plamienie...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-20, 16:31   #1
blackcoffee
Raczkowanie
 
Avatar blackcoffee
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 498

plamienie...?


Nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie,więc zakladam nowy wątek...

We wtorek kochałam się z chłopakiem. W czwartek wzięłam tabletkę, ale ponieważ istniało ryzyko,że się nie wchłonęła (mialam biegunkę) wzięłam drugą jakieś 1,5 h później, bo chcialam mieć pewność,że nic się nie wydarzy... Tabletki biorę już od roku i po raz pierwszy mialam dzisiaj plamienie (15 dzień tego opakowania)... Nigdy przedtem nie miałam takiej sytuacji, nawet wtrakcie brania pierwszych opakowan. Czy może to być spowodowane tym,ze jednak obie tabletki się wchłonęły? Aktualnie jestem przeziębiona, więc moze to też ma wpływ...

Szczerze mówiąc trochę się zaniepokoiłam,więc proszę o odpowiedź.
blackcoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:06   #2
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: plamienie...?

Nie sugeruj się za bardzo moją odpowiedzią, ale kiedyś miałam podobny przypadek. Stosowałam plastry Evra i też mniej więcej w połowie "cyklu" miałam nieduże krwawienie. Zdarzyło się to tylko raz (byłam wtedy na wakacjach nad morzem). Gdy później pytałam lekarza, powiedział, że antykoncepcja "oszukuje" układ hormonalny kobiety, ale nie tak do końca - w końcu organizm nadal wytwarza własne hormony i to może być przyczyną takiego śródcyklicznego krwawienia. W moim przypadku nałożyła się na to zmiana miejsca, klimatu (inne stresory pewnie też mogą odegrać tu rolę). Inna przyczyna to za mała zawartość hormonów w tabletkach - ale wówczas takie przypadki by się powtarzały, a u ciebie, jak piszesz, wystąpiło to pierwszy raz.
Wg mnie to nic groźnego, ale dla uspokojenia nerwów lepiej zawsze skorzystać z porady lekarza. Pozdrawiam
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:13   #3
blackcoffee
Raczkowanie
 
Avatar blackcoffee
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 498
Dot.: plamienie...?

Dziękuję za odpowiedź!

Biorę Novynette i tam rzeczywiście jej mało hormonów, czyli może pora zmienić...? Za dwa tygodnie mam umówioną wizytę, więc wypytam o wszystko. Ale zdenerwowałam się, bo to pierwszy raz mi się przytrafiło i nie wiem dlaczego... Stresów też mam ostatnio dużo (3 kierunki studiów...), więc moze to też jakiś wpływ na to miało...
blackcoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 18:57   #4
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: plamienie...?

Więc może nałożyło się kilka czynników i to jest wytłumaczenie, ale dobrze, że masz niedługo wizytę, to się upewnisz. A co do zmiany środka - pamiętam, że lekarz zalecił mi jeszcze obserwować przez 2-3 miesiące czy plamienie się powtórzy, i dopiero wtedy myśleć o zmianie leku.
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 20:23   #5
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: plamienie...?

a ja biore juz tzrecie opakowanei novynette i mam male plamienie (dzisiaj 9 tabletke wzielam) ..
wiem ze po trzech opkowaniach sie to powinno wyregulowac, ale przez chwile panikowalam ze to mzoe owulacja:P ale jak? przy tabletkach? brane codziennie, o tej samej porze, bez pominiecia zadnej, a maksymalne spoznienie z tabletka to 10 minut??

wiec powinno byc ok... a jak wy uwazacie? chetnie poznam wasze opinie...
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 21:41   #6
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: plamienie...?

Cytat:
Napisane przez milionmyslii Pokaż wiadomość
a ja biore juz tzrecie opakowanei novynette i mam male plamienie (dzisiaj 9 tabletke wzielam) ..
wiem ze po trzech opkowaniach sie to powinno wyregulowac, ale przez chwile panikowalam ze to mzoe owulacja:P ale jak? przy tabletkach? brane codziennie, o tej samej porze, bez pominiecia zadnej, a maksymalne spoznienie z tabletka to 10 minut??

wiec powinno byc ok... a jak wy uwazacie? chetnie poznam wasze opinie...
pewnie ze bedzie ok kwestia wlasnie moze stresow,zmiany klimatu lub po prostu przypadek...
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.