wiję się z niechęci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-26, 21:04   #1
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947

wiję się z niechęci


W kuchni lubię wanilię. W perfumach- albo przed nią uciekam, albo bardzo mocno sie obawiam. Gdy jest zdecydowanie na pierwszym planie- np w Addict- aż skręcam i wiję się z niechęci. Tak naprawdę podobała mi się w jedynym tylko z poznanych przeze mnie zapachów- w Jicky.
A przecież obiektywnie wanilia jest ładna.
Z kolei zawsze jestem z góry przekonana, że jeśli w zapachu jest lawenda-( strasznie mało tych zapachów damskich z lawendą) to jest dobrze, bardzo dobrze- choć się okazuje, że może być i nie za bardzo...
Jakie macie składniki, na które zawsze zwracacie uwagę, obawiając się ich albo z drugiej strony- jesteście przekonane, że zapach jest automatycznie piękny, bo je właśnie zawiera?

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2007-01-28 o 10:02
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 21:20   #2
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: wiję się z niechęci

Bardzo lubie wanilie, ale ta w Addict mnie zabija Zreszta Addict sam w sobie - dla mnie siekiera.
Ogolnie to zwracam uwage i omijam z daleka jasmin i roze - u mnie migrenogenne. Ostatnio rowniez inne kwiatki.. to troche dziwaczne podejscie, ale jesli widze ze w skladzie dominują nazwy kwiatow, automatycznie rezygnuje z zapachu...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 21:33   #3
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: wiję się z niechęci

Bardzo lubię jeśli zapach zawiera czarną porzeczkę
Zazwyczaj wszystkie zapachy z porzeczką podobają mi się, jedne mniej drugie bardziej ale nie zdażyło się jeszcze aby taki zapach kompletnie mi się nie podobał Lubię również wanilię, maliny, pralinki
Nie umiem jeszcze tak dobrze rozpoznawać nut i sama nie wiem co tak naprawdę mnie zniechęca do zapachu, ale podświadomie omijam perfumy w których jest dużo kwiatów.
Nie lubię szyprów

Edytowane przez MoniaK
Czas edycji: 2007-01-27 o 14:47
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 21:51   #4
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: wiję się z niechęci

U mnie takim składnikiem jest anyż. Nienawidzę go, dusi mnie i sprawia że mi niedobrze. Lola Lempicka byłaby bez niego zupełnie inna i piękniejsza moim zdaniem
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 21:52   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: wiję się z niechęci

Z daleka omijam duże ilości wanilii (trauma po Addict ) i zapachy ozonowe / melonowe - te pierwsze są za ciężko-mdło-migrenogenne, te drugie za zimno-rześko-lekkie.

Reszty składu nie analizuję jakoś drastycznie. Kiedyś wydawało mi się, że nie strawię jaśminu, a dziś mam Pure Poison, 5th Avenue i poluję na Code.
Nie lubiłam piwoni jako kwiatu, a kocham Bright Crystal.

Tak więc cała reszta jest dopuszczalna i bez problemu testowana.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 22:00   #6
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: wiję się z niechęci

Lubie a raczej uwielbiam jasmin (w duzych ilosciach), ambre, kadzidlo, pieprz, przyprawy, zielsko, trawe, ale nie pogardze tez kwiatkami, byle nie bylo ich za duzo - nie moga stanowic calej kompozycji, najlepiej jak sie przebijaja gdzies w tle, wyskakuja nagle pomiedzy np. kadzidlem i jakimis trawami. Nie cierpie wanilli (fujjj), znosze ja jedynie w L'Instant, nie trawie cukierkow, ciastek i innych slodkosci.

Ale i tak wszystko zalezy od ilosci wyzej wymienionych skladnikow w kompozycji, jezeli w zapachu kryje sie i czai np. roza, ale nie jest ona dominujaca, to ok. Ale jesli kompozycja obraca sie tylko wokol jednej dominujacej nuty, ktorej nie lubie to nic mnie nie przekona do takiego zapachu.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 22:06   #7
secco
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 201
Dot.: wiję się z niechęci

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Bardzo lubie wanilie, ale ta w Addict mnie zabija Zreszta Addict sam w sobie - dla mnie siekiera.
Ogolnie to zwracam uwage i omijam z daleka jasmin i roze - u mnie migrenogenne. Ostatnio rowniez inne kwiatki.. to troche dziwaczne podejscie, ale jesli widze ze w skladzie dominują nazwy kwiatow, automatycznie rezygnuje z zapachu...
Mam podobne odczucia .Co prawda mam Addicta(kupiłam kiedyś pewna,że to jest to),ale na szczęście tylko 20ml.Próbuję jeszcze(średnio raz na miesiąc)się do nigo przekonać,lecz chyba się rozstaniemy.Lubię natomiast gdy perfumy mają w bazie paczulę i kaszmeran,świetnie brzmią na mojej skórze(np.Sensations,Słon ik).
secco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-26, 22:20   #8
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: wiję się z niechęci

najgorsze jest połączenie nut jadalnych - karmel, cukier, wanilia, dżemy - z niejadalnymi albo sztucznymi. Mam wtedy mdłości, bo na początku odbieram coś jako "zjadliwe", i podświadomie wyobrażam jakby smakowało, a później dochodzi jakaś pleśń, piwnica (np w Angelu) i robi się niedobrze..
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 22:49   #9
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: wiję się z niechęci

Również omijam jak mogę wanilię, zwłaszcza jeśli jest ona dość wyeksponowana. Natomiast wszystko, o zapachu róży, czarnej porzeczki, brzoskwini, fiołka lub frezji daje mi podstawy do często nadmiernie wysokich oczekiwań odnośnie zapachu
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 23:29   #10
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: wiję się z niechęci

Słowo klucz: ambra
Jeżeli jest wymieniona i mam pewność, że jest jej dużo - mogę brać w ciemno.
Tak samo mam z gardenią, bergamotką, dużą ilością przypraw i nutami "zwierzęco-skórzastymi". Jedynie z kadzidłem i cynamonem muszę się obchodzić ostrożnie, często zamienia się na mnie w okropny plastik.

Nuty, które mojego zachwytu nie wzbudzają - jaśmin (lubię go samotnie, ale nie w kompozycjach), czarna porzeczka, brzoskwinie, w zasadzie większość owoców i kwiatów. Do drzewa sandałowego też mam pecha.
Nuty "jadalne" (czekolada, karmel, wanilia - wyjątek to Cocon) również odpadają - po Angelu są dla mnie prawdziwie traumatyczne
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-01-26 o 23:36 Powód: ciągle mi się coś przypomina ;)
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 01:05   #11
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: wiję się z niechęci

Nie lubię ; tzw. ozonowych i wodnych, anyżu, nadmiaru cynamonu, i jeszcze czegoś ale nie zidentyfikowałam.

Lubię : gardenia, tuberoza, róża, migdał, kokos,karmell, heliotrop, bergamotka, ambra, piżmo wanilia, bób tonka, słodkie owoce, jabłko , szafran także jasmin ale nie jako nuta przewodnia.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 09:00   #12
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: wiję się z niechęci

Coś co mnie zawsze przyciąga: wanilia, cynamon, śliwka
Skreśla z góry zapach: goździki, kompozycje kwiatowe (szczególnie te "kręcące" się wokół róży), i perfumy ogórkowe
edit: o właśnie Joasiu, jeszcze brzoskwinie, za duża ilość pieprzu
No i nuty alkoholu (nie mówię o denacie ) - np. to martini o ile dobrze pamiętam? w madness
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 09:16   #13
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: wiję się z niechęci

Ja bardzo lubię i zawsze wiele sobie obiecuję po zapachach z nutą goździka, cynamonu, kadzidła, irysa, kwiatu pomarańczy, heliotropu, migdałów, kardamonu i innych przypraw, ambry, skóry, aczkolwiek nie w takich ilościach jak np. w Dzingu, bergamotki. Wanilię też lubię, czasem nawet w ogromnych ilościach jak w L LL czy Romie, Shalimar.

Nie znoszę natomiast i odrzuca mnie ogórek, brzoskwinia, melon, ozon, typowe kompozycje kwiatowe, szczególnie białe kwiaty w dużym natężeniu, zbyt dużo pieprzu no i anyż oraz lukrecja, których nie trawię nawet w najmniejszych ilościach.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 09:23   #14
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: wiję się z niechęci

Bardzo nie lubię czegoś czego nie potrafię zidentyfikować.Coś co określiłam już kiedyś jako "zapah choroby,chorego gardła" i odnajduję ów składnik w Kingdom,Dune i odrobinę w Angelu.Brrr...
Nie przepadam też za ziołami i malinami(szczególnie malinami z pipeprzem tak jak w Hot Coutre)oraz solą.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 10:21   #15
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: wiję się z niechęci

Lubie: bób tonka, piżmo, kadzidło, pieprz, wanilię ale w nieduzych ilosciach( ogolnie lubie nuty jadalne z niewielkimi wyjatakami),herbate ( każdy rodzaj w kazdej ilosci), grejfruty i jabłka ( jedyne owoce co do ktorych nie mam wiekszych zastrzezen ),nuty drewniane, miętę

Nie lubie: duszacych kwiatów,szyprów, melona, róży ( z nielicznymi wyjatkami), kawy , amaretto, trawy, wiekszosci cytrusów,cukierkowych cukierków

Mam neutralne podejscie do ogórków, pudru, czekolady, truskawek, nut wodnych- morskich, gumy balonowej

Edytowane przez kizia mizia
Czas edycji: 2007-02-04 o 09:15
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 11:05   #16
Dallale
Rozeznanie
 
Avatar Dallale
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 718
Dot.: wiję się z niechęci

Obiecujące są dla mnie nuty drzewne (szczególnie drzewo sandałowe), dymne (np. tytoń w Stelli, dymny M7), skórzane, kadzidło, przyprawy (imbir, cynamon, goździki, kardamon, pieprz, szafran), herbata, bergamotka, pomarańcze, śliwki, róże (i drzewo różane), orchidee i cyklameny, mleko, ambra w dużej ilości.

Ambiwalentne uczucia wzbudza we mnie paczula - z reguły ładnie układa się na mojej skórze, ale bywają przypadki, kiedy przeraża (Słoń) lub zniechęca (Nieprzyzwoitka).

Nie lubię nut wodnych (chlubne wyjątki stanowią perfumy Hermesa: Ogródki i EdM), świeżych, ozonowych i innych ogórów i melonów. Staram się unikać białych kwiatów w dużej ilości (choć lubię ylang - ylang), szczególnie znienawidzonej konwalii. Różnie bywa z dominującym jaśminem - najczęściej podoba mi się (PP, Alien), ale chyba nie mogłabym nosić perfum w których występuje, nie są moje. Niechęć wzbudza we mnie także przeważająca w kompozycji wanilia (Addict, HP) i piżmo - potwór woniejący kwaśnym szarym mydłem, który potrafi zepsuć cały zapach, choć najczęściej szczęśliwie milknie na mojej skórze.
__________________

Dallale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 11:26   #17
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: wiję się z niechęci

Ja wije sie i skrecam z niecheci, gdy w nutach zapachowych widnieje anyz po prostu niecierpie go jako skladnika perfu, chociaz sam w sobie jest nawet smaczny, bardzo lubie cukierki anyzowe

kolejna nuta, ktorej zawsze sie obawiam, jest paczula, ktora na mojej skorze do zludzenia przypomina won znaczacego teren kocura

zniechecaja mnie rowniez wszelkie nuty trunkopodobne, to jest szampan, wino martini i innenawet odrzucaja mnie wszelkiego rodzaju opisy typu "pachnie jak likier czekoladowy"

nie lubie takze nut szyprowych w klasycznym wydaniu. W zasadzie nie lubie w zadnym wydaniu, chociaz podobno obecne sa w Miss Dior Cherie, gdzie kompletnie ich nie czuje i mi nie przeszkadzaja


za to po prostu uwielbiam w perfumach wszelkiej masci nuty wanilii oraz charakterystyczna won bobu tonka. Bardzo chetnie rowniez testuje perfumy, gdy w skladzie widnieja lilie a juz w szczegolnosci lilie wodne. Ostatnio nawet zastanawiam sie nad strzalem w ciemno AA Lilia Bella, chociaz poprzednie doswiadczenia z linia AA troche mnie mentalnie wstrzymuja

bardzo, bardzo chetnie rowniez testuje zapachy ze slodkimi owocami w skladzie, tj: malina, truskawka, poziomka, chociaz wybitnie odstrecza mnie zapach czarnej porzeczki, ktory na mnie pachnie jak wymiociny
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 18:23   #18
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: wiję się z niechęci

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
Ja wije sie i skrecam z niecheci, gdy w nutach zapachowych widnieje anyz po prostu niecierpie go jako skladnika perfu, chociaz sam w sobie jest nawet smaczny, bardzo lubie cukierki anyzowe
W moim przypadku bardzo podobnie. Tyle że ja nawet cukierków z anyzem nie trawię... Jako składnik perfum musi byc wstrętny!

Uwielbiam kadzidło ale to nie przeszkadza mi lubić mi także obłędnie słodką, spozywczą wanilię czy cynamon
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 18:57   #19
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: wiję się z niechęci

Mi - na razie - podoba się wszystko, w czym wyczuwalny jest cynamon.
Za to nie mogę znieść róży w prawie każdym wydaniu.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 19:26   #20
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: wiję się z niechęci

Mnie o ból głowy przyprawiają szypry i mocne kadzidła NIe lubie też grapefruita, czarnej porzeczki, paczuli. Może kiedyś się do nich przekonam, ale na razie moj nos mówi stanowcze NIE
Ostrożna tez jestem w stosunku do perfum zawierających różę. Traumę z różą w roli głównej przezyłąm gdy moja mama namietnie zlewała się różą YR. Nie mogłam się doczekac kiedy w końcu skończą jej się te perfumy ( a miała 2 butelki) a nie chciałam też nic mówić,żeby nie zrobić jej przykrości. Jedyną różyczką która w pełni toleruję i bardzo lubię to Stella
Bardzo lubię wszelkie perfumy jadalne, ale nie bardzo przesłodzone. Wanilię w perfumach uwielbiam
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 20:36   #21
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: wiję się z niechęci

Jaśmin. Jak widzę w składzie jaśmin uciekam jak najdalej Odstraszają mnie też duże ilości kwiatów, nuty ogórkowe, ozonowe, cytrusowe Boję się paczuli, któa czasem zachowuje się przyzwoicie, a czasami robi paskudne rzeczy na mojej skórze...

Natomiast na widok kadzidła w nutkach robię tak Bardzo pociąga mnie ambra, pieprz i różniaste przyprawy, drzewo sandałowe, cedr i inne drzewne nuty. Nie uciekam przed wanilią i piżmem, słone nutki - czemu nie? Szypry mnie ciekawią, dymne i skórzane nuty też
(Dallale, przyznaję się, trochę ściągałam od Ciebie )
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 21:21   #22
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: wiję się z niechęci

Ja też jestem z jaśminem na bakier, ale czasem w pewnych kompozycjach go toleruję. Jednym słowem Organza - tak, Alien i jemu podobne - nie.
Nie przepadam za dominującą różą, a ona za mną też nie - nie chce na mnie pachnieć. Róża - tylko jako dodatek.

Nie i jeszcze raz nie - truskawka - aromat doskonały w naturze, ale w każdej kompozycji sztuczney - poczynając od jogurtu, na perfumach skończywszy -okropieństwo!

Kadzidło- różnie bywa - w Messe de Minuit cudo, w BC takie sobie kościelne, ale nie jestem na nie.

Cytrusy - nie (albo mało), anyz - nie (chociaż znam tylko jedne perfumy, które mają go w składzie -Anisia Bella)

Kocham- aromaty skóry, drzewne, sandałowe, lubię wetiver, soję, leśne owoce
Ale i tak uważam, że wszystko zależy od kompozycji.Ten sam składnik może zabijać lub leczyć zmęczone zmysły w zależności od ilości i towarzystwa.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 19:57   #23
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: wiję się z niechęci

Bardzo lubie w perfumach: nuty tytoniowe, sliwke, kakao, wanilie, frezje, gardenie, pieprz, bergamotke, nuty drzewne, ambre, kawe, pizmo, porzeczki, wisnie, mandarynke, fiolka, wetiwer, bob tonka.

Bywa bardzo ciezko z: jasminem, grapefruitem, roza, herbata, tuberoza, cynamonem, gozdzikami, kwiatem pomaranczy, toffi i rozniastymi przeslodzonymi pralinkami, imbirem, jablkiem (blee - tu raczej 100% skutecznosc na NIE), kadzidlem, przyprawami korzennymi - choc czesc z tych nut nieraz zupelnie mi nie przeszkadza gdy funkcjonuje jako tlo zapachu.

Nie przepadam w wiekszosci za szyprami (nie czuje sie w nich - chyba jestem za malo powazna, elegancka i dojrzala), zapachami mocno kwiatowymi (czasem wpedzaja mnie w niezla migrene) i korzennymi (zbyt "indyjskie"). Oczywiscie i tu bywaja chlubne wyjatki .

Edytowane przez maja79
Czas edycji: 2007-02-03 o 20:39
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 21:34   #24
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: wiję się z niechęci

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Coś co mnie zawsze przyciąga: wanilia, cynamon, śliwka
Mnie też te nuty przyciągają...

LUBIĘ:
Uwielbiam cynamon i wanilię, podobnie z resztą jak śliwki, kokos, karmel, czekoladę i słodkie migdały, czyli zapachy słodkie, apetyczne i orientalne.
Lubię jeszcze bardzo kadzidła, zapach świeżego drewna i tylko niektóre perfumy z kategorii kwiatowo-orientalnej.
Gardenia wydaje mi się całkiem przyjazna, natomiast przesadzona ilość jaśminu, czy róży mnie drażni

NIE LUBIĘ:
Szypry zdecydowanie nie są bliskie memu sercu
Nie przepadam za nadmiarem paczuli, która nadaje trochę gorzki charakter i zniechęca mnie strasznie zbyt wielka ilość pieprzu, kordamonu, wtedy się skrzywiam.
Nuty ogórkowe i plastikowe od razu skreślają każdy zapach
Nie znoszę aromatu piwnicy w perfumach, jeszcze nie wiem, który składnik tak umiejętnie paskudzi dany zapach i odpowiada za to, że jest takie, a nie inne skojarzenie, ale udaje mu się to doskonale
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 11:50   #25
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: wiję się z niechęci

Mi absolutnie nie leżą: nuty drzewne, skórzane, tytoniowe, ogórkowe i zbyt mocne aromaty spożywcze.W pefumach nie znoszę też melona, choć w kosmetykach pielęgnacyjnych go lubię. No i anyż - kojarzy mi się z anyżkowymi tabletkami na ból gardła. Po prostu dostaję bólu gardła, jak czuję anyż, choć gdyby nie to skojarzenie, pewnie by mi się podobał. Odpada też cynamon.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 16:26   #26
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: wiję się z niechęci

Lubię wanilię, a nawet powiedziałabym, że jest ona na pierwszym miejscu, ale to nie może być taka dosłowna, "kajmakowa" wanilia jak w wodzie YR, bo takiej nie cierpię. Nie lubię też nadmiaru landrynkowych owoców, ani cytrusów, przy czym limonka może być, ale pomarańcza, mandarynka i grejpfrut już nie. Odstraszają mnie nuty ogórka i melona, nadmierna kwiatowość, nutki morskie i słone, oraz zapach gorzkiego migdała, orzechów i sojowego mleka.
Lubię kadzidlo, pieprz, przyprawy korzenne, niektóre nuty zielone, herbatę (zwłaszcza czarną), kwiat pomarańczy, słodycz przełamaną czymś pikantnym...
Oczywiście nie wszystko naraz
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 16:38   #27
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: wiję się z niechęci

jasmin-ten skladnik zniecheca mnie do zakupu. Wachajac ten kwiat gdziekolwiek, kiedykolwiek mam murowany bol glowy i mdlosci.Nawet to ze teraz o nim pisze wywoluje u mnie nieprzyjemne dreszcze.


Kocham, uwielbiam sliwke w kazdej postaci. Wlasciwie to wciaz poszukuje zapachu sliwkowego ale zmyslowego zarazem.
Roza, morela, wanilia moglabym sie wykapac w tych skladnikach , utanac
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 20:11   #28
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: wiję się z niechęci

Jestem ostrożna z perfumami, które w składzie mają gardenię, konwalię, hiacynt, ogólnie unikam zapachów mocno kwiatowych, szyprów. Bardzo uważam na paczulę w składzie, bo na mnie lubi kaprysić Unikam także trawy i bardzo zielonych nut, bo źle się czuję w tych klimatach

Natomiast lubię w perfumach nuty kadzidlane, kościelne, dymne, pieprz, dużą ilość przypraw, ambrę, nuty owocowe (wszelkie cytrynki, limetki, pomarańcze, maliny, itp.), różę, jaśmin, wanilię, cynamon i nutki jadalne
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.