Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-18, 15:22   #1441
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamiiii19 Pokaż wiadomość
Co do Nieklasycznego WPN ,pisalam z dziewczyna ktorej endo dal tabletke na 23 godzine miala wiac i rano przyjsc na czczo na pobranie krwi.Byl to test hamowania dexamethasonem . Czy to w 100% potwierdziloby lub wykluczylo chorobe NK WPN ?
Slyszalas o takich przypadkach gdzie nie trzeba sie klasc do szpitala tylko daja tabletke do domu ?
Dla mnie to by bylo super,bo juz wszyystkie inne mam zrobione,robie prywatnie.NIe mam ochoty sie pokazywac przez kilka dni studentom,nie ma to dla mnie zadnego sensu ten pobyt w szpitalu.Chcialabym po prostu wykluczyc ten Wpn ,wtedy bym wiedziaala ze to "tylko PCOS" ,przynajmniej latwiej leczyc
Test hamowania deksametazonem daje potwierdzenie lub wykluczenie NKWPN. Mozna sie albo polozyc do szpitala na NFZ albo zrobic jednego dnia prywatnie w przychodni endokrynologicznej. Moja endo wycenila mi to badanie na 900 zl - prywatna przychodnia w woj slaskim. Tez mialam podobnie, bo praca za granica a chcialam sie leczyc w Polsce. W ostatecznosci nie zdecydowalam sie na ten test.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja u siebie robię bez skierowania i nie ma żadnych problemów, trzeba po prostu zapytać w labie Za 3 punktową krzywą insulinową płaciłam 18 zł, a za insulinową 105 zł.
Dziwna sprawa, ze jedne placowki nie zrobia bez skierowania a inne nie widza w tym problemu
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 18:59   #1442
malamiiii19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 168
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

[QUOTE=chimay;78079121]Test hamowania deksametazonem daje potwierdzenie lub wykluczenie NKWPN. Mozna sie albo polozyc do szpitala na NFZ albo zrobic jednego dnia prywatnie w przychodni endokrynologicznej. Moja endo wycenila mi to badanie na 900 zl - prywatna przychodnia w woj slaskim. Tez mialam podobnie, bo praca za granica a chcialam sie leczyc w Polsce. W ostatecznosci nie zdecydowalam sie na ten test.[COLOR="Silver"]

Dziwne,bo z grupy o WPN dowiaduje sie ze wiekszosc robi normalnie nie kladac sie do szpitala,dostaja tylko tabletke do domu i wiele dziewczyn ma te badanie na NFZ.Za co te 900zl ? za samo badanie kortyzolu po obciazeniu ? no chyba powariowali.Ja nie chcedo szpitala na ginekologie bo nie chce zeby mnie 10 lekarzy ogladalo i studenci,wiem co sie dzieje w szpitalach publicznych jak ludzie sa upokazani.otwieraja i zamykaja dzrzwi kiedy maja ochote,kto chce wchodzi,zadnej intymnosci,mozna sie zamknac w sobie po takich akcjach
malamiiii19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 21:06   #1443
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamiiii19 Pokaż wiadomość

Dziwne,bo z grupy o WPN dowiaduje sie ze wiekszosc robi normalnie nie kladac sie do szpitala,dostaja tylko tabletke do domu i wiele dziewczyn ma te badanie na NFZ.Za co te 900zl ? za samo badanie kortyzolu po obciazeniu ? no chyba powariowali.Ja nie chcedo szpitala na ginekologie bo nie chce zeby mnie 10 lekarzy ogladalo i studenci,wiem co sie dzieje w szpitalach publicznych jak ludzie sa upokazani.otwieraja i zamykaja dzrzwi kiedy maja ochote,kto chce wchodzi,zadnej intymnosci,mozna sie zamknac w sobie po takich akcjach
Wiesz bo widziałaś czy się nasłuchałaś? Serio nie jesteś taka wyjątkowa żeby 10 lekarzy przyszło Cię pooglądać, jak się jednego czy dwóch doczekasz żeby cię skonsultowali dłużej niż 15 minut to będziesz szczęściarą. Korzystam z poradni ginekologicznych przyszpitalnych, byłam na oddziale i widziałam że jest i dyskrecja w trakcie rozmów i drzwi są zamykane, więc albo źle trafiłaś albo się naczytałaś.

Wybacz ale brzmisz trochę jak nastolatka przed pierwszą wizytą u ginekologa, która się naczytała kafeterii.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 22:12   #1444
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
No właśnie, czy jest on miarodajny czy niewiele mówi?
Dla lepszej oceny sytuacji lepiej zrobić pełne krzywe, min 3- punktowe.

Cytat:
Napisane przez malamiiii19 Pokaż wiadomość
Co do Nieklasycznego WPN ,pisalam z dziewczyna ktorej endo dal tabletke na 23 godzine miala wiac i rano przyjsc na czczo na pobranie krwi.Byl to test hamowania dexamethasonem . Czy to w 100% potwierdziloby lub wykluczylo chorobe NK WPN ?
Slyszalas o takich przypadkach gdzie nie trzeba sie klasc do szpitala tylko daja tabletke do domu ?
Dla mnie to by bylo super,bo juz wszyystkie inne mam zrobione,robie prywatnie.NIe mam ochoty sie pokazywac przez kilka dni studentom,nie ma to dla mnie zadnego sensu ten pobyt w szpitalu.Chcialabym po prostu wykluczyc ten Wpn ,wtedy bym wiedziaala ze to "tylko PCOS" ,przynajmniej latwiej leczyc
Ja nie słyszałam o takiej możliwości. Sama miałam robiony test w szpitalu i lek. mi tłumaczyła, że to dla bezpieczeństwa, bo nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Test hamowania deksametazonem daje potwierdzenie lub wykluczenie NKWPN.
100- procentowe potwierdzenie

Cytat:
Napisane przez malamiiii19 Pokaż wiadomość
Ja nie chcedo szpitala na ginekologie bo nie chce zeby mnie 10 lekarzy ogladalo i studenci,wiem co sie dzieje w szpitalach publicznych jak ludzie sa upokazani.otwieraja i zamykaja dzrzwi kiedy maja ochote,kto chce wchodzi,zadnej intymnosci,mozna sie zamknac w sobie po takich akcjach
Chyba trochę przesadzasz Prawie każdy lekarz pyta się czy wyrażasz zgodę na obecność studentów (wręcz jest to obowiązkowe), jeśli się nie zgodzisz, to żaden student do Ciebie nie przyjdzie.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 09:35   #1445
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Hej dziewczyny,
Ja również zaczęłam swoje zmagania z PCOS (a w zasadzie narazie jego podejrzeniem). Dostałam skierowanie na 3 dniowy pobyt na oddziale Endokrynologii Ginekologicznej na Kopernika w Krakowie. Czy któraś z was tam może była i mogłaby coś więcej mi na ten temat powiedzieć? Może być na priv.
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 20:30   #1446
Xylogic93
Rozeznanie
 
Avatar Xylogic93
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 657
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Witam się i ja.. pcos, IO, niedoczynnosc tarczycy. Na lekach euterox 75, glucophage 850 xr.
Zastanawiam się nad włączeniem inulanu. Stosowała któraś z was??




Kliknięte z iPhone
Czasem słownik wie lepiej
__________________
INSTAGRAM

Jem zdrowo, ćwiczę i gubię kilogramy
Xylogic93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 21:01   #1447
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Ja za 1.5 miesiąca odstawiam hormony i zobaczymy jak zareaguje mój organizm. Potem włączam inofem, za tydzień mam lekarza to się podpytam
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-20, 12:23   #1448
goniacmarzenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 51
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

dziewczyny wychodza wam siniaki bez powodu?
goniacmarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 12:26   #1449
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Mnie wychodzą. Od pasa w dół w dziwnych miejscach.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 13:06   #1450
bozenowykotek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 125
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Mnie rowniez. Wystarczy sie lekko uderzyc i udo sine.
bozenowykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 06:57   #1451
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

U mnie też
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-23, 09:11   #1452
Mini8989
Raczkowanie
 
Avatar Mini8989
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 46
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cześć owocelki, a co jest powodem skierowania Cię tam? Tylko Pcos? Ja niestety nie mieszkam w Krakowie więc dużo Ci nie pomogę. Mogłabyś powiedzieć czy staracie się o dzidziusia i w jakim jesteś wieku?
Mini8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 14:53   #1453
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mini8989 Pokaż wiadomość
Cześć owocelki, a co jest powodem skierowania Cię tam? Tylko Pcos? Ja niestety nie mieszkam w Krakowie więc dużo Ci nie pomogę. Mogłabyś powiedzieć czy staracie się o dzidziusia i w jakim jesteś wieku?

Hej, mam 26 lat i w maju po 3 latach odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Niestety teraz cykle mają od 50 do ponad 90 dni. Przed tabletkami również miałam długie cykle (38-46 dni), ale nikt wcześniej nie zwracał na to uwagi. Obecnie bardzo przerzedziły mi się włosy (wypadła jakaś 1/4), za to włosy na reszcie ciała rosną w najlepsze, bardzo grube, szybko rosnące, a do tego zaczyna pojawiać ich się coraz więcej np na brzuchu. Do tego waga idzie w górę mimo że pilnuję tego co jem. USG pokazało (jak to określił lekarz) klasyczne książkowe policystyczne jajniki + mięśniak. Poszłam na prywatną wizytę i dostałam takie skierowanie do szpitala na 3-dniową diagnostykę. Mogłabym porobić różne badania prywatnie, ale ze względów finansowych zdecydowałam się na NFZ i szpital.
Myślimy z mężem o dziecku już od pewnego czasu jednak jeszcze nie zaczynaliśmy starań. Teraz czuję się jakaś przyblokowana i chciałabym być pewna czy to PCOS czy coś innego, a może nic z tych rzeczy. Czułabym się pewniej.
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 11:57   #1454
goniacmarzenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 51
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mnie wychodzą. Od pasa w dół w dziwnych miejscach.
i wiesz dokladnie czemu?
no ja mam glownie na nogach..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 22199176_349731425438180_655428904_o.jpg (42,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22237016_349731438771512_1184122869_n.jpg (30,2 KB, 34 załadowań)
goniacmarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 16:41   #1455
kasiooo
Przyczajenie
 
Avatar kasiooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: las, woda, łąka...
Wiadomości: 5
GG do kasiooo
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

witam dziewczyny pomóżcie z interpretacją wyników. W dniu dzisiejszym odebrałam wyniki badan hormonów płciowych. Badanie robione było w 2 dniu cyklu. Wyniki są następujące: FSH: 5, 58 mlU/ml(nrma w tej fazie 3, 35-21,63), LH: 6, 59(1,0-18), progesteron: 0,4 ng/ml(norma 1, 27-2, 61), prolaktyna:13, 33 ng/ml(norma 1, 20-29,93), estradiol; 33,0 pg/ml(norma 39-189), testosteron: 1, 35 nmol/l(norma 0, 25-2,75). TSH 3 generacja:1,76, FT4: 1,450 ng/dl.Martwi mnie niski poziom estadriolu,progesteronu.M am 36 lat. Kur...czy to możliwe ze przekwitam?
__________________
Metbinks I see...where???
In my mind eyes...
kasiooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 22:03   #1456
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasiooo Pokaż wiadomość
witam dziewczyny pomóżcie z interpretacją wyników. W dniu dzisiejszym odebrałam wyniki badan hormonów płciowych. Badanie robione było w 2 dniu cyklu. Wyniki są następujące: FSH: 5, 58 mlU/ml(nrma w tej fazie 3, 35-21,63), LH: 6, 59(1,0-18), progesteron: 0,4 ng/ml(norma 1, 27-2, 61), prolaktyna:13, 33 ng/ml(norma 1, 20-29,93), estradiol; 33,0 pg/ml(norma 39-189), testosteron: 1, 35 nmol/l(norma 0, 25-2,75). TSH 3 generacja:1,76, FT4: 1,450 ng/dl.Martwi mnie niski poziom estadriolu,progesteronu.M am 36 lat. Kur...czy to możliwe ze przekwitam?
Progesteron powinno się wykonywać ok 7 dni po owulacji (w książkowym 28- dniowym cyklu jest to 21 dzień).
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 22:21   #1457
kasiooo
Przyczajenie
 
Avatar kasiooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: las, woda, łąka...
Wiadomości: 5
GG do kasiooo
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Czyli ten wynik nic nie znaczy? Mam zamiar powtórzyć badanie..tylko że mam nieregularne cykle, tak od 30-33..więc ten 21 dzień cyklu też nie pasuje😐
__________________
Metbinks I see...where???
In my mind eyes...
kasiooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 17:53   #1458
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasiooo Pokaż wiadomość
Czyli ten wynik nic nie znaczy? Mam zamiar powtórzyć badanie..tylko że mam nieregularne cykle, tak od 30-33..więc ten 21 dzień cyklu też nie pasuje😐
Cykle 30-33 dni to cykle regularne
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 20:41   #1459
Xylogic93
Rozeznanie
 
Avatar Xylogic93
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 657
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Dziewczyny ostatnio mocno nasilił mi się meszek na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu. No nie jest fajnie. Jakie badania powinnam zrobić zanim pójdę do endo/ginekologa? Tarczyca szwankuje, jestem na euterox-ie i glucophage (miałam wysoką insulinę)
__________________
INSTAGRAM

Jem zdrowo, ćwiczę i gubię kilogramy
Xylogic93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-04, 18:23   #1460
BPaulina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 9
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Witam wszystkich pisze tutaj ponieważ i mnie dotknął problem PCOS. Jakieś 2 lata temu okres zaczął być nie regularne. Miałam silne bóle jajników najbardziej podczas stosunku i przy szybkich ruchach chodzeniu bieganiu. Zdarzało się też regularnie co miesiąc że ból był tak silny że budził mnie w nocy byłam oblana porami.ciezko mi się oddychalo piszczalo mi w uszach nie wiedziałam co się dzieje do tego zostawiłam biegunki. Udałam się do mojego lekarza stwierdził że ból podczas stosunku jest normalny. Przez rok brałam antykoncepcję po roku odstawiłam tak jak zalecił bo miało się wszystko unormowac. Natomiast nic takiego nie miało miejsca a ja tylko bulilam za wizyty. Po mniej więcej 6 - 7 miesiącach z powodu braku miesiączki poszłam do innego lekarza. Po wstępnych badaniach i usg okazało się że mam pęcherzyki w jajnikach. Które świadczą o tym że mam zespół policystycznych jajników. Dodam też że miałam niedoczynności tarczycy dużo spałam nie mogłam się na niczym skupić włosy mi wypadaly. Udałam się do endokrynologa. Niestety i tu trafiłam źle ponieważ moja lekarka zrobiła że mnie królika doświadczalnego i testowana na mnie leki a moje wyniki skakali raz za mały raz za duży. Przestałam chodzić brać lekarstwa i czuje się o wiele lepiej. Wiem że będę musiała sprawdzić moja tarczyca. Ale wracając do PCOS mam do was pytanie. Chcemy się z narzeczonym starać o dziecko . Wiem że ta choroba wymaga leczenia. Ale i tą lekarka zaczęła mnie leczyć antykoncepcja. Czy mam jakie kolwiek szansę zajść w ciążę? Jak sobie poradzić z tą chorobą? Dziękuję z góry za odpowiedzi
BPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 17:43   #1461
Kalaaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Hej,prosze o interpretacje wyników ,mam 22 lata,czy TSH nie powinno być nizsze? Oprocz tego niewielki guzek na USG(Miazsz tarczycy normoechogeniczny,w prawym placie izoechogenny,nieco niejednorodny obszar guzkowy ok 6x4mm)
podobno polowa populacji ma.Ale to chyba nie jest wskazanie do brania Letroxu ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wyniki badan.jpg (28,1 KB, 55 załadowań)
Kalaaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 22:11   #1462
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kalaaa95 Pokaż wiadomość
Hej,prosze o interpretacje wyników ,mam 22 lata,czy TSH nie powinno być nizsze? Oprocz tego niewielki guzek na USG(Miazsz tarczycy normoechogeniczny,w prawym placie izoechogenny,nieco niejednorodny obszar guzkowy ok 6x4mm)
podobno polowa populacji ma.Ale to chyba nie jest wskazanie do brania Letroxu ?
Wyniki hormonów są ok. U młodych ludzi TSH powinno być <2,5, Ty dodatkowo masz wolne hormony na bardzo ładnym poziomie. Jest ok
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 09:16   #1463
malamiiii19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 168
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Za to Ferrytyna Niska ,wynik: 12,75 przy normach od 13 do 150.Zanim pójdę do lekarza po recepte na żelazo pije sok z pokrzywy,biore b12 i witamine C.Planuje jeszcze kupic Folian.Macie jakies swoje sprawdzone sposoby jak podniesc Ferrytyne ? Wypadaja mi włosy,prześwity na czubku,mozna powiedziec ze łysieje.Mozliwe ze to przez Ferrytyne? Ktos tak mial? Czy wlosy odrosly po unormowaniu wynikow?
malamiiii19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 10:19   #1464
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamiiii19 Pokaż wiadomość
Za to Ferrytyna Niska ,wynik: 12,75 przy normach od 13 do 150.Zanim pójdę do lekarza po recepte na żelazo pije sok z pokrzywy,biore b12 i witamine C.Planuje jeszcze kupic Folian.Macie jakies swoje sprawdzone sposoby jak podniesc Ferrytyne ? Wypadaja mi włosy,prześwity na czubku,mozna powiedziec ze łysieje.Mozliwe ze to przez Ferrytyne? Ktos tak mial? Czy wlosy odrosly po unormowaniu wynikow?
Kup sobie żelazo z kwasem foliowym (chyba Biofer Folic), albo samo żelazo (Chela Ferr Med- polecam) i do tego bierz kwas foliowy, wtedy lepiej się przyswaja.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 10:58   #1465
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Pół roku temu odstawiłam antykoncepcję hormonalną i sterydy (Dexametazon), a jakiś czas potem także supelementy (wit C, D oraz zioła takie jak niepokalanek mnisi).
Niedawno miałam robione ponownie badania krwi: TSH, ACTH, LH, FSH, kortyzol, estradiol, progesteron, testosteron, prolaktyna, androstendion, DHEA-S, 17-OH progesteron.
Wyniki wyszły idealnie, żadnego hiperandrogenizmu i hiperprolaktynemii, USG u ginekologa też nic niepokojącego nie pokazało (ale i wcześniej nikt nie wykrył u mnie pęcherzyków).

Cerę mam obecnie raczej mieszaną niż tłustą/łojotokową jak przed braniem leków, głowę też mogę myć co 2 dni, zamiast koniecznie codziennie. Z ciekawości robiłam sobie też paskowe testy owulacyjne, bo pomimo regularnych cykli nie mam objawów owulacji. Testy wykazały wzrost LH w spodziewanym czasie (wyliczonym na podstawie prowadzonych kiedyś obserwacji metodą objawowo termiczną).

Dalej nie mam diagnozy i nie wiem, czy moje zaburzenia były pochodzenia jajnikowego czy nadnerczowego, ale cieszę się, że udało się je ustabilizować i jestem ciekawa, jak długo ta równowaga potrwa. Wydaje mi się, że bardzo duże znaczenie miał tu stres, bo przez jakieś 2 lata, kiedy miałam największe nasilenie objawów ze strony skóry, żyłam w chronicznym stresie i napięciu. Teraz prowadzę znacznie bardziej ustabilizowane życie i zdaje mi się ono służyć.

Nie wiem, co zrobię, jak powrócą objawy hiperandrogenizmu. Nie chcę brać anty, może bym się prędzej zdecydowała, gdybym była sama, ale anty + związek się dla mnie wykluczają.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-11-29 o 10:59
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:18   #1466
Kalaaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Hej dziewczyny.Dowiedziałam się,że mam stan przedcukrzycowy,insulinoo porność i hiperglikemie.Czy to może byc przyczyna lysienia? Są tu jakieś dziewczyny które po leczeniu metformina zauwazyly efekty i wlosy im odrosly.W necie są sprzeczne informacje,ze insulinoopornosc nie ma wplywu na wlosy,bardziej androgeny.
Mam podwyzszony jeszcze kortyzol i 3-krotnie 17oh-porogesteron,mozliwe ze od IO czy bardziej szukac w kierunku nadnerczy.Reszta homonow w normie,Androstendion w gornej granicy,ale w normie.
Mam szanse na pozbycie sie lysienia i tradziku ?
Kalaaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 22:13   #1467
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kalaaa95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Dowiedziałam się,że mam stan przedcukrzycowy,insulinoo porność i hiperglikemie.Czy to może byc przyczyna lysienia? Są tu jakieś dziewczyny które po leczeniu metformina zauwazyly efekty i wlosy im odrosly.W necie są sprzeczne informacje,ze insulinoopornosc nie ma wplywu na wlosy,bardziej androgeny.

Mam podwyzszony jeszcze kortyzol i 3-krotnie 17oh-porogesteron,mozliwe ze od IO czy bardziej szukac w kierunku nadnerczy.Reszta homonow w normie,Androstendion w gornej granicy,ale w normie.

Mam szanse na pozbycie sie lysienia i tradziku ?
Mój ginekolog mówił mi to samo, ze to androgeny powodują wypadanie włosów i trądzik. Chociaż wydaje mi się ze przy cukrzycy wypadanie włosów tez jest normalne, bo krążenie wtedy jest trochę inne, jak masz stan podcukrzycowy to może być to przyczyną.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 10:19   #1468
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kalaaa95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Dowiedziałam się,że mam stan przedcukrzycowy,insulinoo porność i hiperglikemie.Czy to może byc przyczyna lysienia? Są tu jakieś dziewczyny które po leczeniu metformina zauwazyly efekty i wlosy im odrosly.W necie są sprzeczne informacje,ze insulinoopornosc nie ma wplywu na wlosy,bardziej androgeny.
Mam podwyzszony jeszcze kortyzol i 3-krotnie 17oh-porogesteron,mozliwe ze od IO czy bardziej szukac w kierunku nadnerczy.Reszta homonow w normie,Androstendion w gornej granicy,ale w normie.
Mam szanse na pozbycie sie lysienia i tradziku ?
Tu bym się doszukiwała przyczyny łysienia i trądziku. Powinnaś mieć dokładniejszą diagnostykę nadnerczy, tj. koniecznie test z Synacethenem do wykluczenia nieklasycznego wrodzonego przerostu nadnerczy (NK - WPN).
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 06:43   #1469
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

dziewczyny, czy któraś z Was miała torbiel krwotoczną?

wczoraj- w 24 dc gin zauważył u mnie taką torbiel, powiedział, że to niepekniety pecherzyk, z ktorego zrobila sie torbiel,nic mi nie przepisal, powiedzial, ze po @ sama sie powinna wchłonać.

czy miala ktoras z was taka torbiel i faktycznie sama zniknela?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 19:14   #1470
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy któraś z Was miała torbiel krwotoczną?

wczoraj- w 24 dc gin zauważył u mnie taką torbiel, powiedział, że to niepekniety pecherzyk, z ktorego zrobila sie torbiel,nic mi nie przepisal, powiedzial, ze po @ sama sie powinna wchłonać.

czy miala ktoras z was taka torbiel i faktycznie sama zniknela?
hej,

ja miałam niepęknięty pęcherzyk ale słowo "torbiel krwotoczna" nigdy nie padło (jedynie: torbiel (nie wiem jakie są rodzaje)) i faktycznie wchłonął się po okresie
Duża ta torbiel? Moja miała 2,5cm
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-17 17:22:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.