Żarty z chorego dziecka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-31, 12:39   #1
nikolite
Rozeznanie
 
Avatar nikolite
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the Rainbow
Wiadomości: 731

Żarty z chorego dziecka.


Wczoraj na facebooku, jedna ze znajomych wstawiła ten oto filmik aby ludzie pomogli znaleźć osoby, które zakpiły w tak okrutny sposób z chorej osoby. Czy jest szansa aby ich znaleźć?
Znalazłam tą dziewczynę na Skype - nie rozumiem dlaczego jej bliscy, pozwalają i udostępnili jej dostęp do Internetu i Skype.
Czy macie jakiś pomysł, jak znaleźć jej rodziców?

https://www.youtube.com/watch?v=fuSJ...ature=youtu.be
__________________
Przepraszam za brak polskich znakow
nikolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 12:51   #2
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Dziewczyna pewnie ma dostęp do komputera bo jej bliscy chcieli jej zostawić okno na świat. Nie wiem jaki jest stopień jej upośledzenia, ale może lubi sobie coś poczytać? Może gra w jakieś gry? Coś ogląda?
Może lubi się komunikować z innymi, ale np. upośledzenie wpływa na zbytnią otwartość/ufność i naiwność w stosunku do innych (np. jak u dzieci z zespołem Downa)?

Do rodziców na pewno da się dotrzeć ale potrzeba tu albo jakiegoś internetowego efektu (udostępniania, szukania kogoś kto ich zna, przekazywania dalej informacji itd) w celu odnalezienia rodziców i poinformowania ich.
A co do tych "śmieszków" to też pewnie dałoby radę ich znaleźć tylko tu trzeba by kogoś kto umie i ma czas przeprowadzić takie internetowe śledztwo.
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 12:53   #3
nikolite
Rozeznanie
 
Avatar nikolite
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the Rainbow
Wiadomości: 731
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Na dodatek, jeden z nich pokazuje swoją twarz - mam nadzieję,że przy szerokim udostępnianiu - ktoś w końcu rozpozna tego człowieka i będzie musiał on ponieść konsekwencje z takiego zachowania.
Bardzo mnie zdenerwowało i zasmuciło zachowanie tych osób, chciałabym pomóc ale nie mam pojęcia jak.
__________________
Przepraszam za brak polskich znakow

Edytowane przez nikolite
Czas edycji: 2015-07-31 o 12:56
nikolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 13:01   #4
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Cytat:
Napisane przez nikolite Pokaż wiadomość
Na dodatek, jeden z nich pokazuje swoją twarz - mam nadzieję,że przy szerokim udostępnianiu - ktoś w końcu rozpozna tego człowieka i będzie musiał on ponieść konsekwencje z takiego zachowania.
Bardzo mnie zdenerwowało i zasmuciło zachowanie tych osób, chciałabym pomóc ale nie mam pojęcia jak.
To jest bardzo smutne. Ale ostatnimi czasy w internecie dużo takich kretynów. Ostatnio głośne były np. popisy hejterów po śmierci blogerki Maddinki, samobójstwie tego nastolatka albo po wypadku w którym zginął synek Filipa Chajzera.
Zero wrażliwości.
Z tego co wiem, to za chamskie akcje i komentarze w przypadku blogerki i Chajzera odpowiadają użytkownicy karachana, może tu też jest podobnie?
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 13:08   #5
BuchajacaKopara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Zadbaj o to, żeby to nagłośnić i żeby jak najwięcej osób widziało ten film. To zwiększa szanse na to, że znajdzie się ktoś komu będzie chciało się ich znaleźć. Generalnie nie będzie to trudne, ze względu na to, że pokazali swoje nicki, twarz oraz głos. Potrzeba tylko trochę czasu i ewentualnie pomocy z zewnątrz.
BuchajacaKopara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 13:20   #6
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Od takich spraw są organy ścigania. Jeśli to dziecko lub jej opiekunowie czują się znieważeni powinni zgłosić sprawę do prokuratury, a policja znajdzie wtedy autorów filmu i doprowadzi przed sąd.

Jeśli dziecko i jego opiekunowie nie czują się znieważeni i nie powiadomią prokuratury, to nie da się nic zrobić. Moim zdaniem rozpowszechnianie tego filmu jest działaniem na korzyść jego autorów.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 14:06   #7
Orimonka
Raczkowanie
 
Avatar Orimonka
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 323
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Właśnie z tym udostępnianiem filmiku to tak dwojako... Bo z jednej strony ok, nagłaśniamy, oburzamy się, ale z drugiej strony też rozpowszechniamy wizerunek dziewczyny i pewnie nakręcamy kolejną falę hejtu.

Nie wiem, czy to dobry pomysł..
Orimonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 14:43   #8
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Cytat:
Napisane przez nikolite Pokaż wiadomość
Znalazłam tą dziewczynę na Skype - nie rozumiem dlaczego jej bliscy, pozwalają i udostępnili jej dostęp do Internetu i Skype.
Nie rozumiem, a dlaczego nie? Ona tych debili nie rozumie, jest szczęśliwa, że sobie rozmawia. Jasne, że ktoś powinien to nadzorować, żeby nie namówili jej do zrobienia nie wiadomo czego, ale izolacja to ma być niby dla niej dobre?
A niech się "śmieją". Jakoś nie widzę, żeby ludzie widzieli coś zabawnego w jej zachowaniu czy chorobie. To ci kretyni mają problem z ograniczeniem umysłowym i za dużo wolnego czasu na gimnazjalnych wakacjach.

Ona powinna mieć dostęp do internetu i skype. Chce to niech się bawi. ONI nie powinni. To z nimi jest problem. Nie z nią ani z jej rodzicami.
Chowanie niepełnosprawnych przed światem i izolacja nie pomoże nikomu poza takimi durniami, którym samo jej istnienie narusza poczucie estetyki.
A niech robią więcej takich filmików. Niech publikują. Na początek się pokarmią cudzymi emocjami a potem może w końcu dotrze do tych zakutych łbów, że to z nimi jest problem. A jak nie do nich, to może chociaż do kolejnego pokolenia.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 15:01   #9
tow147
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 40
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

tya, już dawno w takim razie powinni cały karaczan zamknąć, bo to ich wina, Maddinka, Dominik czy syn Chajzera

tu pewnie nie działał żaden anon, ale i tak widać w komentarzach zdjęcia papieży czyli oni też napędzają tę machinę

ps. kto stał za atakiem na netkobiety?
karachan :p
tow147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 15:03   #10
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Znaleźli ich, rozwińcie opis do tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=u797VW1lzSA

Chociaż ponoć to prowokacja karaczana: https://infotomb.com/qk73h.png
__________________
Nina 💕 29.01.2017

Edytowane przez MartaMagda
Czas edycji: 2015-07-31 o 15:22
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 15:06   #11
nikolite
Rozeznanie
 
Avatar nikolite
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the Rainbow
Wiadomości: 731
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, a dlaczego nie? Ona tych debili nie rozumie, jest szczęśliwa, że sobie rozmawia. Jasne, że ktoś powinien to nadzorować, żeby nie namówili jej do zrobienia nie wiadomo czego, ale izolacja to ma być niby dla niej dobre?
A niech się "śmieją". Jakoś nie widzę, żeby ludzie widzieli coś zabawnego w jej zachowaniu czy chorobie. To ci kretyni mają problem z ograniczeniem umysłowym i za dużo wolnego czasu na gimnazjalnych wakacjach.

Ona powinna mieć dostęp do internetu i skype. Chce to niech się bawi. ONI nie powinni. To z nimi jest problem. Nie z nią ani z jej rodzicami.
Chowanie niepełnosprawnych przed światem i izolacja nie pomoże nikomu poza takimi durniami, którym samo jej istnienie narusza poczucie estetyki.
A niech robią więcej takich filmików. Niech publikują. Na początek się pokarmią cudzymi emocjami a potem może w końcu dotrze do tych zakutych łbów, że to z nimi jest problem. A jak nie do nich, to może chociaż do kolejnego pokolenia.
Nie mówię,że izolacja - mogliby(rodzice,opiekunow ie) jej zainstalować gry na komputerze,ściągnąć e-booki,żeby sobie słuchała, nawet jeśli nie rozumie. Dostęp do Skype moim zdaniem niekoniecznie, tam się roi od nieciekawych typów i to jest zbyt duże ryzyko.
__________________
Przepraszam za brak polskich znakow
nikolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 17:24   #12
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Cóż trolle mają swój świat, w realu frajerzy a w sieci kozacy, sami jednostrzałowcy myślący że wszystko im wolno.
Karaczany i te wszystkie grupy to takie zbieraniny trolli bez życia osobistego dla których celem życia jest hejt i cwaniakowanie w sieci.
Zresztą kto normalny by poświęcał czas na takie pogawędki? Jaki zdrowy facet? Zwykły troll siedzący z łapą w gaciach całe życie.

Dziewczyna jest chora ale to nie powód aby ją izolować, izolować to należy trolli, zacząć ich karać i to tak aby zabolało rodziców bo może wtedy zaczną wychowywać ich poprzez pas.

No i komentarze pod tym filmkiem, poziom ten sam co uczestnicy tej rozmowy.

Tu dziewczyna może i nie wie do końca co się dzieje podczas "rozmowy" bo ma swój świat, ale pamiętam jak przeglądałem z dzieckiem kanały na youtubie dotyczące kucyków pony, pet shopów itd dziewczynki sobie wrzucały swoje filmiki gdzie prezentowały nowe zabawki, robiły jakieś scenki z tymi zabawkami czy prezentowały swoje rysunki, a hejt też był wielki i to naprawdę niskich lotów.
Co taka mała czuć musiała czytając komentarze nie chcę nawet myśleć, szukała koleżanek mających wspólne zainteresowania, a znalazła hejterów z avatarami partii Korwina...

Edytowane przez dominikmeller25
Czas edycji: 2015-07-31 o 17:25
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 18:46   #13
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
Dziewczyna jest chora ale to nie powód aby ją izolować, izolować to należy trolli, zacząć ich karać i to tak aby zabolało rodziców bo może wtedy zaczną wychowywać ich poprzez pas.
Nie izolowac, ale z internetem trzeba uwazac, bo to zbyt wielka pozywka dla trolli. Jestem ZA: kontaktem z dziecmi w tym samym wieku od malego, na placach zabaw, pokazywanie innym dzieciom, ze ludzie sa rozni, ALE internet bez kontroli to nie jest odpowiednie miejsce, jak widac. Takie dzieci wypisuja glupoty na fb, udostepniaja filmy ze swoim udzialem- a nuz jakis zbok wyludzi od takiej dziewczyny intymne zdjecia/filmy, i co wtedy?
Mowie to tez troche z doswiadczenia.
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 19:27   #14
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Jedynie da się na pewno wejść na profil Google+, należący do osoby, która to wrzuciła:
https://plus.google.com/101763207281249322057/posts
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 19:59   #15
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Bezczelność, życze im żeby się najedli po sam rycht sprawiedliwości w życiu.
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 20:09   #16
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Ktoś już znalazł ich dane i konta na fb, mam nadzieję, że to się odbije dużym echem i ktoś na przykład wyśle film do nauczycielki albo rodziców
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 20:22   #17
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

zgłosiłam na youtube i fb, bo tam też robią cyrki
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 20:57   #18
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

zachowania autorów tego filmiku nawet nie chcę komentować, ale znalazłam profil tej dziewczyny na fb i to, co tam zobaczylam jest jeszcze bardziej przerażające.
Pod jej zdjęciami są setki ironicznich komentarzy, ludzie jawnie robią sobie z niej jaja (teksty w stylu "ania pedale" pod każdym zdjęciem...). w większości są to jakieś głupie nastolatki, które myślą, że zarobią trochę fejmu, jeżeli rzucą jakimś głupim komentarzem i dostaną kilka lajków.
Myślałam, że takie zachowanie jest marginalne, ale okazuje się, że jednak nie...

Edytowane przez karolowanka
Czas edycji: 2015-07-31 o 21:02
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 01:09   #19
Yuuita
Raczkowanie
 
Avatar Yuuita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Cytat:
Napisane przez nikolite Pokaż wiadomość
Nie mówię,że izolacja - mogliby(rodzice,opiekunow ie) jej zainstalować gry na komputerze,ściągnąć e-booki,żeby sobie słuchała, nawet jeśli nie rozumie. Dostęp do Skype moim zdaniem niekoniecznie, tam się roi od nieciekawych typów i to jest zbyt duże ryzyko.
Ryzyko czego?
Yuuita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-01, 20:45   #20
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Moim zdaniem jeśli mowa o dzieciach/ludziach dorosłych z pewnymi dysfunkcjami , upośledzeniem to dostęp do Internetu powinien być pod nadzorem kogoś innego. Nie mówie tu o ślęczeniu nad taką osobą przy każdym kliknięciu, ale o rozmawianiu o osobach, z ktorymi ma kontakt, kontrolą historii przeglądanych stron. Internet ma swoje zalety, ale niesie ogromne niebezpieczeństwo dla osób, które nie zdają sobie sprawy z pewnych kwestii. Zgadzam się z tym, że Skype to zbyt duże niebezpieczeństwo - ale właśnie bez kontroli.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 07:41   #21
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Chyba trzeba by kontrolować, co tacy ludzie wrzucają do sieci. Nie wiem, czy pamiętacie film "Aga, co jest w mojej torebce". Niestety, doczekał się wielu parodii, mixów ze strony gimbusiarni. Plus setek prymitywnych, niegrzecznych komentarzy. Tu nie chodzi o cenzurowanie ale o jakąś kontrolę.

Niestety, filmik nadal wisi na YT i nadal jest niewybrednie komentowany.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 13:06   #22
nikolite
Rozeznanie
 
Avatar nikolite
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the Rainbow
Wiadomości: 731
Dot.: Żarty z chorego dziecka.

Cytat:
Napisane przez Yuuita Pokaż wiadomość
Ryzyko czego?
Ryzyko spotkania tam różnego rodzaju zwyrodnialców.
__________________
Przepraszam za brak polskich znakow
nikolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-02 14:06:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.