Kosmetyki naturalne - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-03, 13:58   #2941
6b9c8065205bfbba4ea470e2960397c9df0c22c2_60247381d4d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetyki naturalne

To prawda, że mają darmową wysyłkę, ale za to ceny są trochę zawyżone, czyli wychodzi na to samo, zwłaszcza przy zakupie pojedynczych produktów... Ale rzeczywiście ofertę mają całkiem sporą
6b9c8065205bfbba4ea470e2960397c9df0c22c2_60247381d4d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:02   #2942
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie używam fluoru w pastach (już od kilku lat, jeśli nie dekady całej) i nic mi się nie rozleciało Ale jestem wege i jem pełnoziarniste produkty jak najczęściej. Nie piję coli, nie słodzę. Po każdym posiłku płuczę jamę ustną. Do wody z kranu podobno też dodano fluoru BTW

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-07-03 o 14:08
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:08   #2943
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
nie używam fluoru w pastach (już od kilku lat, jeśli nie dekady całej) i nic mi się nie rozleciało Ale jestem wege i jem pełnoziarniste produkty jak najczęściej. Nie piję coli, nie słodzę. Po każdym posiłku płuczę jamę ustną. W wodzie z kranu podobno też dodano fluoru BTW
A, co mają do tego produkty pełnoziarniste (pytam z ciekawości, bo naprawdę nie wiem), uzupełniają coś w zębach?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:21   #2944
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Stan uzębienia, tak jak cery, włosów czy kości, jest związany z odpowiednim odżywianiem. Najczęściej wymienia się minerały jak fluor czy wapń, wit.C (w stanie naturalnym) ale było tego cusik więcej, nie pamiętam już dokładnie co i jak, chyba z książek mi się zapamiętało niż z netu ...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:22   #2945
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Sekretny ja też chcę trochę na KWC recenzji powystawiać.Jednak pamiętam jak kiedyś z Korah pisałyście,że kasują te gdzie produkt jest stosowany przez mniej niż miesiąc,tak?albo coś mi się pomieszało
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:25   #2946
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Sekretny ja też chcę trochę na KWC recenzji powystawiać.Jednak pamiętam jak kiedyś z Korah pisałyście,że kasują te gdzie produkt jest stosowany przez mniej niż miesiąc,tak?albo coś mi się pomieszało
Tak, dokładnie. Czasami kasują też te wystawione powyżej miesiąca jeżeli nic nie wnoszą tak naprawdę. No i kasują też te produkty, których ktoś nie używał zgodnie ze swoją cerą. Ja kiedyś, kiedyś miałam tonik do cery normalnej, a wpisane mam ze mam mieszaną to mi recenzję skasowali (to też włosów się tyczy itd.).

A czy znalazłaś gdzieś może tą maskę do twarzy? Na razie się ratuję glinką
zieloną, ale strasznie już chciałabym tą maskę spróbować.

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Stan uzębienia, tak jak cery, włosów czy kości, jest związany z odpowiednim odżywianiem. Najczęściej wymienia się minerały jak fluor czy wapń, wit.C (w stanie naturalnym) ale było tego cusik więcej, nie pamiętam już dokładnie co i jak, chyba z książek mi się zapamiętało niż z netu ...
Rozumiem, a jakiej obecnie pasty używasz? Ja akurat weszłam w posiadanie Sante, wersja z mirrą, pachnie jak sachol. Miałaś ją może? Jeżeli tak, to jakie wrażenia po tej paście?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-03 o 14:28
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:38   #2947
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie. Czasami kasują też te wystawione powyżej miesiąca jeżeli nic nie wnoszą tak naprawdę. No i kasują też te produkty, których ktoś nie używał zgodnie ze swoją cerą. Ja kiedyś, kiedyś miałam tonik do cery normalnej, a wpisane mam ze mam mieszaną to mi recenzję skasowali (to też włosów się tyczy itd.).

A czy znalazłaś gdzieś może tą maskę do twarzy? Na razie się ratuję glinką zieloną, ale strasznie już chciałabym tą maskę spróbować.
Ona jest w Biolanderze

Hmm to ciężko z tymi recenzjami widzę,już kilka wystawiłam.Mam nadzieję,że nie pokasują mi ich
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 14:41   #2948
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki naturalne

możecie mi polecić jakiś naturalny lekki krem nawilżający do cery tłustej? Dodam że masz skłonność do czerwienienia twarzy także musi być naprawdę łagodny
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:45   #2949
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

obecnie to myję zęby biała glinką (nabieram na szczoteczkę) , i płuczę wodą z dodatkiem soli morskiej (spróbujcie!). Nie miałam tej pasty, najlepiej wspominam taką firmy Argital, jak jeszcze była w Żółtym Cesarzu. Chyba są jeszcze sprzedawane, ale po 30 zł. Nie przypadła mi Urtekram, Eco cosmetics Venus, Weleda tez była taka sobie...

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-07-03 o 14:47
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 20:48   #2950
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
nie używam fluoru w pastach (już od kilku lat, jeśli nie dekady całej) i nic mi się nie rozleciało Ale jestem wege i jem pełnoziarniste produkty jak najczęściej. Nie piję coli, nie słodzę. Po każdym posiłku płuczę jamę ustną. Do wody z kranu podobno też dodano fluoru BTW
Fluoru dodaje się do wody w tylko niektórych regionach kraju (w necie piszą np. o Wrocławiu). Wiesz gdzie szukać informacji o konkretnych miejscowościach, ujęciach wodnych?

Chlor, zanieczyszczenia, może zamiast testować kolejne środki do mycia, lepiej skupić się na poszukiwaniu filtrów do wody. Tylko one też mają wady.

Tutaj piszą o myciu zębów żelem aloesowym http://kosmetologia.com.pl/newsy/zel...-do-zebow.html


W KWC pojawiło się zgłoszenie kremu z nowej serii AA Wrażliwa Natura. Wygląda na to, że receptury będą podobne do tych zastosowanych w AA Eco, ale ceny niższe

Cytat:
Skład: Aqua, Octylododecanol, Dicaprylyl Ether, Parfum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Sterate Citrate, Glycerin, Cucurbita Pepo Seed Extract, Centaurea Cyanun Flower Water, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Citric Acid.

Cena: 20zł / 50ml
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ii.html&next=1

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-07-03 o 20:55
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 20:51   #2951
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Fluoru dodaje się do wody w tylko niektórych regionach kraju (w necie piszą np. o Wrocławiu). Wiesz gdzie szukać informacji o konkretnych miejscowościach, ujęciach wodnych?

Chlor, zanieczyszczenia, może zamiast testować kolejne środki do mycia, lepiej poszukać filtrów do wody. Tylko one też mają wady.


W KWC pojawiło się zgłoszenie kremu z nowej serii AA Wrażliwa Natura. Wygląda na to, że receptury będą podobne do tych zastosowanych w AA Eco, ale ceny niższe


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ii.html&next=1

Ooo, ja akurat jestem z Wrocławia.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 21:36   #2952
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Fluoru dodaje się do wody w tylko niektórych regionach kraju (w necie piszą np. o Wrocławiu). Wiesz gdzie szukać informacji o konkretnych miejscowościach, ujęciach wodnych?

Chlor, zanieczyszczenia, może zamiast testować kolejne środki do mycia, lepiej skupić się na poszukiwaniu filtrów do wody. Tylko one też mają wady.

Tutaj piszą o myciu zębów żelem aloesowym http://kosmetologia.com.pl/newsy/zel...-do-zebow.html


W KWC pojawiło się zgłoszenie kremu z nowej serii AA Wrażliwa Natura. Wygląda na to, że receptury będą podobne do tych zastosowanych w AA Eco, ale ceny niższe


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ii.html&next=1
niestety na razie nie mogę sobie pozwolić na filtry, ale fajnie, że przypomniałaś

Jak masz namiar na jakiś prawdziwy żel aloesowy od jakiegoś ogrodnika, to ja chętnie skuszę się na taki. Powinnam już dawno zdobyć sadzonki, ale też w tym jestem zielona i pewnie pierwszą roślinkę uśmiercę Chciałam go zdobyć na dezodo, ale myślę, że jak bym zmieszała z glinką to też moja pasta do zębów by przeszła na wyższy poziom
Chętnie bym dowiedziała się gdzie w realu już są dostępne te kosmetyki AA WN
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 08:02   #2953
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
nie używam fluoru w pastach (już od kilku lat, jeśli nie dekady całej) i nic mi się nie rozleciało Ale jestem wege i jem pełnoziarniste produkty jak najczęściej. Nie piję coli, nie słodzę. Po każdym posiłku płuczę jamę ustną. Do wody z kranu podobno też dodano fluoru BTW
Ja też od kilku lat używam past bez fluoru, w międzyczasie byłam w ciąży, a po niej moja dentystka stwierdziła, że to chyba rzeczywiście mity, że w ciąży zęby muszą się psuć. Kawę czy herbatę normalnie słodzę, ale też jem sporo produktów pełnoziarnistych. Nie zauważyłam żadnego pogorszenia się stanu zębów odkąd używam past bez fluoru.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 09:33   #2954
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
a gdzie był poprzedni?
Poprzednia edycja była w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21 na Mokotowie).
http://www.progressgroup.pl/content/view/160/14/
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 11:08   #2955
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość


Możliwe, możliwe.
A jakiej ty pasty używasz? Mi ciężko znaleźć coś naturalnego, a jednocześnie z fluorem (i nie za kosmiczną cenę).
Używam zwykłej drogeryjnej z fluorem.

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Fluoru dodaje się do wody w tylko niektórych regionach kraju (w necie piszą np. o Wrocławiu). Wiesz gdzie szukać informacji o konkretnych miejscowościach, ujęciach wodnych?

Chlor, zanieczyszczenia, może zamiast testować kolejne środki do mycia, lepiej skupić się na poszukiwaniu filtrów do wody. Tylko one też mają wady.
Ja używam dzbanka Brita z filtrem węglowym.

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Ja też od kilku lat używam past bez fluoru, w międzyczasie byłam w ciąży, a po niej moja dentystka stwierdziła, że to chyba rzeczywiście mity, że w ciąży zęby muszą się psuć. Kawę czy herbatę normalnie słodzę, ale też jem sporo produktów pełnoziarnistych. Nie zauważyłam żadnego pogorszenia się stanu zębów odkąd używam past bez fluoru.
A ja się ciągle boje przestawić. Mam bardzo słabe zęby i jeżeli coś by im się stało, to bym się chyba nerwowo załamała.
Być może kieruję się stereotypami, że fluor potrzebny, a być może przemawia do mnie to, że kiedyś ludzie nie używali fluoru i po 30-stce byli bezzębni.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 11:33   #2956
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27920148]
Być może kieruję się stereotypami, że fluor potrzebny, a być może przemawia do mnie to, że kiedyś ludzie nie używali fluoru i po 30-stce byli bezzębni.
[/QUOTE]

Cieżko nazwać to stereotypem, skoro zeby jak i kości zbudowane są z fluoroapatytu. Oczywiście nie tylko niedobór ale też nadmiar jest niepożądany - jak ze wszystkim
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:42   #2957
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27920148]
A ja się ciągle boje przestawić. Mam bardzo słabe zęby i jeżeli coś by im się stało, to bym się chyba nerwowo załamała.
Być może kieruję się stereotypami, że fluor potrzebny, a być może przemawia do mnie to, że kiedyś ludzie nie używali fluoru i po 30-stce byli bezzębni.
[/QUOTE]

bo nie mieli co jeść. A jaka jest twoja dieta? Jesteś na coś chora?
Jak chcesz to mam ebook po ang, może ci coś podpowie (sama jej nie czytałam, bo nie mam problemów).
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 14:13   #2958
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Cieżko nazwać to stereotypem, skoro zeby jak i kości zbudowane są z fluoroapatytu. Oczywiście nie tylko niedobór ale też nadmiar jest niepożądany - jak ze wszystkim
Chodzi mi bardziej o stereotyp, że tylko fluor gwarantuje zdrowe zęby. Tak jak ten, że tylko mleko i przetwory mleczne gwarantują zdrowe kości, etc.
Druga rzeczą jest mój brak wiedzy na temat budowy zębów i działania fluoru - gdybym posiadała kompleksową wiedzę w tym temacie, to oczywiście byłoby mi łatwiej się ustosunkować, a tak, bojąc się ryzyka, używam past z fluorem.


Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
bo nie mieli co jeść. A jaka jest twoja dieta? Jesteś na coś chora?
Jak chcesz to mam ebook po ang, może ci coś podpowie (sama jej nie czytałam, bo nie mam problemów).
Staram się jeść zdrowo, oczywiście nie zawsze to wychodzi.
Na nic poważnie chyba chora nie jestem, aczkolwiek mam różne dolegliwości, które mogą pociągać za sobą różne zmiany w organizmie.
Póki co większych problemów z zębami nie mam.

A o czym ten ebook? O fluorze właśnie?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 16:05   #2959
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27925127]A o czym ten ebook? O fluorze właśnie?[/QUOTE]

Miałam tą książkę http://www.greenharmonyliving.com/st...products_id=70 na chomiku (tiare), ale znikła
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 16:12   #2960
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27925127]Chodzi mi bardziej o stereotyp, że tylko fluor gwarantuje zdrowe zęby. Tak jak ten, że tylko mleko i przetwory mleczne gwarantują zdrowe kości, etc.
[/QUOTE]

W pewnym sensie można można tak powiedzieć. Na pewno bez odpowiedniej ilość fluoru i wapnia nasze kości i zęby nie mogą być zdrowe - to jest warunek konieczny, ale nie wystarczajacy. Problem w tym że fluor ma bardzo wąski zakres pomiędzy "za mało" i "za duzo".
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:02   #2961
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
W pewnym sensie można można tak powiedzieć. Na pewno bez odpowiedniej ilość fluoru i wapnia nasze kości i zęby nie mogą być zdrowe - to jest warunek konieczny, ale nie wystarczajacy. Problem w tym że fluor ma bardzo wąski zakres pomiędzy "za mało" i "za duzo".

Nie zrozumiałaś. Nie chodziło mi o to, że wapń jest niezbędny, tylko o to, że stereotypem jest, że dostarczają go jedynie mleko i przetwory mleczne.
Nieważne.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:37   #2962
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
U mnie w domu zawsze stoi nivea-bo mój tż sobie życia bez niego nie wyobrażaJa też go lubię i używałamA mam swojego zastępce jeśli chodzi o nivea-kupiłam lavere w takim metalowym opakowaniu jak nivea właśnie.Jest uniwersalny-dla każdego i do wszystkiego.Bardzo go lubię
Wiem, że już dawno pisałaś tego posta, ale mogłabyś coś więcej napisać o użytkowaniu tego kremu? Jaką ma konsystencję, zapach? Czy może nie zapchał cię, jak używałaś do twarzy?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 22:14   #2963
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
niestety na razie nie mogę sobie pozwolić na filtry, ale fajnie, że przypomniałaś

Jak masz namiar na jakiś prawdziwy żel aloesowy od jakiegoś ogrodnika, to ja chętnie skuszę się na taki. Powinnam już dawno zdobyć sadzonki, ale też w tym jestem zielona i pewnie pierwszą roślinkę uśmiercę Chciałam go zdobyć na dezodo, ale myślę, że jak bym zmieszała z glinką to też moja pasta do zębów by przeszła na wyższy poziom
Chętnie bym dowiedziała się gdzie w realu już są dostępne te kosmetyki AA WN
To powinien być chyba Aloe barbadensis Miller, a nie wiem gdzie taki znaleźć. Na aukcjach, np. można kupić Aloe arborescens Mill. i tylko taki mam (moja szczepka pochodziła ze starej rośliny, którą rozsadzano; matecznik miał pewnie z dziesięć lat ).
Nie sprawdzałam jego właściwości, szkoda mi go... :/ Rośnie bujnie gdy dom nie jest ogrzewany, a potem zaczyna żółknąć i traci dolne liście. Wygląda marnie.
Gdzieś czytałam, że surowiec powinien być pozyskiwany z dojrzałej rośliny, ale nie pamiętam, czy powodem tego są właściwości fizykochemiczne czy troska o samą roślinę.

Miałam kiedyś Aloepuregel Zuccari. To był najprostszy żel jaki znalazłam (aloes, zagęstnik, benzoesan sodu i sorbinian potasu), co okazało się zaletą i wadą, bo technicznie był trochę trudny w używaniu i przy takim stężeniu miałam zaczerwienioną twarz. Jeśli znajdę go w jakiejś aptece, to pewnie jeszcze spróbuję, ale optymalny byłby żel z czymś jeszcze (betainą cukrową może albo pantenolem, nie mam pojęcia ). Za to do zębów mógłby się sprawdzić. Świetnie się u mnie sprawdza aloes stosowany wewnętrznie.
Laboratoria Natury (ta firma od olejku pichtowego i rokitnikowego, biszolinu etc.) wypuściła niedawno jakiś żel aloesowy, ale nie znam składu.



[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27920148]
A ja się ciągle boje przestawić. Mam bardzo słabe zęby i jeżeli coś by im się stało, to bym się chyba nerwowo załamała.
Być może kieruję się stereotypami, że fluor potrzebny, a być może przemawia do mnie to, że kiedyś ludzie nie używali fluoru i po 30-stce byli bezzębni.
[/QUOTE]

Ja też nie potrafię się do tego ustosunkować. Pomijając informacje w necie, które sobie przeczą (aż po teorie spiskowe), to nie umiem nawet określić ile fluoru przyjmuję z wodą i pożywieniem. Przecież to, że zjem określoną porcję, nie oznacza, że jakaś dawka fluoru zostanie przyswojona. Niektóre pokarmy ograniczają wchłanianie, mój organizm nie funkcjonuje prawidłowo, a woda, której używam nie raczej nie jest fluorowana.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-07-04 o 22:18 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 05:45   #2964
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Wiem, że już dawno pisałaś tego posta, ale mogłabyś coś więcej napisać o użytkowaniu tego kremu? Jaką ma konsystencję, zapach? Czy może nie zapchał cię, jak używałaś do twarzy?
Tak czasami używam go do twarzy i mnie nie zapchał-ale mnie to nawet krem nivea nie zapychałKonsyst encja jest...dziwna-tylko ten krem i odżywka i maska p&r tak mnie swoją"formą"zaskoczyły.Ni gdy wcześniej się z takimi kosmetykami nie spotkałam.
Krem się cudownie nakłada,nie ma żadnych problemów ze smarowaniem,fajnie nawilża i robi to porządnieTak jak np.nivea czy bambino to takie gęste gluty tak ten jest taki no inny(nie znam słów jakimi mogłabym określić prócz"dziwny")A zapach słodkich migdałów,przyjemny,szybko się ulatnia ze skóry.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:11   #2965
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Tak czasami używam go do twarzy i mnie nie zapchał-ale mnie to nawet krem nivea nie zapychałKonsyst encja jest...dziwna-tylko ten krem i odżywka i maska p&r tak mnie swoją"formą"zaskoczyły.Ni gdy wcześniej się z takimi kosmetykami nie spotkałam.
Krem się cudownie nakłada,nie ma żadnych problemów ze smarowaniem,fajnie nawilża i robi to porządnieTak jak np.nivea czy bambino to takie gęste gluty tak ten jest taki no inny(nie znam słów jakimi mogłabym określić prócz"dziwny")A zapach słodkich migdałów,przyjemny,szybko się ulatnia ze skóry.
Dzięki za odpowiedź. Może się skuszę, jak zużyję zapasy.

A macie jakieś ulubione kremy pod oczy? Ostatnio strasznie mi się obszary podoczne wysuszyły.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 10:04   #2966
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Tak czasami używam go do twarzy i mnie nie zapchał-ale mnie to nawet krem nivea nie zapychałKonsyst encja jest...dziwna-tylko ten krem i odżywka i maska p&r tak mnie swoją"formą"zaskoczyły.Ni gdy wcześniej się z takimi kosmetykami nie spotkałam.
Krem się cudownie nakłada,nie ma żadnych problemów ze smarowaniem,fajnie nawilża i robi to porządnieTak jak np.nivea czy bambino to takie gęste gluty tak ten jest taki no inny(nie znam słów jakimi mogłabym określić prócz"dziwny")A zapach słodkich migdałów,przyjemny,szybko się ulatnia ze skóry.
Aniu, pokażesz który to? narobiłaś mi smaku..:-0
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 10:56   #2967
MrowkiBigbitowki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy ktos uzywal tego nowego pudru tonujacego Dr Hauschka? Czaje sie na niego, ale zastanawiam sie, czy ma drobinki, jaki naprawde ma kolor [jestem bardzo blada i boje sie ze bedzie wygladac nienaturalnie] i czy nie zapycha. Mial ktos juz z nim do czynienia? Zglosilam produkt na KWC, licze na to, ze ktos wkrotce doda recenzje :P

mam na mysli konkretnie ten, z serii Lavender Dreams: https://wizaz.pl/Makijaz/Nowosci-kos.../Lawendowe-sny
MrowkiBigbitowki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 14:24   #2968
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny stosowałyście piankę Colsys lub piankę Cattier do twarzy?
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 17:28   #2969
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Kosmetyki naturalne

ooo mam chyba pecha albo musze zmienic taktyke zakupóa cokolwiek zakupie pod wpływem natchnienia, okazuje się nie miec recenzji na kwc może oprócz odzywki z Alterry. zakupiłam dzisiaj mydełko ??? rozmarynowe to na pewno, pachnie cudnie i to mój ukochany zapach, ale, nie wiem jaka to firma... savon de marseille romarin fleur pur vegetal to wszystko co na nim pisze. ponoc lepiej jest myć twarz takim naturalnym mydełkiem niz żelami nawet tymi aptecznymi... pokończylam specyfiki do mycia twarzy i nie wiem co teraz, na pewno natura tylko, hmm co konkretnie??? czy tym mydełkiem moge potraktowac twarz? czy lepiej zakupic inne . jesli ktos może mi pomóc bede wdzięczna.
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:16   #2970
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
ooo mam chyba pecha albo musze zmienic taktyke zakupóa cokolwiek zakupie pod wpływem natchnienia, okazuje się nie miec recenzji na kwc może oprócz odzywki z Alterry. zakupiłam dzisiaj mydełko ??? rozmarynowe to na pewno, pachnie cudnie i to mój ukochany zapach, ale, nie wiem jaka to firma... savon de marseille romarin fleur pur vegetal to wszystko co na nim pisze. ponoc lepiej jest myć twarz takim naturalnym mydełkiem niz żelami nawet tymi aptecznymi... pokończylam specyfiki do mycia twarzy i nie wiem co teraz, na pewno natura tylko, hmm co konkretnie??? czy tym mydełkiem moge potraktowac twarz? czy lepiej zakupic inne . jesli ktos może mi pomóc bede wdzięczna.

A jakiejś marki to mydło w ogóle jest?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.