studiowac italianistykę/iberystykę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-25, 17:18   #1
candy1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 128

studiowac italianistykę/iberystykę


hej
w kwietniu matura i czas najwyższy wybrać sobie kierunek studiów
marzy mi się italianistyka lub iberystyka, na pewno wybieram się na studia do warszawy i teraz takie pytanie do was, nigdy się tych języków nie uczyłam, wiem, że pierwszy rok byłby od totalnych podstaw jednak boję sie trochę, że nawet jeśli się dostanę to nie dam rady tak szybko wszystkiego opanować a na studiach uda się przetrwać tylko tym którzy mieli już kontakt z tym językiem. Chciałam posłuchać opinii osób, które studiują te kierunki a już najbardziej zalezy mi na opinii osób będących w podobnej sytuacji do mojej. Znacie też może jakieś dobre uczelnie w Wawie na których te kierunki sa oprócz UW i SWPS-u?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=367759 targowisko-książki
candy1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 17:53   #2
Idusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 40
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

co prawda nie studiuje żadnego z kierunków, o które pytasz, ale studiuję na UW i znam ludzi z filologii i powiem Ci szczerze, że to raczej kiepski pomysł...
bo na filologię nie idzie się po to, aby nauczyć się języka- tam idzie się już ze ZNAJOMOŚCIĄ języka, która jest następnie pogłębiana w różnych aspektach...
poza tym, np. na italianistyce na UW, od drugiego roku wszystkie przedmioty są już prowadzone w języku włoskim

no i kwestia podstawowa- żeby dostać się na takie studia musisz mieć zdaną maturę z języka...
Idusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 18:07   #3
candy1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 128
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

ale wystarcza zdać angielski, bo włoski jest totalnie od podstaw
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=367759 targowisko-książki
candy1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 18:51   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Cytat:
Napisane przez candy1991 Pokaż wiadomość
hej
w kwietniu matura i czas najwyższy wybrać sobie kierunek studiów
marzy mi się italianistyka lub iberystyka, na pewno wybieram się na studia do warszawy i teraz takie pytanie do was, nigdy się tych języków nie uczyłam, wiem, że pierwszy rok byłby od totalnych podstaw jednak boję sie trochę, że nawet jeśli się dostanę to nie dam rady tak szybko wszystkiego opanować a na studiach uda się przetrwać tylko tym którzy mieli już kontakt z tym językiem. Chciałam posłuchać opinii osób, które studiują te kierunki a już najbardziej zalezy mi na opinii osób będących w podobnej sytuacji do mojej. Znacie też może jakieś dobre uczelnie w Wawie na których te kierunki sa oprócz UW i SWPS-u?
Studiuję iberystykę na UW. To nie jest tak, że odpadają wszyscy, którzy nie mieli kontaktu z językiem. W takiej sytuacji musiałaby odpadać większość roku Po prostu trzeba się przykładać do hiszpańskiego, nie opuszczać za bardzo zajęć, odrabiać zadawane prace i się po prostu uczyć.
Nie ma w Warszawie innych uczelni na których można się uczyć iberystyki niż UW i SWPS.

Cytat:
Napisane przez Idusia Pokaż wiadomość
co prawda nie studiuje żadnego z kierunków, o które pytasz, ale studiuję na UW i znam ludzi z filologii i powiem Ci szczerze, że to raczej kiepski pomysł...
bo na filologię nie idzie się po to, aby nauczyć się języka- tam idzie się już ze ZNAJOMOŚCIĄ języka, która jest następnie pogłębiana w różnych aspektach...
poza tym, np. na italianistyce na UW, od drugiego roku wszystkie przedmioty są już prowadzone w języku włoskim
To nieprawda, na iberystyce i na italianistyce jakieś 90% studentów zaczyna naukę od zera na pierwszym roku.

Jesteś pewna, że po zmianach programu studiów nadal tak jest?
Na iberystyce na 2 roku nadal spora część przedmiotów jest prowadzona po polsku, część po hiszpańsku ale nikt nie wymaga od studentów perfekcji w języku - wystarczy, że umieją przekazać jakąś myśl na zajęciach i tyle
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 21:14   #5
candy1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 128
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

tak tylko zapytam jakie miałaś wyniki na maturze?
bo jestem ciekawa jak mniej więcej trzeba zdać żeby się na UW dostać na iberystykę
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=367759 targowisko-książki
candy1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 21:28   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Nie masz się co kierować moimi wynikami, bo ja zdawałam na innych zasadach, kiedy brali tylko język obcy i test predyspozycji językowych organizowany przez UW
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 10:42   #7
candy1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 128
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

a może ktoś ma taką wiedze? jakie mniej więcej wyniki na maturze trzeba uzyskać? a co do italianistyki to oprócz UW w Warszawie gdzie można studiować?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=367759 targowisko-książki
candy1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-26, 17:29   #8
candy1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 128
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

up
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=367759 targowisko-książki
candy1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:11   #9
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

wiecie może jakie były mnie więcej progi zaliczeniowe na dzienne i wieczorowe studia na uw?
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:22   #10
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

24 kwietnia (w tę sobotę) jest organizowany na UW Dzień Otwarty. Polecam wszystkim zainteresowanym - każdy instytut będzie miał swoje stoisko - tam odpowiedzą na każde pytanie.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:38   #11
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

kurcze ja nie mam szansy tam byc
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 20:26   #12
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

a wie ktoś może coś o rozmowie wstępnej na UW, słyszałam, że odbywa się taka dla kandydatów na iberystykę?
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 23:06   #13
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Cytat:
Napisane przez ilijana Pokaż wiadomość
a wie ktoś może coś o rozmowie wstępnej na UW, słyszałam, że odbywa się taka dla kandydatów na iberystykę?
Źle słyszałaś. Nie ma rozmowy - wejdź na www.irk.uw.edu.pl i tam w katalog > kierunki. Będzie wszystko o zasadach kwalifikacji.


Do Autorki wątku - nie uczyłaś się tych języków, jak dla mnie to trochę dziwne, bo jednak nie po to się idzie na takie studia, ale skoro mówicie, że to się często zdarza to ok. Tylko ciekawa jestem na jakiej podstawie wiesz, że chcesz iść na takie studia? Masz jakiś kontakt z tamtą kulturą, żeby wiedzieć, że Ci to odpowiada? Bo znam osoby, które przez chwilową fanaberię poszły na japonistykę (bo w końcu takie ciekawe studia) i potem rezygnowały. Jednak trzeba się tym pasjonować (a przynajmniej interesować), żeby wytrwać i studiować z przyjemnością.

Pozdrawiam.
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 08:19   #14
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

ja np. nie uczyłam się nigdy tego języka i nie jestem pasjonatką (na razie) ale uważam, że ukończenie tych studiów to dobra inwestycja na przyszłość, tłumacze i ludzie z dobrą znajomością języków są przecież bardzo potrzebni więc nie rozumiem skreślania na starcie tych którzy nie mieli do tej pory szansy na naukę a teraz chcą ten język poznawać
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 01:14   #15
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Też tak myślę, ale ta chęć powinna być moim zdaniem czymś poparta... Żeby się nie okazało, że to był tylko głupi wymysł i chęć studiowania czegoś "interesującego", a za rok trzeba kierunek zmieniać

Ja kiedyś np. chciałam się uczyć języka niderlandzkiego, póki za bardzo nie miałam z nim kontaktu (no prawdę mówiąc to wcale nie miałam), ale jak tylko miałam okazję poznać podstawy i posłuchać trochę gadających Holendrów, to stwierdziłam, że to nie moja bajka...
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 07:10   #16
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

no to prawda jakieś osłuchanie z językiem zanim się podejmie decyzję o jego studiowaniu trzeba posiadać, ale co do hiszpańskiego to chyba większość osób takowe posiada, chociażby z telenowel którymi kiedyś byliśmy bombardowani
__________________
Nie rezygnuj z czegoś co wymaga czasu, on i tak upłynie...
Dieta start 01.07.10r.
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 23:34   #17
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

a jeszcze takie pytanko, nie wiecie ile kosztuje wieczorowa iberystyka na uw i jakie mniej więcej były progi punktowe na dzienne i wieczorowe?
__________________
Nie rezygnuj z czegoś co wymaga czasu, on i tak upłynie...
Dieta start 01.07.10r.
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:40   #18
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Wiadomo, że wyników matury jeszcze nie ma, jednak mniej więcej wiem jakie te wyniki będę. Myślicie, że uda mi się dostać na italinistykę na UW jeśli:
po uwagę biorą w tym roku 55% angielski + 40% polski +5% matma=100%
a moje wyniki z matury będą mniej więcej takie: 96% ang, 60% polski i 80% matematyka czyli to by było w ogólnym rozrachunku około 81 punktów na 100 możliwych.
Wiecie może jakie były progi w tamtym roku?
__________________
Nie rezygnuj z czegoś co wymaga czasu, on i tak upłynie...
Dieta start 01.07.10r.
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 22:19   #19
kujon001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 130
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

witam!
ja sie wybieram na italianistyke na swps zaocznie i jestem ciekawa czy ktos jeszcze sie tam wybiera?
kierunek ten ma ruszyc od pazdziernika jezeli nazbieraja sie chetni, wie jak ktos składa tam papiery to niech pisze.
pozdrawiam
kujon001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 10:56   #20
analice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Nie macie co patrzeć na wyniki z tamtego roku, bo wtedy nie liczyli matmy i mieliśmy brane pod uwagę tylko polski i język obcy... mam wrażenie że w tym roku będzie bardzo ciężko dostać się na uw, bo z tym ich przelicznikiem będzie się liczył każdy procent - sama studiuję tam iberystykę, ale przy obecnym przeliczniku chyba bym się nie dostała. Wiem, że na umcs w Lublinie nie liczą matmy i przelicznik jest chyba taki sam jak w tamtym roku, a więc jeśli macie po ok. 70% z rozszerzonej to powinniście się dostać się w pierwszej turze ;D
analice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:51   #21
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Hej, ja też chcę studiować iberystykę, ale pasjonatką jestem. Podstawy hiszpańskiego mam, uczyłam się 3 miesiące z nativem, ale grupę mi rozwiązali, a od wakacji zaczynam sama ot tak, żeby mieć lepszy start.
Lexie, czy mogłabyś opowiedzieć coś o tych studiach? Czy zajęcia są ciekawe, jacy są wykładowcy, itp.? Zapoznałam się z programem oczywiście, ale nie znam nikogo, kto by tam studiował a suche nazwy to tak jakoś..
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 01:40   #22
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

myślicie ze z 86 punktami na 100 uda mi sie dostać na italianistyke na UW?
__________________
Nie rezygnuj z czegoś co wymaga czasu, on i tak upłynie...
Dieta start 01.07.10r.
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 00:58   #23
sunkissed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 345
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Hey!

Chciałabym dostać się na iberystykę na UAM w Poznaniu. Czy wystarczy gdy zdam matmę w podstawie i język polski oraz angielski w rozszerzeniu?

P.S. Czy muszę zdawać j. angielski zarówno część ustną i pisemną w rozszerzeniu czy wystarczy tylko ustna?

Może polecicie mi jakieś dobre książki czy repetytoria do samodzielnej nauki przygotowujące do rozszerzenia z angielskiego?

Dzięki
sunkissed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 01:39   #24
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Cytat:
Napisane przez ilijana Pokaż wiadomość
myślicie ze z 86 punktami na 100 uda mi sie dostać na italianistyke na UW?
Masz dużą szansę, ale nie masz pewności. W 2008 roku ostateczny próg wynosił 78%, ALE teraz są inne przeliczniki, więc na pewno będzie trochę inaczej - osobiście obstawiam, że próg będzie wyższy. W każdym razie z twoim wynikiem masz 8% zapasu w stosunku do tamtego progu, więc może nie w I turze, ale raczej się dostaniesz.
Cytat:
Napisane przez sunkissed Pokaż wiadomość
Hey!

Chciałabym dostać się na iberystykę na UAM w Poznaniu. Czy wystarczy gdy zdam matmę w podstawie i język polski oraz angielski w rozszerzeniu?

P.S. Czy muszę zdawać j. angielski zarówno część ustną i pisemną w rozszerzeniu czy wystarczy tylko ustna?

Może polecicie mi jakieś dobre książki czy repetytoria do samodzielnej nauki przygotowujące do rozszerzenia z angielskiego?

Dzięki
To absolutnie nie miejsce na takie pytania. Każda uczelnia ma swoją stronę, na której są zasady rekrutacji - tam szukaj takich informacji. Jako studentka będziesz musiała wykazywać się samodzielnością i umiejętnością szukania informacji - proponuję już teraz zacząć to ćwiczyć.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 08:36   #25
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
Hej, ja też chcę studiować iberystykę, ale pasjonatką jestem. Podstawy hiszpańskiego mam, uczyłam się 3 miesiące z nativem, ale grupę mi rozwiązali, a od wakacji zaczynam sama ot tak, żeby mieć lepszy start.
Lexie, czy mogłabyś opowiedzieć coś o tych studiach? Czy zajęcia są ciekawe, jacy są wykładowcy, itp.? Zapoznałam się z programem oczywiście, ale nie znam nikogo, kto by tam studiował a suche nazwy to tak jakoś..
powtarzam
tak oblegany kierunek, a żadna wizażanka nie studiuje?
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 18:35   #26
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
powtarzam
tak oblegany kierunek, a żadna wizażanka nie studiuje?
Masz na myśli iber na UW? To polecam poczytać grono - tam jest o wiele więcej informacji, no i aktywnie udzielają się obecni studenci. Też się w tym roku wybieram na iber i z mojego wywiadu wynika, że to bardziej kulturozanwstwo niż filologia (bo w zasadzie to jest kulturoznawstwo), więc oprócz języka spodziewaj się duuużu zajęć z kultury, literatury itd. półwyspu Iberyjskiego. A poza tym to słyszałam, że tam dość lightowo jest... chyba jak na każdym kierunku humanistycznym na UW
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 11:20   #27
Olalala27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: studiowac italianistykę/iberystykę

Dziewczyny czy wiecie może gdzie można studiować iberystykę poza Warszawą? Mam na myśli okolice Krakowa-Katowic, ewentualnie Wrocław. I jaka waszym zdaniem jest różnica miedzy iberystyką a filologią hiszpańską? Pozdrawiam
Olalala27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-17 12:20:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.