Pytania i porady fryzjerskie - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-09-02, 21:32   #2161
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 43
GG do innaodmienna
Z rudo¶ci w popielaty blond i co dalej?

Hey, od 4 lat farbowa³am siê na rudo. Dzi¶ prze³om, k±piel rozja¶niaj±ca i farbowanie. Fryzjer zafundowa³ mi wyj¶cie z moich czerwono-pomarañczowych rudo¶ci w szaro-popielato-khaki blond. Powiedzia³, ze kolor siê trochê znormalizuje i wyp³ucze z czasem, potem mo¿emy dalej dzia³aæ, Zanim farbowa³am siê na rudo mia³am s³oneczny ciep³y jasny blond, chcia³abym do tego wróciæ. Po jakim czasie, jak± farba, jakim odcieniem radzi³yby¶cie co¶ zadzia³aæ? Kolor sam w sobie obecnie który mam mi siê w miarê podoba, ale chcia³abym, ¿eby by³ cieplejszy, bardziej blond i bardziej z³ocisty. W przysz³o¶ci chcia³abym wyj¶æ do swoich i nie musieæ ju¿ siê farbowaæ.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 215281_206451962708309_7447521_n.jpg (76,0 KB, 10 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 11947679_987525177934313_3104480629316205985_n.jpg (54,7 KB, 22 za³adowañ)
innaodmienna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-02, 22:50   #2162
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 212
Dot.: Z rudo¶ci w popielaty blond i co dalej?

Cytat:
Napisane przez innaodmienna Poka¿ wiadomo¶æ
Hey, od 4 lat farbowa³am siê na rudo. Dzi¶ prze³om, k±piel rozja¶niaj±ca i farbowanie. Fryzjer zafundowa³ mi wyj¶cie z moich czerwono-pomarañczowych rudo¶ci w szaro-popielato-khaki blond. Powiedzia³, ze kolor siê trochê znormalizuje i wyp³ucze z czasem, potem mo¿emy dalej dzia³aæ, Zanim farbowa³am siê na rudo mia³am s³oneczny ciep³y jasny blond, chcia³abym do tego wróciæ. Po jakim czasie, jak± farba, jakim odcieniem radzi³yby¶cie co¶ zadzia³aæ? Kolor sam w sobie obecnie który mam mi siê w miarê podoba, ale chcia³abym, ¿eby by³ cieplejszy, bardziej blond i bardziej z³ocisty. W przysz³o¶ci chcia³abym wyj¶æ do swoich i nie musieæ ju¿ siê farbowaæ.
Masz piêkny kolor! Skoro dzisiaj by³y rozja¶niane i farbowane, radzê poczekaæ oko³o miesi±ca do na³o¿enia kolejnej farby. Kolor z pewno¶ci± siê mocno ociepli i rozja¶ni Poza tym, nie ma sensu nak³adaæ farby na mocno napigmentowane w³osy tu¿ po farbowaniu, poniewa¿ kolor z³apie du¿o s³abiej.
Mo¿esz spróbowaæ p³ukanek; odpowiedni by³by cyklamen lub p³ukanka z ³upin cebuli.
Wutkje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-02, 23:02   #2163
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Z rudo¶ci w popielaty blond i co dalej?

Oky, to poczekam ten miesi±c i zobaczê. Muszê siê na nowo przyzwyczaiæ do takich w³osów, po kilku latach czerwieni. No fryzjer radzi³ mi, ¿ebym póki co nie robi³a p³ukanek bo wyp³uczê sobie popiel i przebije mi kurczakowy ¿ó³ty z rozja¶niania. Niemniej, masz racjê wstrzymam siê i zobaczê jak siê rozwinie temat.
Z takich rudo¶ci wysz³am do takiego ¿ó³tka, wiêc jaka jest szansa, ¿e ten popielaty neutralny blond przerodzi siê w co¶ cieplejszego?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4238.jpg (97,8 KB, 8 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 11866473_976517319035099_6369951765861894006_n.jpg (90,6 KB, 6 za³adowañ)

Edytowane przez innaodmienna
Czas edycji: 2015-09-02 o 23:57
innaodmienna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 08:09   #2164
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: Z rudo¶ci w popielaty blond i co dalej?

Chyba po raz pierwszy pojawia siê tu kto¶, kto chce ociepliæ blond, a nie och³odziæ
farba na pewno wyp³ucze siê, ju¿ po 2-3 tygodniach kolor bêdzie mniej popielaty. Do nastêpnego farbowania po prostu kup cieplejszy blond, z³oty bêdzie mia³ numer 3 po kropce.
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 09:12   #2165
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 440
Dot.: Z rudo¶ci w popielaty blond i co dalej?

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba po raz pierwszy pojawia siê tu kto¶, kto chce ociepliæ blond, a nie och³odziæ
farba na pewno wyp³ucze siê, ju¿ po 2-3 tygodniach kolor bêdzie mniej popielaty. Do nastêpnego farbowania po prostu kup cieplejszy blond, z³oty bêdzie mia³ numer 3 po kropce.

Ale je¶li teraz ma na³o¿ony popiel i za miesi±æ pofarbuje z .3 jak radzisz to nie wyjdzie zielony?
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 09:39   #2166
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Z rudo¶ci w popielaty blond i co dalej?

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba po raz pierwszy pojawia siê tu kto¶, kto chce ociepliæ blond, a nie och³odziæ
farba na pewno wyp³ucze siê, ju¿ po 2-3 tygodniach kolor bêdzie mniej popielaty. Do nastêpnego farbowania po prostu kup cieplejszy blond, z³oty bêdzie mia³ numer 3 po kropce.
Haha, no chcia³abym wróciæ do swojego s³onecznego blondu chocia¿ w jakim¶ drobnym stopniu, mam nadziejê ¿e moje w³osy odrastaæ bêd± ju¿ w takim klimacie. Ch³odny blond mi siê jako¶ nie podoba, wolê naturalny efekt dla kogo¶ pomiêdzy jasny, a ¶rednim blondem.
Niemniej, tak jak kole¿anka ni¿ej napisa³a. Nie wyjdzie zielonkawy/khaki na tym popiele?
innaodmienna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 10:50   #2167
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 212
Dot.: Z rudo¶ci w popielaty blond i co dalej?

Cytat:
Napisane przez innaodmienna Poka¿ wiadomo¶æ
Haha, no chcia³abym wróciæ do swojego s³onecznego blondu chocia¿ w jakim¶ drobnym stopniu, mam nadziejê ¿e moje w³osy odrastaæ bêd± ju¿ w takim klimacie. Ch³odny blond mi siê jako¶ nie podoba, wolê naturalny efekt dla kogo¶ pomiêdzy jasny, a ¶rednim blondem.
Niemniej, tak jak kole¿anka ni¿ej napisa³a. Nie wyjdzie zielonkawy/khaki na tym popiele?
Wydaje mi siê, ¿e popiel siê wyp³ucze do tego stopnia, ¿e bêdziesz ju¿ wtedy mieæ be¿owy, o ile nie po prostu ciep³y kolor w³osów. Zieleñ raczej nie wyjdzie, najbezpieczniej bêdzie jednak kiedy poka¿esz nam zdjêcia ju¿ wyp³ukanego koloru

Zawsze mo¿na te¿ zrobiæ kolor koñcówk± /7 lub /73, wczoraj robi³am w³osy Inebry± 9/7 i zakocha³am siê w tym ciep³ym odcieniu blondu
Wutkje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 11:02   #2168
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Z rudo¶ci w popielaty blond i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Wutkje Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje mi siê, ¿e popiel siê wyp³ucze do tego stopnia, ¿e bêdziesz ju¿ wtedy mieæ be¿owy, o ile nie po prostu ciep³y kolor w³osów. Zieleñ raczej nie wyjdzie, najbezpieczniej bêdzie jednak kiedy poka¿esz nam zdjêcia ju¿ wyp³ukanego koloru

Zawsze mo¿na te¿ zrobiæ kolor koñcówk± /7 lub /73, wczoraj robi³am w³osy Inebry± 9/7 i zakocha³am siê w tym ciep³ym odcieniu blondu
W sumie mogê tak zrobiæ, miesi±c poczekam myj±c regularnie swoimi kosmetykami i zobaczymy co siê stanie. Chocia¿ fryzjer mi powiedzia³, ¿e kolor mi siê nie ociepli… No ale wiadomo ile ludzi tyle zdañ, oka¿e siê w praniu dos³ownie i w przeno¶ni . Jak wyp³uczê trochê to co mam, to wklejê zdjêcie i bêdziemy kombinowaæ w takim razie.
A mo¿esz pokazaæ efekt z t± farb±?
innaodmienna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 11:14   #2169
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Je¶li nie mia³a¶ bardzo mocno przeja¶nionych w³osów, to na pewno kolor siê ociepli Swoj± drog± zazdroszczê takiego problemu, bo ja bym chcia³a ch³odniejszy blond, a mam taki z³oto-rudawy

A je¶li chcesz po popielu zafarbowaæ czym¶ ze z³otem, mo¿esz u¿yæ .31 lub .13 i nie bêdzie zieleni.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 11:17   #2170
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li nie mia³a¶ bardzo mocno przeja¶nionych w³osów, to na pewno kolor siê ociepli Swoj± drog± zazdroszczê takiego problemu, bo ja bym chcia³a ch³odniejszy blond, a mam taki z³oto-rudawy

A je¶li chcesz po popielu zafarbowaæ czym¶ ze z³otem, mo¿esz u¿yæ .31 lub .13 i nie bêdzie zieleni.
Gdzie¶ wy¿ej wrzuci³am zdjêcie z etapu rozja¶niania, z³apa³o ró¿nie gdzieniegdzie pomarañcz, przy nasadzie by³y bia³e ale tylko gdzieniegdzie. Ogólnie by³y rozja¶nione do takiego pomarañczowo-¿ó³tego kurczaczka, mimo ze na niskiej wodzie i w k±pieli rozja¶niaj±cej to moje w³osy szybko i mocno z³apa³y.
No widzisz, jak to bywa z kobietami… Ja w³a¶nie chcia³abym z³oto-rudawy… Nigdy siê nikomu nie dogodzi.
innaodmienna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 11:39   #2171
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 212
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Inebrya 9/7, naturalnie mam odrost w kolorze popielatego blondu poziom 7. Jestem z tych, którzy w³osy chc± jak najbardziej ociepliæ, u mnie popiel siê wybija naprawdê mocno
Nastêpnym razem zastanowiê siê nad zrobieniem 9/73.

P.S. W³osy s± mocno odkszta³cone od gumki.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0519.jpg (119,8 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0533.JPG (145,2 KB, 10 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0515.JPG (182,0 KB, 8 za³adowañ)

Edytowane przez Wutkje
Czas edycji: 2015-09-03 o 11:40
Wutkje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 11:48   #2172
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Wutkje Poka¿ wiadomo¶æ
Inebrya 9/7, naturalnie mam odrost w kolorze popielatego blondu poziom 7. Jestem z tych, którzy w³osy chc± jak najbardziej ociepliæ, u mnie popiel siê wybija naprawdê mocno
Nastêpnym razem zastanowiê siê nad zrobieniem 9/73.

P.S. W³osy s± mocno odkszta³cone od gumki.
Ooo! Powiedzmy, ¿e mniej wiêcej o to w³a¶nie mi chodzi . Poczekam ten miesi±c i skusze siê chyba na to co Ty
innaodmienna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 11:48   #2173
maJolie
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 206
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Wutkje Poka¿ wiadomo¶æ
Inebrya 9/7, naturalnie mam odrost w kolorze popielatego blondu poziom 7. Jestem z tych, którzy w³osy chc± jak najbardziej ociepliæ, u mnie popiel siê wybija naprawdê mocno
Nastêpnym razem zastanowiê siê nad zrobieniem 9/73.

P.S. W³osy s± mocno odkszta³cone od gumki.
Moim zdaniem ch³odniejszy blond jest ³adniejszy ni¿ ciep³y, szczególnie do bladych karnacji.
maJolie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 12:16   #2174
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 212
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez maJolie Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem ch³odniejszy blond jest ³adniejszy ni¿ ciep³y, szczególnie do bladych karnacji.
No tak, ale akurat do mojego koloru têczówki, czerwieni ust i innych pasuj± ciep³e kolory. W zimnych wygl±dam jak topielica To ju¿ s± bardziej indywidualne kwestie, zimne blondy równie¿ mi siê podobaj±, ale ju¿ niekoniecznie na moich w³osach.

EDIT: innaodmienna, 9/73 jest jeszcze cieplejszy, wiêc je¶li z Twoich w³osów farba s³abo siê spierze, na³ó¿ ten odcieñ

Edytowane przez Wutkje
Czas edycji: 2015-09-03 o 12:18
Wutkje jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 12:31   #2175
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A powiedzcie mi moje drogie, je¶li mam ciemno br±zowe oczy, ciemne brwi i rzêsy, a do tego jasn± cerê w odcieniach ¿ó³tych i lubiê mocne kolory szminki, to lepsze by³yby blondy ciep³e czy ch³odne? Bo na dobr± sprawê, nastawi³am siê tak na te ciep³e, a mog± mi nie pasowaæ zupe³nie, bo jednak za dzieciaka to na to siê inaczej patrzy³o, by³ blond i tyle.
innaodmienna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-03, 12:45   #2176
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez innaodmienna Poka¿ wiadomo¶æ
A powiedzcie mi moje drogie, je¶li mam ciemno br±zowe oczy, ciemne brwi i rzêsy, a do tego jasn± cerê w odcieniach ¿ó³tych i lubiê mocne kolory szminki, to lepsze by³yby blondy ciep³e czy ch³odne? Bo na dobr± sprawê, nastawi³am siê tak na te ciep³e, a mog± mi nie pasowaæ zupe³nie, bo jednak za dzieciaka to na to siê inaczej patrzy³o, by³ blond i tyle.
Moim zdaniem ch³odne, ale to te¿ kwestia gustu, bo mnie prawie wcale nie podobaj± siê ciep³e. Tolerujê jedynie be¿e, czyli w sumie to jest taki do¶æ neutralny blond.
Ale ciep³y blond + ciemna oprawa oczu mo¿e wygl±daæ (moim zdaniem oczywi¶cie!) jak nieudolnie rozja¶nione w³osy.

A to zdjêcie, które pokazywa³a¶ (sprzed lat) - to jak najbardziej jest ciep³y blond, ale chyba rozja¶niony od s³oñca, w dodatku w takim ¶wietle, ¿e jeszcze bardziej z³oty siê chyba wydaje. I na pewno nie ma w nim rudo¶ci. Tylko taki kolor ciê¿ko uzyskaæ farb±. Jedynie koloryzacj± 3D, bo jedna farba zawsze wyjdzie p³asko i sztucznie w porównaniu do naturalnego blondu z refleksami po s³oñcu.

Uwa¿am, ¿e bardzo ³adnie wygl±dasz w tym kolorze, który masz teraz. Pasuje Ci do urody.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2015-09-03 o 12:46
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-04, 15:42   #2177
kerihaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 1
nowe w³osy?

Zdecydowa³am sie na drastyczna zmianê jesli chodzi o wygl±d moich w³osów. Wybra³am nawet farby idealne- wella kolor touch, z tym ze.. To nie jest trwala farba.

W wellatonie bardzo podoba³y mi die chlodne blondy.

Czy która¶ mog³aby mi poleciæ jakies równie dobre farby? Nie chce ¿adnych drogeryjnycj, bo ich kolory zwykle ronia sie od tych które powinny wyj¶æ.
kerihaz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-05, 12:11   #2178
anka310576
Raczkowanie
 
Avatar anka310576
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Liczê na Wasz± pomoc w doborze odpowiedniej farby. Aktualnie mam w³osy w kolorze blond na poziomie 10, które wg mnie s± nieco zbyt jasne. Marzê o kolorze, który ma Katarzyna Bujakiewicz na poni¿szych zdjêciach. Proszê o radê, jak± farbê i odcieñ powinnam wybraæ.
__________________
Kiedy jest smutno, kocha siê zachody s³oñca.
anka310576 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-05, 14:06   #2179
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: nowe w³osy?

Cytat:
Napisane przez kerihaz Poka¿ wiadomo¶æ
Zdecydowa³am sie na drastyczna zmianê jesli chodzi o wygl±d moich w³osów. Wybra³am nawet farby idealne- wella kolor touch, z tym ze.. To nie jest trwala farba.

W wellatonie bardzo podoba³y mi die chlodne blondy.

Czy która¶ mog³aby mi poleciæ jakies równie dobre farby? Nie chce ¿adnych drogeryjnycj, bo ich kolory zwykle ronia sie od tych które powinny wyj¶æ.
Wella Koleston!

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-06, 16:45   #2180
Weasellow
Raczkowanie
 
Avatar Weasellow
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 45
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

mam pytanie,
u¿y³am naturalnej henny(raz),
ale kolor wyszed³ nierówny-chwyci³ farbowane w³osy, ale odrost tylko lekko i ró¿nica jest widoczna,
czy mogê teraz wróciæ do klasycznej farby?
ile powinnam odczekaæ?
proszê o pomoc
__________________
[FONT="Impact"][COLOR="Red"]
Weasellow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-06, 16:50   #2181
_Olczi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 5
Smile Jasny czy ciemny blond

Od jakiego¶ czasu jestem "zagubiona" w tym jakiego koloru chcê mieæ w³osy-raz pragnê baaardzo jasnego, a raz ciemnego blondu. Nigdy ich nie farbowa³am a ca³e moje ¿ycie kolor moich w³osów waha siê od bardzo jasnego blondu (gdy by³am ma³a) po bardzo ciemny blond (naturalnie, sam siê zmieni³ w okresie dojrzewania-skutkiem tego nie by³o zbyt rzadkie mycie w³osów *w³osy my³am i myjê codziennie*), a¿ po ¶redni blond (ciemniejszy, z jasnymi refleksami od s³oñca i od stosowania rumianku). Teraz bardzo pragnê mieæ w³osy niemal¿e br±zowe. Macie jakie¶ sposoby na NATURALNE rozja¶nienie w³osów (np. jakie¶ zio³owe p³ukanki, maski itp.) Nie chcê ich farbowaæ, ale mam ochotê na zmianê. Zazwyczaj takie sposoby na mnie bardzo dobrze dzia³aj± (wiem po tym jak rozja¶nia³am rumiankiem). Proszê o pomoc i przepisy na naturalne maski, p³ukanki i innego typu sposoby
_Olczi_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-06, 17:15   #2182
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Weasellow Poka¿ wiadomo¶æ
mam pytanie,
u¿y³am naturalnej henny(raz),
ale kolor wyszed³ nierówny-chwyci³ farbowane w³osy, ale odrost tylko lekko i ró¿nica jest widoczna,
czy mogê teraz wróciæ do klasycznej farby?
ile powinnam odczekaæ?
proszê o pomoc
Mo¿esz wróciæ, nic z³ego siê nie stanie. Wydaje mi siê, ¿e nie ma okre¶lonego czasu, jaki powinna¶ odczekaæ, o ile w ogóle trzeba. Ja bym odczeka³a kilka myæ na wszelki wypadek, ¿eby jakie¶ resztki henny takie powierzchowne siê wymy³y i tyle.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-06, 18:59   #2183
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: Jasny czy ciemny blond

P³ukanki to dobry pomys³, do ich przygotowania wykorzystaj np.:
- korê dêbu
- sza³wiê (uwa¿aj bo farbuje tak¿e rêcznik i ³azienkê )
- kawê/czarn± herbatê
- orzech w³oski
- pokrzywa
- skrzyp
- malwa czarna
- olej Amla Dabur do ciemnych w³osów równie¿ pog³êbi³ mi kolor

tylko pamiêtaj, ¿eby nie sp³ukiwaæ.

btw by³o ju¿ o tym, zajrzyj do archiwum
__________________
(06.15r.) - pocz±tek w³osomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-06, 19:27   #2184
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 440
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Robi³am pigmentacjê 7.3 i na to 6.32 i kolor wyszed³ bardzo ciemny. Czy jest szansa, ¿e po paru myciach kolor troche siê spierze? Czy po pigmentacji bedzie sie trzyma³?
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-06, 19:48   #2185
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez echme Poka¿ wiadomo¶æ
Robi³am pigmentacjê 7.3 i na to 6.32 i kolor wyszed³ bardzo ciemny. Czy jest szansa, ¿e po paru myciach kolor troche siê spierze? Czy po pigmentacji bedzie sie trzyma³?
Próbuj myæ szamponem przeciw³upie¿owym.
Swoj± drog± lepiej chyba by³o zrobiæ odwrotnie - zapigmentowaæ ciemniejsz± farb± ni¿ docelowa.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-06, 21:47   #2186
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 440
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Próbuj myæ szamponem przeciw³upie¿owym.
Swoj± drog± lepiej chyba by³o zrobiæ odwrotnie - zapigmentowaæ ciemniejsz± farb± ni¿ docelowa.

Na blogu mysi przeczyta³am, ¿eby pigmentowaæ o ton ja¶niejsza i tak te¿ zrobi³am.

Postaram siê myæ przeciw³upie¿owym.
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-06, 23:44   #2187
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez echme Poka¿ wiadomo¶æ
Na blogu mysi przeczyta³am, ¿eby pigmentowaæ o ton ja¶niejsza i tak te¿ zrobi³am.

Postaram siê myæ przeciw³upie¿owym.
Ja w³a¶nie na blogu Mysi widzia³am ró¿ne pigmentacje albo na poziomie ciemniejszym ni¿ docelowy, albo na tym samym.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-07, 08:07   #2188
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 440
Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w³a¶nie na blogu Mysi widzia³am ró¿ne pigmentacje albo na poziomie ciemniejszym ni¿ docelowy, albo na tym samym.

Teraz to juz po ptokach mam nadziejê, ¿e ten kolor sie wyp³ucze bo ¼le mi w takim ciemnym na razie my³am w³osy 4x i kolor ani drgn±³.

W ogóle to u¿ywa³am alfaparf i chyba nie wrócê do niej wiêcej. Ma fajne odcienie i jest bardzo wydajna, ale wg mnie niszczy w³osy, cie¿ko mi doprowadziæ je teraz do porz±dku.
__________________
22.07.2017 -

Edytowane przez echme
Czas edycji: 2015-09-07 o 08:08
echme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-07, 11:00   #2189
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez echme Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz to juz po ptokach mam nadziejê, ¿e ten kolor sie wyp³ucze bo ¼le mi w takim ciemnym na razie my³am w³osy 4x i kolor ani drgn±³.

W ogóle to u¿ywa³am alfaparf i chyba nie wrócê do niej wiêcej. Ma fajne odcienie i jest bardzo wydajna, ale wg mnie niszczy w³osy, cie¿ko mi doprowadziæ je teraz do porz±dku.
Te¿ nie by³am z niej zadowolona. Mia³am jeden wielki ko³tun przy zmywaniu farby, a nak³adanie by³o mêk±, bo nigdy nie spotka³am tak dusz±cej i ¶mierdz±cej farby. Wszystkie inne farby przy niej to pachn± fio³kami.
Nie wiem, od czego to zale¿y, bo rzadko s³yszê, ¿eby kto¶ z tej farby by³ niezadowolony. Wiêkszo¶æ osób zachwala. Mo¿e wol± przecierpieæ to wszystko, bo ponoæ alfaparf ma jedne z lepszych ch³odnych odcieni.
Ale mnie siê alfaparf zmy³ do¶æ szybko. Tylko mnie siê ka¿da farba zmywa³a z moich w³osów. No ale alfaparf jako¶ tak szybciej, a przynajmniej do momentu kiedy ju¿ mi tak nie przeszkadza³ kolor, bo te¿ mi wysz³o po tej farbie bardzo ciemno. Po tym pierwszym wymyciu do czego¶ sensownego ju¿ siê w miarê trzyma³ kolor.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2015-09-07 o 11:02
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-07, 13:13   #2190
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 440
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ nie by³am z niej zadowolona. Mia³am jeden wielki ko³tun przy zmywaniu farby, a nak³adanie by³o mêk±, bo nigdy nie spotka³am tak dusz±cej i ¶mierdz±cej farby. Wszystkie inne farby przy niej to pachn± fio³kami.
Nie wiem, od czego to zale¿y, bo rzadko s³yszê, ¿eby kto¶ z tej farby by³ niezadowolony. Wiêkszo¶æ osób zachwala. Mo¿e wol± przecierpieæ to wszystko, bo ponoæ alfaparf ma jedne z lepszych ch³odnych odcieni.
Ale mnie siê alfaparf zmy³ do¶æ szybko. Tylko mnie siê ka¿da farba zmywa³a z moich w³osów. No ale alfaparf jako¶ tak szybciej, a przynajmniej do momentu kiedy ju¿ mi tak nie przeszkadza³ kolor, bo te¿ mi wysz³o po tej farbie bardzo ciemno. Po tym pierwszym wymyciu do czego¶ sensownego ju¿ siê w miarê trzyma³ kolor.

Jak zaczê³am ja mieszaæ w zamkniêtej ³azience to a¿ mnie przydusi³o.
Kolor naprawdê wyszed³ ciemny i jak powiedzia³am ch³opakowi ¿e nadal jestem blondynka to parskn±³ ¶miechem
Nie wytrzyma³am i na³o¿y³am sobie na w³osy mieszankê miodu, cytryny, oliwy z oliwek i cynamonu i do tego du¿o odzywki nawil¿aj±cej. Zobaczymy co to bedzie.
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.