Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-22, 17:04   #4531
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Mozecie mi podrzucic link do tego kremu z retinolem?
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 17:05   #4532
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Mozecie mi podrzucic link do tego kremu z retinolem?
KLIK
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 17:13   #4533
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziekuje kochana
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 21:24   #4534
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Jedzie juz do mnie mydelko od handmade soap by ilona. Okazalo sie ze te co wybralam nie pachna to pani ma mi wybrac pachnace i ma to byc niespodzianka

Wstapilam do natury i bardzo ciekawie wygladal szampon lavera cytynowy a za 22 zl warto bylo kupic. Taki szampon w domu zawsze sie przyda. Szkoda ze odzywki sie zmienily, ta stara wersja z mango bardzo mi pasowala, a ta nowa juz nie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 21:56   #4535
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja mam tonik ten sam co Tatoonka i też zamierzałam dawać go pod krem z retinolem (póki co leci tonik z witC andalou i też jest fajnie)
mam też żel z tej serii, obie te rzeczy sporadycznie podrzucam synowi.
On ma właśnie mocno zanieczyszczoną skórę, ale te pory są bardzo zwarte, bo nie pozwalam mu tam nic majstrować, mam nadzieję że samym złuszczaniem jakoś się to oczyści; niestety brak regularności tych działań
ja też kiedyś miałam lekką masakrę (po 20 latach biegania do kosmetyczki i to w czasach, kiedy oczyszczanie skóry było uważane za obowiązkowy punkt programu). U mnie baaardzo dobry skutek przyniosło powstrzymanie tego oczyszczania manualnego i solidne złuszczanie (właśnie retinol z glikolem, w nienaturalnym, acz niedostępnym już produkcie Avene)
edit: Diacneal to był, przypomniałam sobie
Cytat:
Napisane przez Tatoonka Pokaż wiadomość
Mam ten krem ale jeszcze go nie używam, na razie z tej serii używam toniku i całkiem fajnie się spisuje. Troszkę szczypie jak trafi na jakąś rankę ale da się przeżyć. Dobrze współpracuje z kremem z retinolem z iHerba, ten duet nie robi mi krzywdy póki co. Krem wyciągnę z szuflady jak skończę pootwierane kremy i olejki na noc, i tak myślałam żeby go zacząć używać bliżej zimy.
Ja też właśnie od jakiegoś czasu staram się nie wyciskać, no ale już nie mogę na tą moją gębę patrzeć, pory wielgachne (szczególnie przy nosie) i mnóstwo zaskórników (nawet już ukrywanie makijażem za bardzo nie pomaga). Zdecydowanie lepiej było latem, kiedy nie musiałam używać kremów, tylko leciutki kremik Uoga lub primer pod makijaż, a na noc serum, aloes.
Chyba mlodziudka85 podrzuciła fajny blog http://kosmostolog.blogspot.ie/, w którym babka też ciągle pisze o solidnym złuszczaniu.

Myślałam o tym kremie z retinolem, ale po przeczytaniu wątku o Retinie - A (przeważnie dziewczyny przechodziły tam istną drogę przez mękę w trakcie stosowania) zdecydowałam się najpierw poużywać preparatów z kwasem, aby przygotować skórę i może kiedys zdobędę się na odwagę .

Zdecydowałam się jednak użyć krem Avene, recenzje w kwc nie powalają, ale może u mnie coś zadziała.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zadowolona Kupiłam w Biedro jak w gazetce promocyjnej były Nie używam zbyt często, bo nie mam potrzeby, zwykle mam czas umyć włosy (pracuję w domu), ale przydaje się jak chcę sobie o dzień przedłużyć niemycie Lub jak coś wypadnie, a mi się nie chce myć / nie ma czasu myć włosów.

Była rozmowa o Gaia Creams, mieliśmy kilka produktów, ale dupy, że tak powiem, nie urywają. Są w porządku, ale tak samo dla mnie w porządku są solo oleje na przykład.
Dzięki .

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2014-09-22 o 22:11
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 21:59   #4536
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Słyszałam że jest tu mała kopalnia wiedzy
Zabieram się za lekturę wątku))
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 23:47   #4537
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Ja też właśnie od jakiegoś czasu staram się nie wyciskać, no ale już nie mogę na tą moją gębę patrzeć, pory wielgachne (szczególnie przy nosie) i mnóstwo zaskórników (nawet już ukrywanie makijażem za bardzo nie pomaga). Zdecydowanie lepiej było latem, kiedy nie musiałam używać kremów, tylko leciutki kremik Uoga lub primer pod makijaż, a na noc serum, aloes.
Chyba mlodziudka85 podrzuciła fajny blog http://kosmostolog.blogspot.ie/, w którym babka też ciągle pisze o solidnym złuszczaniu.

Myślałam o tym kremie z retinolem, ale po przeczytaniu wątku o Retinie - A (przeważnie dziewczyny przechodziły tam istną drogę przez mękę w trakcie stosowania) zdecydowałam się najpierw poużywać preparatów z kwasem, aby przygotować skórę i może kiedys zdobędę się na odwagę .

Zdecydowałam się jednak użyć krem Avene, recenzje w kwc nie powalają, ale może u mnie coś zadziała.



Dzięki .
Wyrzucać naprawdę szkoda. Ma w miarę dobre połączenie kwasów. Jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć to mogę polecić kanał na youtube kasiaD. Dziewczyna testuje również kosmetyki naturalne.

Na krem z retinolem (typ polecanym przez dziewczyny) chciałam się skusić, ale akurat nie po drodzę było mi na iherb, aczkolwiek niedługo tam zawitam

Retin A nie taki straszny jak go malują. Większe szkody wywołał u mnie Triacneal i Glyco A. Temat nie na ten wątek, więc zamilknę, a mogłabym tak godzinami....


Moje nowości:
krem bioturm z bio-serwatką
krem dla mężczyzn po goleniu lavera
próbka kremu pod oczy Martiny
peeling solny do ciała Organique

Wkrótce otrzymam:
płyn do demakijażu oczu Coslys - mój hit, bardzo dobrze wpływa na kondycję rzęs
tonik Pat&Rub


Córeczce kremik się podoba, mąż jeszcze nie zdążył się ogolić
Pierwsze wrażenia kremu pod oczy sprawiają, że muszę podziękować za polecenie . Peelingu jeszcze nie testowałam. Jeśli faktycznie będzie zostawiał taką tłustą warstwę jak opisuję Korah to będę go lekko zmywała żelem pod prysznic.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 07:48   #4538
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy nie podebrać córze krem do twarzy z bio-serwatką bioturm... Z czytaniem składów ostatnio u mnie słabo. Używa go któraś?
Który dokładnie, ten dziecięcy? Ładnie się wchłania i super na przesuszenia, ale nie używałam na sobie, tylko syn.

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
o jaaa juz 10czesc watku? Bylam tu milion lat temu wiec sie witam graecznie

Pewnie temat byl walkowany ale nie jestem w stanie teraz wertowac
.. wiec pytanie: Sa tutaj dziewczyny ktore myja wlosy mydlem?

Musze przyznac, ze ostatnimi czasy troche zdradzilam naturalna pielegnacje... strasznie tego zaluje zwlaszcza jesli chodzi o cialo.
Ale mam sie tez czym pochwalic udalo mi sie zapuscic naturalki Jeszcze zostaly tyci tyci koncowki
Witaj A czego używasz do włosów? Myjesz mydłami, czy chcesz dopiero spróbować?

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
W ostatnich dniach mi się trochę nazbierało nowości na półce. Teraz naprawdę zabieram się za używanie. Basta z zakupami na jakiś czas, albo do chwili zajścia do tk maxx

Druide, australian tea tree mydlo w plynie
Provence et nature, perfumy waniliowo-kokosowe
Organic surge, krem do rąk tropikalna bergamotka z eco cert
Sapfo soaps, mydło z miętą pieprzową
Pure provence, mydło kaktusem
Mydło z mlekiem osiołka-40% mleka
Born to bio, szampon z mango i grejfrutem
Provida, odżywka rozmarynowa
Heyland&whittle, organic soap, oliwka z figą
Provida, szampon cytrynowo-oliwkowy
Tautropfen, krem do rąk seria amea
I kosmetyki eko z intermarche-krem,szampon,roll-on,patyczki i płatki



Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Testuję kosmetyki Labell Bio z Intermarche.
Szampon do włosów to lekki koszmarek, wysuszył mi skórę na głowie
Dezodorant taki sobie. nic szczególnego.
Za to krem na dzień bardzo przyjemny Kiedyś na pewno jeszcze po niego pojadę.
Naprawdę aż tak źle z tym szamponem? Ja mam wrażenie, że nigdy jeszcze nie miałam łagodniejszego szamponu. A kremik na pewno wypróbuję

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość


Grzesiowe gadżety skutecznie czyszczą mi konto więc kosmetycznie ostatnio nie szaleje, ale udało mi się zakupić kilka drobiazgów

z sukin nabyłam tylko odżywkę (nic więcej nie było ani w jednym ani w drugim tk maxx) i to jeszcze lekko rozbebeszoną , dorwałam też kolejny balsam burts bees , balsam sylveco do włosów też się niechcący przyplątał (wczesniej mieliśmy szmpon) i szampon kofeina biotyna bo tyle o nim ostatnio pisałyście, suzabee kiedyś chwaliła pastę z czarnuszką więc musiałam spróbować
Kofeina+biotyna bardzo fajny, używałas już? Ja kupiłam teraz ten z macadamią na spróbowanie. I jak ten balsam do włosów Sylveco w porównaniu z szamponem? Nawilża choć trochę?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Moze nie mieszkasz w PRL-owskim bloku, gdzie rury pamietaja tamte czasy 2 tygodnie uzywania mydla w kostce i juz woda nie splywa gladko.
Rzeczywiście, jak mieszkałam w bloku, to Kret miał co robić i to z reguły z winy glinek, ale inne rzeczy tez mogly się przyczyniać.

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Przyszedł moj iherb i jestem mocno confused jak używać tego antyperspirantu...


Sylwiusaka

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Chciałabym powiedzieć wszystkim, że jestem durna; na szczęście w stopniu niekompletnym.
Od miesięcy walczyłam z pękającą skórą na palcach, momentami miałam wręcz rany sączące. Nie nosiłam biżu, swędziało i bolało okropnie, mimo smarowania Elocomem

Jakoś ostatnio zaczęłam planować zakup aleppo o wyższym stężeniu (w łazience miałam niewielki %) ale czekałam z zamówieniem, aż mi się więcej w koszyku nazbiera... A po niedawnej rozmowie tu z Kretką polazłam do drogerii na HaliBanacha, kupiłam Aleppo 40% i do tego drugie płynne do kuchni, wywaliłam Alterrę i po 2 dniach mam zagojone dłonie...
To dobrze, że masz winowajcę w garści. Ja może trochę niezbyt ładnie zrobiłam, ale musiałam dyskretnie obwąchać krem Alterry do rąk w sklepie i dla mnie okazał się koszmarkiem, którego się z resztą spodziewałam. Jestem w stanie go znieść w odżywce i masce do włosów, ale nie w kremie. Nie kupiłam
Susabee
, dla mnie zupełnie inny zapach od oleju cedrowego babuszki, tamten lubię, a ta Alterra nie ma nic kompletnie wspólnego i w ogóle daleko jej też do zapachu granata. Mnóstwo olejków eterycznych, taki ostry, nieprzyjemny. Już się raz męczyłam z balsamem brzoskwiniowym do ciala i identycznie pachniał.

Loyd, Patrycja Pieguska, witajcie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
a coś miałyście z tej marki http://www.purite.pl/
to polska marka. ma być u mnie niedługo stajonarnie.
Ależ cudeńka.

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Wyrzucać naprawdę szkoda. Ma w miarę dobre połączenie kwasów. Jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć to mogę polecić kanał na youtube kasiaD. Dziewczyna testuje również kosmetyki naturalne.

Na krem z retinolem (typ polecanym przez dziewczyny) chciałam się skusić, ale akurat nie po drodzę było mi na iherb, aczkolwiek niedługo tam zawitam

Retin A nie taki straszny jak go malują. Większe szkody wywołał u mnie Triacneal i Glyco A. Temat nie na ten wątek, więc zamilknę, a mogłabym tak godzinami....


Moje nowości:
krem bioturm z bio-serwatką
krem dla mężczyzn po goleniu lavera
próbka kremu pod oczy Martiny
peeling solny do ciała Organique

Wkrótce otrzymam:
płyn do demakijażu oczu Coslys - mój hit, bardzo dobrze wpływa na kondycję rzęs
tonik Pat&Rub


Córeczce kremik się podoba, mąż jeszcze nie zdążył się ogolić
Pierwsze wrażenia kremu pod oczy sprawiają, że muszę podziękować za polecenie . Peelingu jeszcze nie testowałam. Jeśli faktycznie będzie zostawiał taką tłustą warstwę jak opisuję Korah to będę go lekko zmywała żelem pod prysznic.
A jaką wersję zapachową masz tego peelingu? Dla mnie on jest mocno średni i tłusty za bardzo i zamiast usuwać naskorek, to go tylko zakleja tym tłuszczem, ale podrasowałam go dodając zmielony ryż i sól i teraz jest dla mnie idealny

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-09-23 o 07:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 08:33   #4539
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Słyszałam że jest tu mała kopalnia wiedzy
Zabieram się za lekturę wątku))
kopalnia wiedzy i jaskinia kuszenia
witaj
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Wyrzucać naprawdę szkoda. Ma w miarę dobre połączenie kwasów. Jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć to mogę polecić kanał na youtube kasiaD. Dziewczyna testuje również kosmetyki naturalne.

Na krem z retinolem (typ polecanym przez dziewczyny) chciałam się skusić, ale akurat nie po drodzę było mi na iherb, aczkolwiek niedługo tam zawitam

Retin A nie taki straszny jak go malują. Większe szkody wywołał u mnie Triacneal i Glyco A. Temat nie na ten wątek, więc zamilknę, a mogłabym tak godzinami....


Moje nowości:
krem bioturm z bio-serwatką
krem dla mężczyzn po goleniu lavera
próbka kremu pod oczy Martiny
peeling solny do ciała Organique

Wkrótce otrzymam:
płyn do demakijażu oczu Coslys - mój hit, bardzo dobrze wpływa na kondycję rzęs
tonik Pat&Rub


Córeczce kremik się podoba, mąż jeszcze nie zdążył się ogolić
Pierwsze wrażenia kremu pod oczy sprawiają, że muszę podziękować za polecenie . Peelingu jeszcze nie testowałam. Jeśli faktycznie będzie zostawiał taką tłustą warstwę jak opisuję Korah to będę go lekko zmywała żelem pod prysznic.
Fajne nowości klask i:

nie wiecie czemu asortyment bioturm zniknął ze sklepów????
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:47   #4540
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
lol
Myślicie, że sprosta zadaniu? Bo na zimę rozważam Redermic R z La Rosche Posay ...

przy okazji dziweczyny, jak wreszcie jest z tym propylene glycolem?


Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość

Moje nowości:
krem bioturm z bio-serwatką
krem dla mężczyzn po goleniu lavera
próbka kremu pod oczy Martiny
peeling solny do ciała Organique

Wkrótce otrzymam:
płyn do demakijażu oczu Coslys - mój hit, bardzo dobrze wpływa na kondycję rzęs
tonik Pat&Rub


Córeczce kremik się podoba, mąż jeszcze nie zdążył się ogolić
Pierwsze wrażenia kremu pod oczy sprawiają, że muszę podziękować za polecenie . Peelingu jeszcze nie testowałam. Jeśli faktycznie będzie zostawiał taką tłustą warstwę jak opisuję Korah to będę go lekko zmywała żelem pod prysznic.




Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

To dobrze, że masz winowajcę w garści. Ja może trochę niezbyt ładnie zrobiłam, ale musiałam dyskretnie obwąchać krem Alterry do rąk w sklepie i dla mnie okazał się koszmarkiem, którego się z resztą spodziewałam. Jestem w stanie go znieść w odżywce i masce do włosów, ale nie w kremie. Nie kupiłam
Loyd, Patrycja Pieguska, witajcie



właśnie mam problem z zapachami kosmetyków Alttery - tonik wylałam - sam alkohol w aromacie, a co gorsza podrażnił mnie...
__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 10:23   #4541
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość
przy okazji dziweczyny, jak wreszcie jest z tym propylene glycolem?


właśnie mam problem z zapachami kosmetyków Alttery - tonik wylałam - sam alkohol w aromacie, a co gorsza podrażnił mnie...
Szkodliwy (zdaje mi się, że to pochodna ropy naftowej) i czytałam, że może być mocno drażniący i aknegenny, ale często jest stosowany jako rozpuszczalnik dla substancji aktywnych i jest dobrym dla nich nośnikiem bo zwiększa zdolność przenikania wgłąb skóry, do tego jest tani. Nie powinno się go dodawać do kosmetyków przeznaczonych na okolice oczu i dla skór problematycznych. Nie jest uznawany przez organizacje certyfikujące pro-eko.

A który tonik, ten?: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...htswasser.html

Powiem Ci, że akurat ta seria zapachowo mi odpowiada, chociaż wiem, że wiele osób ma odruch wymiotny Bardzo lubię serum z tej serii, ale przestrzegam, że identycznie pachnie, co tonik Sam tonik miałam dawno temu i też mam po nim średnie wspomnienia, szału nie było.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 10:44   #4542
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szkodliwy (zdaje mi się, że to pochodna ropy naftowej) i czytałam, że może być mocno drażniący i aknegenny, ale często jest stosowany jako rozpuszczalnik dla substancji aktywnych i jest dobrym dla nich nośnikiem bo zwiększa zdolność przenikania wgłąb skóry, do tego jest tani. Nie powinno się go dodawać do kosmetyków przeznaczonych na okolice oczu i dla skór problematycznych. Nie jest uznawany przez organizacje certyfikujące pro-eko.

A który tonik, ten?: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...htswasser.html

Powiem Ci, że akurat ta seria zapachowo mi odpowiada, chociaż wiem, że wiele osób ma odruch wymiotny Bardzo lubię serum z tej serii, ale przestrzegam, że identycznie pachnie, co tonik Sam tonik miałam dawno temu i też mam po nim średnie wspomnienia, szału nie było.
pytam o ten propylene glicol, bo po pierwsze znalazłam info, że nie jest szkodliwy, a po drugie widzę go w kilku produktach z biochemii urody:
http://www.biochemiaurody.com/

chodź logika mi podpowiada, że w naturalnych kosmetykach nie powinien istnieć, bo to jednak ta pochodna ropy naftowej, a tych się unika w eco kosmetykach - a przynajmniej powinno

tak, dokładnie ten tonik...
dla mnie ta seria jest rozczarowaniem, miałam jeszcze krem do twarzy - on też trącił alkoholem i również mnie podrażniał...
w ogóle mimo pewnej sympatii do alterry ciężko znoszę te ich zapaszki, nawet jak nie wyczuwam alkoholu
np. żele, często mam wrażenie chemicznej nuty, ale ten z makiem pachnie bardzo fajnie - ten mi akurat przypadł do gustu
a teraz używam olejek z limonki (ja tylko w kąpieli stosuję olejki, albo do masażu - znaczy te przeznaczone do ciała) i ten jest super, pięknie pachnie i ładnie nawilża skórę
szamponów się boję od nich


__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 10:54   #4543
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość
pytam o ten propylene glicol, bo po pierwsze znalazłam info, że nie jest szkodliwy, a po drugie widzę go w kilku produktach z biochemii urody:
http://www.biochemiaurody.com/

chodź logika mi podpowiada, że w naturalnych kosmetykach nie powinien istnieć, bo to jednak ta pochodna ropy naftowej, a tych się unika w eco kosmetykach - a przynajmniej powinno

tak, dokładnie ten tonik...
dla mnie ta seria jest rozczarowaniem, miałam jeszcze krem do twarzy - on też trącił alkoholem i również mnie podrażniał...
w ogóle mimo pewnej sympatii do alterry ciężko znoszę te ich zapaszki, nawet jak nie wyczuwam alkoholu
np. żele, często mam wrażenie chemicznej nuty, ale ten z makiem pachnie bardzo fajnie - ten mi akurat przypadł do gustu
a teraz używam olejek z limonki (ja tylko w kąpieli stosuję olejki, albo do masażu - znaczy te przeznaczone do ciała) i ten jest super, pięknie pachnie i ładnie nawilża skórę
szamponów się boję od nich
Często uczulamy tu na wątku, że kosmetyki z bu nie są naturalne. tzn są, ale nie wszystkie się nadają do ocertyfikowania. Powiem tak, osobiście nie mam nic przeciwko, jeśli glikol wsadzają do produktów specjalistycznych, np preparatów z kwasami, "do zabiegów" w szerokim rozumieniu, bo zwiększa działanie takiego kwasu podobnie jak alkohol, który też nie każdy toleruje. Ja mam jednakże złe doświadczenia w stosowaniu glikoli w codziennej zwykłej pielęgnacji. Moja skóra, a mam podatną na trądzik, bardzo się pogarsza po kosmetykach, które je zawierają.

Ten żel z makiem pachnie obłędnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 10:58   #4544
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Często uczulamy tu na wątku, że kosmetyki z bu nie są naturalne. tzn są, ale nie wszystkie się nadają do ocertyfikowania. Powiem tak, osobiście nie mam nic przeciwko, jeśli glikol wsadzają do produktów specjalistycznych, np preparatów z kwasami, "do zabiegów" w szerokim rozumieniu, bo zwiększa działanie takiego kwasu podobnie jak alkohol, który też nie każdy toleruje. Ja mam jednakże złe doświadczenia w stosowaniu glikoli w codziennej zwykłej pielęgnacji. Moja skóra, a mam podatną na trądzik, bardzo się pogarsza po kosmetykach, które je zawierają.

Ten żel z makiem pachnie obłędnie
aaa, teraz rozumiem, bo zaskoczył mnie ten cały glycol w mleczku migdałowym
może opium tak na nas działa
__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:32   #4545
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Susabee, dla mnie zupełnie inny zapach od oleju cedrowego babuszki, tamten lubię, a ta Alterra nie ma nic kompletnie wspólnego i w ogóle daleko jej też do zapachu granata. Mnóstwo olejków eterycznych, taki ostry, nieprzyjemny. Już się raz męczyłam z balsamem brzoskwiniowym do ciala i identycznie pachniał.
Ale ja pisałam o kremie do rąk Eubiony, nie Alterry - tego chyba nawet nie miałam...
Wiem, że Eubiona jest dostępna w próbce, więc przy okazji jakichś zakupów zapytaj, czy czasem nie mają
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:41   #4546
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To dobrze, że masz winowajcę w garści. Ja może trochę niezbyt ładnie zrobiłam, ale musiałam dyskretnie obwąchać krem Alterry do rąk w sklepie i dla mnie okazał się koszmarkiem, którego się z resztą spodziewałam. Jestem w stanie go znieść w odżywce i masce do włosów, ale nie w kremie. Nie kupiłam
Susabee
, dla mnie zupełnie inny zapach od oleju cedrowego babuszki, tamten lubię, a ta Alterra nie ma nic kompletnie wspólnego i w ogóle daleko jej też do zapachu granata. Mnóstwo olejków eterycznych, taki ostry, nieprzyjemny. Już się raz męczyłam z balsamem brzoskwiniowym do ciala i identycznie pachniał.
Granatowa seria tak właśnie intensywnie pachnie, pisałam o tym nawet, że zapach może męczyć, bo nie jest to subtelna, delikatna nuta Tak samo pachnie pomadka do ust i krem do ciała.
Mnie nie zależy na pięknym zapachu, a na skutecznym działaniu, więc inaczej na to patrzę
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:49   #4547
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

dziewczyny, padłam, wiadomość z ostatniej chwili

kupiłam do mikstury na wypadanie włosów - olej lniany, no jak byk stoi:
100% Pure Linseed Oil - 100ml

zeskanowałam informacje - po angielsku - więc bez cudowania, a znam tak sobie...
powtarzało się 100% lindseed oil także w opisie, w który też się nie zgłębiałam...

i cóż... oglądam ten olej... i czytam na etykiecie, że po kontakcie ze skórą zmyć wodą z mydłem
to zaczęłam głębiej analizować tego cudaka, bo wydało mi się to co najmniej dziwne...
i doszłam, że kupiłam olej lniany do smarowania tych cholernych pałek do krykieta



no masakra

obawiam się, że nie nadaje się do kosmetycznego użytku, mimo, że w składzie znowu 100% Pure Linseed Oil...
__________________
Kosmetyczna Wyspa

Edytowane przez Patrycja Pieguska
Czas edycji: 2014-09-23 o 13:51
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:57   #4548
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Który dokładnie, ten dziecięcy? Ładnie się wchłania i super na przesuszenia, ale nie używałam na sobie, tylko syn.



A jaką wersję zapachową masz tego peelingu? Dla mnie on jest mocno średni i tłusty za bardzo i zamiast usuwać naskorek, to go tylko zakleja tym tłuszczem, ale podrasowałam go dodając zmielony ryż i sól i teraz jest dla mnie idealny
Tak, ten dziecięcy. Konsystencja mi bardzo odpowiada.



Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość
lol
Myślicie, że sprosta zadaniu? Bo na zimę rozważam Redermic R z La Rosche Posay ...

przy okazji dziweczyny, jak wreszcie jest z tym propylene glycolem?

właśnie mam problem z zapachami kosmetyków Alttery - tonik wylałam - sam alkohol w aromacie, a co gorsza podrażnił mnie...
Po dwóch tyg. stwierdzam, że Redermic R jest bardzo delikatny. Odpowiedni dla skóry wrażliwej.
Łączna zawartość retinolu wynosi 0,3% natomiast na iherbie 1%, co jest max. dopuszczalną dawką w kosmetykach ogólnodostępnych. Różnica w używaniu tych dwóch produktów może być znaczna. Zależy też od tego co chcesz osiągnąć.
Można uogólnić, że redermic jest dla tych niewtajemniczonych, co boją się kuku
W Retinol A 1% nie podoba mi się opakowanie, ale skoro tyle ludzi uważa, że cały czas działa to chyba tak jest.
Do rozważenia pozostawiam również produkty Renew z retinolem 0.5 i 1 z Biochemii Urody oraz olejek 1% Renova z mazideł.
Sama żałuję, że bardziej nie poszperałam przed zakupem.
Jak widać część mojej pielęgnacji nocnej jest dość nienaturalna, ale za to dzienna już jak najbardziej . Nie bić!
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:03   #4549
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Tak, ten dziecięcy. Konsystencja mi bardzo odpowiada.




Po dwóch tyg. stwierdzam, że Redermic R jest bardzo delikatny. Odpowiedni dla skóry wrażliwej.
Łączna zawartość retinolu wynosi 0,3% natomiast na iherbie 1%, co jest max. dopuszczalną dawką w kosmetykach ogólnodostępnych. Różnica w używaniu tych dwóch produktów może być znaczna. Zależy też od tego co chcesz osiągnąć.
Można uogólnić, że redermic jest dla tych niewtajemniczonych, co boją się kuku
W Retinol A 1% nie podoba mi się opakowanie, ale skoro tyle ludzi uważa, że cały czas działa to chyba tak jest.
Do rozważenia pozostawiam również produkty Renew z retinolem 0.5 i 1 z Biochemii Urody oraz olejek 1% Renova z mazideł.
Sama żałuję, że bardziej nie poszperałam przed zakupem.
Jak widać część mojej pielęgnacji nocnej jest dość nienaturalna, ale za to dzienna już jak najbardziej . Nie bić!
o super, dzięki za info...
chętnie poczytam...

obawiam się, że na początek powinnam sięgnąć po coś delikatniejszego...
__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 14:14   #4550
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość
może opium tak na nas działa


[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;48253088]Ale ja pisałam o kremie do rąk Eubiony, nie Alterry - tego chyba nawet nie miałam...
Wiem, że Eubiona jest dostępna w próbce, więc przy okazji jakichś zakupów zapytaj, czy czasem nie mają [/QUOTE]

Ach, teraz rozumiem

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Granatowa seria tak właśnie intensywnie pachnie, pisałam o tym nawet, że zapach może męczyć, bo nie jest to subtelna, delikatna nuta Tak samo pachnie pomadka do ust i krem do ciała.
Mnie nie zależy na pięknym zapachu, a na skutecznym działaniu, więc inaczej na to patrzę
i maska i odżywka, ale one nie zostają na włosach Mnie też nie zależy na zapachu, bo może nie mieć w ogóle zapachu, byle by nie przeszkadzał. Kupiłam ten szampon migdałowy
Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość
dziewczyny, padłam, wiadomość z ostatniej chwili

kupiłam do mikstury na wypadanie włosów - olej lniany, no jak byk stoi:
100% Pure Linseed Oil - 100ml

zeskanowałam informacje - po angielsku - więc bez cudowania, a znam tak sobie...
powtarzało się 100% lindseed oil także w opisie, w który też się nie zgłębiałam...

i cóż... oglądam ten olej... i czytam na etykiecie, że po kontakcie ze skórą zmyć wodą z mydłem
to zaczęłam głębiej analizować tego cudaka, bo wydało mi się to co najmniej dziwne...
i doszłam, że kupiłam olej lniany do smarowania tych cholernych pałek do krykieta



no masakra

obawiam się, że nie nadaje się do kosmetycznego użytku, mimo, że w składzie znowu 100% Pure Linseed Oil...
No to ostro Dajesz czadu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:25   #4551
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


No to ostro Dajesz czadu
małż też mnie "pochwalił"
na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że po pierwsze, tyle co czytałam o tym oleju, nigdzie nie znalazłam wzmianki, że do kijków krykietowych...
a określenie "pure" - no kurcze, czysty, czyli przynajmniej do skóry, bez jakichkolwiek dodatków...
dla mnie pure - to coś no bez skazy, udziwnień tylko to i nic więcej...

a tu proszę... gdyby było po polsku, pewnie bym doczytała, a tak jak pure, no to pure

może któraś gra w krykieta? - to odstąpię ten olej


__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:27   #4552
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Słyszałam że jest tu mała kopalnia wiedzy
Zabieram się za lekturę wątku))
Hej , witaj, zapraszamy
Jak tam podkład- wart swojej ceny Tą rekomendację dla Tarte muszę jednak wycofać, bo jak się dokopałam do składów, to padłam- naturalni są tylko z nazwy
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:04   #4553
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
W Retinol A 1% nie podoba mi się opakowanie, ale skoro tyle ludzi uważa, że cały czas działa to chyba tak jest.
Do rozważenia pozostawiam również produkty Renew z retinolem 0.5 i 1 z Biochemii Urody oraz olejek 1% Renova z mazideł.
Sama żałuję, że bardziej nie poszperałam przed zakupem.
Jak widać część mojej pielęgnacji nocnej jest dość nienaturalna, ale za to dzienna już jak najbardziej . Nie bić!
no ja mam trzecie pudełko tego kremu i zaręczam, że w moim przypadku czas upywający od otwarcia nie osłabia działania; wręcz nawet czasem się zastanawiam, czy on po takiej np. przerwie wakacyjnej, nie nabiera większej mocy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 16:16   #4554
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Korah

Mam wersję z bambusem.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 16:50   #4555
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Lauressowe łupy


Posłałam męża do apteki po jakieś nawilżające tabletki do gardła i wrócił z .... capitavitem hydro control
No w sumie nawilżające
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 101_9257.jpg (166,4 KB, 16 załadowań)
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 17:03   #4556
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Korah

Mam wersję z bambusem.
Ja mam kokosową


15% na serię z wit. E w Dr Organic


.

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość
małż też mnie "pochwalił"
na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że po pierwsze, tyle co czytałam o tym oleju, nigdzie nie znalazłam wzmianki, że do kijków krykietowych...
a określenie "pure" - no kurcze, czysty, czyli przynajmniej do skóry, bez jakichkolwiek dodatków...
dla mnie pure - to coś no bez skazy, udziwnień tylko to i nic więcej...

a tu proszę... gdyby było po polsku, pewnie bym doczytała, a tak jak pure, no to pure

może któraś gra w krykieta? - to odstąpię ten olej

Krykiet powiadasz, tego jeszcze nie próbowałam
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 17:52   #4557
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Który dokładnie, ten dziecięcy? Ładnie się wchłania i super na przesuszenia, ale nie używałam na sobie, tylko syn.






Naprawdę aż tak źle z tym szamponem? Ja mam wrażenie, że nigdy jeszcze nie miałam łagodniejszego szamponu. A kremik na pewno wypróbuję


niestety. szampon labell bio mi wysusza skórę głowy i po nim się drapię
odpuściłam sobie.

tak mnie męczyły te 2 produkty, że w końcu poszłam i kupiłam:
eliksir do demakijażu - pachnie obłędnie http://www.goldenoil.pl/product_info...oducts_id=2581
krem nawilżający http://www.goldenoil.pl/product_info.php?
products_id=2517

jeszcze mnie męczą mydła z gabką morską lub trukwą
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 18:22   #4558
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość


niestety. szampon labell bio mi wysusza skórę głowy i po nim się drapię
odpuściłam sobie.

tak mnie męczyły te 2 produkty, że w końcu poszłam i kupiłam:
eliksir do demakijażu - pachnie obłędnie http://www.goldenoil.pl/product_info...oducts_id=2581
krem nawilżający http://www.goldenoil.pl/product_info.php?
products_id=2517

jeszcze mnie męczą mydła z gabką morską lub trukwą
Potrafisz się pocieszyć

A szampon w takim razie nie jest aż tak delikatny jak się wydaje, krótki skład, jednak okazuje się, że i takie robią psikusy, pewnie aloes, albo ALS
(mamy do pogadania)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 18:29   #4559
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Potrafisz się pocieszyć

A szampon w takim razie nie jest aż tak delikatny jak się wydaje, krótki skład, jednak okazuje się, że i takie robią psikusy, pewnie aloes, albo ALS
(mamy do pogadania)
a w sumie nie miałam po czym się pocieszać. po prostu doszłam do wniosku, że co się będę męczyć i
poszlam kupić
to jeszcze mi się spodobało. pachnie pięknie.
http://www.goldenoil.pl/product_info...oducts_id=2756

stawiam na aloes. mleczko do demakijażu z aloesem zmasakrowała mi twarz. aloes nie dla mnie

pogadać? ja o niczym nie wiem
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2014-09-23 o 19:05
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 18:37   #4560
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;48253995]Hej , witaj, zapraszamy
Jak tam podkład- wart swojej ceny Tą rekomendację dla Tarte muszę jednak wycofać, bo jak się dokopałam do składów, to padłam- naturalni są tylko z nazwy [/QUOTE]

dziękuję za powitanie.
Podkład bardzo dobry, ale niestety moja cera się ostatnio zbuntowala wz z ciągłymi eksperymentami podkładowymi i z podkulonym ogonem wróciłam do Bobbi Brown SpF 15 za 1/5 ceny tamtego.
Ja śledzę wątek i szukam sklepów z przyjazną skórze ,naturalną kolorówką tu u siebie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 18:55:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.