Czarna sukienka na wesele ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-10, 12:40   #31
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
serio, jako panna młoda przejęłabyś się tak bardzo kolorem sukienki gościa, że "spieprzyło" by Ci to całe wesele?
Nie spieprzyło by mi, bo ja ludzi co by na takie coś wpadli nie będę zapraszać, bo takich nie znam a gdbym znała to organizatorzy mieliby zakaz wpuszczania kogoś ubranego niestosownie (Jak ktoś nie umie mi i mojej rodzinie okazać szacunku to może ale gdzie indziej ). Ubranie czarnej kiecki to podwójne złamanie dobrych obyczajów (raz, że to symbol żałoby - więc ludziom będzie się nasuwać pytanie: co autorka chciała powiedzieć? , po kim płacze - po panu młodym? po pannie młodej? a może płacze, bo to nie ona wychodzi za mąż?" , dwa- takim dramatycznym występem ta osoba chciałaby pewnie zwrócić na siebie uwagę (nawet negatywną) gości będąc na ustach wsyzstkich "widzieliscie tę, co się ubrała na czarno?" (a powinna uwaga być skupiona na pannie młodej) . To, że panna młoda "się nie przejmie" nie tłumaczy niczego
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 12:44   #32
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Nie spieprzyło by mi, bo ja ludzi co by na takie coś wpadli nie będę zapraszać, bo takich nie znam a gdbym znała to organizatorzy mieliby zakaz wpuszczania kogoś ubranego niestosownie (Jak ktoś nie umie mi i mojej rodzinie okazać szacunku to może ale gdzie indziej ). Ubranie czarnej kiecki to podwójne złamanie dobrych obyczajów (raz, że to symbol żałoby - więc ludziom będzie się nasuwać pytanie: co autorka chciała powiedzieć? , po kim płacze - po panu młodym? po pannie młodej? a może płacze, bo to nie ona wychodzi za mąż?" , dwa- takim dramatycznym występem ta osoba chciałaby pewnie zwrócić na siebie uwagę (nawet negatywną) gości będąc na ustach wsyzstkich "widzieliscie tę, co się ubrała na czarno?" (a powinna uwaga być skupiona na pannie młodej) . To, że panna młoda "się nie przejmie" nie tłumaczy niczego
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 12:46   #33
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez MadameBlossom Pokaż wiadomość
Uważam, że inny rodzaj sukienki zakłada się na ślub a inny na pogrzeb... Powiem tak - to Ty znasz młodą parę i wiesz jakie mają poglądy, czy mają dystans itd. Różni są ludzie i różne rzeczy uznają za dopuszczalne. To ich dzień dlatego ich poglądami radzę Ci się kierować
Tak, tematem zwykłych codziennych rozmów znajomych jest to, czy pasuje czarna sukienka na ślub Nawet gdyby tak było, a nie jest, nie zna całej rodizny tych osób, np. babci, dziadków. Tym osobom też należy się szacunek
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:00   #34
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Jezu jaka filozofia dopisana do czarnej sukienki

O ile to, ze nie wypada zakładać białej sukienki, jestem w stanie zrozumieć, to co do czarnej uważam to za największą głupotę. Przecież faceci przychodzą w czarnych garniturach, na pogrzeb też się chodzi w czarnych i co? Ludzie się będą zastanawiać po kim płacze koleś w czarnym garniaku?

Co za brednie i zabobony.
Często wesele jest przyjęciem, imprezą wieczorową, a kolor czarny jest jak najbardziej wieczorowy i elegancki.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:08   #35
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Nie spieprzyło by mi, bo ja ludzi co by na takie coś wpadli nie będę zapraszać, bo takich nie znam a gdbym znała to organizatorzy mieliby zakaz wpuszczania kogoś ubranego niestosownie (Jak ktoś nie umie mi i mojej rodzinie okazać szacunku to może ale gdzie indziej ). Ubranie czarnej kiecki to podwójne złamanie dobrych obyczajów (raz, że to symbol żałoby - więc ludziom będzie się nasuwać pytanie: co autorka chciała powiedzieć? , po kim płacze - po panu młodym? po pannie młodej? a może płacze, bo to nie ona wychodzi za mąż?" , dwa- takim dramatycznym występem ta osoba chciałaby pewnie zwrócić na siebie uwagę (nawet negatywną) gości będąc na ustach wsyzstkich "widzieliscie tę, co się ubrała na czarno?" (a powinna uwaga być skupiona na pannie młodej) . To, że panna młoda "się nie przejmie" nie tłumaczy niczego
jeżu drogi, co ja czytam
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:25   #36
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
jeżu drogi, co ja czytam
O mistrz cietej riposty , wkleję sobie ją do podpisu, dobrze? żeby nie zapomnieć

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Co za brednie i zabobony.
Często wesele jest przyjęciem, imprezą wieczorową, a kolor czarny jest jak najbardziej wieczorowy i elegancki.
No właśnie wieczorowy, ślub zwykle nie jest wieczorem, a na wesele udaje się większość osób zazwyczaj nie przebierając się. No, nie jest to zwykłe przyjęcie impreza (bo jest związana z tradycję, będą tam ludzie w rożnym wieku itd).
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 15:33   #37
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Czemu nie odniosłaś się do mojego pytania o czarne garnitury?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 15:53   #38
Giko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 118
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Nie spieprzyło by mi, bo ja ludzi co by na takie coś wpadli nie będę zapraszać, bo takich nie znam a gdbym znała to organizatorzy mieliby zakaz wpuszczania kogoś ubranego niestosownie (Jak ktoś nie umie mi i mojej rodzinie okazać szacunku to może ale gdzie indziej ). Ubranie czarnej kiecki to podwójne złamanie dobrych obyczajów (raz, że to symbol żałoby - więc ludziom będzie się nasuwać pytanie: co autorka chciała powiedzieć? , po kim płacze - po panu młodym? po pannie młodej? a może płacze, bo to nie ona wychodzi za mąż?" , dwa- takim dramatycznym występem ta osoba chciałaby pewnie zwrócić na siebie uwagę (nawet negatywną) gości będąc na ustach wsyzstkich "widzieliscie tę, co się ubrała na czarno?" (a powinna uwaga być skupiona na pannie młodej) . To, że panna młoda "się nie przejmie" nie tłumaczy niczego
Wydaje mi się że w sposób który opisałaś myślą bardzo małostkowi ludzie, i zachowują się tak tacy, którzy szukają tylko taniej sensacji i okazji do obgadania kogoś, a mam nadzieję, że takich nie spotkam ani na czyimś weselu ani na moim, bo faktycznie mogą zepsuć humor młodym bardziej niż czarna sukienka u gościa.
Giko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 17:30   #39
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Czemu nie odniosłaś się do mojego pytania o czarne garnitury?
Bo nie znam się aż tak na modzie męskiej. To zupełnie inny temat, autorka nie zamierza przecież iść w garniturze
Można pewnie czarny garnitur jak ktoś bardzo chce, choć raczej nie w środku dnia, ale już nie zakłada się czarnego krawatu na ślub
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 19:05   #40
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez Giko Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że w sposób który opisałaś myślą bardzo małostkowi ludzie, i zachowują się tak tacy, którzy szukają tylko taniej sensacji i okazji do obgadania kogoś, a mam nadzieję, że takich nie spotkam ani na czyimś weselu ani na moim, bo faktycznie mogą zepsuć humor młodym bardziej niż czarna sukienka u gościa.
Zgadzam się

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Bo nie znam się aż tak na modzie męskiej. To zupełnie inny temat, autorka nie zamierza przecież iść w garniturze
Można pewnie czarny garnitur jak ktoś bardzo chce, choć raczej nie w środku dnia, ale już nie zakłada się czarnego krawatu na ślub
wyżej napisałaś, że czarne ubranie to symbol żałoby, teraz się wykręcasz nieznajomością mody męskiej to albo czarny się kojarzy z żałobą, albo się nie kojarzy. Nie ma tak, że czarna sukienka jest bardziej na pogrzeb niż czarny garnitur. Przecież to brednie do kwadratu.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, na Sylwestra nie powinno się chodzić w czarnych kreacjach, bo to symbol żałoby, a przecież Sylwester jest po to aby świętować nowy rok.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 10:05   #41
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez Giko Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że w sposób który opisałaś myślą bardzo małostkowi ludzie, i zachowują się tak tacy, którzy szukają tylko taniej sensacji i okazji do obgadania kogoś, a mam nadzieję, że takich nie spotkam ani na czyimś weselu ani na moim, bo faktycznie mogą zepsuć humor młodym bardziej niż czarna sukienka u gościa.
To jest tak bez sensu, że na to nie odpowiedziałam... Bo to tak, jakby iśc na pogrzeb w różowej kiecce i powiedzieć , że jak komuś coś nie pasi to jest małostkowy.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 10:36   #42
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

No wybacz, ale Twoje podejście, że czarna sukienka jest tylko na pogrzeb jest małostkowe i w dodatku głupie. Czarny to kolor, który ubiera się w trakcie żałoby, to fakt. Jednocześnie jest to kolor wieczorowych kreacji, a tez kolor noszony na co dzień. W sytuacji pogrzebu/po śmierci bliskiej osoby wyraźnie jest symbolem żałoby, jednak ubierany na Sylwestra już raczej nie. Chyba nie zakładasz, że każda mijana przez Ciebie na ulicy dziewczyna w czarnym t-shircie jest w żałobie po kimś albo spieszy się na pogrzeb?

Po prostu interpretacja zachodzi za daleko i jest bez sensu. Piszesz o czarnych sukienkach, a garnitury już pomijasz. Piszesz, że jak ktoś przyjdzie na ślub w czarnej sukience to ludzie mogą myśleć "kogo ten ktoś opłakuje" i że to niegrzeczne. Może i byłoby niegrzeczne gdyby ktoś przyszedł ubrany jak na pogrzeb, ale czarna sukienka nie jest automatycznie kreacją jedynie pogrzebową.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 10:45   #43
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
[/COLOR] wyżej napisałaś, że czarne ubranie to symbol żałoby, teraz się wykręcasz nieznajomością mody męskiej to albo czarny się kojarzy z żałobą, albo się nie kojarzy.
ale z czego ja się mam niby... wykręcać? nie ja wymyśliłam śluby i tradycje i nie czuję się w obowiazku z nich tłumaczyć

Może usciślij, co mi usiłujesz tu imputować , że niby ja mówię, że czerń tylko na pogrzeb , a do biegania np. czarncyh legginsów sobie nie można założyć (a ja takie zakładam ) albo czarnego bikini na plażę, albo czarnej sukienki do klubu,- to mi chcesz wcisnąć? I "tu mnie masz", bo czym się różni plaża lub klub nocny od kościoła? No nie wiem

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie ma tak, że czarna sukienka jest bardziej na pogrzeb niż czarny garnitur. Przecież to brednie do kwadratu.
Ale, nie kumam. Czarne garnitury wcale nie są nawet popularne na śluby i nie jest to szczyt elegancji... chyba, że jakieś wiejskie wesele - niedopasowany czarny garnitur i do tego białe skarpetki. Więc jak to ma bronić czarną sukienkę? Jedyne co by ją bronilo, to gdyby Panna Młoda też zrezygnowała z tradycji i założyła suknię ślubną np. czerwoną albo czarną. Ale zwykle tak nie jest, a sam ślub jest tradycją, więc idąc na niego też trzeba tradycji przestrzegać Gdyby młodzi byli postępowi i mieli gdzies tradycje, ślubu by najczęściej nie potrzebowali

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Idąc Twoim tokiem rozumowania, na Sylwestra nie powinno się chodzić w czarnych kreacjach, bo to symbol żałoby, a przecież Sylwester jest po to aby świętować nowy rok.
A wyjaśnisz, co ma Sylwester do ślubu czy wesela? Podobno w Sylwestra też poczyna się wielce dzieci, może o to ci chodzi? A może i tu i tu jest muzyka i jedzenie?

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Chyba nie zakładasz, że każda mijana przez Ciebie na ulicy dziewczyna w czarnym t-shircie jest w żałobie po kimś albo spieszy się na pogrzeb?
Jaki twój tok myślenia jest przewidywalny , odpowiedziałam ci zanim zobaczyłam twój ostatni post
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 11:25   #44
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Przeczytaj sobie ze zrozumieniem swoje wcześniejsze posty, tyle ode mnie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ale to nie Twoja urocdzystość. Młoda para i ich rodzice , dziadkowie itd. moga to przyjąc inaczej Czerni nie zakałda się na wesele, tylko na pogrzeb. Na takich imprezach trzeba się stosować do panujących zasad, chyba, ze chce się usilnie komuś spieprzyć ich dzień będąc asertywną.
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Nie spieprzyło by mi, bo ja ludzi co by na takie coś wpadli nie będę zapraszać, bo takich nie znam a gdbym znała to organizatorzy mieliby zakaz wpuszczania kogoś ubranego niestosownie (Jak ktoś nie umie mi i mojej rodzinie okazać szacunku to może ale gdzie indziej ). Ubranie czarnej kiecki to podwójne złamanie dobrych obyczajów (raz, że to symbol żałoby - więc ludziom będzie się nasuwać pytanie: co autorka chciała powiedzieć? , po kim płacze - po panu młodym? po pannie młodej? a może płacze, bo to nie ona wychodzi za mąż?" , dwa- takim dramatycznym występem ta osoba chciałaby pewnie zwrócić na siebie uwagę (nawet negatywną) gości będąc na ustach wsyzstkich "widzieliscie tę, co się ubrała na czarno?" (a powinna uwaga być skupiona na pannie młodej) . To, że panna młoda "się nie przejmie" nie tłumaczy niczego
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 14:26   #45
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ale, nie kumam. Czarne garnitury wcale nie są nawet popularne na śluby i nie jest to szczyt elegancji... chyba, że jakieś wiejskie wesele - niedopasowany czarny garnitur i do tego białe skarpetki. Więc jak to ma bronić czarną sukienkę? Jedyne co by ją bronilo, to gdyby Panna Młoda też zrezygnowała z tradycji i założyła suknię ślubną np. czerwoną albo czarną. Ale zwykle tak nie jest, a sam ślub jest tradycją, więc idąc na niego też trzeba tradycji przestrzegać Gdyby młodzi byli postępowi i mieli gdzies tradycje, ślubu by najczęściej nie potrzebowali
co do tradycji to nigdzie nie jest napisane, że nie można założyć czarnej sukienki. zakazana jest jedynie biała, więc zupełnie nie wiem, o jakich tradycjach piszesz.

co do garniturów - facepalm. czarny garnitur jest jak najbardziej wskazany na wesele (ewentualnie jakiś grafitowy czy stalowy), bo jest podstawą elegancji! beżowy proponujesz? tak więc nie wiem, na jakie Ty wesela chadzasz, że czarny garntur jest niespotykany. chyba właśnie na typowo wiejskie
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 14:41   #46
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
co do tradycji to nigdzie nie jest napisane, że nie można założyć czarnej sukienki. zakazana jest jedynie biała, więc zupełnie nie wiem, o jakich tradycjach piszesz.

co do garniturów - facepalm. czarny garnitur jest jak najbardziej wskazany na wesele (ewentualnie jakiś grafitowy czy stalowy), bo jest podstawą elegancji! beżowy proponujesz? tak więc nie wiem, na jakie Ty wesela chadzasz, że czarny garntur jest niespotykany. chyba właśnie na typowo wiejskie
Na typowo wiejskie , gdzie Pan Młody ma na sobie np. stroller . Ten też nie umiał się elegancko w czarny garnitur ubrać http://e.lansik.pl/la657/f8ea21d60016a4e5515e676bPewnie cebulaczki teraz mają polewkę, że taki bogaty, a nie umiał sobie spodni pod kolor dobrać

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Przeczytaj sobie ze zrozumieniem swoje wcześniejsze posty, tyle ode mnie
A powinnam napisać, że? czarny nie jest symbolem żałoby i nie zakłada się go na pogrzeb? Dodam, że mówię to wszystko jako wielka fanka czerni... ;P

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-07-11 o 14:51
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 14:47   #47
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Trudno dyskutować o gustach każdy ma inny.Na wesele pasuje raczej jasny kolor .Teraz jest lato .W tym okresie dominują jasne kolory.Chyba,że chcesz się czymś wyróżniać.Powiem jednak tak .Bardziej będziesz widoczna ,bardziej sie wyróżnisz jeśli dodasz do niej jakiś ciekawy element np specjalną biżuterię np z kasztanów czy z dodatków krawieckich np jetów ,koralików i wstążek.Będzie jedyna i niepowtarzalna
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 14:52   #48
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Kasztany o tej porze roku?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 15:17   #49
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Na typowo wiejskie , gdzie Pan Młody ma na sobie np. stroller . Ten też nie umiał się elegancko w czarny garnitur ubrać http://e.lansik.pl/la657/f8ea21d60016a4e5515e676bPewnie cebulaczki teraz mają polewkę, że taki bogaty, a nie umiał sobie spodni pod kolor dobrać
jeżeli ten drugi koleś jest dla Ciebie elegancko ubrany to ja przepraszam
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 16:26   #50
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
jeżeli ten drugi koleś jest dla Ciebie elegancko ubrany to ja przepraszam
twoja opinia o elegancji versus :

http://static.bbc.co.uk/history/img/...es_wedding.jpg
http://www.blogcdn.com/www.mydaily.c...id-cameron.jpg
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 18:41   #51
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Gdyby młodzi byli postępowi i mieli gdzies tradycje, ślubu by najczęściej nie potrzebowali
Ślub nie jest przecież tradycją tylko sakramentem lub związkiem cywilnym. Tradycja to otoczka - biały welon etc. I od tego jak najbardziej wiele osób odstępuje. Czerń na weselu może być co najwyżej naruszeniem zasad savoir vivre'u ale nie wczytywałam się czy faktycznie, czy to tylko urban legend
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 20:46   #52
Monikaszmonika
Przyczajenie
 
Avatar Monikaszmonika
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: Czarna sukienka na wesele ?

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ślub nie jest przecież tradycją tylko sakramentem lub związkiem cywilnym. Tradycja to otoczka - biały welon etc. I od tego jak najbardziej wiele osób odstępuje. Czerń na weselu może być co najwyżej naruszeniem zasad savoir vivre'u ale nie wczytywałam się czy faktycznie, czy to tylko urban legend
Jedno łączy się z drugim. Prawda jest taka, że na pogrzebie czarną symboliką wyrażamy żal, na weselu - jak najbardziej kolorowymi strojami wyrażamy radość. Kolorowe to oczywiście nie pstrokate, ale naprawdę nawet zdjęcia weselne wyglądają piękniej kiedy jest tam dużo kolorów. Inna sprawą jest fason. To rzeczywiście sukienka imprezowa - piękna ale imprezowa. Wesele jest okazją oficjalną, to nie jest zwykła impreza i zamiast głosić zasadę "w dzisiejszych czasach - wszystko mi wolno" warto poświęcić chwilę na naprawdę dobrze dobrany strój. xxx

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-09-01 o 15:54 Powód: link
Monikaszmonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-11 21:46:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.