Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 10:12   #2611
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

skusilam sie na mini -krem Shu Uemura z serii anty-ejdżing Phyto Black
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 10:32   #2612
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

4 Different Asian Looks

Bardzo przyjemny filmik KLIK
__________________
WYMIANA
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 10:53   #2613
nobrit
Zadomowienie
 
Avatar nobrit
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 724
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Isobe Jak tylko masz ochotę pisz więcej Strasznie Ci dziękuje, nie wiem jak to się stało, ale napisałaś o wszystkim nad czym dumałam od dłuższego czasu Szukałam pisaka, teraz wiem który kupić, ten balsam do ust też mnie kusił Także wielkie dzięki, cienie przestały mnie kusić, takie miałam podejrzenie, że większość jest bardzo "gliterowa" Fajna ta strona Kanebo teraz przynajmniej wiem dokładnie, co jest ich

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
skusilam sie na mini -krem Shu Uemura z serii anty-ejdżing Phyto Black
pewnie będzie fajny, dasz znać jak go dostaniesz
nobrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:13   #2614
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

pewnie ze tak
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:14   #2615
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Uwielbiam takie posty jak nasmarowała nam Isobe
Mogłabym czytać i czytać
Też szukam ostatnio linera w pisaku,jak mój pędzelkowy się skończy to pewnie kupię ten.
A róży używasz?
Bo wydają się cudowne,ale tyle tego jest że nie wiadomo w czym przebierać
Mam ochotę na jakiś brzoskwiniowy.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:41   #2616
nobrit
Zadomowienie
 
Avatar nobrit
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 724
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Uwielbiam takie posty jak nasmarowała nam Isobe
Mogłabym czytać i czytać
Też szukam ostatnio linera w pisaku,jak mój pędzelkowy się skończy to pewnie kupię ten.
A róży używasz?
Bo wydają się cudowne,ale tyle tego jest że nie wiadomo w czym przebierać
Mam ochotę na jakiś brzoskwiniowy.
Witam w klubie, ja też brzoskwiniowe przeglądam Nawet sobie kupiłam u ruby z Etude House, ale napisała, że go nie ma i w końcu zrezygnowałam z zakupu. Isobe czekamy na recenzje róży
nobrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 18:29   #2617
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Isobe a mogłabyś wklejac te linki po angielsku jak się da.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 19:38   #2618
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Też szukam ostatnio linera w pisaku,jak mój pędzelkowy się skończy to pewnie kupię ten.
Jeśli któraś z Was używała eyelinera w pisaku przez dłuższy czas, jest on godny polecenia, kupienia i nie kosztuje majątku, proszę pisać pisać pisać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:20   #2619
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jeśli któraś z Was używała eyelinera w pisaku przez dłuższy czas, jest on godny polecenia, kupienia i nie kosztuje majątku, proszę pisać pisać pisać
polecam eyeliner miss sporty - 9 zł, nie podrażnia mi oczu (a jestem alergiczką). nie brudzi soczewek, jest bardzo trwały - przetrwa nawet 3-godzinny trening kendo w zbroi (a żadnej mojej znajomej kendoczce makijaż nie wytrzymuje pod menem)
uuu-tylko że on jest z pędzelkiem a ty pytasz o pisak... sorry za niedopatrzenie ale i tak bardzo go polecam - jest łatwy w obsłudze
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:29   #2620
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 02:33   #2621
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Isobe a mogłabyś wklejac te linki po angielsku jak się da.
Nie bardzo łapię, co masz na myśli : w sensie, do anglojęzycznych stron?
No staram sie, staram, ale nie wszystkie strony wystepują w tej wersji jezykowej, po prostu!
(Jak kosmetyk jest tylko na Japonię, to po co im info po angielsku... Ten jezyk wcale nie jest powszechnie znany w Japonii, jakby sie mogło wydawać. Mam wrazenie, że my w Polsce jesteśmy wszyscy angliści w porównaniu do tutejszego społeczeństwa )
Najlepiej, gdy dystrybucja jest na szerszą skalę, to wtedy - nawet gdy wciaż jest to Azja - jest szansa na angielską opcję w stronach na Singapur i Honk-Kong. (polecam tam próbować, gdy ktoś ma problem ze znalezieniem wersji w jakimś bliższym nam alfabecie)

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Uwielbiam takie posty jak nasmarowała nam Isobe
Mogłabym czytać i czytać
Też szukam ostatnio linera w pisaku,jak mój pędzelkowy się skończy to pewnie kupię ten.
A róży używasz?
Bo wydają się cudowne,ale tyle tego jest że nie wiadomo w czym przebierać
Mam ochotę na jakiś brzoskwiniowy.
Dzięki dzięki Bo ja gaduła jestem...
Z różami to ja nie bardzo, bo mam mocno naczynkową cerę, a może i nawet (w/g jednej dermatolożki) niewielki trądzik różowaty ...
Ale tego ostatniego nie przyjmuję w ogóle do wiadomości, wiec nie ma, nie było, tfu tfu, nie napisałam nic takiego, może jak tak będe działać to sie okaże wszystko nieprawda...
No dobra - w kazdym razie ja sie nie różuje, ale Japonki owszem i to bardzo i powszechnie. Jak u nas w ankiecie kobiety odpowiadaja, że kosmetykiem bez którego sobie nie wyobrażaja:
a) wyjścia z domu,
b) makijażu ogólnie
c) życia
jest tusz do rzęs (szminka?), to mam wrażenie, że w Japonii byłby to róż właśnie. Wybór powala, pod każdym względem. (opakowania, kolory, rodzaje, marki etc.) Ja rozpaczam, że to dział nie dla mnie, ale kieszeń sie pewnie cieszy... Takie to wszystko kawaii i sugoi...
Pocieszam się uzywaniem highlitera i konturu (nie wiem, czy to bardziej cień czy puder?). I to mi służy. Jako, że ten "zaciemniacz" to kosmetyk do stosowania bardzo miejscowego w moim przypadku, nie przejmowałam się na razie jakością, wydajnościa itd. Byle spróbować... Kupiłam chyba najtańszy jaki znalazłam, z drugstorowej japonskiej marki Canmake http://www.canmake.com/en/ebase/item_base026.html
I wiecie co? Świetny! Jedyna wada taka, że trudno wyjmuje się pedzelek z kasetki, trzeba pudełko przechylić... (ale sie czepiam) Ale jego kształt idealny do wysmuklania kosci policzkowych, a mi o to własnie chodziło. Do szerszych partii (zweżenia szczęki np.) wygodniejsze są inne pędzle, no ale mam ich kolekcję, wiec nie marudzę. Koszt tego shading powder równy kubkowi kawy, wie nie ma o czym gadać.
Na poliki czasem kładę puder brązujacy z drobinkami. Mi to pasuje, nie podkreśla zaczerwienień, jakby to robił róż, a nadaje twrzy 3D
Na temat róży duzo sie więc ode mnie nie dowiecie, ale mogę coś posprawdzać na życzenie, nie ma problemu. Tylko jak komuś zależy na czasie, to uprzedzam, że 8.II wyjeżdzam na wakacje i chwilowo bedę miała daleko do japońskich sklepów.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-30, 10:07   #2622
nobrit
Zadomowienie
 
Avatar nobrit
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 724
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Isobe a mogłabyś wklejac te linki po angielsku jak się da.
No ale przecież one są po angielsku tam gdzie nie ma wersji angielskiej są krzaczki.
Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Tylko jak komuś zależy na czasie, to uprzedzam, że 8.II wyjeżdzam na wakacje i chwilowo bedę miała daleko do japońskich sklepów.
Isobe pisz jak najwięcej, chętnie poczytamy Jak coś fajnego sobie kupisz to też pisz od razuJa wpisałam na listę pisaka i balsam, kremy które polecałaś już do mnie lecą więc teraz będzie wielkie testowanie Aha i chyba muszę w końcu wstać w nocy, żeby z Tobą pogadać
nobrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 10:52   #2623
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Nie bardzo łapię, co masz na myśli : w sensie, do anglojęzycznych stron?
No staram sie, staram, ale nie wszystkie strony wystepują w tej wersji jezykowej, po prostu!
(Jak kosmetyk jest tylko na Japonię, to po co im info po angielsku... Ten jezyk wcale nie jest powszechnie znany w Japonii, jakby sie mogło wydawać. Mam wrazenie, że my w Polsce jesteśmy wszyscy angliści w porównaniu do tutejszego społeczeństwa )
Najlepiej, gdy dystrybucja jest na szerszą skalę, to wtedy - nawet gdy wciaż jest to Azja - jest szansa na angielską opcję w stronach na Singapur i Honk-Kong. (polecam tam próbować, gdy ktoś ma problem ze znalezieniem wersji w jakimś bliższym nam alfabecie)

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



Dzięki dzięki Bo ja gaduła jestem...
Z różami to ja nie bardzo, bo mam mocno naczynkową cerę, a może i nawet (w/g jednej dermatolożki) niewielki trądzik różowaty ...
Ale tego ostatniego nie przyjmuję w ogóle do wiadomości, wiec nie ma, nie było, tfu tfu, nie napisałam nic takiego, może jak tak będe działać to sie okaże wszystko nieprawda...
No dobra - w kazdym razie ja sie nie różuje, ale Japonki owszem i to bardzo i powszechnie. Jak u nas w ankiecie kobiety odpowiadaja, że kosmetykiem bez którego sobie nie wyobrażaja:
a) wyjścia z domu,
b) makijażu ogólnie
c) życia
jest tusz do rzęs (szminka?), to mam wrażenie, że w Japonii byłby to róż właśnie. Wybór powala, pod każdym względem. (opakowania, kolory, rodzaje, marki etc.) Ja rozpaczam, że to dział nie dla mnie, ale kieszeń sie pewnie cieszy... Takie to wszystko kawaii i sugoi...
Pocieszam się uzywaniem highlitera i konturu (nie wiem, czy to bardziej cień czy puder?). I to mi służy. Jako, że ten "zaciemniacz" to kosmetyk do stosowania bardzo miejscowego w moim przypadku, nie przejmowałam się na razie jakością, wydajnościa itd. Byle spróbować... Kupiłam chyba najtańszy jaki znalazłam, z drugstorowej japonskiej marki Canmake http://www.canmake.com/en/ebase/item_base026.html
I wiecie co? Świetny! Jedyna wada taka, że trudno wyjmuje się pedzelek z kasetki, trzeba pudełko przechylić... (ale sie czepiam) Ale jego kształt idealny do wysmuklania kosci policzkowych, a mi o to własnie chodziło. Do szerszych partii (zweżenia szczęki np.) wygodniejsze są inne pędzle, no ale mam ich kolekcję, wiec nie marudzę. Koszt tego shading powder równy kubkowi kawy, wie nie ma o czym gadać.
Na poliki czasem kładę puder brązujacy z drobinkami. Mi to pasuje, nie podkreśla zaczerwienień, jakby to robił róż, a nadaje twrzy 3D
Na temat róży duzo sie więc ode mnie nie dowiecie, ale mogę coś posprawdzać na życzenie, nie ma problemu. Tylko jak komuś zależy na czasie, to uprzedzam, że 8.II wyjeżdzam na wakacje i chwilowo bedę miała daleko do japońskich sklepów.
http://www.canmake.com/en/ebase/item_base026.html - wygląda świetnie,jak czekoladka
Przypomina mi trochę naszego Bourjoisa.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-14705-opis-Bourjois-Delice-de-Poudre-Bronzing-Powder-Puder-brazujacy-prasowany.htm
Ceny też właściwie porównywalne,na ebay ten Canmake jakoś niecałe 50 zł wychodzi.
A róż w Japonii,to faktycznie rzuca się w oczy,niby delikatnie się nim posługują ale wydaje się że to taka podstawa u nich.
Jeśli chodzi o modelowanie twarzy,to akurat noga w tym jestem (jeszcze nigdy nawet nie próbowałam ) i zaznaczam tylko lekko różem przy górnych partiach polików żeby ożywić twarz,także nie wiem czy bronzer dla mnie jest choć mam straszną ochotę sobie sprawić
Następny dylemat
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 11:32   #2624
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

uleglam jednak i zakupilam probki roznych olejkow Shu Uemura na ebayu ale kusi mnie jeszcze olejek Kose Softymo bo ma bardzo dobre recenzje na MUA
ale po kolei
musze jeszcze pomyslec o czyms super nawilzajacym na dzien

widzialam na ebayu jakis set Shiseido Aqua Label - zna ktos? w sklad tego zestawu wchodzu tonik, krem i jakas esencja tez mnie kusi
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 11:42   #2625
nobrit
Zadomowienie
 
Avatar nobrit
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 724
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
uleglam jednak i zakupilam probki roznych olejkow Shu Uemura na ebayu ale kusi mnie jeszcze olejek Kose Softymo bo ma bardzo dobre recenzje na MUA
ale po kolei
musze jeszcze pomyslec o czyms super nawilzajacym na dzien

widzialam na ebayu jakis set Shiseido Aqua Label - zna ktos? w sklad tego zestawu wchodzu tonik, krem i jakas esencja tez mnie kusi
Mnie też kusi ten Kose, ale mam już tyle rzeczy do wykończenia jeżeli chodzi o mycie twarzy, że na razie odpuszczam, ale twoje recenzje chętnie poczytam
Super nawilżające na dzień to polecam tą serię Super Aqua mam serum na dzień i jest świetne, w prawdzie dziewczyny wcześniej pisały, że skład nie za fajny, a działa rewelacyjnie. Z tym że w tej chwili nie widzę, go na ebay w sensownej cenie, ja kupiłam za ok. 30zł, a teraz widzę, że kosztuje 70
A to shiseido wygląda świetnie, ale nie znam puki co
nobrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 12:15   #2626
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

jakos nie ufam tym koreanskim firmom ale moze to tylko moje widzi -mi - sie

a potrzebuje czegos suuuper nawilzajacego
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 20:54   #2627
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
polecam eyeliner miss sporty - 9 zł, nie podrażnia mi oczu (a jestem alergiczką). nie brudzi soczewek, jest bardzo trwały - przetrwa nawet 3-godzinny trening kendo w zbroi (a żadnej mojej znajomej kendoczce makijaż nie wytrzymuje pod menem)
uuu-tylko że on jest z pędzelkiem a ty pytasz o pisak... sorry za niedopatrzenie ale i tak bardzo go polecam - jest łatwy w obsłudze
Dzięki bardzo
Zawsze warto wypróbować coś nowego
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 02:39   #2628
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
musze jeszcze pomyslec o czyms super nawilzajacym na dzien

widzialam na ebayu jakis set Shiseido Aqua Label - zna ktos? w sklad tego zestawu wchodzu tonik, krem i jakas esencja tez mnie kusi
Aqua Label - seria czerwona nawilżająca, niebieska - wybielajaca. Próbowałam toniku i kremu oraz i bazy pod podkład. Oceniam jako...poprawne i tyle. Krzywdy nie zrobiły, rewelacja to też nie jest jakaś.

Jak szukasz porządnego nawilżacza w dobrej cenie polecam Hada Labo, (choc nie wiem za ile mozna to kupic w internecie . W drugstorze koszt Hada labo = lub < od Aqua Label ) Zużyłam już krem w słoiczku (mniejsza pojemność, wiec był na podróż), w domu kończe druga "flaszke' kremu i tonik. Krem w butelce jest dosć płynny, raczej to taka emulsja. ten w słoiczku był nieco gęściejszy. Efekt na skórze ten sam - najlepsze nawiżanie jakiego zaznałam! Chwilke się wchłania i zanim to nastapi jest efekt lepkosci, ale wszytsko mija i zostaje mile ukojona skóra.

Musze jednak jedna rzecz o toniku powiedziec - jest świetny, nawilża, ale niestety - u mnie tonik powoduje gradówki , prosaki czy jak to tam zwał. Nie wiem dlaczego... Po kremie/ emulsji nic mi sie nie dzieje, tylko samych błogosławionych stanów doznaje no a tego toniku jakos ma skóra twarzy nie lubi. Ale ze sam w sobie jest przyjemny, taka to "sliska woda', jak ja to nazywam - zużywam go wiec na ciało. ( gdzieś wczesniej pisałam juz, ze w Jp popularne są takie toniki do całego ciała). Toniku drugiego sobie więc nie kupię, choc na ciało dobry, to takich mam 3 natomiast emulsję - jak najbardziej, bo uwielbiam.

Tu mozna sie zapoznac z produktami Hada - LAbo: http://www.hadalabo.com.sg/index_EN.htm
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 09:39   #2629
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

dzieki dzieki

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

ale ceny Hada Labo porazajace
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 07:45   #2630
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dzieki dzieki

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

ale ceny Hada Labo porazajace

???!!! Poraziło to mnie teraz... "Azjatycki cukier" tez pisła na blogu, że Hada Labo do tanich nie należy - co jest grane?
Ja wiem, że kwestia drogie/tanie to rzecz względna, dlatego patrzę zawsze po tym, jakiemu "segmentowi" jest przypisywana linia przez producenta, jak jest sterowana sprzedaż etc. I wierzcie mi, w Japonii te produkty Hada Labo kosztują naprawdę niewiele! Nie są żadnym "exclusive", uznałabym to za kosmetyk popularny, który w Polsce mógłby stać na półce obok Ziaji czy Soraya.
Za swoją butle zapłaciłam - nie pamiętam dokładnie, - ale ok.1200Y.
Jak policzyć na złotówki, nie jest to "tyle, co nic" - bo wyjdzie jakies 42 zł po średnim kursie.
Ale ale! - tu wpadamy w pułapkę, przed którą przestrzegam.

Być może ktoś stwierdzi, że niepotrzebnie to piszę, ale nie obrazcie się - wydaje mi sie, że czasem trzeba sobie przypomnieć pewne prawdy...
Chodzi mi o to, jak postrzeganie ceny wpływa na postrzeganie wartości.
Nie będę sie tu rozwodzić psychologicznie czy marketingowo, ale wiadomo, że najczęściej rzeczy droższe postrzegamy jako lepsze od tych tańszych (mimo, że czasem za ceną nie kryja się drogie patenty czy składniki, a jest ona jedynie sprzedażową manipulacją).
I tu wróćmy do relacji japońskie kosmetyki a polska rzeczywistość.
Ceny wiadomo - będą inne z uwagi na różnice w kursie walut. (do tego w ocenie japońskich kosmetyków, nie mozna zapominać także o wyższych tutaj zarobkach ) Ale uważajcie proszę, by sie nie dać wmanipulować - to, że za cień Canmake wychodzi polskie, powiedzmy 50 zł, nie znaczy, że on jest tyle wart!
Podzielcie sobie te 50 zł przez 3.5 (średni kurs jena do złotówki). Wyjdzie wtedy 14.20. I tyle jest wart ten cień: czternascie złotych dwadzieścia groszy. Do wyrobów jakiej firmy dostepnej w Polsce byście porównały taki cień? Miss Sporty może? Nie wiem, nie pamietam. Dałybyscie 50 zł za cień Miss Sporty...? No właśnie
(przepraszam fanki Miss Sporty - nic do marki nie mam, kosmetyków nie znam , posłużyłam sie jako przykładem taniej - w mojej pamieci - kolorówki)

Idąc tym tropem - emulsja Hada Labo to zatem jakies 12-15 zł... Ale w tym wypadku skuteczność - w moim odczuciu - nieoceniona!

Tak to wygląda. Musiałam tu napisać, by uczulić Was przed pochopnymi zakupami.
Gdzieś wyczytałam zachwyty nad produktem, który tutaj nie cieszy sie ani uznaniem, ani sławą - jasne, akurat może tej osobie kosmetyk zrobił cuda, ale może też to wynik postrzegania: "takie to było drogie, to znaczy, że to dobre..." Gdy tymczasem to nie kosmetyk był drogi, a japoński jen !
(A' propos: bronzer Canmake nie jest w Japonii "na jednej półce" z Boujrois , jest znacznie tańszy. A o cieniowaniu i konturowaniu , fajny film na YT zrobiła makeupbrock - polecam, bo dobra lekcja )

Pozdrawiam z nadzieją, że nie skarzecie mnie na harakiri za ten wpis
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:48   #2631
nobrit
Zadomowienie
 
Avatar nobrit
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 724
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Pozdrawiam z nadzieją, że nie skarzecie mnie na harakiri za ten wpis
nie no jakie harakiri fajnie, że jesteś i możesz nam napisać co warto kupić a z tym habo labo to niestety my jesteśmy skazane na ebay a widzę, że faktycznie ceny tam są nieźle zawyżone, skoro piszesz że płacisz za emulsję około 40 zł, a na ebay są po 100 i drożej. Gdyby faktycznie były po 40 to byśmy testowały tak jak inne rzeczy, ale 100 to już za tester trochę dużo ale fajnie, że o nich napisałaś
Pisz więcej co polecasz, a co odradzasz, ja sobie wszystko spisuję i jak wykończę zapasy to poczynię kolejne
nobrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 11:40   #2632
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

to zawyzanie cen to w sumie nic nowego... czesto w Europie robia ze sredniej polki wysoka ... przoduje w tym Douglas... ktory zalatwia sobie prawa na wylaczonsc i wali takie ceny, ze sie przewrocic mozna ... przykladem czego jest OPI... kosztujacy w stanach do 5 dolarow... u nas 16 euro ... albo cyrki z kolorowka NYX... zwykla sredniopolkowa... gdzie u mnie nagle cena za poczworne cienie (srednio do 10 dolarow) podskoczyla do cen za cienie Chanel czy Dior czyli okolo 50 euro ...

i tak wlasnie czesto japonskie produkty glownie pielegnacyjne osiagaja u nas ceny po prostu rozkoszne ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 12:19   #2633
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
to zawyzanie cen to w sumie nic nowego... czesto w Europie robia ze sredniej polki wysoka ... przoduje w tym Douglas... ktory zalatwia sobie prawa na wylaczonsc i wali takie ceny, ze sie przewrocic mozna ... przykladem czego jest OPI... kosztujacy w stanach do 5 dolarow... u nas 16 euro ... albo cyrki z kolorowka NYX... zwykla sredniopolkowa... gdzie u mnie nagle cena za poczworne cienie (srednio do 10 dolarow) podskoczyla do cen za cienie Chanel czy Dior czyli okolo 50 euro ...

i tak wlasnie czesto japonskie produkty glownie pielegnacyjne osiagaja u nas ceny po prostu rozkoszne ...
nie dobijaj mnie bo mi sie slabo robi jak sobie o tym wszystkim przypominam.....
w stanach kolorowka lancome jest po cenach jak u nas L'oreal....przeskoczylysm y cala polke cenowa
porazka.....
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 13:21   #2634
nobrit
Zadomowienie
 
Avatar nobrit
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 724
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
nie dobijaj mnie bo mi sie slabo robi jak sobie o tym wszystkim przypominam.....
w stanach kolorowka lancome jest po cenach jak u nas L'oreal....przeskoczylysm y cala polke cenowa
porazka.....
no niestety nasza rzeczywistość i jeszcze S. która robi niby wielką obniżkę, ostatnio spodobały mi się cienie właśnie lancome i była na nie promocja: jedyne 180zł, no to ile poza promocją masakra
nobrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 13:38   #2635
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez nobrit Pokaż wiadomość
no niestety nasza rzeczywistość i jeszcze S. która robi niby wielką obniżkę, ostatnio spodobały mi się cienie właśnie lancome i była na nie promocja: jedyne 180zł, no to ile poza promocją masakra

oj jaka atrakcyjna cena!
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:23   #2636
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



No dobra - w kazdym razie ja sie nie różuje, ale Japonki owszem i to bardzo i powszechnie. Jak u nas w ankiecie kobiety odpowiadaja, że kosmetykiem bez którego sobie nie wyobrażaja:
a) wyjścia z domu,
b) makijażu ogólnie
c) życia
jest tusz do rzęs (szminka?), to mam wrażenie, że w Japonii byłby to róż właśnie. Wybór powala, pod każdym względem. (opakowania, kolory, rodzaje, marki etc.)
To ja prawie jak japonki Opisalas dla mnie raj, kocham roze

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
uleglam jednak i zakupilam probki roznych olejkow Shu Uemura na ebayu ale kusi mnie jeszcze olejek Kose Softymo bo ma bardzo dobre recenzje na MUA
ale po kolei
musze jeszcze pomyslec o czyms super nawilzajacym na dzien

widzialam na ebayu jakis set Shiseido Aqua Label - zna ktos? w sklad tego zestawu wchodzu tonik, krem i jakas esencja tez mnie kusi
Koniecznie napisz o tych olejkach Shu, bardzo mnie intryguja i kusza

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
nie dobijaj mnie bo mi sie slabo robi jak sobie o tym wszystkim przypominam.....
w stanach kolorowka lancome jest po cenach jak u nas L'oreal....przeskoczylysm y cala polke cenowa
porazka.....
Keeee? Jak to ?!?! To ile ten L'oreal kosztuje w PL ?!?!?!

A co do OPI - w USA w sklepach standardowo kosztuja $8, za $5 mozna je dostac w internecie, promocjach i wyprzedazach
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:25   #2637
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
To ja prawie jak japonki Opisalas dla mnie raj, kocham roze


Koniecznie napisz o tych olejkach Shu, bardzo mnie intryguja i kusza

Keeee? Jak to ?!?! To ile ten L'oreal kosztuje w PL ?!?!?!

A co do OPI - w USA w sklepach standardowo kosztuja $8, za $5 mozna je dostac w internecie, promocjach i wyprzedazach
zalezy co- ale tak 20$ bedzie za niektore rzeczy- czasami wiecej czasami mniej
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:33   #2638
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
zalezy co- ale tak 20$ bedzie za niektore rzeczy- czasami wiecej czasami mniej
Hmmm ... to do Lancome jednak jeszcze troche brakuje Ale fakt, drozyzna
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 01:47   #2639
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość

Musze jednak jedna rzecz o toniku powiedziec - jest świetny, nawilża, ale niestety - u mnie tonik powoduje gradówki , prosaki czy jak to tam zwał. Nie wiem dlaczego... Po kremie/ emulsji nic mi sie nie dzieje, tylko samych błogosławionych stanów doznaje no a tego toniku jakos ma skóra twarzy nie lubi.
He he, sama siebie cytuję - szczyt megalomanii? A raczej pokorne przyznanie sie do gapowstwa - muszę to zrobić publicznie, jako, że temat też wcześniej ruszałam na forum.
Chodzi o ten tonik Hada Labo i krem. Zastanawiłam sie, czemu krem moja skóra tak kocha, a na tonik reaguje jak wyżej. I wróciłam do zbadania sprawy, wziełam butelki obie do ręki i usiadłam z wrażenia - no jejku, jak ja mogłąm zapomnieć i nie zaznaczyc w poście, że kupiłam "dla testu" różne serie. Emulsja jest nawilżajaca, a tonik wzięłam z serii rozjaśniającej (jestem piegus i czasem ulegam zwrywom do walki z tymi przebarwieniami). Kupując myślałam, ze głównym składnikiem rozjaśniajacym jest wit.C - wtedy jeszcze nie wiedziałam, ze w składzie serii wybielajacej jest "niedzwiedzie grono", czyli mącznica lekarska.
A tej moja skóra nie lubi - przekonałam sie o tym wcześniej , gdy podczas jednego z tych "walecznych zrywów" stosowałam inny krem z arbutinem.
Winny odnaleziony! Jak kto ma podobne reakcje na ten wyciąg roślinny, niech tej serii nie kupuje. Bo w ogóle to Hada Labo jest baaardzo w porzo. (ale w Polsce dla bogaczy, jak się okazuje )
Hmmm, chyba przy okazji następnej wizyty w Polsce walizkę załaduję jakimis japońskimi kosmetykami i "puszcze po kosztach"- dla idei: niech się gonią Wielcy Sprzedawcy!

Ps.Ktos gdzieś napisał, że nie ufa koreańskim kosmetykom. Łaj? Chyba rzeczywiście "widzi-Ci-sie" W Japonii wiele koreańskich wyrobów jest baaardzo w cenie! Korea to swietnie rozwinięta technologia i tradycja również bogata. A na Koreanki Japonki patrzą tak, jak my na Japonki (wiec ja już sie "zjaponizowałam", bo sie też za koreankami oglądam z myślą, że najładniejsze to kobiety na świecie )
A na Koreańskich mężczyzn zwłaszcza - podobno są bardziej "męscy" niz Japończcy. Tego zachwytu chyba nie podzielę nigdy, dla mnie wiekszość z tych "idoli" to delikatne, gładkie nastolatki
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 09:50   #2640
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

hih dzieki za wyjasnienie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.