Simvasterol a hormony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-04, 15:58   #1
Altaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 31

Simvasterol a hormony


Witam,

Jako iż nie potrafię ugryźć od żadnej strony swojego problemu, postanowiłam założyć osobny wątek.

Od dwóch lat mam nieregularne miesiączki - po czterech latach nagle coś postanowiło pomieszać mi w organizmie i zepsuć mój zegarek. Wahania nie są duże: +/- 3-4 dni, ale zawsze to jakieś odchylenia. Mój cykl wynosił przeważnie 27 dni.

Na początku roku zrobiłam badanie prolaktyny: 283 (przedział normalny 102-496), po obciążeniu MTC wyniosła 5362 (czyli o kilka krotności za dużo). Badanie TSH robione dodatkowo wyszło w normie.

Po dwóch miesiącach miała wykonany profil hormonalny:

W 12 dniu cyklu:
  • FSH - 8,96
  • Estradiol - 245,6 (jak dla mnie wg wartości referencyjnych był za niski)
  • fT4 - 18,93

W 23 dniu cyklu:
  • LH - 20,68
  • Prolaktyna - 226,8
  • Progesteron - 13,8
  • Testosteron - 0,942

Mój lekarz stwierdził, że moje wyniki są takie sobie. Przepisał mi Bromergon na zbicie tej prolaktyny, a na unormowanie hormonów dostałam dodatkowo Simvasterol 20 (szczególnie na ten stosunek LH:FSH, który przekroczył 2). Na moje życzenie dostałam też antykoncepcję Sylvie 20.

Moje pytanie - dlaczego dostałam Simvasterol, skoro to lek na zbicie cholesterolu? Moja lekarka rodzinna była niesamowicie zdziwiona i nie potrafiła mi powiedzieć. Od lekarza dowiedziałam się tyle co napisałam wyżej. Wyczytałam, że przykładowo LH i estrogeny mają związek z tłuszczami, a więc cholesterolem, bo są za niego jakoś odpowiedzialne. Ale czy dobrze rozumuję?

Dodam jeszcze, że mam dobrego lekarza, bowiem zjeżdżają się do niego pacjentki z całego województwa z różnymi przypadłościami, z którymi nie radzą sobie inni. Dodatkowo, miesiąc temu wycięty został u mnie woreczek żółciowy. Zostałam zdiagnozowana z kamicą mniej więcej wtedy, kiedy rozregulował mi się okres (ale miałam już ją jakiś czas nieświadomie).

Dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi.
Altaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.