Farba Evolution of the color Alfaparf - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 02:19   #1
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414

Farba Evolution of the color Alfaparf


Witajcie Drogie Wizażanki
Czy wiecie, jak wychodzi farba Evolution of the color firmy Alfaparf (profesjonalna) chodzi mi o blondy?? Czy po jej użyciu można uzyskać naturalny i chłodny efekt ?? Bo na tym najbardziej zależałoby mi. Czy bardzo niszczy włoski ?? Jeśli macie fotki, po użyciu tej farbki, to proszę Was bardzo o fotki kolorku
Zakładam wątek, bo nie ma na ten temat ani recenzji ani dyskusji poświęconej tej farbce.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-03 o 03:35 Powód: Mały dopisek
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 18:22   #2
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Nikt z Was nie używał farby Alfaparf. Kupiłam odcień 10.21 to jest Lghtest Violet Ash Blonde. Przeczytałam, że farba ta ma obniżoną zawartość amoniaku do minium. Zrobiłam test na jednym kawałeczku odrostu. Wrażenia po farbce mega delikatna w działaniu. Działa jak lekko rozświetlający szampon koloryzujący. Nic nie niszczy Kolorek wyszedł na moich średnio-jasnych srebrzystych włosach z platynowymi pasemkami (naturalne, bo odrosty)jako jasny beż z mieniącym się połyskiem raz na beżowo raz na srebrzyście. Na całości oprócz odrostów mam kolor naturalnej dziecięcej platyny. Nie chcę już koloryzować włosów, mimo, że mam niezniszczone. Bo mam bardzo piękny swój kolor i zrozumiałam to dopiero po 7latach. Wcześniej marzyłam tylko o jak najaśniejszych włosach i takowe nosiłam (od jasnego blondu, po złociste, po słoneczne, po platynowo-perłowe, po popiele, po chłodne złoto(niebiałe), po złocisto-platynowe, po beżowe, po naturalne extra jasne, po perłowe). Chociaż kolor jest piękny po tym szamponie, to jednak żadna farbka nie zapewniła mi tak srebrzystego odcienia, jaki posiadam.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:00   #3
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hej... Czy wiesz może gdzie można w internecie zobaczeć paletę kolorów tej farby??
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:54   #4
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witaj, nie mam pojęcia, czy w necie można kupić Evolution of the color Alfaparf. Ja kupowałam ten szampon w sklepie fryzjerskim

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-03 o 03:36 Powód: ,
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 17:57   #5
...:::kizia:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::kizia:::...
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 870
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

zrobiłam jedno pasemko farbą nr 8.43 i wyszło ładnie, czerwono-rudo, ale włosy dekoloryzowałam i są aktualnie rude, więc zmienił się jedynie odcień, użyłam wody 6%.
Powodzenia, kolorki są świetne, ale i ja dokładnej paletki znaleźć nie mogę
__________________



Pisz, zrobię dla Ciebie dredloki!
...:::kizia:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 14:15   #6
...:::kizia:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::kizia:::...
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 870
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

ok, już mam całą głowę w kolorku i jest świetny, taki jak na palecie w sklepie
__________________



Pisz, zrobię dla Ciebie dredloki!
...:::kizia:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 15:13   #7
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez ...:::kizia:::... Pokaż wiadomość
ok, już mam całą głowę w kolorku i jest świetny, taki jak na palecie w sklepie
Witaj
Dziękuję Ci za odpowiedź
Wiesz, ja zrobiłam błąd, bo zbyt mało oxydantu zmieszałam z kremem koloryzującym, dlatego kolorek nie wyszedł jak na palecie.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2009-02-03 o 03:37 Powód: .
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-15, 19:07   #8
...:::kizia:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::kizia:::...
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 870
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Ja miałam podobnie z kolorkiem na pasemku, po prostu trudno o odpowiednie proporcje przy takiej ilości. Kolor wyszedł nieco ciemniejszy, ale ładny
__________________



Pisz, zrobię dla Ciebie dredloki!
...:::kizia:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 02:06   #9
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez ...:::kizia:::... Pokaż wiadomość
Ja miałam podobnie z kolorkiem na pasemku, po prostu trudno o odpowiednie proporcje przy takiej ilości. Kolor wyszedł nieco ciemniejszy, ale ładny
Dziękuję ślicznie za odpowiedź
Pozdrawiam cieplutko
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 19:34   #10
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Ja właśnie jestem po farbowaniu kolorem 8.43. Jest rewelacyjny! Dodam, że uzyskałam kolor identyczny z tym, który widniał na palecie (tuż przed farbowaniem ściągnęłam poprzedni, bardzo ciemny, czerwonawy blond z L`oreal Majirouge nr 6,64, moje włosy są zaś naturalnie "średnio" brązowe). Jestem bardzo zadowolona
Kolor ściągałam przy pomocy 75 ml wody 2,7% oraz saszetki do dekoloryzacji Matrix, która jest naprawdę świetna, zdecydowanie lepsza od Effasora
Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 09:40   #11
motylek1303
Raczkowanie
 
Avatar motylek1303
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z otchłani samotności...
Wiadomości: 158
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Dwa dni temu farbowałam odcieniem 1010ss. Jestem zadowolna, kolor nie wyszedł tak popielaty jak na palecie ale moje włosy przy wodzie 9% nigdy nie wyjdą jaśniejsze (sprawdzone). Poblask popielu jest. Farba ładnie pokryła odrosty kolor jest jednolity. Przy farbach sklepowych odrost był zawsze ciemniejszy a dodatkowo po 2 tygodniach robił się żółty i w zasadzie miałam 3 kolory na głowie: odrost, żółty poprzedni odrost i właściwy kolor na końcach. Dam znać za jakiś czas czy po tej farbie odrosty nie zmienią koloru. Ogólnie jestem zadowolona tylko mam wrażenie lekkiego wysuszenia. Będę się ratować maskami nawilżającymi.
__________________
Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta. Doskonale zastępuje miłość, wprowadza ciszę i daje nieśmiertelność.

Utrzymywanie wagi
Zapuszczanie włosów
Kocham i jestem kochana! (taki oto banał )


motylek1303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 13:34   #12
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Moje Drogie!
Ostatnio zamiast odcienia 8,43 użyłam 8,4. Jest jeszcze ciekawszy, mniej złocisty. Niesamowite, że nawet 2 miesiące od farbowania kolor jest tak samo intensywny, po prostu jest, czego nie mogłam powiedzieć po rudościach Garnier 100% color, który wypłukiwał się po 2 tygodniach i po Majirelu z L`Oreala, który utrzymał się przez tydzień Farba Alfaparf po prostu jaśnieje, nie tracąc koloru Moja mama używa odcienia 1120 z wodą 9%, jest brunetką. Kolor wychodzi taki piaskowy, nie jest żółty (jak po L`Orealu Majiblond w tym samym odcieniu). Polecam te farby, nie niszczą włosów! Kolory są ciekawe i soczyste i jeśli rudości utrzymują się przez 2 miesiące to czego można chcieć więcej Szczerze mówiąc na żadnym forum, gdzie dziewczyny rozmawiały o rudościach, nie spotkałam się z podobną opinią o jakiejkolwiek innej farbie Ważne jest tylko przy przemianie brunetki w rudzielca, by ściągnąć kolor, a nowy dobrać o ton jaśniejszy od oczekiwanego efektu. Nie bójcie się "ściągać" koloru, ja po swoich doświadczeniach stwierdzam, że jest to jedyne wyjście przy takiej przemianie.
Pozdrawiam serdecznie
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 17:01   #13
floetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witam pięknie

postanowiłam zafarbować włosy farbą profesjonalną. kupiłam farbę evolution 11.00 (60 ml) oraz wodę utlenioną 9% (85 ml). Moje pytanie jest takie: w jakich proporcjach powinnam to wszystko wymieszać? Mam włosy do ramion, dość grube, więc farbę powinnam chyba użyć całą (zawsze mi brakuje, ale ile dodać wody utlenionej? pozdrawiam i bardzo proszę o szybką odpowiedz.
floetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 10:37   #14
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Floetko!
Wszystkie informacje są zawarte w "instrukcji obsługi", która powinna być w opakowaniu. Nie wiem czy kupiłaś farbę z serii Platiunum, jeśli tak to powinnaś na farbę o pojemności 60 ml użyć 120 ml wody (proporcja 1:2). Jeśli natomiast kupiłaś farbę NIE z serii Platinum to proporcja powinna być następująca - 1:1,5 (cała farba, tj. 60 ml a do tego 90 ml wody). Ja farbuje moją mamę kolorem PP02. Ten odcień nawet u brunetki nie wychodzi żółty, pochodzi z serii Platinum (jest to jeden z czterech nowych odcieni). W razie czego pytaj, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam serdecznie
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 16:40   #15
floetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Dziękuję bardzo piaseczek!
Farba jest z serii Platinum, a moje pytania były stąd, że po prostu w sklepie sprzedano mi wodę utlenioną 85 ml i zupełnie nie wiedziałam czy mam dokupić drugą.
Z resztą nie wiem czy jej procentowość ( 9%) nie ma jakiegoś znaczenia. Słyszałam o wodzie 3% i 6%. Wiesz coś może na ten temat?
floetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 11:34   #16
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Nie ma za co
Wszystko zależy od tego jaki masz naturalny kolor włosów i jaki efekt chcesz uzyskać. Ja farbuję moją mamę wodą 9%, jest brunetką, ma też trochę "siwków". Jeśli chcesz jesteś blondynką i chcesz bardzo jasne to może być 9%, ale jeśli nie chcesz tak bardzo, bardzo jasnych to 6% w zupełności wystarczy. Jeśli natomiast jesteś brunetką to dla uzyskania takiego naturalnego dość jasnego blondu polecam9% Woda 3% rozjaśnia o 1 ton, 6 o dwa, a 9 o 3 tony, a w przypadku serii Platinum nawet o 5.
Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:51   #17
karola80
Przyczajenie
 
Avatar karola80
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 15
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witam,a moze wiecie dziewczyny czy jest sens malowac wlosy ta farba na moje???mam pomalowane na rudyteraz juz troche splukany,a chcialabym wrocic do jasnego blonduczy myslicie ze wezmie jakis najasniejszy blond tej farby?????pozdrawia m.
karola80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 12:54   #18
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Ernet, z tą brunetką chyba masz rację, mama teraz z tymi siwkami to ma chyba taki jasny brąz. Nie zmienia to jednak faktu, że od kilku lat ją farbuję i ma piękny piaskowy blond, żadnych pasemek nie miała robionych. Nie wiem czy jesteś fryzjerką? Podałaś wartości, które na ulotce podał Alfaparf. Ja podałam w przbliżeniu to jak rozjaśniają poszczególne wody na bazie mojego doświadczenia, od jakichś 6 lat farbuję się sama, używałam różnych wód, farb i kolorów. Wierz lub nie, ale woda 3% minimalnie podjaśniła moje dość ciemne włosy, z pewnością jest to kwestia indywidualna, ale jednak. Obecnie używam odcienia 8,4 w połączeniu z wodą 6% i moje ciemne włosy są rozjaśnione dość mocno (mój naturalny kolor to średni brąz), mam po prostu taki średni rudy blond. Myślę, że zdołałam się usprawiedliwić. Pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Karola 80, ja bym tego nie robiła sama w domu. Niedawno chciałam sobie moje rudki zamienić w średni chłodny blond, tzn. poziom ten sam, jaki mam, tylko żeby były chłodniejsze i nic kompletnie nie wyszło...użyłam 8,21. Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:25   #19
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Dziękuję za info Tak właśnie myślę, że jeśli zmiana na chłodniejszy odcień to tylko u fryzjera, wiem po tym małym eksperymencie z 8,21, że nie da rady "domowo". Słyszałam, że opalizujący refleks niweluje rudość, ale przecież 8, 21 to jasny opalizująco - popielaty blond...na razie dam sobie spokój z ochładzaniem odcienia. Ostatnio zrobiłam 8,45 i też fajnie wyszedł, jest taki mahoniowo rudy, więc rudzielcom polecam. I jeszcze pytanie do Ernet - czy orientujesz się jak wychodzą farby Kadus lub Artego It`s Color? Na forach pojawiają się bardzo różne opinie, może masz jakieś doświadczenie z tymi farbami? Chodzi mi głównie o to, jak zachowują się po nich włosy, bo moje po Alfaparfie są piękne, lśniące, ale trwa to krótko. Być może taka jest specyfika rudości, że dość szybko tracą blask?
Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 11:09   #20
wiedzmaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Pomocy wizażanki pliiiiiissssssss kupiłam farbe alfparf 8.3 a mam włosy jasne chcę ja przyciemnic i nie wiem czy dać do niej wode ? mam 6 % bo tak powiedziala mi babka w klspie ale jakos dziwnie zeby przyciemniajac włosy uzywać wody utlenionej .. pomozcie jesli ktos sie zna
pozdro
wiedzmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:25   #21
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Do wiedzmaa

O ile dobrze Cię rozumiem, chciałaś ufarbować włosy bez użycia wody utlenionej? Z tego, co wiem to niemożliwe, zawsze trzeba dać wodę, nawet jak farbujesz ton w ton...Nie wiem, jaki jest Twój kolor, więc trudno cokolwiek powiedzieć...Jeśli masz coś takiego, jak w tym linku: http://elgon.pl/images/farby_do_wlosow/Kolory_Naturalne/bardzo_jasny_blond_max.jp g to woda 6% zdecydowanie przyciemni Ci włosy. Gdyby efekt był mało zadowalający, zawsze potem możesz jeszcze przyciemnić włosy. Jeśli natomiast wyjdą za ciemne, to będzie szansa, że się wypłuczą i potem je podjaśnisz. Gdybyś od razu użyła wody słabszej (tj. 3% lub słabszej), będzie Ci trudniej wrócić do jasnych, gdyby okazały się za ciemne. Tyle mogę powiedzieć, bo kompletnie nie wiem, jaki masz kolor i jaki chcesz uzyskać...

Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 14:11   #22
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Jezeli przyciemniasz to 3% woda a nie 6%.
Ja jestem zachwycona ta farba, lepsza 100razy od Majirela! Farbowalam juz 2 razy i wlosy sa miekkie, blyszczace, kolory wychodza jak na probniku!
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 12:01   #23
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Wszystko zależy od tego jaki jest kolor wyjściowy i jaki ma być efekt, farba na poziomie 8 z pewnością przyciemni bardzo jasny blond już z wodą 6%. W ten sposób przyciemniałam włosy mojej siostrze, która miała bardzo jasny blond, a chciała mieć średni, no ale jeżeli chcemy zrobić sobie coś ciemniejszego to raczej 3%...tylko, żeby potem nie żałować i nie rozjaśniać, bo to zawsze bardziej niszczy, stąd moja wcześniejsza uwaga.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Ja też uważam, że L`Oreal jest bez porównania gorszy. Ja kiedyś użyłam jakiegoś Majirouge (chyba 6,64 z wodą 9%), wyszedł zupełnie inny niż na próbniku, a po tygodniu zrobił się jak nie powiem co po buraczkach...miałam już jasno rude włosy a przez tę farbę zrobiły się ciemno - brązowo - czerwonkawe...SZOK po prostu! Moja mama za to, miała robiony jakiś opalizujące bardzo jasny blond, który po tygodniu żółkł, teraz farbuję ją takim samym odcieniem z tym, że z Alfaparfu i nic nie żółknie, a jak już pisałam wcześniej, mama ma naturalnie ciemne włosy...Evolution of the color jest naprawdę świetny. Tym dziewczynom, podjaśniają włosy polecam odżywkę Alfaparf Nutri Seduction do włosów suchych lub do bardzo suchych bez spłukiwania. Jest DOSKONAŁA! Długo używałam przy farbowaniu wody 9% i siłą rzeczy wysuszyłam włosy, teraz stosuję 6% i tę odżywkę, stan włosów bardzo się poprawił.
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 12:46   #24
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Wlasnie z tymi kolorami sie zgadza. Fryzjerka mi malowala poziomem 5 naturalem zmieszanym z 5 zlotym. Mi sie zamarzyl bardzo ciemny braz, kupilam poziom 4 natural i wyszedl taki jak na probniku a liczylam ze wyjdzie ciemniejszy, prawie czarny
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 11:13   #25
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Podbijam
Własnie kupiłam farbkę Evolution of the color nr. 6,1 i zastanawiam się jaki będzie efekt. Pani w sklepie fryzjerskim powiedziała,że powinna zakryć delikatne rude refleksy pozyjemy, zobaczymy
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 13:02   #26
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Czesc, ja tez poszukuje fajnej intensywnej rudosci bez odcienia czerwieni, na raziem farbowalam majirel - porażka - smród i kolor płowieje po 2 myciach, obecnie bylam u fryzjera i ufarbowano mi Artego 7.40 - i nawet jestem zadowolona (koncowki trohe plowieja). Szukam idealnej koloryzacj czyli długotrwały kolor miedziany, delikatnosc farby i brak smrodka amoniaku.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 12:58   #27
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hej! W zależności od tego, jaki jest Twój kolor wyjściowy - szukaj w odcieniach, które mają końcówkę ,4. Ja używałam 8,4 w połączeniu z wodą 9, a później - 6 %, byłam bardzo zadowolona. Mam włosy ciemny brąz (naturalne), nie będę przynudzać o ściąganiu koloru z ciemnego, bo Ty masz już rude, więc nie musisz nic kombinować, tylko dobrać odcień...Powodzenia Aha teraz używam 8,45, bo chciałam, żeby były bardziej w cynamon i też polecam, dodam jednak, że 8,45 jest ciut ciemniejszy niż 8,4, jakby minimalnie przytłumiony i taki rudy - delikatnie cynamonowy. Nie używam wody Alfaparf - droga, kupiłam litr wody Scandic Line za 9 zł, dla porównania - tyle kosztuje 100 ml wody utlenionej Alfaparf...kolor się trzyma lepiej i włosy są o wiele milsze i bardziej lśniące niż przy wodzie L`Oreal, której używałam do tej pory...
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 09:17   #28
maya37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witam,
farbował ktoś może wlosy: alfaparf evo.: 8.21-Jasny popielaty blond Irise? Irise to znaczy, że z dodatkiem fioletu? Kurcze widziałam paletę w necie i jakis ciemny ten kolor jak na "jasny blond"...widziałyscie może go "na żywo"? Czy ten fiolet mocno przebija?
Teraz mam sprana farbę z delikatnymi żółtymi refleksami, mam nadzieję ze ten fiolet je wychłodzi i nie spowoduje zieleni na włosach.
maya37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 11:28   #29
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hey, dziękuję za odpowiedź, wydaje mi się że woda też ma duży wpływ na całokształt farbowania, kupiłam cały litr wody Subriny (ok 19 zł) i musze przyznac ze jest cos nie tak. Ciekawa jestem czy ktoś jest też tego zdania że ta woda jest nie za dobra? Z tego co piszesz to chyba spróbuję właśnie ten kolorek 8.4 - i chyba z wodą 6% bo nie chcę nadmiernie niszczyc włosów, są suche , kręcone i dość cienkie, ale nie chciała bym żeby wyszły za ciemne, więc może 9% (ach sama nie wiem). Czy amoniak jest mało wyczuwalny w alfapar? Słyszałam też od bardzo dobrego fryzjera że jeśli używa się całej gamy kosmetyków:farmy , szampony, odżywki to kolor się mniej spłukuje. Farba Alfaparfu, jest dostępna w wiekszosci sklepów fryzjerskich na terenie Warszawy, nie trzeba zamawiac przez internet. Czy tobie też tak szybko kolor się spłukuje szczególnie na końcach? Do tej pory używałam:Loreal Majirel, Londa prof, Wella profesjonal,Artego (najlepsza),Pozdrawiam
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 08:18   #30
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześc, poniżej link do palety na alegro:
http://www.allegro.pl/item967868375_...ow_woda_6.html
Na palecie wygląda ciemno, ale 8.21 to jeden z jeśniejszych kolorów.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-18 18:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.