Pękające stopy-jakie braki w diecie ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-15, 20:17   #1
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 166

Pękające stopy-jakie braki w diecie ??


Jak w tytule mimo młodego wieku mam z tym straszny problem
__________________
ideał (p.łc. idealis ‘idealny’ z łc. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskonałość, ktoś lub coś składające się z samych doskonałych cech i właściwości. 2. najwyższy cel marzeń i działań człowieka.

dasVorbild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 16:42   #2
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Pękające stopy-jakie braki w diecie ??

Pierwsza rzecz, która mi przychodzi do głowy to witamina A. Znalazłam jeszcze jedną ciekawą rzecz: "Klinicznych niedoborów kwasu pantotenowego u ludzi w zasadzie się nie obserwuje, chociaż niektóre źródła podają, że w czasie II wojny światowej w Japonii i na Filipinach występowały one przypuszczalnie wśród więźniów, którzy niejednokrotnie skarżyli się na objawy pieczenia i palenia stóp. W eksperymentalnym niedoborze u ludzi stwierdza się bowiem zespół "palących stóp", a ponadto zmęczenie, dolegliwości przewodu pokarmowego i zaburzenia snu. Najnowsze badania każą przypuszczać, że u niektórych ludzi mogą występować biochemiczne niedobory kwasu pantotenowego; jego niską zawartość stwierdzono u osób w wieku podeszłym, kobiet stosujących środki antykoncepcyjne, alkoholików oraz u osób z zaburzeniami przewodu pokarmowego" - "Żywienie człowieka. Podstawy nauki o żywieniu. Tom 1"
Kwas pantotenowy to witamina B5. Występuje ona w drożdżach, mleku w proszku, mięsie wieprzowym i wołowym, grzybach soi, jajkach, zielonych warzywach liściastych.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 18:54   #3
serwus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 28
Dot.: Pękające stopy-jakie braki w diecie ??

A nie masz problemów z cukrem (cukrzyca) albo tarczycą- a obydwoma wiąże sie bardzo wiele dziwych objawów i skutków . U mnie się co jakiś czas zdarza "pękanie stóp". Ale ja mam wahania cukru co jakiś czas i wtedy się to u mie pojawia. No ale smaruję wtedy stopy maścią witaminową, i kontroluję bardziej jedzenie aby cukier nie skakał i się uspokaja. Jak masz możliwość to zmierz cukier.
serwus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 18:58   #4
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pękające stopy-jakie braki w diecie ??

Witaminka A Zacznij brac doustnie+masc z Vit A kupiona za grosze w aptece. Zrezygnuj z pumeksu na rzecz peelingu do stop.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 19:38   #5
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: Pękające stopy-jakie braki w diecie ??

ja nie wiem jakie witaminki ale mogę polecić kremik który sama zakupiłam Scholl Cracked Hell Repair Cream jest super i to co piszą, że pierwsze efekty są po 3 dniach stosowania to prawda. Naprawdę polecam
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 13:08   #6
Kika78
Raczkowanie
 
Avatar Kika78
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Wiadomości: 139
GG do Kika78
Dot.: Pękające stopy-jakie braki w diecie ??

jeśli nie ma poprawy mimo stosowania "domowych" sposobów, zbadaj sobie poziom cukru, problemy ze stopami są jednym z objawów cukrzycy. Nie chcę Cię stresować, więc po prostu zrób sobie te badania profilaktycznie
Kika78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:43   #7
nathanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
Dot.: Pękające stopy-jakie braki w diecie ??

Witaj,

ja rowniez mialam z tym problem pekaly piety az krew sie lala.
Wyprobowalam prawie wszystko.
Najlepiej dzialajace to krem AVON krem zmiekczajacy do piet,peeling Soho do stop oraz krem do pekajacych piet firmy GEHWOL
nathanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.