Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-16, 10:28   #31
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

no tak pewnie i masz racje, tylko ze
nie wszystkie azjatki sa japonkami, a za to wszystie japonki sa azjatkami. to tak jakby porownywac jak w polsce kobiety dbaja o skore, a jak to robia dziewczyny mieszkajace na sycylji.
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 11:22   #32
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ten pierwszy cytat o 8 kosmetykach do demakijażu, to widziałam w artykule, w którym głównie była mowa o Kanebo Wyglądało mi to bardziej jak promocja tej firmy niż rzetelny artykuł. Oczywiście zmywanie makijażu jest podstawą, ale ośmioma kosmetykami po 200 złotych każdy to chyba przesada
Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Chyba jest coś na rzeczy z tymi cytrusami . W Indiach, gdzie panuje szał na wybielanie skóry oprócz różnych fairness creams i tym podobnych mazideł, popularnym składnikiem maseczek są skórki pomarańczy i cytryny, które można kupić w postaci suszonej i sproszkowanej.
Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Da się . Firma Kotanyi ma w ofercie suszoną skórkę pomarańczową (kosztuje jakieś 2 zł/20 g).
A czy ta skórka Kotanyi to nie jest kandyzowana a nie suszona?

Cytat:
Napisane przez piwonia91 Pokaż wiadomość
Minimum 50 stopni!
Z tymi kąpielami, to przesada. Wszędzie piszą, że chłodna woda ujędrnia skórę i że leżenie w wannie z gorącą wodą powoduje wysuszenie i wiotczenie. Rozumiem, że ta goraca woda, to zamiast sauny, jako oczyszczenie... Ale codziennie?!
Ja nie byłabym w stanie siedzieć nawet w 40 stopniach. Po prostu robi mi się słabo.
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 11:48   #33
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Albe Pokaż wiadomość
no tak pewnie i masz racje, tylko ze
nie wszystkie azjatki sa japonkami, a za to wszystie japonki sa azjatkami. to tak jakby porownywac jak w polsce kobiety dbaja o skore, a jak to robia dziewczyny mieszkajace na sycylji.
też racja

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Ten pierwszy cytat o 8 kosmetykach do demakijażu, to widziałam w artykule, w którym głównie była mowa o Kanebo Wyglądało mi to bardziej jak promocja tej firmy niż rzetelny artykuł. Oczywiście zmywanie makijażu jest podstawą, ale ośmioma kosmetykami po 200 złotych każdy to chyba przesada
Na te kosmetyki raczej się nie skuszę, bo cena rzeczywiście odstrasza. Wg mnie poprostu się inspirowali pielęgnacją Japońską i ten fragment o oczyszczaniu jest prawdą.

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Z tymi kąpielami, to przesada. Wszędzie piszą, że chłodna woda ujędrnia skórę i że leżenie w wannie z gorącą wodą powoduje wysuszenie i wiotczenie. Rozumiem, że ta goraca woda, to zamiast sauny, jako oczyszczenie... Ale codziennie?!
Ja nie byłabym w stanie siedzieć nawet w 40 stopniach. Po prostu robi mi się słabo.
Dokładnie. Raz na jakiś czas można sobie zrobić ciepłą kąpiel, ale na codzień jednak pozostanę przy zwykłych prysznicach.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 12:13   #34
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Weszłam sobie na stronę Kanebo - faktycznie jest tam 8 a właściwie 9 kosmetyków do oczyszczania, ale na raz używa się 2, w zależności od typu skóry. Ponadto jest fajny instruktaż.
http://www.sensai-cosmetics.com/en/p...tml#skincare01

A kąpiel w temperaturze 50 stopni jako posiadaczki naczynkowej skóry mnie przeraża i na pewno sie nie skuszę.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 12:57   #35
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
Super, wszystko pięknie, ale obawiam się, że Azjatki piękna cerę maja w genach. Możemy lepiej się oczyszczac, kąpac w gorącej wodzie, jeśc morskie paskudztwa, ale zmarszczki i obwisłośc skóry i tak nam bardziej grozi niz Japonkom
Geny to jedno, a ich ekspresja to drugie . Sami mamy na nią wpływ, chociażby poprzez dietę i styl życia. Tak więc nie ma co ustawiać się z góry na przegranej pozycji.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Z tym makijazem to tez nie wiem co sadzic. Jako ze mieszkam w duzym wojewodzkim miescie, gdzie jest duza ilosc cudzoziemcow( w przedszkolach czesto na grupe przypada z 5 dzieci niemieckich reszta to cudzoziemny hihihi) to widze azjatki na codzien. Mlode oczywiscie fajne laski, niskie z grubymi , sztywnymi wlosami, ktore odbiajaja od skory( jak ja bym chcial takie miec), ale te starsze... to pomarszczone panie z przebarwieniami. Jeszcze nie widzialam azjatki z makijazem. Owszem mloda moze i miala rzesy wytuszowane, ale byly to wlasnie proste i krotkie kikutki. Raz u mlodej widzialam oko podkreslone kreska. Wkoncu ksztalt ich oka najlepiej nadaje sie zeby podkreslac je kreska, bo cienie u nich wygladaja nie za bardzo. Reszta czyli starsze panie to osoby bez makijazu( zadkoscia jest w tym przedziele wiekowym ladny makijaz). ze zmarszczkami i workami pod oczami. A niedawno jak jechalam metrem do miasta siedziala naprzeciwko mnie starsza azjatka bez makijazu, ze zamarszczkami godnymi europejki i wiecie co robila? Tarla sobie reka slepia, naciagajac tak bardzo skore, ze az nie moglam oczu do niej oderwac. Jeszcze nigdy nie widzialam , ze mozna sobie tak bardzo skore naciagnac podczas tarcia. Wtedy zrozumialam czemu ona ma takie zmarchy.
Moze to zycie europejskie tak sprawia ze przestaja o siebie dbac i jednak starzeja sie jak i my? Nie mam pojecia.

W reklamach owszem, sa piekne mlode dziewczyny , ale na ulicach ja widuje co innego.
Z drugiej strony pooglądaj sobie zdjęcia z tokijskich ulic. Dziewczyny w większości wyglądają jakby właśnie wyszły od profesjonalnego makijażysty.

ttp://www.style-arena.jp/index_e.htm

Po najechaniu kursorem na zdjęcia można zobaczyć zbliżenia twarzy.

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
A czy ta skórka Kotanyi to nie jest kandyzowana a nie suszona?
.
Suszona

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
A kąpiel w temperaturze 50 stopni jako posiadaczki naczynkowej skóry mnie przeraża i na pewno sie nie skuszę.
Ja też niestety nie mogę. Jako posiadaczka skóry naczynkowej i cellulitu .
Zresztą takie gorące kąpiele mogą być niebezpieczne dla serca, więc jeśli już ktoś się na to decyduje, to górna połowa ciała powinna pozostać niezanurzona, a sama kąpiel musi być krótka (5-10 minut max). No i chłodny prysznic na koniec obowiązkowo.
Uważam jednak że 50 stopni to gruba przesada, ok.40 z powodzeniem wystarczy.

Natomiast chętnie bym się wybrała do sauny parowej, szkoda że w moim przypadku to niewskazane.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 13:13   #36
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość

Z drugiej strony pooglądaj sobie zdjęcia z tokijskich ulic. Dziewczyny w większości wyglądają jakby właśnie wyszły od profesjonalnego makijażysty.

ttp://www.style-arena.jp/index_e.htm

Po najechaniu kursorem na zdjęcia można zobaczyć zbliżenia twarzy.


akurat te zdjecia wyglądają mi na stylizowane sesje a nie zdjęcia 'zwykłych' japonek z ulicy i chyba właśnie wyszły od profesjonalnego makijazysty...
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 13:49   #37
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Weszłam sobie na stronę Kanebo - faktycznie jest tam 8 a właściwie 9 kosmetyków do oczyszczania, ale na raz używa się 2, w zależności od typu skóry. Ponadto jest fajny instruktaż.
http://www.sensai-cosmetics.com/en/p...tml#skincare01
.
Dokładnie, uzywa sie dwóch, najpierw zwykle olejowego , a
aby dokładnie pozbyc sie makijażu (prawda, ktora dociera dopiero do Europy jest taka, że samym żelem i wodą kosmetyków do makijazu a szczególnie tych trwałych, się nie zmyje), a potem drugi kosmetyk. ja np uzywałam kiedys olejku do mycia a potem silky puryfying mud soap Kanebo- jedna z najlepszych kosmetyków od oczyszczania jakie miałam. lAe od kiedy odkryłam BU i mazidła i zaczęłam robić sobie sama olejki - odstawiłam olejek kanebo, przez pewien czas uzywałam olejku z biochemii a potem mud soap. Teraz juz mi szkoda czasu i uzywam tylko olejku. sama jednak idea zmywania oolejkiem jest mi bardzo bliska i chyba olejki do demakijazu nigdy nie znikna z mojej półki. Niestety na bezporową, nieskazitelna skóre jak Japonka nie mam co liczyć
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 13:58   #38
Amar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 80
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

kiedyś, daaaaawno daaaaaaawno temu oglądalam wraz z mamą program o pielęgnacji japońskiej/chińskiej -nie pamietam dokladnie o ktorej, tak szczerze
ale pamietam jedno, bylo wspomniane, ze swojego czasu 'azjatyckie pieknotki' smarowaly sobie twarz kremem z rtęcią, która podobno wybiela skorę. ale od tego juz sie podobno odchodzi na tamtejszym rynku.
ale ile w tym prawdy to nie mam pojecia
Amar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 16:21   #39
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Dokładnie, uzywa sie dwóch, najpierw zwykle olejowego , a
aby dokładnie pozbyc sie makijażu (prawda, ktora dociera dopiero do Europy jest taka, że samym żelem i wodą kosmetyków do makijazu a szczególnie tych trwałych, się nie zmyje), a potem drugi kosmetyk. ja np uzywałam kiedys olejku do mycia a potem silky puryfying mud soap Kanebo- jedna z najlepszych kosmetyków od oczyszczania jakie miałam. lAe od kiedy odkryłam BU i mazidła i zaczęłam robić sobie sama olejki - odstawiłam olejek kanebo, przez pewien czas uzywałam olejku z biochemii a potem mud soap. Teraz juz mi szkoda czasu i uzywam tylko olejku. sama jednak idea zmywania oolejkiem jest mi bardzo bliska i chyba olejki do demakijazu nigdy nie znikna z mojej półki. Niestety na bezporową, nieskazitelna skóre jak Japonka nie mam co liczyć
Tak się składa, ze też używam od niepamiętnych czasów olejku do oczyszczania twarzy. Zaczynałam od Babora a teraz robię sobie sama mazidłowy. Ale po olejku już mi się zazwyczaj nie chciało używać preparatów tonujących, teraz się to zmieniło i naprawdę jest różnica w wyglądzie skóry. Akurat z porami kłopotów nie mam. Za to piegi.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 18:10   #40
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Za to piegi
.[/quote]
Ale piegi są super!! Moje nikną od tych wszystkich kwasów , ja moje uwielbiam!!
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 18:40   #41
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dziewczyny, a dużo roboty jest z takim własnoręcznie robionym olejkiem? Ja stawiam na dokładne oczyszczanie skóry z makijażu i skóra się tym odwdzięcza, ale hormony czasem szaleją:/
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 18:52   #42
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez karateczka000 Pokaż wiadomość
akurat te zdjecia wyglądają mi na stylizowane sesje a nie zdjęcia 'zwykłych' japonek z ulicy i chyba właśnie wyszły od profesjonalnego makijazysty...
To są zdjęcia street fashion, czyli łapią ładnie ubraną dziewczynę/chłopaka, pstrykają foto i do sieci. Także nie ma tam makijażystów.

Cytat:
Napisane przez Amar Pokaż wiadomość
kiedyś, daaaaawno daaaaaaawno temu oglądalam wraz z mamą program o pielęgnacji japońskiej/chińskiej -nie pamietam dokladnie o ktorej, tak szczerze
ale pamietam jedno, bylo wspomniane, ze swojego czasu 'azjatyckie pieknotki' smarowaly sobie twarz kremem z rtęcią, która podobno wybiela skorę. ale od tego juz sie podobno odchodzi na tamtejszym rynku.
ale ile w tym prawdy to nie mam pojecia
Rtęć jest chyba niezdrowa, pewnie dlatego powoli rezygnują z tej metody.
Może zapamiętałaś jeszcze jakieś inne ciekawostki?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 19:25   #43
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Prawdę mówiąc to japonki mają taką ładną cerę ponieważ stosują piling tonik zel I ZERO MAKE-UP'U. Spróbuj zwalczyć niedoskonałości mikrodermabrazją domową np.brandt'a potem tonik i żel z serii undertwenty PINK!MOMENT dla dziewczyń. niestety teraz mankamenty urody muszą być pokazane(mam na myśli twarz bez kolorówki) aby je zwalczyć i jak również cera odpoczywa (oddycha). Efekty kuracji będą widoczne już po tygodniu.
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 19:34   #44
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Jakoś trudno mi uwierzyć, że Japonki się nie malują. Z artykułów zamieszczanych w internecie dowiedziałam się, że podążają one za modą, śledzą nowinki dot. perfum i innych nowości. A skąd wiesz, że nie noszą make-up'u?

Używam teraz toniku Calma HLC i kończę żel Under20 (który potem mam zamiar zastąpić również Calmą), od dziś zaczęłam używać toniku cytrynowego z przepisu zamieszczonego na forum. A poza tym krem do twarzy i czasami płyn z kwiatu pomarańczy.

Jeśli chodzi o ten under20 o którym piszesz, to czy zawiera on alkohol? Mój poprzedni żel+tonik z tej firmy zawierał alkohol i niestety nie byłam z niego w 100% zadowolona.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 19:54   #45
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

undertwenty ten zel i tonik maja dzialanie rozjasniajace. jezeli chodzi o japonki to bylam tam 3 miesiace na wakacjach i na ulicach chodza panie z kremem półtłustym z flitrami a te świecenie zanika po rozmasowaniu a po 15 minutach nadmiar (świecenie) wycieraja chusteczką. jedynie co do makijazu mają to szminka, błyszczyk cienie do powiek tusz i rzadko puder ale na policzki
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 20:15   #46
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

boze przepraszam pomyliam sie! nie uzywaja poltlustego ale pol nawilzajaco i pol ochroonie
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 20:16   #47
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a dużo roboty jest z takim własnoręcznie robionym olejkiem? Ja stawiam na dokładne oczyszczanie skóry z makijażu i skóra się tym odwdzięcza, ale hormony czasem szaleją:/
Minimalnie. Do olejku (może być jakiś mazidlany ale ja robię na bazie Rosmanowskiego Babydreama lub Hipa) dodajesz Gliceryl Cocate (emulgator) potrząsam i gotowe. Proporcje różne, zależy co kto lubi. Ja na 9 części olejku daję 1 część Gliceryl Cocate ale najczęściej robię na oko. Jak mi sciąga skórę to dolewam olejku jak nie zmywa dokładnie to GC. Polecam naprawdę warto. Produkty można kupić na mazidla.com tam też są bardziej skomplikowane przepisy na olejki myjące (skomplikowane w sensie ilości skladników a nie trudności robienia)
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 20:43   #48
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
undertwenty ten zel i tonik maja dzialanie rozjasniajace. jezeli chodzi o japonki to bylam tam 3 miesiace na wakacjach i na ulicach chodza panie z kremem półtłustym z flitrami a te świecenie zanika po rozmasowaniu a po 15 minutach nadmiar (świecenie) wycieraja chusteczką. jedynie co do makijazu mają to szminka, błyszczyk cienie do powiek tusz i rzadko puder ale na policzki
Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
boze przepraszam pomyliam sie! nie uzywaja poltlustego ale pol nawilzajaco i pol ochroonie

A mnie nurtuje jedno, może niekoniecznie w kwestii cery Japonek, ale w profilu diorinia. Od kiedy to mężczyźni używają końcówek "am"?
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 20:50   #49
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

wypraszam sobie, ja nie jestem mężczyżną ale kobietą!!
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 20:50   #50
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
wypraszam sobie, ja nie jestem mężczyżną ale kobietą!!
To zmień to sobie w profilu, który pokazuje inaczej...dlatego pytam.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 20:52   #51
ania2510
Raczkowanie
 
Avatar ania2510
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 367
GG do ania2510
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Minimalnie. Do olejku (może być jakiś mazidlany ale ja robię na bazie Rosmanowskiego Babydreama lub Hipa) dodajesz Gliceryl Cocate (emulgator) potrząsam i gotowe. Proporcje różne, zależy co kto lubi. Ja na 9 części olejku daję 1 część Gliceryl Cocate ale najczęściej robię na oko. Jak mi sciąga skórę to dolewam olejku jak nie zmywa dokładnie to GC. Polecam naprawdę warto. Produkty można kupić na mazidla.com tam też są bardziej skomplikowane przepisy na olejki myjące (skomplikowane w sensie ilości skladników a nie trudności robienia)
Hmm.... Chyba poeksperymentuje z tymi olejkami.. Też się zastanawiałam ostatnio nad cerą Japonek ale nie zagłębiałam się w ten temat Chyba najwyższy czas to zmienić
ania2510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 20:58   #52
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Minimalnie. Do olejku (może być jakiś mazidlany ale ja robię na bazie Rosmanowskiego Babydreama lub Hipa) dodajesz Gliceryl Cocate (emulgator) potrząsam i gotowe. Proporcje różne, zależy co kto lubi. Ja na 9 części olejku daję 1 część Gliceryl Cocate ale najczęściej robię na oko. Jak mi sciąga skórę to dolewam olejku jak nie zmywa dokładnie to GC. Polecam naprawdę warto. Produkty można kupić na mazidla.com tam też są bardziej skomplikowane przepisy na olejki myjące (skomplikowane w sensie ilości skladników a nie trudności robienia)
To przepis na olejek myjący?
Może jest jakiś łatwy przepis na olejek albo tonik rozjaśniający?

Cytat:
Napisane przez ania2510 Pokaż wiadomość
Hmm.... Chyba poeksperymentuje z tymi olejkami.. Też się zastanawiałam ostatnio nad cerą Japonek ale nie zagłębiałam się w ten temat Chyba najwyższy czas to zmienić
Jakbyś znalazła jakieś ciekawe informacje, to podziel się z nami
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 21:40   #53
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Minimalnie. Do olejku (może być jakiś mazidlany ale ja robię na bazie Rosmanowskiego Babydreama lub Hipa) dodajesz Gliceryl Cocate (emulgator) potrząsam i gotowe. Proporcje różne, zależy co kto lubi. Ja na 9 części olejku daję 1 część Gliceryl Cocate ale najczęściej robię na oko. Jak mi sciąga skórę to dolewam olejku jak nie zmywa dokładnie to GC. Polecam naprawdę warto. Produkty można kupić na mazidla.com tam też są bardziej skomplikowane przepisy na olejki myjące (skomplikowane w sensie ilości skladników a nie trudności robienia)
Od dłuższego czasu przymierzam się do ukręcenia czegoś własnoręcznie. Dziękuję za przepis. Gdy wykończę część kosmetyków to sie mocno zastanowię nad zamówieniem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 06:28   #54
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja z tych leniwych, którym się nie chce samemu robić olejku do demakijażu
Czy oprócz Kanebo jeszcze jakaś firma oferuje taki produkt?
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 07:41   #55
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Wcześniej było wspomniane o Baborze - ale nie wiem, gdzie są dostępne i po ile
http://www.babor.pl/
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 07:47   #56
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A mi przyszło do głowy coś jeszcze: dzIewczyny na LU proponują aby stosowac preparaty sojowe, taki soyfem np, typowo dla pań przy przekwitaniu, ale o wiele wcześniej, np ja mam 35 lat i zastanawiam sie nad tym. Chodzi o dostarczenie dawki fitohormonów, które są przecież naturalnie zawarte w soi, a wiadomo, że w Japonii ta dieta jest popularna i może dzięki tej soi one tak młodo wyglądają... w każdym razie takie preparaty nie zaszkodzą chyba, jak zacznie się je brac jeszcze przed menopauzą?
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 08:10   #57
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ostatnio w "Urodzie" czytałam o serii kosmetyków do oczyszczania Kanebo, seria składa się chyba z 8 kosmetyków, które można dowolnie łączyć. I tak się zastanawiłam kto używa kilku preparatów do oczyszczania na raz

Chyba przyłożę się bardziej do wyboru kosmetyków do oczyszczania, bo wybór podkładu potrafi trwać u mnie nawet kilka miesięcy a żel oczyszczający kupuje bez większych przemyśleń
to jest rytuał kanebo - podwójne oczyszczanie, podwójne nawilżanie. kosmetyki pioruńsko drogie. teściowa chciała kupić sobie krem pod oczy za 400zl ale pani konsultantka w douglasie czy innym takim jedyne czym potrafiła zachęcić to tym, że ten krem ma jedwab produkowany przez jedwabniki na cesarskim dworze. wyobrażacie sobie jaki to był młyn na wodę dla mojego Tż do dyskusji:d było zabawnie

a z fitohormonami to nie wiem, czy dobrze idę ale one od tej diety nie powinny mieć owłosienia w męskich miejscach i menopauzę bardzo złagodzoną nigdy nie widziałam japonki nago więc ręki sobie odciąć nie dam za to co napisałam

Edytowane przez kesii
Czas edycji: 2008-01-17 o 08:38
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 08:17   #58
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja z tych leniwych, którym się nie chce samemu robić olejku do demakijażu
Czy oprócz Kanebo jeszcze jakaś firma oferuje taki produkt?
Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Wcześniej było wspomniane o Baborze - ale nie wiem, gdzie są dostępne i po ile
http://www.babor.pl/
Jeszcze kojarzę LD ale to tylko w gabinetach, podobnie jak Babor.
Oliwka Hydrofilna Babora 200ml kosztuje ~70zł, do tego koncentrat ziołowy 100ml ukierunkowany na potrzeby skóry - drugie tyle. Miesza się to na łapce, albo najpierw masuje oliwką, potem dokłada koncentrat i na końcu woda.
Olejki samo robione sprawują się tak samo dobrze a zaryzykowałabym stwierdzenie, ze nawet lepiej [nie ma konserwantów itd.]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 08:23   #59
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Czyli szkoda przepłacać. W takim razie muszę w wolnej chwili usiąść i poczytać biochemię i kupić trochę półproduktów.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 09:06   #60
rozanypotok
Przyczajenie
 
Avatar rozanypotok
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
GG do rozanypotok
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

42 lata skłaniają do refleksji,patrzysz kilka razy dziennie w lustro i zastanawiasz się co zrobic żeby czas choć na chwilę się zatrzymał.
Miałam ostanio okazję szkoleń i pokazów(na własnym ciele) firmy Kanebo...REWELACJA!!!
Fakt,że budżet domowy został poważnie nadszarpnięty, ale nie żałuję Spędzam troszkę więcej czasu przy codziennej pielęgnacji twarzy szczególnie wieczorem przy demakijażu, ale efekty są zadziwiające. Zniknęły przebarwienia, których nabawiłam się kilkanaście lat temu, cera jest gładka,rozjaśniona i MŁODSZA!!!
Polecę te kosmetyki każdej kobiecie bez względu na wiek i chyba nie sięgnę już po żaden inny.
rozanypotok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.