Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 18:30   #4231
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Moje maile też ignorują, dobrze wiedzieć, że można od nich jakąkolwiek infromację uzyskać...
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 20:46   #4232
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Może ktos mi tutaj będzie wstanie doradzi

Jakiś tydzień temu zrobiłam krem z kwasem LHA .
Na początku miał fajna konsystencje , trochę takiej pianki . A teraz zrobił się lejący i dziwny , ktoś może wie dla czego
Da się go jeszcze jakoś uratować?
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 10:09   #4233
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mi też się to często zdarza w kremach z kwasami na podstawie przepisów zsk, chyba receptury są troszkę niedopracowane.

Polecam sposób wyczytany na którymś z blogów: wsadź zdezynfekowane mieszadełko do kremu i od nowa wymieszaj, powinno to przywrócić kremową konstystencję
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 10:47   #4234
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Mi też się to często zdarza w kremach z kwasami na podstawie przepisów zsk, chyba receptury są troszkę niedopracowane.

Polecam sposób wyczytany na którymś z blogów: wsadź zdezynfekowane mieszadełko do kremu i od nowa wymieszaj, powinno to przywrócić kremową konstystencję
Dziekuje Na pewno spróbuje tak zrobić .Mam nadzieje że to pomoże
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 11:17   #4235
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

hej - widzę zapytania / komentarze o wysypie, niacynamidzie, ha, kwasach.. 1. po kwasach płynnych widziałam wysyp drobnych krostek u siebie, odstawiłam wszelkie typy. Nie wiem czy nie jest to zależne od formy - płynnej, być może chodzi o podrażnienie mieszków włosowych (podwyższałam ph). Po Niacynamidzie - możliwy jest efekt drobnych krostek - typowe podrażnienie. Raz się załatwiłam zbyt wysokim stężeniem - drobna kaszka, swędząca. HA.. unikam jak ognia po tym jak dało mi bolące gule- ha wymieszane z olejami.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 12:08   #4236
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie do osób które stosowały właśnie ten krem z lha miałyscie po nim jakis wysyp ? jesli tak to po jakim czasie ?
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 17:07   #4237
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Stosował tutaj ktoś krem Przeciwtrądzikowy na noc z liposomami? Szukałam wypowiedzi, ale się zdziwiłam, bo dużo o nim nie ma. A na zsk jest taki wychwalany Chciałam go spróbować, ale czy po nim może mnie 'wypryszczyć'? A moje podejżenia stąd, że zawiera on w sobie drożdże i fiołek, które są znane z właściwości oczyszczających Nie wiem co myśleć, troche się boję
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 20:29   #4238
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czekam na pakę
  • hydrolat rumiankowy
  • hydrolat szałwiowy
  • niacynamid
  • kwas askorbinowy
  • glinka zielona
Ale robiłam zamówienie łączone z Kolorówką, więc pewnie poczekam sobie dłużej...

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
HA.. unikam jak ognia po tym jak dało mi bolące gule- ha wymieszane z olejami.
Gule po HA
Pierwsze słyszę.
Może to po którymś oleju...

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Stosował tutaj ktoś krem Przeciwtrądzikowy na noc z liposomami? Szukałam wypowiedzi, ale się zdziwiłam, bo dużo o nim nie ma. A na zsk jest taki wychwalany Chciałam go spróbować, ale czy po nim może mnie 'wypryszczyć'? A moje podejżenia stąd, że zawiera on w sobie drożdże i fiołek, które są znane z właściwości oczyszczających Nie wiem co myśleć, troche się boję
Ja miałam ten krem.
A czy Ciebie może wypryszczyć, tego nikt nie wie.
Trzeba wypróbować na sobie.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 15:04   #4239
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

apsik - niestety.. to były różne oleje.. widziałam, że inna osoba na wizażu też się skarżyła. a efekt.. jak tylko odstawiałam, parę dni i problem znikał. Pożegnałam się z ha. Moja skóra nie lubi nadmiaru, codzienne nakładanie kremów, toników, ekstraktów itd źle jej służy. Najlepsze co odkryłam ostatnio zamiast toników, hydrolatów to zwykły mocny napar z herbaty czarnej (dla mnie lepszy niż z zielonej). Skóra jest gładka, napięta, pory zmniejszone i mniej o wiele jest niespodzianek a są okresy że nic nie ma. Wracam zawsze z podkulonym ogonem jak stwierdzę, że "mi się nie chce" przygotowywać naparu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 17:24   #4240
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja miałam ten krem.
A czy Ciebie może wypryszczyć, tego nikt nie wie.
Trzeba wypróbować na sobie.
A na Ciebie jak zadziałał? Pomógł Ci?

Aha, widzę, że używasz witaminę B3 i C. To jest w formie proszku? Jak to nakładasz na twarz i jak często?
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way

Edytowane przez GreenSlinky
Czas edycji: 2012-09-22 o 17:26
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 18:21   #4241
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wlasnie skladam zamowienie w ZSK.
Chce zrobic sobie krem depigmentacyjny wg. przepisu:

Faza A - olejowa 34%

4% MGS
3/4 łyżeczki 3% alkohol cetylowy
3/4 łyżeczki 13.5% macerat z nagietka
7.5 ml 13.5% olej z szałwii hiszp. 7.5 ml Faza B - wodna 66%

2% kwas kojowy 1.7 ml 1.5% arbutyna 1.5 ml 2% glukonolakton
1.25 ml 7.5%mieszanina kwasów HA
7.5 ml
53% hydrolat melisowy
25.5 ml

Mam pytanie odnosnie dwoch skladnikow:
1. Olej z szalwii hiszpanskiej - nie ma go juz niestety w ofercie. Czym mozna go zastapic? Jakims dowolnym olejem w tej samej ilosci?
2. Mieszanina kwasow HA - czyli wlasciwie co?

Zamierzam zrobic wieksze zamowienie, czy macie moze jakies propozycje, co moglabym jeszcze dolozyc do koszyka pod katem walki z przebarwieniami poslonecznymi?
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 14:26   #4242
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy któraś z was miała uczulenie po kwasie mlekowym ?
Zrobiłam tonik wg przepisu Lorri, użyłam go dwa razy i na czole oraz częściowo na policzkach pojawiło się uczulenie. Skóra w tych miejscach przypomina chropowatą tarkę, na razie smaruję zmienione obszary alatanem i piję wapno, ale nie widzę żadnej poprawy :/
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 15:09   #4243
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Czy któraś z was miała uczulenie po kwasie mlekowym ?
Zrobiłam tonik wg przepisu Lorri, użyłam go dwa razy i na czole oraz częściowo na policzkach pojawiło się uczulenie. Skóra w tych miejscach przypomina chropowatą tarkę, na razie smaruję zmienione obszary alatanem i piję wapno, ale nie widzę żadnej poprawy :/
Niekoniecznie kwas musi być winowajcą. Może źle reagujesz na niacynamid albo hydrolat. Ewentualnie aloes. Jak skóra wróci do normy, przetestuj sam hydrolat (o ile nie stosowałaś go solo wcześniej) i zrób sobie roztwory niacynamidu oraz aloesu do testów.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 15:38   #4244
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Niekoniecznie kwas musi być winowajcą. Może źle reagujesz na niacynamid albo hydrolat. Ewentualnie aloes. Jak skóra wróci do normy, przetestuj sam hydrolat (o ile nie stosowałaś go solo wcześniej) i zrób sobie roztwory niacynamidu oraz aloesu do testów.
Dzięki Lorri. Czyli zostaje mi kwas i niacynamid. Aloes używałam w niższych stężeniach i wszystko było w porządku, a hydrolat używam od dawna i jak najbardziej mi pasuje.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 15:47   #4245
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dzięki Lorri. Czyli zostaje mi kwas i niacynamid. Aloes używałam w niższych stężeniach i wszystko było w porządku, a hydrolat używam od dawna i jak najbardziej mi pasuje.
Ja bym typowała niacynamid. Próbkę do testu możesz sobie zrobić z 5 ml wody do iniekcji (ampułka) + 0,4-0,5 ml niacynamidu.

Jak Ci się objawia to uczulenie/podrażnienie?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-23 o 15:56
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 16:45   #4246
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja bym typowała niacynamid. Próbkę do testu możesz sobie zrobić z 5 ml wody do iniekcji (ampułka) + 0,4-0,5 ml niacynamidu.

Jak Ci się objawia to uczulenie/podrażnienie?
Fragmenty twarzy (policzki i czoło) są chropowate i w wyglądzie - zwłaszcza na czole przypominają papier ścierny, tj. pokryte są bardzo drobną kaszką. Nic mnie nie swędzi ani nie szczypie.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 19:28   #4247
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Fragmenty twarzy (policzki i czoło) są chropowate i w wyglądzie - zwłaszcza na czole przypominają papier ścierny, tj. pokryte są bardzo drobną kaszką. Nic mnie nie swędzi ani nie szczypie.
A stosowałaś wcześniej kosmetyki z kwasami?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:23   #4248
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A stosowałaś wcześniej kosmetyki z kwasami?
Tak, od ponad pół roku stosuję kwas migdałowy (peeling - najwyższe stężenie 30%/tonik) i kwas kojowy (tonik).
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:32   #4249
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, jeśli jesteście z Wrocławia, to zapraszam do wspólnego zamówienia z ZSK klik => odbiór osobisty, celujemy w darmową wysyłkę, brakuje Nam ok. 100zł
Osoby z innych miast także zapraszam ( o ile Wam się opłaca)
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 23:37   #4250
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
apsik - niestety.. to były różne oleje.. widziałam, że inna osoba na wizażu też się skarżyła. a efekt.. jak tylko odstawiałam, parę dni i problem znikał. Pożegnałam się z ha. Moja skóra nie lubi nadmiaru, codzienne nakładanie kremów, toników, ekstraktów itd źle jej służy. Najlepsze co odkryłam ostatnio zamiast toników, hydrolatów to zwykły mocny napar z herbaty czarnej (dla mnie lepszy niż z zielonej). Skóra jest gładka, napięta, pory zmniejszone i mniej o wiele jest niespodzianek a są okresy że nic nie ma. Wracam zawsze z podkulonym ogonem jak stwierdzę, że "mi się nie chce" przygotowywać naparu.
O tym to nie wiedziałam
Kiedyś przemywałam buzię rumiankiem, ale byłam na to zbyt leniwa

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
A na Ciebie jak zadziałał? Pomógł Ci?
Czy pomógł.... nie robiłam go z tą myślą
Wygładził skórę, rano była miękka, bez pozadzieranych skórek.
Trochę się uspokoiła, ale nie mogłam tego kremu stosować przez dłuższy okres czasu bo skora zwyczajnie się przekarmiła.
Więcej nie kupię, wystarczy, że spróbowałam

Cytat:
Aha, widzę, że używasz witaminę B3 i C. To jest w formie proszku? Jak to nakładasz na twarz i jak często?
Witaminy C jeszcze nie stosowałam, paczka przyszła w poniedziałek.
Niacynamid (tak, w proszku) mieszam z hydrolatem - ładnie oczyszcza skórę, wygładza, nieco rozjaśnia przebarwienia.
Nieco - bo stosuję stosunkowo od niedawna, ale bardzo go polubiłam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:35   #4251
Jasmine89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć dziewczyny Mam takie pytanie: chcę zrobić sobie mgiełkę do włosów wg tego przepisu http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ser...-i-elastyna/91, czyli
2% Elastyna 2.0 ml
5%
Keratyna 5.0 ml
1% All in one 1.8 ml
1% D-pantenol 75% 0.8 ml
1% FEOG 1.0 ml
90% hydrolat lawendowy/szałwiowy 90.0 ml
No i chciałam dodać do tego jeszcze wyciąg z aloesu zatężony 10x, w ilości np. 3ml (wtedy hydrolatu dałabym 87ml, żeby nadal było w sumie 100ml). I stąd moje pytanie, czy dodanie aloesu nie zaburzy jakoś pH całości ? Bo na stronie ZSK nie jest napisane jakie pH ma wyciąg z aloesu.
A i jeszcze jedno, na opakowaniach elastyny i keratyny jest napisane żeby przechowywać w temp. 10-20 stopni. Jak sobie z tym radzicie ? Bo w lodówce za zimno, a temperatura pokojowa też za wysoka..

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Jasmine89
Czas edycji: 2012-09-28 o 12:36
Jasmine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:47   #4252
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Jasmine89 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mam takie pytanie: chcę zrobić sobie mgiełkę do włosów wg tego przepisu http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ser...-i-elastyna/91, czyli
2% Elastyna 2.0 ml
5%
Keratyna 5.0 ml
1% All in one 1.8 ml
1% D-pantenol 75% 0.8 ml
1% FEOG 1.0 ml
90% hydrolat lawendowy/szałwiowy 90.0 ml
No i chciałam dodać do tego jeszcze wyciąg z aloesu zatężony 10x, w ilości np. 3ml (wtedy hydrolatu dałabym 87ml, żeby nadal było w sumie 100ml). I stąd moje pytanie, czy dodanie aloesu nie zaburzy jakoś pH całości ? Bo na stronie ZSK nie jest napisane jakie pH ma wyciąg z aloesu.
A i jeszcze jedno, na opakowaniach elastyny i keratyny jest napisane żeby przechowywać w temp. 10-20 stopni. Jak sobie z tym radzicie ? Bo w lodówce za zimno, a temperatura pokojowa też za wysoka..

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Co do temperatury, to sprawdzałam termometrem, który jest tam na stałe i u mnie w pokoju w najniższej szufladzie przy samej podłodze temp nawet w upały nie przekraczała 20 st, wiec tam trzymam Moze sprawdź po prostu, bo czasem się można zdziwić
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 13:16   #4253
Jasmine89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Co do temperatury, to sprawdzałam termometrem, który jest tam na stałe i u mnie w pokoju w najniższej szufladzie przy samej podłodze temp nawet w upały nie przekraczała 20 st, wiec tam trzymam Moze sprawdź po prostu, bo czasem się można zdziwić
Dziękuję, tak też zrobię
Jasmine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:21   #4254
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Na ZSK pojawił się nowy olej. Znaczy tak mi się wydaje
Olej z męczennicy rafinowany (swoją drogą, ciekawa nazwa ). Bardzo mnie zainteresował, ponieważ wydaje mi się leciutki, niezapychający, do tego ma działanie antyutleniające i przeciw rodnikowe! Wapń i fosfor! Podoba mi się!
Tylko, że czy dla młodej skóry (16 lat), raczej nie podrażnionej się nada? A tak mnie kusi, no.
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way

Edytowane przez GreenSlinky
Czas edycji: 2012-09-28 o 21:23
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 08:12   #4255
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Na ZSK pojawił się nowy olej. Znaczy tak mi się wydaje
Olej z męczennicy rafinowany (swoją drogą, ciekawa nazwa ). Bardzo mnie zainteresował, ponieważ wydaje mi się leciutki, niezapychający, do tego ma działanie antyutleniające i przeciw rodnikowe! Wapń i fosfor! Podoba mi się!
Tylko, że czy dla młodej skóry (16 lat), raczej nie podrażnionej się nada? A tak mnie kusi, no.
Ja tam nie jest jakąś super znawczynią kosmetyczną i nie śmiem się za taką uważać - ale dam Ci dobrą radę . Jak masz 16 lat i nie masz problemów ze swoją cerą jakichś dużych - to nie kombinuj kochana, bo przekarmisz skórę w młodym wieku. Mnie się wydaje ten olej za ciężki dla Ciebie, zwłaszcza, że dodaje się go w większości do kremów dla cer dojrzałych. Może spróbuj jakiś lekki olejek - bez dodawania do niego żadnych innych specyfików typu HA
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 16:21   #4256
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny proszę pomóżcie, bo zwariuję.
Trzy razy robię jeden i ten sam krem i nie wychodzi!!!
PH 4, fazy podgrzane a ten nie gęstnieje.
Czy winą może byc mikser kuchenny a nie mieszadełko?
Wszystko obliczone w porządku, to już którys krem z kolei i nie spodziewałabym się teraz takich problemów!!!
Krem na kwasie migdałowym 4%, ekstrakt z mandarynki 5%, mleczan4%, mgs4%, cetyl3%,olej z krokosza i bawełny 16%, reszta to hydrolat.
Muszę krem ukręcić jak najszybciej a kolejnego nieudanego podejścia nie przetrawię
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 16:36   #4257
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mi jak się nie udawały kremy, to była wina mieszadełka - a raczej słabej baterii. Wygrzebałam akumulatorki jakieś stare i ładuje je tylko do tego mikserka.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 17:19   #4258
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kayako myślisz, że mikser kuchenny nie ma takich obrotów co mieszadełko? Zepsuło mi się i sądziłam, że mikser na max.obrotów da radę....
ktoś coś jeszcze wymyśli moze?????
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 18:19   #4259
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, mam pytanie o masło babassu - jeśli ktoś używał, to czy sprawdza się przy cerze przesuszonej?
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 21:58   #4260
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, jeśli do wody destylowanej dodam sobie niacynamidu, będę musiała zakonserwować tą mieszankę
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.