Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-27, 20:33   #3691
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Haha no widzisz, a ja dostałam po zakończeniu Glamid żel ale to tylko na wągry i powiem wam widze, że już mi powoli znikają
Ta???
Ja po kuracji mam zamiar wrócić do jakichś smarowideł zewnętrznych, ciężko byłoby mi bez nich żyć po kilkunastu latach stosowania. A tak serio, to zobaczę jaki będzie stan skóry.

Niestety właśnie zaskórników otwartych (czarnych krop dla uściślenia) zostało mi na nosie sporo. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że często noszę okulary i zdarza mi się pocierać nos. Może przetestuję ten Glamid? Skład ma oryginalny:
Składniki aktywne: Nicotinamide (Vitamin B3) 4%, Glycolic acid 1%, Salicylic acid 0,5%.
Substancje pomocnicze: Aqua, Propylene glycol, Glycerin, Glyceryl polymethacrylate, PVM/MA copolymer, Triethanolamine, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA.

Szkoda tylko że ten propylene glycol na drugim miesjcu.

Mogłabyś sprecyzować jak długo stosujesz i jak często, że jakieś efekty są?

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
ta odzywka to może taka biała? bez napisu żadnego producenta? bo dostałam coś dziś, ale nie mam pojecią skąd i dlaczego

Paczaj tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=761694&page=7
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 21:37   #3692
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
aniiaa123 ja też miałam taką nadzieję, ale niestety problemy z cerą jeszcze się nie skończyły...Ja dostałam Clindace. Jak Twoja skóra po kuracji, wyskakuje Ci coś? Opowiadaj

kuracje skonczyłam w piątek, ale ciagle wyskakuje mi cos kolo ust, sadze ze moze przez to ciagłe nawilzanie . dziwne bo w czasie kuracji potrafiło mi przez miesiac nic nie wyskoczyc a pod koniec kuracji codziennie cos, moze to wina słońca.. myslalam ze narazie masci nie będe miała zadnej no ale derma przepisała, nie wiem czy smarowac czy dac sobie narazie spokoj
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 21:55   #3693
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ta???
Ja po kuracji mam zamiar wrócić do jakichś smarowideł zewnętrznych, ciężko byłoby mi bez nich żyć po kilkunastu latach stosowania. A tak serio, to zobaczę jaki będzie stan skóry.

Niestety właśnie zaskórników otwartych (czarnych krop dla uściślenia) zostało mi na nosie sporo. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że często noszę okulary i zdarza mi się pocierać nos. Może przetestuję ten Glamid? Skład ma oryginalny:
Składniki aktywne: Nicotinamide (Vitamin B3) 4%, Glycolic acid 1%, Salicylic acid 0,5%.
Substancje pomocnicze: Aqua, Propylene glycol, Glycerin, Glyceryl polymethacrylate, PVM/MA copolymer, Triethanolamine, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA.

Szkoda tylko że ten propylene glycol na drugim miesjcu.

Mogłabyś sprecyzować jak długo stosujesz i jak często, że jakieś efekty są?[COLOR="Silver"]
Używam go od 2 tygodni, z małą przerwą I ja nakładam tylko na noc cieńką warstwe i tyle, wągry powoli schodzą, już nie musze robić co drugi dzień pilingu (wiem, że źle napisałam )

Edytowane przez ursaliana
Czas edycji: 2014-05-27 o 21:57
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 09:54   #3694
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
kuracje skonczyłam w piątek, ale ciagle wyskakuje mi cos kolo ust, sadze ze moze przez to ciagłe nawilzanie . dziwne bo w czasie kuracji potrafiło mi przez miesiac nic nie wyskoczyc a pod koniec kuracji codziennie cos, moze to wina słońca.. myslalam ze narazie masci nie będe miała zadnej no ale derma przepisała, nie wiem czy smarowac czy dac sobie narazie spokoj

To tak jak u mnie, codziennie coś...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 09:58   #3695
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Gratulacje wygranej.
Mi się marzy taka buzia po izo nawet jak będzie taka jaką mam teraz, to się nie pogniewam byle nie gorsza

A jak miałaś rozmieszczony trądzik przed kuracją?

I w ogóle dziewczyny, gdy lekarz oglądał was przed kuracją to patrzył tylko na buzię?
Mój chciał zobaczyć dekolt, plecy i..... brzuch
Nigdy żaden derm się mnie o brzuch nie zapytał
Napisze jak miałam rozmieszczony w trakcie ( bo przed nie było tak źle, jak w trakcie 9 msc leczenia), na całej twarzy, z tym, że takie ogromne skupiska na policzkach, dokładnie w miejscach obecnych ubytków skóry i dodam, że na prawdę przez cały czas leczenia nic, a nic nie wyciskałam, bo stwierdziłam, że izo to moja ostatnia deska ratunku, ale miałam tak okropne i ogromne gule wypełnione krwią i "ropą", że nawet podczas delikatnego mycia twarzy czy spania one same pękały.
Moja derma z nad monitora nawet nie bardzo na twarz spojrzała, o dekolt, plecy czy szyję nawet nie zapytała, ale nigdy tam nie miałam nawet najmniejszej krostki.

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
.

anielska diablica a jak teraz wygląda sytuacja z włosami, te 2 lata po kuracji?
.
Już 2 mscy po zakończeniu kuracji izo włosy wróciły do stanu wcześniejszego, czyli mycie co 2-3 dzień ( a podczas brania izo było to raz na 7-10 dni )i wypadanie włosów w normie, czyli przy czesaniu kilka sztuk. Włosy mam grube i gęste prawie do pasa wypadają gdy jest przesilenie wiosenne czy zimowe i właśnie w tym roku na wiosnę brałam CP i żadne krostki mi po nim nie wyskoczyły, więc jak zawsze to sprawa indywidualna.
Pisałyście, że po kuracji izo dostałyście jakieś żele/kremy/maści od dermatologów, ja oczywiście nic nie dostałam, nawet tego jak mam dbać o cerę, ale może to i lepiej bo wcześniej derma mi powiedziała, że mam myć twarz w maksymalnie gorącej wodzie ( może myślała, że wyparzę trądzik ? ).
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 14:46   #3696
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Mnie derma patrzyła tylko na twarz, dekolt i plecy. Na brzuch za to endo-gin, sprawdzić ew. oznaki hirsutyzmu i oponki.
Może chciał właśnie zobaczyć czy nie posłać mnie od razu do endo.
A co to ta oponka?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 16:18   #3697
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
o dziękujee
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-28, 16:40   #3698
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
A co to ta oponka?
A takie cuś:

/fota nie moja, pierwsza lepsza z netu/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brzuch--motywacja.jpg (8,4 KB, 23 załadowań)
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 18:48   #3699
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
A takie cuś:

/fota nie moja, pierwsza lepsza z netu/
hahaha ja też mam taką
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 22:08   #3700
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a to nie nazywa się boczki? dobra nieważne


_________________
ostatnio zamiast ropnych pojawiają się gulki było dobrze, to się wszystko zepsuło.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 07:26   #3701
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
A takie cuś:

/fota nie moja, pierwsza lepsza z netu/
Ale ze to ma jakiś związek z zaburzeniami hormonalnymi?
Myślałam, że tylko z jedzeniem
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 08:17   #3702
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja mam tyle zmartwień, że jeśli włosy zaczną mi wypadać to tylko ze stresu
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 16:35   #3703
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Ale ze to ma jakiś związek z zaburzeniami hormonalnymi?
Myślałam, że tylko z jedzeniem
Zapewniam, że nie tylko z jedzeniem.
Najprościej - kobiety o wyższych męskich hormonach (które odpowiadają też za trądzik) tyją w brzuchu (jabłka), zaś o żeńskich - w udach (gruszka). Poza tym przy zaburzeniach hormonalnych (tych powiązanych z trądzikiem) często bardzo zwalnia metabolizm.

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
a to nie nazywa się boczki? dobra nieważne
Ja nazywam oponką, bo to tak jakby warstwa tłuszczu naokoło talii. Boczki są tylko z boku.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-05-29 o 16:41
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 20:44   #3704
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Kurde dziś po raz pierwszy od zakończenia kuracji tak ostro załamałam się swoją skórą. Od 2.5 miesiąca codziennie coś mi wyskakuje. Fakt, że są to krostki a nie pryszcze, ale ile można...Eh byłabym tak strasznie szczęśliwa gdyby ta kuracja zakończyła się sukcesem, a nie tylko zamianą z trądzika gulkowo-pryszczowego na zaskórnikowo-krostkowy. Mam przeczucie, że będę powtarzać Izotek, ale pewnie dopiero za rok jak unormuje sie mój organizm.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 21:33   #3705
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a stosowałaś spirulinę? (pewnie już pytałam, a nie pamiętam.) Mnie pomogła. Miałam na plecach jeszcze przed kuracją bardzo dużo pryszczy, głównie były to bardzo bolące i wielkie gulki. Stosowałam maseczke raz w tygodniu na całą noc. Efekty były widoczne, na prawdę. Na twarz też daje super efekty. trzeba być systematycznym. Na początku jest wysyp, ale potem coraz lepiej
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 22:53   #3706
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie, a byłaś u dermatologa? dobrze pamietam, że w środę przyszłą masz iść? Czy coś mi się pomyliło ? Wiesz co zauważyłam? Miałam tak sporo tej kaszki takiej- i jak teraz nie ma tak intensywnego słońca, kaszka ta znacznie się zmniejszyła + dodatkowo jak stosuję tak co 2 dzień ten krem, o którym wspominałam z FITOMED (ten- http://www.fitomed.pl/krem-nawilzaja...klep_p/?idp=24) to moja cera jakoś tak lepiej nawilżona jest, mniej sucha, mniej szorstka od tej kaszki, która jak wspominałam zmniejszyła się Więc póki co ten krem oceniam na duży PLUS
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 07:18   #3707
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Selavie, a byłaś u dermatologa? dobrze pamietam, że w środę przyszłą masz iść? Czy coś mi się pomyliło ? Wiesz co zauważyłam? Miałam tak sporo tej kaszki takiej- i jak teraz nie ma tak intensywnego słońca, kaszka ta znacznie się zmniejszyła + dodatkowo jak stosuję tak co 2 dzień ten krem, o którym wspominałam z FITOMED (ten- http://www.fitomed.pl/krem-nawilzaja...klep_p/?idp=24) to moja cera jakoś tak lepiej nawilżona jest, mniej sucha, mniej szorstka od tej kaszki, która jak wspominałam zmniejszyła się Więc póki co ten krem oceniam na duży PLUS
ten krem uważam, że jest świetny, wygładza, bardzo łagodzi, nie powoduje czerwienienia. zużyłam już całe opakowanie w ciągu miesiąca. musze zamówić kolejne.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 09:16   #3708
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Kurde dziś po raz pierwszy od zakończenia kuracji tak ostro załamałam się swoją skórą. Od 2.5 miesiąca codziennie coś mi wyskakuje. Fakt, że są to krostki a nie pryszcze, ale ile można...Eh byłabym tak strasznie szczęśliwa gdyby ta kuracja zakończyła się sukcesem, a nie tylko zamianą z trądzika gulkowo-pryszczowego na zaskórnikowo-krostkowy. Mam przeczucie, że będę powtarzać Izotek, ale pewnie dopiero za rok jak unormuje sie mój organizm.
Mam podobnie. Zakończyłam kurację ok. 2 miesiące temu i trądzik wraca. Tzn nie są to duże, gulowate pryszcze tylko niewielkie krostki, no ale są. Za tydzień idę do mojej dermatolog i zobaczymy co powie.
Jestem załamana, śni mi się codziennie, że budzę się rano i mam takie wielkie pryszcze jak kiedyś.

Edytowane przez izusek
Czas edycji: 2014-05-30 o 09:23
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 11:06   #3709
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Kurde dziś po raz pierwszy od zakończenia kuracji tak ostro załamałam się swoją skórą. Od 2.5 miesiąca codziennie coś mi wyskakuje. Fakt, że są to krostki a nie pryszcze, ale ile można...Eh byłabym tak strasznie szczęśliwa gdyby ta kuracja zakończyła się sukcesem, a nie tylko zamianą z trądzika gulkowo-pryszczowego na zaskórnikowo-krostkowy. Mam przeczucie, że będę powtarzać Izotek, ale pewnie dopiero za rok jak unormuje sie mój organizm.
Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość
Mam podobnie. Zakończyłam kurację ok. 2 miesiące temu i trądzik wraca. Tzn nie są to duże, gulowate pryszcze tylko niewielkie krostki, no ale są. Za tydzień idę do mojej dermatolog i zobaczymy co powie.
Jestem załamana, śni mi się codziennie, że budzę się rano i mam takie wielkie pryszcze jak kiedyś.
Dziewczyny, a może po prostu organizm się przyzwyczaja do utraty zmagazynowanego izo i przez to was wysypuje ? Czytałam, że jeżeli ktoś ma predyspozycje do trądziku to nawet 3 kuracji izo nie wyleczą go w 100%, lecz zawsze będą jakieś jego pozostałości. Wiem, że to co pisze nie jest pocieszające, ale mnie teraz też wysypało i to czerwonymi bolącymi krostami, ale nie roztrząsam tego za bardzo bo bym zwariowała, robię sobie maseczki, stosuję dość naturalną pielęgnację i chyba tylko tyle mogę i żyję dalej. Wiem, że wydaje się wam, że pewnie każdy patrzy na wasze twarze z trądzikiem, ale tak nie jest, to my trądzikowcy sobie tak wmówiliśmy, że jesteśmy atrakcją ulicy i każdy zwraca na nas uwagę.
A co do spiruliny to wątpię, żeby wyleczyła trądzik, skoro izo nie pomogło, owszem może pomóc, ale raczej w zasuszeniu krost i chwilowego zmniejszenia tłustości cery, nie mniej uwielbiam spirulinę
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 14:29   #3710
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

spirulina nawilża, nie zasusza
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 10:21   #3711
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Niestety mój dermatolog miał wypadek po drodze i przełożyli mi wizytę na 11tego. Ale byłam u niego już wcześniej jak pojawiły się wysypu po odstawieniu. Powiedział, że to za wcześnie by mówić o nawrocie, nie ma mowy żeby jeszcze snuć plany o kolejnej kuracji. Przepisał mi Clindacne i zlecił badania hormonów - wyszły bardzo dobrze.

Moja skóra wygląda po prostu okropnie. Wszędzie przebarwienia sprzed kuracji, suchość i jeszcze do tego przebarwienia po tych kaszkach, które tworzą się i schodzą, pozostawiając czerwone placki. No Twarz - Pizza.Teraz wysypało mi policzek takimi twardymi, zamkniętymi zaskórnikami. Są bardziej widoczne niż zwykle, bo już nie ma ich na obrzeżach twarzy tylko na policzku bliżej nosa tam gdzie jest najgrubsza skóra.Wygląda to okropnie, makijaż nie pomaga, wręcz uwypukla te krosteczki. Czy macie jakiś sposób na takie zaskórniki? Przedtem mój trądzik to były głównie gulki i guzki, z którymi dobrze sobie radziłam, ale nie wiem czym leczyć zaskórniki. Smaruje sie Clindace i Papką Jadwigi, ale póki co pozostają bez zmian.

Masakra przebarwienia po izo + dodatkowe krostki to chyba najgorsza kombinacja jaka jest możliwa.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-05-31 o 10:27
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 11:48   #3712
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Niestety mój dermatolog miał wypadek po drodze i przełożyli mi wizytę na 11tego. Ale byłam u niego już wcześniej jak pojawiły się wysypu po odstawieniu. Powiedział, że to za wcześnie by mówić o nawrocie, nie ma mowy żeby jeszcze snuć plany o kolejnej kuracji. Przepisał mi Clindacne i zlecił badania hormonów - wyszły bardzo dobrze.

Moja skóra wygląda po prostu okropnie. Wszędzie przebarwienia sprzed kuracji, suchość i jeszcze do tego przebarwienia po tych kaszkach, które tworzą się i schodzą, pozostawiając czerwone placki. No Twarz - Pizza.Teraz wysypało mi policzek takimi twardymi, zamkniętymi zaskórnikami. Są bardziej widoczne niż zwykle, bo już nie ma ich na obrzeżach twarzy tylko na policzku bliżej nosa tam gdzie jest najgrubsza skóra.Wygląda to okropnie, makijaż nie pomaga, wręcz uwypukla te krosteczki. Czy macie jakiś sposób na takie zaskórniki? Przedtem mój trądzik to były głównie gulki i guzki, z którymi dobrze sobie radziłam, ale nie wiem czym leczyć zaskórniki. Smaruje sie Clindace i Papką Jadwigi, ale póki co pozostają bez zmian.

Masakra przebarwienia po izo + dodatkowe krostki to chyba najgorsza kombinacja jaka jest możliwa.
Z tymi przebarwieniami i plackami czerwono-sinymi i dziurami miałam to samo po skończeniu kuracji izo i nie wierzyłam jak dziewczyny pisały, że to samo z siebie blednie- owszem blednie. Wiem, że po kuracji chciałoby się od razu wyglądać dobrze, ale na to potrzeba czasu. U mnie np spirulina działa wybielająco, oczywiście jest to krótkotrwały efekt, ale na drugi dzień po maseczce twarz wygląda na ujednoliconą. Także potrzeba czasu, żeby twarz zaczęła jakoś wyglądać. Ja moje 3 wulkany koło ust i nosa wysmarowałam dziś maścią ichtiolową, żeby je wyciągło na wierzch bo chodze z nimi już ponad 2 tygodnie i nic nie maleją i bledną.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 16:57   #3713
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Anielska Diablica dziękuję za wsparcie. Ja te sino-czerwone plamy mam już tak długo, że przestałam wierzyć, że to kiedykolwiek zejdzie i wyrówna się ze skórą. Owszem, wszyscy piszą, że rok po kuracji nie ma po nich śladu - byłoby naprawdę super gdyby to tak zadziałało. No ale plamy, plamami na to są lasery i sposoby, gorzej niestety z dzikim trądzikiem który mnie dopadł. Wiem, że to już nie są pryszcze, a krostki, ale tworzy się ich tak dużo, że nie jestem w stanie policzyć. Przykładowo, rano na czole miałam dwie, teraz mam 7. Po kilku dniach znikną i od razu pojawią się następne. Czoło jeszcze mnie tak nie denerwuje ale krostki na środku twarzy to dla mnie koszmar, nie da się ich nie zauważyć. Jak będę za tydzień na tej wizycie ( to będzie 3 miesiąc po odstawieniu) to zapytam lekarza jak długo jeszcze trzeba będzie czekać żeby stwierdzić, że to już nawrót. Nie miałabym problemu żeby zacząć 2 kurację, ścierpię wszystko, ale niestety przebarwienia, cienkość skóry i wypadające włosy nie pozwalają mi na przeprowadzenie jej szybciej niż za jakieś 8 miesięcy, tak myśle.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-01, 12:58   #3714
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć dziewczęta Ja coraz bardziej myślę o czymś mocniejszym na trądzik... Same te syfy nie są dla mnie tragedią,ale to co po sobie zostawiają...moje policzka są całe w plamach i bliznach, odstawiłam wszystkie kremy i podkłady,używam samych naturalnych kosmetyków - była super poprawa. Przestały wyskakiwać ropne wielkie syfy które zostawiają blizny. Pojawiły się zaskórniki,ale one przynajmniej nie są tak widoczne no i nie zostawiają po sobie śladów. I było tak fajnie przez około 3 tyg. Teraz znowu istna masakra! Pełno ropniaków,do tego te zaskórniki....
Parę lat temu brałam tetralysal, jednak trądzik nawracał, rok temu Azibiot co było okropnym błędem,bo tak wyniszczył mi żołądek,że dochodziłam do siebie pół roku.... A trądzik oczywiście wrócił.
Zewnętrznie najdłużej był ze mną epiduo, czasem wracam do effaclaru k lub duo.
Mam już dość tego, nie wiem co mam stosować na tą twarz,wieczne ograniczenia (nie jem czekolady,słodyczy praktycznie wcale, kawę ograniczam,herbatę wyeleminowałam itd...), chyba czas na coś mocniejszego, tylko teraz boję się o swój organizm skoro on tak źle zareagował na zwykły Azibiot No nic,pojadę na wizytę,zobaczę czy derma w ogóle zaproponuje mi jakieś curracne czy izotek.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 21:19   #3715
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny natknęłam się własnie na jakiś krem u jednej z blogerek.. Cena nie rozpieszcza, ale może warto?
http://www.kobieca-strefa.pl/2014/06...-it-up-od.html
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 23:17   #3716
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Szczerze mówiąc to nie bardzo chce mi się wierzyć w kremy-cud.
Spiszę skład i zobaczymy co powiedzą dziewczyny po analizie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 06:27   #3717
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Daj potem znać
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 16:23   #3718
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Tadammm.
Oto opinie Geraldine i Korah z wątku "analizowego" ().

"Gdyby nie cena z kosmosu 395 zł to byłby milusi kremik

W składzie jest olej tamanu, ekstrakty do cery trądzikowej zamknięte w liposomach - dokładnie takie same jak w ZSK http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...wtradzikowy/96 z dodatkiem miedzi koloidalnej i ekstraktu z ostropestu, pantenol i pochodna lanoliny.

Sam kompleks przeciwtrądzikowy ma bardzo dobre oceny na stronie ZSK więc można założyć, że kremik także sprawdza się przyzwoicie, ale oczywiście trzeba przetestować na własnej skórze

Dodam, że taki sam krem możesz zrobić za kilkanaście złotych, kupując składniki w rodzimych sklepikach "


"Może się sprawdzić przy trądziku ropnym, stanach zapalnych, ale jeśli to rzeczywista cena, którą tu "usłyszałam", to trochę jednak kosmiczna, jak za krem który w składzie ma typowe dla wszystkich innych łagodzących substancje przeciwzapalne, takie jak np rumianek Na pewno plusem dla kremu jest znikoma ilość substancji mogących zapychać pory, minimalna ilość emulgatorów i lanoliny. Krem wydaje się lekki. Ma swoje zalety, ciężko o takie składy na rynku."


Helvetet widzę, że mamy podobne odczucia co do testowanej odżywki
Ja chętnie kupię nowe opakowanie, ale będę stosować raz w tygodniu.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-06-03 o 16:44
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 17:17   #3719
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ooo super, nie wiedziałam, że w ogole istnieje taki wątek na wizażu. Swietna sprawa. W sumie gdyby nie cena kremu, może i bym się skusiła w razie czego, po kuracji.. Ale w tym przypadku, będe i tak za bardzo wypompowana z pieniedzy..


Tak zgadzam się. Uważam, że odżywka jest naprawdę fajna. Też może się pokuszę o opakowanie pełnowymiarowe właśnie, żeby stosować raz na tydzień/dwa tygodnie.
Jako obeznana trochę w tematach włosowych coś tam wiem co włosy lubię, a czego nie, a niestety większość Testerek nie zdaje sobie z tego sprawy co kiedy stosować. Ale w sumie może to i dobrze, bo przecież odżywka trafi na półki sklepowe, a myślę, że mały odsetek ludzi ma takiego świra na punkcie włosów jak ja
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 18:48   #3720
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ale ten krem chyba jedyne co może zrobić , to zalecza problem. Przecież nie przebuduje skóry od środka żeby produkowała mniej sebum i tak dalej...Dla mnie takie rozwiązania są doraźne, krem się skończy i trądzik znowu wróci. Albo skóra się przyzwyczai i przestanie reagować.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.