Jak schudnąć (albo chociaż nie przytyć) podczas karmienia piersią BEZ GŁODU? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-24, 07:44   #1
Wiktoriaxxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 27

Jak schudnąć (albo chociaż nie przytyć) podczas karmienia piersią BEZ GŁODU?


Zastanawiam się czy jest na to jakiś sposób.Bo troskę mi sie przytyło w ciązy, teraz 18 kilo, ale moze dobiję nawet do 25.Jem zdrowo, zero słodyczy, białego pieczywa, ziemniaków, ryżu, masła,smażenia.Tylko mieso gotowane albo pieczone, surówki z małą ilością oliwy, jogurty, twaróg, warzywa, razowe pieczywo, kasza, owoce, jajka.Mam tylko taki jeden problem.Nie chcę, nie lubię, nie cierpię być głodna.Łapię wtedy strasznego doła i zero ochoty do życia.Dlatego jem 2500-3000 kcal.I nie jest to jakiś obżeranie się, naprawdę jem tylko tyle, żeby zaspokoić głód.
Boję się, że po ciąży przy kp dalej będę tyła, bo już naprawdę nie jestem w stanie mniej jeść.Czy jest jakiś sposób by tego uniknąć aby nie głodować i nie zaszkodzić dzidziusiowi?

Nie wyobrażam sobie wymagającej opieki nad maluchem z uporczywym głodem.Dla mnie dobrym sposobem byłoby całkowite wyeliminowanie węglowodanów, ale czy to dziecku nie zaszkodzi?

Przykładowy jadłospis
Śniadanie: 4 kromki razowego chleba z twarogiem, 4 gotowane jajka, 2 pomidory średniej wielkości
II śniadanie: jogurt naturalny (250 ml) z otrębami, 4 brzoskwinie, 2 jabłka
Obiad: pierś kurczaka(taka podwójna) pieczona w folii, ale trochę zapeklowana oliwą wcześniej, średniej wielkości brokuł, woreczek kaszy jęczmiennej, surówka z ok 1/4 główki kapusty (w tym też trochę oliwy).
Podwieczorek:Kasza manna (ok 6 łyżek) na mleku (szklanka), z truskawkami (ok pół kilo).
Kolacja:5 kromek razowego pieczywa z twarogiem,szynką, ogórkiem, rzodkiewką.

Między posiłkami: 2 banany, pół kilo truskawek, ok 3 surowe marchewki, 4-5 brzoskwiń.

Wiem, że może wydawać się to dużo, ale jak próbuję trochę mniej to cierpię głód.

Edytowane przez Wiktoriaxxx
Czas edycji: 2013-07-24 o 07:48
Wiktoriaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 06:38   #2
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Jak schudnąć (albo chociaż nie przytyć) podczas karmienia piersią BEZ GŁODU?

Niestety nie ma sposobu.Podczas karmienia można stosować tylko diety głodowe z niewielką obnizką kalorii.
Możesz spróbować z dietą niełączenia i ruch, powinno to zastopować wagę.Z węglowodanow nie rezygnuj, są potrzebne dziecku
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 14:57   #3
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jak schudnąć (albo chociaż nie przytyć) podczas karmienia piersią BEZ GŁODU?

Kurcze. Starsznie dużo tych owoców. Może udałoby Ci się zastąpić część z nich warzywami? Warzywa praktycznie możesz wpychać w siebie ile wlezie? Kasza manna też niezbyt. Nie wydaje mi się być musiała całkiem wyeliminować węgle (a nawet wątpię by było to rozsądne w tej sytuacji), ale możesz ogranicz ilość prostych węgli.
Jak myślisz? Wiem, że warzywa może nie są takie smaczne jak owoce, ale jak zrobisz sobie jakąś sałatkę ze świeżych warzyw, z oliwą, jakimiś orzechami/nasionami, ew. nawet z dodatkiem ryżu do tego, to może się całkiem smacznie okazać? Hmm? Miałabyś przygotowaną większą ilość, więc w chwilach głodu jak znalazł zamiast owoców.....
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 14:57   #4
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jak schudnąć (albo chociaż nie przytyć) podczas karmienia piersią BEZ GŁODU?

Kurcze. Starsznie dużo tych owoców. Może udałoby Ci się zastąpić część z nich warzywami? Warzywa praktycznie możesz wpychać w siebie ile wlezie? Kasza manna też niezbyt. Nie wydaje mi się być musiała całkiem wyeliminować węgle (a nawet wątpię by było to rozsądne w tej sytuacji), ale możesz ogranicz ilość prostych węgli.
Jak myślisz? Wiem, że warzywa może nie są takie smaczne jak owoce, ale jak zrobisz sobie jakąś sałatkę ze świeżych warzyw, z oliwą, jakimiś orzechami/nasionami, ew. nawet z dodatkiem ryżu do tego, to może się całkiem smacznie okazać? Hmm? Miałabyś przygotowaną większą ilość, więc w chwilach głodu jak znalazł zamiast owoców.....
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 07:41   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak schudnąć (albo chociaż nie przytyć) podczas karmienia piersią BEZ GŁODU?

Cytat:
Napisane przez Wiktoriaxxx Pokaż wiadomość

Wiem, że może wydawać się to dużo, ale jak próbuję trochę mniej to cierpię głód.

To nie jest kwestia "wydawania się dużo" tylko to jest dużo .
Najwyraźniej rozepchałaś sobie żołądek.
jedz to co jesz bo jest OK , ale zmniejsz porcje.
Na początek trochę, potem jeszcze trochę, małymi kroczkami.
Tu jedno jajko mniej, tam połowa porcji owoców, zamiast podwójnej piersi kurczaka- na początek półtora, za jakiś czas jedną.
Jedz zawsze o tych samych porach.

(BTW - duża podwójna pierś z kury, to jest obiad dla mojej 4 osobowej rodziny. A mąż potrafi na 1 treningu przepalić 1500- 2500 kalorii!! Ja biegam 3-4 razy w tygodniu, jeden bieg to około 600-800 kalorii, długie wybieganie- z 1500 kalorii, do tego 2 wczesne nastolatki w domu)


A jak to nie pomoże , to sprawdź czy wszystko OK z hormonami, może to uczucie głodu nie ma nic wspólnego z ilością jedzenia a jest to objaw jakiejś nierównowagi, choroby?.
A skoro tyjesz, to znaczy że jesz ponad zapotrzebowanie i jest to obiektywnie za dużo dla Ciebie, a nie "może się wydawać że to dużo"

(choć osobiście uważam ze lepiej jeść więcej węglowodanów niż białka, ale to moja opinia)
Ja np. czuję się głodna, jeśli w moim menu, nie ma odpowiednio dużej porcji węglowodanów : płatków, kasz, ryżu, pieczywa, ziemniaków, owoców, warzyw.
Ssie mnie wtedy okrutnie, nawet jeśli jestem ożarta jak bąk.

Po śniadaniu z jajek i chleba jestem, nie tyle głodna za jakąś godzinę -dwie, co mnie...sssie na słodkie.
A jak wkotłuję rano michę owsianki z owocami i orzechami- to mam święty spokój z głodem i zachciankami od 7 do 11 tej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 07:48   #6
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Jak schudnąć (albo chociaż nie przytyć) podczas karmienia piersią BEZ GŁODU?

niezbyt często to pisze ale dużo jesz! faktycznie rozsądnie ale to jest dość dużo! skoro przekraczasz swoje zapotrzebowanie (karmienie to ok 500kcal więcej do normalnego zapotrzebowanie) to niestety nie schudniesz, tym bardziej bez ruchu
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 23:55   #7
Anseis
Raczkowanie
 
Avatar Anseis
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
GG do Anseis
Dot.: Jak schudnąć (albo chociaż nie przytyć) podczas karmienia piersią BEZ GŁODU?

Temat przerabiałam i tu kilka słów skrobnęłam http://zyj-kochaj-tworz.blogspot.com...c-piersia.html
__________________
Blog o pasji. Wnętrza, Dzieci, Dietetyka.
zyj-kochaj-tworz.blogspot.com
Anseis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 00:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.