Kosmetyki naturalne - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 11:48   #2881
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Podwojny post mi wyszedl, wiec edytuje

Chcialam sie spytac w jakiej proporcji rozciencza sie olejki eteryczne (poza tym z drzewa herbacianego, ktory mozna nakladac bezposrednio). I czy w gre wchodzi rozcienczanie tylko z olejami bazowymi taki jak ze slodkich migdalow czy sa jeszcze jakies inne opcje? Jezeli np zmieszam kilka w dozwolonym procencie to bedzie dobrze czy chodzi o to, ze ich SUMA nie moze przekraczac jakiegos tam procentu?
Ja użyłam ostatnio 100% organicznego olejku herbacianego, bo mi bomba wybuchła na skrzydełku nosa, i fakt, pryszcz się nie rozwinął - praktycznie po 2 dniach nie było śladu po nim w ogóle, ale za to skóra mi zeszła w tym miejscu. Konkluzja - może olejek z tea tree też się powinno rozcieńczać? Czy to tylko moja przewrażliwiona skóra?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 19:00   #2882
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Kosmetyki naturalne

A jakby na przykład kilkanaście kropel olejeku herbacianego dodac do wody destylowanej i używac go jak toniku czy hydrolatu? co o tym myślicie?
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 22:31   #2883
rafal_pronko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A jakby na przykład kilkanaście kropel olejeku herbacianego dodac do wody destylowanej i używac go jak toniku czy hydrolatu? co o tym myślicie?
Można dodać do wody destylowanej jak najbardziej. Choć najlepiej jest rozcieńczać olejki za pomocą oleju bazowego. Co do olejku herbacianego też trzeba go rozcieńczyć nie wolno oryginalnych olejków eterycznych stosować bezpośrednio na skórę. Choć czasem zdarza się zwłaszcza w polskich sklepach, że kupowane olejki eteryczne są już rozcieńczane.
rafal_pronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 22:40   #2884
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Pisałam ostatnio do Lavea w sprawie ich szamponów bio. Dostałam odp: "Akurat szampon BIO róza jest ze zmydlonych olejów. Mamy takze rózne szampony oparte na sufraktantach - oczywiscie nie sa to BIO." Nawet nie pytałam o INCI bo nie odpowiedzieli poprzednio
BTW w sklepie AO są też promocje poważne jeśli kogoś to interesi
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 08:20   #2885
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

A ja zamówiłam cały zestaw regenerujący Pat&Rub do włosów i cały zestaw kosmetyków do ciała....no i wiecie teraz idę na nieodwołalny odwyk
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 09:18   #2886
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

paranoja mi tez zawsze skora schdzi po herbacianym, teraz wlasnie tez, wczoraj cos mi wyskoczylo, smarowalam olejkiem i dzisiaj juz mi sie luszczy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 12:30   #2887
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
paranoja mi tez zawsze skora schdzi po herbacianym, teraz wlasnie tez, wczoraj cos mi wyskoczylo, smarowalam olejkiem i dzisiaj juz mi sie luszczy

I nie niepokoi cię to? Bo ja takiego efektu nie oczekuję od olejku tea tree.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A ja zamówiłam cały zestaw regenerujący Pat&Rub do włosów i cały zestaw kosmetyków do ciała....no i wiecie teraz idę na nieodwołalny odwyk
Ja jakoś nie mogę się przekonać do tej marki. Wydaje mi się, że gdyby nie nazwisko właścicielki, to by się tak łatwo nie przebiła i ceny mieliby rozsądniejsze. A tak to taka firma dla bogatych polskich gwiazd, co to chcą być trendy i stosują kosmetyki eco, ale sami nie wiedzą po co i dlaczego. (Pojechałam uogólnieniem i stereotypem teraz, ale takie mam odczucie.)
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 13:54   #2888
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27734229]

Ja jakoś nie mogę się przekonać do tej marki. Wydaje mi się, że gdyby nie nazwisko właścicielki, to by się tak łatwo nie przebiła i ceny mieliby rozsądniejsze. A tak to taka firma dla bogatych polskich gwiazd, co to chcą być trendy i stosują kosmetyki eco, ale sami nie wiedzą po co i dlaczego. (Pojechałam uogólnieniem i stereotypem teraz, ale takie mam odczucie.)
[/QUOTE]
Mi też od jakiś dobrych 9 miesięcy chodziły te kosmetyki po głowie,ale przez wzgląd na to,że sympatią Pani K.R.nie darzę jakoś zakupy odchodziły na bok.Jednak po przeczytaniu na składowym fryzjerskim postów o odżywce i masce wiedziałam,że muszę je mieć,wypróbować,bo inaczej spokoju nie zaznam.No zobaczę i ocenię jak już wypróbuję.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 17:53   #2889
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A jakby na przykład kilkanaście kropel olejeku herbacianego dodac do wody destylowanej i używac go jak toniku czy hydrolatu? co o tym myślicie?
To nie będzie to samo co hydrolat czy tonik. W hydrolacie są rozpuszczalne w wodzie składniki surowca i znikome ilości olejków. Same olejki są nierozpuszczalne w wodzie i tę właściwość wykorzystuje się podczas procesu ich pozyskiwania. Jeśli dodasz olejku do wody i wstrząśniesz, to on się rozproszy.

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27734229]
Ja jakoś nie mogę się przekonać do tej marki. Wydaje mi się, że gdyby nie nazwisko właścicielki, to by się tak łatwo nie przebiła i ceny mieliby rozsądniejsze. A tak to taka firma dla bogatych polskich gwiazd, co to chcą być trendy i stosują kosmetyki eco, ale sami nie wiedzą po co i dlaczego. (Pojechałam uogólnieniem i stereotypem teraz, ale takie mam odczucie.)
[/QUOTE]

Nazwisko pewnie pomogło w promocji w mediach, ale kosmetyki są skierowane do określonej grupy odbiorców i raczej z tym wiąże się poziom cen. Fridge by yDe, Phenome czy Femi (A właśnie, znacie Femi? Mają ciekawe kremy i olejki z koenzymem Q10 i koprem morskim, macerat z centelli.) też są drogie, a żadni celebryci/dziennikarze/znane z innych powodów osoby za nimi nie stoją. Z dużą nieufnością podeszłam do P & R, ale niepotrzebnie. Mają mazidła przyjemne w aplikacji, w kremach są ciekawe składniki aktywne o działaniu przeciwstarzeniowym , deklarują ich procentową zawartość, opakowania są funkcjonalne, ciekawe graficznie (przypominają mi markę Korres), część produktów jest certyfikowana, więc warto spróbować. Oczywiście, też bym wolała, żeby były tańsze.
A takich, którzy nie są gwiazdami, a chcą być trendy i stosują kosmetyki eco, ale sami nie wiedzą po co i dlaczego też jest wielu.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-06-25 o 17:59
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 18:38   #2890
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Nazwisko pewnie pomogło w promocji w mediach, ale kosmetyki są skierowane do określonej grupy odbiorców i raczej z tym wiąże się poziom cen. Fridge by yDe, Phenome czy Femi (A właśnie, znacie Femi? Mają ciekawe kremy i olejki z koenzymem Q10 i koprem morskim, macerat z centelli.) też są drogie, a żadni celebryci/dziennikarze/znane z innych powodów osoby za nimi nie stoją. Z dużą nieufnością podeszłam do P & R, ale niepotrzebnie. Mają mazidła przyjemne w aplikacji, w kremach są ciekawe składniki aktywne o działaniu przeciwstarzeniowym , deklarują ich procentową zawartość, opakowania są funkcjonalne, ciekawe graficznie (przypominają mi markę Korres), część produktów jest certyfikowana, więc warto spróbować. Oczywiście, też bym wolała, żeby były tańsze.
A takich, którzy nie są gwiazdami, a chcą być trendy i stosują kosmetyki eco, ale sami nie wiedzą po co i dlaczego też jest wielu.
Mentha a co używałaś/używasz p&r?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 20:03   #2891
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mentha a co używałaś/używasz p&r?
Niewiele, bo i potrzeby mam niewielkie. Używałam maseł i balsamów do ciała. Spodobała mi się, pachnąca olejkiem cytrynowym, seria z żurawiną. Te z trawą kokosową smarują też bardzo dobrze, ale już przyjemności z aromaterapii nie mam jakiejś specjalnej.
Odżywka zwiększająca objętość i ta do włosów przetłuszczających się działały u mnie podobnie (o dziwo, może to z powodu fryzury?). Zmiękczały przyjemnie włosy, wygładzały i nieco nabłyszczały, nie sprawiały, że były one przylizane, ale trochę przyspieszały przetłuszczanie i nie podrażniły mi skóry głowy (a to cud prawdziwy!).
Mgiełka okazała się kompatybilna z moimi włosami. Bardzo przydatny kosmetyk, wygodny i gdyby jeszcze nabłyszczał jakoś widoczniej, byłby idealny.
Teraz mam krem 30 + - wchłania się dobrze, ostatnio przesadziłam chyba z ilością i trochę przetłuścił mi skórę, muszę chyba nakładać mniej. Trochę zdziwił mnie na początku jego zapach, kojarzył mi się z orzechami, drożdżami, kwasem chlebowym, ale ostatecznie mój węch oznaczył go jako orzechowozbożowy (dla niektórych może być kontrowersyjny, bo przypomina woń surowców raczej niż perfumy). Sporo w nim składników, ale te są zaletą dla wierzących. Tylko czy praktykujący zaobserwują ich działanie?

Obiektywnie: dobre właściwości aplikacyjne, działanie, fajne składniki, funkcjonalne opakowania. Można to znaleźć i w innych markach, ale tę szkoda z góry dyskwalifikować.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-06-25 o 20:09
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 20:23   #2892
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Niewiele, bo i potrzeby mam niewielkie. Używałam maseł i balsamów do ciała. Spodobała mi się, pachnąca olejkiem cytrynowym, seria z żurawiną. Te z trawą kokosową smarują też bardzo dobrze, ale już przyjemności z aromaterapii nie mam jakiejś specjalnej.
Odżywka zwiększająca objętość i ta do włosów przetłuszczających się działały u mnie podobnie (o dziwo, może to z powodu fryzury?). Zmiękczały przyjemnie włosy, wygładzały i nieco nabłyszczały, nie sprawiały, że były one przylizane, ale trochę przyspieszały przetłuszczanie i nie podrażniły mi skóry głowy (a to cud prawdziwy!).
Mgiełka okazała się kompatybilna z moimi włosami. Bardzo przydatny kosmetyk, wygodny i gdyby jeszcze nabłyszczał jakoś widoczniej, byłby idealny.
Teraz mam krem 30 + - wchłania się dobrze, ostatnio przesadziłam chyba z ilością i trochę przetłuścił mi skórę, muszę chyba nakładać mniej. Trochę zdziwił mnie na początku jego zapach, kojarzył mi się z orzechami, drożdżami, kwasem chlebowym, ale ostatecznie mój węch oznaczył go jako orzechowozbożowy (dla niektórych może być kontrowersyjny, bo przypomina woń surowców raczej niż perfumy). Sporo w nim składników, ale te są zaletą dla wierzących. Tylko czy praktykujący zaobserwują ich działanie?

Obiektywnie: dobre właściwości aplikacyjne, działanie, fajne składniki, funkcjonalne opakowania. Można to znaleźć i w innych markach, ale tę szkoda z góry dyskwalifikować.
Dzięki za dokładny opis.To używałaś niemało.Muszę się przyjrzeć tej mgiełce,bo jesteś już drugą osobą,która ją zachwala.Najpierw zobaczę jak mi się spodoba seria do włosów.Te do ciała póki co będą cieszyły tylko oko,bo muszę najpierw zużyć to co mam otwarteSerie do ciała chciałam wziąć kokos-cytryna,ale w kwc we wszystkich opiniach było narzekanie na zapach.Wzięłam z żurawiną.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 21:00   #2893
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dzięki za dokładny opis.To używałaś niemało.Muszę się przyjrzeć tej mgiełce,bo jesteś już drugą osobą,która ją zachwala.Najpierw zobaczę jak mi się spodoba seria do włosów.Te do ciała póki co będą cieszyły tylko oko,bo muszę najpierw zużyć to co mam otwarteSerie do ciała chciałam wziąć kokos-cytryna,ale w kwc we wszystkich opiniach było narzekanie na zapach.Wzięłam z żurawiną.
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dzięki za dokładny opis.To używałaś niemało.Muszę się przyjrzeć tej mgiełce,bo jesteś już drugą osobą,która ją zachwala.Najpierw zobaczę jak mi się spodoba seria do włosów.Te do ciała póki co będą cieszyły tylko oko,bo muszę najpierw zużyć to co mam otwarteSerie do ciała chciałam wziąć kokos-cytryna,ale w kwc we wszystkich opiniach było narzekanie na zapach.Wzięłam z żurawiną.
Mam proste, lejące się włosy, delikatne i przetłuszczające się. Kosmetyki do włosów najczęściej albo wzmagają ich przetłuszczanie, zlepiają i sprawiają, że tracą połysk, albo ich działania nie widać wcale A ta mgiełka nie klei się i lekko usztywnia włosy (suszę na szczotce). Nadaje objętość, a efekt jest naturalniejszy niż po użyciu pianki. Jak się zachowa na włosach o innej strukturze - nie mam pojęcia...

W KWC narzekają na intensywność zapachów. Być może firma coś zmieniła, bo nie odbierałam tych zapachów jako mocniejszych niż w innych kosmetykach tego typu. Olejek cytrynowy też może zmęczyć. Kokos występuje w połączeniu z trawą cytrynową (ona pachnie tylko trochę podobnie do cytryny).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 08:50   #2894
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27734229]I nie niepokoi cię to? Bo ja takiego efektu nie oczekuję od olejku tea tree.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------



[/QUOTE]


ja tez nie, wlasnie nie wiem czemu tak.. owszem goi wszystko, ale co z tego jak ptem mam wysuszone i luszczy mi sie skora, wczoraj mnie tak to swedzialo ze gdy robilam peeling to tarlam jak glupia to miejsce
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 09:19   #2895
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Mam proste, lejące się włosy, delikatne i przetłuszczające się. Kosmetyki do włosów najczęściej albo wzmagają ich przetłuszczanie, zlepiają i sprawiają, że tracą połysk, albo ich działania nie widać wcale A ta mgiełka nie klei się i lekko usztywnia włosy (suszę na szczotce). Nadaje objętość, a efekt jest naturalniejszy niż po użyciu pianki. Jak się zachowa na włosach o innej strukturze - nie mam pojęcia...

W KWC narzekają na intensywność zapachów. Być może firma coś zmieniła, bo nie odbierałam tych zapachów jako mocniejszych niż w innych kosmetykach tego typu. Olejek cytrynowy też może zmęczyć. Kokos występuje w połączeniu z trawą cytrynową (ona pachnie tylko trochę podobnie do cytryny).
A ja nie suszę włosów(chyba,że za pózno wstanę,bo myję włosy rano)same mi schną to teraz nie wiem czy mi się ta mgiełka przyda-skoro ja ich w sumie na szczotce nie układam

Mi tam zapachy nie przeszkadzają-tylko kapsułki dermagal i masło shea dają niezle po nosie mokrym psem.To tych p&r zapachów się nie boję.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 11:34   #2896
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wkońcu doczekałam się kremu ARGILE PROVENCE spf 50+ do twarzy ma bardzo lejącą konsystencję, ale jednak wyczuwalne są olejki, testowałam narazie na dłoni. Do paczuszki włożona była próbka kremu Rosalia ani-aging biolift oraz ALEPIA Mydło Serce Alep Prestiż, jeszcze nie testowane. Zobaczymy jak się te cuda będą sprawowac
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 12:26   #2897
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, a jaką możecie polecić odżywkę do włosów, która pogrubia włos jednocześnie go nawilżając i nie obciążając ? najchętniej w wersji bez spłukwiania
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 12:32   #2898
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jaką możecie polecić odżywkę do włosów, która pogrubia włos jednocześnie go nawilżając i nie obciążając ? najchętniej w wersji bez spłukwiania
Jeszcze na świecie nie wymyślono odżywki, która pogrubia włos.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 13:23   #2899
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jaką możecie polecić odżywkę do włosów, która pogrubia włos jednocześnie go nawilżając i nie obciążając ? najchętniej w wersji bez spłukwiania
bez spłukiwania nie znam nic godnego polecenia.
Do spłukiwania fajnie nawilża i nie obciąża alterra granatowa, natomiast bardzo fajna odżywka zwiększająca objętośc to yest to tomato - uzywam razem z szamponem z tej serii i daje naprawde bardzo dobry efekt z całą pewnoscia nawilżaja włosy bez obciążania (ja jestem nimi zachwycona!).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 13:25   #2900
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
bez spłukiwania nie znam nic godnego polecenia.
Do spłukiwania fajnie nawilża i nie obciąża alterra granatowa, natomiast bardzo fajna odżywka zwiększająca objętośc to yest to tomato - uzywam razem z szamponem z tej serii i daje naprawde bardzo dobry efekt z całą pewnoscia nawilżaja włosy bez obciążania (ja jestem nimi zachwycona!).

Dzięki alterrę mam już na liście, a na Yes zerknę nawet dzisiaj bo wybieram się do Sephory
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 13:32   #2901
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Dziekuje slicznie Sicilia. A powiedz szczerze czy kupilabys krem z caprylic/capric triglyceride oraz Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate??? Wedlug slownika, ktory polecilas mi na iPhona wynika, ze moga byc szkodliwe. Mam na mysli kremy Derma e. Mozesz zreszta zerknac na ich sklady. http://www.iherb.com/Derma-E#p=1&sr=1
Mam jeden taki krem i jestem z nieho niesamowicie zadowolona. Nie wiem natomiast czy jest na tyle bezpieczny, zebym uzywala go caly czas, czyli zuzywala opakowanie za opakowaniem. http://www.iherb.com/Derma-E-Ginseng...3-g/14981?at=0 moj krem
Każdy PEG dla mnie to dyskwalifikacja. Resztę oceniam wg danych z tego słownika, choć trzeba wziąć pod uwagę, że oni też czasami mogą się mylić i nie jest to kompletna baza danych...

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jaką możecie polecić odżywkę do włosów, która pogrubia włos jednocześnie go nawilżając i nie obciążając ? najchętniej w wersji bez spłukwiania
Dobry jest już osławiony przez nas John Masters Organics. Niektóre odzywki, np. citrus neroli detangler można spłukiwać albo zostawić na włosach
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 14:29   #2902
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość

Dobry jest już osławiony przez nas John Masters Organics. Niektóre odzywki, np. citrus neroli detangler można spłukiwać albo zostawić na włosach


Właśnie siedzę i oglądam ich stronę
I fajnie, że mają sklep stacjonarny
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 15:02   #2903
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość

Dobry jest już osławiony przez nas John Masters Organics. Niektóre odzywki, np. citrus neroli detangler można spłukiwać albo zostawić na włosach
Mi też się podoba ta odżywka.Szamponom JMO kategorycznie mówię NIE,ale odżywki mi się podobają.
Jak wrócę z urlopu to może sobie tą odżywkę kupię-ale to też jest zależne od tego ile ona jest ważna po otwarciu?bo jak 6 miechów to nie zdąże zużyć ze względu na inne otwarte
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 15:51   #2904
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mi też się podoba ta odżywka.Szamponom JMO kategorycznie mówię NIE,ale odżywki mi się podobają.
Jak wrócę z urlopu to może sobie tą odżywkę kupię-ale to też jest zależne od tego ile ona jest ważna po otwarciu?bo jak 6 miechów to nie zdąże zużyć ze względu na inne otwarte
Z tego, co pamiętam, to właśnie 6 miesięcy od otwarcia, więc lepiej jej nie zaczynać, jak masz inne otwarte.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 17:35   #2905
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Z tego, co pamiętam, to właśnie 6 miesięcy od otwarcia, więc lepiej jej nie zaczynać, jak masz inne otwarte.
No to klopsKorci mnie,żeby ją zamówić-niech sobie czekaAle muszę się powstrzymać,bo będzie mnie korciło,żeby ją otworzyć
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 19:07   #2906
6b9c8065205bfbba4ea470e2960397c9df0c22c2_60247381d4d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ostatnio trochę przestałam być na bieżąco z tym, co się dzieje w Polsce jeśli chodzi o e-sklepy, bo kupowałam w Niemczech Które są najbardziej godne polecenia, tzn. mają najpewniejszy asortyment i są rzetelne?
6b9c8065205bfbba4ea470e2960397c9df0c22c2_60247381d4d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 03:30   #2907
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Właśnie przeczytałam kilka recenzji produktów naturalnych na KWC i rozwala mnie odejmowanie punktów produktom do mycia ciała i włosów "bo za słabo się pieni"...
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 11:57   #2908
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27789477]Właśnie przeczytałam kilka recenzji produktów naturalnych na KWC i rozwala mnie odejmowanie punktów produktom do mycia ciała i włosów "bo za słabo się pieni"...[/QUOTE]


racja! Albo niekiedy za opakowania, zapach, konsystencję.. ważne żeby kosmetyk działał, a wiadomo, że naturalny potrzebuje więcej czasu i regularności niż te zwykłe kosmetyki korporacyjnych firm, które strikte na dłuższą metę są niebezpieczne...
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 12:28   #2909
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
racja! Albo niekiedy za opakowania, zapach, konsystencję.. ważne żeby kosmetyk działał, a wiadomo, że naturalny potrzebuje więcej czasu i regularności niż te zwykłe kosmetyki korporacyjnych firm, które strikte na dłuższą metę są niebezpieczne...
Czy są niebezpieczne to jakoś ciężko mi skomentować. Przynajmniej jeszcze się mi żaden zły sposób nie odwdzięczyły kosmetyki drogeryjne Ale coraz więcej mam u siebie natury.

Ostatnio makijaż zmywam olejkiem pomarańczowym nawet. Zero podrażnień!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 14:16   #2910
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczynu, czy próbowałyście stosować olejek lawendowy punktowo na zmiany skórne?

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
racja! Albo niekiedy za opakowania, zapach, konsystencję.. ważne żeby kosmetyk działał, a wiadomo, że naturalny potrzebuje więcej czasu i regularności niż te zwykłe kosmetyki korporacyjnych firm, które strikte na dłuższą metę są niebezpieczne...

To też jest ważne. Są kosmetyki ze składników "naturalnych" przetworzonych w mniejszym i większym stopniu, a ich właściwości są zależne nie tylko od zastosowanych surowców, ale też, np. od umiejętności i wiedzy technologa etc.


Nie przeszkadzają mi skromne opakowania, ale jeśli producent nie zadbał o to, żeby dozownik był sprawny albo słoik jest źle zaprojektowany i trudno z niego wydobyć krem, to dlaczego tego nie uwzględnić w ocenie?
Jestem pełna wyrozumienia dla zapachów surowców czy dziwnych konsystencji, ale np. przeterminował mi się lotion do ciała Logony z bambusem i lotosem, bo nie byłam w stanie zużyć go do końca. Był tak lepki od gliceryny i nieprzyjemny. Ten sam producent ma z kolei świetne masło.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.