Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-28, 21:04   #3091
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez marcia5588 Pokaż wiadomość
ojjj nie wiem czy to tylko w moim przypadku ale czytalam o wielu takich przypadkach, ze skora poczatkowo byla naprawde sliczna. pozniej mialam to podraznienie po nutritic la roche posay (kazal mi go stosowac na zimne dni) mialam dwa ogromne rumience na policznkach. znikly po tyg - non stop uzywalam wody termalnej (30 razy dziennie) i cicalfate avene. pozniej bylo w miare ok ale teraz non stop mam podrazniona skore... staram sie traktowac ja naprawde delikatnie... iiii naczynek naprawde mi przybylo. wczesniej nie mialam problemu z rumieniem, teraz zaczelam miec ;/
Oj,to niedobrze.Ja na razie za bardzo nie interesowałam się tematem lasera,bo i tak póki co nie mam kasy na takie zabawy,zresztą dopiero po zimie mi się pogorszyło na tyle żebym to rozważała.Ale wg tego co piszesz to nie jest to takie super jak myślałam.Wiedziałam,że może nie pomóc ale nie wiedziałam, że może zaszkodzić.
Co do kremów.Cicalfate avene ma propylen glycol.Mnie akurat ten składnik podrażnia,co oczywiście nie znaczy,że Ciebie musi.
Co do La Roche Posay to na KWC widzę dwie wersje.Skład długi,trudno przewidzieć co Ci mogło zaszkodzić.Przynajmniej ja nie umiem wskazać.
Może przejrzyj skład z bazą:
http://www.cosmeticsdatabase.com
Ja mam tak od jakichś dwóch lat,że skóra robi mi się coraz bardziej wrażliwa.Obecnie już sama nie wiem jak się z nią obchodzić,bo ciężko znaleźć coś co mi pasuje,a jak nawet początkowo pasuje to po jakimś czasie przestaje.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 21:05   #3092
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

LRP Nutritic to krem do suchej bardzo skóry jeśli Ty takiej nie masz to pewnie Cię pozapychał ja pomimo tego że mam skórę mieszaną ale przesuszoną zatem też muszę nawilżać zauważyłam że jak za bardzo krem jest odżywczy to moja skóra też źle reaguje właśnie zwiększającym się rumieniem
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 21:15   #3093
marcia5588
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

ostatnio uzywam filtrow avene i kremu rilastil deliskin. fajny jest ten krem bo dziala od razu, widocznie. mam nadzieje tylko ze moja skora sie do niego nie przyzwyczai... ;/
marcia5588 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 22:50   #3094
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

co byście mi jeszcze poradziły prócz hydrolatu z kocanki? zastanawiam się nad jakimś olejem ale nie wiem czy to nie będzie za dużo ... olej z kasztanowca ? chciałabym jakieś bardziej kompleksowy zestaw ale się jeszcze w tym gubię ...
btw cerę mam z rumieniem niewielkim, mieszaną ale wysuszoną i krostki tu i tam się pojawiają
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 23:53   #3095
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
co byście mi jeszcze poradziły prócz hydrolatu z kocanki? zastanawiam się nad jakimś olejem ale nie wiem czy to nie będzie za dużo ... olej z kasztanowca ? chciałabym jakieś bardziej kompleksowy zestaw ale się jeszcze w tym gubię ...
btw cerę mam z rumieniem niewielkim, mieszaną ale wysuszoną i krostki tu i tam się pojawiają
Macerat z kasztanowca lub ekstrakt z kasztanowca.Oba stosuje:macerat polecam,ekstrakt dopiero testuje.Wiele osób chwali również kompleks na naczynka z naturalisa.Niezły jest też chyba kompleks na naczynka z ZSK,tyle że akurat dla mnie odpada bo ma propylen glycol,ale jak Ci ten składnik nie przeszkadza to też może być.
Przejrzyj może biochemiczne KWC,będziesz miała więcej opinii.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 09:55   #3096
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witajcie po dlugiej przerwie. dawno sie tutaj nie udzielalam.

Ja rok temu uzywalam zwyklych kremow do wszystkiego typi Nivea Creme i Florena Creme mit Kamille. Bardzo sobie chwalilam, bo rumien znikal, cera sie uspokajala. Nawet nasz polski bambino ochronny jest super. Nie ukrywam, ze moja naczynkowa cera lubi cynk.

Od niedawna zaczelam na powaznie siegac po kremy dla dzieci i wyporbowalam Panthenol-Creme od Penaten a takze Panthenol-Creme od Babydream. zawieraja po 5% pantenolu i uspokajaja moja cere wysmienicie. Penaten jest ciezszy od Babydream, pewnie bez baze kremu czyli jest na parafinie. bardzo dobrze sie wchlania i odczuwalnie nawilza i natluszcza moja mieszana cere sklonna do odwadniania i przesuszania. bylo by super gdyby sie ten krem w zimie sprawdzil, bo niestety krem Nivea ani Florena nie daly rady gdy wilgotnosc powietrza spadla mi ponizej 40%.
Jako ze posiadalam kupony na 3€ na kosmetyki Penaten, to zakupilam sobie co nie co, bo nie dosc ze zmienili opakowania to jeszcze w wielu kosmetakach pozmeniali sklady na lepsza i wprowadzii kilka nowych kosemtykow np oliwke dla ciezarnych i noworodkow na oleju wiesiolkowym, bez parafiny.
Zakupilam ten 2 inne kremy o lzejszej konsystencji z msla o upalach, bo Panthenol-Creme bedzie raczej ciezkawy latem i wersja BD tez mozetaka byc, bo jest tylko minimalnie lzejsza od Penatenu.
Jednak Panthenol-Creme moge juz powychwalac. Super dla mojej wrazliwej i naczynkowej cery. uspokaja, wyrownuje koloryt, bo rumien znika i dba o nia tak jak nalezy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 14:49   #3097
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Macerat z kasztanowca lub ekstrakt z kasztanowca.Oba stosuje:macerat polecam,ekstrakt dopiero testuje.Wiele osób chwali również kompleks na naczynka z naturalisa.Niezły jest też chyba kompleks na naczynka z ZSK,tyle że akurat dla mnie odpada bo ma propylen glycol,ale jak Ci ten składnik nie przeszkadza to też może być.
Przejrzyj może biochemiczne KWC,będziesz miała więcej opinii.
dziękuję stosować to codziennie czy na zmianę? np rano hydrolat wieczorem macerat ? a kiedy ten kompleks z naturalisa? właśnie nie wiem co lepiej rano co na noc czy to jest jakoś bez różnicy ?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-30, 19:12   #3098
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Zaczyna się robić ciepło na dworze i to jest masakra dla mojej (naszej:P) cery Co z tego, że używam kremów dla naczynkowców, jak wystarczy trochę słońca, a już wyglądam tak, że powinnam się schować te wszystkie kremy na początku rzeczywiście coś dają, ale potem jest tak jak zawsze, czyli baaardzo rumiana twarz
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 19:34   #3099
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Zaczyna się robić ciepło na dworze i to jest masakra dla mojej (naszej:P) cery Co z tego, że używam kremów dla naczynkowców, jak wystarczy trochę słońca, a już wyglądam tak, że powinnam się schować te wszystkie kremy na początku rzeczywiście coś dają, ale potem jest tak jak zawsze, czyli baaardzo rumiana twarz
Ja dziś po zakupach miałam takie same myśli... Poszłam do apteki i poprosiłam o próbkę LRP spf50, muszę spróbować bo zastanawiam się nad kupnem...
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 20:31   #3100
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
dziękuję stosować to codziennie czy na zmianę? np rano hydrolat wieczorem macerat ? a kiedy ten kompleks z naturalisa? właśnie nie wiem co lepiej rano co na noc czy to jest jakoś bez różnicy ?
Myślę,że możesz to łączyć,np. hydrolat jako tonik a kilka kropli maceratu
dodać do kremu i rozmieszać na dłoni przed użyciem.Tylko zrób odstęp przy wprowadzaniu,np. hydrolat wprowadź tydzień wcześniej.Potem dopiero dołóż macerat.Jakby coś Ci nie pasowało musisz wiedzieć co odstawić.

waq dla naszej cery to w ogóle nie ma klimatu w Polsce.Zimą 30 stopni mrozu(mieszkam na Podlasiu),grzejniki itd.Potem trochę spokoju i zaraz upały 30 stopni.W tym roku i tak jest jeszcze zimno jak na początek maja,u mnie 15-20 stopni,więc póki co skóra daje radę.

Przy okazji polecam dermogal a+e,kosmetyki w kapsułkach.
Kupiłam ostatnio,użyłam dopiero 4 razy,ale już po pierwszym użyciu widziałam dużą różnicę:policzki rozjaśnione,cera nawilżona.
Na razie używam codziennie,rano i wieczorem,mam nadzieję że nie zapcha mnie.Jak coś będę stosować rzadziej,ale dla mnie super.

Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2010-04-30 o 20:32
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 21:15   #3101
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziękuję za info zacznę zatem od hydrolatu sobie

btw racja - klimat mamy tragiczny ... będę się musiała stąd wyprowadzić gdzieś gdzie jest od 13 do 23 stopni
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-30, 21:53   #3102
Turi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dla mojej cery im zimniej tym lepiej - jestem bledsza, i mam takie rumience tylko tam gdzie powinnam. i wszystkie zaczerwienia znikaja.
Turi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 12:23   #3103
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

a mnie właśnie ani zima ani lato nie pasuje :/ bo buzia strasznie mi się pogarsza muszę szukać miejsca z wieczną wiosną
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 21:34   #3104
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
a mnie właśnie ani zima ani lato nie pasuje :/ bo buzia strasznie mi się pogarsza muszę szukać miejsca z wieczną wiosną
ja tak samo zimą bardzo pogarszają mi się naczynka szczególnie na nosie, a latem to wiadomo, jak jest bardzo gorąco, to wyglądam tak ->
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 11:47   #3105
madzialena3g
Raczkowanie
 
Avatar madzialena3g
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam, jestem nowa na forum i próbuje się tu odnaleźć ale tych podstron jest strasznie dużo. Więc może od razu zadam pytanie a w międzyczasie jak będę szukać odpowiedzi ktoś mi też może coś doradzi. Mam 28 lat i skóre suchą i wrażliwą. Szukam jakiegoś nowego kremu, długo używałam L'oreal happyderm dla skóry suchej ale zaczynam myśleć nad czymś co by zapobiegało powstawaniu zmarszczek. Zaczęłam dopiero używać serum nawilżającego:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-ampulkach.htm

Zaczęłam go używać kierując się pozytywnymi opiniami oraz ceną. Szykuję się również do tego serum jeśli to poprzednie nie okaże się dobre:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...tamina-C-8.htm

No i do tego szukam jakiegoś kremu. Myślałam o:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ien-SPF-15.htm
oraz o:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...aniu-skory.htm

Proszę doradźcie mi coś jak macie jakieś inne pomysły na krem czy serum i doświadczenia z nimi związane.
madzialena3g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 16:48   #3106
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Co do serum z witaminą C, to dziewczyny zachwalają to kupione na Biochemii Urody. Jeżeli masz cerę suchą i wrażliwą, to może pochodź po aptekach i popytaj o próbki? Fajne kremy ma np Ziaja Med, Iwostin, Pharmaceris.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 16:52   #3107
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

ja obecnie uzywam zelu arnikowego flos lek na naczynka , minimalne efekty widze ale nie zadowalające,
widzialam na KWC dobre opinie ma krem farmony anty rednes - chyba sprobuje?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:58   #3108
marcia5588
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

bylam ostatnio z moim okropnie piekacym podraznieniem u dermatologa i przepisal mi nanobase i clarsebic. czy ktos stosowal?
marcia5588 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 18:19   #3109
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja stosowałam i stosuję nadal w podbramkowych sytuacjach krem Nanobase. Straszny tłuscioch, ale leczy wszelkie wysuszenia i podrażnienia. Warto zainwestować !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 21:03   #3110
madzialena3g
Raczkowanie
 
Avatar madzialena3g
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 74
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja też czasem stosuje Nanobase zwłaszcza wtedy gdy dopadnie mnie alergia na jakiś kosmetyk. Bardzo dobrze łagodzi podrażnienia.
madzialena3g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:48   #3111
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Kochane jeszcze chciałam dopytać zanim zamówię ten hydrolat z kocanki - to będzie pierwsze moje tego typu zamówienie chciałam z BU ale na razie jeszcze mają przerwę

czy ten hydrolat zmniejsza zaczerwienienie czy widoczność pajączków? na jakiej to jest zasadzie? i po jakim czasie zauważyliście różnicę? ja już po 6 iplach mam dość ... zmniejszył rumień ale nie całkowicie ...
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 07:59   #3112
galaksy
Raczkowanie
 
Avatar galaksy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Polska/Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Mam cerę delikatną, skłonną do podrażnień, naczynkową jak większość z was i suchą. Chciałabym się podzielić swoimi doświadczeniami. Od jakichś 4 lat mam problemy z zaczerwieniami, po zjedzeniu obiadu, wejściu do ciepłego pomieszczenia zimą wyglądałam, jakby mnie ktoś pomalował na czerwono. Na co dzień też bez przerwy byłam mocno czerwona. Próbowałam różnych kremów, byłam u dermatologa, dał mi leki ale to pomogło na krótko. Dopóki stosowałam leki, było nieźle, jak tylko skończyłam, od razu wszystko wracało. Nie radziłam sobie z tym kompletnie. Próbowałam korzytać z waszych rad i też niewiele pomagało. Postanowiłam wziąć się ostro za siebie i wymyśliłam, że nie będę sztywno trzymała się kosmetyków dla naczynkowców, tylko postaram się mocno nawilżyć skórę. W końcu jest bardzo sucha, a kosmetyki dla naczynkowców słabo ją nawilżały. Kupiłam sobie peeling enzymatyczny Pharmaceris Pure capeeling, maseczkę intensywnie nawilżającą Lirene Aqua, oraz pioruńsko drogi intensywny krem przeciwzmarszczkowy Dermiki z serii Specialite do cery suchej i normalnej na dzien i na noc. Całą tę bombę zaczęłam używać zimą na noc. Peeling raz w tygodniu, 2 razy w tygodniu maseczka i po niej codziennie ten krem przeciwzmarszczkowy na noc. A na dzień Avene lub Iwostin capillin z filtrem. Do tego całkowita zmiana diety: odstawiłam wszystkie słodzone napoje, słodzę teraz tylko kawę i to pół łyżeczki. Zamiast słodkich napojów dużo wody. Żadnych smażonych potraw, żadnych tłustych, żadnych fast-foodów, w ogóle mniej mięsa, słodycze najwyżej raz na miesiąc, dużo ryb, warzyw, trochę owoców, sporo nabiału i generalnie MŻ. Kuracja trwała 4 miesiące. Teraz nie tylko schudłam, ale buzię mam tak jasną, że czasem pytają mnie, czemu jestem taka blada. Przyzwyczaili się, że jestem czerwnoniasta a teraz normalna cera wydaje im się blada. Zaznaczam, że nie łykałam żadnych tabletek. Pomimo odstawienia tego drogiego kremu efekt utrzymuje się już 3 miesiące. Jeśli mój sposób pomógłby choć jednej osobie, byłabym szczęśliwa.
galaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 09:06   #3113
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

galaksy ja nie zmienilam diety, ale tak jak ty widze ze te zwykle kremy nie strikte dla naczynkowcow tez na mnie dzialaja. ja sie bardzo rumienie zwalszcza jak mam wysuszona skore, a od kiedy skonczylam 30-tce to niestety latwo mi sie moja mieszana cera wysusza, odwadnia. jak jest dobrze nawilzona to odrazu wygladam inaczej, ladniej, cera ma prawie jednolity koloryt, sa momenty za calkiem jednolity. Juz nie jestem buraczkowa, a te male zmiany to latwo ukryc. Problem jest w zimie bo jak mam suche powietrze w mieszkaniu to ciezko dobrac mi kosmetyk ktory to nawilzenie utrzyma i woda ie bedzie ponownie parowac z naskorka.
kazdy musi znalesc swoja pielegnacje, nawet jesli nie jest ona strikte naczynkowa, ale liczy sie ce skorze pasuje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 12:16   #3114
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

w takim razie - zmieniam kremy na nawilżające i postaram się zmienić dietę nareszcie pojawiła się jakaś nadzieja ;]
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 19:48   #3115
vicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 118
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny widzę że znacie się na rzeczy więc może mi poradzicie... Otóż jaki jest wpływ tabletek antykoncepcyjnych na naczynka? Nigdzie nie potrafie znaleźć konkretnych informacji... Ginekolog powiedziała mi że to RACZEJ nie będzie wina tabletek. Dodaję że moja mama ma spore problemy z naczynkami więc może to kwestia genów, ale jak myślicie czy odstawienie tabletek może coś pomóc czy to bez znaczenia? Biorę Harmonet- w sierpniu będzie rok. Jestem gotowa odstawić pigułki gdyby to mogło pomóc, ale czy pomoże... :/
vicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 20:04   #3116
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Oj,ja się nie zgodzę.Moim zdaniem hormony(nie tylko te z tabletek) mają wpływ na naczynka.Zauważ,że zależnie od cyklu skóra(zresztą cały organizm) się zmienia, a przy tabletkach masz stan hormonów jak przed okresem.
Nie twierdzę,że bez tabletek nie miałabyś naczynek,bo tutaj to akurat geny, ale tabletki mogą to nasilać, podobnie jak nasilają np cellulit,żylaki i inne problemy które mają związek z hormonami.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 11:23   #3117
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Zaczyna się robić ciepło na dworze i to jest masakra dla mojej (naszej:P) cery Co z tego, że używam kremów dla naczynkowców, jak wystarczy trochę słońca, a już wyglądam tak, że powinnam się schować te wszystkie kremy na początku rzeczywiście coś dają, ale potem jest tak jak zawsze, czyli baaardzo rumiana twarz
a jak radzicie sobie teraz przy takiej fali upałów?
ja jak nie muszę to w ogole nie wychodzę, a jeśli jest potrzeba to filtr 50, jakiś lekki podkład. niestety na mnie taka pogoda działa fatalnie, czerwona twarz, ba czasami wręcz purpurowa i to po 15 minutach przebywania na zewnątrz. ostatnio przestalam uzywac kremow stricte dla "cery rumianej", jednak wczoraj nałozylam sobie cienką warstwę AA dla naczynkowcow i wydawało mi się,że jak wróciłam do domu to policzki miałam dużo bardziej czerwone niż wtedy gdy używałam samego filtru. stosowanie kosmetykow przeznaczonych do walki z tym problemem często w moim przypadku się nie sprawdza , jednak pozostawić skórę sote również niewskazane. czasami mam wrażenie,że "tak źle i tak niedobrze"
musiałam się trochę wyżalić

Edytowane przez mmaggiee
Czas edycji: 2010-07-18 o 11:24
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 17:21   #3118
natasha89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 40
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

ja używam serii z Lirene co cery naczynkowej, no i filtr 50 na twarz jak idę się opalać, jakieś 2 miesiące temu zmieniłam diete i widzę zmiany z czego bardzo się cieszę
natasha89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 18:23   #3119
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja tez uwazam ze pigulki moga miec znaczenie. Przez hormony nabawilam sie zylakow, a to nic innego jak popsute naczynia zylne, a nacznka na twarzy to tez naczynia zylne, ale te mniejsze. Skoro pigulki moga oslabic duze zyly, to i moga oslabic te male, naczynka wlosowate czy jak one sie inaczej nazywaja.

Nie ma co skoro widziecie ze po filtrach wasza cera wyglada lepiej to trzeb ich uzywac. ja filtruje sie juz 5 lat. Ostatniej zimy troche odpuscilam z kremem z filtrem, mialam tylko to co bylo w podkladzie i pudrze, ale latem to jednak filtr. Kazda z nas musi znalesc ten odpowiedni dla siebie, ten filtr ktory najlepiej bedzie chronil jej cere i bedzie dzialal lagodzaco. Bo niestety niektore filtry moga nas podrazniac, ajk sie jest wrazliwcem. Ale jak sie juz znajdzie to trzeba sie go trzymac.

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Ja tez uwazam ze pigulki moga miec znaczenie. Przez hormony nabawilam sie zylakow, a to nic innego jak popsute naczynia zylne, a nacznka na twarzy to tez naczynia zylne, ale te mniejsze. Skoro pigulki moga oslabic duze zyly, to i moga oslabic te male, naczynka wlosowate czy jak one sie inaczej nazywaja.

Nie ma co skoro widziecie ze po filtrach wasza cera wyglada lepiej to trzeb ich uzywac. ja filtruje sie juz 5 lat. Ostatniej zimy troche odpuscilam z kremem z filtrem, mialam tylko to co bylo w podkladzie i pudrze, ale latem to jednak filtr. Kazda z nas musi znalesc ten odpowiedni dla siebie, ten filtr ktory najlepiej bedzie chronil jej cere i bedzie dzialal lagodzaco. Bo niestety niektore filtry moga nas podrazniac, ajk sie jest wrazliwcem. Ale jak sie juz znajdzie to trzeba sie go trzymac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 19:51   #3120
korneczka
Zadomowienie
 
Avatar korneczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dwunasty Księżyc
Wiadomości: 1 490
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam, dołączam się do was


Mam jedno pęknięte naczynko pod okiem , a tak niby normalna na pozór cera, ale wystarczy wyjść na zimno, trochę pobiegać , jakiś stres i od razu burak . W zimę i czasem teraz schodzi mi skóra pomiędzy brwiami i na skrzydełkach nosa ( na granicy z policzkami- nie wiem jak to dokładnie ująć ) dlatego zależy mi na jakimś dobrym kremie które nadaje się na nawilżenie skóry nadmiernie wysuszonej przez ogrzewanie , kaloryfery itd .



Przeczytałam cały wątek od deski do deski i wynotowałam kilka rzeczy

- na początku dziewczyny pisały o suplementacji rutinoscorbinem że trzeba brać 2 tabletki trzy razy dziennie, jednak potem znalazły się głosy że taka duża ilość i ogółem przed dłuższy czas szkodzi wątrobie i teraz już sama nie wiem czy brać czy nie

- w prawie każdym pierwszym poście był także polecany krem Avene Diroseal , chciałabym go zacząć stosować , ale boje się że coś zaczne się nie tak dziać z moją cerą i będę potem żalować, chciałabym żebyście poleciły mi jakiś krem nawilżający po nim, bo czytałam że trzeba takowe stosować, a już nie mam siły przebrnąć się przez kolejne 100 stron innych wątków

- teraz pytanie na temat filtrów , gdzieś czytałam że jak i filtry mineralne i chemiczne są szkodliwe, w ogóle teraz to już prawie wszystko jest szkodliwe, powoduje raka itd . Ogółem , jak się posmaruję filtrem na twarz i gdzieś pójdę to resztę ciała szybko opalę na brąz a twarz będę mieć białą i dziwnie to będzie wyglądać a nie wyobrażam sobie stosować tapety w takie upały . Może można by zrobić tak że kupić filtr 50 z avene i zmieszać z podkładem mineralnym lub fluidem i cap na twarz

- zastanawiałam się też nad serum z witaminą C ale to chyba zostawię na później


- ogółem kupiłabym sobie jakiś filtr 50 na teraz, może ten klik
ale ma tylko jedną opinie i obawiam się tego jaki będzie mieć kolor no i w składzie pewnie ma alkohol , co nie jest poelcane naczynkowcom, choć czytałam że każdy różnie reaguje. Może są jeszcze jakieś godne polecenia filtry 50 od razu z fluidem

Mam pytanie na temat próbek kremów z filtrami w aptece oraz kremu np Dirosal czy za takie próbki się płaci?


Jeszcze jedną wielką prośbę , może jakaś kochana wizażanka ma próbkę któregoś kremu z filtrem 50 , szczególnie Avene, oraz kremu Dirosal Avene mogę się wymienić albo coś . Szkoda mi wydać ponad 100 zł na kosmetyki które nijak się potem nie przydadzą .

Znalazłąm jeszcze taki krem na allegro Isis Pharma Uveblock 50+ invisible fluid 40 ml
, ale czy to możliwe , żeby mieć w jednym produkt na naczynka i do tego chroniący z filtrem 50 i lekko barwiący ?? Zainteresował mnie także Isis Pharma UVEBLOCK FLUID SPF50+ BEZBARWNY,WODOODPORNY
Bioderma Photoderm Max 50+ krem 40 ml

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-mineralny.htm



co sądzicie ? Zależy mi na tym żeby mieć dwa w jednym - czyli podkład i filtr, bo wiem że na prawdę trudno jest dobrać dobry filtr, a to bieli, zapycha, lub po zastosowaniu pudru może dać zły efekt, tzw ciasto itd. Jeszcze nie czytałam tego wątku - makijaż a filtry, ale już z tych wypowiedzi wiem że trudno jest z filtrami, musi być odpowiednia ilość - z tego co tu wyczytałam to chyba 1,2 m na twarz, a 1,5ml z szyją ??
powoli zaczynam wdrążać sie w wątek o makijażu mineralnym, a czytałam że można na filtry Avene stosować takie podkłady ale i tak boje się takiej ilości warstw na twarzy, że coś spłynie i ogółem że ubrudzę sobie ubranie itd

Jeżeli chodzi o pielęgnację to , aż takim wrażliwcem nie jestem bo stosuję jakiś żel z rossmanna http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...cia-twarzy.htm tylko nie wiem czy to dokładnie to , ale ma sls i mine nie podrażnia tak więc oczyszczanie jakoś ujdzie, jedynie peelingi, to teraz doczytałam że nie mogę stosować mechanicznych a ja całe życie tylko tarłam się St. Ives i teraz muszę to zmienić i zastanawiam się na jaki


__________________
" Here are things known,
and there are things unknown,
and in between are the doors"

Edytowane przez korneczka
Czas edycji: 2010-07-27 o 07:49
korneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.