Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-24, 12:48   #3421
Ewcia300590
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 39
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

amedaheda, mam dokładnie to samo co Ty, 21 lat, trądzik od 9 roku życia... Próbowałam już wszystkiego, kosmetyków drogeryjnych, aptecznych, maści bez recepty, na recepte, "cudownych" kosmetyków siarkowych, antybiotyków doustnie, kuracji hormonalnej Diane-35, kuracji ziołowych, homeopatycznych... I nic. Najbardziej ze wszystkiego pomógł mi zdecydowanie Tetralysal który teraz będziesz brała, bądz więc dobrej myśli . Brałam go 4 miesiące, na początku 2 tygodnie miałam wysyp, potem wszystko ładnie zeszło. Jakiś czas naprawdę nie miałam ani jednej krostki, ewentualnie jakieś małe zaskórniki, zostały też oczywiście blizny i przebarwienia ale stopniowo likwidowałam Atredermem albo Skinorenem. Ale zanim zdążyłam je zlikidowac pryszcze wróciły, chyba po jakichś 5-6 miesiącach. I było tylko gorzej. Do tego od 16 r. ż. non stop brałam Diane, ciężko stwierdzic czy pomagało, ostatnio stwierdziłam, że odstawie cholerstwo, bo tylko dobijam swoją wątrobę, a efekty są minimalne lub żadne. Zobaczymy co będzie... Teraz znów wyglądam jak straszydło, czerwone plamy, krosty w formie wielkich bolących, żywoczerwonych gór :/. Plus stado zaskórników i otwartych i zamkniętych. Pomaga mi nadal w miare Atrederm, ale pod warunkiem, że stosuję go naprawdę codziennie. Łuszczy się skóra po tym strasznie, ale jak juz przejdzie to wyglądam lepiej. Ale latem trzeba bardzo uważam z retinodiami nawet zewnetrznie, bo mogą powstac przebarwienia które potem trudno usunac. Stale tez uzywam Skinoren lub Acnederm na te obrzydliwe plamy pozapalne. Są dobre, bo można stosowac latem bez ograniczeń . Ale mniej skutecznie w porównaniu z Atredermem. Dermatolog patrzy na mnie i rozkłada ręce. Skoro przy stosowaniu codziennie najsilniejszych możliwych retinoidów na rynku wyglądam nadal tak jak wyglądam... Zadecydował o odstawieniu hormonów, że wątroba trochę "odżyła" i mówi otwarcie: tylko retinoid doustnie, może Izotek, może Curacne, zobaczymy... Też się strasznie boję, ale to dla mnie naprawdę chyba jedyny ratunek. Na kurację też będę musiała odkładac kasę, bo niestety retinoidy są drogie, a ja studiuję poza miejscem zamieszkania więc rodzice i tak wywalają kupę pieniędzy co miesiąc na moje utrzymanie tam... Sama nie wiem, co robic. Też mam już depresję, nie chce mi się nigdzie wychodzic, zaden podkład nie jest w stanie zakryc tego co mam na twarzy. Zwyczajnie wstydzę się z kimś spotykac z taka twarzą, że o randkach nawet nie wspomnę... Nienawidzę mojego odbicia w lustrze, nie mogę już na siebie patrzec (

I podłączam się do pytania Catttt o te olejki . Kilka razy już się do nich przymierzałam, ale nigdzie nie mogłam znależc przykładów, że komukolwiek to pomogło.
Ewcia300590 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 18:44   #3422
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Zęby mam zdrowe(od zawsze-dobrze chociaż to),do ginekologa chodzę regularnie i również wszystko gra,więc to nie to..sprawdzałam już wszystkie możliwe "opcje"..to jest po prostu strasznie uciążlwiy trądzik;\
i tak jak alleycat90 strasznie świeci mi się buzia. I nie wiem jak Tobie alleycat90 ale również przetluszczają mi się włosy;] muszę myć codziennie;(
hey nadtlenek bezoilu nie pomógł,podobnie izotret. zew... Antykoncepcyjne także przerabiałam-zaczynałam od Diane (przytyłam chyba z 7kg,ale efektu poprawy na twarzy nie było),potem była również plejada innych tabsów i także nic.
Będę błagałam dermatolog o coś mocniejszego
Aha,jeżli chodzi o kwasy to używałam tylko Effaclaru Duo,ale tam z tego co się orientuję kwasy są o niskim stężeniu,skóry po prostu mi odpadała,miałam czerwone,piekące placki(zaznaczę,że używałam też nawilżaczy),niestety nie mogę mojej buzi tym katować,tak jak nie powinnam wyciskać.U mnie wyciskane czy nie wyciskane to i tak zostają ślady-powyciskaniu oczywiście większe.
Jestem załamana. I wiecie co?Nie widzę jakiś spektakularnych efektów po Tetralysalu(biorę tydzień).
I jeszcze jedno małe "aha" Skinoren chyba mnie uczula,podobnie jak Acne-derm,one mają chyba ten sam głowny składnik-jestem po nich mega czerwona i piecze mnie strasznie pyszczycho.
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..

Edytowane przez amedaheda
Czas edycji: 2011-07-24 o 18:46
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 19:28   #3423
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja... przechodzę kryzys.
Biorę teralysal od 31 marca,efekty prawie zerowe! a mam go kończyć ~ za miesiąc,może ciut wcześniej.
Przez 3 miesiące leciałam na 300 mg,teraz mam 150 mg .
Znaczy są efekty... zęby mi zżółkły i mam więcej włosków na twarzy (akurat są jasne,więc bardzo mi to nie przeszkadza) ale ja dziękuje za takie efekty...
Zewnętrznie mam Skinoren ,2 x w tygodniu Brevoksyl a punktowo mam końcówkę Zinerytu i teraz jakoś zacznę Davercin. Generalnie podejrzewam u siebie gronkowca,bo często robią mi się takie wielkie rano-strupki i nikt nie wie co to jest. Teraz próbuję dodatkowo łykać cynk i popijać aloes.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 19:40   #3424
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
i tak jak alleycat90 strasznie świeci mi się buzia. I nie wiem jak Tobie alleycat90 ale również przetluszczają mi się włosy;] muszę myć codziennie;(
hey nadtlenek bezoilu nie pomógł,podobnie izotret. zew... Antykoncepcyjne także przerabiałam-zaczynałam od Diane (przytyłam chyba z 7kg,ale efektu poprawy na twarzy nie było),potem była również plejada innych tabsów i także nic.
Będę błagałam dermatolog o coś mocniejszego
Oj to faktycznie ciezki przypadek masz. Jesli nie stosowałaś jeszcze Atredermu - to najmocniejszy retinoid bo to płyn na bazie alkoholu, to moze spróbuj jeszcze zanim weźmiesz sie za doustne retinoidy.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 20:34   #3425
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
Zęby mam zdrowe(od zawsze-dobrze chociaż to),do ginekologa chodzę regularnie i również wszystko gra,więc to nie to..sprawdzałam już wszystkie możliwe "opcje"..to jest po prostu strasznie uciążlwiy trądzik;\
i tak jak alleycat90 strasznie świeci mi się buzia. I nie wiem jak Tobie alleycat90 ale również przetluszczają mi się włosy;] muszę myć codziennie;(
hey nadtlenek bezoilu nie pomógł,podobnie izotret. zew... Antykoncepcyjne także przerabiałam-zaczynałam od Diane (przytyłam chyba z 7kg,ale efektu poprawy na twarzy nie było),potem była również plejada innych tabsów i także nic.
Będę błagałam dermatolog o coś mocniejszego
Aha,jeżli chodzi o kwasy to używałam tylko Effaclaru Duo,ale tam z tego co się orientuję kwasy są o niskim stężeniu,skóry po prostu mi odpadała,miałam czerwone,piekące placki(zaznaczę,że używałam też nawilżaczy),niestety nie mogę mojej buzi tym katować,tak jak nie powinnam wyciskać.U mnie wyciskane czy nie wyciskane to i tak zostają ślady-powyciskaniu oczywiście większe.
Jestem załamana. I wiecie co?Nie widzę jakiś spektakularnych efektów po Tetralysalu(biorę tydzień).
I jeszcze jedno małe "aha" Skinoren chyba mnie uczula,podobnie jak Acne-derm,one mają chyba ten sam głowny składnik-jestem po nich mega czerwona i piecze mnie strasznie pyszczycho.
Dobrze widzę, że jesteś z Olsztyna? Do jakiego dermatologa chodzisz?
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 21:01   #3426
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a co możecie polecić na pory i zaskórniki? narazie używam effaclaru k ale chciałabym czegoś jeszcze, może nie z z biochemii czy mazideł bo nie lubię czekać na przesyłkę
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 22:01   #3427
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jyyli aktualnie leczę się u Pani J.Rybak -D'Obryn. Jest ok,myślę,że dobrze robi stopniowo "przeprowadzając" mnie przez najlżejsze,średnie i najmocniejdziałające specyfiki. Jednak to nie zmienia tego,że moja psychika z każdym dniem coraz bardziej siada.
A możesz mi kogoś polecić?
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 22:10   #3428
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej,
mam kilka pytan:

Czym skutecznie rozszerzyc pory, jakas naturalna metoda bez chemii, musze sie pozbyc jakos wagrow, a juz mam dosc wydawania kasy na kosmetyczke.
Co zapycha skore, konkretnie jakie substancje w kremach?
Jaki peeling na twarz dla skory wrazliwej, mam jednego naczynia pod okiem zauwazylam.
wysyfia mnie od czasu do czasu jak jest goraco i wiem, ze to po tabsach toksyny ze mnie wylaza. To nie sa ropne pryszcze,ale takie wrzody, ktorych sie nie da wycisnac , trzeba czekac az urosna i same wyjda, wyschna czy cos takiego
Jak nie bralam tabsow skore mialam swietna.
nie biore juz prawie 4lata i od tamtej pory mam przeboje z ryjkiem.
Mam 30lat.

Z gory dzieki
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 22:33   #3429
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

prosze o polecenie dobrego dermatologa z Górnego Śląska
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 22:58   #3430
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
jyyli aktualnie leczę się u Pani J.Rybak -D'Obryn. Jest ok,myślę,że dobrze robi stopniowo "przeprowadzając" mnie przez najlżejsze,średnie i najmocniejdziałające specyfiki. Jednak to nie zmienia tego,że moja psychika z każdym dniem coraz bardziej siada.
A możesz mi kogoś polecić?
Ja chodzę do dr Arłukowicz - przyjmuje koło ronda tego koło dworca, wejście do przychodni jest tak, jak do księgarni, pewnie kojarzysz
Ona jest świetna, też wypróbowuje różne kuracje, zaczynając od najsłabszych i robi to rozsądnie - jak antybiotyk przestaje działać, daje coś innego itd. No i wspiera psychicznie, można się u niej wygadać, zapamiętuje pacjentów i nie traktuje ich bezosobowo - to chyba najważniejsze Zawsze wychodzę od niej podbudowana.
Od 1 sierpnia ma zapisy na wrzesień, ale zawsze trzeba się spieszyć

O Twojej lekarce słyszałam dobre opinie - sama rozważałam pójście do niej, żeby zobaczyć, co powie inny dermatolog, ale jakoś boję się iść do niesprawdzonego przeze mnie samą lekarza

I dodam, że moja pani doktor ma duże doświadczenie w kuracji retinoidami, ale to też dla niej ostateczność.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 10:50   #3431
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jyyli Wiem gdzie jest ta przychodnia,byłam tam kiedyś na testach alergologicznych. Ja też jestem ze swojej zadowolona,a nie chcę chyba zmieniać,bo każdy normalny lekarz będzie zaczynał moje leczenie od najsłabszych leków i tak będzie w nieskończoność..A babka jest bardzo fajna i myślę,że z głową podchodzi to tego co robi. Gdyby już w ostateczności nie chciała mi dać czegoś mocniejszego,a naprawdę nic by mi nie pomagało to wtedy bym szukała szczęścia gdzie indziej,no ale narazie przechodzimy wszystkie levele:P Chodzisz na NFZ?
Długie kolejki masz do swojej,jakbys chciała szybszej konsultacji to "moja" przyjmuje w szpitalu miejskim(dawny kolejowy,pętla 7,10,17,23 na zatorzu) i nie trzeba aż tak długo czekać(przyjmuje na Fundusz).
Powiedzcie mi jak to jest ze wspólnym działaniem Diffeninu i Tetralysalu?To co "wywali"na wierzch Differin to Tetralysal likwiduje?Tak mi się kojarzy,bo Diff.jest od "wyrzucania"na zewnątrz (na początku),a Tetra, to przecież antybiotyk?

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Dziewczyny, na gruponie jest zniżka na peeling kawitacyjny,już drugi czy trzeci raz. Warto? Czytałąm,że pomaga on wyeliminować trądzik. Poszukam jeszcze na wizazu,może jest taki wątek,ale macie może swoje spostrzeżenia?
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 11:33   #3432
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
Hej
Czy któraś z Was używała oleju z krokosza barwierskiego, albo olejku z drzewa herbacianego w czystej postaci?
Zamierzam oba te oleje nabyć, w celu walki z trądzikiem oczywiście
Cytat:
Napisane przez Ewcia300590 Pokaż wiadomość

I podłączam się do pytania Catttt o te olejki . Kilka razy już się do nich przymierzałam, ale nigdzie nie mogłam znależc przykładów, że komukolwiek to pomogło.
Ja używam olejku z drzewa herbacianego, ale punktowo na wypryski. Bardziej z tego względu, że nie leczę się dermatologicznie i nie mam żadnego leku na receptę. Czy działa super, trudno mi powiedzieć, na pewno przyspiesza wysychanie, bo czasami robi się taka skorupka. Ale trwa to zazwyczaj kilka dni.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 11:53   #3433
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

prosze o polecenie czegoś dobrego do mycia twarzy, cera trądzikowa, wysuszona...
dziekuje
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 12:37   #3434
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
prosze o polecenie czegoś dobrego do mycia twarzy, cera trądzikowa, wysuszona...
dziekuje
Żel do mycia dla dzieci Babydream do nabycia w rossmanie
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 13:08   #3435
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Żel do mycia dla dzieci Babydream do nabycia w rossmanie
Wysusza mnie
myślałam o jakimś avene czy bioderma czy coś podobnego..
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 18:24   #3436
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Ja używam olejku z drzewa herbacianego, ale punktowo na wypryski. Bardziej z tego względu, że nie leczę się dermatologicznie i nie mam żadnego leku na receptę. Czy działa super, trudno mi powiedzieć, na pewno przyspiesza wysychanie, bo czasami robi się taka skorupka. Ale trwa to zazwyczaj kilka dni.
Dziękuję za odpowiedź
Zaraz go kliknę
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 20:13   #3437
alleycat90
Przyczajenie
 
Avatar alleycat90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 11
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
Zęby mam zdrowe(od zawsze-dobrze chociaż to),do ginekologa chodzę regularnie i również wszystko gra,więc to nie to..sprawdzałam już wszystkie możliwe "opcje"..to jest po prostu strasznie uciążlwiy trądzik;\
i tak jak alleycat90 strasznie świeci mi się buzia. I nie wiem jak Tobie alleycat90 ale również przetluszczają mi się włosy;] muszę myć codziennie;(
hey nadtlenek bezoilu nie pomógł,podobnie izotret. zew... Antykoncepcyjne także przerabiałam-zaczynałam od Diane (przytyłam chyba z 7kg,ale efektu poprawy na twarzy nie było),potem była również plejada innych tabsów i także nic.
Będę błagałam dermatolog o coś mocniejszego
Aha,jeżli chodzi o kwasy to używałam tylko Effaclaru Duo,ale tam z tego co się orientuję kwasy są o niskim stężeniu,skóry po prostu mi odpadała,miałam czerwone,piekące placki(zaznaczę,że używałam też nawilżaczy),niestety nie mogę mojej buzi tym katować,tak jak nie powinnam wyciskać.U mnie wyciskane czy nie wyciskane to i tak zostają ślady-powyciskaniu oczywiście większe.
Jestem załamana. I wiecie co?Nie widzę jakiś spektakularnych efektów po Tetralysalu(biorę tydzień).
I jeszcze jedno małe "aha" Skinoren chyba mnie uczula,podobnie jak Acne-derm,one mają chyba ten sam głowny składnik-jestem po nich mega czerwona i piecze mnie strasznie pyszczycho.
mi, zanim zaczęłam brać aknenormin, też strasznie przetłuszczały się włosy (oczywiście wraz z twarzą) a teraz mogłabym je myć tylko raz na tydzień gdybym nie musiała zmywać produktów stylizujących naprawdę ten lek mozna powiedzieć, że uratował mi życie bo już popadałam w depreche, porównywałam się z innymi dziewczynami i żadna nie miała AŻ w takim stopniu problemów z syfami i błyszczeniem... żałuję tylko, że wcześniej nie dowiedziałam się o istnieniu tego leku bo zaoszczędziłoby mi to stresu, wstydu i nieraz łez... ale nie ma co wracać do tego co było kiedys, teraz jest dobrze
alleycat90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 20:28   #3438
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez alleycat90 Pokaż wiadomość
mi, zanim zaczęłam brać aknenormin, też strasznie przetłuszczały się włosy (oczywiście wraz z twarzą) a teraz mogłabym je myć tylko raz na tydzień gdybym nie musiała zmywać produktów stylizujących naprawdę ten lek mozna powiedzieć, że uratował mi życie bo już popadałam w depreche, porównywałam się z innymi dziewczynami i żadna nie miała AŻ w takim stopniu problemów z syfami i błyszczeniem... żałuję tylko, że wcześniej nie dowiedziałam się o istnieniu tego leku bo zaoszczędziłoby mi to stresu, wstydu i nieraz łez... ale nie ma co wracać do tego co było kiedys, teraz jest dobrze
Słyszałam też, że na nadmierne przetłuszczanie się skóry i włosów dobra jest palma sabałowa.

Ja jak narazie wymyśliłam, że będę piła wierzbownicę i nakładała na pryszcze olejek z drzewa herbacianego. Jeśli to nie pomoże, sięgnę po cięższą artylerię- krokosz barwierski i właśnie palmę sabałową. Narazie jestem dobrej myśli jeśli chodzi o plan A.
No i myję twarz płatkami owsianymi, nakładam glinkę zieloną
Musi pomóc!

Ostatnio przechodziłam kryzys, to mój ukochany olej tamanu przestał działać, skóra się przyzwyczaiła...I od tamtej pory się miotam, szukam alternatywy na kilka miesięcy, by potem wrócić z radością do tamanu
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:12   #3439
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
prosze o polecenie czegoś dobrego do mycia twarzy, cera trądzikowa, wysuszona...
dziekuje
a cetaphil?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 09:55   #3440
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
prosze o polecenie czegoś dobrego do mycia twarzy, cera trądzikowa, wysuszona...
dziekuje
A moze olejek myjący?
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 14:16   #3441
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

w ostatniej, lub przedostatniej URODZIE przeczytałam o Isolazie, nowym laserze do leczenia trądziku (więcej informacji tutaj http://www.bella-derm.pl/isolaz_tradzik/) [może komuś sie przyda] i trafiłam do tego gabinetu. Zabiegu nie miałam, pani doktor stwierdziła, że nie jestem aż tak beznadziejnym przypadkiem i że szkoda mojej kasy. Za to przepisała mi Unidox, Isotrexin i Duac. Wszystko już kiedyś miałam, żaden z tych leków mi nie pomógł, ale postanowiłam dac jeszcze szansę Unidoxowi, a że Isotrexin mi został po dawnej 'kuracji' to jego też stosuję. Niezbyt wierzę w skuteczność tych leków, ale moja twarz wygląda po prostu źle, a jeszcze niedługo okres na pewno byłoby lepiej gdyby nie imprezy, ale stwierdziłam, że nie będę z niczego rezygnować, tak czy siak to cholerstwo jest.
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 14:34   #3442
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
na pewno byłoby lepiej gdyby nie imprezy, ale stwierdziłam, że nie będę z niczego rezygnować, tak czy siak to cholerstwo jest.
Sama już nie wiem czy byłoby lepiej - ja kurat ani nie palę ani nie jem słodyczy ani nie imprezuję, staram się zdrowo odżywiać a mimo wszystko mam OGROMNE problemy z tym swinstwem. Jednoczesnie znam ludzi, którzy robią dokładnie wszytsko to czego staram się unikać a cerę mają rewelacyjną
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 19:18   #3443
mahogany85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Prześledziłam wątek, wiele z tych sposobów wypróbowałam bez efektów. byłam u dermatologów i bez poprawy. mam problem z doborem kosmetyków do pielegnacji i do makijażu. na zdjęciu tego nie widac, ale zwykle mam mocno rozszerzone pory, po nocy skóra bardzo mocno się swieci od tłuszczu, powstają zaskórniki, które łatwo da się wycisnąc. nie wiem czym i jak czesto oczyszczac twarz. jestem generalnie dosc podłamana. poradzcie coś proszę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brzydka cera.jpg (107,9 KB, 117 załadowań)
mahogany85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 00:50   #3444
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja polecam Physiogel- żel do mycia twarzy dla skóry alergicznej i suchej, można go używać bez wody, albo z La Roche Posay Effaclar żel do cery tłustej i wrażliwej. Ja obecnie chciałabym znaleźć jakiś tonik lub żel micelarny do skóry suchej i wrażliwej bo takie przy cerze trądzikowej najlepiej się sprawdzają. Z resztą pomimo, że Physiogel jest świetny- delikatnie myje, nie uczula i nie wysusza to jednak mam wrażenie, że z makijażem do końca sobie nie radzi i przydałoby się coś dodatkowego(chociaż w sumie sama nie wiem czy to nie za dużo jak dla cery problemowej).Może ktoś polecić jakiś produkt?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 09:08   #3445
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja bym poleciła ukoić i uspokoić buzię mi pomógł w tym żel z serii Ziaja Calma i hydrolat oczarowy. Rozszerzone pory mam nadal i zaskórniki też, ale przynajmniej buzia nie jest zaczerwieniona i podrażniona.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 09:50   #3446
kkasiuleqq
Raczkowanie
 
Avatar kkasiuleqq
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Do dziewczyn na Izoteku - musiałam przerwać kurację i zostało mi niecałe opakowanie Izoteku 20 mg ( 26 tabletek ) . Ustrojstwo jest drogie więc możemy się dogadać.. Dorzucę maść nova-baza ( wg mnie rewelacyjna ! ) i test ciążowy. Tylko osobom, które faktycznie są na tej kuracji ( np. skan recepty na potwierdzenie). Z lekami teratogennymi nie ma żartów !!!!
__________________
"Tyle mam, ile mam, ile bym chciał"
kkasiuleqq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 19:20   #3447
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej! Po wielu bataliach stan mojej cery poprawił się. myślałam, że bede miała spokój. Aż tu nagle, od pewnego czasu dostałam mega wysyp zaskórników na czole policzkach i brodzie!
Jestem załamana - nie wiem dlaczego tak sie stało?
Nie wiem jak się tego pozbyć...

W pielegnacji nic nie zmieniłam, wiec to napewno nie przez krem czy żel - tragedia!

Mam na czore masę małych grudek - jest ich strasznie dużo.
Mam w domu resztke maści od dermatolożki, którymi kazała mi się smarować w przypadkach wysypu - ale one nie pomagają. moja skóra wogóle na nie nie reaguje!

Mam 26 lat! mam dość takigo wygladu cery! I tego, ze nie wiedomo kiedy mnie wysypie!!

Czy środki doustne poradziły by sobie z grudkami i zaskórnikami?
Chodzi mi o Izotek albo coś podobnego..
Jestem zdesperowana!

Bedę wdzieczna za pomoc
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 05:10   #3448
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
Hej! Po wielu bataliach stan mojej cery poprawił się. myślałam, że bede miała spokój. Aż tu nagle, od pewnego czasu dostałam mega wysyp zaskórników na czole policzkach i brodzie!
Jestem załamana - nie wiem dlaczego tak sie stało?
Nie wiem jak się tego pozbyć...

W pielegnacji nic nie zmieniłam, wiec to napewno nie przez krem czy żel - tragedia!

Mam na czore masę małych grudek - jest ich strasznie dużo.
Mam w domu resztke maści od dermatolożki, którymi kazała mi się smarować w przypadkach wysypu - ale one nie pomagają. moja skóra wogóle na nie nie reaguje!

Mam 26 lat! mam dość takigo wygladu cery! I tego, ze nie wiedomo kiedy mnie wysypie!!

Czy środki doustne poradziły by sobie z grudkami i zaskórnikami?
Chodzi mi o Izotek albo coś podobnego..
Jestem zdesperowana!

Bedę wdzieczna za pomoc
A duzo jesz miesa sklepowego i pijesz moleko, w ktorym sa hormony?
Jesli tak to moze tutaj lezec przyczyna.
Moj kuzyn 9lat ma tradzik mladzienczy od takiego miesa i mleka :/

Moze Twoja skora sie uopdpornila na dany kosmetyk. Sprobuj zmienic i poszukaj czegos co nie ma tej calej chemi w skladzie czyli SLS i parabenow

Ostatnio czytalam, ze na to dobre sa wyciag z pomidorow. Wlasnie znalazlam , ze Yes to tomatoes ma takie specyfiki.

Kosmetyczka mi kiedys tez kazala jesc drozdze w tabletkach i nie brac zadnych witamin dla kobiet.

Moze to Ci pomoze
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 08:07   #3449
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
nie brac zadnych witamin dla kobiet.

Moze to Ci pomoze
Eee? a to czemu?
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 02:49   #3450
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Eee? a to czemu?
Kosmetyczka mi powiedziala, ze te witaminy maja taki sklad, ze zle robia na tradzik.
Ja bralam kwas foliowy duzo i wit.dla kobiet. Mi odradzila brac na jakis czas. Przynajmniej na czas leczenia buzi.

To nie byla jakas tam se kosmetyczka, ona sama pobierala wycinek z twarzy i wysylala do badania. Znala sie na rzeczy.
Choc ludzie sa omylni jednak wolalam ja posluchac.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.