Nasze zainteresowania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-13, 16:16   #31
moon_light
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 211
GG do moon_light
Dot.: nasze zainteresowania

Cytat:
Napisane przez Adriana Lecouvreur Pokaż wiadomość
przede wszystkim śpiew.

opera, opera, opera ale nie tylko, także muzyka symfoniczna, instrumentalna, pieśni wszelakiego autoramentu, muzyka oratoryjna. Tak zwana muzyka poważna. Chciałam wymienić kompozytorów ale... u każdego "coś" znajdę... ostatnio pieśni R. Straussa i symfonika Schuberta
O proszę, opera, jestem pod wrażeniem! ja jeżeli chodzi o muzykę, to mam 'hopla' na punkcie śpiewania, zawsze i wszędzie, gdzie to tylko możliwe, dołączając chór^^ Poza tym amatorska gra na keyboardzie i gitarze, oraz nałogowe słuchanie

A ostatnio zainteresowanie językiem rosyjskim, którego próbuję się nauczyć
__________________
"Nie odmówiłaby nawet, gdyby zaproponował wspólną wizytę w piekle celem wypicia filiżanki gorącej smoły w towarzystwie ognistych demonów"
moon_light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:38   #32
kkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 418
Dot.: nasze zainteresowania

* filmy europejskie, rosyjskie, te stare i nowe, musicale, kino ambitne, takie filmy po których obejrzeniu nie wiem co powiedzieć.

*angielski - ostatnio napadała mnie jakaś mania doskonalenia się

*podróże na stopa jak narazie po Europie, uwielbiam to uczucie każdego ranka kiedy zadaje sobie pytanie gdzie bedę spała następnej nocy, jakich ludzi spotkam, jakie przeciwności uda mi się pokonać

*pływanie żabką

*lubię słuchać starą polska i zagraniczną muzykę, klasyczną (mam w końcu całą kolekję <jupi>) oczywiście z musicali, poezji śpiewanej, muzyki rosyjskiej, ze szczególnych wykonawców: Kaczmarskeigo, Turnała, Grechute, W. Wysocki (kocham "Obławę"! http://odsiebie.com/pokaz/1053003---d87c.html)

*uwielbiam stare plakaty reklamowe, wyjatkowe pocztówki
kkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 12:25   #33
Eowin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 104
Dot.: nasze zainteresowania

U mnie zainteresowania są dosyć pomieszane i niektóre nie mają ze sobą za wiele wspólnego.

Po pierwsze: Indie, Indie, Indie! Kultura, historia, ludzie, sztuka, ich wzornictwo, mentalność, nieodłączne Bollywood... Tutaj nawiązuję do mojej pasji związanej z rysunkiem i malarstwem.

Potem lecą: PSY! (i wszelkie inne zwierzęta, dawniej chciałam zostać biologiem,ale stwierdziłam,że pozostanie to w sferze moich marzeń ) - napomnę tutaj o psach Alaskan Malamute, które ubóstwiam! Czytam nałogowo książki i mam bzika na punkcie wszystkiego co starożytne
Eowin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 22:46   #34
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: nasze zainteresowania

Dziewczyny, a jak jest z Waszym otoczeniem?
Od jakiegoś czasu męczy mnie jedna sprawa... Ludzie, z którymi studiuję mają za jakiś czas legitymować się, jako 'animatorzy kultury' - czyli z definicji: osoby kreatywne, aktywne, działające itd. Tymczasem na zajęciach edukatorskich dostaliśmy za zadanie przygotować prezentację nt. nas samych, naszych zainteresowań, cech i pasji, żeby pokazać, jacy z nas będą animatorzy. I wyobraźcie sobie, że wszyscy ściągnęli z Internetu opis kim jest ów animator kultury z całą listą jego cech i na tym poprzestali. Pytani o zainteresowania, odpowiadali, że nie mają. Niby poloniści, a jednak nie lubią czytać i nie czytają. W kwestii spędzania wolnego czasu dziewczyny wymieniały zakupy, faceci imprezy. I tyle.
To samo wśród moich koleżanek z dzieciństwa - niby po 20-ce, niby 'wielkie panie' a jednak poza facetami, kosmetykami i imprezami nie interesuje ich nic. Ja nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna, ale ciągle staram się odkrywać coś nowego, ciągle zyskuję nowe pasje i pragnę się rozwijać. A tu jak przychodzi do rozmów ze znajomymi, zaraz pukają się w czółka z tekstami: "po co dokładasz sobie nauki i uczysz się jeszcze hiszpańskiego", "nie szkoda ci czasu na jogę", "jak można marnować wieczór na książki", "ale bezsens, wysyłasz pocztówki w świat" itd. itd. Najgorsze jest to, że choćbym chciała z kimś podyskutować o filmie, książce, teatrze, muzyce, sporcie, czy nawet aktualnych wydarzeniach z kraju, nie mam z kim. Jedyne tematy, jakie można by z nimi poruszyć to nowości z Pudelka i obgadywanie wszystkich znajomych po kolei, co jakoś niespecjalnie mnie kręci. Dobrze, że jest Wizaż, bo bez niego chyba bym zupełnie straciła wiarę w to, że ludzie robią coś ponad plotkowanie
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 00:37   #35
CaramelMacchiato
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 126
Dot.: nasze zainteresowania

.
__________________
'Dream like you'll live forever. Live like you'll die today'
James Dean



Edytowane przez CaramelMacchiato
Czas edycji: 2013-01-26 o 22:55
CaramelMacchiato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:23   #36
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: nasze zainteresowania

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak jest z Waszym otoczeniem?
Od jakiegoś czasu męczy mnie jedna sprawa... Ludzie, z którymi studiuję mają za jakiś czas legitymować się, jako 'animatorzy kultury' - czyli z definicji: osoby kreatywne, aktywne, działające itd. Tymczasem na zajęciach edukatorskich dostaliśmy za zadanie przygotować prezentację nt. nas samych, naszych zainteresowań, cech i pasji, żeby pokazać, jacy z nas będą animatorzy. I wyobraźcie sobie, że wszyscy ściągnęli z Internetu opis kim jest ów animator kultury z całą listą jego cech i na tym poprzestali. Pytani o zainteresowania, odpowiadali, że nie mają. Niby poloniści, a jednak nie lubią czytać i nie czytają. W kwestii spędzania wolnego czasu dziewczyny wymieniały zakupy, faceci imprezy. I tyle.
To samo wśród moich koleżanek z dzieciństwa - niby po 20-ce, niby 'wielkie panie' a jednak poza facetami, kosmetykami i imprezami nie interesuje ich nic. Ja nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna, ale ciągle staram się odkrywać coś nowego, ciągle zyskuję nowe pasje i pragnę się rozwijać. A tu jak przychodzi do rozmów ze znajomymi, zaraz pukają się w czółka z tekstami: "po co dokładasz sobie nauki i uczysz się jeszcze hiszpańskiego", "nie szkoda ci czasu na jogę", "jak można marnować wieczór na książki", "ale bezsens, wysyłasz pocztówki w świat" itd. itd. Najgorsze jest to, że choćbym chciała z kimś podyskutować o filmie, książce, teatrze, muzyce, sporcie, czy nawet aktualnych wydarzeniach z kraju, nie mam z kim. Jedyne tematy, jakie można by z nimi poruszyć to nowości z Pudelka i obgadywanie wszystkich znajomych po kolei, co jakoś niespecjalnie mnie kręci. Dobrze, że jest Wizaż, bo bez niego chyba bym zupełnie straciła wiarę w to, że ludzie robią coś ponad plotkowanie
Powiem jedno, bo nic więcej nie potrafię : to strasznie... płytkie.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 21:03   #37
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: nasze zainteresowania

A ja szukam, szukam, szukam...
Kiedy byłam mlodsza uwielbialam czytac- moglam cały dzien spedzac nad ksiazkami. Teraz juz mi to trochę minelo, chcoiaz cos tam jednak pozostalo Codziennie wlasnie tak sie zastanawiam- co ze mna jest nie tak- nic nie powoduje u mnie dreszczy, zaden temat nie wywoluje u mnie dociekliwosci... zazdroszcze tym którzy mają pasje
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 22:59   #38
letze_Streichholz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: nasze zainteresowania

Witam
Od dziecka byłam ciekawa świata. Interesowało mnie wszystko, byłam chłonna wiedzy. I ma szcęście nic się nie zmieniło. Pomimo tego że dorastam w środku czuję się ciekawskim dzieckiem
  • filozofia: nie tylko etyczno-moralnymi rozważaniami o życiu, ale także historią filozofi, a także teologią
  • książki: z autorów których na razie odkryłam to Dostojewski, Coltazar, Proust,
    Kierkegaard, Gaarder i wciąż szukam
  • muzyka: metal, rok, muzyka celtycka
  • podróże: uwielbiam odkrywać nowe miejsca i poznawać nowych ludzi
  • ostatnio zaczęłam uczyć się angielskiego, który mnie wciąga
  • fizyka: szczególnie astrofizyka i fizyka kwantowa
  • informatyka: programowanie (na razie c++)
  • psychologia: tę pasję zaszczepiła we mnie mama (psycholog )i... długa wyniszczająca psychikę choroba
  • film: Almodovar, Bergman, Herzog, wybrane filmy Woodego Allena, Jodorowsky, Greeneway i wciąż poszukuję
  • lubię też czasem co nieco porysować (szczególnie szkicowanie)
letze_Streichholz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 18:57   #39
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: nasze zainteresowania

literatura
języki obce
muzyka
film
podróże
ludzie
ostatnio nordic walking
i chcę zgłębić NLP i kino azjatyckie
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 19:38   #40
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: nasze zainteresowania

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak jest z Waszym otoczeniem?
Od jakiegoś czasu męczy mnie jedna sprawa... Ludzie, z którymi studiuję mają za jakiś czas legitymować się, jako 'animatorzy kultury' - czyli z definicji: osoby kreatywne, aktywne, działające itd. Tymczasem na zajęciach edukatorskich dostaliśmy za zadanie przygotować prezentację nt. nas samych, naszych zainteresowań, cech i pasji, żeby pokazać, jacy z nas będą animatorzy. I wyobraźcie sobie, że wszyscy ściągnęli z Internetu opis kim jest ów animator kultury z całą listą jego cech i na tym poprzestali. Pytani o zainteresowania, odpowiadali, że nie mają. Niby poloniści, a jednak nie lubią czytać i nie czytają. W kwestii spędzania wolnego czasu dziewczyny wymieniały zakupy, faceci imprezy. I tyle.
To samo wśród moich koleżanek z dzieciństwa - niby po 20-ce, niby 'wielkie panie' a jednak poza facetami, kosmetykami i imprezami nie interesuje ich nic. Ja nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna, ale ciągle staram się odkrywać coś nowego, ciągle zyskuję nowe pasje i pragnę się rozwijać. A tu jak przychodzi do rozmów ze znajomymi, zaraz pukają się w czółka z tekstami: "po co dokładasz sobie nauki i uczysz się jeszcze hiszpańskiego", "nie szkoda ci czasu na jogę", "jak można marnować wieczór na książki", "ale bezsens, wysyłasz pocztówki w świat" itd. itd. Najgorsze jest to, że choćbym chciała z kimś podyskutować o filmie, książce, teatrze, muzyce, sporcie, czy nawet aktualnych wydarzeniach z kraju, nie mam z kim. Jedyne tematy, jakie można by z nimi poruszyć to nowości z Pudelka i obgadywanie wszystkich znajomych po kolei, co jakoś niespecjalnie mnie kręci. Dobrze, że jest Wizaż, bo bez niego chyba bym zupełnie straciła wiarę w to, że ludzie robią coś ponad plotkowanie
Cholera moi rówieśnicy mają po 17-18 lat i miałam cichą nadzieję że się z tego wyrasta Nie rozumiem ciągłego cwaniakowania, jedynymi zajęciami pozalekcyjnymi są zakrapiane mocno imprezy, a zainteresowania to balowanie, plotki, kosmetyki. Oczywiście sama też lubię o siebie zadbać, jestem trochę uzależniona od zakupów (wszystkiego ) ale ile można gadać o pierdołach? Pełne zdziwienia spojrzenia gdy wyciąga się książkę, czyta się coś dłuższego niż opracowania lektur, chodzi na spektakle...
No cóż niestety wyjątki mogę na palcach jednej ręki policzyć..
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 09:09   #41
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: nasze zainteresowania

Niestety w moim otoczeniu też mniej więcej połowa nie ma żadnych zainteresowań To znaczy interesuje ich partner/ka, sprawy związku, sprawy związków innych ludzi, kto gdzie pracuje i ile zarabia i tym podobne. Ale niewiele znam osób, które interesują się czymkolwiek poza takimi wynikającymi w naturalny sposób rzeczami. Czytać nie lubią (oficjalnie nie mają czasu), o filmach nie mają pojęcia (bo to nieważne), muzyki słuchają tylko z radia, sport jest co najwyżej przykrym obowiązkiem. Widać tak też można żyć i być bardzo szczęśliwym
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 22:23   #42
janee90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: nasze zainteresowania

a mnie co interesuje hmmm

zaczynam moją zabawę z fotografią - ale teraz tak bardziej na poważnie - planuję w przerwie świątecznej stworzyć dla własnej satysfakcji album ukzaujący kontrast między poziomem życia normalnej rodziny a tej biednej... może tematyka powszechna, ale dla mnie i tak ciekawa

języki - zaczęłam kurs przygotowywujący do CAE z angielskiego, uczę się też francuskiego, zamierzam zacząć naukę hiszpańskiego.

film- najbardziej lubię dramaty psychologiczne. Nie znoszę filmów głupich, które nic kompletnie nie wnoszą. Staram się porównywać moje przemyślenia itp. z innymi ludźmi wykorzystując FILMWEB

stosunki międzynarodowe - moja hm nowa pasja, że tak powiem. Dopiero zaczynam się tym interesować...

sport kiedyś trenowałam szermierkę, którą uwielbiam do tej pory.. jak będę mieć więcej czasu to zamierzam do niej wrócić..

no i oczywiście podróżę
janee90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 07:27   #43
innuendo
Rozeznanie
 
Avatar innuendo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 924
Dot.: nasze zainteresowania

to jest smutne dość. moi przyjaciele, naprawdę fajni, zabawni, inteligentni ludzie, nie mają czy nawet nie miewają zainteresowań, choćby takich popularnych jak książka czy film. czasem coś tam poczytają, obejrzą, ale tylko te największe komercyjne hity, więc o jakiejkolwiek żywszej dyskusji na ten temat mowy nie ma. Podróże- strata kasy, lepiej pojechać nad polskie morze i poupijać się na plaży. Sport- za dużo wysiłku.
niestety, to jest powszechne i z tego się raczej nie wyrasta.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=639070 kosmetyki wymiana
innuendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 10:48   #44
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: nasze zainteresowania

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak jest z Waszym otoczeniem?
Od jakiegoś czasu męczy mnie jedna sprawa... Ludzie, z którymi studiuję mają za jakiś czas legitymować się, jako 'animatorzy kultury' - czyli z definicji: osoby kreatywne, aktywne, działające itd. Tymczasem na zajęciach edukatorskich dostaliśmy za zadanie przygotować prezentację nt. nas samych, naszych zainteresowań, cech i pasji, żeby pokazać, jacy z nas będą animatorzy. I wyobraźcie sobie, że wszyscy ściągnęli z Internetu opis kim jest ów animator kultury z całą listą jego cech i na tym poprzestali. Pytani o zainteresowania, odpowiadali, że nie mają. Niby poloniści, a jednak nie lubią czytać i nie czytają. W kwestii spędzania wolnego czasu dziewczyny wymieniały zakupy, faceci imprezy. I tyle.
To samo wśród moich koleżanek z dzieciństwa - niby po 20-ce, niby 'wielkie panie' a jednak poza facetami, kosmetykami i imprezami nie interesuje ich nic. Ja nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna, ale ciągle staram się odkrywać coś nowego, ciągle zyskuję nowe pasje i pragnę się rozwijać. A tu jak przychodzi do rozmów ze znajomymi, zaraz pukają się w czółka z tekstami: "po co dokładasz sobie nauki i uczysz się jeszcze hiszpańskiego", "nie szkoda ci czasu na jogę", "jak można marnować wieczór na książki", "ale bezsens, wysyłasz pocztówki w świat" itd. itd. Najgorsze jest to, że choćbym chciała z kimś podyskutować o filmie, książce, teatrze, muzyce, sporcie, czy nawet aktualnych wydarzeniach z kraju, nie mam z kim. Jedyne tematy, jakie można by z nimi poruszyć to nowości z Pudelka i obgadywanie wszystkich znajomych po kolei, co jakoś niespecjalnie mnie kręci. Dobrze, że jest Wizaż, bo bez niego chyba bym zupełnie straciła wiarę w to, że ludzie robią coś ponad plotkowanie
Nawet sobie nie wyobrażasz, jak dobrze rozumiem o czym mówisz. Gdybym kumplowałabym się tylko ze znajomymi ze studiów i z pracy moje życie byłoby strasznie nudne. Wcześniej sama chodziłam na rower, do kina, na fitness, kupowałam książki i nie miałam z kim o nich rozmawiać. Ale w 2010 roku jedno wyjście do pubu odmieniło moją sytuację. Jest wielu ludzi, z pasjami z którymi można porozmawiać naprawdę interesująco. Trzeba im się lepiej przyjrzeć i poszukać. Jest po stokroć warto!
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 11:33   #45
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Nasze zainteresowania

specjalnych zainteresowań nie mam, bo i nie mam zbytnio czasu na nie.

książki - wielbię czytać, wcielać się wyobraźnią w inne światy, postacie, zachowania, miejsca. Uwielbiam napięcie w książce, kiedy nie wiadomo co się stało , co się dzieje i co się stanie.

seriale - Grey's Anatomy, Dexter, Nurse Jackie - idealne i przyjemnie odmóżdżacze .

gotowanie - to mnie bardzo relaksuje, lubię wymyślać nowe połączenia, testować przepisy no i uwielbiam jeść.

wolontariat - kiedyś aktywnie działam, teraz ewentualnie reaguję na jakieś jednorazowe akcje, ale solennie sobie obiecuję, że wezmę się za siebie i znajdę czas na czynny i regularny udział.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 11:48   #46
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: nasze zainteresowania

* książki - moja pasja od zawsze. uwielbiam obyczajowe, psychologiczne. do fantasy jeszcze się nie przekonałam. wolę te ambitniejsze, z przesłaniem. mimo to mam kilka książkowych grzechów, które pokochałam i nie żaułuję - np. Dziennik Bridget Jones

*filmy, seriale- ostatnio, po wysłuchaniu wielu pozytywnych komentarzy zaczęłam oglądać Skinsów - świetny serial . a z gatunków, to tak jak książki- obyczajowo, psychologicznie. uwielbiam też stare seriale, filmy, które widziałam już po 100 razy,a mimo to nadal mnie śmieszą- "Czterdziestolatek", "Alternatywy 4 ", "Kogel mogel", "Seksmisja", itd. kocham chodzić do kina!

*biologia- pasja i jednocześnie plany zawodowe. zobaczymy- jak dobrze pójdzie to medycyna, jak troszkę gorzej to pielęgniarstwo lub położnictwo . na razie sama zgłębiam wiedzę na poziomie rozszerzonym, bo przez swoją głupotę wylądowałam na profilu mat-inf (co w moim wypadku jest kompletnym nieporozumieniem) .

* j. niemiecki - jestem nim zafascynowana. niestety w mojej szkole realizowany tylko w grupie podstawowej. jak mnie najdzie ochota to sama się douczam. ale jakoś brakuje motywacji ostatnio

*muzyka- nie wyobrażam sobie życia bez niej. ciągle jeszcze szukam swojego stylu. jak na razie , nie ograniczam się do konkretnych gatunków. lubię bardzo koncerty.

* sztuka- szeroko pojęta. malarstwo, rzeźba... lubię poczytać "Lukart"

*psychologia- książki. ale też własne obserwacje
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:17   #47
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze zainteresowania

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Cholera moi rówieśnicy mają po 17-18 lat i miałam cichą nadzieję że się z tego wyrasta
Jak widać - bardzo o to trudno Początkowo było mi głupio, kiedy wyciągałam na uczelni książkę i ludzie albo się śmiali, albo krzywo patrzyli. Teraz jest już z tym nieco lepiej, ale wciąż muszę słuchać durnych pytań, po co w ogóle czytam. Mam przygotowany cały zestaw odpowiedzi dla tych wszystkich superpolonistów wokół, jak mają jakiś problem do mojego czytania i przestałam się tym wszystkim przejmować.

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Niestety w moim otoczeniu też mniej więcej połowa nie ma żadnych zainteresowań To znaczy interesuje ich partner/ka, sprawy związku, sprawy związków innych ludzi, kto gdzie pracuje i ile zarabia i tym podobne. Ale niewiele znam osób, które interesują się czymkolwiek poza takimi wynikającymi w naturalny sposób rzeczami. Czytać nie lubią (oficjalnie nie mają czasu), o filmach nie mają pojęcia (bo to nieważne), muzyki słuchają tylko z radia, sport jest co najwyżej przykrym obowiązkiem. Widać tak też można żyć i być bardzo szczęśliwym
To naprawdę strasznie przykre. I frustrujące - bo chciałoby się spotkać ze znajomymi i pogadać o czymś więcej, ale nie ma z kim. Dobrze, że od jakiegoś czasu mam wokół siebie kilka osób naprawdę oczytanych, pełnych zapału i kreatywności. Od razu lepiej się żyje

Cytat:
Napisane przez innuendo Pokaż wiadomość
to jest smutne dość. moi przyjaciele, naprawdę fajni, zabawni, inteligentni ludzie, nie mają czy nawet nie miewają zainteresowań, choćby takich popularnych jak książka czy film. czasem coś tam poczytają, obejrzą, ale tylko te największe komercyjne hity, więc o jakiejkolwiek żywszej dyskusji na ten temat mowy nie ma. Podróże- strata kasy, lepiej pojechać nad polskie morze i poupijać się na plaży. Sport- za dużo wysiłku.
niestety, to jest powszechne i z tego się raczej nie wyrasta.
No właśnie - i co tacy ludzie robią z wolnym czasem? Ja nawet kiedy miałam studia, studium i pracę znajdowałam sporo czasu na czytanie, hiszpański, kino, teatr, sport i pisanie. I nikt mi nie wmówi, że jeden z drugim w ciągu tygodnia nie wygospodarują paru godzin, żeby poczytać albo przejść się do galerii...

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Nawet sobie nie wyobrażasz, jak dobrze rozumiem o czym mówisz. Gdybym kumplowałabym się tylko ze znajomymi ze studiów i z pracy moje życie byłoby strasznie nudne. Wcześniej sama chodziłam na rower, do kina, na fitness, kupowałam książki i nie miałam z kim o nich rozmawiać. Ale w 2010 roku jedno wyjście do pubu odmieniło moją sytuację. Jest wielu ludzi, z pasjami z którymi można porozmawiać naprawdę interesująco. Trzeba im się lepiej przyjrzeć i poszukać. Jest po stokroć warto!
Gratuluję! Cieszę się, że udało Ci się otoczyć takimi ludźmi. I mnie wciąż takich niewielu
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:53   #48
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Nasze zainteresowania

- moim największym zainteresowaniem od zawsze była i mam nadzieję, że będzie, muzyka - a wszystko zaczęło się od mojego brata, który w czasach, kiedy chodziłam do podstawówki, zaczął puszczać mi k44, the prodigy, chemical brothers, massive attack. tak naprawdę dzięki niemu zawsze trzymałam się z dala od stacji typu eska. nie zamykam się na jeden gatunek, ale fascynuje mnie przede wszystkim szeroko pojęta muzyka elektroniczna: electro, synth pop, ambient, downtempo, electroclash, idm. uwielbiam muzykę ze skandynawii, co w sumie wiąże się z innym moim zainteresowaniem, którym jest...
- skandynawia sama w sobie. wszystko zaczęło się od wyjazdu do norwegii - pojechałam, zakochałam się i marzę, by móc kiedyś tam zamieszkać... niedawno zaczęłam uczyć się szwedzkiego, ot tak, dla przyjemności. daje mi to sporo frajdy!
- kino - lubię ambitne, czasem ciężkie kino, lubię patrzeć na zdjęcia, reżyserię, dobór muzyki. nie będzie zaskoczenia - jestem fanką kina ze skandynawii. coraz bardziej zagłębiam się w kino azjatyckie. oprócz tego kocham filmy hitchcocka, finchera, czy gaspara noego. najfajniejszą formą spędzania wieczorów są dla mnie domowe seanse z chłopakiem.
- design, architektura - czytam na ten temat sporo książek, oglądam filmy, od czasu do czasu chodzę na jakąś wystawę lub jeżdżę do ikei po to, by dyskutować z czyjego projektu zerżnięto dany mebelek w ikei hehe
- grafika, tworzenie stron internetowych - nie jestem ekspertem, ale lubię od czasu do czasu 'pobabrać się' z kodem html
- fotografia - mam wśród znajomych kilku fotografów, sama też robię zdjęcia, najbardziej interesuje mnie fotografia architektury oraz portrety
- podróże - lubię czytać blogi podróżnicze, zajmuje mi to sporo czasu i zazwyczaj dobija, że tak wielu rzeczy jeszcze nie widziałam i nie wiadomo, czy będę miała szansę zobaczyć
- związane z muzyką: koncerty, wydaję na nie większość swojej kasy, dla mnie to najlepsza inwestycja pod słońcem


coś by się tam jeszcze znalazło, w każdym razie najfajniejsze jest to, że część moich pasji dzielę z tż, dzięki czemu mamy wiele wspólnych tematów
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 12:37   #49
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze zainteresowania

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
To naprawdę strasznie przykre. I frustrujące - bo chciałoby się spotkać ze znajomymi i pogadać o czymś więcej, ale nie ma z kim. Dobrze, że od jakiegoś czasu mam wokół siebie kilka osób naprawdę oczytanych, pełnych zapału i kreatywności. Od razu lepiej się żyje
Na szczęście jest jeszcze druga połowa moich znajomych - fajni, inteligentni ludzie, z którymi mozna pogadać
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 07:15   #50
SilentPlanet
Raczkowanie
 
Avatar SilentPlanet
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 95
Dot.: nasze zainteresowania

Moje zainteresowania to ;
*Od 3 lat jeżdze konno, uwielbiam tez prace przy koniach
*Moja muzyka czyli hard rock,heavy metal,trash metal,ghotic metal i metalcore,folk metal i w duzo wiecej metalowych, ale nie pogardze tez dobra alternatywą.
+ zajęcia gry na gitarze i amatorski wokal.
*Fotografia, oj tak, lubie isc gdzies w teren i uwietrznić to co piekne
*Kiedys szkicowanie ołowkiem bylo dla mnie bardzo wazne ale teraz mam mniej czasu i zapałau. Ale ciągle lubie rysowac.
*Psychologia
*Pisanie wierszy,prowadzenie mojego photobloga i pamietnika.
I w zasadzie to chyba tyle

Edytowane przez SilentPlanet
Czas edycji: 2011-04-03 o 21:59
SilentPlanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 11:20   #51
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Nasze zainteresowania

  • muzyka - uwielbiam słuchać muzyki: różne rodzaje rocka, punk-rocka, metalu, gothic metalu (typu Nightwish)
  • granie na perkusji - grałam kiedyś, teraz nie ma jak, ale bardzo, ale to bardzo bym chciała dalej
  • języki - uczę się sama angielskiego, w szkole się uczę hiszpańskiego, w kolejce czeka portugalski
  • biżuteria hand-made
  • obozy koncentracyjne
  • chemia - planuję związać z nią studia i później pracę
  • kiedyś chciałam się zajmować grafiką komputerową, gdybym się nie dostała na wymarzone studia, pewnie bym została grafikiem
  • pisanie - jak byłam mniejsza to dużo pisałam opowiadań a także wierszy... teraz już nie mam weny, nie mam czasu i żałuję
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 16:41   #52
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: nasze zainteresowania

wyszarpnięty od losu wolny czas przeznaczam na literaturę
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 17:15   #53
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: nasze zainteresowania

Książki przede wszystkim

Pozatym ciągnie mnie do podróżowania,choć na razie średnio mnie stać na to finansowo.Jednak udało mi się w tym roku spełnić swoje marzenie i poleciałam do Sztokholmu Pozatym uwielbiam skandynawię i bardzo chciałabym się nauczyć szewdzkiego.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 18:27   #54
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: nasze zainteresowania

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Książki przede wszystkim

Pozatym ciągnie mnie do podróżowania,choć na razie średnio mnie stać na to finansowo.Jednak udało mi się w tym roku spełnić swoje marzenie i poleciałam do Sztokholmu Pozatym uwielbiam skandynawię i bardzo chciałabym się nauczyć szewdzkiego.
o, widzę osobę, która podobnie jak ja uwielbia skandynawię
co do nauki szwedzkiego - jak się poszpera w internecie, to można znaleźć trochę kursów on-line. sama poduczyłam się tym sposobem podstaw
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 19:37   #55
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: nasze zainteresowania

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
o, widzę osobę, która podobnie jak ja uwielbia skandynawię
co do nauki szwedzkiego - jak się poszpera w internecie, to można znaleźć trochę kursów on-line. sama poduczyłam się tym sposobem podstaw
Oo a mogę prosić o linki na priv?Mam zamiar zacząć naukę w wakacje,bo na razie wystarczy mi angielski i magisterka
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 19:59   #56
marchewkowa karrotka
Raczkowanie
 
Avatar marchewkowa karrotka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 180
GG do marchewkowa karrotka
Dot.: Nasze zainteresowania

A ja interesuję się tworzeniem biżuterii nie mam konkretnej techniki jej tworzenia, bo ogólnie mówiąc tworzę "zwyklaki", ogólnie to interesuje mnie wszelakie rękodzielnictwo.

Po za tym interesuję się przyrodą (lubię, czytać o kwiatkach, zwierzątkach itp itd)

Historia wszelaka.

Książki - fantastyka, biografia, horror, historia

Podróże - małe i duże

Rower - tu się dopiero rozkręca

Języki - rosyjski tak jak i rower dopiero się rozkręca!

Ot to tyle... Ogólnie rzecz biorąc dużo zainteresowań mam za sobą i pewnie dużo przed sobą!
__________________
marchewkowa karrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 21:16   #57
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Nasze zainteresowania

samoloty i latanie- to im oddałam moją dusze i ciało
perfumy-moja druga skóra
kwiaty-lilie, fiołki i jaśmin -Najpiękniejsze cuda natury
książki- choć nieco drogie i czasem dla mnie niedostępne wciąż budzą moje pożądanie
dowodzenie- każdym, na wszystkich stanowiskach z całkowitą determinacją
kosmetyki- bo lubię być piękna
techniki masażu - z miłości do kości i mięśni
medycyna a konkretnie onkologia -takie jakieś niewytłumaczalne urojenie
tenis- ruch to zdrowie
fotografia- by uwiecznić tak cenne chwile
kino niszowe- to co powszechne pachnie kiczem
Paryż bocznych uliczek -bo to co drugoplanowe i niedoszczegalne najbardziej dostojne i piękne
życie pozagrobowe- z tęsknoty za tymi którzy odeszli
historia- z ciekawości tym co przeminęło
miłość -i wszystkie jej aspekty

Edytowane przez andzelika666
Czas edycji: 2011-04-02 o 21:17
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 23:57   #58
violonczelistka
Rozeznanie
 
Avatar violonczelistka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska (nareszcie :D)
Wiadomości: 508
Dot.: Nasze zainteresowania

.
__________________
,,Zawsze robi mi się smutno, gdy coś miłego się kończy. Co prawda zawsze można mieć nadzieję na coś jeszcze milszego, ale co do tego nigdy nie ma pewności. "

Edytowane przez violonczelistka
Czas edycji: 2013-04-06 o 21:50
violonczelistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 10:57   #59
Lukrecja286
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 61
Dot.: Nasze zainteresowania

Od roku w liceum uczę się francuskiego, dostałam prawdziwego świra na jego punkcie. Uwielbiam filmy, praktycznie kazdego rodzaju. Interesuję się biologią, mam ten przedmiot rozszerzony w szkole, chce później iść na Akademie Medyczną. Jestem dobra też z chemii i fizyki. Uwielbiam muzykę, szczególnie filmową. Lubię tez takie bardziej południowe rytmy, rok temu zakochałam się w piosence z eurowizji, która reprezentowała Francje. W tym roku moim hitem lata jest Don Omar - Danza Kuduro. Czytam też dużo książek, o rozległej tematyce, nie mam ulubionego typu.
Lukrecja286 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 14:49   #60
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Nasze zainteresowania

- książki - ostatnio zaczęłam wielką akcję pt. nadrabianie zaległości z klasyki literatury ale chętnie przeczytam wszystko, co nie będzie rozwlekłymi filozoficznymi rozważaniami czy biografią

- tworzenie biżuterii, głównie kolczyków - mam ich mnóstwo i większość moich koleżanek już też :P

- języki obce - głównie hiszpański i angielski, pozostałe niestety mocno przykurzone Uczę ich i używam, ale też lubię szukać nowych dziwnych słówek, wgłębiać się w gramatykę itp.

- pedagogika i psychologia - wyłącznie amatorsko, ale jak się tam zastanowić, to 80% artykułów które czytam w sieci tego właśnie dotyczy - może powinnam zastanowić się nad innym zawodem

- kino - nie jestem ekspertem, mam sporo zaległości a ciągle pojawiają się nowe ciekawe filmy ale myślę że i tak chodzę często, szczególnie lubię Warszawski Festiwal Filmowy

- muzyka - ani jakiś szczególnie oryginalny gatunek, ani też wyłącznie papka z największych stacji radiowych. Ale nie wyobrażam sobie bez niej życia. Kiedyś grałam na pianinie, trochę szkoda że zarzuciłam... ale bardziej chciałabym jeszcze kiedyś wrócić do chóru. Bardzo lubię programy typu talent-show i nie przeszkadza mi że głównym pokazywanym tam talentem jest śpiew bo pełna emocji odkrywam nowe głosy i przed telewizorem kłócę się z jury :P

- podróże - może ich na razie za mało, żeby z czystym sumieniem zaliczyć to do pasji... niemniej jednak uwielbiam zanurzenie się w obcym miejscu. Mój ulubiony sposób zwiedzania to długie spacery po miastach i obserwowanie codziennego życia, najchętniej za granicą, bo egzotyczniej :P Marzy mi się też wielka wyprawa rowerowa. Muszę tylko pokonać złe wewnętrzne głosy mówiące mi "powinnaś oszczędzać, za mało urlopu, nie jedź sama..." :P

- koty i tym mocnym akcentem zakończę
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.