Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów. - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2010-09-04, 00:22   #1351
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 145
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Przychodzê tu z pro¶b± o rade.
Od jakiego¶ roku farbujê w³osy na rudo (najpierw by³o Mango Loreal teraz p³omienna iskra Joanny). Koñcówki maj± jeszcze resztki henny,(niestety miejscami farba 'nie ³apie" w zwi±zku z tym)któr± farbowa³am namiêtnie jaki¶ rok. Pó¼niej by³ rok przerwy i zaczê³am romans z Mango i Iskr± Kolor wychodzi mi ³adny, taki o jaki mi chodzi. No, mo¿e móg³by byæ trochê bardziej pomarañczowy.
Moim problemem jest to, ¿e moje w³osy s± w kiepskim stanie, kolor siê wyp³ukuje strasznie szybko(ale to akurat z tymi farbami normalne) a w³osy mam do¶æ ciemne wiêc bez 9% utleniacza(które jest w joannie) siê nie obejdzie.
Chcia³abym jako, ¿e zaczynam now± pielêgnacjê(CG) nie zaprzepa¶ciæ jej i znale¼æ jak±¶ nieniszcz±c±, (do¶æ)trwa³± alternatywê dla poprzednich farb. Stara³am siê nadrobiæ w±tek i znale¼æ informacje tu ale czasem padaj± sprzeczne zdania na temat farb prof.(ce-ce) i szczerze mówi±c pogubi³am siê ju¿ w tym. My¶la³am o farbach Chantal ale w Warszawie o dziwo s± ciê¿ko dostêpne a wtedy ich przyjemn± cenê burzy cena przesy³ki. Proszê o radê, po któr± farbê profesjonaln± najlepiej siêgn±æ. Mi³o by³oby gdyby uwzglêdnia³o to do¶æ nisk± cenê.
Pozdrawiam wszystkie rudzielce
__________________
Stosujê bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-04, 08:29   #1352
gingerbabe
Raczkowanie
 
Avatar gingerbabe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 150
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez autodestrukcja84 Poka¿ wiadomo¶æ
witam, jestem nowa, a bardzo portrzebuje rady pomarañczowych maniaczek

chcia³abym mieæ zdjêcie jak na foto poni¿ej. to s± moje w³osy- farbowane garnier belle color nr 75 http://www.e-commerce.pl/zdjecia/Kol...-11499-big.jpg

jestem za³amana, gdy¿ dowiedzia³am sie, ¿e ten odcieñ zosta³ wycofany! zreszta od roku juz bardzo (!) trudno go dostaæ;(

w miêdzy czasie farbowa³am pure paprika i mango które wychodzi³y mi zbyt czerwonawo-brudno-br±zowawe... nie nie nie!!
tak samo ten http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_products/shades-haircolor.aspx?tpcode=OUR _PRODUCTS^PRD_HAIRCOLOR^1 00_COLOR^100_COLOR_DISCOV ER&prdcode=P51004&varcode =3600540506948&back=1 wychodzi³ zbyt czerwony jak dla mnie

raz farbowa³am jeszcze loreal http://www.lorealparis.pl/koloryzacj...-zlocisty.aspx i prawde mówi±æ... nie pamietam jakie wychodzi³y;P

czy jest w stanie ktos poradzic mi jak±¶ farbe która podobnie by wychodzila do tego belle color 75?
nie musi byc sklepowa... byle by nie by³a jakas kosmicznie droga...
a mo¿e ktos z krakowa orientuje sie gdzie belle color 75 dostane?? ;( ;(

aha! aktualnie wloski mam rozjasnione, blond...

podzrawiam i czekam na porady
Belle color nie dostaniesz z pocz±tkiem tego roku wycofali ze sprzeda¿y.
Sama u¿ywa³am tej farbki i nie znalaz³am nic na zastêpstwo.
P³omienna Iskra Joanny po tygodniu od farbowania jak siê zmywa jest kolorem zbli¿ona do Belle.
Mo¿e udaj siê do hurtowni fryzjerskiej po co¶ profesjonalnego!

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Emef_ Poka¿ wiadomo¶æ
Przegl±dam ten w±tek ju¿ 2 godziny i nie mogê siê doszukaæ;P
Kupi³am farbê i bojê siê u¿yæ. Znudzi³y mi siê wszelkie odcienie czerwieni i bordo... z tego powodu farbowa³am na ciemne br±zy (które i tak siê wyp³ukiwa³y i pojawia³ siê czerwony odcieñ). Teraz uda³o mi siê osi±gn±æ br±zow± rudo¶æ Dokona³am tego rozja¶niaczem, którego wola³abym ju¿ nie u¿ywaæ, bo moje w³osy nie s± w najlepszej kondycji. Ale pojawiaj± siê odrosty z którymi muszê co¶ zrobiæ.

Czy która¶ z was u¿ywa³a Miedziana czerwien garnier color naturals? 6.46
Pani na opakowaniu ma ³adny kolorek, ale wiem, ¿e nie zawsze jest tak jakby¶my chcia³y...
Obawiam siê, ¿e znowu wróc± mi odcienie czerwieni... a tego chcê unikn±æ.
Wyjdzie czerwony i to bardzo.
gingerbabe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-04, 10:08   #1353
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez gingerbabe Poka¿ wiadomo¶æ
Belle color nie dostaniesz z pocz±tkiem tego roku wycofali ze sprzeda¿y.
Sama u¿ywa³am tej farbki i nie znalaz³am nic na zastêpstwo.
P³omienna Iskra Joanny po tygodniu od farbowania jak siê zmywa jest kolorem zbli¿ona do Belle.
Mo¿e udaj siê do hurtowni fryzjerskiej po co¶ profesjonalnego!

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------



Wyjdzie czerwony i to bardzo.
zgadza siê jak sama numeracja wskazuje ,,ciemny blond miedziano czerwony,,
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-04, 10:44   #1354
katminka
Raczkowanie
 
Avatar katminka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez Emef_ Poka¿ wiadomo¶æ
Przegl±dam ten w±tek ju¿ 2 godziny i nie mogê siê doszukaæ;P
Kupi³am farbê i bojê siê u¿yæ. Znudzi³y mi siê wszelkie odcienie czerwieni i bordo... z tego powodu farbowa³am na ciemne br±zy (które i tak siê wyp³ukiwa³y i pojawia³ siê czerwony odcieñ). Teraz uda³o mi siê osi±gn±æ br±zow± rudo¶æ Dokona³am tego rozja¶niaczem, którego wola³abym ju¿ nie u¿ywaæ, bo moje w³osy nie s± w najlepszej kondycji. Ale pojawiaj± siê odrosty z którymi muszê co¶ zrobiæ.

Czy która¶ z was u¿ywa³a Miedziana czerwien garnier color naturals? 6.46
Pani na opakowaniu ma ³adny kolorek, ale wiem, ¿e nie zawsze jest tak jakby¶my chcia³y...
Obawiam siê, ¿e znowu wróc± mi odcienie czerwieni... a tego chcê unikn±æ.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post21368795 takie co¶ mi wysz³o zdjêcie dzieñ po farbowaniu, dzisiaj - po prawie miesi±cu, kolor jest bardzo podobny. Na szczê¶cie bez czerwieni.
katminka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-04, 12:25   #1355
autodestrukcja84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez gingerbabe Poka¿ wiadomo¶æ
Belle color nie dostaniesz z pocz±tkiem tego roku wycofali ze sprzeda¿y.
Sama u¿ywa³am tej farbki i nie znalaz³am nic na zastêpstwo.
P³omienna Iskra Joanny po tygodniu od farbowania jak siê zmywa jest kolorem zbli¿ona do Belle.
Mo¿e udaj siê do hurtowni fryzjerskiej po co¶ profesjonalnego! [COLOR="Silver"]
dziekuje za odp.
a czy p³omienna iskra to jest szamponetka czy farba??
zdaje sobie sprawê ¿e rudo¶ci najszybciej siê sp³ukuja ale jednak nie chcê szampotetki w przypadku gdy mujê wlosy absolutnie codziennie!

i jeszcze mam pytanie- czy jest obawa, ¿e wyjdzie czerwony, gdzies tam przegladaj±c wczoraj to forum widzia³am zdjêcia jakiej¶ dziewczyny która wrzuci³a foty po iskrze i by³a zupe³nie czerwona!!
przypmne, ¿e mam rozja¶nione w³osy
autodestrukcja84 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-04, 12:28   #1356
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwy¿szej wie¿y
Wiadomo¶ci: 3 768
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
je¶li to nie problem to dodaj zdjêcie
Alcantara Violett 60 Professional
Kolor 5/72 (ciemna mied¼) + 8/27 (carmel) w proporcji 1/4 na 3/4. Utleniacz 6%.

Mój wyj¶ciowy kolor w³osów to ¶redni/ciemny br±z, ale w momencie, kiedy zaczê³am trzy lata temu stosowaæ tê farbê w³osy by³y w kilku odcieniach, farbowane Mango, ale z przeb³yskami czerwonych pasm po jakich¶ tam nieudanych eksperymentach z Garnierem i Palette, kilka tonów ciemniejsze ni¿ obecnie. Nie zdecydowa³am siê na dekoloryzacjê, ale pocz±tku przez kilka koloryzacji u¿ywa³am 12% utleniacza (w³osy siêgaj± pasa i nie zauwa¿y³am, ¿eby jako¶ szczególnie ucierpia³y), teraz stosujê 6% i my¶lê o przerzuceniu siê na 3. Wszystkie zdjêcia w ¶wietle dziennym. Pozdrawiam.

Edytowane przez Melanchton
Czas edycji: 2010-09-04 o 12:37
Melanchton jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-04, 12:34   #1357
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez Melanchton Poka¿ wiadomo¶æ
Alcantara Violett 60 Professional
Kolor 5/72 (ciemna mied¼) + 8/27 (carmel) w proporcji 1/4 na 3/4. Utleniacz 6%.

Mój wyj¶ciowy kolor w³osów to ¶redni/ciemny br±z, ale w momencie, kiedy zaczê³am trzy lata temu stosowaæ tê farbê w³osy by³y w kilku odcieniach, farbowane Mango, ale z przeb³yskami czerwonych pasm po jakich¶ tam nieudanych eksperymentach z Garnierem i Palette, kilka tonów ciemniejsze ni¿ obecnie. Nie zdecydowa³am siê na dekoloryzacjê, ale pocz±tku przez kilka koloryzacji u¿ywa³am 12% utleniacza (w³osy siêgaj± pasa i nie zauwa¿y³am, ¿eby jako¶ szczególnie ucierpia³y), teraz stosujê 6% i my¶lê o przerzuceniu siê na 3. Wszystkie zdjêcia w ¶wietle dziennym. Pozdrawiam.
dziêkujê ¶liczna rudo¶c i bardzo intensywna
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 20:02   #1358
gingerbabe
Raczkowanie
 
Avatar gingerbabe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 150
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez autodestrukcja84 Poka¿ wiadomo¶æ
dziekuje za odp.
a czy p³omienna iskra to jest szamponetka czy farba??
zdaje sobie sprawê ¿e rudo¶ci najszybciej siê sp³ukuja ale jednak nie chcê szampotetki w przypadku gdy mujê wlosy absolutnie codziennie!

i jeszcze mam pytanie- czy jest obawa, ¿e wyjdzie czerwony, gdzies tam przegladaj±c wczoraj to forum widzia³am zdjêcia jakiej¶ dziewczyny która wrzuci³a foty po iskrze i by³a zupe³nie czerwona!!
przypmne, ¿e mam rozja¶nione w³osy
Iskra to farba.
Mi Iskra wychodzi ruda nie czerwona za pierwszym razem k³ad³am j± na rozja¶niane w³osy i trzyma³am na g³owie 60 minut- kolor wyszed³ czerwony ale jak trzymam j± 30 min jest super. Mo¿e troszkê czerwieni siê znajdzie ale minimalnie bo po kilku umyciach g³owy-a myjê codziennie czerwieñ znika i kolor jest rudy
Dorzucam stara fotkê tu¿ po farbowaniu ¶wiat³o dzienne


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=364796&page=3 zerknij na ten w±tek s± tam zdjêcia po Iskrze musisz tylko znale¼æ.
gingerbabe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-05, 09:46   #1359
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez gingerbabe Poka¿ wiadomo¶æ
Iskra to farba.
Mi Iskra wychodzi ruda nie czerwona za pierwszym razem k³ad³am j± na rozja¶niane w³osy i trzyma³am na g³owie 60 minut- kolor wyszed³ czerwony ale jak trzymam j± 30 min jest super. Mo¿e troszkê czerwieni siê znajdzie ale minimalnie bo po kilku umyciach g³owy-a myjê codziennie czerwieñ znika i kolor jest rudy
Dorzucam stara fotkê tu¿ po farbowaniu ¶wiat³o dzienne


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=364796&page=3 zerknij na ten w±tek s± tam zdjêcia po Iskrze musisz tylko znale¼æ.

mozesz podac numeracjê p³omiennej iskry i czy woda to 9%?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-05, 14:14   #1360
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Po wielu próbach i b³êdach mam w koñcu kolor o jaki mi chodzi³o. Uda³o mi siê z farb± Chantal. Wymiesza³am w proporcji 1:1 kolor bardzo jasny tycjan 8.4 ze specjalnym blondem miedzianym 1000/4 i wysz³o cudnie
Je¶li której¶ z Was zale¿y na takim kolorze to polecam, bo farba jest bardzo tania i wydajna. Mi dwie tubki starczy³y na 4 farbowania, a w³osy mam d³ugie i gêste. Zdjêcie jest po kilku myciach.
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-05, 17:42   #1361
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

agusiaki sliczny kolorek ; jeszcze takie pytanie do Ciebie, pisalas chyba kiedys, ze masz naturalnie ciemn± oprawê oczu?? je¶li dobrze pamiêtam, to powiedz, nie razi Ciê to przy tym odcieniu w³osów?? a mo¿e masz wypróbowany sposób na makija¿?? chêtnie poznan tajniki
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 17:49   #1362
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez agusiaki Poka¿ wiadomo¶æ
Po wielu próbach i b³êdach mam w koñcu kolor o jaki mi chodzi³o. Uda³o mi siê z farb± Chantal. Wymiesza³am w proporcji 1:1 kolor bardzo jasny tycjan 8.4 ze specjalnym blondem miedzianym 1000/4 i wysz³o cudnie
Je¶li której¶ z Was zale¿y na takim kolorze to polecam, bo farba jest bardzo tania i wydajna. Mi dwie tubki starczy³y na 4 farbowania, a w³osy mam d³ugie i gêste. Zdjêcie jest po kilku myciach.

³adny kolor za inspirowa³a¶ mnie tym 1000/4
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-05, 18:51   #1363
gingerbabe
Raczkowanie
 
Avatar gingerbabe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 150
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
mozesz podac numeracjê p³omiennej iskry i czy woda to 9%?
220 woda 9*%
gingerbabe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-05, 20:10   #1364
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez julianna-p Poka¿ wiadomo¶æ
agusiaki sliczny kolorek ; jeszcze takie pytanie do Ciebie, pisalas chyba kiedys, ze masz naturalnie ciemn± oprawê oczu?? je¶li dobrze pamiêtam, to powiedz, nie razi Ciê to przy tym odcieniu w³osów?? a mo¿e masz wypróbowany sposób na makija¿?? chêtnie poznan tajniki
Razi mnie nieco jak jestem zbyt blada, ale nie wygl±da to ¼le. Wiêc br±zujê buziê kremikami, balsamami i br±zerem przy makija¿u. solarium mi nie po drodze. Zreszt± ja mam ciemne brwi i rzêsy, ale to taki ciemny br±z a nie czarny. W miarê siê komponuje
Ja robiê makija¿e delikatne raczej. Grunt to nieskazitelna cera i mocno wytuszowane rzêsy
A ¿e mam na buzi piegusów du¿o to jako¶ to siê komponuje.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
³adny kolor za inspirowa³a¶ mnie tym 1000/4
Zapomnia³am dodaæ, ¿e zosta³o mi nieco pomarañczowego mixa z color toucha, wiêc dorzuci³am do tej mieszanki Mora³ z tego taki, ¿e wella wspó³gra z chantalem
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-05, 21:24   #1365
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

agusiaki dziêkujê , dot±d s±dzi³am, ¿e muszê siê maksymalnie wyja¶niæ na twarzy ¿eby moje ciemne brwi jako¶ wygl±da³y.
skoro sugerujesz, ¿e u Ciebie piegi i ciemniejsza cera , to mo¿e ja te¿ przestanê siê wyja¶niaæ i wtedy zobaczê w koñcu mam mnóstwo miedzianych piegów na twarzy
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-06, 09:59   #1366
starlight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: piszê z Warszawy :)
Wiadomo¶ci: 486
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

najbardziej ruda? tylko SANOTINT ! http://www.onlynature.pl/farba-sanot...category_id=47
__________________
Czasem cz³owiek s±dzi, ¿e ujrza³ ju¿ dno studni ludzkiej g³upoty, ale spotyka kogo¶, dziêki komu dowiadujê siê, ¿e ta studnia nie ma jednak dna.


starlight jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-06, 11:13   #1367
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez starlight Poka¿ wiadomo¶æ
Fajne kolorki, zdecydowanie ³adniejsze od biokapu, bardzo podoba mi siê odcieñ 85 i 86 takie typowo rude - ten który podajesz jest czerwony, u mnie konieczny by³ by rozja¶niacz - czy masz mo¿e praktykê z rozja¶niaczem?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-06, 14:40   #1368
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 7 326
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Tak jak obieca³am agusiaki wrzucam instrukcjê Chantala po polsku
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 07:47   #1369
K-H
Rozeznanie
 
Avatar K-H
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: WLKP
Wiadomo¶ci: 868
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Czytam was i czytam i w g³owie tylko wielki mêtlik. Melanchton, agusiaki podaj± jakie¶ proporcje, a ja kompletnie nie wiem jak to wykorzystaæ, jestem potwornie zielona w sprawach farbowania.
Mój naturalny kolor to ciemny blond, farbujê na jasny. Chcia³abym wiadomo - 'klasyczny rudy'-taki ze zdjecia w 1. poscie, bardziej z przeb³yskami br±zu ni¿ czerwieni. Niestety moje fundusze nie za bardzo mi pozwalaj± na wizytê u fryzjera, jaki¶ garnier czy inny l'oreal pozostaje, ale trochê siê bojê.
Jakie¶ do¶wiadczenia co do zmiany blond->rudy?
__________________
Nie nara¿am ¿ycia. Noszê rewolwer. ¯ycie musi byæ podniecaj±ce. W przeciwnym razie nie jest warte jednego naboju.
Isaac Baschevis Singer, "Spu¶cizna"
http://www.lastfm.pl/user/K-H/
A czego Ty s³uchasz?
K-H jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 17:16   #1370
Turtles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Ja z jakie¶ 3 tygodnie temu farbowa³am Garnierem czerwieñ miedziana i na pocz±tku wysz³y strasznie ciemne Teraz siê spra³y na br±zowo-rudo-czerwone. Teraz zamówi³am sobie farbê majirel 8.43 z wod± 9% i mam takie pytanie bo nie wiem czy nie bêdê musia³a jednak trochê ich rozja¶niæ. U¿ywa³y¶cie rozja¶niacza Londa,dobry jest?
Turtles jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 18:28   #1371
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 111
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Serwus obieca³am tego Lechera wrzuciæ Mam tylko kosmyk..
i jak rude to?
__________________
dbam o w³osy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 19:07   #1372
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez judge Poka¿ wiadomo¶æ
Serwus obieca³am tego Lechera wrzuciæ Mam tylko kosmyk..
i jak rude to?

Na moje ciemny blond/jasny br±z.
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 19:11   #1373
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez judge Poka¿ wiadomo¶æ
Serwus obieca³am tego Lechera wrzuciæ Mam tylko kosmyk..
i jak rude to?
naturalny blond rudy (miedziany) fajny - ja akurat jestem za natur± rud±
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 21:09   #1374
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez judge Poka¿ wiadomo¶æ
Serwus obieca³am tego Lechera wrzuciæ Mam tylko kosmyk..
i jak rude to?


a moglabys moze podac jaki to numer?? bo moj lecher to wyszedl ciemny i brazowo czerwonawy(?) mialam farbe na poziomie 7 chyba miedzianoz³ocisty(?) ju¿ nie pamietam nawet , za duzo farbuje chyba
nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam takie odcienie jak nie mam czasu, odrostów zero a kolor sie nic nie zmienia
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 05:47   #1375
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez judge Poka¿ wiadomo¶æ
Serwus obieca³am tego Lechera wrzuciæ Mam tylko kosmyk..
i jak rude to?
Tutaj rude. Jak naturalny rudy (przecie¿ prawdziwy- naturalny - rudy nie jest ani krzykliwy, ani bardzo czerwony). Ale widzia³am te¿ twoje zdjêcia w "karmelkowych w³osach" i tam s± bardziej jak karmelkowy blond.
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2010-09-09 o 05:49
CocoPoznan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 07:03   #1376
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 111
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Poka¿ wiadomo¶æ
Tutaj rude. Jak naturalny rudy (przecie¿ prawdziwy- naturalny - rudy nie jest ani krzykliwy, ani bardzo czerwony). Ale widzia³am te¿ twoje zdjêcia w "karmelkowych w³osach" i tam s± bardziej jak karmelkowy blond.
No w³a¶nie bo ten mój karmel jest naprawdê rudawy a w s³oñcu to ju¿ totalnie Je¶li kto¶ pyta³ o kolor Tutaj wklei³am ca³± paletke Lechera tak¿e mozna podejrzeæ Ja mia³am z kontrastów robiony kolor ale widzê tam te¿ cudownie intensywne rudo¶ci : http://smaczny.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=21946120
__________________
dbam o w³osy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2010-09-09 o 07:05
judge jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-10, 11:34   #1377
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwy¿szej wie¿y
Wiadomo¶ci: 3 768
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez K-H Poka¿ wiadomo¶æ
Czytam was i czytam i w g³owie tylko wielki mêtlik. Melanchton, agusiaki podaj± jakie¶ proporcje, a ja kompletnie nie wiem jak to wykorzystaæ, jestem potwornie zielona w sprawach farbowania.
Mój naturalny kolor to ciemny blond, farbujê na jasny. Chcia³abym wiadomo - 'klasyczny rudy'-taki ze zdjecia w 1. poscie, bardziej z przeb³yskami br±zu ni¿ czerwieni. Niestety moje fundusze nie za bardzo mi pozwalaj± na wizytê u fryzjera, jaki¶ garnier czy inny l'oreal pozostaje, ale trochê siê bojê.
Jakie¶ do¶wiadczenia co do zmiany blond->rudy?
Eee...
Melanchton farbuje w³osy, step by-step:
1. Zamawiam farbê na Allegro. Wybieram kolory ciemna mied¼ i carmel.
2 Dokupujê utleniacz 6%*, mo¿e byæ u tego samego Sprzedaj±cego.
3. Przychodzi paczka. Rozpakowujê
4. Farby s± w dwóch metalowych tubkach, na których zaznaczone jest gdzie jest po³owa i 1/4 tubki i ile to ml.
5. Wyciskam ca³± tubkê miedzi i pó³ tubki carmelu do niemetalowej miseczki.
6. Dolewam tyle samo utleniacza**
7. Rozrabiam pêdzlem z Rossmana, nak³adam na nieumyte w³osy robi±c przedzia³ek przy przedzia³ku, najpierw odrost potem reszta.
8. Trzymam pó³ godziny, sp³ukujê, myjê w³osy.
9. Cieszê siê idealnym kolorem

Co wiêcej: instrukcja jest te¿ napisana na ulotce

A mówi±c ju¿ ca³kiem serio: z moich do¶wiadczeñ wynika, ¿e nie da rady otrzymaæ naturalnie wygl±daj±cego rudego koloru przy pomocy farb z drogerii. Dlatego trzeba byæ dzielnym i spróbowaæ kosmetyków profesjonalnych W ten sposób odcieñ na g³owie nigdy Ciê nie zaskoczy

Mnie te pó³torej tubki starczy³o na pofarbowanie bardzo gêstych w³osów d³ugo¶ci niemal¿e do pasa. Do odrostów u¿ywam pó³ z tego i farbujê najpierw przy skórze, a resztê jak leci na pozosta³e w³osy. Tubka kosztuje mnie poni¿ej 13z³, wiêc licz±c razem z utleniaczem i przesy³k± kupuj±c nieco na zapas wydajê na ka¿d± koloryzacjê oko³o 15z³, a w³osy wychodz± dok³adnie takie, jak chcê, s± równo zafarbowane i w ca³kiem niez³ej kondycji. Pozdrawiam!


* S±dzê, ¿e taki sam bêdzie dobry dla Ciebie.
** mam plastikowy kieliszek z podzia³k±, ale zwyk³ym te¿ mo¿na zmierzyæ
Melanchton jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-10, 11:50   #1378
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Cytat:
Napisane przez Melanchton Poka¿ wiadomo¶æ

Co wiêcej: instrukcja jest te¿ napisana na ulotce

A mówi±c ju¿ ca³kiem serio: z moich do¶wiadczeñ wynika, ¿e nie da rady otrzymaæ naturalnie wygl±daj±cego rudego koloru przy pomocy farb z drogerii. Dlatego trzeba byæ dzielnym i spróbowaæ kosmetyków profesjonalnych W ten sposób odcieñ na g³owie nigdy Ciê nie zaskoczy

...


* S±dzê, ¿e taki sam bêdzie dobry dla Ciebie.
** mam plastikowy kieliszek z podzia³k±, ale zwyk³ym te¿ mo¿na zmierzyæ
Dok³adnie tak jak piszesz Ja utleniacz odmierzam strzykawk±.

Kole¿ance chodzi³o chyba o to jak mieszamy farby i sk±d wiemy jakie d±æ proporcje jakiego koloru. No wiêc nie wiemy, tylko experymentujemy. Z czasem sama nabêdziesz praktycznej wiedzy jakie kolory wymieszane ze sob± dadz± efekt jaki chcesz uzyskaæ, bo tego nie da sie przekazaæ komu¶. Ka¿dy ma inne w³osy. Metoda prób i b³êdów dochodzi³am do koloru jaki mam teraz.
Proporcja 1:1 oznacza, ¿e musisz daæ tak± sama ilo¶æ farby jak utleniacza np. 60ml farby na 60ml utleniacza. Na tubkach fabr profesjonalnych masz podzia³kê i wiesz dok±d wycisn±æ tubkê, ¿eby by³o 30, 60, 90, 120 ml (chantal akuratnie ma 120ml). do tego sa jeszcze mixtony, czyli innymi s³owy sam czysty barwnik, ¿eby ewentualnie nasyciæ kolorek tak jak chcesz. Ja dodajê pomarañczowego mixtona, bo lubie jak mi siê w³osy ¶wieca na pomarañczowo Mixtona dodajê "na oko", i w ka¿dym farbowaniu wciskam go coraz wiêcej

Dla zainteresowanych RUDYM bez czerwieni podajê przepis:
30ml odcienia 8/4 bardzo jasny tycjan
30ml odcienia 1000/4 specjalny blond miedziany
60ml utleniacza (ja robiê 6%)
dla mocno zaawansowanych w intensywno¶ci koloru:
ile mi siê wci¶nie mixa pomarañczowego (15-20ml na oko) + tyle samo utleniacza


Trzymam 25 minut, malaksujê odrobina wody. Trzumam jeszcze 20 minut. Sp³ukujê, od¿ywiam.
Dalej ju¿ tylko ogl±dam sie w lustrze co i rusz
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-10, 17:26   #1379
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Ja bêdê dzisiaj miesza³a 2 kolorki z Revlonissimo 8.4+8.43+9% mied¼ ze z³otem, a dziewi±tka dlatego ¿e co¶ mi za bardzo ciemno od nasady siê zrobi³o
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-10, 17:32   #1380
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 927
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w³osów

Kathy - niewiem jak to wyglada u Ciebie, ale ja te¿ mam taka sytuacjê, ¿e u nasady ciemniej sporo ni¿ na d³ugo¶ci i robie dwoma rodzajami wód wtedy. 6% przy nasadzie i 3% na d³ugo¶æ, ¿eby ich dodatkowo nie rozja¶niaæ, bo i tak sa na poziomie 9 jak sie wyp³ukaj±... Kolor wychodzi równiutki i co najwa¿niejsze równo sie sp³ukuje. Wcze¶niej jak robi³am jedna woda po ca³o¶ci to wyp³ukiwa³o siê szybciej z d³ugo¶ci i koñców a nasada zostawala intensywniejsza i ciemniejsza.
__________________
Rudy to nie kolor w³osów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze w³osów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied¼ znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.