Trądzik różowaty, posterydowy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-14, 20:44   #1
Violetta81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Exclamation

Trądzik różowaty, posterydowy...


Witam, jestem tu nowa i mam nadzieje, że pomożecie odpowiedzieć mi na kilka pytań - i m.in.pocieszycie

2 lata temu zdiagnozowano u mnie trądzik po-sterydowy, różowaty, wynik stosowania laticortu. Brałam dosyc długo tetracyklinę, do smarowania miałam coś robionego, przez tydzień wygladałam fatalnie, nic tylko zamknąć się w komórce i nie wychodzić.
Potem było juz coraz lepiej, buzia wróciła do normy i wyglądałam idealnie. Aż do zeszłego tygodnia. Zaczęło się jakby wszystko od nowa, wyskoczylo mi na twarzy parę czerwonych plamek, krostek, z dnia na dzień było coraz gorzej, wczoraj dostałam się cudem do mojej pani dermatolog. Stwierdziła, że niestety pod wpływem słońca, i zapewne innych czynników wszytsko wróciło - załamałam się. Myślałam, że przepisze i taka samą kurację jak 2 late temu, liczyłam m.in na tetracyklinę, ale ona stwierdziła, że jak na razie jestem na granicy stosowania antybiotykiem i trzeba spróbowac powalczyć bez niego.
Prezpisała mi amertil 1x1 i smarowanie buzi 2x dziennie rozex. O kremie z filtrem zawsze pamiętam - używam z avene +50.
Miałam nadzieje, że juz dzis będzie lepiej, a tu ....!!!!!!!!!!
Wyszło mi tego g...na chyba więcej, swędzi itp.
Dermatolog powiedziała, że będzie lepiej, tylko kiedy ???????????
Jak to było u was ?????
W poniedziałek wracam do pracy rozexem smaruje się na razie 2gi dzień, będzie liej do poniedziałku ??? Ja już boje sie spojrzec w lustro!!!!!!!!

Słyszałam żeby kupić sobie witaminę pp i b2, ale czy to bez recepty ????
Twarz myję od zawsze cethapilem
Czekam na rady plisssss
Violetta81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 23:18   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

Cytat:
Napisane przez Violetta81 Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu nowa i mam nadzieje, że pomożecie odpowiedzieć mi na kilka pytań - i m.in.pocieszycie

2 lata temu zdiagnozowano u mnie trądzik po-sterydowy, różowaty, wynik stosowania laticortu. Brałam dosyc długo tetracyklinę, do smarowania miałam coś robionego, przez tydzień wygladałam fatalnie, nic tylko zamknąć się w komórce i nie wychodzić.
Potem było juz coraz lepiej, buzia wróciła do normy i wyglądałam idealnie. Aż do zeszłego tygodnia. Zaczęło się jakby wszystko od nowa, wyskoczylo mi na twarzy parę czerwonych plamek, krostek, z dnia na dzień było coraz gorzej, wczoraj dostałam się cudem do mojej pani dermatolog. Stwierdziła, że niestety pod wpływem słońca, i zapewne innych czynników wszytsko wróciło - załamałam się. Myślałam, że przepisze i taka samą kurację jak 2 late temu, liczyłam m.in na tetracyklinę, ale ona stwierdziła, że jak na razie jestem na granicy stosowania antybiotykiem i trzeba spróbowac powalczyć bez niego.
Prezpisała mi amertil 1x1 i smarowanie buzi 2x dziennie rozex. O kremie z filtrem zawsze pamiętam - używam z avene +50.
Miałam nadzieje, że juz dzis będzie lepiej, a tu ....!!!!!!!!!!
Wyszło mi tego g...na chyba więcej, swędzi itp.
Dermatolog powiedziała, że będzie lepiej, tylko kiedy ???????????
Jak to było u was ?????
W poniedziałek wracam do pracy rozexem smaruje się na razie 2gi dzień, będzie liej do poniedziałku ??? Ja już boje sie spojrzec w lustro!!!!!!!!

Słyszałam żeby kupić sobie witaminę pp i b2, ale czy to bez recepty ????
Twarz myję od zawsze cethapilem
Czekam na rady plisssss
Trądzik posterydowy i trądzik różowaty to są dwie zupełnie różne rzeczy No chyba, że przypadkiem masz oba.
Jeżeli nie - to radzę zmienić dermatologa.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:24   #3
Violetta81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

Posterydowy był 2 lata lemu, teraz to juz podobno rózowoty, dzis wyglądam masakrycznie chyba skapituluje.W poniedziałek ide do pracy i muszę jakoś wyglądać...dziś na peno nie wyjde z domu. 28 Lipca mam kolejną wizytę i chyba użyje laticortu a od 28 podejme kolejna walkę jak mi przepisze tatracyklinę....nie daję rady
Violetta81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:40   #4
iwcia 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

Laticort jest sterydem i nie powinnaś go używać w cale szczególnie na twarz!Nie rób tego!Jak długo bierzesz tetracyklinę?Ja brałam ją (razem z metronidazolem-wewnętrznie)przez okres 9 miesięcy,ale można ją brac do roku.Zaczyna się od największej dawki i stopniowo zmniejsza.
iwcia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 10:29   #5
Violetta81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

No własnie teraz mi nie przepisała tetracykliny. 2 lata temu brałam 3 miesiące, cierpiałam 2 tygodnie a potem buźke miałam idealna przez 2 lata !!!!!!!!!!!!!!

Teraz dostałam tylko amertil i rozex, dlatego cos czuje, ze lepiej nie będzie , poczekam jeszcze 2-3 doby jak będzie gorzej to sie poddaje. Zawalcze jak dostane tetracyklinę, mam nadzieję, że na następnej wizycie za 2 tygodnie mi ja przepisze...
Violetta81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 14:06   #6
Kasiula_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
GG do Kasiula_1986
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

Chciałabym odnowić wątek, czy ktoś tu jeszcze wchodzi?
Kasiula_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 18:11   #7
iwcia 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

Violetto81
Ja już skończyłam terapię tetracykliną i metronidazolem 9konkretnie to na początku 2010r.). Skóra jest ok,jeśli można tak powiedzieć. Od tamtego czasu mam tylko rumień,bledszy lub mocniejszy,ale nie przemienia się w II stadium choroby.Obecnie mam metronidazol w kremie.Do smarowania już stosuję bloker i jakis krem nawilżający (znów testuję).
Do Kasiuli_1986
Powiedz o co chodzi?Jeśli chcesz to napisz do mnie na gg:25434464.
iwcia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 13:58   #8
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

jestescie?
walczymy z tym tradzikiem rozowatym od paru miesiecy
dermatolog przepisal antybiotyk TETRALYSAL na dwa tyg raz dziennie
i emulsje na skore ROZEX z metronidazolem w skladzie
1,5 tygodnia kuracji i poprawy nie widze...twarz jak kalafior

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

pozdrawiam serdecznie
kazda rada mile widziana...
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 08:44   #9
iwcia 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

Ja też miałam tetralysal, tylko że kuracja miała wynieść 6 miesięcy. Odstawiłam go po 3 miesiącach,gdyż gwałtownie pogorszyła mi się skóra. Dostałam wtedy metronidazol w tabletkach i skierowanie na oddział dermatologiczny.Co do rozexu to musisz się obserwować,mnie on podrażniał. Dużo lepiej tolerowałam metronidazol,no i cenowo jest tańszy niż rozex. Do tego musisz stosować kremy na słonce(najlepiej blokery,tzn takie które mają SPF 50+).Powodzenia,właściwe leczenie i będzie dobrze. Kiedy masz wizytę kontrolną?
iwcia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 16:49   #10
moni_czkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik różowaty, posterydowy...

http://www.ankietka.pl/ankieta/21484...ologiczny.html
moni_czkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-22 16:49:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.