Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-02, 15:04   #1
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20

Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.


Tytuł to cytat słów pewnej vlogerki o czystej jak pupa niemowlęcia twarzyczce. No ale do rzeczy.
Dziewczyny!! wiem, że nie jestem w tym sama, jest to początek mojej przygody na wizażu i mam nadzieje, że wszystko uda mi się wyjaśnić jak najlepiej.
Mam trądzik od ok 6 lat ale szczerze mówiąc dopiero niedawno zaczęłam stosować leki (maści) p. dermatolog chciała od razu zastosowac leki jednak nie zgodziłam się ze względu na to, że chciałam dać szansę mojej skórze zmierzenia się z maściami. No i mam zineryt, differin i sporządzoną maść przez p. doktor wyrabianą na zamówienie w aptece. Stosuję już 4 tyg na noc, na zmiane ale z braku efektow jak tylko nie wychodze gdzies to nakladam w czasie dnia raz jedna raz druga a raz jedna na druga, twarz nawilzam cetaphilem. O wyjsciu z domu bez makijazu nie ma mowy ale spokojnie nie walę tapety jak murarz na ścianę, jest to zwykły makijaż, który i tak wiele przebija ale juz taki pozwala mi się poczuć lepiej.
Zamierzam po wolnym wybrać się znów do pani doktor pochwalic się wynikami, które są po prostu zerowe. Nic sie nie dzieje. Nic kompletnie. Na początku lekko się wysuszyła skóra teraz jest jakbym nic nie stosowała. Odstawiłam już jakiś czas temu majonez, ogórki, ketchup, chipsy, słodycze. Bez zmian. Dziś przesiedziałam juz pół dnia czytając miliony opinii i normalnie świra można dostać, nie jedz tego, tamtego... chciałabym zmienić swoją diete choć pragnę zauważyć że wcale nie jem żadnych świństw powiedziałabym że to normalne jedzonko przeciętnej polki... Co robić? udoskonalić dietę? a może zgodzić się na te leki czy dalej próbować inne maści, wiemy przecież że jest w czym przebierać... Jestem już naprawdę załamana, a prowadzi to do tego że przestałam wychodzić z domu, rozmawiać z ludźmi... najchętniej zamknęłabym się z tym wszystkim w ciasnej dziurze i uniknela pytan typu: "a co Ty tam masz.. a czemu Ty tak wygladasz.. a co Ci tu wyszlo..."
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:16   #2
magda09lena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

hej, jateż miałam trądzik przez 12 lat, było uspokejenie a potem znów rzut w sumie to 3 rzuty. Maści w ogóle nie działaly też. Mialam cere koszmarną, gule ropne, skóra scieńczona jak mięso wyglądala... Pomogło mi - co jest ostatecznościa- Izotek, pochdna witaminy A - retinoidy. Jest to najskuteczniejszy lek na trądzik. Lekarz przepisuje gdy zewnetrzne środki zawodzą i problem jest poważny. Lek ma skutki uboczne dość mocne ale nie u każdego występują. Pobróbuj jeszce np, Skinoren albo Benzacne, mi bardzo pomagaja, poniewaz teraz muszę dbać o cerę i utrzymywać efekt kuracji Izotekiem. I jak robisz makijaz to polecam dermokosmetyki, bo drogeryjne zapychają w większosci. Jak masz pytania to pytaj
magda09lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:30   #3
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Hej, dzięki że opowiedziałaś jak to u Ciebie było szczerze mówiąc mam jeszcze małe pojęcie w kuracjach wewnętrznych bo jak mówię jeszcze się tego nie podjęłam. Zastanawiałam się nad kupnem jakiegoś podkładu w aptece ale coś mi mówi, że szybko wrócę do mojego stałego.. niby nie jest ideałem ale zawsze wracam do niego twierdząc że wszystko inne od razu robi mi maske.
Używam : maybelline affinitone do tego korektor z essence i puder sypki tez affinitone. To wszystko. Żel jaki obecnie posiadam to ten z ziaji ulga. No i maści, które wymieniłam wcześniej. Już nie stosuję wszytskich cudnych peelingow i złuszczaczy z drogerii, wiem doskonale że to pic na wodę. Zastanwiałam się jeszcze kiedyś nad OCM ale nie jestem pewna czy moja błyszcząca się skóra potrzebuje jeszcze większej dawki oleju...
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:36   #4
magda09lena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Rozumiem Cie , że przede wszystkim defekty chce sie zakryć. Używałam swego czasu tez Vichy dermablend ale maskę robi i spływa z tłustej cery ale krycie bardzo dobre nawet przy cieniutkim nałożeniu.. Kosmetyki które sie stosuje tez maja ogromne znaczenie dla cery trądzikowej, właśnie te drogeryjne mają silikon często i inną chemię zapychającą. Również dla cery problemowej fajne są mineralne pudry.
magda09lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:39   #5
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Może rzeczywiście powinnam na nie zwrócić uwagę, w końcu spróbować mogę jeśli chodzi o te pudry mineralne i te z aptek to możesz coś konkretnego polecić? poczytałabym coś nie coś i może ostatecznie zmienię wyposażenie swojej kosmetyczki
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:39   #6
aite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 202
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

polecam OCM! nic mi tak nie uspokaja cery, jednocześnie ją oczyszczając. w ramach składnika antytrądzikowego stosuję kilka kropli olejku pichtowego.
aite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:43   #7
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

pierwsze słyszę o tym olejku, możesz nieco przybliżyć, gdzie go kupić? a co do OCM to co używasz jako olejku "bazowego" ?
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 15:44   #8
magda09lena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Używałam Sephorę mineral foundation i nie pogorszyla stanu cery. Teraz poluje tez na Laroche Posay Mineral Powder. A i puder sypki Jadwiga do cery tlustej ma trzy składniki tylko i to naturalne
magda09lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:52   #9
aite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 202
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

oliwy z oliwek albo oliwki dla dzieci z johnson's baby takiej na dobranoc - nie to żebym w nie konkretnie celowała, po prostu są a nie zauważyłam, żeby jakikolwiek olej był dla mnie problemem. olej rycynowy przydaje się jako oczyszczacz, ale często go nie mam i też wychodzi.

o olejku pichtowym przeczytałam w charakterze środka na zaskórniki. po przejrzeniu internetu w poszukiwaniu jego właściwości wychodzi, że jest lekiem na wszystko. kupiłam go w aptece., zapłaciłam ok 20zł ale to dość drogo, można pewnie znaleźć taniej. używam pół roku, średnio 2 razy w tygodniu i muszę przyznać, że działa! tylko jego zapach jest dla mnie dość nieprzyjemny.
aite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 16:07   #10
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

kurcze widze, że czekam mnie wyprawa do apteki! dzięki dziewczyny
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:02   #11
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

od czasu do czasu (głównie przed okresem i po zakrapianej imprezie) nadal mnie wysypuje, ale stan mojej cery znacznie się poprawił. ciężko nazwać to już trądzikiem, a jeszcze niedawno klęłam przed lustrem. daję kilka wskazówek i spostrzeżeń dotyczących walki z niedoskonałościami:
*wysypiaj się - od jakichś dwóch miesięcy pilnuję, żeby spać 7-8 godzin dziennie, chociaż spokojnie, żeby nie odczuwać zmęczenia, wystarczyłoby mi 5 godzin,
*unikaj słodyczy, ostrych potraw, panierki i kolorowych napojów,
*pij dużo wody - min. 1,5 litra dziennie,
*zapobiegaj stresowi - kortyzol, wydzielany w nadmiarze, ma ogromny wpływ na cerę; biegaj, zajmij się swoim hobby, znajdź codziennie trochę czasu dla siebie,
*może wydać Ci się to dziwne, ale zobacz, czy coś ulegnie zmianie, jak przestaniesz myć twarz wodą z kranu; stosuj przegotowaną albo sam płyn micelarny, choć ten wiąże się na początku z wrażeniem nieoczyszczonej wystarczająco buzi,
*jeśli stosujesz do makijażu pędzle, myj je codziennie białym jeleniem; nie polecam gąbek do nakładania podkładu czy pudru, bo strasznie roznoszą bakterie ,
*nawilżaj buzię - przed makijażem i przed snem,
*nie wybieraj kosmetyków do cery trądzikowej, bo nierzadko pogarszają stan skóry, tylko do wrażliwej.
*nie stosuj żadnych płynów z alkoholem do przecierania wyprysków, bo na początku ładnie wszystko zaleczą, a potem spowodują jeszcze większy wysyp; ogólnie kosmetyki wysuszające nie są dobre na dłuższą metę,
*unikaj kontaktu dłoni/włosów z twarzą; jeśli masz grzywkę, to w domu podpinaj ją do góry,
*solarium przynosi tylko chwilową poprawę, później masz jeszcze większy problem z cerą,
*ogranicz fajki, jeśli palisz,
*po powrocie do domu zmywaj makijaż jak najszybciej się da,
*spróbuj zastąpić podkład kremem BB - może nie zakryje niedoskonałości tak dobrze, ale chcesz chyba wyleczyć trądzik, a nie maskować go jeszcze przez x lat.

i jeszcze kilka kosmetyków, które polecam, bo baaardzo mi pomogły pomogły:
*
La Roche Posay, Effaclar Duo + Effaclar Żel,
*płyn micelarny AA,
*krem nawilżający AA,
*peeling enzymatyczny z biochemii urody,
*delikatny podkład z Inglota.

pozdrawiam i życzę powodzenia!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg opakowanie-aa-oceanic-ultra-nawilżanie.jpg (17,3 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podklad-inglot-ysm.jpg (15,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pods_ply_micelarny.jpg (12,9 KB, 0 załadowań)
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.



Edytowane przez sistermorphine
Czas edycji: 2014-01-02 o 18:06
sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 18:36   #12
madaoization
Przyczajenie
 
Avatar madaoization
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

http://wylecz-tradzik.blogspot.com -----> polecam przeczytanie artykułu jak i komentarzy

Ja sama męcze się z trądzikiem od kilku lat, leki nie pomagają... Zniszczył mi cerę, mam duże rozszerzone pory, dużo zaskórników, blizn, o wyjściu bez makijażu nie ma mowy. Przymierzam się do tej diety bezglutenowej i bezmlecznej (miesiąc temu zrezygnowałam z codziennych płatków na mleku rano i zauważyłam już lekką poprawę). To moje postanowienie noworoczne
Jedynym środkiem, który nie przesusza mojej skóry i jakoś tam działa jest Differin (na receptę niestety). Chcę też zaopatrzyć się w glinkę Ghassoul z Organique, bądź tą z Fitomedu, zieloną. Podobno rozrobione samemu glinki działają dużo lepiej, niż te sklepowe maseczki. Powodzenia, nie jesteś sama

Edytowane przez madaoization
Czas edycji: 2014-01-02 o 18:37
madaoization jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 22:38   #13
aite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 202
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

o i jeszcze mega ważna kwestia higieny! twarz osuszam tylko chusteczkami jednorazowymi i obowiązkowo śpię na ręczniku na poduszcze, max 3 razy na jednym. naprawdę widze ogromną różnicę w porównaniu z takim traktowaniem, a sytuacją gdy w bałaganie codzienności zdarza mi się spać tydzień na jednej poszewce.
w kwestii nawilżenia jestem ogromną fanką żelu hialuronowego z alantoiną i witaminą B5 z BU.
aite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 07:56   #14
Monia19Ck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Czesc dziewczyny . Ja mialam tradzik tak ok 5 lat z tym ze byl on na twarzy rekach plecach jedna wielkqa katastrofa chodzilam na peelingi , oczyszczania, mikrodermabrazje i to nie i jakies tam kosmetyczki tylko dr Irena Eris (niec nie pomagalo!) zaczelam sie leczyc masciami jakies drozdze na wlasna reke masci to pewnie z 10 juz przetestowalam i lekka poprawa na chwile. Zaczekam jesc zdrowo pic dbac o cere efekt minimalna poprawa w koncu trafilam na pania dermatolog ktora przepisala mi pochodna witaminy A (Aknenormin) biore ok nie calego roku i na szczescie nawetjak mam okres nie mam 1 krostki poprostu nic a przed kuracja na plechach i rekach mialam blizny w tym momencie zero . Z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie ma co sie łudzic ze masci pomoga kosmetyczka pomoze dieta higiena bo jua wszytskiego probowalam i wydawalam miesiecznie ok 400-500 zlna kosmetyczki masci diete i NIC! Trzeba leczyc wszystko od srodka inaczej bedziemy miec tylko chwilowa poprawe i za moment wszystko wroci.



Jesli chodzi o kosmetyki to polecam La roche posay (zel do mycia buzi)
koniecznie przecierac pozniej twarz plynem micelarnym lub tonikiem!!!
i na to krem nawilzajacy duzo i czesto .
Do miejscowo jedynie co wg mnie jest super to Vischy normaderm preparat punktowy i La Roche Effeclar Duo(krem eliminujacy zamiany tradzikowe) swoja droga mam w probkach rownowartosc calego kremu jakby ktos chcial kupic za grosze pisac bo mi juz nie porzeby i z vischy rowniez mam pare probek.
To tyle na ten temat przede wszytkim pamietajcie DERMATOLOG!!!
Monia19Ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 09:53   #15
madziuchna87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Cześć,
ja też podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Otóż z trądzikiem zmagałam się od kilku lat. Jednak dopiero w tamtym roku wzięłam się za siebie porządnie i poszłam do dermatologa. Dodam, że mam 26 lat. Lekarka przepisała mi antybiotyk- Unidox. Byłam dosyć sceptycznie nastawiona do antybiotyków, ale postanowiłam spróbować. Brałam ten antybiotyk od grudnia do maja. Odstawiłam, gdy pojawiło się słońce, bo bałam się, że mogę dostać przebarwień. Poza tym tak długa kuracja antybiotykowa jest niezdrowa dla żołądka. Stan mojej cery poprawił się. Wcześniej miałam straszne zaskórniki, pryszcze podchodzące ropą i gule. Owszem gdy zaczęłam przyjmować antybiotyk, miałam nagły wysyp pryszczy, przez około miesiąc nie było żadnej poprawy. Dodatkowo przy antybiotyku używałam maści: Clindacne i dwóch innych których nazw niestety nie pamiętam. Od maja nie biorę antybiotyków, ale na szczęście moja cera wygląda bardzo przyzwoicie. Nawet przed okresem nie wyskakują mi krostki. Teraz myję twarz Białym Jeleniem i piję herbatkę z bratka. Często stosuję maseczki oczyszczające, bardzo przypadła mi do gustu oczyszczająca Soraya. Czasem myję twarz gąbką, dla dokładniejszego oczyszczenia. Muszę przyznać, że antybiotyki w moim przypadku pomogły, ale na dłuższą metę nie można ich zbyt długo przyjmować.
madziuchna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:14   #16
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
od czasu do czasu (głównie przed okresem i po zakrapianej imprezie) nadal mnie wysypuje, ale stan mojej cery znacznie się poprawił. ciężko nazwać to już trądzikiem, a jeszcze niedawno klęłam przed lustrem. daję kilka wskazówek i spostrzeżeń dotyczących walki z niedoskonałościami:
*wysypiaj się - od jakichś dwóch miesięcy pilnuję, żeby spać 7-8 godzin dziennie, chociaż spokojnie, żeby nie odczuwać zmęczenia, wystarczyłoby mi 5 godzin,
*unikaj słodyczy, ostrych potraw, panierki i kolorowych napojów,
*pij dużo wody - min. 1,5 litra dziennie,
*zapobiegaj stresowi - kortyzol, wydzielany w nadmiarze, ma ogromny wpływ na cerę; biegaj, zajmij się swoim hobby, znajdź codziennie trochę czasu dla siebie,
*może wydać Ci się to dziwne, ale zobacz, czy coś ulegnie zmianie, jak przestaniesz myć twarz wodą z kranu; stosuj przegotowaną albo sam płyn micelarny, choć ten wiąże się na początku z wrażeniem nieoczyszczonej wystarczająco buzi,
*jeśli stosujesz do makijażu pędzle, myj je codziennie białym jeleniem; nie polecam gąbek do nakładania podkładu czy pudru, bo strasznie roznoszą bakterie ,
*nawilżaj buzię - przed makijażem i przed snem,
*nie wybieraj kosmetyków do cery trądzikowej, bo nierzadko pogarszają stan skóry, tylko do wrażliwej.
*nie stosuj żadnych płynów z alkoholem do przecierania wyprysków, bo na początku ładnie wszystko zaleczą, a potem spowodują jeszcze większy wysyp; ogólnie kosmetyki wysuszające nie są dobre na dłuższą metę,
*unikaj kontaktu dłoni/włosów z twarzą; jeśli masz grzywkę, to w domu podpinaj ją do góry,
*solarium przynosi tylko chwilową poprawę, później masz jeszcze większy problem z cerą,
*ogranicz fajki, jeśli palisz,
*po powrocie do domu zmywaj makijaż jak najszybciej się da,
*spróbuj zastąpić podkład kremem BB - może nie zakryje niedoskonałości tak dobrze, ale chcesz chyba wyleczyć trądzik, a nie maskować go jeszcze przez x lat.

i jeszcze kilka kosmetyków, które polecam, bo baaardzo mi pomogły pomogły:
*
La Roche Posay, Effaclar Duo + Effaclar Żel,
*płyn micelarny AA,
*krem nawilżający AA,
*peeling enzymatyczny z biochemii urody,
*delikatny podkład z Inglota.

pozdrawiam i życzę powodzenia!
Podpisuję się pod tym wszystkim. Jeszcze tylko dodam, żebyście cerę oczyszczały rano i wieczorem i po KAŻDYM MYCIU używajcie toniku BEZALKOHOLOWEGO.
Mi w walce z trądzikiem pomógł żel na receptę Epiduo.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:59   #17
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Dzięki wszystkim za rady! oczywiście o dermatologu wiem i już byłam może ze dwa razy jednak teraz zamierzam się ostro za to zabrać. Traktuję to jak walkę i oby mi (i tym, które nadal się z tym borykają) jakoś udało się osiągnąc cel. Co do maści Epiduo.. zadziwiające że tylko ona pomogła wyjść z trądziku na mnie nie działała kompletnie... troszke wysuszyła i na tym koniec, ale skoro u innych dała rade to nic tylko się cieszyć bo z tego co wiem nie należy do najdroższych z tego typu maści. Ja dziś przymierzam się do maseczki oczyszczającej zamykam się w domu i niech się dzieje co chce!
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 11:16   #18
elun
Rozeznanie
 
Avatar elun
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 513
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Podpisuję się pod tym, co dziewczyny wyżej napisały
Dodatkowo mogę polecić sok z żyworódki, najlepiej taki ze sklepu zielarskiego, gdzie w składzie jest tylko woda, żyworódka i kwasek cytrynowy, bez zbędnych dodatków - dobrze przecierać nim twarz po umyciu wieczornym. Świetnie goi wszelkie pryszcze, ranki, zadrapania. Dodatkowo maseczki z glinek samorobione (glinka z wodą lub hydrolatem + różne dodatki typu witamina B3, olejek eteryczny np. z drzewa herbacianego lub wspomniany wcześniej pichtowy) lub nawet sama glinka z wodą dają świetne rezultaty. Bardzo ważne jest zainteresowanie się składem kosmetyków i unikanie tych które zawierają zapychające składniki! Głównie parafiny, wazeliny i pochodne a także silikony (Paraffium liquidum, Mineral oil, Dimethicone itp.)
Dobrem kremy i żele do mycia twarzy ma polska firma Sylveco, można je dostać w sklepach z naturalnymi kosmetykami lub zielarskich.
Przy trądziku koniecznie unikać też należy wszelkich peelingów mechanicznych (z drobinkami, szczoteczek, szmatek muślinowych itp.) żeby nie roznosić i nie podrażniać zmian.
Jednak jeżeli problem naprawdę jest poważny, konieczna będzie kuracja wewnętrzna od dermatologa...
__________________
Kobiety nie zmienisz, możesz najwyżej zmienić kobietę, ale to i tak nic nie zmieni

Edytowane przez elun
Czas edycji: 2014-01-04 o 11:18
elun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 11:02   #19
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Cytat:
Napisane przez Monia19Ck Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny . Ja mialam tradzik tak ok 5 lat z tym ze byl on na twarzy rekach plecach jedna wielkqa katastrofa chodzilam na peelingi , oczyszczania, mikrodermabrazje i to nie i jakies tam kosmetyczki tylko dr Irena Eris (niec nie pomagalo!) zaczelam sie leczyc masciami jakies drozdze na wlasna reke masci to pewnie z 10 juz przetestowalam i lekka poprawa na chwile. Zaczekam jesc zdrowo pic dbac o cere efekt minimalna poprawa w koncu trafilam na pania dermatolog ktora przepisala mi pochodna witaminy A (Aknenormin) biore ok nie calego roku i na szczescie nawetjak mam okres nie mam 1 krostki poprostu nic a przed kuracja na plechach i rekach mialam blizny w tym momencie zero . Z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie ma co sie łudzic ze masci pomoga kosmetyczka pomoze dieta higiena bo jua wszytskiego probowalam i wydawalam miesiecznie ok 400-500 zlna kosmetyczki masci diete i NIC! Trzeba leczyc wszystko od srodka inaczej bedziemy miec tylko chwilowa poprawe i za moment wszystko wroci.



Jesli chodzi o kosmetyki to polecam La roche posay (zel do mycia buzi)
koniecznie przecierac pozniej twarz plynem micelarnym lub tonikiem!!!
i na to krem nawilzajacy duzo i czesto .
Do miejscowo jedynie co wg mnie jest super to Vischy normaderm preparat punktowy i La Roche Effeclar Duo(krem eliminujacy zamiany tradzikowe) swoja droga mam w probkach rownowartosc calego kremu jakby ktos chcial kupic za grosze pisac bo mi juz nie porzeby i z vischy rowniez mam pare probek.
To tyle na ten temat przede wszytkim pamietajcie DERMATOLOG!!!
Ale Ci dobrze. A mi żadne pochodne wit A nie pomogły ani żaden lekarz jeszcze
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 14:38   #20
ona2606
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Hej Na pocieszenie powiem , że nie jesteś sama i też się męczę z trądzikiem. U mnie są to głęboko pod skórą pryszcze ropne ( bardzo bolą ) i są też takie które bardzo widać.. Mam też skłonności do rozdrapywania ich Osobiście polecam zrobić piling z aspiryny żeby odkazić twarz. Mi częściowo pomaga oraz unikać czekolady i ostrych potraw. A jeśli chcesz ukrywać pryszcze to polecam podkład firmy PAESE long cover fluid. Idealnie się sprawdza, nie zatyka porów i nie wysusza skóry a na dodatek jest bardzo wydajny
Pozdrawiam i życzę powodzenia ! ;*
ona2606 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 12:51   #21
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Chyba zdecydowana większość dziewczyn przechodziła przez etap trądzika - u mnie było równie ciężko, skóra wyglądała fatalnie. Co tutaj dużo mówić - wstydziłam się pokazywać na ulicy. Kosmetyków testowałam mnóstwo, zmiany dał aplikator na wypryski HB. Musicie testować dziewczyny. Na pocieszenie - na szczęście etap trądzika nie trwa bardzo długo ;/
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 14:14   #22
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Olinaj, a czy miałaś kiedykolwiek badany poziom prolaktyny, progesteronu, estrogenu lub androgenów? Hormony mają ogromny wpływ na powstawanie trądzika, ale niestety lekarze rzadko zlecają tego typu badania.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 21:02   #23
gimimore
Przyczajenie
 
Avatar gimimore
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

CZEŚĆ DZIEWCZYNY! Ja rowniez mam tradzik.. niestety juz dosc dlugo ale tez dopiero zaczynam sie za to powaznie brac i moze sie bedziecie smiac... ale musze sie was poradzic, nie wiem jak na to trafilam ale przeczytalam gdzies na blogu chlopaka ze zaczal sie inaczej odzywiac pic duzo wody itd... ale najwazniejsze zaczal reguralnie oddawac nie tylko mocz ale i to drugie... I twierdzil on ze ma to ogrmny wplyw na wyglad naszej skory... nastepnie pobuszowalam na wizazu i doczytalam sie od dziewczyn ze faktycznie zadkie wyproznianie sie ma tendencje do blokowania loju i powstawania zanieczyszczen na twarzy w postaci pryszczy... a ja sie wyprozniam. no zeby nie sklamac raz na tydzien. CO O TYM MYSLICIE?
__________________
wierz w siebie!!
gimimore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 15:15   #24
magda09lena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Tu nie ma się z czego smiać bez obaw. Faktem jest, że wypróżnianie i picie wody oczyszcza organizm z toksyn. Jeśli wypróźniasz sie rzadko może to kwestia diety albo genetycznie tak juz jest. W każdym razie przy trądziku ważne jest właściwe postępowanie. Przede wszystkim dbanie o higienę, ja nie mówię o myciu cery kilka razy dziennie ale o nie macaniu jej brudnymi rękami, broń Boże nie wyduszać, zmiana ręcznika, pościeli. Nie stresować się w miarę mozliwości. cierpliwie pielęgnować, smarować. Leczenie stanu zapalnego wymaga cierpliwości i trafienia na odpowiedni lek. I profilaktyka poźniej po wyleczeniu, odpowiednie, żele, wazne by zluszcac zrogowacialy naskórek, nie stosowa ć zadnych zapychaczy. Ja miałam mega trądzik i moja mama i obie wiemy co robić i problem zostal zazegnany.

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez ona2606 Pokaż wiadomość
Hej Na pocieszenie powiem , że nie jesteś sama i też się męczę z trądzikiem. U mnie są to głęboko pod skórą pryszcze ropne ( bardzo bolą ) i są też takie które bardzo widać.. Mam też skłonności do rozdrapywania ich Osobiście polecam zrobić piling z aspiryny żeby odkazić twarz. Mi częściowo pomaga oraz unikać czekolady i ostrych potraw. A jeśli chcesz ukrywać pryszcze to polecam podkład firmy PAESE long cover fluid. Idealnie się sprawdza, nie zatyka porów i nie wysusza skóry a na dodatek jest bardzo wydajny
Pozdrawiam i życzę powodzenia ! ;*
Dziewczyno nie rozdrapuj ich, nie wolno : Ja tez to robiłam i bardzo załuję bo mialam ślady, które teraz na szceście poddaje niwelowaniu. Przez to wyciskanie zmasakrowalam sobie twarz, i mialam trzy nawroty silnego trądziku. przestzregam was nie ruszajcie ich. do dermatologa, leczyc i cierpliowsc.
magda09lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 12:01   #25
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

gimimore - sama dieta to nie wszystko, poczytaj o aplikatorze o którym pisałam. Powinno ci to sporo dać - u mnie w zasadzie nie zostały żadne podrażnienia na skórze, a sam stan skóry naprawdę swego czasu był fatalny ;/
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 14:33   #26
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Z tym aplikatorem to chodzi o to? http://hbkosmetik.pl/seria-pielegnac...wypryskom.html

kupie to w aptece?

gimimore jak pomyśle o moim wyproznianiu sie to stwierdzam ze jest podobnie jak u Ciebie. Kurde trzeba to zmienic i juz wiem ze nie tylko ze wzgledu na tradzik wiem ze to w ogole ma zly wplyw na nasz organizm
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:35   #27
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Dziewczyny, mi się zdarzają pryszcze, a kiedyą cierpiałam na trądzik. Teraz te czasy są za mną, ale moja skóra idealna jeszcze nie jest. Kiedyś pomógł mi chyba czas i zasada-im mniej tym lepiej. Tzn. nie używałam 5 kosmetyków naraz, ale po powrocie ze szkoły pd razu zmywałam makijaż i punktowo kładłam ACNEFAN. A teraz do twarzy używam...oleju kokosowego. Jest niekomedogenny wbrew pozorom! Dziewczyny, żaden krem nie był tak super jak to cudeńko natury. Kupiłam taki BIO, kosztował koło 40zł/400ml. Świecę się po nim niemiłosiernie, ale naprawdę super działa. Rano używam albo jego (jak mam czas) i po wchłonięciu wycieram resztę albo oleju marchewkowego, który wchłania się do matu.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 14:03   #28
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

mi się polepszyło gdy zaczęłam brać tabletki anty..
ale z kosmetyków to mogę polecić :
krem bambino
mydełko z nanosrebrem
maseczki z avonu z planet spa z masłem shea

nie używam żadnych peelingów, bo tylko pogarszają mi stan cery
po dużej ilości słodyczy też jest trochę gorzej
parę wyprysków, 2-3, przed okresem

ogólnie to trądzik mi zniknął, gdy przestałam się już tak przejmować, przestałam wydziwiać z kosmetykami. no i te tabletki pewnie też coś dały, bo pamiętam, że na początku stosowania to miałam wysyp
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 13:54   #29
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Dziewczyny! a ja teraz troche z innej beczki. Mam 20 lat i inteligentnie stwierdzam ze czas na jakis krem pod oczy zeby za 10 lat nie wygladać jak jedna wielka zmarcha.
planuje na łowy wybrać sie do rossmanna moze hebe. Cena tez niech będzie w miare przystepna a przynajmniej taka jak na studentke przystało
Polecicie coś?
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 12:12   #30
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Miej trądzik ale żyj tak jakby go nie było.

Cytat:
Napisane przez callmehope Pokaż wiadomość
Z tym aplikatorem to chodzi o to? http://hbkosmetik.pl/seria-pielegnac...wypryskom.html

kupie to w aptece?

gimimore jak pomyśle o moim wyproznianiu sie to stwierdzam ze jest podobnie jak u Ciebie. Kurde trzeba to zmienic i juz wiem ze nie tylko ze wzgledu na tradzik wiem ze to w ogole ma zly wplyw na nasz organizm
Tak, nie wiem czy kupisz w aptece - ja zamawiałam z internetu.
Nie widziałam jeszcze ich kosmetyków w żadnej drogerii, ale jakościowo mają bardzo dobre produkty.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-17 13:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.