Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-25, 09:32   #61
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Witam wszystkich ,

udzielałam się troszkę w pierwszej części wątku więc mam nadzieję, że podniosę was nieco na duchu.

Limonatko, martina@ - super Azzis, wierzę, że te problemy są tylko i wyłącznie chwilowe, ale przede wszystkim GRATULUJĘ dzieciątka

Kurację skończyłam plus/minus rok temu. Niestety nie wybrałam pełnej dawki, bo pani derm była w tym względzie nie do ubłagania. W każdym razie niewiele mi do niej zabrakło.

Minął więc w sumie rok, a u mnie wszystko jest jak za czasów kuracji - czasem coś wyskoczy, wkurzy mnie, ale szybko schodzi. Buzia raczej się nie przetłuszcza. Jest najwyżej nieco mieszana w kierunku suchej jeśli tak mogłabym to nazwać. Dodam, że miałam jeszcze problemy z dekoltem i plecami - cały czas jest czysto, ze dwa razy miałam może coś na kształt krostki na łopatce. Wnętrzności moje są w normie tak jak były za czasów kuracji. Włosy nie wypadają, paznokcie są ok. Nie mogę ich już myć tylko raz na tydzień, ale i tak zwykle myłam je max co 2 dni(bo się źle czuję z nieumytymi) więc kompletnie nie zwracam na to uwagi.

Wróciłam tylko to odpowiedniej pielęgnacji i unikam czipsów i innych ostrości, ale bez przesady - raczej z odzwyczajenia, tak samo jak i od czekolady (choć nie wiem czy to ma czy nie wpływ).

Podkładu nie posiadam. Tylko sypki puder do matowienia kremów i to też nie zawsze mi się chce w to bawić, plus korektor na 'niespodzianki'.


Dodaję jeszcze zdjęcia - pierwsze jest z poprzedniego wątku, przekrojowe. Drugie z dzisiaj, przed chwilą.

pozdrawiaaaam wszystkie exkuracjuszki

co do jakiś konkretów pielęgnacji:
żel effaclaru do mycia, co jakiś czas zamiast zwykłego peelingu używam żelu myjącego z drobinkami Iwostin Purritin - Trójsferyczny żel myjący (peelingujący?), chyba tak to się nazywa, piszę z głowy... nawilżam się Iwostinem Purritinem Rehydrin. I co jakiś czas maseczkę z glinki zielonej, ale gotowej w tubce - firmy Argiletz (jest absolutnie cudowna, znikają mi po niej wszystkie wągry i mam czyściutkie pory). A i Effaclar K, ale też tak 'okazyjnie', Clindacne tylko na 'niespodzianki'. A mój puder to ten sam który ma martina@.
__________________


Edytowane przez kasiaash
Czas edycji: 2010-06-25 o 09:41 Powód: dopisek
kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 12:07   #62
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
witam ;]
Jestem 4 -ty tydzien po ostatniej tabletce roacutanu. Zaznacze ze to moja druga kuracja, poprzednią miałam 5 lat temu . Wysyp wrócił chyb od odstawienia tabletek anty. Przestałam je brać, mineło 5 miesięcy i nastąpił okropny wysyp. Oczywiście zaczeło się standardowe wciskanie wszystkiego po kolei: antybiotyki, duaki, i inne dziady ;] i oczywiście nic. Wiec zaczelam drugą kuracje roacutanem. ;]

No i teraz jest elegancko, cera cudowna , nic sie nie dzieje. Jedyne co mnie niepokoi to to że lecą mi potwornie włosy ;[;[, nie mogę sobie z tym poradzic. Bralam revalid , wmasowywałam radical i nic ;[

Może miałyście to samo ??
mo ja mialam ale przez chwile. ja 2 tyg temu odstawilam anty. za to skonczylam kuracje 2 miesiace temu prawie. narazie jest dobrze obawiam sie tylko efektu jaki bedzie po odstawieniu anty;/ tym bardziej ze mialam zawsze problem z podwyzszonym testosteronem....((
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 07:55   #63
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Do OLKIE: wiesz co ja jak odstawilam anty i zaczelo mi wszystkowylazic , robilam testosteroni byl w normie wiem to nie przez to. Lekarz mi powiedzial ze ponoc anty zasuszaja troche skore, i po odstawieniu zaczelo sie wytwarzac wiecej łoju i stod znowy syfki..
narazie 5 tygodniu po odstaweniu i jest ok
tylko te włosy ;/;/ caly czas leca ;[

a smaruje sie na dzien superdefence - clinique , a na noc mieszam czasem a-derma , epiteliale a czasem, antioxidant rescue z clinique..
za pare tygodniu ide do dermy bo kazala przyjsc po jakies kremy po kuracji.
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 09:16   #64
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

no ja juz miesiac chyba bez jestem i mialam juz 2 okresy;D narazie jedyne co to twarz mi sie przetluszczac zaczela ale bez syfow jest i wlosy myje raz na 3 dni ;D to i tak dobrze jak mylam codziennie;o
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 12:51   #65
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

heja drogie pokuracjuszki

wlosy po to olejowanie, szampony radicale i inne, wcierki i tabl suplementujace ale najwazniejsze dac sobie sporo czasu na poprawe
mi mimo dlugtrwalego dbania i tak wyleciala polowa, przestaly leciec ok pol roku po kuracji i duza czesc odrosla ( jestem rok po). Mysle ze bez tych wszystkich produktow efekt finalny byl by ciut gorszy, duzo pozniej ale tak czy siak by byl. Czas slowo kluczowe
rzesy tez odrosly a przezedzily sie bardzo bardzo w czasie kuracji

natomiast ostatnio walcze z popekanymi naczynkami na buzce ktorych sie dorobilam w czasie kuracji. Niestety ostatnimi czasy(jakis miesiac dwa) zaczely one sie bardzo uwiadczniac i powowdowac charakterystyczny motylowaty rumien na buzce
zakupilam sobie specjalistyczny krem leczniczy i czakam na poprawe
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 15:15   #66
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

juz hmmmm...... 2 miesiace z hakiem po odstawieniu. miesiac bez anty a moja cera prezentuje sie tak (+ podklad mineralny edm)

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1278500087
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 21:07   #67
perfect0nly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 46
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

też masz takie małe dziurki które wyglądają jak zniekształcone, rozszerzone pory..
masz teraz czyściutką cerę więc tego pewnie nikt nie dostrzega, ale mi trądzik i łojotok wrócił.. i tak się zastanawiam, da się tego jakoś pozbyć, zminimalizować? (dermabrazję muszę wykluczyć, po mikrodermabrazji nie widziałam rezultatów, kwasy ujednolicają cerę, ale pożądanego działania nie dostrzegłam;/)
perfect0nly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 10:32   #68
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

no przetluszczanie wrocilo specjalnie mi to nie przeszkadza zawsze mam przy sobie bibulki matujace i mieszaniene krzemionki,pudru perlowego i skrobi ale krostek nie ma
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 18:03   #69
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
juz hmmmm...... 2 miesiace z hakiem po odstawieniu. miesiac bez anty a moja cera prezentuje sie tak (+ podklad mineralny edm)

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1278500087
piękna cera! zazdroszczę, bo moja tak idealnie nie wygladała nawet zaraz po kuracji chyba a teraz to już w ogóle, sporo się dzieje na twarzy - tu i ówdzie jakieś wypryski itp. ciągle coś. No ale od pół roku nie jestem na anty, więc organizm się pewnie buntuje trochę. Na dodatek mam duże podejrzenie PCO Właśnie dziś wszystkie hormony robiłam więc zobaczymy jak wyjdą. Z nimi do gina i pewnie dostanę jakieś anty, więc może będzie lepiej. Oby!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 12:28   #70
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Witajcie dziewczyny,
za mikesiąc niecały kończę izotek i oprócz tego,że strasznie się boje odstawienia mam do was pytanie. Brałam równocześnie przez cały czas yasminelle i nie wiem kiedy odstawić. Wiem,że wg ulotki miesiąc po zakończeniu kuracji, ale po pierwsze mam wrażenie,że tabletki anty przyczyniają mi się do powstawania cellulitu i chciałabym je jak najszybciej skończyć; a po drugie boję się nagle zostać "bez niczego" tzn i bez izo i anty w tym samym momencie. Pomyślałam,że jeśli już odstawię anty to może izotek jeszcze w organizmie złagodzi ewentualny wysyp. Od 5 miesięcy nie mam wogóle ani jednej małej krostki i zaskórników i drżę na myśl o tym co się stanie jak to odstawię. Doradźcie proszę...
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 19:00   #71
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Ja dziś połknęłam ostatnie dwie tabletki i finisz
pełna nadziei, ale i obaw już oficjalnie przyłączam się do was
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 10:17   #72
perfect0nly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 46
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Haldinko, odstaw już anty. Myślę, ze dobrze kombinujesz ; ) Ponadto poproś ginekologa lub endokrynologa o coś na uregulowanie hormonów po odstawieniu. Jeśli nic Ci nie da to może spróbuj na własną rękę tego rodzaju preparatu homeopatycznego?
Mnie czeka wizyta u endokrynologa i badania hormonalne. Jeśli nic nie wykażą spróbuję właśnie tego na własną rękę.
perfect0nly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 09:58   #73
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Niecałe 3 miesiące po odstawieniu..wszystko wróciło:ma d: jestem załamana Znowu mam ropnego guza,który wychodził zawsze w tym samym miejscu od 4 lat...porobiły się też inne ropne,poza tym pełno małych krostek,duże wągry...dzisiaj idę do dermatologa..
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 10:31   #74
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

LauraS tak mi przykro! napisz koniecznie co derm na to. zaczynam bać się, że to wróci i u mnie...;(
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 10:34   #75
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?


Jestem 1,5 miesiąca po odstawieniu Od początku lipca miałam używać maści, ale akurat byłam w górach i ciężko było mi pamiętać o tym, żeby smarować buźkę (przez miesiąc od ostawienia nie stosowałam żadnych maści). Teraz jestem już w domu i będę o wszystkim pamiętała
A na buzi cisza i spokój Używam tylko filtra, zrezygnowałam z podkładu, jestem z buźki zadowolona Błyszczenie na buzi nie wróciło, ale za to wróciło przetłuszczanie się kudełków...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 09:29   #76
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez perfect0nly Pokaż wiadomość
Haldinko, odstaw już anty. Myślę, ze dobrze kombinujesz ; ) Ponadto poproś ginekologa lub endokrynologa o coś na uregulowanie hormonów po odstawieniu. Jeśli nic Ci nie da to może spróbuj na własną rękę tego rodzaju preparatu homeopatycznego?
Mnie czeka wizyta u endokrynologa i badania hormonalne. Jeśli nic nie wykażą spróbuję właśnie tego na własną rękę.
Dzięki, po przemyśleniu sprawy, wezme jeszcze jedno opakowanie, tak,że anty skończę dokładnie 4 dni po ostatniej tabletce izoteku. Jadę na wakacje i bardzo mi na rekę,że nie będę mieć okresu wtedy a poza tym wakacje we dwoje sprzyjają szaleństwom więc nie będę ryzykować a potem może na wszelki wypadek skorzystam z tej homeopatii,żeby wszystko wróciło do normy szybko - słyszał ktoś albo stosował Hormeel sn?

LauraS. - a stosowałaś w trakcie hormony? może to właśnie przejściowe po odstawieniu tabsów?

Olkie - jakie brałaś tabsy? odstawiłaś programowo miesiąc po kuracji? jesteś moim pocieszeniem i nadzieją,że może być dobrze po odstawieniu tego wszystkiego ale jak się tak zastanowić to dla organizmu musi być to niezły szok - tyle miesięcy na "wspomaganiu" i nagle pustka! matko ale jestem zeschizowana przed tym finiszem - wybaczcie !
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 16:36   #77
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Dermatolog wypisała mi zorac i clotrimazolum(krem).Deram tolog stwierdziła,że to niekoniecznie powrót trądziku,może łojotokowe zapalenie skóry,jakieś uczulenie,wysypka,coś od słońca i takich wysokich temperatur.Jeśli w sierpniu dalej będzie zle zacznę drugą kurację izotekiem.Na razie żaden nowy duży ropniak nie pojawił się,ale skóra strasznie się przetłuszcza i świeci.Tak baaardzo boję się,że znowu będę przez to wszystko przechodziła.Moim marzeniem od wielu lat jest gładka buzka..Wtedy od razu mam ochotę wychodzić gdzieś,spotykać się z ludzmi..
Nie brałam tabsów anty.a czasie kuracji,gdyż nie miałam chłopaka i nigdy nie zdarzają mi się przelotne przygody,a nie chciałam faszerować się dodatkowo hormonami,bo kiedyś brałam diane i strasznie się po niej czułam.Cały czas było mi okropnie niedobrze,robiło mi się słabo.I wiem jak często wysypuje po odstawieniu anty. pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;20770994]LauraS tak mi przykro! napisz koniecznie co derm na to. zaczynam bać się, że to wróci i u mnie...;([/QUOTE]
Snafu,ciesz się ładną cerą i nie martw się na zapas!! stres też szkodzi,a ja ostatnie niestety jestem w ciągłym stresie..
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 23:01   #78
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość

Olkie - jakie brałaś tabsy? odstawiłaś programowo miesiąc po kuracji? jesteś moim pocieszeniem i nadzieją,że może być dobrze po odstawieniu tego wszystkiego ale jak się tak zastanowić to dla organizmu musi być to niezły szok - tyle miesięcy na "wspomaganiu" i nagle pustka! matko ale jestem zeschizowana przed tym finiszem - wybaczcie !
diane odstawilam ok miesiaca po bo akurat mi sie konczyly .wiem wiem ze straszna jest opinia o dianie jednak ja mialam dodatkowo problem z hormonami ale jak do tad nic nie wrocilo jedynie potowka to tu to tam i poszerzone pory ale to tez zalezy od dnia i humoru skory przetluszczanie sie skory w normie jedynie co zauwazylam to przed okresem i w trakcie mam z tym dosc zauwazalny problem swiece sie jak latarnia ( ale mam bibulki i puder w postaci krzemionki;D) i wlosy przetluszcaja mi sie w zastraszajacym tepie i muze byc codzien niemal a w reszte dni alurat twarz matuje raz dwa razy na dziej a wlosy co 2-3 dzien myjetwarz filtruje la roche posay (czy jakos tak) a na twarz obecnie tylko mineraly
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 07:48   #79
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Olkie no to ja bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki!
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 11:38   #80
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

LauraS buzia Ci się uspokoiła?

Co u innych? macie się dobrze?

u mnie wrócił tłuszcz na włosy, a buzia jest normalna (ani sucha ani tłusta). krostek nie ma, czysto jest. dopiero jakiś miesiąc minął od zakończenia kuracji. drżę na każdą myśl, że to może wrócić. boję się! jednak staram się za dużo o tym nie myśleć i to mnie trzyma przy życiu
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 21:52   #81
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

no mi troche sie pojawilo zaskorniakow(3?) ale przy dotknieciu wychodza szybciutko bez sladu tak samo pory sie zanieczyscily i pokazaly ale praktycznie to zaden klopot pamietajac siebie sprzed kyracji ale z tym radze sobie myjac mikrofibra i tonikiem aspirynowym brak pryszczy wiekszych i zauwazylam u mnie cyklicznosc : tydzien przed okrecem nasilone przetluszczanie twarzy, wlosow i....dekoldu oprocz wiekszych porow w tym czasie brak innych niedogodnosci wlasciwie ja je tylko widze dla innych ciagle jest tak samo bez tych "gorszych dni"
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 13:38   #82
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Wpadłam zdać relację co u mnie
Od odstawienia minęło 2,5 miesiąca Na buzi jest czysto, w dolnej części policzków czuję jakieś nierówności, ale nic się z nich nie rozwija
Jednego wieczoru stosuję Clindacne, a drugiego Akneroxid. Maziam się filtrem Soraya 30, zrezygnowałam z makijażu, do mycia buzi stosuję żel dla bobasów Baydream. Generalnie - jest super!

Włosy myję codziennie, na buzi nie ma takiego super matu, ale lekkie błyszczenie Nie mam co narzekać, naprawdę
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 20:08   #83
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Gdzie są moje włosy!?Na fotelu, na szczotce, w wannie, na zlewie i na ubraniach, ale nie ma ich na głowie, a raczej ubywa ich z każdym dniem! Używam Dermeny, bo zawsze na mnie działała, ale tym razem nie. Mój derm mówił, żeby się nie przejmować włosami, bo to chwilowe, ale ja ogólnie mam mało i cienkie włosy więc tymbardziej mi to doskwiera przeszkadza mi to bardzo!
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 20:50   #84
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

tez mialam przeszlo i zaczely jak szalone odrastac nie ma czym sie przejmowac:0 mi dodatkowo zaczely sie paznokcie rozdwajac co nigdy nie mailam z tym problemu NIGDY!!!! zaczelo sie od srodkowego na kciuku i najmniejszym zkonczywszy. a pomyslec ze kiedys mialam tak zdrowe i grube paznokcie ze paznokiec na kciuku mial ok 1mm grubosci....aaaahhhhhhh teraz on nawet mi sie rozdwaja
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 21:20   #85
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

na rozdwajające się pazurki polecam olejek rycynowy. mnie też kiedyś kciuk się rozdwajał. ścinałam "na zero", ale on rósł rozdwojony i nie mogłam sobie z nim poradzić, a olejek ok.3złote kosztuje więc same plusy.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:19   #86
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Ponawiam pytanie: czy ktoś miał problem z naprawdę silnym rumieniem na twarzy w trakcie trwania kuracji, który zniknął po odstawieniu leku? Strasznie mnie męczy ten rumień przy nagłych zmianach temperatury, zwykłym przemeczeniu, pochylaniu się, chwili na słońcu, stresie, zdenerwowaniu. Twarz jest ciągle zaróżowiona, a przy w.w. objawach mega sie nasila. Naprawdę... niefajna sprawa. Piję wapno, smaruję cetaphilem, żelem aloesowym, filtrem i nic. Jeszcze 1,5 miesiąca z Akne.
I sprawa przebarwień: skóra w ogóle mi się nie łuszczy, oprócz okolicy ust, przebrawienia i blizny siedzą jak siedziały na policzkach. Co z nimi dzieje się po zakończeniu kuracji? Chciałabym się tego pozbyć. Działacie coś w tej sprawie? Macie najlepszą wiedzę, skończyłyście kurację :P Mnie to czeka niedługo, dlatego piszę w tym wątku.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:43   #87
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Ja miałam rumień, teraz trochę mniejszy i nie tak częsty(odstawiłam tabsy już m-c temu). Nawet kiedy piłam ciepłą herbatę miałam buraka na twarzy ktoś polecał kiedyś żel/ płyn arnikowy(?) jakoś tak to się nazywało. Ja nie używałam, przyzwyczaiłam się i nie myślałam o tym nawet za dużo.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:46   #88
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

okej01
Traktuj skórę tak jak osoby z kłopotami naczynkowymi. Nic więcej nie da się zrobić. Staraj się nie biegać, nie przemęczać, nie jeść/pić gorących posiłków, używaj fotostabilnych wysokich filtrów (hojnie nakładaj, nawet do 2ml na twarz), do mycia stosuj delikatne preparaty bez SLS, bez barwników, konserwantów, najlepiej nawilżające/otulające skórę, nie trzyj skóry podczas mycia, nie trzyj przy wycieraniu, tylko odsaczaj wodę przykładając delikatnie ręcznik do buzi. Woda oczywiście ciepła, unikać gorącej, gorących kąpieli, prysznica, bo goraca para też na rumień źle działa. Pić wit C, PP, E, rutyne. Pić zieloną herbate, jeść owoce cytrusowe, winogrona. Unikac stresujących sytuacji, dużo odpoczywać. Cetaphilowac się nawet 3 razy dziennie. Mi to wszystko pomagało, jak zeszłam na awkę 20mg to już rzadziej się rumień pokazywał, a teraz 2 tyg czy ileśtam po kuracji jeszcze mi się nie zdarzył.

wiem jedno u mnie arnika i aloes BARDZO rozdraznia poliki


pozdrówka, miłego weekendu

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-08-20 o 13:49
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:48   #89
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Uwielbiam rady Silweny, zawsze długo i przy okazji konkretnie Ktoś ma jeszcze jakieś magiczne sposoby na rumień? Nie miałam go przed kuracją, po prostu.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:17   #90
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;21506759]Ja miałam rumień, teraz trochę mniejszy i nie tak częsty(odstawiłam tabsy już m-c temu). Nawet kiedy piłam ciepłą herbatę miałam buraka na twarzy ktoś polecał kiedyś żel/ płyn arnikowy(?) jakoś tak to się nazywało. Ja nie używałam, przyzwyczaiłam się i nie myślałam o tym nawet za dużo.[/QUOTE]

ja mowilam o zelu arnikowym ( i aloesowym tak w nawiasie) i NIGDY nie podraznil nawet znajoma co teraz tez jest na kuracji. a nawet fizjoderm zel co niby jest do skory atopowej i wrazliwej mnie porzadnie piekl w czasie kuracji. nie mam pojecia jak to mozliwe chyba zalezy od firmy. ja mialam z flos leku. a rumien zniknie napewno po kuracji. mi wrozono do pol roku a juz po miesiacu nie mialam
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-02 15:12:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.