Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-06, 17:21   #1
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452

Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy


Chciałabym aby w tym watku przedstawiać godne polecenia dermokosmetyki. Poczatkowo chciałam zrobić sondę która z nich jest wasza ulubiona ale stwierdziłam że to nie bedzie miało zbytnio sensu ponieważ pewnie uzywacie kazdej po trochu No chyba że któraś z was ma wyraźnego faworyta - prosze wiec o wyrażenie opini

A zakładam ten watek, ponieważ jestem poczatkująca jeśli chodzi o kosmetyki apteczne

Niestety musze teraz wyjść na chwilkę - jak wrócę to napisze co juz używałam a na co amm chrapke




EDYCJA: Wróciłam i już widze pierwszy wpis i widze też że w tytule zapomniałam o SVR i Iwostinie

Moja przygoda z aptecznymi zaczeła się od kulek Vichy - a dokładniej białej. Potem przerzuciłam się na zieloną. Byłam z nich bardzo zadowolona ale zaczeły mnie zawodzić w te upały (tzn zielona)

Potem po wielu próbkach szarpnęłam się na Normaderm na dzień też Vichy I jeszcze mnei nie zawiódł

Również po próbce i również z Vichy zakupiłam ostatnio żel do mycia twarzy Normaderm i również póki co go zachwalam bo nie zauważyłam ściagania ani wysuszania skóry Tzn teraz go nie używam (jest jako "zapas") ale miniaturka 30ml starczyła mi na miesiąc i na tyle mnie przekonała że kupiłam cały

I to na tyle Vichy


Z La Roche Posay miałam/mam:

Effaclar K
Effaclar AI
Effaclar żel do mycia twarzy
Effaclar tonik
Anthelios fluid spf60 (było to rok temu wiec oznaczenie inne)

Z serii Effaclar jestem bardzo zadowolona chociaż żel ciutkę wysusza mi twarz. Effaclar K jest delikatny, nie zauważyłam żadnego wysypu czy podraznienia. Fluid mi nei podszedł bo się wałkował i nei zabezpieczał odpowiednio (mimo b.częstego smarowania twarzy spiekłam ją na raczka )


SVR:

Lysanel Active
Lysanel żel do mycia twarzy

Lysanel Active jest z koleji dosyć mocny, nie mogę go używać dzień w dzień dłużej niż miesiąc ponieważ skóra mi s e wyraźnie wysusza (zwłaszcza na czole). Z koleji żel poczatkowo mi bardzo odpowiadał (kupiłam po kilku próbkach) ale z końcem opakowania zaczął wysuszac skórę


Avene

emulsja spf50+
woda termalna
Diacneal

W emulsji sie zakochałam, w wodzie tez, ale nasz romans raczej nie przetrwa (z wodą) bo duży wydatek w sumie za zbędny kosmetyk Natomiast Diacnealowi mówię stanowcze NIE - wysyp na twarzy i na dekoldzie przerażający!!


Iwostin:

Purritin na noc
Krem intensywnie nawilżający o przedłużonym działaniu spf 20
Solecrin emulsja spf 40


Purritin odebrałam jako "taki sobie" - niczego szczególnego nie zauważyłam, nie powalił mnie na kolana ale tez nie zraził. Krem nawilżający okazał sie za słaby dla mojej niby przetłuszczającej się ale odwodnionej skóry. W Solecrinie sie zakochałam - niebawem skończy mi sie pierwsze opakowanie, a w kolejce czeka już następne (bede używać na zmiane z Avene)



I chyba tyle
Oprócz tego przetestowałam sporo próbek.

Chrapkę mam na coś fajnego z Avene (np krem Hydrance) Oprócz tego na sztyft do ust z filtrem (LRP, Bioderma lub Avene - miałyście któryś z nich?)

Szukam czegoś fajnego do oczyszczania twarzy ale bez kwasów (mam już Normaderm i Effaclar) - raczej coś łagodnego, NIEWYSUSZAJĄCEGO na umycie twarzy rano - o ściągnięciu nie może być więc mowy.

Napisałam że kusi mnie Hydrance AVENE ale także Hydraphase LRP i teraz mam próblem: do mojej przetłuszczającej skóry niby lepszy byłby o lekkiej konsystencji ale takowe mają skłonność do wałkowania się, a poza tym obawiam się uczucia ściągnięcia na czole i w okolicach skroni. Ale z drugiej strony obawiam sie też, że wersja "bogata" zostawi tłustą powłoczkę i będzie się świecić Próbke Hydrance Legere dostałam, ale Richie nigdzie nie mają


Szukam jeszcze dobrego kremu pod oczy który zmniejszałby opuchliznę i cienie - czy któraś z tych firm ma w ofercie taki kremik?


Wiem wiem że dużo pytań ale może któraś z was używała coś z tego co mnie interesuje i pomogła coś wybrać?

Przegladałam też KWC - recenzję tez oczywiście biore pod uwagę - ale nie ma to jak dyskusja na żywo


I tak jak pisałąm na poczatku: piszcie którą firmę preferujecie i jakie dermokosmetyki są ważymi faworytami a które wręcz wrogami
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2007-06-06 o 19:09
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 18:34   #2
Angie_88
Raczkowanie
 
Avatar Angie_88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 150
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

ja teraz uzywam Avene,a konkretnie kremu Diacenal i poki co jestem bardzo zadowolonajak dla mojej skory jest lepszy niz krem vichy ktory mialam wczesniej,chociaz wiekszosc kosmetykow Avene ma jedna duza wade...hmmm...co tu duzo mowic-strasznie śmierdza
__________________
We're going to hell anyway...so lets travel firs class
Angie_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:41   #3
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Ja Avene Hydrance Optimale Legere jestem wierna od ponad roku, jest to dla mnie najlepszy krem na dzień na który można bez problemu nałożyć podkład czy choćby sam puder. Twarz się po nim nie świeci, makijaż trzyma się dzielnie przez kilka dobrych godzin. Używałam też wersji Riche ale jak dla mnie to ona albo dla baaardzo suchej skóry albo na noc, bo jednak trochę natłuszcza. Na opuchliznę pod oczami polecam krem nawilżający pod oczy LRP (nie pamietam pełnej nazwy a nie mam siły lecieć do łazienki i sprawdzić). Super nawilża skórę pod oczami, wygładza, nie napina, likwiduje opuchnięcia, niestety z cieniami już sobie nie radzi Na opuchnięcia pod oczami dobry jest też sztyft Vichy Oligo25, trochę drogi ale cholernie wydajny, dla lepszego efektu można trzymać go w lodówce, wtedy w takie dni jak dziś (40 stopni w słońcu) to ratunek dla wrażliwej skóry wokół oczu.
Z pielęgnacji aptecznej mogę polecić jeszcze żel do mycia twarzy LRP Toleriane, krem Toleriane (chociaż trochę tłusty, nawet ten dla normalnej skóry), krem Vichy matujący (Thermal S Mat czy jakoś tak) no i pewnie wiele innych o których w tej chwili zapomniałam Ale się rozpisałam...
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 23:20   #4
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

podbijam
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 10:36   #5
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

mój faworyt z aptecznych (poza filtrami) to żel micelarny Rosaliac LRP; lubię też wody termalne; kremu pod oczy wciąż szukam, ale nie znalazlam póki co satysfakcjonującego (LRP podrażnil mi oczy nie gorzej od perfumeryjnych specyfikow )
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 10:39   #6
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
mój faworyt z aptecznych (poza filtrami) to żel micelarny Rosaliac LRP; lubię też wody termalne; kremu pod oczy wciąż szukam, ale nie znalazlam póki co satysfakcjonującego (LRP podrażnil mi oczy nie gorzej od perfumeryjnych specyfikow )
o wlasnie... napisz mi coś o tym żelu. jak sie go stosuje?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 10:39   #7
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

no to zaczynam przydługawą odpowiedź

AVENE

Cleanance K - miałam z wymianki, chciałam wypróbować ze względu na zawartość kwasów, miał pomóc na zaskórniki - niestety tylko rozdrażnił naczynka. Do teraz zdaża mi się użyć, ale tylko puktowo na niespodzianki. Dobrze zasusza i przyspiesza ich gojenie.

Creme zones sensibles (krem do szczególnie wrażliwych okolic ciała) - miał być kreme z filtrem pod oczy.. ale ma kolor pomaranczowy przez co wyglądałam jakby mi ktoś slepia podbił... niestety po jednej aplikacji szybko się pożegnaliśmy

Diacneal - niestety moje naczynką go nie polubiły, tydzień z nim skonczył się miesiącem łagodzenia stanów po nim

Diroseal - bardzo lubie, co prawda nie stosuje go na policzki tak jak zalecono, bo boję się zapychania ( o co go często dziewczyny oskarżają), ale to najlepszy krem na noc pod oczy jaki miałam. Nie wysusza, wzmacnia skóre i po trzech miesiącach mogę powiedzieć, ze kurze łapki odrobinę się zmiejszyły, dlatego będe pewnie używać do konca życia Eksperymenty u mnie kiepsko się kończą wiec nei będe szukała nic przeciwzmarszczkowego i zostanę prz nim

Woda termalna - ładnie łagodzi zaczerwienienia i pieczenie.. ale mogła by być trochę tańsza. W gorące dni i po mega złuszczaniu niezastąpiona

Emulsja SPF50+ - wypróbowałam, zuzyłam całą tubkę ale mnie nie zachwyciła, to niemój faworyt filtrowy więc nie będe do niego wracać. Kiepsko nawilża, ale łądnie się wchłania, makijaż też na niej wyglądał znośnie. Nie zapycha

Mleczko 50+ - mój ukochany filtr. Nie bieli, wyrównuje koloryt, skóra jest pięknie nawilżona, wygląda swieżo, pieknie się wchłania, łatwo go zmatowic i nawet bez pudru wygląda dobrze. To mój filtr nr 1 którego używam namiętnie i nigdy nie zdradzę

Mleczko 40+ spray (tzw dzieciaczek) migruje do oczu i szczypie skórę, niestety u mnie nie sprawdził się na całej lini

Krem 50+ - ujdzie w tłumie, ładnie się wchłania, nie bieli, ujednolica koloryt, nie zapycha.. niestety jak dla mnie zdecydowanie za mało nawilża

HOL (wersja lekka) - może i dobry bo nie zapycha, ale miał nawilzać moją mega przesuszoną skórę czego niestety nie robił, skóra po 15 minutach wracała do stanu przed użyciem kremu czyli ściągnięcia... jak dla mnie za lekki


LRP

Active C ( wszytskie wersje - czyli do cery suchej i normalne, do cery tłustej i XL) - po każdym mam takie same wrażenia, maź nie wchłaniająca się, zostawia dziwną powłoczkę która się wałkuje.. i niestety podraznia naczynka, przez co zawsze po użyciu wyglądałam jak burak - niestety czerwony kolor utrzymywał się stale dzy używałam

Antheliosy ( wypróbowałam wszytskie rodzaje) - zapychacze... po pierwszym użyciu zawsze konczyło sie wysypem małych krostek wyglądajacych jak potówki... nie polubiliśmy się i więcej próbowac nie będe

Effaclar K - wysusza, jak wszystkie BHA, dwa użycia a skóra mi schodzi. do tego piecze w użyciu, sądzę, ze niestety jestem uczulona na ten rodzaj kwasów

Effaclar tonik - wysusza i podraznia naczynka - bo ma alkohol

Effaclar żel do mycia - wysusza niemiłosiernie

Lipkar seria - dobre nawilżacze do ciała, ale po dłuższym stosowaniu niestety moja skóra się przyzwyczaja i już nie ma taki super efektów jak na początku

Redermic - podobnie jak Active C - maź, i podrażniacz naczynek

Posthelios - mnie uczylił po jednym użyciu więc wiecej podejsc nie było

Rosaliac - uczulił i podraznił, czerowne policzki i wysyp małych krostek,a podobno miał dobzre działać na naczynka

woda termalna - dobrze łagodzi ( choć gorzej niż AVene) niezastąpiona w czasie podrózy lub upałów



SVR

filtr 100 - lubie go, bo stapia sie ze skórą i wygląda jak lekki podkład, choć ma konsystencje past do butów. Jedynie co go dyskwalifikuje przy czestszym stosowaniu to wysuszanie skóry. Dlatego jest dla mnie kosmetykiem na wyjścia tylko i wyłącznie

Lysanel Active - moze i oczyszcza skóre ale Aha i moja naczynka to mieszanka wybuchowa.. skonczyło się to podraznieniem naczynek, którego skutki lecze niestety do nia dzisiejszego

Xerial 5 - miał łagodzić i nawilżac, mnie podrażniał i rozbestwiał naczynka, skóra zamiast rozjaśniona i wypoczeta była zaczerwieniona i szosrtka, niestey się nie sprawdził

Xerial 50 - dobry nawilżacz do stóp jako kuracja po zimie, stopy są po nim mięciutkie i nie czuć przesuszenia, niestet wracają do swojego stanu zaraz po zaprzestaniu używania

Xerialine 500 - dobry balsam, choc jak dla mnie za mało nawilża, konczę własnie jego wielką butle ijestem średnio zadowolona, dla dobrych efektów muszę się bowiem smarowac nim dwa razy dziennie

Vichy
Żelowe mleczko ochronne do ciała - dość długo go używałam bo chętnie nimi obdarowywano w aptekach ( 7 ml to dwa dni stosowania) ale nie kupiłam pełnego opakowania bo jednak to nie to.. wszytsko ok gdyby nie migrowało do oczu i nie zawierało alkoholu

Dercos, Szampon wzmacniajacy z Aminexilem - porazka. nie wiem czy coś wzmacniał, ale włosy po nim były suche i szorstkie, przy czesaniu ich mase wyrywałam próbując rozczesać kołtuny. zawiodłam się bardzo i zapewne nigd juz nie kupie szamponów z tej serii

LiftActiv - nie nawilżał, i mnie podrazniał, skóra zaczęła się po nim brzydko łuszczyc

Lipidiose 1 - na szczęscie miałam jedynie kilka próbek, nie nawilżał skóry w ogole, nawet smartowanie dwa razy dziennie nic nie dawało, skóra łydek ciągle była przesuszona i pokryta białym nalotem.. całkowity niewypał

Myokine pod oczy - używam choc... pierwsze użycie niezbyt przyjemne, skóra piekła, teraz juz nie piecze ale kiepsko nawilża (na szczescie stosuje na niego filtr wiec jest ok) czy robi coś dobrego? nie zauwazyłam... ale używam zeby wykończyć opakowanie bo szkoda wyrzucać.

Iwostin
Krem na naczynka - zielony kolor, zapach niewyczuwalny, dobrze łagodził zaczerwienienia, choc pewnie z powaznym stanem by sobie nie poradził. Wada ta sama co zawsze - kiepsko nawilża. Ogólnie długo używałam , kilka tubek jako wspomagacz i było ok.

Krem nawilżający - nawilżać mnie nie nawilżał za to miał podejrzany rybno-plesniowy zapach - szybko wiec z niego zrezygnowałam

Nawilżające mleczko do zmywania skóry i demakijażu - kiepsko radziło sobie z demakijażem tuszu do rzęs i niestety powodowało zaczerwienienie i szczypanie okolic oczu, wykonczyłam wiec na masać brody w celu starcia odłażących skórek, bo do tego się nadawał idealnie

Emulsja ochronna - błyszczenie ok, nawilżanie ujdzie, nie zapychał ale niestety migrował do czu powodując łzawienie i szczypanie

Krem ochronny 50+ - bardzo go lubie, nie bieli, wyrównuje koloryt , nawilża, nie migruje a makijaż na nim wygląda bosko, jest taki zdrowi glow

Krem pod oczy (a raczej żel) - podobno miał dobrze działać na worki pod oczami, niestety nie robił nic, tak jakbym smarowałam okolice oczu kreme Nivea, nie nawilżał nie wysuszał zero efektów.

Bioderma
Sensibio AR - szczypał, piekł i powodował podraznienia ( a podobno do cery naczynkowej) choc zachwalany na KWC u mnie tylko podrażnił naczynka, wiec bardziej zaszkodził niż pomógł - kolejny niewypał

Edytowane przez Nikita-v
Czas edycji: 2007-07-01 o 16:11
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 10:53   #8
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
no to zaczynam przydługawą odpowiedź

AVENE

Cleanance K - miałam z wymianki, chciałam wypróbować ze względu na zawartość kwasów, miał pomóc na zaskórniki - niestety tylko rozdrażnił naczynka. Do teraz zdaża mi się użyć, ale tylko puktowo na niespodzianki. Dobrze zasusza i przyspiesza ich gojenie.

Creme zones sensibles (krem do szczególnie wrażliwych okolic ciała) - miał być kreme z filtrem pod oczy.. ale ma kolor pomaranczowy przez co wyglądałam jakby mi ktoś slepia podbił... niestety po jednej aplikacji szybko się pożegnaliśmy

Diacneal - niestety moje naczynką go nie polubiły, tydzień z nim skonczył się miesiącem łagodzenia stanów po nim

Diroseal - bardzo lubie, co prawda nie stosuje go na policzki tak jak zalecono, bo boję się zapychania ( o co go często dziewczyny oskarżają), ale to najlepszy krem na noc pod oczy jaki miałam. Nie wysusza, wzmacnia skóre i po trzech miesiącach mogę powiedzieć, ze kurze łapki odrobinę się zmiejszyły, dlatego będe pewnie używać do konca życia Eksperymenty u mnie kiepsko się kończą wiec nei będe szukała nic przeciwzmarszczkowego i zostanę prz nim

Woda termalna - ładnie łagodzi zaczerwienienia i pieczenie.. ale mogła by być trochę tańsza. W gorące dni i po mega złuszczaniu niezastąpiona

Emulsja SPF50+ - wypróbowałam, zuzyłam całą tubkę ale mnie nie zachwyciła, to niemój faworyt filtrowy więc nie będe do niego wracać. Kiepsko nawilża, ale łądnie się wchłania, makijaż też na niej wyglądał znośnie. Nie zapycha

Mleczko 50+ - mój ukochany filtr. Nie bieli, wyrównuje koloryt, skóra jest pięknie nawilżona, wygląda swieżo, pieknie się wchłania, łatwo go zmatowic i nawet bez pudru wygląda dobrze. To mój filtr nr 1 którego używam namiętnie i nigdy nie zdradzę

Mleczko 40+ spray (tzw dzieciaczek) migruje do oczu i szczypie skórę, niestety u mnie nie sprawdził się na całej lini

Krem 50+ - ujdzie w tłumie, ładnie się wchłania, nie bieli, ujednolica koloryt, nie zapycha.. niestety jak dla mnie zdecydowanie za mało nawilża

HOL (wersja lekka) - może i dobry bo nie zapycha, ale miał nawilzać moją mega przesuszoną skórę czego niestety nie robił, skóra po 15 minutach wracała do stanu przed użyciem kremu czyli ściągnięcia... jak dla mnie za lekki

Teraz do mnie leci Cold Crem - napisze wrażenia po zastosowaniu

LRP

Active C ( wszytskie wersje - czyli do cery suchej i normalne, do cery tłustej i XL) - po każdym mam takie same wrażenia, maź nie wchłaniająca się, zostawia dziwną powłoczkę która się wałkuje.. i niestety podraznia naczynka, przez co zawsze po użyciu wyglądałam jak burak - niestety czerwony kolor utrzymywał się stale dzy używałam

Antheliosy ( wypróbowałam wszytskie rodzaje) - zapychacze... po pierwszym użyciu zawsze konczyło sie wysypem małych krostek wyglądajacych jak potówki... nie polubiliśmy się i więcej próbowac nie będe

Effaclar K - wysusza, jak wszystkie BHA, dwa użycia a skóra mi schodzi. do tego piecze w użyciu, sądzę, ze niestety jestem uczulona na ten rodzaj kwasów

Effaclar tonik - wysusza i podraznia naczynka - bo ma alkohol

Effaclar żel do mycia - wysusza niemiłosiernie

Lipkar seria - dobre nawilżacze do ciała, ale po dłuższym stosowaniu niestety moja skóra się przyzwyczaja i już nie ma taki super efektów jak na początku

Redermic - podobnie jak Active C - maź, i podrażniacz naczynek

Posthelios - mnie uczylił po jednym użyciu więc wiecej podejsc nie było

Rosaliac - uczulił i podraznił, czerowne policzki i wysyp małych krostek,a podobno miał dobzre działać na naczynka

woda termalna - dobrze łagodzi ( choć gorzej niż AVene) niezastąpiona w czasie podrózy lub upałów

Teraz leci do mnie Hydraphase krem w wersji bogatszej i tonik - wrazenia opisze jak dotrze

SVR

filtr 100 - lubie go, bo stapia sie ze skórą i wygląda jak lekki podkład, choć ma konsystencje past do butów. Jedynie co go dyskwalifikuje przy czestszym stosowaniu to wysuszanie skóry. Dlatego jest dla mnie kosmetykiem na wyjścia tylko i wyłącznie

Lysanel Active - moze i oczyszcza skóre ale Aha i moja naczynka to mieszanka wybuchowa.. skonczyło się to podraznieniem naczynek, którego skutki lecze niestety do nia dzisiejszego

Xerial 5 - miał łagodzić i nawilżac, mnie podrażniał i rozbestwiał naczynka, skóra zamiast rozjaśniona i wypoczeta była zaczerwieniona i szosrtka, niestey się nie sprawdził

Xerial 50 - dobry nawilżacz do stóp jako kuracja po zimie, stopy są po nim mięciutkie i nie czuć przesuszenia, niestet wracają do swojego stanu zaraz po zaprzestaniu używania

Xerialine 500 - dobry balsam, choc jak dla mnie za mało nawilża, konczę własnie jego wielką butle ijestem średnio zadowolona, dla dobrych efektów muszę się bowiem smarowac nim dwa razy dziennie

c.d napsize póxniej
super relacja

ja używam Effaclar K i nie czuje zadnego szczypania, ani wysuszenia,. Skóra mi nie złazi.. Za to Lysanelu Active szczypał porządnie i po 3-4 uzyciach skóra wysuszała się bardzo.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 11:06   #9
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Ja dopiero zbieram doświadczenia z pielęgnacją apteczną, przestawiłam się kilka miesięcy temu z kosmetyków drogeryjnych na aptekę. I to była bardzo dobra decyzja.

Avene

Na początku bardzo się nie polubiłam z tą firmą, a to za sprawą pani konsultantki, która zdybała mnie w aptece, kiedy szukałam kremu do twarzy. Zapytałam ją o coś mocnonawilżającego, dostałam próbkę kremu na podrażnienia z komentarzem, że super nawilża. Nie nawilżał wcale, a ja głupia użyłam go jako normalnego kremu na dzień (i to w najgorszym czasie, wczesną wiosną, kiedy jeszcze było zimno, a w pomieszczeniach szalało CO). Skończyło się to fatalnym przesuszeniem i nienawiścią do Avene.

Nienawiśc mi przeszła, kiedy kupiłam naprawdę dobry krem:

Hydrance Optimale Riche - naprawdę doskonały; właściwie wszystko o nim napisałam w recenzji na KWC - super nawilża, nie natychmiast, ale systematycznie poprawia stan skóry. Bardzo byłam z niego zadowolona i żałuję, ze nie kupiłam kolejnej tubki, kiedy się skończył.

Płyn micelarny - ekstra - świetnie zmywa makijaż, nawilża, rozjaśnia cerę, niweluje zaczerwienienia. Mógłby być trochę wydajniejszy.

Woda termalna - świetna, rozjaśnia, odświeża, łagodzi.

Planuję kupić jeszcze coś z wysokim filtrem, ale narazie mam Iwostin. Kusi mnie też krem pod oczy, ale cena jest bandycka i nie wiem, czy zdecyduję się na niego. W zimie wypróbuję Cold Creme - moja mama go używała i była zachwycona.

La Roche Posay

Effaclar A.I. - jestem zadowolona, chociaż spodziewałam się szybszych efektów, no ale ważne, że są.

Nutritic 5% - tu narazie mam mieszane uczucia, kupiłam go w miejsze zakończonego kremu Avene i jednak tamten bardziej mi podchodził. Okropnie mocny zapach i ciągłe obawy o podrażnienie (które może być spowodowane między innym zapachem) uprzykrzają mi życie. Dobrze nawilża, ale mam wrażenie, że gorzej od Avene (ale dopiero zaczynam tubkę, producent obiecuje efekty po miesiącu, więc grzecznie czekam).

Miałam też próbkę emulsji Hydraphase i strasznie byłam niezadowolona. Gościła na mojej twarzy około minuty, bo wywołała straszne pieczenie.

Z LRP planuję kupić wodę termalną, być może żel micelarny Rosaliac (bo wszyscy go tak chwalą...) i być może tonik Hydraphase (trochę szkoda mi tyle pieniędzy na tonik).

SVR

Xerial 5 - na początku wszystko było pięknie, niewiarygodne wręcz nawilżenie - natychmiastowe i w dodatku na cały boży dzień, po miesiącu stosowania pojawiło się straszliwe podrażnienie i od tego czasu stoi w szafce, a ja się zastanawiam, czy odważę się go jeszcze użyć.

Xerial Gommant - idealny peeling do twarzy; mam suchą i wrażliwą skórę, wszystkie peelingi zawsze sprawiały mi problemy w postaci wysuszeń, podrażnień, zaczerwienień, ściągniętej skóry; Xerial tego nie robi - mega delikatny i mega skuteczny.

Topialyse Sensitive - emulsja myjąca dla atopowców, ja używam jej do twarzy - doskonale zmywa makijaż (i wszelkie inne zanieczyszczenia też), nawilża skórę, nie podrażnia. Spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Płyn minelarny - dość go lubiłam, to był mój pierwszy micel, uważam, ze nieźle zmywał makijaż, nie wysuszał; pogorszyła mi się o nim opinia, kiedy zaczęłam używać Avene.

Vichy

Lumineuse - fajny krem tonujący, planuje kupić niedługo kolejną tubkę.

Thermal S UV - zawsze go lubiłam, bo dobrze nawilżał, co prawda od 2 lat go nie miałam, ale sentyment pozostał.

Biała kulka - niestety straszne rozczarowanie, słaba ochrona w upały no i tempo wysychania - koszmarne.

Kiedy byłam młodsza używałam serii Normaderm, lubiłam żel i plasterki na nos - to były jedyne, które naprawdę działały.

Chcę kupić jeszcze błyszczyk do ust i sztyft pod oczy Oligo 25 i piankę do mycia twarzy Oligo 25. Poza tym firma Vichy nie bardzo mnie kusi. Myślałam na micelem, ale naczytałam się na KWC o problemach ze zmywaniem nim tuszu do rzęs i mi przeszło. Przez jakiś czas kusił mnie też Thermal Fix UV, ale jakoś zrezygnowałam.

Iwostin

Żel pod oczy - bardzo go lubię, odświeża i napina skórę, dobrze się wchłania, trochę ulgi dla zmęczonych oczu zawsze da.

Solecrin 40 - dobry filtr; nie mam co prawda w dziedzinie filtrów dużego doświadczenia, ale jestem zadowolona z Iwostinu.

Chcę kupić sobie jeszcze maseczkę nawilżająco-odżywczą i napewno to zrobię. Więcej nic nie kusi.





Chciałam wypróbować też micel Sensibio Biodermy, ale znowu na KWC pojawiają się głosy o wysuszaniu skóry, więc nie mam odwagi go kupić.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać

Edytowane przez iceflower
Czas edycji: 2007-07-01 o 12:04
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 11:43   #10
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
o wlasnie... napisz mi coś o tym żelu. jak sie go stosuje?

Miałam kiedys pare próbek tego żelu i nie dawał sobie rady z makijazem.

Nie kupiłabym pełnowymiarowego opakowania,dziwi mnie własnie,ze wiele osób jest z niego zadowolona,jak dla mnie jest mocno przeciętny.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 12:21   #11
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
Miałam kiedys pare próbek tego żelu i nie dawał sobie rady z makijazem.

Nie kupiłabym pełnowymiarowego opakowania,dziwi mnie własnie,ze wiele osób jest z niego zadowolona,jak dla mnie jest mocno przeciętny.
ale używa sie go z woda?? skoro jest micelarny to chyba bez wody? ale z drugiej strony nie potrafie sobie wyobrazic mycia twarzy żelem bez wody
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 12:36   #12
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
ale używa sie go z woda?? skoro jest micelarny to chyba bez wody? ale z drugiej strony nie potrafie sobie wyobrazic mycia twarzy żelem bez wody

Byc moze zle go uzywałam

Ale on ma konsystencje jak zwykły zel wiec chyba normalnie z woda,zreszta nie wyobrazam sobie go zostawic na twarzy,nie spłukując

(zbyt skomplikowany ten zel jak dla mnie)
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 12:57   #13
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
Byc moze zle go uzywałam

Ale on ma konsystencje jak zwykły zel wiec chyba normalnie z woda,zreszta nie wyobrazam sobie go zostawic na twarzy,nie spłukując

(zbyt skomplikowany ten zel jak dla mnie)
hmmm a na próbce nic nie pisało??

zreszta kukne na KWC moze sie czegoś tam dowiem
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 13:54   #14
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
hmmm a na próbce nic nie pisało??

zreszta kukne na KWC moze sie czegoś tam dowiem

Przejrzałam KWC i róznie go wizazanki uzywają i sa tez 2-3 opinie stwierdzające niedomycie,podobnie jak ja
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 15:28   #15
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

A tutaj w telegraficznym skrocie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=Anthelios

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=Rosaliac

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=Rosaliac


Odnosnie zelu micelarnego Rosaliac LRP to uwielbiam go uzywac solo jak i na koniec zmyc woda,jest super alternatywa dla mojej cery zaluje jedynie,ze nie daje sobie rady z demakijazem oczu ale tutaj nie bede marudzic poniewaz malo ktory plyn dobrze zmywa moje wodoodporne maskary.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:06   #16
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
o wlasnie... napisz mi coś o tym żelu. jak sie go stosuje?
Ja po przyjściu do domu zmywam nim caly makijaż (lącznie z oczami, które są mega wrażliwe i podrażnia je byle co - przy tym żelu zero podrażnień, ale też musze zaznaczyć, że nie używam wodoopodrnych kosmetyków, więc nie ma klopotu z demakijażem) - tylko nim, bez wody (nic się nie lepi). Raz dziennie (wieczorem) używam go z wodą. Generalnie to mój osobisty KWC w kwestii oczyszczania (dodatkowo jest też w miarę wydajny) i zaniechalam wszelkich eksperymentów w tym zakresie bo nie zamienię go na nic innego.
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:18   #17
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Dermokosmetyki - Avene vs Bioderma vs LRP vs Vichy

Ja dopiero zaczynam przygode z tymi kosmetykami-ale ostatnio zakochalam sie w :
Avene-mleczko spf50-chyba sie stanie moim filtrem nr 1-nie zapycha nawilza,wchlania sie szybko,sliczny zapach-super
Bioderma-Atoderm(moisturizing barier cream)-nawilza nie zapycha-szybko sie wchlania nie podraznia-super
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.