Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-18, 23:00   #1
Messyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 20

Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.


Witam.
Szukam autka które spełni moje kryteria, a mianowicie:

-Auto z LPG ( najlepiej z 2-3 letnim gazem)
- Spalanie do 9 litrów LPG
-Silnik max. 1.7
- Pięciodrzwiowy
-Tanie części, prostota napraw, mała awaryjność.
-Cena do 7.000zł
- Bez korozji
- Rok najlepiej powyżej 2001
- 5- drzwiowy
Macie jakieś pomysły?
Szukam po prostu, w miarę tanie w utrzymaniu wozidełka z LPG, nie jestem wymagająca co do komfortu, marki itd.
Ma jeździć tanio i aby się często nie psuł, a w razie czego aby można było tanio i szybko usunąć usterkę.
Moje typy nad którymi się zastanawiam to:
Pierwsze miejsce: FIAT ALBEA 1.2, 2001-2004, LPG
Drugie miejsce: DACIA LOGAN 2004-2006, LPG
Trzecie miejsce: Renault Thalia 2001-2005, LPG
Co myślicie o moich typach?
Messyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 23:05   #2
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

Nie chcę krakać, ale może być cięzko znaleźć auto spełniające Twoje wymagania za siedem tysięcy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 23:11   #3
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

Trzy typy jakie podajesz do mało awaryjnych to nie należą. Może Skoda Fabia?
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 23:12   #4
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

ja się nie znam, ale mój były miał renówkę z LPG i baaardzo dużo bluzg nasłuchałam się na jej temat
Sama szukam samochodu i mechanicy, z którymi rozmawiałam, jako najmniej awaryjne, polecają Toyoty, VW i Ople.


btw. za 7tys ciężko będzie kupić coś konkretnego; nie lepiej dołożyć trochę i kupić coś lepszego, niż później wydać dwa razy tyle na ciągłe naprawy?
__________________
kierowca od 26.03.2015r.








Edytowane przez ZacpanaRapem
Czas edycji: 2015-07-18 o 23:13
ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 23:29   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

masz duze wymagania xd
moze kup auto bez lpg i wstaw je spłacając w ratach po 100 zł
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 00:23   #6
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

Cytat:
Napisane przez ZacpanaRapem Pokaż wiadomość
ja się nie znam, ale mój były miał renówkę z LPG i baaardzo dużo bluzg nasłuchałam się na jej temat
Sama szukam samochodu i mechanicy, z którymi rozmawiałam, jako najmniej awaryjne, polecają Toyoty, VW i Ople.


btw. za 7tys ciężko będzie kupić coś konkretnego; nie lepiej dołożyć trochę i kupić coś lepszego, niż później wydać dwa razy tyle na ciągłe naprawy
?
Pewnie gdyby miała to chętnie by dołożyła ale w tej chwili dysponuje taką kwotą

Autorko, roczniki 2005-6 za kwotę 7 tysięcy.. daj znać na Priv jeśli upolujesz bo to byłby cud chyba i leciałabym na drugi koniec kraju po takie autko
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 06:27   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

myślę, że na tematy motoryzacyjne to więcej powiedzieliby faceci - chociażby odnośnie małej awaryjności. to, że auto ma lpg sprawia, że zwiększa się możliwość awarii. no i szczerze - pooglądaj se na allegro auta ze swoimi kryteriami to będziesz miała mniej więcej obraz, na co cię stać.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-19, 06:41   #8
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

Za te pieniądze taki rocznik? Nie ma opcji.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 08:54   #9
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Pewnie gdyby miała to chętnie by dołożyła ale w tej chwili dysponuje taką kwotą

Autorko, roczniki 2005-6 za kwotę 7 tysięcy.. daj znać na Priv jeśli upolujesz bo to byłby cud chyba i leciałabym na drugi koniec kraju po takie autko
Laislo,
ja tam się nie wtrącam nigdy do cudzego portfela, ale jeśli ktoś kupuje auto second-hand za 7 tysięcy to niech się liczy z tym, że następne 7 zaraz włoży w naprawy, więc jest to nieco fałszywa oszczedność. Sprawne, bezwypadkowe auto za 7 tysięcy to mżonka. Ja kupiłam swoje za sporo więcej (co prawda 4 latka) ale akurat trafiłam na uczciwego sprzedającego, który lojalnie uprzedził, co trzeba wymienić i w sumie dołożyłam jeszcze 4 tysie do"interesu".

Szczerze to widze tu dwa wyjścia:

1. Kupić młodsze i sprawne auto na raty. Raty są niewielkie i da radę je spłacić bez zbytniego płaczu.

2. Wstrzymać się z kupnem, pozbierać kasę i za jakiś czas kupić sprawne i młodsze.

Serio, nie pojmuję sensu kupowania autozwłok. Albo się kupuje auto sprawne i w dobrym stanie, w miarę młode albo pozostaje przy tramwaju. Po co komu auto, które co rusz będzie lądować w warsztacie z coraz to inną częścią do wymiany tak, że w końcu ma się pół nowego auta z tych części? A robocizna w serwisach plus koszt części to już taniej wyjdzie nowe auto.
Serio, mnie by nie było stać na utrzymanie takiego auta.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 12:52   #10
karolciak86
Raczkowanie
 
Avatar karolciak86
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 85
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

może Polo, albo Seat Ibiza.
__________________
Zapraszam serdecznie na mojego bloga http://antyportal.org/author/karolciak86/

A w nim artykuły o zdrowym odżywianiu, dietach etc. m.in. o: Glukomannan , Zielony Jęczmień, Jagody Acai, Dieta 1200 kalorii i wiele innych...
karolciak86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 12:58   #11
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

te kryteria i ta cena- prawie niemożliwość.
spróbuj zobaczyć na Fabię albo Xsarę, ale ja na Twoim miejscu nie skupiałabym się na rocznikach powyżej 2001, a na dobrym stanie, kosztem starszego auta

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez karolciak86 Pokaż wiadomość
może Polo, albo Seat Ibiza.
nie polecam, bo te starsze modele to w większości szroty, bardzo ciężko trafić co zadbanego (nie od młodego gniewnego), a nowsze już nie w tym budżecie.
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-20, 02:24   #12
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Laislo,
ja tam się nie wtrącam nigdy do cudzego portfela, ale jeśli ktoś kupuje auto second-hand za 7 tysięcy to niech się liczy z tym, że następne 7 zaraz włoży w naprawy, więc jest to nieco fałszywa oszczedność. Sprawne, bezwypadkowe auto za 7 tysięcy to mżonka. Ja kupiłam swoje za sporo więcej (co prawda 4 latka) ale akurat trafiłam na uczciwego sprzedającego, który lojalnie uprzedził, co trzeba wymienić i w sumie dołożyłam jeszcze 4 tysie do"interesu".

Szczerze to widze tu dwa wyjścia:

1. Kupić młodsze i sprawne auto na raty. Raty są niewielkie i da radę je spłacić bez zbytniego płaczu.

2. Wstrzymać się z kupnem, pozbierać kasę i za jakiś czas kupić sprawne i młodsze.

Serio, nie pojmuję sensu kupowania autozwłok. Albo się kupuje auto sprawne i w dobrym stanie, w miarę młode albo pozostaje przy tramwaju. Po co komu auto, które co rusz będzie lądować w warsztacie z coraz to inną częścią do wymiany tak, że w końcu ma się pół nowego auta z tych części? A robocizna w serwisach plus koszt części to już taniej wyjdzie nowe auto.
Serio, mnie by nie było stać na utrzymanie takiego auta.
Nie zawsze tak jest. To znaczy bywa, ale żeby to było regułą to nie można powiedzieć. Wiadomo, bezpieczniej kupić coś za podwójną kwotę, no ale mieć potrzebne np. cztery kółka do pracy, a nie mieć ich wcale to czasami tracisz (jak na przykład dojeżdżasz do kilku miejsc dziennie i sporo zleceń by Ci odpadło ) Ja do mojego autka nie miałam zastrzeżeń przez cztery czy pięć lat od zakupu, bardzo byłam zadowolona z wyboru, ale poprosiłam zorientowaną osobę o pomoc i sprawdzenie bo sama pewnie wybrałabym jakiś złom W sumie to do tej pory odkładam decyzję co do zmiany bo wciąż nie jest skarbonką bez dna, no i wiadomo, że części do samochodów 5 czy 6 letnich są dużo droższe. Ach, i pozostanę wierna marce bo się polubiliśmy bardzo Więc temat jak dla mnie nie jest aż tak oczywisty
Z tą moją przygodą z tym samochodem to jeszcze tak się złożyło, że miałam dwa wypadki, gdzie nie ja byłam winna i z ubezpieczenia sprawcy dostałam kwotę przewyższającą w sumie kasę, którą włożyłam w kupno..Dołożywszy do tego, ile zleceń mogłam wziąć w mieście i poza nim, nie da się ukryć, że autko zarobiło na siebie z dużą nawiązką No i pewnie jakiś grosz jeszcze za nie dostanę w chwili gdy zapadnie decyzja zmiany. Choć to będzie rzeczywiście grosz, to wiem.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-07-20 o 02:43
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 12:07   #13
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

Ja bym popatrzyła na Renault Thalia, rocznik 2004-2005 spokojnie kupisz do 7 tys, nawet z LPG (sekwencyjnym) w dobrym stanie, silnik 1.4. Tylko trzeba poszukać dobrze, ale to auta mało awaryjne, części nie najdroższe
Ja ostatnio widziałam ofertę za 6500, samochód z Polski, sprzedawał pierwszy właściciel.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 12:16   #14
Messyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki samochód do max. 7.000zł z LPG, 5-drzwiowy, silnik max. 1.7.

Dziękuję Wszystkim za pomocne podpowiedzi. Wybrałam Logana. Pozdrawiam
Messyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-25 12:16:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.