pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/studiuje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-02, 19:06   #1
Onax3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk.
Wiadomości: 1 516

pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/studiuje?


Klasa maturalna - czas niedługo na deklaracje.
Zdecydowałam się na studia takie jak w tytule - pedagogika : doradztwo zawodowe. Jednak nie jestem do końca przekonana. Nie znam nikogo kto by to studiował, jak jest ? Ciężko ? Jak z pracą ? Co po studiach ?
PROSZĘ O POMOC!
__________________
"Najtrudniej być piękną dla siebie.
Ot tak."

56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46.

Kod rabatowy 5% na e-torebka
c4d742ac
Onax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 20:43   #2
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

moja bliska koleżanka skończyła te studia. ja byłam tam tylko rok, ale odpowiem

wspominam cudownie atmosfera (choć wiadomo, to zależy od wielu czynników), ciekawe przedmioty, wciągające ćwiczenia. uważam, że kierunek sam w sobie jest NIESAMOWICIE rozwijający spotykają się tam (nie ukrywajmy - głównie dziewczyny) z różnych środowisk. zajęcia polegają bardzo często na wymianie poglądów (w nawiązaniu do zadanych materiałów). może to zabrzmi naiwnie, ale jeden rok wystarczył, żeby otworzyć mi oczy na wiele spraw, a nauka przychodziła z łatwością i przyjemnością. bardzo mnie to wszystko interesowało całość określę jako łatwo, miło i przyjemnie

oczywiście nie obędzie się bez ALE.. no właśnie. jak to po kierunkach humanistycznych - ciężko o (dobrze płatną) pracę. wiadomo - można się zahaczyć w jakiejś fajnej firmie, albo urzędzie pracy i żyć w tej szczęśliwości już zawsze (bo praca sama w sobie też jest jak dla mnie super - pomagamy ludziom, wskazujemy im kierunki rozwoju, organizujemy szkolenia itp.). jak masz pomysł na siebie, to problem na pewno będzie zminimalizowany. gorzej jak idziesz tam "z braku laku". często też od wykładowców słyszałyśmy, że te studia to za mało. wiele dziewczyn robiło 2 kierunki. trzeba się uczyć języków obcych, warto chodzić na dodatkowe szkolenia.
akurat trafiłas na mnie - ja polecam z całego serca, ale to musi byc Twoja decyzja

i przygotuj sie na możliwe kpiny. jakoś często słyszałam, że pedagogika to "studia z wydzieranek i kolorowanek". może dlatego było mi tam tak fajnie
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 11:23   #3
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

ooo fajnie, że jest taki wątek... ja Ci dużo na razie nie powiem...bo też chce zacząć studia na tym kierunku-od października
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:05   #4
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

podbijam wątek - może ktoś się jeszcze trafi, kto będzie chętny opisać swoje wrażenia o tym kierunku
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 22:46   #5
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

Ja jestem po pierwszym semestrze, a robię mgr i podoba mi się jak na razie...ciekawe co będzie dalej. Teraz drugi semestr się zaczyna i 18 przedmiotów przede mną
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:00   #6
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

ja jestem na 3...jednak wątpię, że znajdę pracę w zawodzie
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:49   #7
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

Ja studiuję doradztwo zawodowe i personalne, nie był to moj pierwszy wybór, nie dostałam się na psychologię.
Studia są ciekawe, ocierają się o różne zagadnienia z psychologii, rozwijają sporo umiejętności warsztatowych, z zakresu kompetencji miękkich, które są na rynku pożądane.
Ze studiow nie jestem jednak szczególnie zadowolona, mimo, że nie są cieżkie i interesujące. Program jest źle ułożony, stawia się na doradztwo zawodowe, godzin z zakresu doradztwa personalnego jest za mało, a ja chcę się rozwijać głównie w tym kierunku. Poza tym myślę, że próba przekazania wiadomości z 3 dziedzin (pedagogika, dor zawodowe i dor personalne) w 3 lata to nie za dobry pomysł, więc po samym licencjacie czułabym się niezdecydowana i zagubiona na rynku pracy. Coś w stylu - uczą każdego po trochu, żadnego nie umiesz wyjątkowo dobrze.

Jeśli chodzi o pracę to nie wiem jeszcze jak to wygląda, natomiast w każdej szkole obecnie musi znajdować się doradca zawodowy - jest więc to jakaś szansa, choc za kilka lat pewnie znowu będzie ogromny problem ze znalezieniem pracy dla tych, którzy stawiają na doradztwo zawodowe.

Ja chcę iść w doradztwo personalne i rozważam magistra z zarządzania zasobami ludzkimi bądź psychologia w zarządzaniu, bo uważam, że w tej dziedzinie studia magisterskie z doradztwa niewiele mi dadzą.
pillu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-08, 20:12   #8
sudenly
Zakorzenienie
 
Avatar sudenly
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 787
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

myślę nad tym aby od pażdziernika zacząć studia pedagogika pracy z zarządzaniem zasobami ludzkimi zaocznie. Zapał jest, chęci są, ale boję się, że sobie nie poradzę-choć baaardzo bym chciała może jeszcze ktoś by się wypowiedział na temat tego kierunku? byłabym wdzięczna
__________________

If You're Going Through Hell, Keep Going





Edytowane przez sudenly
Czas edycji: 2013-07-10 o 09:23
sudenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 23:21   #9
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

Cytat:
Napisane przez sudenly Pokaż wiadomość
myślę nad tym aby od pażdziernika zacząć studia pedagogika pracy z zarządzaniem zasobami ludzkimi zaocznie. Zapał jest, chęci są, ale boję się, że sobie nie poradzę-choć baaardzo bym chciała może jeszcze ktoś by się wypowiedział na temat tego kierunku? byłabym wdzięczna
Też się zastanawiam nad tym kierunkiem
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 07:58   #10
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

Weźcie tylko pod uwagę, że teraz praktycznie wszyscy nauczyciele i pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych robią studia podyplomowe z doradztwa zawodowego (czy też jakieś kursy). I jakie szanse ma osoba po ,,gołej" pedagogice ze specjalnością doradztwo w porównaniu z przedmiotowcem, np. matematykiem, który taki kurs skończy? No właśnie. U mnie w gimnazjum doradcą była pani psycholog, w liceum - nauczycielka przedsiębiorczości. W poradni PP, gdzie pracuje moja mama - doradcą jest jeden z pedagogów. Ja bym się mocno zastanowiła, czy wybierać akurat taką specjalizację.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 21:14   #11
kamila855
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: pedagogika : doradztwo zawodowe - czy ktoś mógłby mi pomóc ? ktoś studiował/stu

nie polecam SGH, mimo renomy. Zero zajec praktycznych, sama teoria z doradztwa. Studiowalam kilka lat temu. Kasa w bloto. Niczego sie nie nauczylam, no ale mam papier z SGH
kamila855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-06 22:14:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.