Suszyć czy nie suszyć.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-26, 13:05   #1
anuanusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 077

suszyć czy nie??


witajcie. Mam przetłuszczające się włosy u nasady i suche końcówki. lepiej suszyć włosy chłodnym powietrzem suszarki czy w ogóle ich nie suszyć??? dodam, że jak ich nie wysuszę to mi się puszą. Co jest zdrowsze dla włosów??
anuanusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 14:33   #2
angela__
Rozeznanie
 
Avatar angela__
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 569
GG do angela__
Dot.: suszyć czy nie??

moje włosy też przetuszczają się u nasady.
od kąd zaczełam je intensywnie nawilżac i odłożyłam w kąt suszarkę zauważyłam że o wiele dłużej wytrzymyją świeże
więc radze przestać suszyć włosy suszarką
angela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 11:48   #3
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: suszyć czy nie??

Nie suszyć.Zniszczysz końcówki a do tego szybciej będą się przetłuszczać .Na moich włosach suszarka w ogóle się nie sprawdza ,same szkody .
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 12:47   #4
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: suszyć czy nie??

Najlepiej żeby włosy same wyschły, ale u mnie to nie przejdzie, dlatego staram sie suszyć zimnym powietrzem, od razu je trochę układam inaczej był wyglądała jak "pierun w mietłe strzelił"
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 12:52   #5
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: suszyć czy nie??

suszarka wysusza włosy więc jeśli są naprawdę przesuszone i zniszczone - lepiej odstawić i zainwestować w nawilżanie i regenerację
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 12:58   #6
girl96
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 1 100
Dot.: suszyć czy nie??

Zdrowsze według mnie jest niesuszenie włosów. Mam podobny tym włosów do Twoich anuanusiu i gdy je wysuszę trochę bardziej mi się puszą. Często po umyciu włosów zawijam je w ręcznik i chodzę z nim półtorej godziny. Później modeluję szczotką i wsmarowuję odżywkę bez spłukiwania i pomagam sobie żelem i pianką. Na następny dzień prostuję końcówki i jest OK.
girl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 13:53   #7
qaula
Przyczajenie
 
Avatar qaula
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
Dot.: suszyć czy nie??

Ja miałam lekko przetłuszczające sie włosy Ale na jakis czas odłożyłam odżywki (strasznie obciążały mi włosy), używałam tanich, ziołowych szamponów i używałam suszarki Teraz mam świeże i lekkie włosy Ja nie rostanę się z suszareczką
__________________
Nie ma chyba większego wysiłku, niż usiłować ładnie wyglądać od rana do północy - Brigitte Bardot
qaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-02, 13:57   #8
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: suszyć czy nie??

Włosów nie należy suszyć gorącym powietrzem. Chłodny, delikatny nawiew nie zrobi im krzywdy.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 14:19   #9
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Włosów nie należy suszyć gorącym powietrzem. Chłodny, delikatny nawiew nie zrobi im krzywdy.


Tez tak mysle
A najlepiej by bylo w ogole nie uzywac suszarki
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 14:40   #10
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
Tez tak mysle
A najlepiej by bylo w ogole nie uzywac suszarki
Nie zawsze pozostawianie włosów do naturalnego wyschnięcia jest zdrowe.
Nie powinny robić tego osoby, które mają problemy skórne - woda rozpulchnia naskórek i nasila objawy.
Często u osób z bardzo suchymi włosami chłodny (szczególnie z jonizacją) nawiew pozwala domknąć i wygładzić włosy, dodatkowo ich nie osłabiając.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 07:23   #11
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Nie zawsze pozostawianie włosów do naturalnego wyschnięcia jest zdrowe.
Nie powinny robić tego osoby, które mają problemy skórne - woda rozpulchnia naskórek i nasila objawy.
Często u osób z bardzo suchymi włosami chłodny (szczególnie z jonizacją) nawiew pozwala domknąć i wygładzić włosy, dodatkowo ich nie osłabiając.

Wow nie wiedzialam
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-03, 12:04   #12
anuanusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 077
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Nie zawsze pozostawianie włosów do naturalnego wyschnięcia jest zdrowe.
Nie powinny robić tego osoby, które mają problemy skórne - woda rozpulchnia naskórek i nasila objawy.
Często u osób z bardzo suchymi włosami chłodny (szczególnie z jonizacją) nawiew pozwala domknąć i wygładzić włosy, dodatkowo ich nie osłabiając.
to ja chyba należę do tego drugiego typu. Mam bardzo suche końcówki i strasznie mi się puszą jak ich nie wysuszę wyglądają strasznie 'sianowato'
anuanusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 12:33   #13
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: suszyć czy nie??

Mój fryzjer rzecze: suszyć. Zwłaszcza zimą - w sumie wiadomo czemu.
Za to prawdziwym killerem jest prostownica. Suszarką krzywdy wielkiej włosom się raczej nie zrobi (zwłaszcza przy letnim nawiewie), prostowanie to dopiero masakra. Potraktować włosy przynajmniej takimi 220 Celcjuszami (od takiej tempertury ponoć prostowanie ma sens) ?? Horror!!

Suszę, używam odżywek, maseczek i nic dramatycznego z włosami mi się nie dzieje. Coś tam się trochę rozdwaja, ale to w końcu normalne.
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 15:24   #14
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: suszyć czy nie??

suszenie z pewnoscia nie jest dobre dla wlosow, strasznie je wysusza
kiedys suszylam wlosy codziennie goracym nawiewem i byly przesuszone, koncowki sie rozdwajaly
odkad odstawilam suszarke problem suchych wlosow znknal
prostownicy mowie stanowcze NIE, w zyciu bym tego "niszczyciela" wlosow nie kupla
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 15:18   #15
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: suszyć czy nie??

nie susz, tylko znajdz odpowiedni szampon aby ci sie wlosy nie puszyly,a na konce mozesz dawac serum albo jedwab ;]
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 14:06   #16
Zu2ia
Rozeznanie
 
Avatar Zu2ia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 589
Dot.: suszyć czy nie??

ja suszylam wlosy codziennie przez 3 lata.. po tym czasie wygladaly tragicznie:/ szczegolnie wlasnie koncowki. rok temu przestalam jej uzywac i teraz moje wloski spotykaja sie z tym urzadzeniem tylko srednio co dwa miesiace u fryzjera i sa o wiele ladniejsze ja osobisci radzilabym Ci odstawienie suszarki. lepiej niech schna same
__________________
Lubię smak zwycięstwa, ten magiczny smak!


Moje Kochanie
Zu2ia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 18:33   #17
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: suszyć czy nie??

Kiedy mialam zdrowe wlosy, mimo farbowania moglam suszyc i wygladaly wtedy i ukladaly sie lepiej niz bez suszary. Jednak zawsze stosowalam chlodny nawiew i jonizator. W tej chwili sa zniszczone i mimo tego, ze chcialabym zeby wygladaly jak najladniej, bo mam juz dosc problemow z nimi - wytrzymuje bez suszarki. Chyba, ze sie bardzo spiesze a jest zimno.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 19:12   #18
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: suszyć czy nie??

moim zdaniem chłodny nawiew tak bardzo nie niszczy włosów .

osobiscie nie wyobrazam sobie nie suszyc wlosów, bo nawet jak są zdrowe to u mnie niesuszone wyglądają tragicznie, a wysuszone są mięciutkie i ładnie się układają
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 08:13   #19
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: suszyć czy nie??

mam raczej krótkie włosy suszę,chodż nie codziennie,ale moją zasada jest
trzymam suszarkę w odległości co najmniej 10-15 cm od włosów !!!!!!!!!!!!!!
i tego się trzymam-mam nawiew-wichury i zwykły ale tez tylko chyba ciepły strumień
Nic strasznego nie zauważyłam,kazdy mi mówi,ze mam zdrowe i błyszczace włosy-może temu,ze sa krótkie póki co?
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 12:29   #20
Zu2ia
Rozeznanie
 
Avatar Zu2ia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 589
Dot.: suszyć czy nie??

mi sie wydaje ze krotkie wlosy zawsze beda wygladaly zdrowiej niz dlugie np koncowki sie nie ocieraja o plecy i juz jest jeden problem mniej, nie ma rozdwojonych koncow
__________________
Lubię smak zwycięstwa, ten magiczny smak!


Moje Kochanie
Zu2ia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 15:39   #21
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: suszyć czy nie??

według mnie lepiej jest dać im naturalnie wyschnąć tak też radził mój fryzjer moje włosy również przetłuszczają się u nasady, natomiast reszta włosów się puszy odkąd nie suszę włosy stały się "normalne"- nie mam siana dodatkowo po spłukaniu odżywki płukam je w zimnej wodzie- dzięki temu są wygładzone i błyszczące a także nie przetłuszczają się zbyt szybko
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 15:55   #22
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: suszyć czy nie??

Problem pojawia się, kiedy włosy naprawdę mocno się przetłuszczają i wymagają codziennego mycia, najlepiej rano Sama mam dość cienkie i przetłuszczające się włosy i umycie ich wieczorem powoduje, że następnego dnia po południu wyglądam, jakbym ich kilka dni nie myła (nie jest to jedynie moje zdanie ). Staram się używać szamponów bez SLS, odżywki kupuję bez silikonów, a mimo to, włosy jak były przyklapnięte, tak są. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak tylko mycie i suszenie ich rano
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 14:24   #23
embrace2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
Dot.: suszyć czy nie??

Moim zdaniem wiele zależy od suszarki.Jeśli będziemy suszyć włosy porządnym urządzeniem,które ma zimny strumień powietrza i funkcję jonizacji a dodatkowo nie będziemy trzymać suszarki blisko włosów i skóry głowy,to nie powinno być większych problemów.Zawsze można jeszcze użyć kosmetyków zabezpieczających włosy przed wysoką temperaturą.
embrace2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 11:06   #24
anuanusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 077
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Problem pojawia się, kiedy włosy naprawdę mocno się przetłuszczają i wymagają codziennego mycia, najlepiej rano Sama mam dość cienkie i przetłuszczające się włosy i umycie ich wieczorem powoduje, że następnego dnia po południu wyglądam, jakbym ich kilka dni nie myła (nie jest to jedynie moje zdanie ). Staram się używać szamponów bez SLS, odżywki kupuję bez silikonów, a mimo to, włosy jak były przyklapnięte, tak są. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak tylko mycie i suszenie ich rano
Wiesz spróbuj może waxa też miałam zniszczone, obciążone przez odżywki a dzięki niemu mam 2 razy bardziej puszyste polecam
embrace2 mam cienkie włosy więc nie chce ich jeszcze dodatkowo obciążać

dzięki za wszystkie porady nie susze już włosów ale końcówki nadal są suche, zawsze były
anuanusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:01   #25
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: suszyć czy nie??

Waxa używam od dobrych kilku lat
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 11:28   #26
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Problem pojawia się, kiedy włosy naprawdę mocno się przetłuszczają i wymagają codziennego mycia, najlepiej rano Sama mam dość cienkie i przetłuszczające się włosy i umycie ich wieczorem powoduje, że następnego dnia po południu wyglądam, jakbym ich kilka dni nie myła (nie jest to jedynie moje zdanie ). Staram się używać szamponów bez SLS, odżywki kupuję bez silikonów, a mimo to, włosy jak były przyklapnięte, tak są. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak tylko mycie i suszenie ich rano
Może przegrzewasz włosy? Czego sprobój, mycie w chłodnej wodzie, wysuszenie naturalne, żadnych turbanów.
Pomaga napar z pokrzywy i płukanka piwna.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 12:48   #27
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Za to prawdziwym killerem jest prostownica. Suszarką krzywdy wielkiej włosom się raczej nie zrobi (zwłaszcza przy letnim nawiewie), prostowanie to dopiero masakra. Potraktować włosy przynajmniej takimi 220 Celcjuszami (od takiej tempertury ponoć prostowanie ma sens) ?? Horror!!

Mam prostownicę,której maksymalna temperatura wynosi 180 stopni i zapewniam,że używanie jej także ma sens
Nie wspomnę o tym,że często ustawiam ją na mniej,np. 140 stopni.
Hm,killer..w moim przypadku to się nie sprawdziło,nie zamierzam oczywiście głosić teorii,że żelazko pomaga włosom,ale moje są dalej błyszczące i nic im nie jest,mówię tu o grzywce,którą prostuję codziennie od 6 miesięcy.



Za to unikam suszarki,po niej mam włosy jak siano,od kilku lat użyłam dosłownie kilka razy.To dla mnie ostateczność.
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 12:58   #28
anuanusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 077
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez fugeela Pokaż wiadomość
Mam prostownicę,której maksymalna temperatura wynosi 180 stopni i zapewniam,że używanie jej także ma sens
Nie wspomnę o tym,że często ustawiam ją na mniej,np. 140 stopni.
Hm,killer..w moim przypadku to się nie sprawdziło,nie zamierzam oczywiście głosić teorii,że żelazko pomaga włosom,ale moje są dalej błyszczące i nic im nie jest,mówię tu o grzywce,którą prostuję codziennie od 6 miesięcy.



Za to unikam suszarki,po niej mam włosy jak siano,od kilku lat użyłam dosłownie kilka razy.To dla mnie ostateczność.
a używasz czegoś ochronnego przed prostowaniem


vretka ja już nie susze włosów i pozwalam im całkowicie wysnąć tz. ok godziny półtorej schną same włosy mam za łopatki, myje wieczorem i dłużej wytrzumują świeże, jak dobrze wysną i ich nie susze
anuanusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 13:42   #29
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: suszyć czy nie??

Ja zauważyłam, że jak suszyłam włosy mocnym i ciepłym nawiewem, bo chciałam, aby wyschły w 5 minut, to były one później takie szorstkie i jakby lepkie, niedomyte. Dlatego jesli już musze wysuszyć włosy, to trzymam suszarke z dala od głowy, najpierw lekko je podsuszając, potem zostawiam na parę minut i później kończę dosuszanie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 14:15   #30
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: suszyć czy nie??

Cytat:
Napisane przez anuanusia Pokaż wiadomość
a używasz czegoś ochronnego przed prostowaniem


Nie.Używam szamponu i odżywki Elseve nutri-coś tam (żółty/różowy) lub zestaw GlissKur różowy.Po każdym myciu spłukuję włosy chłodną wodą i spryskuję je odżywką GlissKur z jedwabiem.
Bałam się,że zrujnuję włosy żelazkiem,ale one naprawdę są zdrowe.Czasem prostuję też na całej długości,ale to sporadycznie.
Mam włosy kręcone (loki tylko od uszu w dół na górze są proste) i mają tendencję do puszenia się,ale kosmetyki czynią cuda.Dopiero jak potraktuję włosy suszarką wyglądam jak miotła,mam mnóstwo takich sterczących na każdej długości krótkich włosków,ale to jest charakterystyczne dla włosów kręconych i miałam tak już jako dziecko gdy nie używałam prostownicy.
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.