17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania witamin - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-28, 11:46   #61
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;37838253]No chyba nie do końca tak jest, że to badanie wykonuje się, gdy w rodzinie są wady.
Bo przeważnie wady genetyczne wychodzące na tym badaniu nie mają wiele wspólnego z wywiadem rodziców.
Nie wiem szczerze mówiąc, czy jest obowiązkowe, wiem, że po 35rż jest refundowane.
A jeśli gin nie na sprzętu - to wysyła do innego miejsca, gdzie taki sprzęt mają. Ceny takiego badania wahają się od 100 do 200 zł przeważnie.


Kurcze, Dziewczyny, naprawdę Was ginekolodzy nie ważą? A mierzycie ciśnienie na wizytach?[/QUOTE]

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37838354]TO mało wiesz
Obecnie jest to nawet badanie refundowane - 3 usg prenatalne - jeśli chodzi się na nfz, właśnie między 12-14 tygodniem, gdzie mierzy się m.in przezierność karkową (NT), połówkowe i badanie po 30 tygodniu ciąży.
Jeżeli ginekolog bądź przychodnia nie ma sprzętu to mają obowiązek poinformować, gdzie takie badanie można wykonać na nfz lub odpłatnie. Po 35rż badania te nawet w prywatnych przychodniach są refundowane, ze skierowania.[/QUOTE]

Może źle się wyraziłam. Bardziej chodziło mi o to, że gdy w rodzinie były wady lub są inne wskazania np. donośnie wieku kobiety to można dostać skierowanie i wtedy zrobić takie badanie z NFZ. Dodaję co piszą na ten temat w jednym ze szpitali w Katowicach:
Cytat:
Do włączenia do programu uprawnione są kobiety w ciąży, które otrzymały skierowanie od lekarza prowadzącego, spełniające co najmniej jedno z poniższych kryteriów.
Kryteria włączania do programu - badania w ciąży NFZ

  • wiek matki powyżej 35 lat,
  • wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka,
  • stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka,
  • stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową,
  • stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG i/lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.
W innym wypadku jeżeli się chce zrobić takie badanie trzeba je wykonać prywatnie i tak jak pisałam, jeżeli już nie jest obowiązkowe to każdy ginekolog powinien powiadomić o możliwości wykonania takiego badania.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 12:22   #62
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;37853961]Słyszałam identyczną opinię na temat tych wszystkich preparatów na włosy, skrzyp, pokrzywa i te sprawy. Że to trzeba jeść latami, żeby widzieć efekty.
Ja też nie jestem jakąś fanatyczką witamin w tabletkach, biorę tylko, jak każą.[/QUOTE]Chociaż ja kiedyś jadłam takie tablety merz specjal na włosy i one coś tam dawały
Ale z kolei koszt był bardzo duży.

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
Jassssne że nie miałaś genetycznego wywnioskowałam z tego co sama napisałaś, jak miałaś tym lepiej dla dziecka widzę że zmiana wersji co miałaś co nie następuję w tempie telegraficznym więc może rzeczywiście skończmy, dobrze że przynajmniej Tobie samej wstyd że tak temat zaniedbałaś.
Chyba sobie żartujesz
Najlepiej będzie jak dasz już sobie spokój z komentowaniem mojej osoby i wyciąganiem na mój temat wniosków, bo trafiasz jak kulą w płot.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 14:13   #63
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
Jassssne że nie miałaś genetycznego wywnioskowałam z tego co sama napisałaś, jak miałaś tym lepiej dla dziecka
a dlaczego lepiej dla dziecka? z ciekawości pytam
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 14:22   #64
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Bo są wady, wykrywane w trakcie usg genetycznych, które można operować jeszcze przed porodem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 14:46   #65
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Może źle się wyraziłam. Bardziej chodziło mi o to, że gdy w rodzinie były wady lub są inne wskazania np. donośnie wieku kobiety to można dostać skierowanie i wtedy zrobić takie badanie z NFZ. Dodaję co piszą na ten temat w jednym ze szpitali w Katowicach:

W innym wypadku jeżeli się chce zrobić takie badanie trzeba je wykonać prywatnie i tak jak pisałam, jeżeli już nie jest obowiązkowe to każdy ginekolog powinien powiadomić o możliwości wykonania takiego badania.
Ale chyba mylisz pojęcia, znalazłam klinikę o której piszesz http://badaniaprenatalne.com.pl/bezp...renatalne.html

badania o których tutaj mowa i do których trzeba mieć właśnie te wymienione przesłanki żeby były za darmo dotyczą

Celem programu bezpłatnych badań prenatalnych jest umożliwienie wczesnej identyfikacji ryzyka wad (testy biochemiczne) i wczesne rozpoznanie wad płodu (USG), zwiększenie dostępności do badań prenatalnych w Polsce oraz wdrożenie systemu organizacyjnego badań prenatalnych w naszym kraju.

Czyli testy z krwi (Test PAPP-A) oraz usg tzw genetyczne. Ale na samo usg "genetyczne" wystarczy skierowanie od lekarza ginekologa i do niego prawo ma każda Mama.

Nieładnie cytować, ze strony pod tezę i wybiórczo

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
a dlaczego lepiej dla dziecka? z ciekawości pytam
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37859600]Bo są wady, wykrywane w trakcie usg genetycznych, które można operować jeszcze przed porodem.[/QUOTE]

No dokładnie.
__________________
Dziedzic

Edytowane przez ObserwujeCie
Czas edycji: 2012-11-28 o 14:55 Powód: literówka
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 15:05   #66
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37859600]Bo są wady, wykrywane w trakcie usg genetycznych, które można operować jeszcze przed porodem.[/QUOTE]

niby tak... najczęściej i tak nie da się nic zrobić, ale w jakimś tam nikłym procencie jakieś działania są możliwe, i to jest powód by je zrobić
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 15:15   #67
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Linka25 ja bym wolała wiedzieć, że urodzę chore dziecko wcześniej, chociażby aby móc siebie i bliskich na to przygotować, poza tym w przypadku niektórych wad wrodzonych zagrażających zdrowiu i życiu matki lub oznaczających śmierć dziecka tuż po narodzeniu i jak jest za późno na usunięcie to dopuszcza się terminację ciąży, czyli w praktyce przedwczesne wywołanie porodu kończące się śmiercią dziecka. Nie wiem do jakiego etapu ciąży się dopuszcza terminację - coś mi dzwoni, że do 22 tc, ale nie jestem pewna, ale jest wątek o terminacji, tam można poczytać jeśli ktoś ma "mocne nerwy".
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 15:22   #68
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie wiem do jakiego etapu ciąży się dopuszcza terminację - coś mi dzwoni, że do 22 tc, ale nie jestem pewna, ale jest wątek o terminacji, tam można poczytać jeśli ktoś ma "mocne nerwy".
Tak jak piszesz, 21-22 tc czyli tak jak liczą że dziecko będzie mogło już przeżyć samodzielnie poza organizmem matki. No ale wiadomo, że poza terminacją, to ewentualne przygotowanie się do tej sytuacji no i leczenie tych niektórych schorzeń które można już w życiu płodowym.
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 15:33   #69
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
Tak jak piszesz, 21-22 tc czyli tak jak liczą że dziecko będzie mogło już przeżyć samodzielnie poza organizmem matki. No ale wiadomo, że poza terminacją, to ewentualne przygotowanie się do tej sytuacji no i leczenie tych niektórych schorzeń które można już w życiu płodowym.
Ale to takie trochę oszustwo, bo w 21-22 tc szanse na przeżycie są bardzo małe, praktycznie zerowe, zresztą nie mogę pozbyć się wrażenia, że chyba właśnie o to chodzi w tym zabiegu. Nie jestem też pewna czy w przypadku terminacji ciąży podejmuje się w ogóle ratowania płodu, chyba nie... zerknęłam na wątek dziewczyn o terminacji, i chyba celem całej procedury jest właśnie pozwolenie matce na skrócenie oczekiwania na śmierć dziecka i zakończenie ciąży, o której wiadomo, że nie będzie szczęśliwego rozwiązania.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 15:46   #70
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ale to takie trochę oszustwo, bo w 21-22 tc szanse na przeżycie są bardzo małe, praktycznie zerowe, zresztą nie mogę pozbyć się wrażenia, że chyba właśnie o to chodzi w tym zabiegu. Nie jestem też pewna czy w przypadku terminacji ciąży podejmuje się w ogóle ratowania płodu, chyba nie... zerknęłam na wątek dziewczyn o terminacji, i chyba celem całej procedury jest właśnie pozwolenie matce na skrócenie oczekiwania na śmierć dziecka i zakończenie ciąży, o której wiadomo, że nie będzie szczęśliwego rozwiązania.
Może się nie precyzyjnie wyraziłam, powyżej już może przeżyć więc dlatego się powyżej legalnie ciąży nie kończy. A jakąś granice trzeba było przyjąć. Wcześniej dziecko jest bez szans, więc nikt żadnych zabiegów podejmować nie musi. Bo wiadomo, że oczywiście o coś innego chodzi w tym zabiegu. Straszny temat zresztą.

Zainteresowanym polecam,

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...ani_wybor.html

Bardzo fajny wywiad o badaniach, operacjach w brzuchu mamy i ciężkich wyborach
__________________
Dziedzic

Edytowane przez ObserwujeCie
Czas edycji: 2012-11-28 o 15:47
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 16:55   #71
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
Ale chyba mylisz pojęcia, znalazłam klinikę o której piszesz http://badaniaprenatalne.com.pl/bezp...renatalne.html

badania o których tutaj mowa i do których trzeba mieć właśnie te wymienione przesłanki żeby były za darmo dotyczą

Celem programu bezpłatnych badań prenatalnych jest umożliwienie wczesnej identyfikacji ryzyka wad (testy biochemiczne) i wczesne rozpoznanie wad płodu (USG), zwiększenie dostępności do badań prenatalnych w Polsce oraz wdrożenie systemu organizacyjnego badań prenatalnych w naszym kraju.

Czyli testy z krwi (Test PAPP-A) oraz usg tzw genetyczne. Ale na samo usg "genetyczne" wystarczy skierowanie od lekarza ginekologa i do niego prawo ma każda Mama.

Nieładnie cytować, ze strony pod tezę i wybiórczo
No widzisz tego nie wiedziałam, dobrze więc że zwróciłaś na to uwagę
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 10:55   #72
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Widziałam kiedyś wywiad z tymi lekarzami w telewizji, bardzo mądrzy ludzie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 14:06   #73
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

czytałam ten wywiad jeszcze w ciąży, rzeczywiście ciekawy
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 08:18   #74
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Bardzo ciekawy artykuł i co najważniejsze pokazujący rozsądek tych lekarzy i ich wielkie doświadczenie. I denerwuje mnie jak ktoś wrzuca aborcję z powodu widzimisie z terminacją ciąży do jednego worka.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 21:29   #75
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja w Pl w ciazy tez zmienilam lekarza,bo pani doktor u ktorej bylam namawiala mnie na usuniecie ciazy,chociaz ja od razu powiedzialam,ze chce urodzic dziecko
A mozna zapytac dlaczego?
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 09:44   #76
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: 17 tydz ciąży - dziwne podejście lekarza, mało badań, brak zalecenia brania wit

Wczoraj we wiadomościach mówili o dziecku urodzonym w 23 tygodniu ciąży z wagą 600 gram i długością 30 cm. Teraz Malutka ma 1600 gram
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.