Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 12:08   #211
Fibibi
Rozeznanie
 
Avatar Fibibi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: wyspy Bergamuty ;-)
Wiadomości: 586
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
aha czyli mniej wiecej tak:
proszek-20ml
oxy-40ml
szampon-40ml
odzywka-20ml.

moze byc?
i wody sie nie daje...?
z tego przepisu nie udało mi się rozjaśnić włosów, chyba za dużo w nim szamponu za to poniżej podaje sprawdzony sposób, może którejś z Was się przyda, przepis pochodzi z blogu blondbunny:

-1 miarka rozjasniacza
-30 ml 6% oksydantu --------> ja dałam 9%, bo mam włosy ciemne
-30 ml wody z kranu
-porcja szamponu
-15 ml odżywki
trzymać ok. 30minut -----> trzymałam 50 min, cały czas kontrolując sytuacje na głowie

Całą tą mieszankę położyłam na suche włosy.

powodzenia
__________________
Włosomaniaczka z UK
Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki.
~Krystyna Siesicka
Fibibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 12:19   #212
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Fibibi Pokaż wiadomość
z tego przepisu nie udało mi się rozjaśnić włosów, chyba za dużo w nim szamponu za to poniżej podaje sprawdzony sposób, może którejś z Was się przyda, przepis pochodzi z blogu blondbunny:

-1 miarka rozjasniacza
-30 ml 6% oksydantu --------> ja dałam 9%, bo mam włosy ciemne
-30 ml wody z kranu
-porcja szamponu
-15 ml odżywki
trzymać ok. 30minut -----> trzymałam 50 min, cały czas kontrolując sytuacje na głowie

Całą tą mieszankę położyłam na suche włosy.

powodzenia
aaa ja juz wieki temu robiłam kąpiel i robiłam ją na oko wyszło OK więc przepisy są niekonieczne
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:23   #213
snow_whitee
Raczkowanie
 
Avatar snow_whitee
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 82
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Właśnie zrobiłam kąpiel i jestem pozytywnie zaskoczona
Moje włosy przeszły cały szereg nieudanych farbowań w ciągu niecałego miesiąca, są przez to suche i końcówki się rozdwajają, ale po samej kąpieli nie zauważyłam pogorszenia ich obecnego stanu :P

Kąpiel zrobiłam w proporcji:
- 1 łyżka rozjaśniacza
- 2 łyżki Oxy 3%
- 1 łyżka szamponu (Shauma odbudowa)
- pół łyżki odżywki (Shauma odbudowa)

Mam cieniowane włosy do ramion i nie zużyłam całej mieszanki.
Trzymałam ok. 15 min.

Z czarnych z brązowo-popielatą poświatą (które zrobiły się po Castingu 513 - tak więc poziom j. brązu ) wyszły brązowe z rudawą poświatą.
Nie jest to idealny kolor, ale lepszy niż ten czarny
snow_whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:38   #214
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez snow_whitee Pokaż wiadomość
Właśnie zrobiłam kąpiel i jestem pozytywnie zaskoczona
Moje włosy przeszły cały szereg nieudanych farbowań w ciągu niecałego miesiąca, są przez to suche i końcówki się rozdwajają, ale po samej kąpieli nie zauważyłam pogorszenia ich obecnego stanu :P

Kąpiel zrobiłam w proporcji:
- 1 łyżka rozjaśniacza
- 2 łyżki Oxy 3%
- 1 łyżka szamponu (Shauma odbudowa)
- pół łyżki odżywki (Shauma odbudowa)

Mam cieniowane włosy do ramion i nie zużyłam całej mieszanki.
Trzymałam ok. 15 min.

Z czarnych z brązowo-popielatą poświatą (które zrobiły się po Castingu 513 - tak więc poziom j. brązu ) wyszły brązowe z rudawą poświatą.
Nie jest to idealny kolor, ale lepszy niż ten czarny
No i super
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 22:03   #215
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Proszę doradźcie!
W niedzielę będę robić kąpiel rozjaśniającą.
Mam w domu do wyboru albo rozjaśniacz Syossa 10-0, albo rozjaśniacz Joanny do pasemek i balejażu o 4-6tony.

Syossa kupiłam wczoraj na szybko i właśnie doznałam szoku, że nie ma proszku rozjaśniającego tylko krem w tubce!

No więc pytanie do Was: lepiej zrobić kąpiel z kremu rozjaśniającego jaki ma Syoss, czy lepiej z proszku Joanny ?
A jeśli z kremu to jak w takim razie z proporcjami? też dać łyżeczkę tego kremu rozjaśniającego (tak samo jak w przypadku proszku) i reszta składników bez zmian ?

(wiem, że najlepiej profesjonalnymi, ale nie mam pod ręką hurtowni fryzjerskiej, a nie mam czasu czekać na przesyłkę z allegro...)

Będę bardzo wdzięczna za radę bo po dekoloryzacji + farbowaniu mam straszny kolor na głowie, wręcz coraz gorszy dlatego nie mogę już dłużej z tym chodzić...
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 01:02   #216
snow_whitee
Raczkowanie
 
Avatar snow_whitee
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 82
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Proszę doradźcie!
W niedzielę będę robić kąpiel rozjaśniającą.
Mam w domu do wyboru albo rozjaśniacz Syossa 10-0, albo rozjaśniacz Joanny do pasemek i balejażu o 4-6tony.

Syossa kupiłam wczoraj na szybko i właśnie doznałam szoku, że nie ma proszku rozjaśniającego tylko krem w tubce!

No więc pytanie do Was: lepiej zrobić kąpiel z kremu rozjaśniającego jaki ma Syoss, czy lepiej z proszku Joanny ?
A jeśli z kremu to jak w takim razie z proporcjami? też dać łyżeczkę tego kremu rozjaśniającego (tak samo jak w przypadku proszku) i reszta składników bez zmian ?

(wiem, że najlepiej profesjonalnymi, ale nie mam pod ręką hurtowni fryzjerskiej, a nie mam czasu czekać na przesyłkę z allegro...)

Będę bardzo wdzięczna za radę bo po dekoloryzacji + farbowaniu mam straszny kolor na głowie, wręcz coraz gorszy dlatego nie mogę już dłużej z tym chodzić...
Ja użyłam rozjaśniacza w proszku Delia Blond Extreme, w rossmanie w promocji za 5zł. Także żaden profesjonalny produkt
Joanna w proszku będzie OK.
Tu bardziej się rozchodzi o to ilu procentowego utleniacza użyjesz 3%, 6% itp.
snow_whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 17:16   #217
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez snow_whitee Pokaż wiadomość
Tu bardziej się rozchodzi o to ilu procentowego utleniacza użyjesz 3%, 6% itp.
hmm czyli jak bardziej rozchodzi się o utleniacz to mogę użyć tego kremu rozjaśniającego zamiast proszku ? Przyznam szczerze, że zależałoby mi na użyciu Syossa, kupiłam go w tym celu, Joanna to tak leży na dnie szafki od kilku miesięcy bez celu

A utleniacz w Syossie 10-0 będzie pewnie 6 lub 9%
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 20:30   #218
snow_whitee
Raczkowanie
 
Avatar snow_whitee
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 82
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
hmm czyli jak bardziej rozchodzi się o utleniacz to mogę użyć tego kremu rozjaśniającego zamiast proszku ? Przyznam szczerze, że zależałoby mi na użyciu Syossa, kupiłam go w tym celu, Joanna to tak leży na dnie szafki od kilku miesięcy bez celu

A utleniacz w Syossie 10-0 będzie pewnie 6 lub 9%
Nie wiem niestety jak to z kremem będzie, czy można zastąpić nim proszek...
A w rozjaśniaczach to chyba oxy 12% jest, na opakowaniu powinno pisać (chociaż u mnie nie było takiej informacji ) .
Wcześniej w wątku ktoś podał, że lepiej użyć mniejszego oxy, i jeśli po pierwszej kąpieli kolor się nie spodoba, kąpiel zrobić drugi raz (jeśli włosy są w dobrej kondycji).
snow_whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:09   #219
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Na Syossach niestety nigdzie nie podają takiej informacji jaki dają % utleniacza

Ale zrobiłam taki mix
1. Zrobiłam najpierw kąpiel rozjaśniającą z kremu Syossa, utleniacza Syossa, odżywki Syossa i szamponu. Trzymałam 30min. Góra lekko się rozjaśniła, dół niewiele.
2. Zrobiłam więc drugą kąpiel - z proszku Joanny, utleniacza Syossa i szamponu
I wkońcu dół się rozjaśnił! Tak mi się podoba efekt, że mam dylemat czy nakładać w ogóle farbę ???
Mam przygotowaną farbę Syossa 7-6 średni blond (marzeniem byłoby uzyskać taki kolor jak ma modelka z tego opakowania!)

Czy po kąpieli rozjaśniające trzeba nałożyć farbę? Jeśli nie nałożę to kolor może np ściemnieć lub inne przygody?

No i włosy niestety przesuszone.
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:30   #220
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Na Syossach niestety nigdzie nie podają takiej informacji jaki dają % utleniacza

Ale zrobiłam taki mix
1. Zrobiłam najpierw kąpiel rozjaśniającą z kremu Syossa, utleniacza Syossa, odżywki Syossa i szamponu. Trzymałam 30min. Góra lekko się rozjaśniła, dół niewiele.
2. Zrobiłam więc drugą kąpiel - z proszku Joanny, utleniacza Syossa i szamponu
I wkońcu dół się rozjaśnił! Tak mi się podoba efekt, że mam dylemat czy nakładać w ogóle farbę ???
Mam przygotowaną farbę Syossa 7-6 średni blond (marzeniem byłoby uzyskać taki kolor jak ma modelka z tego opakowania!)

Czy po kąpieli rozjaśniające trzeba nałożyć farbę? Jeśli nie nałożę to kolor może np ściemnieć lub inne przygody?

No i włosy niestety przesuszone.
Nie trzeba od razu farbować. w ogóle nie musisz na to kłaść farby jeśli chcesz.
Nawilżaj włoski porządnie ityle
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:58   #221
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Nie trzeba od razu farbować. w ogóle nie musisz na to kłaść farby jeśli chcesz.
Nawilżaj włoski porządnie ityle
dzięki Sugar za szybki odzew!
Tylko tu rodzi mi się pytanie - jak przyjdą odrosty to co dalej ?

Będę nawilżać, jestem na etapie poszukiwania kosmetyków
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 20:20   #222
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
dzięki Sugar za szybki odzew!
Tylko tu rodzi mi się pytanie - jak przyjdą odrosty to co dalej ?

Będę nawilżać, jestem na etapie poszukiwania kosmetyków
a chcesz blond położyć na to co wyjdzie? hmmm to w takim wypadku będziesz musiała przy odrostach rozjaśnić nieco je.. jeśli masz naturalne ciemne włosy to 9 lub 12% wodą ale żeby za bardzo sie nie rozjaśniły to krótko trzymaj albo zrób kąpiel ale tylko a odrosty i też na krótko. musisz obserowac włosy jak się będą rozjaśniać ale osrosty bardzo szybko potrafią w 10 minut być jasne..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 12:04   #223
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

No właśnie chciałabym utrzymać taki miodowy kolor na włosach nie chce jasnych blond, mam teraz chyba tak na poziomie 7, miodowo-rude. Ale dwie kąpiele nie złapały mi odrostu w ogóle

No i jak się robi kąpiel rozjaśniającą na samych odrostach? dla mnie to już wyższa szkoła jazdy łatwiej było mi od dołu nakładać ku górze niż zrobić odrosty.
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 13:27   #224
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
No właśnie chciałabym utrzymać taki miodowy kolor na włosach nie chce jasnych blond, mam teraz chyba tak na poziomie 7, miodowo-rude. Ale dwie kąpiele nie złapały mi odrostu w ogóle

No i jak się robi kąpiel rozjaśniającą na samych odrostach? dla mnie to już wyższa szkoła jazdy łatwiej było mi od dołu nakładać ku górze niż zrobić odrosty.
Normalni zrób tą mieszankę proszku, oxydantu i odzywki albo szamponu.. nakładaj tylko na odrosty.. najlepiej niech ktoś ci z tym pomoże. i trzymaj krótko podglądając jak sie rozjaśniają
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:01   #225
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

właśnie jestem po kąpieli. bałam się jej niesłychanie bo na głowie dotychczas miałam tricolor...
moja historia jest dość skomplikowana. z natury jestem bardzo ciemną blondynką, taką mysią. Całe lata farbowałam się na jasny blond. Miałam przez to bardzo zniszczone włosy i w maju ubiegłego roku zafarbowałam się na ciemny brąz. I potem już tak cały czas. W grudniu chciałam nałożyć coś jaśniejszego, żeby chwyciło mi odrost i lekko rozjaśniło farbowane włosy. i skończyłam ze złocistymi włosami na odroście i ciemnym brązem na dole. Uratowałam się ciemnym szamponem do 24myć bodajże. Potem jeszcze raz użyłam tego szamponu pod koniec stycznia. W efekcie skończyłam z ciemnymi końcami, jaśniejszym paskiem i moim odrostem będącym czymś pomiędzy poprzednimi kolorami.
Od miesiąca pryskałam włosy rozjaśniaczem Joanny, ruszył nieco ciemne końce ale nie zadowolił mnie efekt do końca.
Więc podjęłam męską decyzję i zrobiłam kąpiel. Na chwilę obecną mam strasznie suche włosy ale nie aż tak jak po samym rozjaśniaczu. Ciemne włosy - wyszły ślicznie rude, taki naturalny rudy kolor. Niestety jaśniejszy pasek jest praktycznie blondem gdzieniegdzie bo nie udało mi się równo nałożyć, a odrost został bo na niego nie nakładałam rozjaśniacza.
Nie wiem co teraz zrobić... czy za kilka dni znów nałozyć kąpiel na końce i potem jakaś farba? tylko jaka? chciałabym osiągnąć karmelowy kolor, albo może być nawet ten rudy ale żeby był równomierny na całej głowie.
pomocy!
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 20:28   #226
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ashira Pokaż wiadomość
właśnie jestem po kąpieli. bałam się jej niesłychanie bo na głowie dotychczas miałam tricolor...
moja historia jest dość skomplikowana. z natury jestem bardzo ciemną blondynką, taką mysią. Całe lata farbowałam się na jasny blond. Miałam przez to bardzo zniszczone włosy i w maju ubiegłego roku zafarbowałam się na ciemny brąz. I potem już tak cały czas. W grudniu chciałam nałożyć coś jaśniejszego, żeby chwyciło mi odrost i lekko rozjaśniło farbowane włosy. i skończyłam ze złocistymi włosami na odroście i ciemnym brązem na dole. Uratowałam się ciemnym szamponem do 24myć bodajże. Potem jeszcze raz użyłam tego szamponu pod koniec stycznia. W efekcie skończyłam z ciemnymi końcami, jaśniejszym paskiem i moim odrostem będącym czymś pomiędzy poprzednimi kolorami.
Od miesiąca pryskałam włosy rozjaśniaczem Joanny, ruszył nieco ciemne końce ale nie zadowolił mnie efekt do końca.
Więc podjęłam męską decyzję i zrobiłam kąpiel. Na chwilę obecną mam strasznie suche włosy ale nie aż tak jak po samym rozjaśniaczu. Ciemne włosy - wyszły ślicznie rude, taki naturalny rudy kolor. Niestety jaśniejszy pasek jest praktycznie blondem gdzieniegdzie bo nie udało mi się równo nałożyć, a odrost został bo na niego nie nakładałam rozjaśniacza.
Nie wiem co teraz zrobić... czy za kilka dni znów nałozyć kąpiel na końce i potem jakaś farba? tylko jaka? chciałabym osiągnąć karmelowy kolor, albo może być nawet ten rudy ale żeby był równomierny na całej głowie.
pomocy!
hmm to zalezy jaki kolor chcesz mieć .. możesz zawsze nałożyc jeszcze jedną kąpiel na te miejsca ciemniejsze ale przed tym porządnie nawilż włosy.. co do farby poszukaj jakiejś profesionalnej najlepiej .
Pozdrawiam
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 09:30   #227
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Normalni zrób tą mieszankę proszku, oxydantu i odzywki albo szamponu.. nakładaj tylko na odrosty.. najlepiej niech ktoś ci z tym pomoże. i trzymaj krótko podglądając jak sie rozjaśniają
no bez pomocy napewno się nie obejdzie żebym tył same odrosty równo nałożyła

A mnie włosy po kąpieli ściemniały miałam śliczne rudo-miodowe, teraz mam już rude, już nawet w ciemniejszym odcieniu....
No i co teraz...?
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 17:33   #228
Lubell
Raczkowanie
 
Avatar Lubell
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 470
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Witam, przeczytałam wątek i zaciekawiła mnie ta kąpiel.
Jakiś rok temu miałam śliczny równy rudy kolor. Potem zachciało mi się czerwieni i z każdym farbowaniem kolor wychodzil mi coraz ciemniejszy aż w konću mam na włosach nierowne ciemnoczerwone bardziej bordowe coś... po farbie garnier color sensation Intensywny rubin.
Zamówiłam farbę ALLWAVES 0.6 i chciałabym uzyskać taki arielkowo czerwony kolor.
Myślicie , że po kąpieli z rozjaśniaczem joanna i oxy % uda mi się to uzyskać?
Włosy mam raczej zdrowe, olej kokosowy to cud natury
__________________
When life gives you lemons add vodka.
Lubell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 07:55   #229
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lubell Pokaż wiadomość
Witam, przeczytałam wątek i zaciekawiła mnie ta kąpiel.
Jakiś rok temu miałam śliczny równy rudy kolor. Potem zachciało mi się czerwieni i z każdym farbowaniem kolor wychodzil mi coraz ciemniejszy aż w konću mam na włosach nierowne ciemnoczerwone bardziej bordowe coś... po farbie garnier color sensation Intensywny rubin.
Zamówiłam farbę ALLWAVES 0.6 i chciałabym uzyskać taki arielkowo czerwony kolor.
Myślicie , że po kąpieli z rozjaśniaczem joanna i oxy % uda mi się to uzyskać?
Włosy mam raczej zdrowe, olej kokosowy to cud natury
wejdz do nas na czerwonowłoosy watek- allwaves jest bardzo dobry i 0.6 fajnie nawet na ciemnych wlosqach wychodzi.. ale itak zeby wyrownać lepiej zrob lekka kapiel..

Kakusia- kochana nie wiem co ci poradzic mi sie tak nie zdarzyło żeby zciemniały.. hmm moze daj troche oxydantu do szamponu jak bedziesz myla wlosy slyszalam ze to troche rozjasnia. a pozatym jaki teraz dokladnie masz kolor> moze farba chwyci na takim jaki masz. zalezy jaka farbe chcesz kupic/.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-08, 14:37   #230
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Dziewczyny, możecie wkleić zdjęcia przed i po? Ja mam włosy w naturalnym średnim/ mysim blondzie, chciałabym je troszkę rozjaśnić ale boje sie efektu.
Nie chce zniszczyć mojego naturalnego koloru.
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 10:23   #231
behindblueeyes
Zakorzenienie
 
Avatar behindblueeyes
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11 160
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Witam
Wczoraj kupiłam krem rozjaśniający Delia. Chcę zrobić kąpiel rozjaśniającą wg przepisów z tego wątku. Czy do tej całej mieszanki dodawać jeszcze wodę utlenioną? Czy sam rozjaśniacz+aktywator z szamponem itp. wystarczy?
__________________
behindblueeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 21:07   #232
annasooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 22
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

czy kąpiel można robic więcej niż 2 razy?
annasooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 21:08   #233
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Możesz robić ile razy chcesz, ale uważaj na włosy.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 21:25   #234
annasooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 22
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

robiłam dzisiaj 2, na oxydancie 6 % i końców mi nie złapało miesiąc temu miałam dekol. z czerni i jestem na etapie walki z rudościami
annasooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 14:25   #235
VanillaSky1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 52
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Od kilku lat farbowałam włosy na czarny/ciemny brąz, który i tak wychodziła czarny i miałam już dość tej żałoby na głowie.

Robiłam kąpiel miesiąc temu i jestem bardzo zadowolona z efektów. Użyłam rozjaśniacza Joanny oraz porcji szamponu + porcja odżywki, nakładałam na lekko zwilżone włosy, trzymałam 25 minut. Po spłukaniu kąpieli intensywna odżywka Alterry z morelą, do końcowego płukania dodałam ocet jabłkowy, żeby zakwasić i zamknąć łuski włosa.

Efekt: głęboki brąz wpadający w rudość (z tym akurat się liczyłam), na odroście przy głowie jasny brąz ze złotawym połyskiem. Włosy były w bardzo dobrej kondycji, przesuszenia ani wypadania nie zauważam w ogóle, kolor wyrównuję szamponetką Joanny "Orzechowy brąz" i jestem baaardzo zadowolona.
VanillaSky1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 14:59   #236
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Ja robiłam już 3 kąpiele w swoim życiu.
Jedna na wlosy ciemny brąz z jasnym blondem - pasemka. Efekt? Bardzo jasne wszystkie włosy, dużo jasno-pomarańczowych pasemek. Na to Londa 12/9. Kolor wyszedł średni popielaty/perłowy blond, który wypłukałsię do bardzo jasnego blondu.

Następne dwie na słabszej wodzie i kdużo krótsze. Na czarne włosy Kąpiel, na ok 20 minut - efekt czerwony włosy. Druga też ok 20 minut, ale chyba za mało proszku użyłam, brak większych efektów, jedynie malutki odrost lekko pojaśniał (czego nie chciałam) więc szybko zmyłam.

Czy kąpiel pomoże mi uzyskać taki kolor jak w załącznikach ? Proszę o nazwe farb i ilość kąpieli które musiałabym zrobić żeby przejść w ten kolor. Dodaję zdjęcia. Włosy są bardziej rude, a końce był jeszcze mokre więc dziwnie wyglądają.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 119915449.jpg (21,4 KB, 146 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pamietniki_z_wakacji_580x0_rozmiar-niestandardowy.jpg (17,4 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2605.jpg (29,9 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5535.jpg (77,1 KB, 142 załadowań)
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)

Edytowane przez Klaczeq
Czas edycji: 2012-04-12 o 15:01
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 15:23   #237
behindblueeyes
Zakorzenienie
 
Avatar behindblueeyes
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11 160
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez VanillaSky1983 Pokaż wiadomość
Od kilku lat farbowałam włosy na czarny/ciemny brąz, który i tak wychodziła czarny i miałam już dość tej żałoby na głowie.

Robiłam kąpiel miesiąc temu i jestem bardzo zadowolona z efektów. Użyłam rozjaśniacza Joanny oraz porcji szamponu + porcja odżywki, nakładałam na lekko zwilżone włosy, trzymałam 25 minut. Po spłukaniu kąpieli intensywna odżywka Alterry z morelą, do końcowego płukania dodałam ocet jabłkowy, żeby zakwasić i zamknąć łuski włosa.

Efekt: głęboki brąz wpadający w rudość (z tym akurat się liczyłam), na odroście przy głowie jasny brąz ze złotawym połyskiem. Włosy były w bardzo dobrej kondycji, przesuszenia ani wypadania nie zauważam w ogóle, kolor wyrównuję szamponetką Joanny "Orzechowy brąz" i jestem baaardzo zadowolona.
Hej Też mam takie ciemne włosy.
W jakich proporcjach użyłaś poszczególnych składników kąpieli?
__________________
behindblueeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:27   #238
nnowakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 123.jpg (11,9 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 321.jpg (9,9 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez nnowakowa
Czas edycji: 2015-02-27 o 19:20
nnowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 23:35   #239
VanillaSky1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 52
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez behindblueeyes Pokaż wiadomość
Hej Też mam takie ciemne włosy.
W jakich proporcjach użyłaś poszczególnych składników kąpieli?
Hmm, utleniacz / odżywka / szampon w proporcjach 1:1:1, wszystkiego mniej więcej tyle samo, no i do tego proszek rozjaśniający.
Patrzyłam tylko żeby szampon ani odżywka nie miały silikonów ani nic oblepiającego włos.

Bałam się strasznie, ale nie było czego jak się okazało, zadowolona jestem z efektów. Inna sprawa, że miałam mocne i dobrze odżywione włosy, grube z natury, więc może dlatego nie odczułam żadnych negatywnych konsekwencji rozjaśniania.
VanillaSky1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 10:03   #240
behindblueeyes
Zakorzenienie
 
Avatar behindblueeyes
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11 160
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez VanillaSky1983 Pokaż wiadomość
Hmm, utleniacz / odżywka / szampon w proporcjach 1:1:1, wszystkiego mniej więcej tyle samo, no i do tego proszek rozjaśniający.
Patrzyłam tylko żeby szampon ani odżywka nie miały silikonów ani nic oblepiającego włos.

Bałam się strasznie, ale nie było czego jak się okazało, zadowolona jestem z efektów. Inna sprawa, że miałam mocne i dobrze odżywione włosy, grube z natury, więc może dlatego nie odczułam żadnych negatywnych konsekwencji rozjaśniania.
Dzięki za odpowiedź Kupiłam krem rozjaśniający i w opakowaniu mam tubkę plus aktywator. W zasadzie na moje grube i gęste włosy to będę musiałą zużyć chyba kilka opakowań kremu Mam nadzieję,że będą jaśniejsze, choć trochę
__________________
behindblueeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.