Sebium (chcę zmienić na łagodniejszy, np. Physiogel)
2. tonik z wit.c (woda destylowana+kwas askorbinowy z mazideł)----> czy taka wersja w ogóle ma jakiekolwiek działanie antyoksydacyjne i wzmacniające działanie filtra?
3. Humektan w połączeniu z kwasem hialuronowym
4. filtr (w tej chwili Bioderma Photoderm Spot, następnie będę testować którąś Avene)

NOC:
1. żel do mycia twarzy Bioderma Sebium
2. jako kuracja podtrzymująca działanie izotretynoiny: zewnętrzny retinoid; chcę stosować Locacid albo Zorac (ewentualnie coś z kwasem azelainowym na przebarwienia)--> właśnie, czy mogę stosować na zmianę raz kwas azelainowy, raz retinoidy??
3. po godzinie Humektan (ewentualnie z dodatkiem hialuronu).

DODATKOWO:
1. maseczka z płatków owsianych
2. maseczka aspirynowa
---> na zmianę; 2-3-4 razy w tygodniu

Makijaż pomijam..
I co sądzicie?
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."

Edytowane przez ania*aneczka
Czas edycji: 2009-04-16 o 19:58 Powód: uzupełnienie
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:05   #2380
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To co najlepiej stosować po Toniku BHA i Dianacelu? Na noc oczywiscie?
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:54   #2381
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość

Mam nadzieję, że wiesz, że nie każdy filtr współpracuje z kosmetykami kolorowymi? Tylko po Avene, Klorane i Iwostinie można się malować obojętnie czym.
Przede wszystkim wielki plus dla Ciebie, za ten post, wysiliłaś się.
A co do zacytowanego fragmentu, to z tego co czytałam, ten filtr z Lirene, też współpracuje z kosmetykami kolorowymi, błagam niech tak będzie, bo jego właśnie teraz używam.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 23:06   #2382
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja tylko tak krótko, bo nie mam już dzisiaj czasu.
Poza tym nie działa mi wielocytowanie z kilku stron

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 30 lat , cera mieszana.Czoło, broda i noc sie świecą a policzki nie ale też tłuste.Pryszcze mnóstwo zaskórników i czarnych wągrów na nosie.Zmarszczki mimiczne na czole.Pryszcze na plecach i ramionach.
Po lekturze róznych wątków zaczełam stosować następujace kosmetyki:
Rano:
hydrolat oczarowy/miętowy
Serum Alma z BU
Puder mineralny

Wieczorem:
olejek myjący pomarańczowy z BU
hydrolat
tonik BHA 2% +Serum Lemon/ sam Dianacel

Raz w tygodniu peeling Iwostin dla cery trądzikowej i maseczka aspirynowa.
Mam w domu jeszcze filtr dla cery tłustej z Avene i krem matujacy z Avene.Nie bardzo wiem kiedy to stosować.
Mam zamiar kupić jeszcze olej tamtau z BU.

Chciałabym zlikwidować zaskórniki i uzyskać mat.Na plecy czasami sudokrem lub hydrolat.
Dodam,ze nie biore od 1.5 roku tabletek antykoncepcyjnych, przy których cerę miałam nieskazitelną.
Co Wy sądzicie na ten temat?
Doradźcie proszę co jeszcze.
To tak jak u mnie. Przy tabletkach idealnie, bez hormonów

A rano czym myjesz buzię? Jakiś żel by się przydał. Chyba, że myjesz tym samym olejkiem co wieczorem to ok.

Najlepiej po kolei:
- umyj buzię żelem, mleczkiem czy olejkiem
- tonizuj - masz hydrolaty to nimi się popsikaj i po chwili wytrzyj. Jeszcze do Twojej cery dobry będzie hydrolat neroli.
- filtr Avene
- puder mineralny (generalnie makijaż)

Krem matujący zostawiłabym tylko na wieczorne wyjścia typu całonocna impreza etc.

Maseczka aspirynowa - good Jeszcze warto sięgnąć po zieloną glinkę.
Peelingu nie znam, ale dość dobre przeciwtrądzikowe ma Avon i St. Ives (łatwo je poszukać na KWC, bo mają dość wysokie noty).

Hydrolatu moim zdaniem szkoda na plecy. Tam skóra jest gruba.

Olej tamanu - fajny, polecam

Może pomyślisz jeszcze o jakimś złuszczaniu samorobionymi peelingami? Zajrzyj na wątki poświęcone peelingowi migdałowemu i salicylowemu. To takie bardziej dogłębne złuszczanie.



Cytat:
Napisane przez szeherezada Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny...
Odwazylam sie napisac po... latach czytania... i latach stosowania sie do rad...
Uzywam filtrow od paru lat juz i do tej pory nie moge powiedziec, ze sie z nimi zaprzyjaznilam.
Obecnie uzywam: Emulsja Iwostin 50+ oraz Avene Lait 50+ na zmiane - mam wrazenie, ze Avene zbyt natluszcza i zapycha Iwostin zas zbyt bieli, ale jest mniej tlusty.
Pod filtr klade LPR Active C lub Redermic, mniej wiecej co drugi dzien, choc potrafie i codziennie. Czasem zamiast wit C klade pod filtr Zel dla cery tlustej FlosLeku. Czasem nic, bo jest za goraco, albo sie spiesze albo tez nie mam humoru
Uzywam rowniez zel LPR Effaclar K na noc, kiedy czuje taka potrzebe - np stwordzam, ze cera sie zanieczyszcza... W zimie Diacnel, co druga noc.
Do tego robie maseczki z glinki i aspiryny, jakies inne "kupione" z ciekawosci... Stosuje toniki Ziaji, czasem tez inne (z ciekawosci), ale nigdy nie maja w skladzie alkoholu...

I po tym wszystkim czuje sie nadal poczatkujaca Wczytuje sie w rozne watki, stwierdzam, ze moja pielegnacja nie jest taka zla a mimo wszystko nie jestem zadowolona, dlatego ze:
- cere mam w zaskornikach, czasem mam bolesne wypryski. Czyli 3 lata stosowania Diacnelu i Effaclar nic nie zmienily!
- z filtrami sie mecze, zwlaszcza latem, bo wszystko "splywa", wlosy sie kleja i glupio jest dac komus buzi z powodu klejacego sie policzka - mimo iz juz dawno przestalam odmierzac 2,5 ml filtra i wklepuje "ile sie zmiesci", do tego uzywam pudru Hauschki
- mam b. jasna karnacje + b.jasne blond wlosy, co w polaczeniu z filtrem oraz pudrem Nauschki wyglada... czasem makabrycznie - jedna kolezanka powiedziala kiedys: "moja babcia jak umarla tez miala taki kolor skory"!! Nawet lekarze czasem pytaja mnie dlaczego jestem taka blada, choc wydaje mi sie to oczywiste, ze po prostu mam taka karnacje
To wszystko razem nie napawa mnie optymizmem... Nie umiem sobie poradzic z zanieczyszczeniem cery, bieleniem filtrow. Najlatwiej jest mi odpowiadac na pytania dlaczego jestem taka blada
Aha! Nie wyobrazam sobie jakby wygladala moja cera bez tradycyjnego czyszczenia u kosmetyczki! - choc tu klamie... Mialam ponad 6 miesiecy przerwy w oczyszczaniu u kosmetyczki i cera byla tak zanieczyszczona, ze kazde zblizenia sie do lustra psulo mi nastroj...
Kochane kolezanki! Co ja robie nie tak?
No więc tak...

Zmień filtr. Te odstaw - wymień na tagowisku lub sprzedaj. Kup osławiony już Lirene Family 50 +. Ja mam tłustą buzię i po nim świecę się tylko minimalnie w strefie T. Jest bardzo lekki i naprawdę ma się wrażenie, że to zwykły krem. A i NIE BIELI, więc nie będzie podbijał Twojej bladości

Nie musisz się filtrować ortodoksyjnie. Wmasuj w facjatę tylko tyle ile potrzebujesz Edit: Doczytałam już, że tak robisz

Poza tym Redermic i Active są dość nawilżające i moim zdaniem przez to jest Ci też tak ciężko na tej buzi.

Zrób sobie lekkie serum na bazie wody wg. przepisu Basi
Serum 10 % z wit. C
- 10 ml wody destylowanej
- 1 ml kwasu askorbinowego
- kilka kropel alkholu

To najprostsze serum, a będzie działać na buźkę. Zapobiega wolnym rodnikom.
Tutaj wątek o tym jak poprawić wchłanialność filtra:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...tody,t615.html

Co do makijażu. Zmień to na minerały. Jest osobne podforum na ten temat. Na zagranicznych stronach jest ogromny wybór kolorów dla bladolic.

Z tego oczyszczania u kosmetyczki bym zrezygnowała
Może jakieś mocniejsze retinoidy? Albo złuszczanie peelingami...

__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 23:07   #2383
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Zgodnie z radą zakupiłam sobie strzykawkę aby sprawdzić ile to jest w rzeczywistości te 2 ml filtru, które trzeba kłaść na twarz. A sory to jest już 1,8 a wiem ze te 0,2 ml robią ogromną różnicę.Kupiłam strzykawkę 2 ml i poprostu nei mogłam uwierzyć,że taką cześć filtru trzeba dać na twarz. Nałożyłam na palec taką ilość jaką zawsze nakładam i nawet strzykawka nei chciała wziąć jej do siebie bo była to bardzo mała ilość. I poprostu nie mogę uwierzyć, że na twarz trzeba nakładać taką ilość filtru.Ja nawet nei używam 1 ml a jak nakładam na twarz tą ilość to wydaje mi się, że dałam aż nad to. Jak Wy to robicie podziwiam Was że nakładacie na twarz taką ilość?<szok>.Miałam jeszcze próbke 3 ml i pwonnam ona starczyć mi na 2 dni a nawet nie. A mi by starczyło nawet na ok 7 dni. Teraz już bede dawać więcej ale napewno nie 1,8 ml tylko może 1 chociaż nawet nei wiem czy tyle dam ray.To jest poprostu niemożliwe.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------




Mam ten filt z Iwostinu :http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14162 . Jak bys mogła spojrzeć .czyli mogę na niego stosować rózne kolorowe kosmetyki chodzi głownei o podkład. Bo tak teraz sie cofnęła i zauważyłam że napisałaś że można też pod iwostin nakładać wszytsko. I teraz się zastanwiam bo ten filtr ma w sobie ten Parsol i oprocz tego Octyl Methoxycinnamate i wynika z moich małej jeszcze i tak pewnei wiedzy o filtrach że nie można stosowac pod taki filtr podkłądu jeśli zawiera te składniki. Dobrze myśle czy mi sie juz wszystko poplątało .Mam prośbę jak byś mogła mi pwoeidzieć czy mogę pod ten filtr stosować podkład obojętnie jaki czy raczej nie??Dzieki
Od dawna już są znane wyniki badań, że nie trzeba nakładać tak dużo filtra
Poczytaj to: http://laboratoriumurody.pl/forum/2m...tra,t1243.html

Po Iwostinie możesz malować się wszystkim Zimą używałam tego Iwostinu co Ty i maziałam się po nim wszystkim

Co do Iwostinu -> wypowiedź Justy:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...8&postcount=15

A jak ktoś używa czegoś co się destabilizuje to niech poczyta to:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...rsolu,t77.html


Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
To znów ja...jutro idę na wielkie zakupy do apteki,ale mam dylemat...wacham się między filtrem La Roche Posay, Anthelios XL Creme Fondante SPF 50+ http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16599-miałam jego próbkę , świetnie się wchłania ,nie bieli,jestem zaskoczona że sprawdził się przy mojej mieszanej bo a próbce pisze że do suchej skóry .2 kandydat to La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815.
Jest nawet dla bardzo tłustej cery więc może być lepszy ,ale tez nie musi.Próbki nie dostałamMyślę też,czy nie kupić również Iwostinu SPF 50 na zapas,tylko koleżanka mówiła że bardzo bieli a tego nie chcę
No i czy kupić EFFACLAR K ??? Nie mam ogromnych problemów z cerą,męczą mnie jedynie wągry i rozszerzone pory.
Pewna jestem co do kremu na noc-Iwostin z wit A i E bodajże
I czy do mycia twarzy kupić jakiś dobry żel antybakteryjny czy nie warto wydawać kasy i kupić Ziajkę :conf used:
Co z demakijażem?? Ziaja czy coś aptecznego?Zależy mi na doprowadzeniu skóry do perfekcji,chcę zadziałać jak najlepiej
A krem pod oczy: confused: czy może ten Iwostin na noc i filtr na dzień im wystarczy?????? :conf used:
Pod oczy można stosować to co normalnie stosuje się na twarz. Chyba, że Twoja skóra pod oczami potrzebuje czegoś więcej.

Effaclar K oczyści Ci te pory. Ale ja bym zamówiła na Allegro, bo taniej.

Ziaja ma dobre i tanie żele do mycia buzi, np. Tin Tin, Calma.

Co do filtra nie poradzę, bo mi z LPR nie chciałoby się bawić w odpowiednią kolorłówkę, żeby nie destabilizować filtra.

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Witam, mam zamiar rozpocząć pielęgnację całkowicie produktami z BU, i zastanawiam się czy wybrane przeze mnie produkty będą pomocne dla mojej cery. Od lat borykam się trądzikiem, głownie wokół ust, na policzkach przy ustach, na brodzie. Obecnie pojedyncza krostka wyskoczy mi raz na kilka dni, jest to duża poprawa w porównaniu z tym co było wcześniej. Jednak po trądziku pozostało mi wiele przebarwień, częściowo za zaleceniem dermatologa udało się je usunąć dzięki Skinorenowi, ale od kilku miesięcy mam wrażenie że przestał mi pomagać i wcale nie rozjaśnia przebarwień, które są czerwone tak jak były. Mam wrażliwą cerę, którą łatwo jest niestety podrażnić. Przeczytałam dużo na forum o pielęgnacji produktami z BU i wstępnie wybrałam:
-hydrolat oczarowy - do przemywania twarzy
-olej z pestek malin w połączeniu z kwasem hialuronowym (gdyż przez skinoren mam miejscami przesuszoną skórę) - do stosowania rano, pod makijaż, zamiast kremu nawilżającego
tonik z kwasem PHA 6%
-i serum Lemon + tamanu do stosowania wieczorem.
Co sądzicie o takiej pielęgnacji, czy regularne jej stosowanie mi pomoże?
Wszystko dobrze wybrałaś

Dołóż do tego tańszy Acne Derm, skoro Skinoren nie przynosi już efektów

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
Witam, moje Drogie, mam problem i kilka pytań do Was. Otóż od kilku miesięcy (ok. 5) zaczęłam mieć problemy z cerą, tzw. zaczęły mi wyskakiwać okropne wypryski na czole. Najpierw próbowałam sama zwalczyć ten trądzik,ale jednak wolałam pójść do dermatologa. Poleciła mi ona kosmetyki La Roche Posay Effeclar. Po przeczytaniu wielu wątków i składu tych kosmetyków, dowiedziałam się, że jest dobrym kosmetykiem i spełnia oczekiwania klientów. Prawdopodobnie zdecyduję sie na zakup żelu bądź toniku+ krem nawilżająco matujący. W składzie tych kosmetyków są kwasy, a więc czy trzeba używać jakiś filtrów do twarzy? Ponoć stosując tych kosmetyków cera jest wrażliwsza i bardziej podatna na słońce/promienie uv.

Moim drugim pytaniem dosyć ważnym jest solarium. Za ponad miesiąc mam bal (5-tego czerwca) i zależy mi na tym,aby pozbyć się wyprysków ale też chciałabym nabrać brązowawy kolorek na ciele (ale nie bez przesady). Czy moja kuracja kosmetykami La Roche, nie będzie przeszkadzać stosowaniu solarium? I co mogę stosować, aby zabezpieczyć twarz?
Z góry dziękuję ludziom doświadczonym, którzy maja jakieś pojęcie o takich sprawach. I byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Liczę na Waszą życzliwość i chęć odpowiedzi. Pozdrawiam
Solarium ->

Jeśli mocno zależy Ci na opalonym ciele to idź na to solarium. Ale na twarz gruba warstwa fotostabilnego filtra + wyłączenie lamp na twarz.

Bo albo chcresz się opalać albo walczyć z niedoskonałościami.

Generalnie to co Ci zaproponował dermatolog nie wyleczy Ci buzi. Kwasów to tam jest niewiele. Spróbować możesz, ale ja bym całej serii nie kupiła.

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
Witam, przedstawiam swój plan pielęgnacji cery. Jeszcze go nie w pełni wprowadziłam w życie, ale robię to sukcesywnie i chcę dojść do wszystkich składników/ kosmetyków tu wymienionych (oczywiście- o ile okaże się, że wszystko jest ok ):

Moja cera: obecnie kończę kurację izotretynoiną doustną, więc: kiedyś tłusta i trądzikowa, teraz: zmęczona kuracją, lekko wysuszona, bez zaskórników i pryszczy.

Pielęgnacja:

DZIEŃ:
1. żel do mycia twarzy Bioderma Sebium (chcę zmienić na łagodniejszy, np. Physiogel)
2. tonik z wit.c (woda destylowana+kwas askorbinowy z mazideł)----> czy taka wersja w ogóle ma jakiekolwiek działanie antyoksydacyjne i wzmacniające działanie filtra?
3. Humektan w połączeniu z kwasem hialuronowym
4. filtr (w tej chwili Bioderma Photoderm Spot, następnie będę testować którąś Avene)

NOC:
1. żel do mycia twarzy Bioderma Sebium
2. jako kuracja podtrzymująca działanie izotretynoiny: zewnętrzny retinoid; chcę stosować Locacid albo Zorac (ewentualnie coś z kwasem azelainowym na przebarwienia)--> właśnie, czy mogę stosować na zmianę raz kwas azelainowy, raz retinoidy??
3. po godzinie Humektan (ewentualnie z dodatkiem hialuronu).

DODATKOWO:
1. maseczka z płatków owsianych
2. maseczka aspirynowa
---> na zmianę; 2-3-4 razy w tygodniu

Makijaż pomijam..
I co sądzicie?
Jest dobrze Ten żel do mycia faktycznie zmień.

Co do humektanu przed filtrem - nie wiem Potrzebujesz aż takiego nawilżania? Bo filtry generalnie same w sobie są dość treściwe.

Co do tej witaminy C to najlepiej nakładaj ten ''tonik'' wklepując palcami, a nie przecierając wacikiem. Możesz dodać do tego witaminę E i kroplki alkoholu.

Wydaje mi się, że możesz łączyć retinoid i azealinę Pewna nie jestem, ale na logikę to biorę.

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
To co najlepiej stosować po Toniku BHA i Dianacelu? Na noc oczywiscie?
Nic

A musisz się nawilżyć? Masz niemiłe uczucie. Bo ja już bym nie nawilżała.

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Przede wszystkim wielki plus dla Ciebie, za ten post, wysiliłaś się.
A co do zacytowanego fragmentu, to z tego co czytałam, ten filtr z Lirene, też współpracuje z kosmetykami kolorowymi, błagam niech tak będzie, bo jego właśnie teraz używam.
Dzięki No właśnie on niby współpracuje, a niby nie. Podobnie jak Iwostin.
Ja się tym nie przejmuję w każdym razie.
Generalnie chodzi o to co już Justy pisała. Destabiluzjesz jeden składnik, ale działa inny. Tylko ciężko określić ile jest go tak naprawdę w produkcie i czy zapewnia tą skuteczną ochronę czy też nie...

W tym wątku była chyba o tym dyskusja: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83748&page=8


Według mnie cała pielęgnacja biochemiczna jest dość skomplikowana i nie warto sobie utrudniać życia.

Niektórzy całe życie będą się smarować zwykłym kremem Nivea i żyć w niewiedzy kosmetycznej i będą mieć piękną cerę. A niektórzy (jak my) będą żyć w większej świadomości, ale za to z większymi problemami
Bo stale człowiek myśli - co by tu jeszcze zmienić, co by tu wypróbować, a może to, a może tamto...

W każdym razie chciałam napisać, że zalecam zdrowy rozsądek
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 23:59   #2384
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Annaluka, dziękuję za odpowiedź
W ogóle robisz świetną pracę analizując tu wszystkie nasze zabiegi pilęgnacyjno-upiększające

Co do Humektanu- przynajmniej przez jakiś czas muszę go stosować,nawet i pod filtrem, bo mam strasznie wysuszoną skórę po kuracji, o której wspomniałam. W sumie nawet nie wiem, czemu, bo nawilżam regularnie. Może to po prostu taki etap kuracji? Poza tym- bez kremu wcześniej- filtr mi pobiela wszystkie odstające skórki, więc nie wyglądam za ciekawie Przy Avene pewnie już z tego zrezygnuję, bo z doświadczeń dziewczyn już wiem, że on ma również b.dobre właśc. nawilżające.
To zabieram się do kompletowania zestawu
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 09:51   #2385
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość


To tak jak u mnie. Przy tabletkach idealnie, bez hormonów

A rano czym myjesz buzię? Jakiś żel by się przydał. Chyba, że myjesz tym samym olejkiem co wieczorem to ok.

Najlepiej po kolei:
- umyj buzię żelem, mleczkiem czy olejkiem
- tonizuj - masz hydrolaty to nimi się popsikaj i po chwili wytrzyj. Jeszcze do Twojej cery dobry będzie hydrolat neroli.
- filtr Avene
- puder mineralny (generalnie makijaż)

Krem matujący zostawiłabym tylko na wieczorne wyjścia typu całonocna impreza etc.

Maseczka aspirynowa - good Jeszcze warto sięgnąć po zieloną glinkę.
Peelingu nie znam, ale dość dobre przeciwtrądzikowe ma Avon i St. Ives (łatwo je poszukać na KWC, bo mają dość wysokie noty).

Hydrolatu moim zdaniem szkoda na plecy. Tam skóra jest gruba.

Olej tamanu - fajny, polecam

Może pomyślisz jeszcze o jakimś złuszczaniu samorobionymi peelingami? Zajrzyj na wątki poświęcone peelingowi migdałowemu i salicylowemu. To takie bardziej dogłębne złuszczanie.




Rano do mycia buzi swobodnie wystarczy hydrolat, nie musi już używać żadnego dodatkowego żelu.

Z peelingami do cery trądzikowej nie ryzykowałabym, ja ze swej strony polecam enzymatyczny Oriflame ten w pomarańczowym opakowaniu, albo bromelinowy z BU.

Nie mieszałabym toniku BHA z serum LEMON, chodzi mi o stosowanie ich naraz, albo to albo to.

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
Moim drugim pytaniem dosyć ważnym jest solarium. Za ponad miesiąc mam bal (5-tego czerwca) i zależy mi na tym,aby pozbyć się wyprysków ale też chciałabym nabrać brązowawy kolorek na ciele (ale nie bez przesady). Czy moja kuracja kosmetykami La Roche, nie będzie przeszkadzać stosowaniu solarium? I co mogę stosować, aby zabezpieczyć twarz?
Z góry dziękuję ludziom doświadczonym, którzy maja jakieś pojęcie o takich sprawach. I byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Liczę na Waszą życzliwość i chęć odpowiedzi. Pozdrawiam
Polecam kremy i balsamy do ciała stospniowo brązujące.

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2009-04-17 o 10:01
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 10:11   #2386
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nie mieszałabym toniku BHA z serum LEMON, chodzi mi o stosowanie ich naraz, albo to albo to.
ależ mozna stosować razem tonik, a z 15 min potem serum. Tonik wzmacnia działanie serum
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 10:23   #2387
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
ależ mozna stosować razem tonik, a z 15 min potem serum. Tonik wzmacnia działanie serum
Wiem że można, chodziło mi o ten konkretny przypadek. W przypadku bardzo rozkapryszonej cery, przynajmniej do czasu aż się nieco ustabilizuje radziłabym stosowanie minimum kosmetyków.
Moja cera kiedy jest baardzo zapchana dużo lepiej reaguje na samo serum albo sam tonik niż na wszystko naraz..

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Ale w sumie... Teraz pomyślałam.. Że może to jest tak bardzo subiektywne, że nie ma w tym względzie co radzić i jak jej służy to niech używa naraz
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 10:44   #2388
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Rano do mycia buzi swobodnie wystarczy hydrolat, nie musi już używać żadnego dodatkowego żelu.

Z peelingami do cery trądzikowej nie ryzykowałabym, ja ze swej strony polecam enzymatyczny Oriflame ten w pomarańczowym opakowaniu, albo bromelinowy z BU.

Nie mieszałabym toniku BHA z serum LEMON, chodzi mi o stosowanie ich naraz, albo to albo to.



Polecam kremy i balsamy do ciała stospniowo brązujące.
Rano tylko hydrolat?

Moim zdaniem absolutnie NIE. Szczególnie jeśli taka osoba się kwasi i stosuje różne rzeczy na noc to rano nie jest w stanie umyć się hydrolatem Przecież to tylko woda kwiatowa - bardziej do odświeżenia. Ja bym się czuła brudna po czymś takim.

Rozumiem micel, bo on dobrze oczyszcza, ale nie hydrolat.

Co do peelingów - muszę wypróbować ten z Oriflame skoro polecasz

Zresztą takim zwykłym peelingiem też sobie człowiek krzywdy nie zrobi. Wystarczy omijać ropne wypryski, a potem wszystko ztonizować i nic się nie rozniesie
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty

Edytowane przez Annaluka
Czas edycji: 2009-04-17 o 10:45
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 11:05   #2389
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja jestem absolutnym przeciwnikiem używania "takiego zwykłego peelingu" przy cerze trądzikowej.

A co do mycia hydrolatem rano? Ja tak robię za przykładem Basi Kwiatkowskiej:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...ywasz,299.html
I podobnie jak ona nie widzę potrzeby używania rano żelu
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 13:52   #2390
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Pod oczy można stosować to co normalnie stosuje się na twarz. Chyba, że Twoja skóra pod oczami potrzebuje czegoś więcej.

Effaclar K oczyści Ci te pory. Ale ja bym zamówiła na Allegro, bo taniej.

Ziaja ma dobre i tanie żele do mycia buzi, np. Tin Tin, Calma.

Co do filtra nie poradzę, bo mi z LPR nie chciałoby się bawić w odpowiednią kolorłówkę, żeby nie destabilizować filtra.


Mam jeszcze żel z Iwostinu pod oczy więc powinno mi wystarczyć.Ostatnio zużyłam próbkę(1,5ml) ACTIVE C LRP-mam nadzieje ,że sobie nie zaszkodziłam bo niby po 30 jest ale czytałam na forum że te ograniczenia to tylko tak ogólnie podpowiadają..: confused:
Sprawdzałam na allegro i tylko 1 sprzedawca ma taniej niż w mojej aptece Effaclar K.35zł z przesyłką,a ja za Effaclar K +50ml żelu oczyszczającego zapłaciłam 38 więc mi się nie opłaca
Mysle też żeby tego Antheliosa zostawić na naprawdę "upały" a kupić coś tańszego-Iwostin/Lirene a codzień.Jak jestem na uczelni przez cały dzień z przerwami to chyba wystarczy???Co do makijażu to kiedys nie mogła się obejść bez podkładu a od jakiś 2 miesięcy praktycznie się nie maluję, ewentualnie korektor na jakieś pojedyńcze syfki...Dostałam próbkę Iwostinu SPF 50, więc sprawdzę na własnej skórze czy naprawdę tak strasznie bieli...Mam nadzieję że nie bo jest bardzo taniutki...:e hem:
Wczoraj wieczorem zaczęłam moją "nową " pielęgnację
1.Żel oczyszczający normaderm-kończe 30ml próbke którą przysłali mi razem z kremem normaderm z klubu Vichy
2.Tonik Ziaja BIO aloesowy
3.pod oczy nałożyłam Iwostin A+E a na resztę Effaclar
Dziś rano znów Effaclar,ale ogólnie planuje tylko co 2 noc na przemian z Iwostinem
Dziękuję za odpowiedzi,jesteście dziewczyny niesamowite a Wasza pomoc nieoceniona dziękuję w szczegóności Tobie Annaluka i Hexxanie I proszę jednocześnie żebyście czasem zerkały na mój post bo moja wiedza jest bardzo uboga
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 14:33   #2391
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze żel z Iwostinu pod oczy więc powinno mi wystarczyć.Ostatnio zużyłam próbkę(1,5ml) ACTIVE C LRP-mam nadzieje ,że sobie nie zaszkodziłam bo niby po 30 jest ale czytałam na forum że te ograniczenia to tylko tak ogólnie podpowiadają..: confused:
Sprawdzałam na allegro i tylko 1 sprzedawca ma taniej niż w mojej aptece Effaclar K.35zł z przesyłką,a ja za Effaclar K +50ml żelu oczyszczającego zapłaciłam 38 więc mi się nie opłaca
Mysle też żeby tego Antheliosa zostawić na naprawdę "upały" a kupić coś tańszego-Iwostin/Lirene a codzień.Jak jestem na uczelni przez cały dzień z przerwami to chyba wystarczy???Co do makijażu to kiedys nie mogła się obejść bez podkładu a od jakiś 2 miesięcy praktycznie się nie maluję, ewentualnie korektor na jakieś pojedyńcze syfki...Dostałam próbkę Iwostinu SPF 50, więc sprawdzę na własnej skórze czy naprawdę tak strasznie bieli...Mam nadzieję że nie bo jest bardzo taniutki...:e hem:
Wczoraj wieczorem zaczęłam moją "nową " pielęgnację
1.Żel oczyszczający normaderm-kończe 30ml próbke którą przysłali mi razem z kremem normaderm z klubu Vichy
2.Tonik Ziaja BIO aloesowy
3.pod oczy nałożyłam Iwostin A+E a na resztę Effaclar
Dziś rano znów Effaclar,ale ogólnie planuje tylko co 2 noc na przemian z Iwostinem
Dziękuję za odpowiedzi,jesteście dziewczyny niesamowite a Wasza pomoc nieoceniona dziękuję w szczegóności Tobie Annaluka i Hexxanie I proszę jednocześnie żebyście czasem zerkały na mój post bo moja wiedza jest bardzo uboga

Podstawowa zasada-dobierasz krem do potrzeb skory nie do wieku-nie patrz na slogany reklamowe itd
Active C na pewno nie zrobisz sobie krzywdy,jezeli tylko nie masz uczulenia na vit.C to wszystko jest OK.

Do Iwostinu mam mieszane odczucia bo bieli i potrafi wylazic spod makijazu,sklanialabym sie juz bardziej ku Lirene tylko nie wiem czy nie bedziesz musiala uzyc pod nia nawilzacza ale to wszystko zalezy od skory.

Jezeli pasuje Ci zel Normaderm to uzywaj
Effaclar K zostaw sobie wybitnie na noc atak powinno byc ok
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:34   #2392
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość

Nic

A musisz się nawilżyć? Masz niemiłe uczucie. Bo ja już bym nie nawilżała.
No nie muszę ale myślałam,że czegoś mi brakuje.

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
ależ mozna stosować razem tonik, a z 15 min potem serum. Tonik wzmacnia działanie serum
Tak też robię.
Ja nie mam ropnych wyprysków i bolacych gul tylko dużo czarnych kropek na nosie i zaskórników na brodzie.Ogólnie to wychodza mi syfki pojedyncze na policzku czy czole ale bez tragedii.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 18:03   #2393
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Podstawowa zasada-dobierasz krem do potrzeb skory nie do wieku-nie patrz na slogany reklamowe itd
Active C na pewno nie zrobisz sobie krzywdy,jezeli tylko nie masz uczulenia na vit.C to wszystko jest OK.

Do Iwostinu mam mieszane odczucia bo bieli i potrafi wylazic spod makijazu,sklanialabym sie juz bardziej ku Lirene tylko nie wiem czy nie bedziesz musiala uzyc pod nia nawilzacza ale to wszystko zalezy od skory.

Jezeli pasuje Ci zel Normaderm to uzywaj
Effaclar K zostaw sobie wybitnie na noc atak powinno byc ok
Normaderm jest nie bardzo,za te pieniądze na pewno nie warto.Kiedyś kupiłam pełnowymiarowy ,wydałam 40zł i żałuje.Teraz mam gratisową próbkę a nie lubię mieć dużo "duperelków "w szafce więc zużywam,na szczęście to tylko 30ml.Uczulenia nie mam,w całym swoim życiu miałam tylko na 1 produkt...chociaż nie jestem pewna czy to było od niego.A ten Lirene to nie jest do ciała?Np Iwostin jest emulsja i krem i jak zapytałam o emulsje to pani w aptece powiedziała że to do ciała,na wizażu natomiast czytałam że niektóre wizażanki stosują go na twarz I jeszcze pytanko-czy jeśli mam pojedyńcze 2-3 pajączki na twarzy,i często rumieńce to nie powinnam stosować peelingów mechanicznych w ogóle???
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:14   #2394
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Od dawna już są znane wyniki badań, że nie trzeba nakładać tak dużo filtra
Poczytaj to: http://laboratoriumurody.pl/forum/2m...tra,t1243.html

Po Iwostinie możesz malować się wszystkim Zimą używałam tego Iwostinu co Ty i maziałam się po nim wszystkim

Co do Iwostinu -> wypowiedź Justy:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...8&postcount=15

A jak ktoś używa czegoś co się destabilizuje to niech poczyta to:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...rsolu,t77.html

Wielkie wielki dzięki dla Ciebie, że tak pomagasz mi i innym.

I znowu mi sie zrodziło kolejne pytanie. Ogólnie wyczytałam, że nie należy łączyć różnych filtrów ze sobą. Ale czy taka kompinacja bedzie w porządku, jeżeli kupię bo zamierzam kupić podkład z Aven i jeszcze zastanawiam się miedzy właśnei tym Aven a Vichy Dermabled a one posiadaja jeden SPF 15 drugi SPF 11 a taka ochrona dla mnei ejst nie wystarczjąca więc pod podkład muszę stosować filtr 50+ i jest nim własnie ten Iwostin .Więc moje pytanie czy mogę nałożyc filtr 50+ a pozniej na to podład również z filtrem??CZy w takim wypadku filtr+podkład mozna łączyć te filtry które zaweiraja filtr i podkład??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:39   #2395
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Unhappy Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość

Solarium ->

Jeśli mocno zależy Ci na opalonym ciele to idź na to solarium. Ale na twarz gruba warstwa fotostabilnego filtra + wyłączenie lamp na twarz.

Bo albo chcresz się opalać albo walczyć z niedoskonałościami.

Generalnie to co Ci zaproponował dermatolog nie wyleczy Ci buzi. Kwasów to tam jest niewiele. Spróbować możesz, ale ja bym całej serii nie kupiła.
No i teraz mam dylemat, bo chce sie pozbyc tego tradziku w miesiąc, (chociaż trochę,żeby nie było widac tych wyprysków) ale obawiam się też wydanej kasy w błoto. I nie wiem, czy kupić te kosmetyki z La Roche. Pieniadze sa dosyc duze, wydane na tą serie. Glownie myslalam o tym,zeby kupić tonik+ krem nawilżająco matujący. Ale nie wiem juz sama czy to dobry pomysł Teraz oferują wiele kosmetyków na trądzik, aż głowa boli.


Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Polecam kremy i balsamy do ciała stospniowo brązujące.
Jakoś nie jestem przekonana do tych kosmetyków. Obawiam się plam na ciele i barwienia ubran.

Serdecznie dziękuję Wam za odpowiedź

Edytowane przez Kariinkaa
Czas edycji: 2009-04-17 o 19:49
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:44   #2396
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Wielkie wielki dzięki dla Ciebie, że tak pomagasz mi i innym.

I znowu mi sie zrodziło kolejne pytanie. Ogólnie wyczytałam, że nie należy łączyć różnych filtrów ze sobą. Ale czy taka kompinacja bedzie w porządku, jeżeli kupię bo zamierzam kupić podkład z Aven i jeszcze zastanawiam się miedzy właśnei tym Aven a Vichy Dermabled a one posiadaja jeden SPF 15 drugi SPF 11 a taka ochrona dla mnei ejst nie wystarczjąca więc pod podkład muszę stosować filtr 50+ i jest nim własnie ten Iwostin .Więc moje pytanie czy mogę nałożyc filtr 50+ a pozniej na to podład również z filtrem??CZy w takim wypadku filtr+podkład mozna łączyć te filtry które zaweiraja filtr i podkład??

Nie mieszamy filtrow ze soba poniewaz dochodzi do destabilizacji jezeli juz to poruszamy sie w obrebie jednej firmy np.tonujacy Anthelios + zwykly Anthelios

Wartosci podkladu +filtra nie sumuja sie i nie mieszamy podkladu z filtrem poniewaz oslabiamy ochrone preparatu z filtrem.

Podklady nie zawieraja wystarczajacej ochrony bo pomysl,ze szacunkowe SPF 15 to ile musialabys nalozyc podkladu by wogole jakakolwiek ochrona zadzialala-to tak na chlopski rozum Sama za bardzo sie tym nie przejmuje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:44   #2397
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość


Jakoś nie jestem przekonana do tych kosmetyków. Obawiam się plam na ciele i barwienia ubran.
Ale to nie są samoopalacze, więc nie plamią ubrań.

A trądziku w miesiąc chyba nie da się pozbyć..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 09:10   #2398
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Annaluka, dziękuję za odpowiedź
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 10:36   #2399
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
Annaluka, dziękuję za odpowiedź
W ogóle robisz świetną pracę analizując tu wszystkie nasze zabiegi pilęgnacyjno-upiększające

Co do Humektanu- przynajmniej przez jakiś czas muszę go stosować,nawet i pod filtrem, bo mam strasznie wysuszoną skórę po kuracji, o której wspomniałam. W sumie nawet nie wiem, czemu, bo nawilżam regularnie. Może to po prostu taki etap kuracji? Poza tym- bez kremu wcześniej- filtr mi pobiela wszystkie odstające skórki, więc nie wyglądam za ciekawie Przy Avene pewnie już z tego zrezygnuję, bo z doświadczeń dziewczyn już wiem, że on ma również b.dobre właśc. nawilżające.
To zabieram się do kompletowania zestawu
Nie ma sprawy

A no chyba, że tak to nawilżaj Potem pewnie Avene Ci samo starczy, bo to odżywcze filtry.


Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ja jestem absolutnym przeciwnikiem używania "takiego zwykłego peelingu" przy cerze trądzikowej.

A co do mycia hydrolatem rano? Ja tak robię za przykładem Basi Kwiatkowskiej:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...ywasz,299.html
I podobnie jak ona nie widzę potrzeby używania rano żelu
W tej kwestii mam inne zdanie, niż Basia

Ale ja w ogóle jestem w tej kwestii za pielęgnacją japońską, czyli system trzech kroków demakijażu.

Np. wmasowane mleczko, potem żel do mycia buzi, na końcu tonik, micel lub hydrolat

Czyli bardzo, bardzo dokładne oczyszczenie buzi.

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze żel z Iwostinu pod oczy więc powinno mi wystarczyć.Ostatnio zużyłam próbkę(1,5ml) ACTIVE C LRP-mam nadzieje ,że sobie nie zaszkodziłam bo niby po 30 jest ale czytałam na forum że te ograniczenia to tylko tak ogólnie podpowiadają..: confused:
Sprawdzałam na allegro i tylko 1 sprzedawca ma taniej niż w mojej aptece Effaclar K.35zł z przesyłką,a ja za Effaclar K +50ml żelu oczyszczającego zapłaciłam 38 więc mi się nie opłaca
Mysle też żeby tego Antheliosa zostawić na naprawdę "upały" a kupić coś tańszego-Iwostin/Lirene a codzień.Jak jestem na uczelni przez cały dzień z przerwami to chyba wystarczy???Co do makijażu to kiedys nie mogła się obejść bez podkładu a od jakiś 2 miesięcy praktycznie się nie maluję, ewentualnie korektor na jakieś pojedyńcze syfki...Dostałam próbkę Iwostinu SPF 50, więc sprawdzę na własnej skórze czy naprawdę tak strasznie bieli...Mam nadzieję że nie bo jest bardzo taniutki...:e hem:
Wczoraj wieczorem zaczęłam moją "nową " pielęgnację
1.Żel oczyszczający normaderm-kończe 30ml próbke którą przysłali mi razem z kremem normaderm z klubu Vichy
2.Tonik Ziaja BIO aloesowy
3.pod oczy nałożyłam Iwostin A+E a na resztę Effaclar
Dziś rano znów Effaclar,ale ogólnie planuje tylko co 2 noc na przemian z Iwostinem
Dziękuję za odpowiedzi,jesteście dziewczyny niesamowite a Wasza pomoc nieoceniona dziękuję w szczegóności Tobie Annaluka i Hexxanie I proszę jednocześnie żebyście czasem zerkały na mój post bo moja wiedza jest bardzo uboga
Iwostin jest dobry Mnie akurat ten filtr bielił minimalnie. Może Tobie też podpasuje Lirene nie bieli, więc w razie czego to jest rozwiązanie awaryjne.

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
No nie muszę ale myślałam,że czegoś mi brakuje.

Nawilżaj tylko jak poczujesz potrzebę, ściągniętą skórę. Ale niepotrzebnie to nie, bo to w pewnym stopniu osłabia działanie kwasu.

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Normaderm jest nie bardzo,za te pieniądze na pewno nie warto.Kiedyś kupiłam pełnowymiarowy ,wydałam 40zł i żałuje.Teraz mam gratisową próbkę a nie lubię mieć dużo "duperelków "w szafce więc zużywam,na szczęście to tylko 30ml.Uczulenia nie mam,w całym swoim życiu miałam tylko na 1 produkt...chociaż nie jestem pewna czy to było od niego.A ten Lirene to nie jest do ciała?Np Iwostin jest emulsja i krem i jak zapytałam o emulsje to pani w aptece powiedziała że to do ciała,na wizażu natomiast czytałam że niektóre wizażanki stosują go na twarz I jeszcze pytanko-czy jeśli mam pojedyńcze 2-3 pajączki na twarzy,i często rumieńce to nie powinnam stosować peelingów mechanicznych w ogóle???
Co do filtrów to nie ma znaczenia, że coś jest do ciało, a coś do twarzy. Producenci zazwyczaj produkują wszystko do ciała, a Wizażanki kładą to na twarz

Z Iwostinu ja zdecydowanie wolę krem 50 +, niż emulsję 50 +.
Najlepiej poprosić o próbki i samemu popróbować, co nam lepiej leży na twarzy

Mocne peelingi mogą Ci rozjuszyć więcej naczynek. Ten rumieniec świadczy też o wrażliwości. To jest kwestia tego, czy po peelingu widzisz coś negatywnego - nowe pękające naczynka?

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Wielkie wielki dzięki dla Ciebie, że tak pomagasz mi i innym.

I znowu mi sie zrodziło kolejne pytanie. Ogólnie wyczytałam, że nie należy łączyć różnych filtrów ze sobą. Ale czy taka kompinacja bedzie w porządku, jeżeli kupię bo zamierzam kupić podkład z Aven i jeszcze zastanawiam się miedzy właśnei tym Aven a Vichy Dermabled a one posiadaja jeden SPF 15 drugi SPF 11 a taka ochrona dla mnei ejst nie wystarczjąca więc pod podkład muszę stosować filtr 50+ i jest nim własnie ten Iwostin .Więc moje pytanie czy mogę nałożyc filtr 50+ a pozniej na to podład również z filtrem??CZy w takim wypadku filtr+podkład mozna łączyć te filtry które zaweiraja filtr i podkład??
Już Ci Hex odpowiedziała Ja takiej wiedzy nie miałam. Napisałabym tylko, że nie można łączyć, ale z wytłumaczeniem gorzej

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
No i teraz mam dylemat, bo chce sie pozbyc tego tradziku w miesiąc, (chociaż trochę,żeby nie było widac tych wyprysków) ale obawiam się też wydanej kasy w błoto. I nie wiem, czy kupić te kosmetyki z La Roche. Pieniadze sa dosyc duze, wydane na tą serie. Glownie myslalam o tym,zeby kupić tonik+ krem nawilżająco matujący. Ale nie wiem juz sama czy to dobry pomysł Teraz oferują wiele kosmetyków na trądzik, aż głowa boli.

Jakoś nie jestem przekonana do tych kosmetyków. Obawiam się plam na ciele i barwienia ubran.

Serdecznie dziękuję Wam za odpowiedź
W miesiąc to możesz najwyżej załagodzić ten stan. Jest wiele tańszych kosmetyków, które działają lepiej

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Annaluka, dziękuję za odpowiedź
Spoko

Ja dwa lata temu w wakacje miałam taką fazę, że czytałam codziennie Laboratorium Urody i Biochemię Teraz trochę pamiętam co i jak, ale wolę jak Hex czyta te moje wypociny i kontroluje
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 11:49   #2400
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie mieszamy filtrow ze soba poniewaz dochodzi do destabilizacji jezeli juz to poruszamy sie w obrebie jednej firmy np.tonujacy Anthelios + zwykly Anthelios

Wartosci podkladu +filtra nie sumuja sie i nie mieszamy podkladu z filtrem poniewaz oslabiamy ochrone preparatu z filtrem.

Podklady nie zawieraja wystarczajacej ochrony bo pomysl,ze szacunkowe SPF 15 to ile musialabys nalozyc podkladu by wogole jakakolwiek ochrona zadzialala-to tak na chlopski rozum Sama za bardzo sie tym nie przejmuje
Aha.Dzięki. No i kolejny klopot jaki podkład kupic juz byłam zdecydowana na Avene bo zauwazyłam że potrzenuję chyba jakiegoś aptecznego bo pierwszy mój podkład który teraz stosuję z Miss Sporty pwooduje pogorszenie mojej skóry teraz dopiero to widzę. I mszę jak najszybciej zmineić na jakiś inny i przydałby się jakiś apteczny. No i zdecydowoałam się na Avene lub Vichy a one zawieraja filtr SPF 15 i teraz problem kwi w tym ze wiekszosc dobrych aptecznych podkładów zawiera w sobie filtr nie znalazłam na kwc jakiegos dobrego do 80 zł , który nie zawierałbym filtru. Znacie może jakiś dobry podkład na filtr, który nei zawiera filtru ?/
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.