Winietki czy nie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-19, 19:05   #31
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez Figa634 Pokaż wiadomość
A to goście na czyimś weselu mają czuć się źle ?
Dziwią mnie trochę wasze wypowiedzi
Ale czemu goscie maja sie zle czuc, bo sa winietki? Z przekory, ze nie wybieraja gdzie chca usiasc?

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 19:27   #32
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez Figa634 Pokaż wiadomość
A to goście na czyimś weselu mają czuć się źle ?
Dziwią mnie trochę wasze wypowiedzi
To przepraszam, ale to gości mam się pytać jak mam robić wesele? Winietki czy nie, jak inne szczegóły to chyba sprawa młodych, a nie gości. ja rozumiem, że można się dopytać, poradzić, ale trochę dziwne jeśli goście decydować mają o takich szczegółach.
I jakby patrzyć tymi kategoriami, to nikt by wesela nie robił, bo ten się będzie źle czuł bo będą winietki, ten będzie się źle czuł, bo winietek nie będzie. Temu nie będzie pasowała sala, temu kościół, tamtemu orkiestra i tak dalej.

__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 19:52   #33
Sindel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 116
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez Figa634 Pokaż wiadomość
A to goście na czyimś weselu mają czuć się źle ?
Dziwią mnie trochę wasze wypowiedzi
Ja rozumiem, że mogą czuć się źle, ale jak winietek nie ma, ja np jak mam iść na takie bezwinietkowe wesele to od razu czuję się niekomfortowo na myśl, że nie wiadomo z kim przyjdzie mi siedzieć przy stole

Idąc tym tokiem myślenia, mam nie robić wesela na wybranej przeze mnie sali, bo gościom się nie podoba i mogą czuć się źle? Mam nie podawać rosołu bo ktoś może go nie lubić? Wręczając gościom zaproszenie zaprasza się ich na gotową, zorganizowaną uroczystość i raczej nie mają oni prawa głosu ani co do miejsca wesela, czy choćby dekoracji tak jak w tym przypadku.
To ja organizuję swoje wesele i chcę mieć porządek z gośćmi na sali, jeśli komuś to nie pasuje to nie musi przychodzić, nikogo nie zmuszam

Edytowane przez Sindel
Czas edycji: 2014-06-20 o 10:47
Sindel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 13:54   #34
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
No to teraz poleciałaś już po całości. Od kiedy brak winietek to niedbanie o gości? hahah przezabawne.
.
.

napisz co przeczytałam zanim zaczniejsz kpić dobrze ?
napisłam "powinno sie pomyśleć o gościach o zadbac o te żeby siedzieli w odpowiednim miejscu, razem w parze , obok kogos kogo znaja -niedopilnowanie tego o dla mnie jedno z wiekszych faux pas i nie zadbanie ze storny PM o gosci"
gdzie tu widzisz słowo "winietka"


Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Opisujecie w taki sposób walki o krzesła, rzucanie torebkami, rezerwacja marynarkami, wchodzenia na salę zanim PM się zjawi, że przykro mi ale tak zachowują się buraki a nie kulturalni ludzi. U mnie byli na szczęście Ci drudzy więc wiedziałam, że obejdzie się bez winietek
.
rezerwacja marynarkami to buractwo ? Według mnie nie

mi akurat nie o to chodzi , napisałam "Nie o to chodzi czy będzie rzucanie torebkami czy przepychania"
. Chociaz wprowadza to chaos i nieprzyjemna atmosfere wiec lepiej tego uniknąc. Ale to jest szczegół bo zajmowanie miejsca zajmuje chwile - chodzi o to żeby goście siedzieli w odpowiednim miejscu - żeby babcia nie siediała w przeciagu bo wszyscy młodzi ja prześcigneli albo żeby kto nie trafił na grupe zupłnie obcych osób , w innym wieku etc .Jak goście zajmuja miejsca to jest dosc przypadkowo i duza szansa że sie trafi na złe miejsce a to moze zepsuc w duzej mierze wesele - zwłaszcza jak ktos nie tańczy .

Cytat:
Napisane przez Figa634 Pokaż wiadomość
W takim razie zapytam Was co zrobić w sytuacji, kiedy goście nie chcą winietek ?
no chyba sama nazwa goscie mówi za siebie Sa gośćmi a nie organizatorami /gospodarzami -znacz maja sie dostosować

Jak pisałam- winietki albo właściwie ogóle wyznaczanie miejsc -to cos czego przez lata nie bylo i i po prostu ludzie sie to tego jeszcze nie przyzwyczaili - ale sie przyzwyczaja , myśle że za pare lat ludzie zapomną że kiedy sie siedzenia zajmowalo na kto pierwszy ten lepszy.
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 14:21   #35
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Winietki czy nie?

A jesli sa w rodzinie rozne spory i ktos z roznych wzgledow nie chce kolo siebie siedziec ( ja o wszystkim wiedziec nie musze) ?? Dlatego u mnie tez winietek nie bedzie z tego wlasnie wzgledu, ze ostatnio bylam na weselu z winietkami i niektorzy goscie byli niezadowoleni z miejsc jakie im zostaly podporzadkowane...
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 15:47   #36
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Winietki czy nie?

My byliśmy w ostatnich 2 latach na 3 weselach. Dwa wesela z winietkami, gdzie miejsca były zupełnie nie trafione. Raz nas usadzono z dziadkami, teściowa itp, a drugi raz obok szwagierki z która się nie lubimy i tajemnicą to nie jest. Na jednym weselu winietek nie było. Zajęliśmy miejsca obok super młodych osób i bawilam się świetnie.
U mnie na przyjęciu też winietek nie było i rodzina siadla tak jak chciała. Na koniec usłyszałam że bardzo dobrze, że nie było bo każdy usiadł tam gdzie chciał.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 10:31   #37
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: Winietki czy nie?

Będę miała wizytówki (skąd się wzięły te "winietki"? ), choć robimy obiad dla 20 osób.

Dlaczego? Nie, nie boję się rzucania torebką i zajmowania miejsc
Po prostu naturalne jest dla mnie, że gospodarz wskazuje gościom na przyjęciu miejsce, w jakim powinni usiąść. Robię to zawsze, kiedy mam gości w domu, sama też jestem usadzana.

Wizytówki pozwalają zdjąć sobie z głowy konieczność prowadzenia każdej z 20 czy 200 osób na jej miejsce Dodatkowe obowiązki to ostatnia rzecz, jaką chcemy sobie brać na głowę w dniu ślubu.

A że jest dla mnie ważne, żeby wszyscy się ze sobą zapoznali i zintegrowali, to nie mogę im pozwolić na wolną amerykankę
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 12:11   #38
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Winietki czy nie?

ja prawdopodobnie będę miała winietki
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 12:56   #39
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
A jesli sa w rodzinie rozne spory i ktos z roznych wzgledow nie chce kolo siebie siedziec ( ja o wszystkim wiedziec nie musze) ?? Dlatego u mnie tez winietek nie bedzie z tego wlasnie wzgledu, ze ostatnio bylam na weselu z winietkami i niektorzy goscie byli niezadowoleni z miejsc jakie im zostaly podporzadkowane...
No wiesz, jak komuś się nie chce i ogólnie usadzanie gości ma w tyłku, robi to przypadkowo bez żadnego "klucza" to faktycznie niech sobie daruje lepiej winietki Ja już jestem po ślubie i usadziłam gości tak ze nikt nie narzekał i każdy miał z kim porozmawiać przy stole...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 23:39   #40
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Winietki czy nie?

my planujemy mieć przy wejściu plan stołów plus wizytówki przy stolikach

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Sindel Pokaż wiadomość
Mnie by to niezbyt akurat obchodziło moje wesele i ja decyduję co gdzie i jak
dokładnie tak
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 20:53   #41
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez Sindel Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że mogą czuć się źle, ale jak winietek nie ma, ja np jak mam iść na takie bezwinietkowe wesele to od razu czuję się niekomfortowo na myśl, że nie wiadomo z kim przyjdzie mi siedzieć przy stole
Jak dla mnie winietki teraz to standard, nie wiem co w tym niegrzecznego i jak ktoś się przez winietki może czuć źle. U nas były i nie wzbudziły kontrowersji, a sporo z nich zniknęło bo goście sobie zabrali.

Bezwinietkowych wesel nie lubię, bo praktycznie na każdym pojawia się jakiś kwas z miejscami. Byłam już na takim, gdzie goście rzucili się do zajmowania miejsc, wskutek czego rodzice młodych siedzieli w rogu sali z obcymi ludźmi.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 17:24   #42
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Winietki czy nie?

U nas nie było i tylko raz (na te naście,bo mam dość dużą rodzinę) byłam na weselu gdzie były i szczerze mówiąc to mi się nie podobało.
Dostaliśmy miejsce skąd nie było widać Młodych ani moich rodziców, ani rodzeństwa. Nie znaliśmy ludzi wokoło,a oni nie byli zainteresowani poznaniem nas
Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Ja miałam wesele msc temu i winietek nie było. Powód?
Znam doskonale swoją rodzinę, znam też znajomych i wiedzieliśmy, że żadnej walki o miejsc czy rzucania torebkami nie będzie.
Mieliśmy 3 stoły i zrobiliśmy tak, że podzieliśmy je na stoły dla mojej rodziny, dla rodziny męża i dla znajomych. Przy każdym stole siedziało około 30-stu osób i każdy grzecznie wiedział gdzie ma usiąść.

Myślę, że dużo zależy od Waszych gości, powinnaś wiedzieć czy umieją się zachować czy są burakami.
Dokładnie. U nas bardzo podobnie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 15:28   #43
xenka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 483
Dot.: Winietki czy nie?

U mnie winietek nie będzie, bo w mojej rodzinie się tego nie praktykuje. Nigdy nie byłam na weselu z winietkami i troszkę żałuję. Wybór miejsca zawsze był losowy. Były wesela gdzie siedziałam w młodym towarzystwie, ale były też takie gdzie nie miałam z kim rozmawiać...
Moi rodzice są bardzo przeciwni przypisywaniu miejsc gościom i ich argumenty mnie przekonują. Nie chcę jednak sytuacji, kiedy to moi znajomi, którzy nie znają reszty moich znajomych (a mam kilka takich osób), będą siedzieli gdzieś w kącie z ciotkami... Nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji... Myślałam już o podpisaniu jednego stołu "młoda krew", ale i tak mam obawy o te pare osób.
Macie może jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Edytowane przez xenka0
Czas edycji: 2014-08-09 o 15:30
xenka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 16:49   #44
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Winietki czy nie?

ja u siebie gości też będę usadzała, nie chcę sytuacji żeby ktoś ze znajomych wylądował gdzieś między starszymi ciotkami. Poza tym znajomych wolę usadzić bliżej siebie, to przecież oni bawią się najwięcej
moja koleżanka która nie usadza gości dzieli tylko stoły na rodzinę młodego albo młodej postanowiła, że na sale goście wejdą dopiero po młodych czyli po tym jak oni przyjadą z kościoła po życzeniach - w sumie fajny pomysł
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 17:12   #45
jenefer1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 126
Dot.: Winietki czy nie?

U mnie były winietki oraz okrągłe stoły i na pewno bym tego nie zmieniła. Dało nam to możliwość usadzenia gości w optymalny sposób, pośród znajomych poszczególnych osób i w oddaleniu od osób, które moim zdaniem nie pasowały do niektórych towarzystw. Nie oznacza to jednak, ze winietki zawsze gwarantują dobre usadzenie. Bywałam już na przyjęciach z winietkami gdzie nie było się do kogo odezwać, ale to było charakterystyczne dla tych przyjęć, gdzie jedynymi osobami, które znałam byli Państw Młodzi, z reguły też przy podłużnych stołach.
jenefer1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:28   #46
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Winietki czy nie?

Nigdy nie byłam na weselu, na którym ktoś zadbałby o winietki - a żałuję Zawsze jest wyścig, lepiej byłoby sobie to darować.

U mnie na pewno będą. Po pierwsze - mam okrągłe stoły, które "zbliżają" ludzi. Po drugie będzie mieszane towarzystwo - dwie rodziny i nasi znajomi. Sekret tkwi w tym żeby posadzić gościa z głową, wtedy będzie super.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 22:21   #47
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Winietki czy nie?

Moim zdaniem winietki to dobry pomysl,tylko jeszcze trzeba dobrze przemyslec jak usadzic gosci.Bylam kiedys na weselu gdzie posadzono mnie przy moich mlodszych kuzynkach wiek 16-19 lat,ja mialam 25 .Nie mam z nimi zbyt zazylych kontaktow i po prostu nie mialam z nimi o czym rozmawiac .Ale na innych weselach wspominam dobre usadzenie gosci.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 13:03   #48
andromacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 59
Dot.: Winietki czy nie?

Jestem dwa dni po swoim własnym weselu i na świeżo mogę powiedzieć, że winietki to bardzo dobry pomysł. Było tylko 25 osób, ale to bardzo porządkuje uroczystość, goście nie czują się zagubieni po wejściu do sali, każdy też zachowuje się spokojnie, bo wiem, że pewnie wszystko zostało jakoś przemyślane i raczej nie wyląduje koło kompletnie obcych osób. Witając gości wskazywaliśmy im jedynie stronę stołu, bo której powinni szukać swoje miejsca i dzięki temu wszystko poszło sprawie i bezboleśnie.
andromacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 07:14   #49
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Nigdy nie byłam na weselu, na którym ktoś zadbałby o winietki - a żałuję Zawsze jest wyścig, lepiej byłoby sobie to darować.

U mnie na pewno będą. Po pierwsze - mam okrągłe stoły, które "zbliżają" ludzi. Po drugie będzie mieszane towarzystwo - dwie rodziny i nasi znajomi. Sekret tkwi w tym żeby posadzić gościa z głową, wtedy będzie super.
Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Moim zdaniem winietki to dobry pomysl,tylko jeszcze trzeba dobrze przemyslec jak usadzic gosci.Bylam kiedys na weselu gdzie posadzono mnie przy moich mlodszych kuzynkach wiek 16-19 lat,ja mialam 25 .Nie mam z nimi zbyt zazylych kontaktow i po prostu nie mialam z nimi o czym rozmawiac .Ale na innych weselach wspominam dobre usadzenie gosci.
zgadzam się, że wybierając winietki trzeba odrobinę pogłówkować aby dobrze usadzić gości tak aby każdy czuł się dobrze w towarzystwie obok i miał z kim rozmawiać.
ja u siebie też chcę pousadzać gości tak aby między każdym był jakiś łącznik spajający towarzystwo
na ile mi to wyjdzie to nie wiem, ze znajomymi problemu nie będzie gorzej z rodziną
byłam na weselach gdzie goście zamiast na powitaniu młodych byli skupieni wyłącznie na lataniu po sali i zajmowaniu miejsc i ja u siebie za takie coś dziękuję.
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 08:42   #50
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
byłam na weselach gdzie goście zamiast na powitaniu młodych byli skupieni wyłącznie na lataniu po sali i zajmowaniu miejsc i ja u siebie za takie coś dziękuję.
Dokładnie! Koszmar.
Przed wejściem na salę postawię jeszcze sztalugę z dużą rozpiską żeby od samego początku było widoczne, że miejsca już ustalone, na nic sprinty
Kiedy goście będą na nas czekać przed salą, to mogą sobie rzucić okiem co i jak.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 16:35   #51
rutka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Winietki czy nie?

A jak sądzicie, czy jest sens robić winietki na uroczysty obiad dla 10 osób? Z jednej strony można je ładnie wykonać, np. w formie malutkich wazoników albo inaczej ozdobić i będzie to delikatna ozdoba stołu, wydaje mi się, że mogą podkreślić uroczysty charakter sytuacji. Z drugiej nie wiem czy to już nie przekombinowanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg winietka.jpg (41,0 KB, 15 załadowań)
rutka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:06   #52
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez rutka87 Pokaż wiadomość
A jak sądzicie, czy jest sens robić winietki na uroczysty obiad dla 10 osób? Z jednej strony można je ładnie wykonać, np. w formie malutkich wazoników albo inaczej ozdobić i będzie to delikatna ozdoba stołu, wydaje mi się, że mogą podkreślić uroczysty charakter sytuacji. Z drugiej nie wiem czy to już nie przekombinowanie.

To już zależy od Ciebie. Ja bym nie robiła ale możesz zrobić winietki-podziękówki dla gości i na pewno będą zadowoleni

Ja też mam problem z winietkami. Ja chce, moj TZ jest baaardzo zatwardzialy aby winietek nie bylo. Moja mama jest raczej za, tesciowa zdecydowanie przeciw. Moj TZ zazwyczaj jest ugodowy i daje mi decydowac o szzcegolach, wiec jak juz sie z czyms nie zgadza to tez nie chce isc w zaparte i upierac sie...

Wymyslilam trzecia opcje: karta u szczytu stolu (stoly beda podluzne). Karta z goscmi siedzacymi przy danym stole, a oni juz sami decyduja jak i kolo kogo chca siedziec. Jeden stol dla jednej rodziny, drugi dla drugiej, trzeci dla znajomych... Co myslicie?
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:12   #53
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Wymyslilam trzecia opcje: karta u szczytu stolu (stoly beda podluzne). Karta z goscmi siedzacymi przy danym stole, a oni juz sami decyduja jak i kolo kogo chca siedziec. Jeden stol dla jednej rodziny, drugi dla drugiej, trzeci dla znajomych... Co myslicie?
To też jest dobra opcja, pytanie brzmi, ile osób będzie siedzieć przy tym stole?
My mieliśmy dwa długie stoły i jeden krótszy i przy długich siedziały bodajże po 24 osoby i jak dla mnie to za dużo ludzi, żeby się jakoś ogarnęli z siadaniem.

U naszego znajomego były 4 długie stoły, przy każdym po ok. 30-40 osób, to już w ogóle odpada
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:32   #54
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Winietki czy nie?

Hmm no faktycznie w 3 stołach to sie nie zmiescimy bo bedzie okolo 100 osob. Zapewne bedzie 4-5 stolow, po 20-25 osob co daje nam jakies 10-12 par. Mysle ze mimo wszystko dadza rade sie ogarnac:p. Musze to jeszcze policzyc i rozpisac.

Nigdy tez nie wiem co zrobic z kuzynostwem. Czy sadzac ze znajomymi, ktorych nie znaja? Czy moze z rodzina, ktora tez swietnie potrafi sie bawic? Ja osobiscie na slubie kuzynki byłam posadzona jako kuzynka z kuzynami z mojej i nie tylko mojej rodziny i srednio to wyszlo. Na poprawiny oni nie przyszli wcale i przesiadlam sie do rodzicow i rodziny bo nie bylo z kim gadac...
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:40   #55
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Winietki czy nie?

A wieczór panieński/kawalerski będziecie robić? Może wtedy poznacie kuzynostwo ze znajomymi?

My kuzynów/kuzynki sadzaliśmy z naszymi znajomymi i wszyscy byli bardzo zadowoleni Ale większość znała się właśnie z panieńskiego/kawalerskiego.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 19:53   #56
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Winietki czy nie?

Moj TZ nie chce kawalerskiego- dla mnie to dziwne, moze mu sie odmieni:p
Ja jak najbardziej panienski przewiduje tyle, ze mieszkam 200 km od miejsca pochodzenia i nie bede oczekiwac, ze kuzynka z ktora widze sie 2 razy w roku maksymalnie bedzie sie fatygowac.

Nie wspominam juz o kuzynach w wieku gimnazjum- liceum z ktorymi w ogole nie wiem co zrobic. Nie utrzymujemy kontaktu ale poniewaz to po jednej linii, ze tak powiem zaprosic wypada...
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 22:44   #57
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Winietki czy nie?

jeśli goście są niezadowoleni z winietkowego rozsadzenia, znaczy , że PM się nie postarali, tylko rozmieszczali jak leci.
Cały sens w winietkach polega na tym, by gości rozmieścić wg. ich sympatii, a nie mieć fajne karteczki na stole.


Ja nie byłam na weselu bez winietek.

Mąż był, w czasach kiedy mnie nie znał, ale to było typowe wesele na całą wieś (300 osób, w tym sąsiedzi), stale ktoś przychodził, odchodził , więc siadało się tam, gdzie akurat ława (bo krzeseł nie było) się zwolniła.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 07:57   #58
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

O matko i córko, wiem, że to stary wątek, ale jestem w totalnym szoku, że ktoś jeszcze rozważa wesele BEZ winietek. Mnie sie to kojarzy jednoznacznie z discopolowym weselem w remizie.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 14:53   #59
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
O matko i córko, wiem, że to stary wątek, ale jestem w totalnym szoku, że ktoś jeszcze rozważa wesele BEZ winietek. Mnie sie to kojarzy jednoznacznie z discopolowym weselem w remizie.
niestety nadal się takie wesela zdarzają, nawet w tym roku na takim byłam
wg mnie winietki to podstawa
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 23:20   #60
Marta Adamska
Przyczajenie
 
Avatar Marta Adamska
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Winietki czy nie?

Takie wesela bez winietek od razu wiadomo że będzie podział na rodzinę x i y lepiej wymieszać winietkami aby się integrowali Słyszałam o weselu na dwie sale. Rodzina Pana młodego w jednej sali, od Panny młodej w drugiej. Zero integracji Winietki są obowiązkowe
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Marta Adamska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-11 12:00:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.