POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-23, 19:42   #1
Hitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 29
Exclamation

POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu


prosze o pomoc zwiazany z moja wpadka, na wstepie zaznaczam ze do fryzjera nie pojde, nie mam pieniedzy a sprawa wymaga szybkiej interwencji.


od dawna farbuje wlosy farba loreal casting - BRĄZ, ostatnio wlosy farbowalam jakies dwa miesiace temu, kolor naturalny moich wlosow to jasny brazowy. aha dodam, ze wlosy mam krotkie, siegaja gdzies do brody, z tylu sa krotsze bo fryzjerka je tak pocieniowala, ze z tylu krociutkie, a przody nieco dluzsze.

postanowilam przerzucic sie na rude.

kupilam najpierw krem rozjasniajacy DELIA, lecz chwycil jedynie odrosty wiec popedzilam w kapturze do rossmanna kupic cos mocniejszego. zdecydowalam sie na rozjasniacz joanny ten 4-5tonów

oczywiscie wlosy u nasady wyszly praktycznie biale przez caly kilku centymetrowy odrost a reszta wlosow wyszla taka jakas rudo-brazowo-nijaka

mimo to pomyslalam ze lepszego efektu nie uzyskam i zaryzykuje, nastepnego dnia (dzisiaj) pofarbowalam wlosy castingiem w kolorze 'BURSZTYN' starajac sie farbe nalozyc najpierw na odrosty, z przodu jako tako ale z tylu nie bylam w stanie tego zrobic bo nawet w lustrze nie widzialam ... zreszta farba na calych wlosach lezala okolo 30minut a na odrostach tylko chwile, i to byl kolejny moj blad. zapewne powinnam farbe pozostawic na dluzej na odrostach a na koncowki starczyloby 5-7minut ALE z tego roztrzepania calego zapomnialam zmoczyc glowe przed nalozeniem castingu i na odrosty nalozylam farbe na sucha glowe. potem nagle sie zorientowalam i staralam sie je zmoczyc bez zmycia farby. wtedy farba splynela na reszte wlosow i doszlam do wniosku ze nie ma sensu czzekac az zafarbuje sam odrost skoro i tak juz splynela. wtedy sie wkurzylam i nalozylam casting na cala glowe.

efekt : na koncach maja piekny, pasujacy do mnie kolor jak na obrazku farby, taki piekny rudy wpadajacy w braz a u nasady kilka odcieni jasniejszy... w piatek ide do pracy a w sobote moj tesc wyprawia imieniny i bedzie duzo osob z rodziny. do piatku najpozniej musze doprowadzic glowe do ladu bo nie moge sobie pozwolic na pojscie do pracy z kazdym pasmem w innym odcieniu.

wiem ze popelnilam wszystkie mozliwe bledy jakie mozna popelnic przy farbowaniu, wiem ze sama jestem sobie winna dlatego jak ktoras chce mnie skrytykowac albo wyslac do fryzjera to odrazu mowie ze moze sie nie wypowiadac

co waszym zdaniem moge zrobic??? myslalam o zakupieniu bursztynu castinga raz jeszcze i poproszenie kogos by go mi nalozyl na te jasniejsze czesci wlosow....... wtedy kolor moze by sie wyrownal a pozniej w miare myc bylby juz idealny.

ogolnie z efektu jestem zadowolona, przeszedl moje najsmielsze oczekiwania! mam ciemne brwi, rzesy i oczy, kolezanki od dziecka pytaly czy robie sobie henne a nigdy nie robilam, co ogranicza moje mozliwosci dot. farbowania wlosow bo wiadomo ze nie wszystko mi pasujee.... do rudych od ponad roku sie przymierzam i nareszcie wyszedl idealny kolor! szkoda, ze od polowy dlugosci kazdego wlosa na mojej glowie............ ale to zostawmy bo wiadomo ze winna sama sobie jestem i mozna bylo to przewidziec nawet jeszcze przed nalozeniem rozjasniacza bo wiadomym jest ze inaczej pofarbuje farbowane wielokrotnie konce a inaczej naturalny odrost. ale pominmy moja glupote i skupmy sie jak uratowac moje wlosy bez wizyty u fryzjera????????????????? ?



z gory dziekuje za odpowiedzi
Hitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 21:11   #2
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu

idz do sklepu fryzjerskiego po farbe profesjonalna w odcieniu, ktory Ci sie podoba. do tego wez wode 6. popros o pomoc w nalozeniu kolezanke i najpierw na te odrosty a na kilka minut na koncowki . ewentualnie przed nalozeniem na koncowki dodaj troche wody i trzymaj kotko. tyle
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 21:48   #3
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu

a jeśli chcesz się trzymać tego castinga - to kup ten kolor który ci dobrze wyszedł i poproś kogoś o nałożenie na same odrosty i trzymaj te 30 minut czy ile casting ma leżeć. po tym trzymaniu nad wanną - zmocz trochę głowę i pomasuj porządnie przez dwie, trzy minuty, żeby też na końcówkach chwilę to było i spłucz. z takich rozjaśnionych to się może kolor szybko wypłukać, więc pewnie szybko będziesz musiała powtórzyć, ale też na same odrosty wystarczy ci pół opakowania więc nie wyjdzie jakoś szczególnie drogo.
no i rada po czasie - trzeba było rozjaśniacza nie kłaść na naturalne włosy
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 08:46   #4
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu

Cytat:
Napisane przez Hitty Pokaż wiadomość
prosze o pomoc zwiazany z moja wpadka, na wstepie zaznaczam ze do fryzjera nie pojde, nie mam pieniedzy a sprawa wymaga szybkiej interwencji.


od dawna farbuje wlosy farba loreal casting - BRĄZ, ostatnio wlosy farbowalam jakies dwa miesiace temu, kolor naturalny moich wlosow to jasny brazowy. aha dodam, ze wlosy mam krotkie, siegaja gdzies do brody, z tylu sa krotsze bo fryzjerka je tak pocieniowala, ze z tylu krociutkie, a przody nieco dluzsze.

postanowilam przerzucic sie na rude.

kupilam najpierw krem rozjasniajacy DELIA, lecz chwycil jedynie odrosty wiec popedzilam w kapturze do rossmanna kupic cos mocniejszego. zdecydowalam sie na rozjasniacz joanny ten 4-5tonów

oczywiscie wlosy u nasady wyszly praktycznie biale przez caly kilku centymetrowy odrost a reszta wlosow wyszla taka jakas rudo-brazowo-nijaka

mimo to pomyslalam ze lepszego efektu nie uzyskam i zaryzykuje, nastepnego dnia (dzisiaj) pofarbowalam wlosy castingiem w kolorze 'BURSZTYN' starajac sie farbe nalozyc najpierw na odrosty, z przodu jako tako ale z tylu nie bylam w stanie tego zrobic bo nawet w lustrze nie widzialam ... zreszta farba na calych wlosach lezala okolo 30minut a na odrostach tylko chwile, i to byl kolejny moj blad. zapewne powinnam farbe pozostawic na dluzej na odrostach a na koncowki starczyloby 5-7minut ALE z tego roztrzepania calego zapomnialam zmoczyc glowe przed nalozeniem castingu i na odrosty nalozylam farbe na sucha glowe. potem nagle sie zorientowalam i staralam sie je zmoczyc bez zmycia farby. wtedy farba splynela na reszte wlosow i doszlam do wniosku ze nie ma sensu czzekac az zafarbuje sam odrost skoro i tak juz splynela. wtedy sie wkurzylam i nalozylam casting na cala glowe.

efekt : na koncach maja piekny, pasujacy do mnie kolor jak na obrazku farby, taki piekny rudy wpadajacy w braz a u nasady kilka odcieni jasniejszy... w piatek ide do pracy a w sobote moj tesc wyprawia imieniny i bedzie duzo osob z rodziny. do piatku najpozniej musze doprowadzic glowe do ladu bo nie moge sobie pozwolic na pojscie do pracy z kazdym pasmem w innym odcieniu.

wiem ze popelnilam wszystkie mozliwe bledy jakie mozna popelnic przy farbowaniu, wiem ze sama jestem sobie winna dlatego jak ktoras chce mnie skrytykowac albo wyslac do fryzjera to odrazu mowie ze moze sie nie wypowiadac

co waszym zdaniem moge zrobic??? myslalam o zakupieniu bursztynu castinga raz jeszcze i poproszenie kogos by go mi nalozyl na te jasniejsze czesci wlosow....... wtedy kolor moze by sie wyrownal a pozniej w miare myc bylby juz idealny.

ogolnie z efektu jestem zadowolona, przeszedl moje najsmielsze oczekiwania! mam ciemne brwi, rzesy i oczy, kolezanki od dziecka pytaly czy robie sobie henne a nigdy nie robilam, co ogranicza moje mozliwosci dot. farbowania wlosow bo wiadomo ze nie wszystko mi pasujee.... do rudych od ponad roku sie przymierzam i nareszcie wyszedl idealny kolor! szkoda, ze od polowy dlugosci kazdego wlosa na mojej glowie............ ale to zostawmy bo wiadomo ze winna sama sobie jestem i mozna bylo to przewidziec nawet jeszcze przed nalozeniem rozjasniacza bo wiadomym jest ze inaczej pofarbuje farbowane wielokrotnie konce a inaczej naturalny odrost. ale pominmy moja glupote i skupmy sie jak uratowac moje wlosy bez wizyty u fryzjera????????????????? ?



z gory dziekuje za odpowiedzi

Ja bym radziła położenie tego samego odcienia castingu na odrosty, ale z niską wodą,natomiast na końcówki z wysoką lub wcale. Góra się powinna przyciemnić przy niższej wodzie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 12:28   #5
Hitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 29
Dot.: POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja bym radziła położenie tego samego odcienia castingu na odrosty, ale z niską wodą,natomiast na końcówki z wysoką lub wcale. Góra się powinna przyciemnić przy niższej wodzie.

Ale ta farba to jest farba bez amoniaku, to jest niby farba do 28 myc ale tak naprawde trzyma kilka miesiecy, stosowalam ja bo jak kilka miesiecy nie farbowalam to mi sie splukiwala tak ladnie ze odrosty nie bardzo widoczne i wszystko sie z nimi wyrownywalo

w opakowaniu jest mleczko utleniajace i farba

wiec chyba raczej z niska woda tego nie zmieszam

dla tych co nie wiedza dokladnie jaka to farba :

L'Oreal, Casting Crème Gloss
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...eme-gloss.html
Hitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 18:50   #6
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu

Hitty - ja sama używałam castinga przez ostatnie chyba dwa czy trzy lata więc dobrze wiem co to jest i jak działa problem jest z nim tylko taki, że faktycznie się nie spłukuje tak do końca i z czasem końce są coraz to ciemniejsze - z jasnego brązu przeszłam do ciemnej czekolady bo końce były coraz ciemniejsze i ciemniejsze..
także ja nadal polecam sposób jak wyżej - powinno się wyrównać jako tako.
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 22:14   #7
Hitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 29
Dot.: POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
Hitty - ja sama używałam castinga przez ostatnie chyba dwa czy trzy lata więc dobrze wiem co to jest i jak działa problem jest z nim tylko taki, że faktycznie się nie spłukuje tak do końca i z czasem końce są coraz to ciemniejsze - z jasnego brązu przeszłam do ciemnej czekolady bo końce były coraz ciemniejsze i ciemniejsze..
także ja nadal polecam sposób jak wyżej - powinno się wyrównać jako tako.
to wyjasnienie bylo do majreg bo z tego co zrozumialam zasugerowala wymieszanie castinga z woda

kupilam drugie opakowanie bursztynu i jutro sprobuje cos wymyslic
marze o takim kolorze : http://j.bdbphotos.com/fashion/pictu.../289_large.jpg

tez wlasnie farbuje castingiem od dwoch lat, testowalam jasny braz ale odcien byl dla mnie tak sztuczny i tak mi sie na moich wlosach nie podobal, ze zrobilam ciemny braz nastepnym razem. ten z kolei wyszedl jak czarny i od tamtej pory farbowalam samym brazem poprostu. i wlasnie przez to, ze konce byly tak ciemne od tego ze braz sie nie splukal i rozjasniacz najmniej tam zadzialal to tam mam taki wlasnie kolor jak na zdjeciu a u nasady - gdzies tak do polowy wlosow taki ohydny cos a 'la marchewka, który kompletnie nie pasuje do mojego typu urody


tak ze black_sun dzieki za rady, jutro sprobuje tym bursztynem cos naprawic, mam nadzieje ze wyjdzie taki kolor w odcieniu siersci wiewiorki rudo brazowy hehe
Hitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 17:11   #8
mrksn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Dot.: POMOCY !! nierowny kolor po farbowaniu

postanowilam podlaczyc sie pod ten temat, bo mam dość podobny problem.
naturalnie mam brązowe włosy, farbowałam coraz to jaśniejszymi farbami, aż się pokusiłam o rozjaśniacz - było ok, aż wyrosły odrosty, które potraktowałam również rozjaśniaczem, przez co są one jaśniejsze od reszty. a na dodatek, przy kolejnych odrostach postanowilam zrezygnowac z rozjasniacza i pofarbować jedynie blond farbą. obecnie moje włosy wyglądają tak, że odrosty są mniej więcej kolory dołu włosów, a te wczesniejsze odrosty potraktowane rozjasniaczem jednak roznia sie odcieniem, sa dosc jasniejsze.
w czwartek mam wizyte u fryzjera, przez telefon powiedziala, ze trudno bedzie to ogarnac, ale moze ciemniejsze pasemka. jednak jakos zawsze bylam przeciwniczka pasemek i sama nie wiem - jakie mam wyjscia z tej sytuacji? bardzo prosilabym kogos o szybka odpowiedz !
mrksn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.